Donderdag Mel Bier ZEELAND. BINNENLAND. MIDDELBURG. WEERBERICHT. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG, {Ingez. Med.) lOIB-BEVELAND, NOORB-BEVELAMD. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. (Ingez. Med.) NIEUW HANDELSVERDRAG MET FRANKRIJK. De regeeringspersdienst meldt: Sedert eenige weken hebben te Parijs on derhandelingen plaats gevonden tusschen een Nederlandsche en een Fransche dele gatie, teneinde het handelsverkeer tusschen Nederland en Frankrijk, zoowel wat betreft het verkeer tusschen de beide moederlan den als wat betreft het verkeer tusschen Frankrijk en de Nederlandsche overzeesche gebiedsdeelen, te regelen. De onderhandelingen hebben er toe ge leid, dat op 28 April j.l. op het ministerie van handel te Parijs door den heer Lam ping, directeur van de Handelsaccoorden, en den heer Louyriac, adjunct-directeur van het ministerie van handel te Parijs, een overeenkomst werd geparafeerd. Deze overeenkomst zal zoowel de Fransch- Nederlandsche notawisseling van 22 Juli 1938 als de overeenkomst tusschen Frank rijk en Nederlandsch-Indië van 6 April 1937, die beide op 31 Maart 1939 vervielen, ver vangen. De tekst van de nieuwe overeenkomst zal binnenkort te 's-Gravenhage worden getee- kend. ONEERLIJK DAGMEISJE OPGESPOORD. Veertien dagen geleden is een meisje, na een dag in dienst te zijn geweest bij een heer in Zuid te Amsterdam uit haar „be trekking" verdwenen met medeneming van een portefeuille, waarin negenhonderd gul den waren geborgen. De heer des huizes, die het meisje in dienst had genomen doch zich alleen haar voornaam „Klaartje" herinnerde, deed aan gifte bij de politie. Deze is er thans in ge slaagd het meisje in een woning in de Bo- terdiepstraat te Amsterdam, waar zij sa menwoonde met een 41-jarigen man, op te sporen. Ook een groot deel van het geld werd daar teruggevonden. Het 23-jarige meisje, dat een acte als onderwijzeres heeft, doch daarvan nog geen gebruik heeft kunnen maken, ging als dag meisje in betrekking. Van oneerlijkheid was voordien niet gebleken. Zij heeft bekend het geld te hebben weg genomen. De man is als verdacht van heling aangehouden. SMOKKELAARS TREDEN OP ALS KOMMIEZEN. Een schietpartij zonder ernstige gevolgen. Drie personen aange houden. Zondagnacht omstreeks twaalf uur heeft zich onde'r het gehucht Illikhoven (L.) een eigenaardige smokkelscene afgespeeld. Reeds lang bestond het vermoeden bij een groepje smokkelaars, dat een zekere P. A. uit Born inlichtingen gaf aan de kommie zen, waardoor verscheidenen hunner gere geld in den val liepen. Toen A. nu Zondagnacht geheel alleen zelf erop was uitgetrokken om een zak smokkelwaar met behulp van een gummi- zak over de Maas te brengen, werd hij op Nederlandsch gebied dicht bij de rivier aan gevallen door drie personen, die als kom mies trachtten op te treden. Het waren ze kere N. H. en J. H. uit Roosteren en F. R. uit Born, die blijkbaar een wraakneming in den zin hadden. Een der mannen heeft vier schoten op A. gelost, toen deze aan wal stapte, zonder hem evenwel te raken. De aanvallers namen A. daarna den zak met smokkelwaar af, waarna zij hem met een riet sloegen. Infusschen waren de dienst doende kommiezen uit Grevenbicht, die op korten afstand verdekt waren opgesteld op het ren der schoten komen toesneden. Het dr.etal koos toen het hazenpad, waar schijnlijk met