Tweetonig signaal N.V. WILLEM VAN RUI VAN ONZE ADVERTEERDERS. BIOSCOPEN. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG. IUID-BEVE LAND. wordt op groote tochten als een waardevolle hulp beschouwd bij het passeeren van andere motor rijtuigen. Bosch hoorns zijn duurzaam, abso luut betrouwbaar en gemakkelijk te monteeren. Zij geven een krachtig vèrdragend signaal, bij gering stroomverbruik. Verkrijgbaar bij alle Bosch-Diensten, automobielhandelaren en garage houders in Nederland. AMSTERDAM (C.) KEIZERSGRACHT 171 TE1EFOON 31308 (4 LIJNEN) (Ing. Med. tige der Nederlanders in Nederlandseh- Indië? 3 Keurt de minister goed, dat ambtena ren, in dienst van het gouvernement, zich leenen tot een actie en tot het betrekken van een Mohammedaansche vereeniging daarin, tegen het subsidieeren van missie- en zendingsonderwijs en dus rechtstreeks gericht tegen het gouvernementsbeleid? HET VLUCHTELINGENKAMP. Blijkens het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp in zake het beschikbaar stellen van gelden voor de inrichting van een vluchtelingen kamp werd van verschillende zijden de klacht geuit, dat het onderhavige voorstel onvoldoende is toegelicht. Vele leden be twijfelen of de stichting van één centraal kamp wel de beste oplossing is. Uit zuiver financieele overwegingen mogen concen tratie in één kamp wellicht voordeeliger zijn, dan verdeeling over een aantal klei ne kampen, daartegenover staan zoodanige nadeelen van godsdienstigen, zedelijken en sociaal-psychologischen aard. meenen deze leden, dat een onderbrenging in verschil lende kampen en tehuizen voorkeur ver dient. Andere leden evenwel stemden in met de gedachte van één centraal kamp. Verscheidene leden wezen op de bezwaren verbonden aan plaatsing in een kamp van jongelieden van 1318 jaar. Tal van leden meenden dat de stichtingskosten te laag zijn geraamd. Het aantal voor plaatsing in aanmerking komende personen is veeleer op 3000 dan op 2500 te schatten. Sommige leden berekenden, dat de jaarljjksche ex ploitatiekosten het millioen zouden over schrijden. Men was van oordeel dat het veel te ver gaat, voorop te stellen, dat het van zelf spreekt, dat ook rente en afschrijving van de oprichtingskosten door de particu liere liefdadigheid moeten worden bijeen gebracht. Zij waren er van overtuigd, dat het Nederlandsche volk bereid is ook uit de openbare middelen een deel van de uit» gaven te bekostigen. Vele leden meenden te weten, dat onderbrenging bij particulie ren nog in vele gevallen mogelijk en ge- wenscht is. Eenige leden herinnerden er aan, dat zij steeds hadden gewaarschuwd tegen het be leid van de regeering ten aanzien van het toelaten in Nederland van Joodsche vluch telingen. Terwijl in uitzicht was gesteld, dat zij hier slechts tijdelijk zouden blijven, wordt nu reeds gesproken van 15 jaar. Ne derland heeft reeds 2 millioen voor de Jood sche vluchtelingen uitgegeven, en dit, of schoon gebleken is dat velen van hen, en zeker hun geloofsgenooten die hier te lande wonen, over belangrijke geldbedragen be schikken. Nu moet ons volk hiervoor op nieuw 1 millioen betalen. Bij een daadwerkelijke bevordering van het plan-Mussert voor een Joodsch tehuis in Guyana, zou de verdere emigratie van Joodsche vluchtelingen veel vlugger gaan. Nederland kon zich veel geld besparen en het belang van de vluchtelingen zou beter worden gediend. Van andere zijde werd verwondering uit gesproken over het feit, dat voorstanders van een regime, dat geleid heeft tot de ver volgingen, waarvan zoovelen het slachtof fer zijn geworden en die Nederland er