W ffir&tjïtzcïuïe Sp $eetxw0cï$e HIDDEUBURGgQfli COURANT VAlvouKE (&60ESCHE COURANT) Toenemende spanning tusschen Duitschland en Polen. Installatie burgemeester A. J, Huijsman Russisch voorstel aan Engeland en Frankrijk Geruchten over een mogelijke inlijving van Slo- vakije bij Hongarije. Daarmee zou Berlijn den steun van Boedapest tegen Warschau willen koopen. Hongaarsche te Berlijn. staatslieden Von Brauchitz te Rome. De Chineezen dringen Nantsjang binnen. Amerika zal twee reusachtige slagschepen bouwen. De Sovjet-Unie zou zich ook garant willen stellen voor onafhanklijkheid van Nederland, België en Zwit seriand, Anti-Joodsche maatregelen in Italië. BELGIë. Ongeluk op de rots Marche-les-Dames. Rijtoer van het prinselijk gezin door Baarn en Soest. fp MOTOR OIL ONTVANGST AAN DE GRENS DER GEMEENTE, De plechtigheid ten raad- huize. "'Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES -. Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes !f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 102. TWEE BLADEN. MAANDAG 1 MEI 1030. EERSTE BLAD. 132e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden? mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. vBrieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 et. De Duitsche pers wijdt sinds Zaterdag -veel aandacht aan de betrekkingen tus schen Polen en Duitschland, naar aanlei ding van Hitler's rede, waarin het Duitsch- Poolsche niet-aanvalsverdrag werd opge zegd, omdat Polen 's Führers voorstellen inzake Dantzig van de hand wees en aan de „omsingelingspolitiek" meedoet. Ver wacht wordt (men zie in dit verband de Kroniek v. d. Dag), dat deze beschouwin gen weldra zullen uitloopen op een felle campagne. Op het oogenblik noemt de Duitsche pers de voorstellen aan Polen, „die de at mosfeer der betrekkingen tusschen Berlijn en Warschau eens en voor al normaal wil len maken'', bescheiden, eerlijk en edel moedig. De bladen veinzen,, zoo meldt Ha- vas, zich er over te verwonderen, dat Po len de laatste kans, door Duitschland ge boden, niet aangrijpt. De „National Zei- tung" versehijntm et koppen als „Gebrek aan inzicht bij de door het omsingelings plan verblinde Polen", „Polen schreeuwt een driftig nooit" en „Belachelijke leugens van ofifcieele zijde.*' Op haar beurt spreekt ook de Poolsche een hartig woordje, daarbij blijkbaar ge ïnspireerd van hoogerhan,d. Gister heeft de Poolsche minister van landbouw in een radiotoespraak tot de boerenbevolking o.m. het. volgende ver klaard „Alle instrumenten, die in vredestijd dienen voor de bewerking van het land zullen in oorlogstijd worden omgesmeed tot instrumenten voor de landsverdediging. In een periode, waarin wij het dag en het uur niet kunnen voorzien, dat wij met de wapenen de onschendbaarheid van onze grenzen en onze rechten moeten verdedi gen, zal de Poolsche natie en zullen voor al de boeren er zich op moeten voorberei den hun plicht te doen. Een bezoek, dat de Hongaarsche minis ter-president Teleki en de Hongaarsche mi nister van buitenlandsche zaken Csaky op het oogenblik aan Berlijn brengen (Zater dag kwamen ze met hun echtgenootes in de Duitsche hoofdstad aan) trekt ook de aandacht in verband met de Poolsch-Duit- sche spanning. Zoo gaat het hardnek kige gerucht, datDuitsch- land bereid zou zijn, om S 1 o v a k ij e b iji Hongarije te laten inlijven, indien Hon- garije bereid zou ij n Duitschland bij zijn aötje tegen Polen te steunen. De betrekkingen tusschen, Polen en Hon garije zijn tot dusver zeer hartelijk ge weest. Dat is natuurlijk niet gunstig voor een Duitsche pressie op Warschau. Hoopt Hitier nu. Boedapest tot vijandschap jegens Polen te kunnen bewegen. Als men Havas mag gelooven, zou ook Mussolini terdege een rol spelen. Het Fransche persagentschap maakt nl. mel ding van een gerucht, dat