achterlating van de smokkel waar, v. elke zij mogelijk in de Maas li ten verdw'inen. A. bleef staan en verklaarde de zich als kommiezen voordoende personer te kennen. Hij kon niet zeggen, wie de sclio ten ge,ost had en ook niet of ze bedoeld waren om hem te treffen of om hen> op den loop te dóen gaan niet het in den steek laten van de gesmokkelde goederen. De ko gels waren hem dicht langs het hoofd ge vlogen. Vanochtend vroeg deed A. bij de rijkspo litie te Born en bij den rijksveldwachter te Roosteren aangifte van het gebeurde. Met een speurhond van den rijksveldwachter uit Swalmen werd het spoor der mannen nage gaan. Dit leidde naar de woning van J. H. Daar werd de koker aangetroffen, waarin het stuk riet paste, waarmede de slagen waren toegebracht en dat op de plek van het incident was achtergebleven, J. H. en F. R., die zich in H.'s woning gekleed te bed begeven hadden, werden gearresteerd. Qok N. H. werd daarna van zijn bed gelicht. Zondagmiddag zijn zij door den burgemees ter van Roosteren, den heer Smets, aan een nader verhoor onderworpen en daarna voor- loonig te Sittard opgesloten. A., aan wiens verklaringen tegenover de politie de toedracht van het gebeurde ont leend is, is er zonder ernstige gevolgen af gekomen. Hij had slechts een lichte ver wonding aan een der schouders. VERGETEN DE SPOORWEGBOOMEN NEER TE LATEN. Ingrijpen van blokwachter voorkomt ernstig ongeluk. Gistermorgen is op de spoorwegovergang aan de Weesperzijde bij den Omval te Am sterdam bijna een hoogst ernstig ongeval gebeurd. De sneltrein uit de richting Utrecht, die om 9.49 uur aan het Centraal Station aankomt, de z.g. Parijsche trein, naderde den drukken overweg. Een paar honderd meter voor den spoorweg den straatweg kruist ligt, naar den kant van Utrecht, een spoorbrug over de Keulsche vaart. De spoorbrugwachter, die tevens blok wachter is, zag den Parijschen trein, een stoomtrein, aankomen. Op hetzelfde oogen- blik merkte hij tot zijn grooten schrik, dat de overwegwachter verzuimd had de hoo rnen te sluiten. De man verloor geen oogenblik zijn te genwoordigheid van geest en zette vlug het signaal op onveilig. De trein was dit signaal echter reeds gepasseerd. De spoorbrug wachter greep een roode vlag en hiermede zwaaiende rende hij den trein tegemoet. De machinist merkte hem gelukkig tijdig op en remde zoo krachtig mogelijk, terwijl hij tegelijkertijd met de stoomfluit noodsigna len gaf. Het gelukte hem niet den trein nog voor den overweg tot staan te brengen. De locomotief was reeds de helft van den over weg gepasseerd, toen de trein tot stilstand kwam. Door de noodsignalen gewaarschuwd had het publiek zich tijdig in veiligheid kunnen stellen. Over het algemeen is het vooral op Zon dagmorgen op dit uur buitengewoon druk op dezen weg naar het Gooi, maar door het slechte weer was de uittocht uit de stad van aanmerkelijk geringer omvang dan ge woonlijk. En dit is dan ook een van de oor zaken, dat alles zonder ongelukken is afge- loopen. Het is reeds herhaaldelijk gebeurd, dat een overwegwachter op dezen verantwoor delijken post verzuimde de boomen te slui ten. Uit het onderzoek is gebleken, dat het gewone signaal, dat den wachter waar schuwt, dat een trein in aantocht is, en de boomen gesloten moeten worden, tijdig is gegeven. Bovendien was hier geen sprake van een extra-trein, maar van een