toe hebben gebracht hulp te verleenen, in plaats van zich beschaamd te toonen over het gebeurde, nog bezwaar maken tegen de verleende hulp en critiek oefenen op maat regelen der regeering, die ongetwijfeld nog beperkter zijn dan het Nederlandsche volk bereid zou zijn geweest te aanvaarden. De tevoren aan het woord zijnde leden kwamen op tegen het aan hen gerichte ver wijt en tegen de voorstelling alsof zij voor standers zouden zijn van een regime in een ander land. Zij zijn niet verantwoordelijk voor hetgeen daar geschiedt. Zij verklaar den slechts het belang van het Nederland sche volk voor oogen te houden, dat h.i. niet gediend is door overmatige toelating van een groep menschen, waarvan de toe lating nadeelig is, zoowel wat betreft de financieele gevolgen als wat aangaat hun mentaliteit en de verhouding van Neder land tot een buurland. De heer D. P. Cornelisse heeft zijn zaak in sigaren, fotoartikelen en postzegels met daaraan verbonden leesbibliotheek ver plaatst van Kortedelft 48, naar het pand Kortedelft 30, te Middelburg dat tot een keurig winkelhuis is verbouwd. De verschillende afdeelingen der zaak kunnen nu meer gescheiden worden gehou den; de twee etalages geven daartoe ook volop gelegenheid. Dit deel der hoofdstraat heeft door een en ander weder een beter aanzien gekre gen. MIDDELBURG. CITY. Tusschen twee Oceanen Amerika gaat terecht prat op zijn groote zonen, de onvervaarde pioniers, die in de 19e eeuw de wildernis introkken en in dit onmetelijke, veelal nog onontgonnen land, den grondslag legden voor de thans zoo machtige Unie. Hoeveel films werden niet reeds aan dezen pioniersarbeid gewijd. Het machtige epos dat deze week in de City draait mag tot het beste gerekend worden, wat men ons tot nu toe hierover bracht. Het is een film van respectabele lengte, in hoofdzaak gewijd aan de voorna me rol, die betrouwbare postverbindingen in dezen ontzaglijken ontwikkelingsgang gespeeld hebben, waarbij den nadruk wordt gelegd op de moeilijkheden die daarbij uit den weg moesten worden geruimd, moei lijkheden, die slechts overwonnen konden worden door mannen met een onverzette lijken wil en vooruitzienden blik. Het verhaal vangt aan in 1840 en jaar op jaar ziet men de ontwikkeling voortschrij den. De expediteurs Wells en Fargo hebben begrepen dat met een vrachtdienst, op snel heid en betrouwbaarheid gebaseerd, fortui nen te verdienen zijn. Hun agent Ramsay Nic Kay organiseert, richt overal kantoren in en als in Californië goud ontdekt is, reist hij er heen en verzorgt de goudverzendin gen. San Francisco rijst uit den grond op en Wells en Fargo hebben er hun bank, die bij een algemeene krach de eenige is, die haar betalingen volhoudt. De verbinding tusschen de beide wereldzeeën komt tot stand, dank zij het organisatietalent van Nic Kay. In minder dan 25 dagen wordt de post van San Francisco naar St. Louis over gebracht, waarbij het nog wel eens kan ge beuren dat de bezetting van een wisselpost voor paarden door Indianen is uitgemoord. Buitengewoon treffend is dit alles uitge beeld. Zelfs aan den oorlog tusschen Noord en Zuid is een plaats ingeruimd. Frank Lloyds speelt in deze film op over tuigende wijze den waarachtige held des vredes, een dier figuren, die Amerika hielpe groot maken. Een waar document uit zjjn heroïke geschiedenis. Zijn groote kameraad. Paul Robeson is een geweldige kerel, een reus, zoo wat zijn figuur als zijn stem be treft. Zijn donkere basgeluid is van een zeldzame schoonheid, gelijk de liederen die hij zingt. Naast hen valt in deze film de prachtige stem van