Teleki en Csa ky bij hun bezoek aan Rome Mussolini er van hebben weten te overtuigen, dat het oogenblik gekomen was om Slovakije we der bij het land van den Stefanuskroon te voegen, men vertelt zonder dat het' mogelijk is, de waarheid hiervan te con troleeren dat Teleki en Csaky een boodschap van Mussolini aan Hitler in dezen geest naar Berlijn hebben meege bracht. Merkwaardig in dit verband is, aldus Ha vas, dat in den nacht van Zaterdag op Zon dag op de muren van de Slov-aaksche hoofdstad Bratislava tal van papiertjes zijn geplakt met de woorden „Wij willen Anschluss" Ook is op Joodsche winkels het woord „Saujude" geschilderd. Deze pro paganda heeft de ongerustheid, welke on der de Slovaaksche bevolking gewekt is door de aankondiging van de reis der Hon gaarsche ministers naar Berlijn, nog doen toenemen. Teleki en Csaky bij Hitier. Zaterdagavond reeds hadden de Hon gaarsche ministers een langdurig onder houd met Hitier, zulks in tegenwoordig heid van Von Ribbentrop. Bij de ontvangst waren verder de Hongaarsche gezant in Berlijn en de Duitsche gezant1 in Boeda pest aanwezig. Voordien hadden de Hon gaarsche staatslieden een bespreking ge voerd met Von Ribbentrop in tegenwoor digheid van staatssecretaris Von Wei- zsaecker. Bij de besprekingen werden alle Duitsch land en Hongarije betreffende problemen op vrijmoedige wijze diepgaand besproken, meldt het D.N.B. De gedachtenwisseling, die met bijzondere hartelijkheid gevoerd werd, bracht volkomen overeenstemming in de opvattingen over den politieken toe stand aan den dag en legde getuigenis af van de hechte vriendschap tusschen de beide landen. In aansluiting aan het bezoek aan de rijkskanselarij brachten de Hongaarsche premier, Teleki en de Hongaarsche minis ter van buitenlandsche zaken, Csaky, na een bezoek aan Goering, ook nog een be zoek aan Rudolf Hess, terwijl Von Rib bentrop tegen zeven uur den Hongaren een tegenbezoek bracht' in hotel Adlon. Beek zal Hitler vermoedelijk op 5 Mei antwoorden. Havas meldt uit Warschau: In doorgaans welingelichte kringen gelooft men, dat de Poolsche minister van' buitenlandsche za ken, Beek, op 5 Mei in het Poolsche par lement een rede zal uitspreken, waarin hij Hitier zal antwoorden. Tegen dien datum zijn beide Kamers in voltallige zitting bij eengeroepen. De commissies van buiten landsche zaken van Kamer en Senaat ko men 2 Mei bijeen. Men gelooft echter, dat Beek zijn rede, die waarschijnlijk Het antwoord der Poolsche regeering op het Duitsche memorandum zal bevatten, met het oog op hetgewicht daarvan voor de Kamer zal uitspreken, opdat regeering, diplomatieke korps en pers daarbij tegen woordig kunnen zijn. Waarschijnlijk zal een Poolsch memo randum den Duitschen vertegenwoordiger eenige minuten voor de rede overhandigd worden naar het voorbeeld van het Duit sche memorandum. Generaal Von Brauchitz, de opperbevel hebber van het Duitsche leger, is Zaterdag avond te Rome aangekomen. Von Brau chitz werd direct door den Koning en Mus solini ontvangen. Over het doel van het Duitsche bezoek worden geen mededeelin gen verstrekt. Men weet slechts, dat Von Brauchitz, en verscheidene hooge Duitsche en Italiaansche officieren vandaag per vlieg tuig naar Tripolis zouden vertrekken. Von Brauchitz zal op 6 of 7 Mei uit Libye terug- keeren en nog eenige dagen te Rome door brengen, waar hij onder meer met Badoglio en admiraal Cavagnari besprekingen zal hebben. De Duitsche minister van arbeid, Seldte, is ook te Rome aangekomen. De strijd in het Verre Oosten. Een communiqé uit officieele Chineesche bron meldt: „De voorhoede der Chineezen is op 25 April des middags Nantsjang, de hoofdstad van Kiangsi, binnengerukt. Tot 28 April werden hevige straatgevechten ge leverd. De stad werd \olledig door de Chi neezen bezet, maar het station zou