sneltrein, die iederen dag op denzelfden tijd passeert. De overwegwachter beweert, dat hij in de meening verkeerde, dat het signaal niet voor hem bestemd was. Faillissementen. Ter terechtzitting der arrondissements rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard S. Birkhoff, koopman te Goes. Rechter-commissaris mr. A. van der Hoop; curator mr. C. M. Kegge, advocaat te Goes. BEUGEL VAN DE TRAM GEBROKEN. Gisterenavond brak op den hoek van den Nieuwen Vlissingschen weg en den Vlissing- schen Singel de beugel van de laatste elec- trische tram van Middelburg naar Vlissin- gen. Het gevolg was, dat men moest wach ten op een anderen motorwagen uit Vlissin- gen en men eerst tegen één uur in de Schel- destda aankwam. Het Meideuntje. Hedenmorgen heeft de heer Ferwerda op het carillon van den Abdijtoren de Mei maand op de traditioneele wijze ingeleid. PRINSESSEDAG. Gisteren is de jaardag van Prinses Juliana alleen merkbaar geweest door de vlaggen van de Provinciale en gemeentegebouwen en van niet vele particuliere woningen, ter wijl in de verschillende kerkdiensten bij dezen zoo belangrijken dag voor Oranje en Nederland even werd stil gestaan. Heden, den dag voor de officieile herden king aangewezen, is het aantal vlaggen toe genomen met die aan de Rijksgebouwen en aan veel meer particuliere dan gisteren, terwijl ook nu zich velen met Oranje had den getooid en het carillon van 10 tot 1 uur volks- en vaderlandsche liederen deed hoo- ren. Naast ons ligt het programma voor de muziekuitvoering van het Middelburgsch Muziekkorps op hedenavond te 8 uur op de Markt. Het brengt in het bijzonder Volks- en andere Vaderlandsche liederen en daar om wekken wij nog eens op om, evenals Zaterdagavond in het Schuttershof, deze lie deren spontaon mede te zingen en daarbij niet eerst te kijken wat anderen doen. De leerlingen der S.D.O.A. hebben he denmorgen onder commando van den luite nant-kolonel Berghujjs een wandeling ge maakt door een deel der stad, voorafgegaan door tamboers. Men zag nu duidelijk hoe zeer het aantal is uitgebreid. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest betrokken tot zwaar be wolkt, enkele regenbuien, weinig verande ring in temperatuur, matige tot zwakke wind uit Z. tot W. richtingen. UKKEL: Matige wind uit Z.W. richtin gen, bewolkte hemel met lichten regen, kans op onweer, nachtelijk temperatuurs- minimum ongeveer 5 gr. Di. 2 Mei. Zon op: 4 h 31; onder: 19 h 24. Licht op: 19 h 54. Maan op: 18 h 21; onder: 3 h 47. V.M. 3 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater Maandag 1 11.38 23.58 5.47 18.02 Dinsdag 2S 12.27 6.36 18.47 Woensdag 3 0.43 13.11 7.22 19.34 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 1 1.00 13.30 6.46 19.12 Dinsdag 2 1.53 14.23 7.33 19.55 Woensdag 3 2.41 15.10 8.19 20.41 JONGENSCLUBS N.J.V. Zaterdagmiddag kwamen de jongensclubs op Zuid- en Noord-Beveland van het Ned Jongelings Verbond in het Schuttershof te Goes bijeen onder voorzitterschap van den heer M. Schipper Mzn. te 's Heer-Hendriks kinderen. Aanwezig waren bijna vierhon derd jongens en leiders. De heer Fallentini algem. secr. van het N. J. V., vertelde een mooi verhaal getiteld „De Jodenboom". Er werd een wedstrijd gehouden in voordragen, waaraan vijftien jongens deelnamen. De vier eersten kregen een prijs, de anderen een troostprijs. De drie afdeelïngen van