MIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) Belastingverhoog ing en -verlaging. GRAND HOTEL „BRITANNIA" Soirée dansante Jfoetsxv0cl$£ Litwinof heelt het veld geruimd Installatie burgemeester H. U. Bouwman. Belangrijk wetsontwerp bij de Tweede Kamer inge diend. Afschaffing van de verdedigingsbelasting I. Parijs en Londen schijnen nogal geschrokken. Vage vrees voor een Duitsch-Russische toenadering Cubaanschen Vioolvirtuoos H. M. Secco met zijn Gitano's Von Ribbentrop naar Italië. Het aanstaande bezoek van Koningin Wilhelmina aan Brussel. Tegenspraak van ultimatum aan Hongarije, Grijpskerke bereidt den nieuwen burgervader een luisterrijke ontvangst. ALS U de bon in de Auping- advertentie op blz, 4 nog niet hebt ingezonden, wilt U dit dan nog even doen? Gafenco is nogal optimistisch. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES j Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 105. TWEE BLADEN. DONDERDAG 4 MEI 1939. EERSTE BLAD. 183e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ..Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ef„ Bij de Tweede Kamer is gister ingediend het in September in de Millioenennota reeds aangekondigde wetsontwerp tot instelling van een nationale inkomsten- en winstbe lasting. Voorgesteld wordt een heffing ad 2 pet. van aile zuivere inkomen (loonen en sala rissen, huren en pachten, renten, winsten). De heffing op de loonen en de winsten zal bij de bron geschieden. De werkgevers zul len dus indien het wetsontwerp wordt aangenomen 2 pet. van de salarissen en loonen, welke ze aan hun personeel uitbe talen, moeten afhouden en aan den fiscus af dragen. De 2 pet. van huren en pachten van renten wordt niet bij de bron geheven. Teneinde de minstdraagkrachtigen tege moet te komen en enkele andere „onjuist heden" in het belastingstelsel weg te ne men, worden tegenover deze drastische ver hooging van 2 pet. van alle zuivere inko men, enkele verlagingen gesteld. De voor naamste zijn: le. afschaffing van de personeele belas ting op motorrijtuigen; 2e. afschaffing van den accijns op rund- vleesch en vrijstelling van de omzet belasting op paardevleesch, srhape- vleesch en geitevleesch; 3e. vrijstelling van omzetbelasting op ge stoomde en gerookte makreel; 4e. verlaging van de heffing op thee met f 3 per 100 kg en op benzine met 0.34 per 100 kg; 5e. verlaging van den accijns op gedistil leerd tot 150 per hl en op bier tot 60 cent per hl. Nadere bijzonderheden vindt men in het 2e blad op pag. 1 en 2. Ook de personeele belasting op biljarten, paarden, ple ziervaartuigen en voor de eerste dienstbode vervalt. In aansluiting aan hetgeen omtrent de be lastingplannen der regeering reeds is mede gedeeld, wordt aan het wetsontwerp inzake de belastingen nog ten aanzien van de per soneele belasting ontleend, dat de grond slagen, waarnaar deze belasting wordt ge heven, uitsluitend zullen bestaan in huur waarde, mobilair en dienstboden Van de thans bestaande grond slagen vervallen: paarden, motorrijtuigen, pleiziervaar- tuigen en biljarten. Voorts zal bij den grondslag dienstboden geen belasting wordengeheven voor de eer ste dienstbode. Tegemoetkoming aan hotels, café's winkels enz. In het ingediende belastingwetsontwerp wordt ten aanzien van de personeele be lasting verder nog voorgesteld om de hef fing naar den grondslag huurwaarde en mobilair af te schaffen voor hotels, café's, restaurants, winkels en showrooms. Wijziging van de opcenten op de vermogensbelasting. Aan de memorie van toelichting inzake het belastingwetsontwerp wordt tenslotte nog het volgende ontleend: De regeermg is van meening, dat een te gemoetkoming aan de eigenaren van kleine vermogens