door de Japansche troepen heroverd zijn. Een ver woede slag wordt geleverd in het gebied ten Oosten der stad, o.m. bij het vliegveld, waar de Japanneezen zeer groote verliezen hebben geleden". Harakiri. Het Chineesche persbureau verneemt uit Hongkong, dat vice admiraal Tamoera, commandant der Japansche oorlogsschepen by Ningpo aan de kust van Tsjekiang, op 14 Maart harakiri heeft gepleegd, omdat ge neraal Ando, commandant van het Japan sche leger in Zuid-China, hem beschuldigde plichtsverzuim en vredesgezindheid. Reuter meldt uit Washington: Verwacht wordt, dat deze week een wetsontwerp, waarbij fondsen uitgetrokken zullen wor den voor den bouw van twee slagschepen van 45.000 ton, welke twee der snelste slag schepen ter wereld zullen zijn, benevens voor den aankoop van omstreeks 250 nieuwe marinevliegtuigen, bij heet Huis van afge vaardigden ingediend zal worden na te zijn goedgekeurd door de commissie voor de credieten. Men verwacht, dat de nieuwe slagschepen tusschen 75 en 115 millioen dollar per stuk zullen kosten. Ook ver wacht men, dat het ontwerp fondsen zal behelzen voor het maken van een begin met den bouw van minstens zes torpedo- bootjagers en ongeveer een gelijk aantal duikbooten. (Hierbij dient aangeteekend, dat tot dus ver geen slagschepen grooter dan 35.000 ton werden, gebouwd, ingevolge de desbe treffende bepalingen van het verdrag van Washington. Aangezien Japan zich echter niet meer aan dit verdrag houdt, besloot de Amerikaansehe regeering eenigen tijd geleden, om grooter slagschepen te laten bouwen. Red.) DE MISLUKTE VLUCHT MOSKOU— NEW YORK. De Sovjet-ambassade te Washington heeft gisteravond verklaard, dat de oorzaak van het mislukken der vlucht Moskou New York gelegen was in het bevriezen van het kompas en het gebrek aan zuurstof. De Sovjetrussische vliegers Kokkinaki en Gordienko zijn even na middernacht aan boord van een gecharterd vliegtuig van Moncton op Nieuw Brunswijk te New York aangekomen. Te Moskou wordt medegedeeld, dat het vliegtuig van Kokkinaki 6516 km in rechte lijn heeft afgelegd in 22 uur 56 minuten. De feitelijke route was evenwel veel langer. Zij bedroeg ongeveer 8000 km terwijl de ge middelde uursnelheid 348 km heeft bedra gen. In de Britsche ochtendbladen van heden werden uitvoerige beschouwingen gepubli ceerd over de onderhandelingen van Enge land en Frankrijk met Sovjet-Rusland Hieruit blijkt, dat de Sovjet-regeering voor stellen heeft gedaan, welke zouden neer komen op een uitwisseling van garanties tusschen de Sovjet-Unie, Engeland en Frankrijk, een vereeniging van de Sovjet- Unie met de garanties van Engeland en Frankrijk aan Polen en Roemenië, een uit breiding van de garanties van Engeland en Frankrijk tot Litauen, Letland en Estland en het deelnemen van de Sovjet-Unie aan de garan ties aan Nederland, België en Zwitserland. De „Daily Telegraph" hoopt, dat dit plan binnenkort verwezenlijkt zal worden. De voornaamste zwakheid van het plan acht het blad de beperking tot bepaalde landen en het vraagt wat bijvoorbeeld Polen moet doen, wanneer Engeland en Frankrijk hun garantieplicht ten aanzien van Griekenland zouden moeten vervullen en wat de ver schillende partijen zullen doen, wanneer bijvoorbeeld Denemarken, dat in geen en kele garantie is vervat, zou worden aange vallen. Het blad dringt er op aan, dat in deze vraagstukken een beslissing wordt ge nomen, anders zullen de deelnemers aan het garantie-verdrag ernstig gevaar loo- pen, dat een wig gedreven zal worden in het systeem. De „News Chronicle" is van meening, dat de voorstellen van de Sovjet-Unie op een gezonden grondslag berusten. Het blad geeft toe, dat practische moeilijkheden be staan voor de uitvoering. Een van deze moeilijkheden is het terugschrikken van de mogendheden in Oost-Europa, om Sovjet- Russische