Ko- lijnsplaat, Oudelande en Goes gaven elk samenspraak ten beste, wat zeer gewaar deerd werd De afd. van Kloetinge zong haar clublied en het Tambours en Pijpers corps „Excelsior" te Goes, onder leiding van den heer G- de Kok, verleende, als van ouds. op keurige wijze, zijn medewerking. Ds. Postma, te Schore, hield de dagsluiting. In de pauze werden de jongens onthaald op een consumptie. Niettegenstaande het ongunstige weer was de opkomst best en kon de commissie met dankbaarheid op een mooie en welgeslaagde vergadering terug- EEN BUFFETJUFFROUW MET VEEL FANTASIE. Zondagmiddag werd door een bewoner van den Nieuwendij.k de hulp van een dokter ingeroepen voor een meisje dat al daar een kamertje bewoonde en in over spannen toestand thuis was gekomen. Nadat de dokter dit meisje had behandeld, deed zij een verhaal dat tamëlijk fantastisch klonk. Het meisje, dat in een café alhier buffetjuffrouw is, zou nl. een erfenis:',» hebben getrokken van 1500. Daar zij het niet vertrouwde om zooveel geld in haar bezit te hebben, besloot zij het Zondagmid dag te brengen aan haar verloofde een marinier, „aan boord van het wachtschip. Ter hoogte van de Keersluisbrug was ech ter een onbekende man op haar afgeko men, die haar de tasch, waarin de 1500 zat, ontrukte en er zich ijlings mee uit de voeten maakte. Dit geschiedde Zondag middag omstreeks één uur. Het meisje was door deze daad zoo ver bluft geweest, dat zij verzuimde alarm te slaan, doch onmiddellijk naar haar kost huis w,as geloopen. Eenmaal thuis geko men was zij zoo overstuur, dat doktershulp werd ingeroepen. De dokter, aan wien zij; dit wonderlijke verhaal deed, stelde onmiddellijk de poli tie van een en ander in kennis. Deze be gon een onderzoek. Spoedig werd een man gearresteerd en opgesloten, die volgens de juffrouw de misdaad gepleegd had. Geluk kig voor den arrestant, wist de politie de met veel fantasie behepte juffrouw echter zoo in het nauw te drijven, dat zij tenslot te bekende het geheele verhaal van de be- rooving verzonnen te hebben. Onnoodig te zeggen dat de gearresteerde man toen onmiddellijk weer op vrije voe ten was. Ongetwijfeld zal dit geval voor de buf fetjuffrouw nog wel een minder aange naam vervolg hebben. Viering eerste lustrum „S.M.Z." Zaterdag heeft S.M.Z. een sportver. be staande uit het personeel van de S.M. Zee land, haar eerste lustrum gevierd. De feestviering begon met een voetbal wedstrijd tusschen het eerste elftal van S.M.Z. en het eerste elftal van de zuster maatschappij Müller en Co. uit Rotterdam. De gasten wonnen met 71. Het eigenlijke feest werd Zaterdagavond gevierd in het Grand Hotel Britannia. De groote kurzaal was geheel bezet, toen de waarnemend voorzitter dezen avond open de en daar speciaal welkom mocht heeten den eeren-voorzitter, den directeur den heer Bron, den oud-eere-voorzitter den heer Bensink, die «daarvoor speciaal van Rotterdam was overgekomen, den commissaris van politie, den heer Gasinjet en vele anderen. De fraaie bloemstukken bewezen het me deleven van de zustervereenigingen. De voorzitter van de sportvereeniging Mül ler en Co., de heer IJsseldijk, dankte voor de gastvrije ontvangst en bood een fraaie bloemenhulde aan. Voorts hebben dona teurs en supporters een clubvlag aangebo den. Na dit min of meer officieele gedeelte werd een aanvang gemaakt met de afwer king van het