het beste kan worden verleend, door, met behoud van het tegenwoordige tarief van de vermogensbelasting de 75 rijksopcenten die thans op de hoofdsom dier belasting worden geheven, te laten ver vallen voor de vermogens van minder dan 30.000 en ze te verminderen voor de ver mogens van 30.000 tot 100.000. Daar naast dient dan, met het oog op de groote vermogens, de verdedigingsbelasting I te worden gehalveerd. Ten einde een behoorlijke aansluiting te verkrijgen tusschen hetgeen van de tegen woordige rijksopcenten wordt gehandhaafd en de gehalveerde verdedigingsbelasting I, is het wenschelijk, ook laatstbedoelde be lasting verder in den vorm van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting te heffen. Materieel verandert daardoor niéts, aangezien op de heffing van de verdedi gingsbelasting I reeds thans alle bepalin gen van de wet op de vermogensbelasting 1892 van toepassing zijn. Bij artikel 96 worden mitsdien afge schaft zoowel de bestaande rijksopcenten als de verdedigingsbelasting I en komt daarvoor een nieuwe opcentenheffing in de plaats. Uiteraard kan de onderwerpelijke wijzi ging niet in den loop van een belastingjaar ingaan. De verlaging van de belastingen naar het vermogen treedt dan ook eerst in werking met ingang van 1 Mei 1940. ITALIË VLIEGTUIG VERMIST. Een driemotorig Italiaansch vliegtuig met twee kolonels aan boord, dat 27 April van Tripolis naar Tobroek was vertrokken is daar niet aangekomen. Alle nasporingen zijn vergeefs gebleven. Litwinof, de bekende Russische volks commissaris (minister) van buitenlandsche zaken, is gisteravond van zijn functie ont heven. In diverse Europeesche hoofdsteden moet dit bericht eenigszins als een donder slag uit helderen hemel zijn binnengevallen, o.a. te Parijs en Londen, nademaal Litwinof de man was, die van Russische zijde de on derhandelingen over het „anti-agressie front" leidde. De taak van Litwinof wordt overgeno men door Molotof, den voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen (den minis ter-president dus). Waarom Litwinof moest aftreden? Over de vraag, wat de eigenlijke oorzaak van het opzienbarende aftreden is, loopen de meeningen nogal uiteen. Havas meldde gisteravond uit Moskou, dat Stalin vermoe delijk het tempo van de onderhandelingen met Frankrijk en Engeland te langzaam vond en dit aan Litwinof heeft geweten. Verder wijst Havas er intusschen op, dat de laatste redevoering van Stalin op het communistische partijcongres niet juist in de lfln lag der collectieve veiligheid. De Westelijke mogendheden werden er zeer duidelijk in beschuldigd te hebben ge probeerd Sovjet Rusland en Duitschland te gen elkander op te zetten, om hun moei lijkheden op te lossen. Hiermee geeft Ha vas dus blijkbaar te kennen, dat men re kening zou moeten houden met de moge lijkheid, dat Rusland een anderen politieken koers zal inslaan, n. 1. in de rich ting van toenadering tot Duitschland! Hoewel men dit voorshands niet bijster waarschijnlijk kan achten, verdient in dit verband toch de aandacht, dat Hitler in zijn beide jongste redevoeringen met geen woord over de Sovjet-Unie repte, terwijl hij vroeger altijd heftig tegen den bolsjewisti- schen staat tekeer ging. Ook te Londen is men eenigszins pessi mistisch gestemd. Litwinof werd beschouwd als een vriend van Engeland en zijn vertrek is derhalve te Londen met leedwezen ont vangen meldt Havas. Algemeen legt men het aftreden uit als een afkeuring van de buitenlandsche politiek van Litwinof door de regeering der Sovjet Unie. Weliswaar gaf men toe, dat deze the se nog door geen enkele positieve aanwij zing wordt bevestigd, maar verscheidene af gevaardigden wezen toch op het volgens hen