1 X rijwielen, lichter trappen, 465 BINNENLAND. SPORT» ZEELAND. ANTWOORD NAMENS DE KONINGIN OP HET ADRES DER NEDERLANDSCHE STUDENTEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG MIDDELBURG. SOES. ZUip-BEVEtANO. RAADSOVERZICHT VAN MIDDELBURG. N. EN ST. JOOSLAND AFLOOP VERKOOPINGEN. BURGERLIJKE STAND, DE KONINGIN ZAL PERSOONLIJK ONDERSCHEIDINGEN UITREIKEN. Aan de bemanning van „De Zeemanshoop". Hedenavond zal de Koningin persoonlek koninklijke onderscheidingen uitreiken aan de bemanning van „De Zeemanshoop", die op 9 October van het vorige jaar de opva renden van het voor Seheveningen gestran de visschersschip Sch. 102 heeft gered. H.M. de Koningin zal de onderscheidin gen uitreiken in de foyer van het theater „De Seinpost" te Seheveningen, waar door de vereeniging „De Reddingsmedailleeen feestavond wordt georganiseerd. Naar aanleiding van het adres, door de Nederlandsche studenten en studentencor poraties aan de Nederlandsche universitei ten en hoogescholen op initiatief van de Koninklijke Utrechtsche Studentenvereeni- ging tot vrijwillige oefening in den wa penhandel tot H.M. de Koningin gericht als uitvloeisel van den oproep vai. Hare Majesteit in het bijzonder tot de Neder landsche jongeren betreffende de geeste lijke en moreele herbewapening, heeft de Kamerheer van H. M. de Koningin, mr. J. H. L. J. baron Sweerts de Landas Wy- borgh, in hoogstderzelver opdracht het volgende schrijven tot den praeses van genoemde vereeniging, den heer J. Diele- man te Utrecht, gericht: In opdracht van Hare Majesteit de Ko ningin heb ik de eer U haren dank over te brengen voor het door U, namens de Nederlandsche studenten aan de Neder landsche universiteiten en hoogescholen aan Hare Majesteit gericht adres, waar voor hoogstdezelve zeer gevoelig is ge weest. Hare Majesteit draagt miji op U te verzoeken alle studenten en studentencor poraties, namens welke U het adres heeft onderteekend, te doen weten, dat de Ko ningin met groote belangstelling en in genomenheid van den inhoud van het adres heeft kennis genomen De verzekering door alle studenten het opkomend geslacht dus gegeven van hunne offervaardige aanhankelijkheid en trouw en hunne getuigenis, dat zij, in het belang van ,het, vaderland; hunne beste krachten zullen wijden aan de verwezen lijking der nationale bezinning en samen- werking, met ter zijde stelling van alle bestaande verschillen, heeft de hooge waar deering van Hare Majesteit gevonden. Met vol vertrouwen ziet Hare Majesteit tege moet, dat de tegenwoordige studenten de gedachte van offervaardigheid en saam- hoorigheid niet alleen ook op de komende jongere generaties zullen overplanten, maar ook, dat zij zelve, na het beëindigen hunner studies, deze gedachte met zich in de groote maatschappij zullen mededra- gen en in hunnen werkkring tot uiting zul len brengen, waar deze werkkring ook moge zijn, in Nederland in Europa of tusschen de keerkringen, opdat het vurig verlan gen van Hare Majesteit naar een een drachtig en daardoor sterk en tevens ge lukkig groot vaderland bewaarheid moge worden." een voorstel tot aanschaffing van drie batterijen afweer geschut voor den haag. B. en W. van 's Gravenhage hebben in een schrijven aan den gemeenteraad, mede gedeeld, dat er in de residentie enkele ob jecten zijn, welke voor de bescherming van de bevolking en de voorziening in haar noodzakelijke behoeften van het grootste