ZEELAND. SPORT. Rondvraag. MIDDELBURG. I0ES. RADIO-PROGRAMMA. FINANCIEELE BERICHTEN. AfiENDA. aan Braat zal moeten geven voor zijn moeite. De heer VAN LOO zegt dat er meer goe de firma's zijn, hij heeft met verschillen de samen gewerkt en hij is ook voor het vragen van andere prijsopgaven. De heer LOEFF zegt, dat de firma Braat zeker goed is, maar toen hij zelf een cen trale installatie liet aanleggen, wat deze firma het duurste. De VOORZITTER zegt het overwegen van andere aanbiedingen toe, waarna het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. De overige voorstellen. Z.h.s. vereenigde de vergadering zich met de voorstellen inzake de rechtspositie van de ambtenaren, die onder de wapens moeten komen; tot verstrekking van een crediet van 6000 voor werken ,aan het Noorderstrand van de Noordwatering; een crediet van 400 voor bijdrage aan de Streekplancommissie voor het maken van rioleeringsschema's een van 3825 voor verbetering van de traverse Oost- kapelle in den Noordweg. Verder tot aankoopen van zijkanten wegen van de gemeente Koudekerke; tot verkoop van grond aan de gemeente Soeburg; tot het verleenen van een bijdrage van 495 voor verharding van den Huismansweg en een deel van den Zoekweg III te Serooskerke en tot het aangaan van een kasgeldleening van 200,000. Begrootingl939. Bij de algemeene beschouwingen der begrooting voor 1939, kwam de heer JE- RONIMUS terug op zijn principieele be zwaren en meende dat de begrooting moet blijven rusten totdat over de kwestie van het dijkgeschot is beslist, zulks overeen komstig het algemeen reglement. De VOORZITTER zeide, dat bij deze be grooting nog geen rekening is gehouden met het nu aangenomen voorstel. De heer JERONIMUS: O ja, ik ben een jaar te vroeg. De VOORZITTER zeide nog, dat in het bedoelde voorstel den datum van 1 Janua ri 1939 is genoemd, omdat het voorstel voor dien tijd was opgemaakt. Nu zal de invoering wel een jaar op zich laten wachten. De begrooting gaf bij de arti- kelsgewijze behandeling tot geen enkele vraag of opmerking aanleiding. De heer JERONIMUS stelde twee vra gen en wel of men niet kan nagaan of het cyclostileeren van de aanslagbiljetten niet goedkooper is dan het drukken en ten tweede wees hij op de steeds loopende ge ruchten, dat ook plannen bestaan tot ont eigening of aankoop van het Polderhuis en mede in verband met het besluit tot aan leg van centrale verwarming vroeg spr. wat daarvan waar is. De VOORZITTER zeide, dat er over dit laatste nimmer gesproken is of er iets over gevraagd, dit ook niet langs een zij- wegtje. De eenige die er op attendeerde was de Middelburgsche Courant. Wat het eerste betreft hierna zal zeker een onderzoek worden ingesteld. De heer v. d. HARST zeide, dat men dan moet zorgen beter papier te gebruiken, dan voor de straatbelastingaanslagen van Mid delburg. De heer BOSSELAAR krijgt toezegging over een zwaaiplaats en een brug. In bei de gevallen is het dag. bestuur diligent. De heer WISSE heeft het over een slechten afvoer voor een sprink te Soe burg. De VOORZITTER zegt, dat die kwestie meer dan de aandacht van. het dag. be stuur heeft, de toestand in onbevredigend en overleg met Soeburg is gaande, een af doende verbetering zal vrij duur zijn. De heer WISSE zegt, dat hoe meer men dezen sprink uitdiept hoe meer de oever- afschuiving toeneemt. En het water loopt niet weg. De VOORZITTER zegt verdere overwe ging toe en sluit daar niemand meer het het woord vedlangt, de vergadering, die