veelbeteekenend feit, dat Hitler in zijn jongste redevoeringen geen toespeling heeft gemaakt op Rusland. Optimistische beschouwingen publiceert de Poolsche pers. Het officieuze agentschap „(express" schrijft, dat Litwinof een hardnekkig ver dediger was van de collectieve veiligheid en dat hij een negatieve houding had aangeno men ten aanzien van de onderhandelingen met Groot Brittannië, dat zijn voorkeur voor bilaterale verdragen te kennen heeft gegeven. De „express Poranny" schrijft: „De op volger van Litwinof is niet verstrikt in de theorie van de collectieve veiligheid, doch is een man, die het vertrouwen van Stalin en het leger geniet. Hij is een aanhanger van de vredespolitiek en van een even- wiehtspolitiek. Hij is bekend om zijn vast beradenheid en zijn ambitie. Hij heeft her haalde malen Duitschland heftig aangeval len en gaat door voor een verbitterden te genstander van Hitier". Over het algemeen geeft het lezen van de Poolsche pers hedenochtend den indruk dat men in Polen het vertrek van Litwinof niet ongunstig oordeelt. Men beschouwde Litwinof steeds, zooals de Express Poramy het uitdrukt, als de handelsreiziger van de politiek der Sovjets, die tezamen met Benesj een der meest belangrijke mannen van de vergaderingen te Genève was. ■t VLISSINGEN Op Zaterdag 6 en Zondag 7 Mei a.s. onder leiding van den Aanvang 8 uur. Entrée 50 ct. plus bel. Bespreekt tijdig Uw plaats. (Ingez. Med.j Reuter meldt uit Berlijn: De Duitsche minister van buitenlandsdhe zaken Von Ribbentrop zal vanavond vertrekken om een bezoek van eenige dagen aan Italië te bren gen. In buitenlandsch-politieke kringen ge looft men, dat de as-mogendheden een ge meenschappelijke stap overwegen als ant woord op de zoogenaamde omsingelings- politiek. Nader wordt gemeld, dat Von Ribben trop nabij het Como-meer een ontmoeting zal hebben met zijn Itaiiaanschen collega, graaf Ciano. Men veronderstelt, dat het voornaamste onderwerp van gesprek Dantzig en Polen zal zijn. Misschien zullen Von Ribbentrop en Ciano tezamen te Rome zijn, wanneer de Poolsche minister van buitenlandsche za ken, Beek, morgen zal antwoorden op de rede van Hitier, zoodat weinig tijd verlo ren zal gaan voor de as om een besluit te nemen. Zonder twijfel zal iedere eisch van Polen inzake Dantzig met kracht worden verworpen en rekent Duitschland hierbij op zijn asgenoot. Hoe H.M. ontvangen zal worden. Het A.N.P. meldt uit Brussel: Koning Leopold heeft beschikt, dat tijdens het be zoek van Koningin Wilhelmina aan België, Hare Majesteit zullen worden toegevoegd: luitenant-generaal Deffontaine, comman dant van de divisie der Ardensche jagers, en generaal-majoor Beernaert van den staf der eerste cavaleriedivisie en honorair onder gouverneur-generaal van den Congo. Bij de aankomst van Koningin Wilhel mina te Brussel zal de koninklijke calèche worden geëscorteerd door een eere-esca- dron. De ruiters^ zullen het nieuwe galatenue dragen, dat *veel gelijkenis toont met dat der gendarmerie van voor 1914. Het be staat uit: berenmuts met roode pluim, tu niek van koningsblauw laken, kraag met wit galon, zilveren knoopen met de konings kroon, roode epauletten met witte franje, witte kuitbroek, ruiterlaarzen, handschoe nen met manchetten. Een comité te Brussel heeft de Brussel- sche winkeliers uitgenoodigd mede te wer ken aan een luisterrijke verwelkoming van de hooge gaste door speciale étalages in te richten, waarin de Nederlandsche kleuren de overheerschende versiering vormen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Boedapest, dat in toonaangevende politieke kringen daar het bericht over een zooge naamd ultimatum der Duitsche regeering aan Hongarije de grootste