feestprogramma. De leden demonstreerden, dat de vereeniging niet al leen de voetbalsport, doch ook tennis, gym nastiek, enz. beoefent. De voordrachten en liedjes, die daarna volgden, bewezpn, dat de leden ook op dit gebied heel v, f.i pres toeren. Na de pauze heeft de directeur van de Zeeland, de heer K. G. Bron, de aanwezi gen toegesproken. Spr. wees op het groote saamhoorigheidsgevoel bij de Maatschappij. Spr. zeide o.m. dat de directie gemeend heeft, dat ook voor het geheele Zeeland personeel een feestelijke boottocht met een van de nieuwe schepen zal worden gehou den. VERSTEKELINGEN. Zondag zijn wederom vier verstekelingen ter beschikking van de politie alhier ge steld, alle afkomstig van het Belgische s.s. „Brussel" op weg naar Havanna. Waren het tot nu toe altijd mannen die op deze avontuurlijke wijze per schip de wereld trachtten in te gaan, ditmaal was er ook een 23-jarig meisje, dat aan de po litie verklaarde, door een charmanten blon den zeeman voor de som van 400 franken aan boord te zijn verstopt. De drie anderen hadden 60 franken betaald. Het waren twee Tsjechen, een Roemeen en iemand zonder nationaliteit. Heden zijn ze door de Vlis- singsche politie over de grens naar België gezet. ARNEMUIDEN. De echtgenoote van M. de M. had het ongeluk met een ketel ko kend water haar beide voeten te ver branden. SINT-LAURENS. Vrijdagavond hield de Vereeniging voor EHBO alhier, haar eer ste jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorz., de heer A. C- Schipper op het groote nut der vereenging. Spr. wek- Amsterdam 1936-3% 97% Zeeuws. Hyp. B-3% 95%—97 Cities Service Cy. P. 1958 5 52—51% A Amsterd. Bank 119%117 A Ned. Gist- en Spiritusf. 400 A De Schelde N.B. 39%39% C Am. Smelt Ref. 30%—30 A Houth. Alberts 83%83% C Chesapeake Ohio 23%23% C Pref. Kansas City South. 12%11% C Union Pac. Rr. 67%—68% C Int. Nickel Cy. 34%—33% Ned. 38 1000-3 96%—96% O. Indie 37 1000-3 94%—94% Engeland 1960-90 4 74%—75% A Koloniale Bnk. 152%—152% A N.I. Hbk. 600 117—117 C Ned. H. M. 1000 122—123 A v. Berkels Pat. 43% - C Calvé-Delft 79%—79% A Lever-Bros en Unilever 127%126%-27 A Philips Gem. B. afg. 186%183%-83 C Am Car en Foundry 16%15% C Anaconda Cop. 18%18-% C Bethlehem St. 40%—41-40% C Kennec Copper 23%23%-% C Rep. Steel 11%—11%-% C U States St. C. 33%—34-33% C North Am. Cy. 15%—15% A Kon. Petr. Mpij. 290288%-90 C Contin. Oil Cy. 17—16% C Phillips Petr. Comp. 2625% C Shell Union O.C. 8%—8%-8% C Tide Water Ass. Oil 9%9-% A Ned. Scheepv. U. 105—105 A H.V. Amsterdam 403%400-401 A Java Cult. Mij 197%—197 A N.I. Suiker U. 214214 A Deli Batavia 150%148 C Deli Mij. 1000 179%—179%-80% HVA - Philips - Unilever Koninkl. Amerika ObLMarkt Schepen (Wettig Tabak Markt Suiker Rubber gedeponeerd A Senembah 170%—168%-66% C Baltimore en Onio 44% C Southern Pac Cy. 9%— 9%-9% A Soutrern Rlw. 10% k Amst Rubb. C. 182%—182%-81% A. Deli-Bat. Rubb. 124—118%-19% A Hessa Rubber 92%90 A Serbadjadi S.R. 82%81% WISSELKOERSEN. heden Zatredg Londen 8.78% 8.75 Berlijn 75.32% 75.05 Parijs 4.97% 4.95% Brussel 31.91 31.78% New-York 1.87% 1.86% te op om lid of donateur te worden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 59 leden telt en 65 donateurs (trices) heeft. Uit dat van den penningmeester, dat over 1938 de ontvang sten 151, de uitgaven 158 hebben be dragen. Het nadeelig saldo van beide in ontstaan doordat in