juist 2 uur had geduurd. MONUMENTENTOCHT EN ELF PROVINCIëN-TOCHT. Uitgeschreven door den A.N.W.B. De Kon. Ned. Toeristenbond heeft weder om een paar aantrekkelijke tochten uitge schreven, welke ten doel hebben, de Ne derlandsche toeristen op aangename wijze in de gelegenheid te stellen hun land beter te leeren kennen. Uitgeschreven worden een Monumenten- tocht in Gelderland en Zeeland en een Elf- Provinciëntocht. Beide tochten zijn heden geopend en sluiten op 31 December 1939. Voor den Monumententocht in Gelderland en Zeeland is een lijst samengesteld van 15 bezienswaardigheden in elk der twee pro vinciën, waar de deelnemers hun controle- kaart kunnen doen afstempelen of aftee- kenen. De deelnemers, die alle 15 beziens waardigheden per provincie hebben bezocht, ontvangen een fraaie herinneringsplaquet te van Gelderland en/of Zeeland. Men kan, naar verkiezing, inschrijven voor den Mo numententocht Gelderland, öf voor Zeeland, dan wel voor beide. De deelnemers zijn volkomen vrij in de keuze van hun vervoermiddel. Het is de bedoeling, elk jaar twee pro vincies voor het houden van een dergelijken tocht aan te wijzen. De lijst van de te bezoeken monumenten bevat: voor Zeeland: Ned. Herv. Kerk te Brouwershaven, Ned. Herv. Kerk te Kad- zand, Gothisch Huis aan de Turfkade te Goes, „De Vos Reinaerde" te Hulst, Ned. Herv. Kerk te Kats, Huis „In de Steenrot- se" te Middelburg, Landgoed „Westhove" te Oostkapelle-Domburg, Fort Rammekens te Rittem, Stadhuis te Tolen, Stadhuis te Vere, Stedelijk Museum te Vlissingen, Lichttoren te Westkapelle, Wilhelminapolder te Wil- helminadorp, Oesterputten te Ierseke, Stad huis te Zieriksee. De deelnemers aan den Elf-Provinciën- tocht ontvangen, tegelijk met hun controle- kaart, een lijst van 22 bezienswaardigheden in Nederland. Zij die, blijkens de stempels op hun contrölekaart, daarvan 15 hebben bezocht, ontvangen een herinneringspla quette. Deze 15 bezienswaardigheden moe ten zijn gelegen in alle elf provincies, dus minstens in 7 provincies één monument en in 4 provincies twee monumenten. De lijst van de te bezoeken bezienswaar digheden bevat in Zeeland: Fort Ramme kens te Rittem en de oesterputten te Ier seke. OPHEFFING TELEFOONDISTRICT VLISSINGEN. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt het te lefoondistrict Vlissingen opgeheven en wordt het gebied van dat district toege voegd aan het telefoondistrict Breda. Met ingang van dienzelfden datum zal het telefoonkantoor te Vlissingen worden op geheven, terwijl als gevolg hiervan het post en telegraafkantoor aldaar zal worden om gezet in een post-, telegraaf- en telefoon kantoor. OPENING GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING. Naar wij vernemen, zal de gemeentelijke zweminrichting aan den Noordelijken Ha- vendijk worden geopend op Maandag 15 Mei a.s. WETHOUDER ONDERDIJK ZESTIG JAAR Zondag herdacht de heer J. Onderdijk, wethouder en loco-burgemeester, zijn 60sten verjaardag. Van vele zijden mocht de heer Onderdijk bewijzen van groote belangstel ling en waardeering ontvangen. Bloemstukken werden o.a. toegezonden door hoofdambtenaren ter secretarie, door het technisch gemeentepersoneel, door de S.D. A.P. raadsfractie, en door de sportcommis- sie en ook wethouder Boasson bracht zijn collega een bloemenhulde. Schriftelijk en mondeling kwamen ve len den heer Onderdijk en de zijnen geluk- wenschen. MIDDELBURG EN ORANJE. Een succes voor schrijver en uit voerenden. Onder de talrijke personen