verontwaardi ging heeft gewekt. Volgens het Duitsche bureau wijst men er in dezelfde kringen op, dat men van Hongaarsche zijde dergglijke tendetieuzen berichten geen officieele tegenspraak waar dig keurt. Het Hongaarsche parlement echte» ontbonden. Havas meldde vanmorgen uit Boedapest: De Hongaarsche Kamer is ontbonden. Ver moedelijk zullen met Pinksteren nieuwe verkiezingen worden gehouden en de bij eenkomst van de nieuwe Kamer is bepaald op 10 Juni. (Deze ontbinding klopt dan toch maar aardig met de berichten inzake de Duitsche curateele over Hongarije. Red.) NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het bestuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden deelt mede, dat de ontvangsten over de maand April 1939 heb ben bedragen 18297, zijnde 7066, uit pe riodieke bijdragen en 1123 uit losse giften. De uitkeeringen over hetzelfde tijdvak bedroegen 15546. De plaatselijke commissies van samen werking brachten ten behoeve van dezelfde gevallen bijeen 33842, zoodat in die maand aan aanvragers, verdeeld over 103 gemeen ten, een bedrag van 49389 kon worden uitgekeerd. Het gironummer van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden te 's Graven- hage is: 272727. Het is vandaag feest in Grijpskerke. De nieuwbenoemde burgemeester, de heer H. U. Bouwman doet heden zijn intrede in de gemeente. Na het aftreden van den heer Keyzer is Grijpskerke langen tijd zonder burgemeester geweest. Maar van heden af hebben de inwoners van dit mooie Walchersche dorp dan weer een burgervader. En de vreugde daarover bleek duidelijk uit de feestelijke wijze waarop de inwoners den nieuwen burge meester hebben ingehaald. Behalve de vele vlaggen, die van de woningen wap perden, gaven ook de op vele plaatsen aangebrachte versieringen en de eerepoor ten, één bij den heer Everaers en één dicht bij het gemeentehuis, een vroolijk aanzien aan het geheel. Voorts had men op het dorp van boom tot boom guirlandes aangebracht en de verschillende electrische lampen daarbij wijzen er op, dat de verlichting heden avond een aardig effect zal geven. Ook vlak voor den ingang van het gemeente huis was een kleine eereboog opgericht. De burgemeester vergezeld van zijn echtgenoote vertrokken hedenmiddag te een uur uit Middelburg en gezeten in een open rijtuig, arriveerden zij te onge veer kwartover een aan de grens van de gemeente, bij het café ft Wafeltje. Hier was reeds een half uur tevoren een eere- wacht opgesteld geworden, bestaande uit niet minder dan 80 ruiters te paard. Zij stonden langs den weg om de jury gele genheid te geven de prijzen voor de mooist versierde paarden toe te kennen. De jury heeft geen gemakkelijke taak gehad, want er was door de deelnemers aan deze eerewacht veel werk gemaakt van de ver sieringen van hun paarden. Het was een prachtig gezicht al deze ruiters hier langs den landelijken weg en op de hofstede van den heer Vos geschaard te zien staan in afwachting van de komst van den nieuwen burgemeester. Aankomst aan de grens der gemeente. Toen de burgemeester en echtgenoote, vergezeld van verschillende familieleden, vrienden en bekenden, aan de grens gear riveerd waren, onder gejuich van de hier aanwezigen, heeft allereerst de comman dant van de eerewacht, de heer P. Ton een welkomstwoord gesproken. De heer Ton zeide het een voorrecht te vinden aan de grens der gemeente het welkomstwoord te mogen spreken tot den door H.M. de Koningin benoemden burge meester van Grijpskerke. We hopen in U. aldus spr., een burgemeester te hebben, die we ons volle vertrouwen geven zul len, en die ook ons volle vertrouwen win nen zal Wg heeten U met mevrouw har telijk welkom bij het betreden onzer ge meente, en