belang moet worden geacht. Zij hebben op het oog de vrijwel aan elkaar grenzenden bedrijven van de telefoon en de electrici- feitsvoorziehing èn Voorts de fabrièkèn van het gemeentelijk gasbedrijf met de gashou ders van dit bedrijf. B. en W. stelden den Raad voor tot de aanschaffing van drie batterijen afweergeschut over te gaan. De kosten van het afweergeschut zullen in geval van aanschaffing door het depar tement van defensie, met inbegrip van de kosten voor het opstellen daarvan, in totaal ten hoogste 110.000 bedragen. Hier in zijn de kosten van richtapparaten en van munitie begrepen. Uw beste zijde en zendt voor het door ons te ondernemen werk giften, groot en klein, spelen, boeken enz. aan het hoofdbestuur van den nationalen bond „Het Mobilisatie- kruis" te 's-Gravenhage, J. P. Coenstraat 49, gironummer 25424. INVAL IN, CLANDESTIENE DRANKGELEGENHEID. Hedennacht omstreeks twee uur heeft de Haagsche politie een inval gedaan in het perceel Griftstraat 11, op vermoeden, dat daar een clandestiene drankgelegenheid was gevestigd. Inderdaad werden er zeven per sonen, o.w. drie vrouwen, onder gelag aan getroffen. De politie heeft het gezelschap per arrestantenwagen overgebracht naar het bureau, vanwaar zij in den loop van den nacht na verhoor werden heengezon den. Tegen de hoofdbewoonster van het perceel, de 42-jarige juffrouw Chr. K„ is proces-verbaal opgemaakt. Een groot aan tal flesschen bier is door de politie in be slag genomen. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Oss: 1 doode. Gisterochtend is het zevenjarig dochter tje van de familie Loosbroe.k te Oss, door een bestelauto uit Raamsdonkveer aange reden. Het meisje werd in hopeloozen toe stand naar het St. Annaziekehhuis te Oss overgebracht, waar zij gisteravond is over leden. VOETBAL. R.C.S. zal door een bekend trainer worden geoefend. Naar wij vernemen zal de Soeburgsche tweede klasser R.C.S. haar training per 15 Mei gedeeltelijk doen verzorgen door den bekenden Oostenrijksehen voetbaltrainer R. M. Longin. Deze trainer heeft in ons land groote bekendheid op het gebied der voet baltraining verworven; o.m. was Longin eenige jaren werkzaam bij Blauw Wit. BELEEDIG1NG VAN JOODSCHE VOLKSGROEP. Redacteur van „Volk en Vader land" staat terecht. Vanochtend moest voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank terecht staan de 44-jarige kunstschilder M. M., redacteur van „Volk en Vaderland", onder wiens ver antwoordelijkheid in het nummer van 30 December 1938 van genoemd blad een ar tikel verscheen, getiteld: „Oorlog dreigt", waarin beleedigende uitlatingen over de Jo den voorkwamen. De Joden worden in dit artikel parasieten op den arbeid van anderen genoemd, terwijl zij elders als oorlogsophitsers worden ge kwalificeerd. Verdachte gaf zijn verantwoordelijkheid voor het genoemde artikel toe. Het is ge schreven door mr. v. L., die het oorspron kelijk voor „Arbeidsfront" heeft bestemd, doch „Volk en Vaderland" kon voor het gereedliggende nummer juist nog een arti kel gebruiken. De officier van jusitie achtte de voor waarden voor de strafbaarheid ex art. 137d W. van s. aanwezig. Weliswaar wordt van het internationale Jodendom gesproken, doch daardoor kunnen ook de Nederland sche Joden zich beleedigd voelen. Het woord „parasiet" achtte spr. beleedigend. Het beteekent zooals het woordenboek zegt klaplooper, tafelschuimer, woeker- dier- of woekerplant. Ook