troepen op gebied toe te laten en een andere moeilijkheid is het terug schrikken van de Oostzee-staten om een garantie te aanvaardeh, welke Hitier niet welgevallig zou kunnen zijn. De „News Chronicle" voegt hieraan toe, dat het opzeggen van het PoolschDuitsche verdrag door Hitler de Polen meer geneigd heeft gemaakt de hulp van de Sovjet-Unie te aanvaarden en het is mogelijk, dat de moeilijkheden spoedig uit den weg geruimd zullen worden. Tenslotte spoort het blad aan spoedig besprekingen te houden, zoowel door politici als door de generale staven, teneinde „het dappere Sovjet-Russische plan" ten uitvoer te brengen. De „Daily Mail" schrijft, dat het vredes- front alleen kan worden opgebouwd op het ideaal, dat het de volken beschermt tegen een aanval en hun de regeering, welke zij wenschen garandeert. In geen geval mogen ideologische doelstellingen in het geding ko men en Groot-Brittannië mag niet een overeenkomst (Sluiten met de Sovjet- Unie, waarvan de uitein- delijke gevolgen op het oogenblik niet kunnen worden voorzien. Havas meldt uit Rome: Op grond van een door den Italiaanschen ministerraad goedgekeurd wetsontwerp zul len de Joden in Italië slechts zakelijke be trekkingen kunnen onderhouden met ande re personen van Joodsch ras. De officieele lijsten der advocaten, ge- neesheeren, ingenieurs e.d. zullen in drie groepen worden verdeeld. Ie Arische burgers; 2e Joden wier mili taire of burgerverdiensten werden erkend; 3e andere Joden. Tenslotte zal het ambt van notaris verbo den zijn voor iederen burger die niet van Arisch ras is. Het wetsontwerp zal aan Kamer en Se naat ter goedkeuring worden voorgelegd en zes maanden na publicatie in het staats blad van kracht worden. Nicht van graai Xavier de Grunne, die indertijd ter plaatse het lijk van Koning Albert vond, om het leven gekomen. Zaterdagmiddag waren verscheidene bergbeklimmers bezig met het beklimmen van den rots Marche-les Dames, waar Ko ning Albert om het leven is gekomen, toen plotseling een hunner aari het hoofd getrof fen werd door een losgeraakt stuk steen. Hij viel in de diepte en sleepte zijn zuster en nog twee personen van de groep met zich mede. De beide laatste bleven op een gege ven oogenblik hangen en konden door de brandweer van Namen uit hun gevaarlijke positie bevrijd worden. Het meisje, een nicht van graaf Xavier de Grunne, kwam om het leven. Haar broer werd ernstig gewond. Een merkwaardige bijzonderheid is, dat graaf Xavier de Grunne het lijk van Koning Albert ontdekte na den tragischen dood des konings. Een rijtoer welke het Prinselijk gezin gis termorgen ter gelegenheid van den jaardag van Prinses Juliana door Baarn en Soest heeft gemaakt, als dank voor een hulde welke de bevolking van beide gemeenten het Zaterdag heeft gebracht, is een groote zegetocht geworden. Te half twaalf, het uur waarop deze of ficieele rijtoer zou aanvangen, heerschte er voor het paleis groote drukte van belang stellenden, zoo zelfs dat slechts met groote moeite de rijweg kon worden vrijgehouden, Toen de Prinselijke auto het hek kwam uit rijden, kon deze slechts langzaam vorderen, zoo dicht naderde het publiek de gesloten auto. De Prins tilde telkens zijn dochtertje in de hoogte, opdat de omstanders de kleine toch maar goed zouden kunnen zien. Ten slotte verdween de auto in de richting Baarn. In deze gemeente was eveneens de be langstelling groot en in de verschillende lanen en straten stonden de menschen soms rijen dik. De auto reed heel langzaam door het dorp. Van Baarn reed men naar Soest en ook hier was, ondanks het regenweer, veel pu bliek op de baan, dat het Prinselijk gezin bij het passeeren hartelijk toejuichte. Via de Vredenhof-straat bereikte men ten slot te te 12.50 het paleis weer. Alvorens de rijtoer aanving hadden de Prinses en de Prins