Amerika's beste mezzo sopraan Elisabeth Welch, te bewonderen. De zang van deze beiden alleen reeds zou voldoende zijn om hun film tót een genot te maken. Doch ook hun spel heeft een groote aantrekkelijkheid, natuurlijk en wars van alle acteeren als het is. Paul is als Joé 'n groot kind en Elisabeth als Wan da zijn verstandige kameraad. De sfeer van Marseilles havenhart lijkt ons goed getrof fen en het verhaal van het quasi ontvoerd0 DE WERKLOOSHEID. Bfj de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: geheel werkloos; 390 mannen en 9 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 7 mannen; In werkverschaffing 226 mannen; niet werkloos: 3 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 654; bijgekomen 34; afgegaan 52; over 636. In het huisvuil is een lorgnet in étui gevonden, welke aan het kantoor van de gemeentereiniging kan worden terug be komen. j i Een harde les. De 12-jarige W. v. d. H., wonende aan den Heernisseweg, wilde gistermiddag „ruitje-tikken" bij een auto die de Opril OostsingelKleine Kerkstraat opreed. De knaap kwam daarbij te dicht bij de auto en werd door deh achterbumper gegrepen en over den weg geslingerd. Behalve eenige schaafwonden liep hij daarbij ook 'n gebroken pols op. Dokter Snoek behandel de den knaap die dadelijk verklaarde dat het zijn eigen schuld was. De autobe stuurder, die waarschijnlijk niets van het ongeval gemerkt heeft, was door gereden. S.D.A.P.-candidaten voor den Raad. De af deeling der S.D.A;P. stelt de vol gende candidaten voor den gemeenteraad: 1 P. Crucq, 2 J. S. Visscher, 3 A. Buys, 4. D. Tiggelaar, 5 M. J. C. de Kok, 6 T. J. Harinck, 7 C. Kooman en 8 C. Anto- nisse. KOUDEKERKE. Ingaande Maandag 8 Mei worden de kantooruren voor bij den telefoon aangeslotenen als volgt geregeld: werkdagen 817 en 1820 uur en op Zon- en feestdagen 89. Dé openstelling voor post en telegraaf blijft ongewijzigd. RAAD VAN ARNEMUIDEN. ARNEMUIDEN. Vrijdagmiddag vergader de de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester H. G. Horninge voltallig. In verband met een nader door de burge meesters op Walcheren krachtens de lucht- beschermingswet getroffen regeling behoor de de op 4 Maart j.l. getroffen regeling met de gemeente Nieuw- en Sint-Joosland te worden ingetrokken. Aldus besloten. Van het personeel der Openbare Lagere School (kom) was een verzoek ingekomen tot aanstelling van een kweekeling met akte. Als tegemoetkoming in de kosten stel den beide aan die school werkzaam zijnde onderwijzeressen ieder 60 beschikbaar. Een leerkracht moet dan worden aange steld tegen een vergoeding van 240 per jaar. Voor 1939 is 80 van de gemeente noodig, welk bedrag de Raad toestond. Het bestuur der christelijke bewaar-, naai- en breischool zond een verzoek in om boven de gewone subsidie nog een bedrag van 159 te mogen ontvangen, daar de laatste rekening met dit tekort, dat is ont staan door bijzondere uitgaven, sluit. De Raad ging hiermee accoord. Aan de orde was een voor deze gemeente jongetje, dat liever bij Joe en Wanda wilde blijven, als onder de goedbedoelde dwinge landij van Pa en Ma te zitten wordt appe tijtelijk opgedischt.