het ophitsen tot oorlog achtte spr. een beleediging en eischte een geldboete van 200 subs. 100 dagen hechtenis. Mr. A. J. van Vessem, de verdediging voe rend, meende, dat noch het woord „para siet" noch het ophitsen tot oorlog als een beleediging zijn op te vatten. Hij conclu deerde tot vrijspraak. Uitspraak 9 Mei. Amsterdam 1936-3% 97%—97% Zeeuws. Hyp. B-3% 9594% Cities Service Cy. P. 1958 52%51% A Amsterd. Bank 118%-118% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 395400 A De Schelde N.B. 38—38% C Am. Smelt en Ref. 28%30% A Houth. Alberts 83% C Chesapeake en Ohio 2324 C Pref. Kansas City South. 12%12 C Union Pac. Rr. 67%—67% C Int. Nickel Cy. 34—34% Ned. 38 1000-3 95%—95% O. Indie 37 1000-3 93%—94% Engeland 1960-90 4' 74%—74% A Koloniale Bnk. 151%153 A N.I. Hbk. 600 115%—117 C Ned. H. M. 1000 124%—125 A v. Berkels Pat. 43%—43% C Calvé-Delft 79—79% A Lever-Bros en Unilever 126%126%-29 A Philips Gem. B. afg. 186%187-91 C Am. Car en Foundry 16%17-16% C Anaconda Cop. 17%18%-% C Bethlehem St. 41%—41%-% C Kennec Copper 2323%-24 C Rep. Steel 11%—11%-12 C U. States St. C. 34%—34%-35% C North Am. Cy. 15%16% A Kon. Petr. Mpij. 290%289%-91% C Contin. Oil Cy. 16%—17% C Phillips Petr. Comp. 24%26 C Shell Union O.C. 8%—8%-8% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-9% A Ned. Scheepv. U. 104%104-05 A H.V., Amsterdam 403%402-04 A Java Cult. Mij:. 192%—197-99 A N.I. Suiker U. 212%—215-17% ADeli Batavia 149150-48 C Deli Mij. 1000 181181-82 Philips - Markt Obl.Markt - Unilever - Suiker KoninkL - Amerika HVA - •2 :¥:B 2 ui9 o COCK (Wettig Industrie Tabak Rubber SedepoBec!-.- A Senembah 169168% C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 9%9%-% A Southern Rlw. 10% A Amst. Rubb. C. 182%181-85% A Deli-Bat, Rubb. 122%125 A Hessa Rubber 9495 A Serbadjadi SIR. 80%80% WISSELKOERSEN. heden gister Londen 8.78% 8.79%, Berljjn 75.35 75.40 Parjjs 4.97% 4.97% Brussel 31.74 31.59 New-York 1.87% 1.87% Vraagt het maar eens aan Uw vrouw! Zij zal U zeggen dat ^SVAARBORCii'-liIL£E£LiÈ'SI^!€» i ets aparts is. Waarborg-Kleeding alléén bij: (Ing. Med.) een „bruidsweek". De Nederlandsche banketbakkersvereeni- ging organiseert van 29 April tot 5 Mei een „bruidsweek". De bedoeling is, dat banket bakkers, modewinkels, bloemenwinkels en fotograven in hun étalages de bruidsarti kelen zooveel mogelijk naar voren brengen. Bij een bruiloft behoort een taart, den ken de Nederlandsche banketbakkers. Ter propageering van deze gedachte zullen de étalages in de genoemde bruidsweek op wekken, de soberheid te doen verdwijnen, welke de laatste jaren steeds meer de hu welijksplechtigheden kenmerkt. Ook bij de bruiloft hebben we verleerd, zoo schrijft het orgaan „de banketbakkerij" om naai- buiten toe onge vreugde uit te leven in al lerlei dingen, welke een luister aan den feestdag kunnen bijzetten. Vroeger was een feest ook werkelijk een feest. Zakelijk, al te zakelijk, is de uiterlijke verschijning van menige bruiloft van thans. Opdat er iets van de oude fleur terugkeere, meenen de banketbakkers hier een schoone kans te zien om het nuttige met het aangename te vereenigen. de nationale bond „het mobilisatiekruis" wendt zich tot het nederlandsche volk. De voorzitter van den nationalen bond „Het Mobilisatiekruis", gep. luitenant-gene raal H. A. Cramer, oud-commandant van het Kon. Ned. Ind. leger, schrijft ons: „De nationale bond „Het