eerst de godsdienst oefening bijgewoond in de Nederlandsch- Hervormde kerk te Baarn, waar ds. E. H. Blaauwendraad in den dienst voorging. TIEN MATROZEN VERDRONKEN. Te Oskarsvorg (Zweden), is een sloep met verlofgangers van een oorlogsschip omgeslagen, tengevolge waarvan tien ma trozen zijn verdronken. neemt iedere vakman-Uw garagehou der-gaarne de verantwoordelijkheid op zich. I (Ingez. Med.) EENIGE ONGERUSTHEID IN LITAUEN. Havas meldt uit de Litausche hoofdstad Kaunas: In politieke kringen alhier is men van meening, dat de rede van Hitier niets nieuws brengt in de verhoudingen tusschen Duitschland en Litauen. Echter valt eenige onrust te bespeuren in sommige kringen, ingevolge de Duitsche opzegging van het ac- coord met Polen. Charvat, de gezant van Polen in Kaunas, heeft een onderhoud ge had met Urbsys, den Litauschen minister buitenlandsche zaken. DE PREDIKANTEN VAN DE BELIJDENDE KERK. Havas meldt uit Berlijn: Op het oogenbilk zijn nog vijf predikan ten der Belijdende Kerk, onder wie ds. Nie- moeller, in een concentratiekamp geïnter neerd. Twee predikanten zitten gevangen, 103 mogen hun ambt niet uitoefenen, ter wijl 95 uit hun parochie zijn verwijderd. MELISKERKE. Zaterdag had de instal latie plaats van den heer A. J. Huijsman, als burgemeester dezer gemeente. De nieu we burgervader arriveerde Zaterdagmid dag in een open rijtuig, waarin ook mevr. Huijsman had plaats genomen aan de grens der gemeente. Hier stond een eere- vvacht van een zestigtal ruiters, gezeten op keurig versierde paarden, onder leiding van den hr J. Huiszoon als commandant, gereed om den burgemeester af te halen. De hr Huyszoon sprak den burgemeester hartelijk toe waarvoor deze zijn grooten dank betuigde Hierna werd de tocht naar het dorp aangevangen. Reeds bij de gemeentegrens was een groot aantal belangstellenden aanwezig, en ook op het dorpsplein was een groote menigte samengestroomd om onder het luiden van de klokken van den dorpstoren den burgemeester en zijn fa milie welgemeend te ontvangen. Nadat bloemen aan mevr. Huijsman waren aangeboden, sprak eerst de hr C. Davidse, voorz. van de feestcommissie, die in zijn rede uit liet komen hoe zeer het door de burgerij op prijs wordt gesteld, na 80 jaar weer een eigen burgemeester-in woner der gemeente te mogen hebben. Spreker zeide v,an deze benoeming goede verwachtingen te hebben. De kinderen van de beide chr. scholen stonden opgesteld en brachten den burge meester een zanghulde, zeer in den smaak viel het welkomstlied, speciaal voor deze gelegenheid gemaakt. Intusschen was in het gemeentehuis een groot aantal personen bijeengekomen Te een uur begon de raadsvergadering. Na voorlezing van het benoemingsbesluit verwelkomde wethouder Wisse den burge meester. Hij hield een korte toespraak, wijzende op de verantwoordelijkheid van het ambt. De weth. hing den burgemeester den ambtsketen om. Hierna sprak de burgemeester. Spr. dankte eerst God voor dezen schoe nen dag hem bereid. Spr. bracht vervol gens dank aan H. M. de Koningin, dat het haar heeft behaagd hem te benoemen in dit ambt en den Minister v.an Binnenland- sche Zaken en den Commissaris der Ko ningin in Zeeland voor hun voordracht. Den afgetreden burgemeester J. J. de Keijzer werd door spr. hulde gebracht voor alles, wat hij voor deze gemeente is geweest. Weth. Wisse werd dank gebracht voor de waarneming van het burgemees tersambt gedurende twee maanden. De wethouders en raadsleden riep spr. op tot een hartelijke samenwerking. We zijn, aldus spr., geen onbekenden voor el kander. Reeds jaren mochten wij samen de belangen der gemeente bespreken, en behartigen. Wij kennen elkander door en door. Dikwijls was er verschil van mee ning, maar toch kwam meestal de zaak tot een goed einde. De tijden zijn moeilijk met de gemeentelijke financiën