die Zaterdag avond naar het Schuttershof waren geko men om den Oranjeavond georganiseerd door de Turnvereeniging „Medioburgum" bij te wonen, merkten wij op den Commis saris der Koningin, de leden van het college van B. en W., den garnizoenscommandant, den voorzitter van het K.N.G.V., de mees ten met hun dames en verder nog verschil lende andere genoodigden, die de opvoering van het tooneel- en bewegingsspel „Middel burg en Oranje" van de hand van den di recteur-voorzitter der vereeniging, den heer Chr. J. Mazure wilden bijwonen. De zaal was geheel in den stijl van den avond versierd, het Oranje en de wapens van Zeeland en Middelburg waren de hoofd motieven en toen de Commissaris der Ko ningin en mevrouw Quarles van Ufford in de feestzaal binnen Jtwamen, werden zij door het Jesayes-ensemble met het Wilhel mus begroet terwijl alle aanwezigen zonder onderschêid, zich van hun zetels verhieven qn het lied meezongen. Even later heeft de heer Mazure in de eerste plaats de hoogste inwoners onzer provincie het welkom toe geroepen en den Commissaris der Koningin dank gebracht, dat hij de opdracht van het werk aan hem wel heeft willen aanvaar den. Spr. hoopt dat het den Commissaris niet zal berouwen en heette daarna de an dere genoemde gasten en vele afgevaardig den van andere vereenigingen welkom. Spr. zeide, dat men hem wel eens gevraagd heeft, of deze opvoering er een is voor een turnvereeniging. Spr. wees er daarom op, dat het doel van de gymnastiek toch is in een gezond lichaam ook de geest op hooger peil te brengen en het instudeeren van het werk heeft o.a. op historisch gebied de ken nis van de medewerkenden verhoogd. Spr. zeide, dat als er geen tegenslag was, er ook niets te overwinnen zou zijn. Tot zijn grooten spijt was een der vooraanstaande leden van Medio door een plotseling vrij ernstige ongesteldheid aan het ziekbed ge kluisterd en nu had een ander lid door den geheelen nacht door te werken zich gereed gemaakt voor de rollen, die de zieke op zich had genomen. Spr. hoopte, dat allen zich bjj het spel zouden amuseeren en hiermede kon nu een aanvang worden gemaakt. De altijd weer zoekende geest van den heer Mazure als schrijver en leider der rythmische dansen, heeft in dit aesthetisch dansspel op zeer verdienstelijke wijze het tijdvak van ongeveer 20 eeuwen voor wat Middelburg betreft en dan van de komst van Willebrordus den vertolker van het Evangelie tot in onze tijden toe. De hoofdfiguur in het stuk was de tijd, die echter op het tooneel alleen zichtbaar werd in den vorm van een verlichten zand- looper. De echtgenoote van den schrijver vertolkte de rol van den tijd achter de cou lissen. In ieder der 7 tafereelen heeft de tijd getuigd van zijn medeleven met Mid delburg en haar inwoners in ieder der be trokken perioden. Mevrouw Mazure kreeg aan het slot een bloemenhulde. Het eerste tafereel bracht de landing van Willebrordus en een dans der priesteressen; het tweede de stichting van de Abdij, het derde de opkomst en bloei van Middelburg, waarbij de Stedemaagd ten tooneele ver scheen. Het vierde tafereel bracht de toeschou wers voor een somnabuletenü en moest doen denken aan een waarzegster, die in de toekomst ziet. De godin Nehalennia, die ook een belangrijk deel van het stuk draagt, wacht hier de kermisbezoekers op met de stedemaagd en zij hoorden van een bouwer de klachten over wat z.i. in Middelburg aan stedeschoon bedorven zal worden in onzen tijd. Een boerinnetje gaf een ode