wij hopen, dat U in Uw ambts vervulling ook een rijke levensvervulling vinden zult. De burgemeester zegde voor deze wel komstwoorden in een korte toespraak har telijk dank, waarna de commandant een „leve de burgemeester" inzette, waar alle ruiters mede instemden Begeleid door de eerewacht zette de stoet zich daarop in beweging naar het dorp. Bij de hofstede „Zandvoort" van den loco-burgemeester, den heer Louwerse werd even halt gehouden. Een dochtertje van den wethouder, Marie Louwerse, bood hier bloemen aan mevrouw Bouwman aan. Te Ter Buttinge, Daarop werd weer verder gereden In langzaam tempo trok men vervolgens door het gehucht Ter Buttinge, welks in woners eveneens blgk hadden gegeven van hun medeleven met den nieuwen bur gervader. Hier was een mooie eerepoort opgericht en waren ook versieringen aan gebracht. Als bijzonderheid mag hier niet onvermeld blijven, dat op de eerepoort een groot wapen was aangebracht, ge schilderd door een bewoner van Ter But tinge. Het was een afbeelding van het wapen van de vroegere heerlijkheid Ter Buttinge, dateerende van omstreeks 1200, welk wapen men onlangs in een oude kroniek had ontdekt. Het spreekt vanzelf dat dit wapen, een dubbele arend, aller be langstelling trok. De aankomst op het dorp. Te ongeveer half twee bereikte de lan ge, feestelijke stoet het dorp. Bij de Ra- vensteinsche baan stonden het muziekkorps „Crescendo" van Oostkapele onderdirecteur van den heer P. J. C. de Graaff en verschillende vereenigingen den bur gemeester op te wachten. Bij den stoet sloten zich o.m. aan, de Hervormde meis jesvereeniging, de Geref. meisjesvereenï- ging, de chr. zangvereeniging en de Geref knapen- en meisjesvereeniging Met de muziek voorop trok men daarop naar het gemeentehuis. Van het oogenblik dat de stoet zichtbaar werd tot de aankomst bij het gemeentehuis luidde de klok van den kerktoren. Toespraak W, de Wolf. Na aankomst voor het gemeentehuis voerde allereerst de voorzitter van de christelijke oranjevereeniging, de heer W de Wolf het woord. Spr. sprak als volgt: „Opgedragen namens het bestuur van de Chr. Oranjevereeniging te dezer plaatse, een enkel woord tot U te richten, zoo roe pen wij U en Uw gade bij dezen een har telijk welkom toe. Na lang wachten kwam eindelijk door middel van de pers het be richt dat U edelachtbare het hoofd zou worden van deze burgerlijke gemeente. U zijt geen onbekende in Walcheren, terwijl Uw naam ook voor ons geen onbekende klank heeft, en toen wij dan ook in De Standaard Uw foto ontwaarden', zagen we in Uw beeltenis de trekken van wijlen Uw hooggeachten vader. Vrij spoedig na het ontslag van burgemeester Keyzer, zijn plannen ontworpen om onzen toekomstigen burgemeester, 'wie dat ook zijn zou, met eer te ontvangen, en de vruht van dien arbeid is reeds ten deele door U gezien. Spontaan heeft Grijpskerke's r burgerij' hieraan medegewerkt. En nu is er blijd schap en die blijdschap willen wij uiten en U in Uw verantwoordelijken arbeid toe- bidden, dat Gods zegen, waaraan toch alles is gelegen, U rijkelijk moge geschonken worden Uw ambtelijk werk zal niet al tijd even gemakkelijk zijn, vooral in deze moeilijke dagen Tracht evenwel deze ge meente te besturen met vaste hand; weet U sterk in Uw God en wil als een echte WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Wind uit Z. richtingen, aan vankelijk zwak tot matig, later tijdelijk krachtig, morgen toenemende bewolking, geen regen van beteekenis, iets warmer. UKKEL: Zwakke wind uit N.O. richtingen, schoon weer, matige temperatuur, met een nachtelijk temperatuursminimum van on geveer 5 gr. Vr 5 Mei. Zon op 4 h 25; onder: 19 h 30. Licht op: 20 h 00. Maan op: 21 h 44; onder: 