is het niet zoo rooskleurig gesteld; maar laat ons ge zamenlijk arbeiden aan de nieuwe taak ons opgelegd. Spr. richtte zich daarna tot den gemeen tesecretaris, den gemeenteveldwachter, de gemeenteambtenaren en gemeentewerk man Spr. zeide verder: Toen mijn be noeming bekend was, aldus spr., had er als het ware een wedloop plaats om mij en mijn vrouw de hand te drukken en het beste toe te wenschen. Het deed ons ook bijzonder goed. dat de Ambachtsheer de heer De Bruyn van Melis- en Mariekerke, reeds Maandag ons kwam feliciteeren. De buitengewone hartelijke ontvangst in de gemeente zooeven heeft mij ten zeer ste getroffen en ik weet werkelijk niet., welke politieke partij mij de meeste vriendschap en toegenegenheid heeft be toond Het was te veel. Zoo'n huldiging was voor mij, die zoo graag laag bij den grond leef, tè overweldigend. Spr. hoopt een dienende burgemeester te zijn. Dit wil evenwel niet zeggen, dat ik alles maar goed zal vinden, wat u mij zult voorleggen. Ik hoop ja te zeggen als het moet. Ik hoop mij in te werken in uw nooden en behoeften; ook in uw werkloos- heidszorgen. Het is 80 jaar geleden, dat burgemees ter Anthonie Roose ontslag nam als hoofd dezer gemeente. De burgemeesters na hem woonden steeds buiten de gemeente. Als inwoner dezer gemeente blijf ik in uw mid den, en zet mijn woning voor ieder steeds open. Gij hebt uw wensch verkregen: een eigen burgemeester. Zonder aanzien des persoons hoop ik boven de politieke partijen te staan, zon der evenwel mijn a.r. beginselen prijs te geven. Namens de drie raadsfractie's sprak ver volgens de hr W. de Buck woorden van gelukwensch. De gemeente-secretaris en de gemeenteveldwachter voerden daarna het woord. De vergadering werd nu beëindigd en hield de burgemeester receptie voor de burgerfj. Allereerst sprak ds. Vreugdenhil namens den kerkeraad der Ger. Kerk, vervolgens de hr A. Flack als voorz. van de A.R. Kiesvereen. en namens de Chr. Schoolver.; de hr H. Janssen namens de Chr. School ver. „Boaz" en voor de kiesver. der SGP; de hr A. Provoost namens de kerkeraad der Ger. gemeente, de hr P. Sturm, namens het kerkeraad der Herv. Kerk, de hr J. Koe ne namens de kerkvoogdij, de hr C. Da vidse als voorz. van de Oranjever. en na mens den BVL afd. Meliskerke, de heer Anth. Poppe namens het Burgerl. Armbe stuur, Burgem, Simonse te Biggekerke na mens de ver. Walcheren van Burgemees ters en secretarissen en verder vele par ticulieren, ook uit omliggende -dorpen, zelfs ook uit de jeugd kwameni zij den burgemeester complimenteeren. Op het dorpsplein was men onderwijl bezig met de volksspelen. Jammer dat de regen hinderde en dat de dorpsversiering door den regen zulk een groote schade werd toegebracht. Het diner, dat om 6 uur begon en door den burgemeester werd aangeboden, was druk bezocht, ongeveer 70 genoodigden na men er aan deel, toespraken werden ge houden en er heerschte aan tafel een prettige stemming. De gardeneurs werden ook gul onthaald en in Me gezinnen van de maatschappelijke zwakken, had de bur gemeester ook een tractatie laten bezor gen, wat zeer gewaardeerd is. 's Avonds concerteerde het muziekkorps uit Zoutelande, wat de feeststemming zeer verhoogde. Half elf was het programma afgewerkt en beklom burgem. Huijsman de tribune, al len dankende voor de spontane medewer king, wat door de burgerij beantwoord werd met een lang leve de burgemeester. En toen het middernachtelijk uur nader de was alles beëindigd, was het stil ge worden en lag het dorp in rust en donjker. Meliskerke heeft zijn burgemeester waar dig ontvangen en de feestcommissie (het bestuur der Oranjever.) onder leiding van den hr Davidse, heeft dank verdiend voor het vele werk bij voorbereiding en uit voering van de feestelijkheden.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1