op de Zeeuw- sche kleederdracht te hooren. Een groepje Westkapelaars werkte druk met spaden en wij zagen de eerste locomotief van den spoorweg tegelijk met de stoomtram ge trokken door den „tramezel" binnenrijden. Bij dit zeker niet het minst aardige tafereel zongen medewerkende en publiek het spoor- lied. Het vijfde tafereel bracht het publiek in gedachten in den geuzentijd en dansende matrozen gaven uiting aan hun jolijt. Het zesde tafereel speelde in den tijd van de terugkeer van Oranje uit Engeland, het be gin van het koningschap in den aanvang dér 19e eeuw. De danseressen om de Oran jeboom wareji symbool van het herleven van de eenheid Oranje en Nederland. Het zevende of laatste tooneel voerde naar den huidigen tijd maar de geboorte van Prinses Beatrix, naar het 40-jarig re- geeringsjubileum van H. M. de Konlgin en nadat alle medewerkers zich in bonte, keu rige groepeering op het tooneel hadden ver zameld eindigde het spel, dat onafgebroken zeven kwartier duurde. Op een hulde aan Prinses Juliana, volgde het algemeen medegezongen Wilhelmus. Herhaaldelijk had applaus geklonken, dat na het slot een ovatie aan auteur, en uit voerenden werd. Opgemerkt zij, dat ook de bijzonder pas sende décors en de kleeding aan het suc ces medewerkten. Reeds om voor half elf kon het Oranje bal volgen en ook dat had een opgewekt verloop. Medio en zijn leider kunnen weer op een goeden avond terug zien. VERTREKKENDE STADGENOOTEN Jhr. Beelaerts van Blokland. In breede kringen zal met leedwezen ver nomen worden, dat jhr. F. Beelaerts van Blokland, agent van de Nederlandsche bank met ingang van 1 Nov. benoemd is in diezelfde functie te Utrecht, ter vervanging van mr. G. J. Sprenger. Middelburg verliest in jhr. Beelaerts van Blokland en in mevrouw Beelaerts van BloklandBesier twee stadgenooten, die in de 7 jaar van hun verblijf te Middelburg, zich geheel met het leven der Middelbur gers hadden vereenigd en in verschillende vereenigingen en commissie hun groote krachten gaven. Jhr. Beelaerts, is alhier consul van den A.N.W.B., voorzitter van de Vereeniging voor Veilig Verkeer; van het comité voor Nationale Veiligheid en van de afdeeling Middelburg van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Verder vice-voor- zitter van de afdeeling Zeeland van de Al liance Frangaise, en secretaris van het de partement Middelburg van de Nederland sche Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Ook is hij bestuurslid van de afdeeling van de Vereeniging Het Nederlandsche Roode Kruis, waarvan hij tot voor korten tjjd voorzitter was, van de Vereeniging „Voor de Kunst" en van de Middelburgsche Bur gerwacht. Deze lange reeks van bestuurs functies is wellicht nog niet geheel volledig, maar bewijst dat jhr. Beelaerts van Blok land, die in al deze functies steeds blijk gaf van groot medeleven, vele ledige plaatsen zal achter laten. Maar ook mevrouw C. Beelaerts van BloklandBesier zal in verschillende be sturen gemist worden als wij alleen maar melden, dat zij lid is van den Voogdijraad, Voorzitster van de afdeeling Middelburg van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen; directrice van het voorlichtings- en bemid delingsbureau van Tesselschade en be stuurslid van de afdeeling Middelburg van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. l Kolonel Berghuijs. Een tweede in breede kringen bekend ge worden stadgenoot, gaat Middelburg verla ten en wel de luitenant-kolonel G. Berg huijs, die bevorderd