Mobilisatie kruis", de bond van oud-gemobiliseerden, die zich thans nog dankbaar herinneren, hoe hun verblijf onder de wapenen in de jaren 19141918 door de gulheid van het Nederlandsche volk in verschillende opzich ten werd veraangenaamd, doet thans een beroep op de gulheid ten bate van de „nieuw-gemobiliseerden". Vele landszonen zijn onlangs, wellicht voor geruimen tijd, uit hun woonplaats, hun gezin en hun werkkring weggeroepen om diensten te verrichten voor onze grensver- dediging. Zooals uit persberichten reeds is geble ken, verrichten zij met een blijmoedigen doch ernstigen geest, kalm en zonder ophef zeer belangrijke, uitgebreide, zware werk zaamheden in het belang van 'onze lands verdediging, ten bate van ons vaderland en het Nederlandsche volk. De militaire gezaghebbenden zorgen goed voor hunne mannen, doch het is duidelijk dat de omstandigheden, waaronder zij thans verkeeren, wel heel anders zijn dan bij hen thuis en dat zij zich verschillende opoffe ringen getroosten. In verband hiermede moet er iets gedaan worden om hun na het verrichten van hun zware dag- en nachttaak eenige ontspan ning te bezorgen, eenige versnaperingen te verstrekken als anderszins. De daaraan verbonden werkzaamheden willen de oud-gemobiliseerden voor hunne jongere kameraden belangeloos verrichten, De natie kan ons dat werk mogelijk ma ken door evenals «in 19141918 gulheid te betrachten en daardoor van hunne waar deering te doen blijken voor de grootsche taak, welke onze Nederlandsche mannen in de weermacht volbrengen. Welnu, volk van Nederland, toont U van C. Planteydt voor leeraren H.B.S., Ulo en ambachtsschool. Zes leden gaven zich op voor den cursus voor instructeur voor de zelfbescherming. Spr. herinnerde verder aan de gehouden luchtbeschermingsoefening, de tentoonstelling en verspreide circulai res. De afdeeling groeide tot 255 leden. Jaarverslag en financieel verslag, sluiten de met 129.45 en een goed slot van ruim 20 werden als ingediend vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing moest voorzien worden in de vacatures V. S. M. v. d. Wil ligen en J. Donner. Gekozen werden de hrn mr. Ph. R. Hugenholtz en J. H. Roose. Daar de hr. Reedijk in verband met zijn werk zaamheden het voorzitterschap moest neer leggen, werd in zijn plaats mr. Hugenholtz benoemd. Burgemeester Van Dusseldorp, hier na het woord verkrijgende, betuigde zijn dank voor zijn benoeming tot eere-voorzit- ter en gaf daarna een uiteenzetting van de den laatsten tijd door de gemeente 'getrof fen maatregelen op het gebied der luchtbe scherming. De vergadering werd beëindigd met de vertooning van een aantal lantaarnplaat jes op het gebied der luchtbescherming waarbij dr. E. L. Krugers Dagneaux een toelichting gaf. (Ingez. Med.) DE POSTDIENST OP PRINSESSEDAG. In verband met de viering van den ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana op 1 Mei a.s., zal het kantoor voor den post dienst niet later zijn opengesteld dan tot 12 uur. Busrechthouders kunnen ook na 12 uur hun stukken afhalen. In het postvervoer komt geen wijziging. De 2e kom- en de 2e buitenbestelling, de 2e pakketpostbestelling alsmede de 2e en 3e buslichting vervallen. De telegraaf- en telefoondienst blijven onveranderd. - Benoemd tot waterbouwkundig op zichter-teekenaar bij de genie (afd. beton bouw) met standplaats Vlissingen, de heer P. J. Gabriëlse te Middelburg. Paard op hol. Gistermiddag sloeg een voor een wagen gespannen paard, bestuurd door F. C. uit Koudekerke, bij het passeeren van een vrachtauto op den Ouden Vlissingschen weg ter hoogte van Veldzicht, op hol. De drie inzittenden bleven ongedeerd, niette genstaande de wagen omkantelde. Alleen C. bekwam een verwonding aan de hand. Op den spoorweg werd het paard tot staan gebracht. vereeniging voor luchtbescherming. 