^ Wij hopen deze beide zwarte kunstenaars nog dikwijls op het wit te doek aan te treffen. ELECTRO. Meisjespensionaat. Prinses Dagmar is jong en charmant. Maar voor zoo'n jeugdig gezond meisje is het een zware straf iederen dag maar weer te vertoeven in het groote sombere paleis en daarbij de strenge hofetiquette in acht te moeten nemen. Zij is er stil van, leeft teruggetrokken èn op zichzelf en alles laat zij gelaten langs zich heen gaan. De oude hofarts begrijpt dat de prinses zich ook dient uit te leven. En na veel moeite en nog meer woorden wordt dan beslist, dat de jonge Prinses een pensionaat zal gaan bezoeken. Dat brengt een heele ommekeer in haar leven. Zij staat vreemd tegenover de uitbundige vroolijkheid, den levenslusten de opgewektheid der overige jonge meisjes op de kostschool. Maar dat went spoedig en al dra is de prinses in de gemeenschap opgenomen. Zoo leert Dagmar het volle leven kennen. Zij ervaart ook het geluk dat de liefde bren gen kan, maar meer nog dat de liefde ook veel leed kan veroorzaken. De Prinses koes tert groote genegenheid voor een sympa thieken leeraar. Beiden beminnen elkaar, doch zij weten ook, dat een groote hin derpaal op het pad der liefde alles ver spert: het verschil in stand; zij is prinses en hij slechts een leeraar. Hier ontwikkelt zich een boeiend conflict, waarbij geen ge lukkig einde in het verschiet ligt. En wan neer na jaren de twee geliefden elkaar weer ontmoeten, overheerscht het verstand en niet het gevoel, en dan kunnen beiden zich voor elkaar verdienstelijk maken. Deze interessante film met een origineel en buitengewoon aardig gegeven, wordt uit stekend gespeeld. Angela Salloker en Atilla Hörbiger vervullen de hoofdrollen. De groote Gambini. De groote Gambini is een helderziende, een telepaath. Hij voorspelt aan twee ver loofden, die aan den vooravond van hun huwelijk staan, dat zij den volgenden dag niet zullen trouwen. En inderdaad: de man wordt den anderen dag vermoord gevonden. Tegen vele personen rijst verdenking. Zijn verloofde heeft het slachtoffer nog laat een bezoek gebracht, de vader van het meisje heeft eenzelfde soort revolver als waarmede de moord plaats vond, def hand schoenen van zijn vrouw worden bij den moordenaar gevonden, er was een jaloer- sche medeminnaar, en een bediende die de brandkast niet met rust had gelaten. Kort om, er zijn tal van bezwarende omstandig heden voor vele personen. Wie is de moor denaar? De film geeft den bezoeker één minuut tijd om hem te vinden. Een aardig idee. Echter of men slagen zal den dader aan te wijzen, betwijfelen we. Éen spannende, goed gespeelde detective film. GRAND THEATER. GOES Robin Hood. Amsterdam 1936-3% 98%—98 Zeeuws. Hyp. B-3% 96%—97 Cities Service Cy. P. 1958 5 53—53 Amsterd. Bank 119%Ü9 Ned. Gist- en Spiritusf. 384385 De Schelde N.B. 39% Am. Smelt Ref. 31%31% Houth. Alberts 8587 Chesapeake Ohio 24%—24% Pref. Kansas City South. 12%—12% Union Pac. Rr. 11% Int. Nickel Cy. 35%—35% Ned. 38 1000-3 97%—97% Indië 37 1000-3 94%—.— Engeland 1960-90 4 75%76 Koloniale Bnk. 157—158 N.I. Hbk. 600 119%—120 Ned. H. M. 1000 127%—128% v. Berkels Pat. 4444 Calvé-Delft 8181% Lever-Bros Unilever 128%—129-% Philips Gem. B. afg. 186%—189-88 Am. Car Foundry 1716% Anaconda Cop. 17%18%-% Bethlehem St. 4241%-% Kennec Copper 24%24 Rep. Steel 12—11%-12% U. States St. C. 35%—35-% North Am. Cy. 16%—16% Kon. Petr. Mpij. 294%—296-94 Contin. Oil Cy. 17%—17% Phillips Petr. Comp. 26%—26% Shell Union O.C. 8%8%-8% Tide Water Ass. Oil 9%— 9%-9% Ned. Scheepv. U. 110—110% -09 H.V. Amsterdam 403%404-05% Java Cult., Mij. 205203 N.I. Suiker U. 215218 Deli Batavia 150%151 Deli Mij. 1000 182%—182% Robin Hood, een historische vrijbuiter uit de Engelsche geschiedenis is de held van tallooze verhalen en legenden. In elk geval schijnt historisch .vast te staan, dat hij een soort „geus" was, een buitengewoon goed boogschutter, en over veel moed en brutali teit beschikte. De film is een vrije navol ging van wat over Robin Hood bekend is en