is tot kolonel van de militaire administratie en tevens is benoemd tot inspecteur van dit onderdeel met stand plaats Den Haag en als plaatsvervanger van den kolonel J. C. Pabst, ook indertijd hier in garnizoen, die den dienst met pen sioen gaat verlaten, zulks met ingang van 25 Mei. w Kolonel Berghuijs, die op 1 April 1933 ais kapitein en hoofd dei* S.D.O.A. met die school naar Middelburg kwam, heeft zich buiten zijn werk in die militaire functie, die hem mede door de gröote uitbreiding van de school en de oprichting van,het nieuwe gebouw aan het Molenwater bijzondere zor gen bracht, ook gegeven voor de oprichting van den burgerlijken luchtbeschermings dienst, waarvan hij de eerste jaren als hoofd heeft gefungeerd. Verder is de ver trekkende hoofdofficier voorzitter van de Commissie van Bijstand van de C.J.M.V. „Rom. 1 11a"; secretaris van de sociëteit „St. Joris" en bestuurslid van de Chr. Hist. Kiesvereeniging. Mevrouw C. Berghuijs Veis Heijn is eerste secretaresse van de af deeling Middelburg van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen, die dus haar voorzitster en secretaresse zal verliezen, en bestuurslid van de Zeeuwsche Dorcas. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS VER l'LEG ING OP ZUID- EN NOORD- BEVELAND. Algemeene vergadering. Onder voorzitterschap van mr. dr. Mes, te Heinkenszand hield Zaterdagmiddag de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Z. en N.-Beveland haar algemeene verga dering te Goes. De secretaris-penningmeester de heer A. de Lange te Goes bracht het jaarverslag uit. Daaraan ontleenen wij dat het ledental steeg van 36052 tot 37284 en dat der beta lende leden van 32521 tot 33938. Het aantal onder-af deelingen nam toe met één (Kloe- tinge) tot de sanatoriumverzekering waren per 31 Dec. toegetreden 135 gezinnen en 37 alleenstaande personen. Het aantal opna men bedroeg in 1938 1003 (2,69 pet.), tegen in 1937 1044 (2,89 pet.). De duur der opna men was gemiddeld 15,75 dag (vorig jaar 15.9 dag). Spr. wees er nog eens op dat de leden geheel vrij zijn in de keuze van zie kenhuis. De rekening sloot met een batig saldo van 9081, welk bedrag bij de reser ve werd gevoegd. In dit verband wees spr. op het belang van een sterke reserve, ook in verband met de tegenwoordige omstan digheden. Het belang der leden is het meest gediend bij een voorzichtig en solied beheer. Ten slotte deelde spr. mede dat een dank baar lid van zijn uitkeering 10 terug schonk, welk bedrag het bestuur bestemde als het begin van een fonds voor tractatie der patiënten op een nationalen feestdag. Dit verslag en het bestuursbeleid werd goedgekeurd, nadat voorlezing was gedaan van een gunstig rapport van de controle commissie. Den secretaris-penningmeester werd dank gebracht voor zijn werk. De aftredende bestuursleden de heeren S. Balkenende te Wolfaartsdijk J. H. Klooster te Ellewoudsdijk, Th. Wolse te Kortgene en M. van Zweeden te Goes werden herkozen. Tot lid der controle-commissie werd geko zen de heer Joh. Verburg te Kamperland. De uitkeeringen werden vastgesteld op dezelfde bedragen als in 1938, nl. maximaal 50 verpleegdagen a 2,75 en 76 pet. der bij komende kosten tot een maximum van 40. Voor zenuw- en t.b.c. patiënten geldt een afzonderlijke regeling. Er werd nog eens op gewezen dat deze uitkeeringen gerekend met de lage en voor groote gezinnen zeer voordeelige contributie tot de hoogste in het land behooren. Het bestuur zegde toe VOETBAL. Goesche