'Va j jfi de breede watering ierseke. bewesten Het bestuur wordt, hierna gemachtigd tot het aankoopen van eenige zijkanten wegen, een overhoek te Ierseke, en ook dergelijke stukjes grond, wanneer zich in de toekomst de noodzaak hiertoe voordoet. Op een voorstel van den heer Jonkers, om een limiet te stellen, merkt de heer Pilaar op, dat de bedragjes zoo klein zijn, dat dit z.i. niet noodig is. Voldoende is als alleen geld besteed wordt volgens voor stel. Vervolgens wordt het bestuur machtiging verleend tot verkoop van het pand Groote kade D 20. De voorgestelde wijzigingen in het polderambtenaren-reglement en de in structies voor ambtenaren worden zonder discussie of h.st. goedgekeurd. Het Bestuur stelt dan voor, om de be staande losse werklieden van het water schap, bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd een jaarljjksche toelage te ver strekken van 250. De v o o r z. zet uiteen, dat dit slechts één persoon betreft. De heer Crucq meent, dat het voorstel vaag is. Zoo zou de toelage uniform zijn, ongeacht of men 20 of 40 dienstjaren heeft. Zou het niet gewenscht zijn een bepaalde regeling te treffen, met bepaalde toelagen voor een bepaald aantal dienstjaren? De voorz. zet uiteen, dat reeds een regeling vastgesteld werd. Er is echter een zeer groot verschil in dienstjaren enz. Som migen beginnen reeds als kind voor den polder. Spr. noodigt den heer Crucq uit om eens op het polderhuis te komen kijken en daar de moeilijkheden van deze materie te onderzoeken. De heer Crucq meent, dat onder be paalde omstandigheden, arbeiders, aanne mers worden. Ook in andere gevallen wor den arbeiders op lateren leeftijd weer afge voerd ten laste der gemeenschap. De heer Trimpe, Goes, wijst er op, dat velen slechts een deel van het jaar voor den polder werken. Moet men die ook pen sioneeren? Laat de heer Crucq zelf eens De afdeeling Goes van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming hield gisteren haar jaarvergadering in Schut tershof. Voorzitter de hr. ir. C. Reedijk. Ook burgemeester Van Dusseldorp, eere voorzitter, was aanwezig. De secretaris, de hr. A. H a e c k, herin nerde in zjjn jaarverslag aan de oprichting der afdeeling op initiatief van burgemees ter Van Dusseldorp, en hoe zich 150 perso nen vrijwillig als lid van dezen dienst aan meldden. De medici verleenden hun mede werking om te komen tot cursussen E.H.B. O. Tot cursussen aan de hoogste klassen van de Ulo's, Vakscholen en H.B.S. kon men nog niet komen, daar het lesrooster niet gewijzigd kon worden zonder toestemming der inspectie (intusschen is de mogelijkheid daartoe geschapen). Verder vingen in het najaar 1938 cursussen aan onder leiding van dr. A. Looyen voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen en Vakschool-leeraressen, on der dr. J. J. v. d. Berg voor de Ned. Chr. Vrouwenver., onder dr. Hennequin voor den Goeschen Bestuurdersbond, en onder dr. J. De ingelanden van het waterschap „De Breede Watering bewesten Ierseke" ver