dit eerste jaar nogal veel moest worden aangeschaft. De voorz. bracht dokter De Boer dank voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan; er zijn thans 22 gediplomeerden, terwijl de cursus door 14 personen wordt bezocht. De heeren P. Boon, Kerklaan en A. Din- gemanse, Brigdamme hebben dag en nacht telefoonverbinding; vier verbandkoffers zijn geplaatst, t.w. bij de heeren Van der Wal, A. van den Broeke, A. C. Schipper en bij den gemeenteveldwachter. Tot leden van het bestuur werden herko zen mej. A. de Muijnck en de hr. J. Me- su, als afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Hilversum van de Neder landsche Vereeniging EHBO werden aan gewezen de voorzitter en dokter De Boer. SEROOSKERKE. Zaterdagmiddag werd m het Militair Tehuis te Middelburg, on der voorzitterschap van den heer W. de Wolf Jz. vergadering gehouden van de assurantievereeniging „Onderlinge Steun", gevestigd te Serooskerke. Uit de rekening bleek, dat in 1938 aan brandschaden is uitbetaald 62 terwijl de rekening kon worden .afgesloten met een winst van 6078. Uit de balans bleek, dat de reser ve met inbegrip van genoemde winst is gestegen tot 54,752. Het aantal leden bedroeg ultimo De cember jl. 1248 met: een verz. kapitaal van 8,348,875. Om gezondheidsredenen had als bestuurslid bedankt de heer A. Min derheid in wiens plaats werd gekozen de heer Jacs. Besuijen Cz. te Koudekerke, Oude Vlissingsche weg. Als commissaris werd gekozen, in de plaats van den heer Jacs. Louwerse Wz„ die eveneens om gezondheidsredenen had bedankt de heer A. van Dis te Vrouwen polder. VERE. Ten bate van de Vereeniging Kin- derzorg te Middelburg is alhier gecollec teerd een bedrag van 7, terwijl de con tributie der Ned. Herv. gemeente 10 be droeg voor dezelfde stichting. VERE. De candidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen van de anti-rev. partij luidt: P. Simonse (aftr.), D. Gideonse (aftr.), D, Kasse Dzn. (aftr.), A. P. Kas- se, J. Bakker Jzn., L. C. Douw, Jan de Buck en J. Verton. ZOUTELANDE. De *Chr. Hist, kiesvereeni- ging stelde tot candidaten voor den ge meenteraad: 1. J. Stroo Pz. (aftr.); 2. E. Janse; 3. C. Kleinepier; 4. P. Leijnse; 5. St. v. Sluijs Cz.; 6. P. Cijvat; 7. P. Kleine pier. De heer A. Maljaars (atr.) stelde zich niet meer beschikbaar. IERSEKE. De vangst op roggen, eertijds een bron van inkomsten voor een 1520- tal visschers, wordt op het oogenblik slechts door een visschersman uitgeoefend. De vangst die met netten wordt gedreven be draagt zoo weinig dat geen droog brood meer verdiend kan worden. Een 1015 jaar geleden waren dagen van 6070 stuks rog gen geen uitzondering, nu gebeurt het meermalen dat 1 of geen enkele visch wordt gevangen. Ook de zoogenaamde pijl staarten, die de zooveel gevraagde pijl staartolie opleveren worden zelden ge vangen. IERSEKE. De handelaar v. P. had Zater dagmiddag onder Antwerpen het ongeluk door de gladheid van den weg te slippen. Hij werd daarna aangereden door een tegen ligger (vrachtauto). De wagen werd ver nield, de heer v. P. werd licht gewond, zjjn medepassagier bekwam geen letsel. TERAARDEBESTELLING WIJLEN BURGEMEESTER DE GRAAFF. KATTENDIJKE. Zaterdagmiddag te een uur had de begrafenis plaats van wijlen burgemeester D. de Graaff, op de algemeene begraafplaats te Wilhelminadorp. Onder de vele aanwezigen bevonden zich de burgemeesters van