BoysZeelandia II 41. Zeelandia, II kon op volle sterkte o.a. met Simons verschijnen. De Boys trappen af en reeds na een 10-tal min. weet Blok- poel alleen door te breken en onhoudbaar hoog in het net te knallen (10). Het spel bleef vlug op en neergaan, doch beide verdedigingen spelen forsch. Eenige minu ten voor de rust maakt na mooi samen spel van Blokpoel en Smidt, de laatste een onhoudbaar doelpunt (2'0). Na rust een sterk aanvallend Zeelandia totdat Simons met een pracht kopbal den stand op 21 brengt. Toen werden de Boys weer wakker geschud en door een kopbal v,an J. Rouw en een schot van De Kunder werd de stand 41 voor de Boys. De Boys speelden een vlug open spel. Scheidsrechter Verkerk leidde goed. IJzendijkeCorn. Boys 80. Tengevolge van den regen is het veld erg glad en de publieke belangstelling ge ring. De IJzendijkenaren trappen af en val len aan via links. Een pracht voorzet van De Smet volgt. Een Boys back is Hesse- ling iets te vlug af, maar kan niet anders doen dan in eigen doel trappen. Na eenige Boys-aanvallen is IJzendijke weer aan het woord en nu is het H. de Milliano, die scoort. Even later is De Bruyne tijdig naar binnen gekomen en scoort met een prachtig schot. De Boys brengen menig maal redding met de buitenspel-val maar als Hesseling doorbreekt wordt het toch 4—0. Na rust eenzelfde spelbeeld: een voort durend aanvallend IJzendijke met sterk verdedigende Boys. Het is echter weer Hesseling die doorbreekt en doelpunt. Even later herhaalt H. de Milliano dit spelletje 60. Even later is de doelverdediger ge passeerd, hij komt te valleni het schot stuit tegen de lat en toevallig springt het terug in de handen van den doelverdedi ger. Hesseling maakt met een zacht rol- lertje er 70 van. Nog eenmaal herhaalt hij dit spelletje (80). Zoo won IJzendij ke z'n laatsten wedstrijd verdiend van een zwak spelende Boys-ploeg. HET ZWITSERSCHE ELFTAL SAMENGESTELD. Het Zwitsersche elftal, dat Zondag 7 Mei a.s. te Bern tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Schlegel; achter: Minelli en Stel- zer; midden: Springer, Vernati en Biclisel; Voor: Bickei, Adamo, Paul Aebi, Trello Abegglen, Georges Aeby. Porthmouth wint den Engelschen voetbalbeker. Tegen de verwachting in hebben de favo rieten voor den Engelschen voetbalbeker, de Wolverhampton Wanderers, in den eind strijd geen overwinning kunnen behalen op Portsmouth: de 41 zege van laatstge noemde club laat geen twijfel over, welk elftal in het Wembleystadion fe Londen, dat met 100.000 bezoekers geheel bezet was, het beste voetbal heeft gespeeld. Ports mouth kwam hiermede voor de eerste maal in het bezit van den beker. KORFBAL. Z.K.B. Zaterdag zijn alle voor de competitie van den Zeeuwschen Korfbalbond vastgestelde wedstrijden in verband met de weers- en terreinsomstandigheden afgelast. BELGIE—NEDERLAND 0—6. Het Nederlandsch korfbaltwaalftal heeft gisteren te Amsterdam een verdiende 60 overwinning op België behaald, dank zij grootere technische capaciteiten onzer land- genooten en hun schotvaardigheid. In de eerste helft heeft België goed stand weten te houden. De Belgen speelden in het veld niet slecht, doch het schieten was bijzonder zwak. Met de rust had Nederland een 20 voorsprong. Na de rust werd zij opgevoerd tot 6—0. In het Nederlandsch twaalftal blonk Seits uit. SCHAKEN. NEDERLAND WINT VAN BELGIë. Zaterdag is te Brussel de schaakwed strijd tussehen België en Nederland aange vangen. Na een eerste dag leidde Neder land met 