gaderden Woensdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes. De voorz., de dijkgraaf de heer C. D. Vereeke opende de vergadering met een woord van welkom. Spr. deelde mede, dat aanwezig zijn 82 leden uitbrengende 80 stemmen. Spr. deelde verder mede, dat bij de Hollandsche Sociëteit van Levensverze keringen een leening gesloten werd groot 40.000 tegen 3 pet. De waterkeeringen geven geen reden tot ongerustheid. Het be stuur heeft het voornemen den Breedschen dijk te Ierseke van den legger af te voeren, daar de kruin niet in staat is het zware verkeer te dragen. Het gemaal te Ierseke voldoet goed. Eenige kleine voorzieningen moeten nog getroffen worden. De wegen verkeeren in goeden staat. Het polderhuis is geheel gerestaureerd. De heer Joh. Pilaar brengt dan rap port uit over de begrooting 1939-1940. Spr gaat de diverse posten na en geeft eenige uiteenzettingen over de verschillen met vorig jaar. Spr. wijst dan op het verschil in de goede sloten, vorig jaar 28.000, thans 17.000. Tenslotte concludeert de commis sie gelijk reeds door ons medegedeeld) dat daarom een verhooging van het dijkge schot met 1 noodzakelijk is. De commis sie adviseert de begrooting goed te keuren sluitende met 179.900 goed slot 26.000. Aldus wordt z.h.st. besloten. De heer Crucq dringt aan de werk zaamheden uit te besteden aan de men Schen, die regelmatig aan den polder wer ken. Ze worden nu tegen elkaar opgezet. Spr. meent, dat het bestuur zoo misbruik maakt van de voor vele moeilijke econo mische omstandigheden. De v o or z. zegt, dat het bestuur deze meening niet deelt. Pas zijn nog een aantal ambtenaren voor vast aangesteld. Volgens reglement moeten de bedoelde werkzaam heden zoo aanbesteed worden. Besteed men steeds uit aan dezelfde personen, dan wor den dit ook vaste werkkrachten. Het thans gevolgde systeem voldoet in de praktijk goed. De heer Crucq blijft op zijn standpunt staan, waarop de voorz. zegt dat het be stuur niet van plan is wijziging in den ge volgden weg te brengen. een regeling ontwerpen! De voorz. deelt mede, dat nog een ver zoek in kwam om een stukje watergang te Kloetinge te dempen. De heer Zandee zegt, dat het een springwaterleidinkje is. Dit watergangetje heeft weinig reden van bestaan; het water kan goed afgevoerd worden naar den wa tergang aan den 's Gravenpolderschen weg. Toestemming wordt verleend. De voorz. deelt voorts mede, dat nog een verzoek binnen kwam, door middel van den burgemeester van Ierseke, mede te werken aan een kleine ruilverkaveling. Het Bestuur wil deze medewerking verleenen. De hr. Van Dissel, Goes, dringt aan de financieele gevolgen nauwkeurig te on derzoeken. De voorz. zegt, dat dit ook de bedoe ling is. Het één moet gelijk tegenover het ander staan. De hr. De G r o o f fKruiningen, zegt, dat bedoeling is voor grond en watervoor ziening een beteren toestand in de Moer te verkrijgen. Zeker is gewenscht met be langhebbenden een en ander aan de hand van de ruilverkavelingswet precies na te gaan. De heer Van Dissel wijst er op, dat aan zulk een kwestie vaak meer vast zit, ook in verband met de wegen die er door loopen. De hr. Zandee zegt, dat het bestuur alleen mede wil werken als het geen kos ten medebrengt. De hr. Pilaar dringt aan, als er om schreven plannen zjjn, dan met voorstellen bij de ingelanden te komen. Laat het be stuur eerst een enderzoek in stellen. Besloten wordt, dat het