heeft een prettig einde, wat Robin Hood in werkelijkheid niet moet gehad hebben. In- tusschen zou het jammer geweest zijn, als deze film dramatisch geëindigd was, want daar leent de geheele opbouw zich niet. Robin Hood is een en al deugd en dapper heid en dat moet beloond worden. Robin Hood trekt ten strijde voor den kleinen man, als die onderdrukt en bestolen wordt door middel van zware belastinghef fingen door Prins Jan, die als regent re geert terwijl zijn broer, Richard Leeuwen hart, op een kruistocht is. Robin Hood be steelt op zijn beurt de koninklijke belas tingheffers weer en steunt het volk waar hij kan. Intusschen bevalt het regeeren zoo goed aan Prins Jan, dat hij besluit zijn broer Richard te laten vermoorden en zich zelf tot koning te doen kronen. Gelukkig is de schoone jonkvrouw Marion op de hand van Robin Hood, en deze doet den bandie tenleider een boodschap toekomen, waarna alles ten goede keert. Koning Richard komt weer op den troon en Robin Hood krijgt de schoone jonkvrouw. Uit den aard der zaak is dit slechts de hoofdlijn; er wordt gevoch ten, geschoten; er is nogal wat humor in deze film; alles is zoo uitgebeeld als we ons voorstellen dat het eenige honderden jaren geleden geweest is, en het spel van hoofd- en bijfiguren is buitengewoon goed Daarbij is de film geheel gekleurd en ook daarbij constateeren we, dat de techniek steeds vooruitgaat, want bij geen enkel beeld zijn de kleuren storend of hard, doch 'integendeel verleenen ze vaak een buiten gewoon schoonheid aan het beeld. Als ge heel is het een knappe, voorname film met bijzondere kwaliteiten. Welkom Vreemdeling, Het tweede hoofdnummer is de komische geschiedenis van een New Yorksche zanger die naar de Wild West trek, daar voor de gijn een cowboy-pakje aantrekt en dan door een ïmpressario ontdekt wordt als een ech ten cowboy-zanger. In triomf gaat het weer naar New York terug en alhoewel daar even de zaak misloopt, als blijkt dat de cow boy-zanger een rasechte New-Yorker is, al les komt toch tenslotte in orde, ook met de liefde. Er komen tal van grappige situaties in deze film voor en ze amuseert den toe schouwer van begin tot einde. Philips Markt Obl.Markt Unilever - Amerika - Koninkl. (Wettif UVA Suiker Industrie Schepen Tabak Rubber gedeponeeaAg A Senembah 161%162 C Baltimore Ohio 44 C Southern Poe. Cy. 9%9% A Southern Rlw. 10% A Amst. Rubber C 186%187% A Deli-Bat. Rubber 120%—117. A Hessa Rubber 86 A Serbadjadi S.R. 81% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.76% 8.76% Berljjn 75.15 75.17% Parijs 4.96% 4.96% Brussel 31.89 31.88 New-York 1.87% 1.87% uitgebreid plan voor vernieuwing van een gedeelte der bestrating en voor aanleg van nieuwe bestrating. De heer E. W. Neuge- bauer gemeentebouwmeester lichtte dit voorstel als volgt toe. Van de openbare la gere school (kom) tot even voorbij de wo ning van den heer Maelsaeke wordt een nieuwe straat gelegd van dubbele klinker ter breedte van 4 meter, vervolgens wordt van deze woning tot aan den spoorweg de keibestrating verlegd ter breedte van 4 me ter met er naast een tegelpad van 1 me ter voor de voetgangers. Verder wordt van de woning van Van der Perel in de West- dij kst raat tot voorbij de woning van den burgemeester in den Molenweg een nieuwe straat gelegd ter breedte van 4 meter even eens van dubbele klinker. De uitkomende bruikbare keien zullen worden verwerkt op de haven en den toegangsweg naar de haven en tenslotte zullen nog onbestrate gedeelten aangrenzende aan het haventer rein worden bestraat. De heer L. Puijpe zeide niet bevredigd te