6%2% terwijl een party werd af gebroken. Zondag werd de wedstrijd beëindigd. Ook op den tweeden dag waren onze landgenoo- ten sterker en wonnen met 64, zoodat de einduitslag 13%16% werd ten gunste van Nederland. De party tussehen van Seters en Vlagsma, welke Zaterdag in betere stel ling voor laatstgenoemde was afgebroken, werd door Vlagsma gewonnen. HOCKEY. BelgiëDuitschl&nd 02. Zaterdagmiddag is te Brussel de hockey- landenwedstrijd BelgiëDuitschland ge speeld, welke door Duitschland met 20 werd gewonnen. indien de financieele resultaten voor 1939 even gunstig zullen zpn als die over 1938 in overleg met de medische adviseurs met een b.llijke regeling te zullen komen voor opnamen voor hetzelfde ziektegeval. Besloten werd tot het verleenen van een subsidie voor een vanwege het Groene Kruis aan te schaffen nieuwe ziekenauto. De leden worden dan tegen een gereduceerd tarief vervoerd. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld op een eindcyfer van 80.500. Besproken werd de verzekering van le den die in militairen dienst worden opge roepen. Waar is gebleken dat militairen dien in een ziekenhuis worden opgenomen niet in alle gevallen zeker van verpleging van Rpkswege werd er op aangedrongen zulke leden niet te schrappen, maar ze als lid ingeschreven te laten. Tenslotte werd het bestuur gemachtigd een voorstel te ontwerpen tot het stichten van een B-fonds (hoogere uitkeeringen te gen hoogere contributie). De voorzitter sloot met een dankbaar, slotwoord deze welgeslaagde vergadering. DINSDAG 2 MEI. HILVERSUM I 1875 EN 415,5 M. KRO.-Uitz. 8.U0—9.1a Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11'.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Jber. 12.15 KitO-lVIelodisten en solist. (Van i.00—1.20 Gram.). 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Declamatie. 4.15 Piano. 1 Van 4.804.45 Gram.). 5.00 KRO-ork. (Van 5.456.05 Gelukwenschen). 6.35 Ber. sport- praatje. 7.00 Ber. 7.15 Cyclus. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Symphonie-ork. en solisten. 9.00 Causerie. 9.15 Gram. 9.20 Verv. conc. 10.05 Wijnappel's strykensemble. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. (11.00—11.10 Gram.). 11.30—12.00 Gram. HILVERSUM II 301,5 M. AVRO-Uitz. 6.30—^7.00 RVU. 8.00 Gram. (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gew. muz. (gr. pl.), 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO-Amusements- ork. 11.00 Causerie. 11.10 Wenken voor de huishouding. 11.35 Ensemble Winia Farbe- row. (ca. 12.15 Ber.). 12.25 Orgelspel en Miff Ferrie's Jakdauz. 12.50 Gram. 1.00 Om- roepork. (1.452.00 Gram.) 2.45 Knipcur sus. 3.45 Ber., hierna: Zang en piano. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO Aeolianork. 6.25 Ber. 6.307.00 Een school meester vertelt. 7.05 Kinderkoor met piano. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., Radio journaal. 8.20 Gram. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Reno- va-Septet en solist. 11.00 Ber. ANP., Gram. 11.30—12.00 AVRO-Dance-Band. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gram. 12.00 Cabaret. 12.20 Politie-ork. van Swansea. 1.051.20 Piano. 3.15 Orgelspel. 3.35 Gram. 4.20 Yascha Krein's Zigeuner-ork. 4.50 Gram. 5.20 Ber. 5.45 Causerie. 6.0Ó Radio tooneel. 6.20 Gevar. progr. voor de vrouw. 6.50 Causerie. 7.20 Herinneringen uit het jaar 1929. 8.20 Ber. 8.50 Actueèle causerie. 9.10 Radiotooneel. 9.35 Londens symphonie- ork., zangers en solisten. 10.25 Grosvenor House dansork. 