bestuur beginnen zal zich op de hoogte te stellen. De hr. Wisse, Kapelle, dringt aan het aantal kilometers teerwegen nog uit te breiden. De voorz. zegt, dat het aantal kilome ters vastgelegd werd en die worden allen behandeld. De hr. Wisse meent, dat men nog te zuinig is met de teer. 87-4-1939,, Het was voor een Middelburgsche raadsvergadering onwaarschijnlijk kort: één uur precies. Maar er was dan ook onder de 14 punten der agenda al heel weinig, waarover iets kon worden gevraagd of ge zegd. Tegen den naam van Prinses Beatrix- brug had geen der leden bezwaar, de laat ste perceelen in het park De Griffioen wer den gaarne verkocht, en een begin werd gemaakt met den verkoop van grond aan het Dampoortterrein, waardoor eenmaal Nederstraat en Oud-Arnemuidsche voetpad aan beide zijden aaneen zullen sluiten. Het geheele menu was in een goed half uur verwerkt, maar toen had de voorzitter nog een mededeeling, die haar oorsprong, als zooveel buitengewoons, vindt in de tijds omstandigheden, en wel dat men van hoo- gerhand de vestiging van een noodzieken huis gewenscht acht als de ontwikkeling der gebeurtenissen dit plotseling noodzake lijk mocht maken. Daarvoor zal o.a. Middelburg 3 cent per inwoner moeten betalen en de Raad moest het daarvoor noodige credlet van plus mi nus 550 toestaan. B. en W. verwachtten, o.i. terecht, dat, waar ook Ged. Staten en de Commissie van overleg voor de begrootingen, geen bezwaar hadden, dat men in den Raad hierover nu ook niet verder zou discussieeren. De heer Jeronimus dacht er evenwel weer anders over en wilde nadere toelich ting. Het was te begrijpen, dat men deze niet in het openbaar kan geven en als de deuren eenmaal dicht zijn, schijnen de slui zen der welsprekendheid pas goed open te gaan! Totdat per slot het crediet toch werd verleend en de heer Jeronimus toch ook voorstemde. Bij de rondvraag was hetzelfde lid op zijn humoristisch scherpen toon aan het vragen naar zaken, die reeds lang op prae- advies wachtten en ook heeft de heer Heemskerk nog oude koeien uit den sloot gehaald ten opzichte van de berekening van schoolgeld-aanslagen. Dit laatste deed den voorzitter vragen of de heer Heems kerk maar eens wil gaan rekenen en met bepaalde voorstellen komen. Notaris J. C. Paap heeft Woensdag in het Concertgebouvv in. het openbaar ver kocht 1. Het huis en erf met afzonderlijke bo venwoning te Vlissingen aan de Cruys- laan (v.m. Cruysstraat) no. 1, groot 1 a 24 ca. Kooper C. J. Mommaas alhier voor 4627; 2. Het huis en erf met bovenwoning al daar, aan den Steenenbeer, no. 11, groot 1 a 43 ca. Hoogste inschrijver H. P. Smit, voor 3331. Dit huis werd bij 4000 opge houden. Woensdag werd te N i s s e door nota ris Jonkers publiek verkocht een woonhuis en erf, groot 01 a 85 ca Kooper J. Jansen aldaar voor 400. Goes. Getrouwd: A. C. van der Rest 38 j_ jm, en J. P. J. Jongepier 37 j. ]d„ J. de Bruin 23 j. jm. te Rotterdam en M. E. van Sabben 27 j. jd. (D ZJ faillissementen. Failliet verklaard: Petrus Marie Wee- maes, smid te H u 1 s t. Rechter: Commissaris mr. C- E. Muller. Curator mr. H. B. L. de Rechter, advocaat te Hulst. Boternoteering - - ..- De Leeuwarder commissienoteering voor Abonnementen en Advertentiën voor dit onveranderd lad worden aangenomen door den Agent Nederianascne Dorei is vastgesteld op 75 cent per kg. in, aangenomen L JOOSSE.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2