Goes, Kloetinge en Wolfaartsdijk, de voltallige Raad der ge meente Kattendijke, de oud-directeur van den Wilhelminapolder, diens opvolger de heer A. Minderhoud, en de predikant ds. J. de Vries. Onder de verschillende bloemstukken van familieleden en vrienden van den overle dene zagen wij ook kransen van den Raad, de ambtenaren, van de Maatschappij De Wilhelminapolder en van den Buitengewo nen Vrijwilligen Landstorm, waarvan de overledene voorzitter was voor de gemeente Kattendijke. Eerste spreker was de heer G. Linden- bergh, thans loco-burgemeester der ge meente Kattendijke. Na woorden van deel neming te hebben betuigd aan de familie, schetste hij den burgemeester als een plichtsgetrouw magistraat en sprak woor den van waardeering en bewondering uit voor zijn werklust en dienstijver en roemde zijn zuinig financieel beleid. Met ontroerende stem sprak vervolgens de oud-directeur van den Wilhelminapol der, de reeds tachtig-jarige heer H. A. Hanken. Deze memoreerde den tijd waarop de overledene als jongeman in de ge meente kwam. Vervolgens legde spreker den nadruk op de ongeschreven wet van komen en gaan en dankte den overledene voor de goede verstandhouding welke altijd had bestaan met hem als vertegenwoordiger der belangen van de Maatschappij De Wil helminapolder. Ook de tegenwoordige directeur van den W.P., de heer A. Minderhoud, sprak woor den van gelijke strekking namens de Maat schappij en het Waterschap waarvan de overledene ontvanger-griffier was sedert tal van jaren. Ds. J. de Vries hield een korte rede en dankte aan het graf. Als laatste spreker sprak een zwager van den overledene de heer P. Oele. Onder een gestadig aanhoudenden regen zegde tenslotte een familielid van wijlen burgemeester De Graaff dank voor de vele blijken van belangstelling en de laatste eer aan den overledene bewezen. KORTGENE. Mej. de Wed. L. Meulen- berg alhier heeft Vrijdagmiddag het onge luk gehad om achter haar woning over een teiltje te vallen, waardoor de reeds bejaar de vrouw één harer bovenarmen heeft ge broken. Na door dokter Gelderman uit Kortgene behandeld te zijn, is de vrouw naar één der ziekenhuizen te Goes ver voerd. BRESKENS. Zaterdagavond gaf de mu- ziekvereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" een openluchtconcert op de Juliana- tent ter eere van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana. Hoewel de weersomstan digheden niet meewerkten, was de publieke belangstelling groot. Het Waalwijksche biljartwonder, de 14-jarige Keesje de Ruijter, gaf Zaterdag avond in hotel „Valk" een welgeslaagde demonstratie van 2ijn kunnen, hetwelk door de talrijke toeschouwers met veel belang stelling werd gevolgd. BIERVLIET. Vrijdagavond werd in „het Oude Raadhuis" een uitvoering gegeven door het kinderkoor „Klein Excelsior" on der leiding van den directeur, den heer Jas. Anthonisse. De voorzitter, de heer A. Faas-Willemse, heette allen welkom en verontschuldigde het late optreden en het seizoen als gevolg van de directeurswisseling. Ondanks dit late optreden was de belangstelling vrij goed De kinderen zongen daarop op zeer ver dienstelijke wijze een vijftal liedjes, waarna het zangspel „Maja en de Aardvrouw" door Jans Bekker op zeer aardige en ongedwon gen wijze werd vertolkt. In de pauze had een taart- en tuibandvor-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2