10.50 Gram. 11.1011.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 8.00; 9.00; 9.30 en 10.20 Gram. 11.35 Zang. 12.25 Locatelli-ork. 1.05 en 1.35 Gram. 2.35 Viool. 3.40 Zang. 3.55 Gram. 4.05 Zang. 4.25 Gram. 5.35 Zang. 5.50 Viool. 6.20 Giardino-ork. 7.50 Radio tooneel. 9.3510.50 Pianoduetten en zang. KEULEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gram. 7.50 Schrammelensemble en 5 Münchener in strumentalisten. 11.20 en 12.35 Ork. en koor m.m.v. solist. 1.302.20 Pop. conc. 3.20 Amusementsork. 4.35 Mannenzangver. m. m.v. solist. 5.45 Koor en solisten. 6.30 Gram. 7.50 Gevar. progr. 8.20 Dansmuz. (gr. pl.). 10.1011.20 Koor met orgel en Amuse mentsork. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 Ork. 12.50—1.20; 4.20—5.05 en 6.50 Gram. 7.20 Ork. 9.30—10.20 Gram. 484 m: 11.20 Gram. 11.50 Radio-ork. 12.50- 1.20 Dansork. 4.20 Gram. 4.30 Maria-Hulde. 5.50 Radio-ork. 7,20 Symphonie-ork. en so listen. 9.3010.20 Gram. DEUTSCHLANDSENÜER 1571 M. 7.35 Ork. m.m.v. solisten. 8.20 Pol. dagbladoverz. 8.35 Sted. Gewandhaus-ork. van Leipzig (Opn.). 9.20 Ber. 9.50 Karl Ristenpart's Kamer-ork. en solits. 10.05 Ber. 10.2011.20 Kleinork. acwMiWfisvwBBBaga——B—M—BMW N.V. van Heel en Coi. te Goes. In het jaarverslag van de N.V. van Heel en Co. te Goes over 1938 wordt opgemerkt, dat de resultaten over het boekjaar 1938 nog sterk werden beïnvloed door de in dat jaar plaats gehad hebbende conversies, waarbij de conversie der 4 Staatsleenin- gen een overwegende rol speelde. Het to taalbedrag aan obligaties dat de N.V. ter conversie werd toevertrouwd, stemde tot groote voldoening. Overigens drukte de onzekere stemming op de aandeelenmaïkt sterk zijn stempel op de gewone effectenomzet, waarby ook in de tweede helft des jaars de politieke wereldsituatie niet naliet tot terughoudend heid tot het nemen van belang bij de mark te leiden. Het Reservefonds, dat overeenkomstig de statuten afzonderlijk wordt beheerd, groeide door bijschrijving der gekweekte rente ,aan tot 4205 en is belegd in prima obligatiën, welke op de balans tegen beurs koers, doch niet boven pari zijn opge nomen. Het saldo der Winst- en Verliesrekening bedraagt, na normale afschrijvingen 11,460. Volgens de statuten wordt hier van uitgekeerd een primair dividend van 4 over het geplaatste kapitaal, nl 800. Van het resteer ende bedrag groot 10,666, wordt bestemd voor Dotatie Re servefonds 583 en voor Statutaire uit keeringen 4664, waarna ter beschikking der vergadering blijft 5,413. De directie stelt voor dit bedrag te be stemmen voor een extra dividend van 4 is 800 en voor een extra dotatie Re servefonds groot 1416, waarna aan het Onverdeeld Saldo wordt toegevoegd het resteerende bedrag ad 3,196. MA 1 Mei. Conc. Middelb. Muziekkorps t.g. verjaardag H.K.H. Prinses Juliana, Markt 20.00 h. MA 1 Mei. Fakkeloptocht uitg. „Uit het VolkVoor het Volk" door „Oef. na den Arbeid", 21.30 h. Dl 2 Mei GOES MA 1 Mei. Openb. conc. ,,Euphonia"; Groote Markt 20.00 h. Dl 2 Mei BIOSCOPEN. ELECTRO, M'burg VR 28 Apr.-DO 4 Mei. „La Porte du Large" (Opent de ha ven) en Mills of the Gods" (De Staalkoningin) 20.00 h. CITY, Middelburg VR 28 Apr.DO 4 Mei. „Sleepless Nights" (Slapelooze Nach ten) en „The Revenge ridder" (De Wrekende Ruiter), 20.00 h. GRAND THEATER, Goes VR 28 Apr.—DO 4 Mei. „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", 20.00 h. Wo matinée 15 h. Di 14.00 h. Elec. Drukkery G. W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6