zijn. Overeenkomstig de toezegging van B. en W. bij de begrooting moet er niet alleen een tegelpad naast de bestrating op den Veerschen Dijk worden gelegd maar aan de andere zijde van de bestrating een rijwiel pad, of één tegelpad van dubbele breedt-> De hr. B. Franse, wethouder, antwoordde dat oorspronkelijk bij de begrooting door B. en W. was voorgesteld eerst de bestrating te verbeteren aan de Westzijde van het dorp oorspronkelijk met een aanleg van een straatbreedte van 5 meter. Naar aan leiding van de stemmen die toen in den Raad opgingen, om ook de Oostzijde van het dorp een beurt te geven en het aange vraagde bedrag te verdeelen, hebben B. en W. toegezegd hiermede rekening te zullen houden en later met een voorstel bij den Raad te zullen komen. Bepaalde technische toezeggingen zijn toen niet gedaan. Spreker was er van overtuigd, dat dit plan verder gaat ten opzichte van de Oostzijde van het dorp dan indertijd ook door den heer Puij pe werd gevraagd. Hij drong er op aan, het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer W. van Belzen vond dat het idee van den heer Puijpe toch wel wat ver gaat als men de andere bestratingen in de gemeente hiermede vergelijkt. De heer L. P u ij p e beriep zich nog maals op de toezegging door B. en W. ge daan en wilde dan liever wat minder straatwerk aan den Keetdijk uitvoeren. De Vo o r z. wees er echter op, dat het altijd het voordeeligst is een groot stuk gelijk te doen. De heer W. van Belzen vroeg of het bijkomende werk door eigen men schen kan worden uitgevoerd en ook het ve le vervoer dat hier te doen is door een on zer vrachtrijders. Hierop antwoordde de V o o r z. dat ten opzichte van de arbei ders voorwaarden in de aanbesteding zijn opgenomen en dat de vrachtrijders zeker in de gelegenheid zullen worden gesteld het vervoer te doen. De heer A. Schuit, vroeg, wat er zal gebeuren als de aannemer het vervoer goedkooper van een vrachtrij der buiten het dorp gedaan zou kunnen krijgen. Hierop volgde een breedvoerige be spreking die tot resultaat had dat B. en W. zooveel mogelijk het er toe moeten leiden dat alles door eigen menschen wordt ver diend. Na al deze besprekingen werd het voor stel van B. en W. zonder hoofdelijke stem ming aangenomen en besloot de Raad tot het aangaan van een leening groot 4500 tegen ten hoogste 4 met een jaarlijk- sche aflossing van 500. Zonder hoofdelijke stemming werd even eens besloten tot verharding van den Kraaienholschen weg en invoering van een baatbelasting. Voor den B. steun werd per werklooze door den Raad een bedrag van 2 toege staan, het Rijk draagt hier 3.78 bij. Voor het Centraal ziekenhuis Westhove werd een bedrag van 3 cent per inwoner toegestaan tot aanschaffing van verband middelen. Aan de plaatselijke afdeeling der luchtbe scherming werd een subsidie van 25 ver leend ter bevordering van de propaganda. De reorganisatie der brandweer werd goedgevonden, zij behelst in hoofdzaak voor het dorp een kern van geschoold personeel, buiten hét dorp hulp inroepen uit Middel burg en voorloopig met het oog op de bui tengewone omstandigheden het intakt hou den der handbrandspuiten. Het personeel der luchtbescherming en der brandweer zal worden verzekerd bij Centraal-Beheer voor een premie per 1000 loon ad 9. De Noordzijde van den Keetdijk werd on- derhandsch verpacht aan den heer J. Crucq Fzn. voor een bedrag van 5. Een verzoek van Marinisse om een uit weg van een perceel in de Appelstraat werd voor kennisgeving aangenomen. Een schoolgeldreclame van J. Coppoolse werd ingewilligd; een van J. Vogel werd van