5 h 31. L.K. 11 Mei. Hoog- en Laag water te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 4 1.26 13.52 8.06 20.19 Vrijdag 5 2.12 14.37 8.45 21.04 Zaterdag 6 2.55 15.16 9.23 21.43 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 4 3.24 15.52 9.04 21.25 Vrijdag 5 4.09 16.36 9.45 22.07 Zaterdag 6S 4.50 17.15 10.25 22.45 (Ingez. Med.) De Roemeensche minister van buitenl. zaken die achtereenvolgens Berlijn, Brussel, Londen en Rome bezocht en vandaag naar Belgrado is vertrokken, heeft gister in een interview met een correspondent van het Italiaansche blad „Tribuna" o.m. gezegd, dat zijn Europeesche reis zeer nuttig was, omdat hij heeft kunnen constateeren, op dit moeilijke oogenblik, dat „in alle Europee sche hoofdsteden men dezelfde gedachten heeft over wat het resultaat zou zijn van een eventueelen oorlog. Inderdaad legt iedereen zich rekenschap af van het feit, dat, overwinnaars en overwonnenen, alle landen van Europa op gelijke wijze te lijden zouden hebben van vernieling en van de in eenstorting der beschaving van het vaste land". Voorts verklaarde Gafenco, dat het feit, dat men overal zich helder bewust is van deze waarheid „den veiligsten - rem vormt, die verhindert boven de tegenstellin gen uit, die Europa veröeelen dat men afglijdt en neerstort in den afgrond zelf. Het gaat er slechts om, naast dit negatie ve element tegen den oorlog een positief element in dienst van den vrede te stellen, d.w.z. een streven naar onderling begrip om uit de tegenwoordige spanning te gera ken". burgervader het goede zoeken voor alle gemeentenaren. God geve U daartoe de kracht en van hem zij onze bede Sla Gjj Heer in Uw hemel hoog op hem Uw oog En wil hem geven Wijsheid toch en kloek verstand Regeerbeleid met vaste hand Grijpskerke's burgerij ten zegen. Hierna werd door Tannie Dronkers aan mevr. Bouwman een bouquet bloemen aan geboden Vervolgens heeft de nieuwe bur gemeester de ruiters, die voor het ge meentehuis stonden opgesteld, geïnspec teerd, waarna de burgemeester met zijn echtgenoote, de familieleden en de no tabelen der gemeente zich voor het ge meentehuis opstelden om de zanghulde der schoolkinderen in ontvangèt te nemen. Zanghulde. Deze zanghulde, onder leiding van den onderwijzer Jer chr. school, den heer F. Dronkers maakte een diepen indruk op alien De kinderen zengen mooi een door den heer Dronkers gedicht welkomstlied, waarvan de woorden luiden Wat mag het zijn op dezen dag, Want ieder is nu blij. En vele ruiters kwamen hier, In eene lange rij. En allen zijn in feestdos nu, Met vreugde in het oog. En onze vlag met rood, wit, blauw, Die wapeprt van omhoog. De huizen zijn zoo mooi versierd, 'k Zie rozen, leuk en fijn. En 'k vraag mij af voor wie dit moois, Op dezen dag mag zijn. Wel, 'k wil het U eens zeggen nu, En stemt dan met ons in: Een burgemeester kwam tot ons, Nam d'openplaats weer in. 2 x Wg trokken allen 't feestkleed aan, Op dezen schoonen dag. En bieden onze hulde aan, Met gullen, blijden lach. Wy kind'ren komen ook tot U, Met onzen bigden zang En zingen nu uit volle borst, Hij leve, leve lang. 2 x Wij vragen U, getrouwe Heer, Bestuur steeds zijne schrêqn. En zij bij allen arbeid steeds, Zijn hulp van U alleen Dan zal hg gaan aan Uwe Hand, Maakt Uwe kracht hem sterk Dat 's Heeren zegen op hem daal, Bij dit zoo moeilijk wérk. 2 x Na dit welkomstlied, dat de kinderen zongen op de wgs van „Wien Neerlands bloed" volgden het Wilhelmus, „Gelukkig is het land" en r,Wilt heden nu trede." Deze kinderzang was een heel mooi deel van het feestprogramma Na afloop wer den alle schoolkinderen getracteerj. (Vervolg op de 2e pagina).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1