den hand gewezen. Tot leden van het Centraal stembureau werden benoemd de burgemeester en de heeren B. Franse, A. Schuit en J. Janse. Een dankbetuiging van de Vereeniging tot exploitatie van een vereenigingsgebouw „de Arne" voor de toezegging van grond- oppervlakte tegen verminderden prijs was ingekomen met het bericht dat de vereeni ging reeds grond heeft gekocht en de aan vraag overbodig geworden is. Een verzoek van de N.V. Oestercultuur Mij. v. h. P. Vlaming en zn. om grond in huur tot opslag van een loods werd in han den van B. en W. gesteld. Bij de rondvraag wees de heer Pujjpe op de minder goede verzorging van het plantsoen te Kleverskerke. De heer W. van Belzen wees op de putten in het Tuindorp en de heer J. P o 1- d e r d ij k op het straatje te Kleversker ke dat noodig moest worden verbeterd en de weinig aanwezige grint tot herstel' van den weg van de Arne naar Kleverskerke. B. en W. zeiden de verschillende verbeterin gen toe. BRUTALE BRANDSTICHTING. IERSEKE. Naar aanleiding van den brand in de oesterloods" van den heer Ven- deville, Donderdagavond 11. heeft de po litie een streng onderzoek ingesteld. Het blijkt dat de dader zeer-brutaal is te werk gegaan. Rond 7 uur heeft hij met een breekijzer de deur opengebroken, koolteer op de bank geworpen en met benzine be sproeid. De resten der stuk gesprongen flesch lagen nog bij het gebluschte. Hadden omwonenden het begin van brand niet ge zien, dan waren de gevolgen niet uitge bleven daar rondom geteerde oesterzeeften stonden en ander zeer brandbaar ma teriaal. De schade aan de loods is niet zoo groot, maar van materialen aanzien lijk. Verzekering dekt de schade. IERSEKE. Oesterverzending 19381939. De oesterverzending dit seizoen bedroeg 13,500,000 miljoen ter waarde van 500,000; de invoer van Fransche zaai- oesters 630,000 kg 20,000,000 ter waarde van 250,000. Wat hebben deze cijfers ons te zeggen? KAPELLE. In verband met de publica tie der kandidatenlijst van de vrijzinnige kiesvereeniging, bleek ons dat de heer A. van der Have gezwicht is voor de vele verzoeken om zich weer beschikbaar te stellen voor een raadszetel. De hr. Van der Have heeft echter alleen de 2e plaats op de lijst willen aanvaarden zoodat hij slechts met voorkeurstemmen kan worden benoemd. Vanwege de S.D.A.P. te Kapelle wer den voor de as. gemeenteraadsverkiezing candidaat gesteld de navolgende heeren: 1 A. de Neef (aftr.), 2 C. van der Kuyl, 3 M. Veerhoek Gz„ 4 J. van Zweden, 5 J. Walrave, 6 C. van der Plassche, 7 Johs. Willemstein. Onder voorzitterschap van den hr. W. Glas kwam de vereeniging van oud-leer lingen van de Tuinbouwcursussen in jaar vergadering bijeen. In zijn jaarverslag deelde de secr. de hr L. Willeboer mee dat een druk jaar is voorbij gegaan. Spr. herinnerde o.a. aan de herdenking van het 25-jarig bestaan. De vereeniging telt met inbegrip begunstigers een paar hon derd leden. Ook zijn er 5 vaste medewer kers. De hr Johs. Oele bracht verslag uit over het financieel beheer. De financiën zijn goed te noemen, hiertoe droeg ook de tentoonstelling bij. De hr Oele bedankte echter als penningmeester. Wel blijft hij in het bestuur, de hr N. Eversdijk Mz. werd bereid gevonden de functie over te nemen. De voorz. dankte den heer Oele voor ai hetgeen hij deed voor de vereeniging. Besloten werd een excursie te maken, 20 Mei a s. naar Vilvoorde in België, waarvoor zich staande de vergadering reeds 60 personen opgaven. Herkozen werden de aftredende be stuursleden W. Glas, M. Bayensen, K- J- Dominicus. *7»

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2