GOESCHE COURANT) België's financieele en economische moeilijkheden. De dienstplicht in Engeland zal gelden voor 20- en 21-jarigen Ontzettend ongeluk op on bewaakten overweg te Waardenburg. De regeering moet een tekort van 650 millioen franken dekken. De gevraagde volmachten verleend. Zuidslavië staat nog op zijn stuk. Groote brand te Vlaardingen, C. B, Burger, Drie kinderen door den trein gegrepen en omge komen. Duitsch vliegtuig verbetert opnieuw het absolute snelheids record. Een tweede boodschap van Roosevelt verwacht. De oppositie in het Lagerhuis heeft moties van afkeuring ingediend, doch deze brengen het besluit der regeering niet in gevaar. Dagblad. Uiig. N.V. De Middelburgsche Crl. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES*. Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.3Q, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 99. TWEE BLADEN. DONDERDAG 27 APRIL 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. JW&iliGSCHE COURANT Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder, mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. De Belgische Kamer heeft vannacht met 104 tegen 84 stemmen en 5 blanco haar goedkeuring gehecht aan het voorstel tot toekenning van bijzondere volmachten aan de regeering. Zooals gister reeds gemeld, gaat het hierbij om het volgende: le Bepaalde beslissingen, die van belang zijn voor de landsverdediging. 2e Maatregelen in verband met de nood zaak van economisch herstel en herstel van het begrootingsevenwicht. 3e Maatregelen tot regeling van ver scheidene dringende kwesties, die overeen komstig den algemeenen wensch van de openbare meening kunnen worden opge lost. De toekenning der volmachten beteekent dus, dat de Belgische regeering voorshands allerlei besluiten inzake de defensie, mits gaders maatregelen van economischen en financieelen aard bij decreet, zonder eerst het parlement te raadplegen, zal kunnen uitvaardigen. „Devaluatie zou een misdaad zip. Aan de stemming ging een debat vooraf, en een rede van den minister van financiën, Gutt. Deze ving aan met de verklaring, dat het landscrediet hersteld moet worden. De goudvoorraad van de nationale bank van België is afgenomen met 4% milliard fran ken. Sinds eenige dagen keert het vertrou wen echter terug. Het is geen gebruik, al dus de minister, te spreken over den toe stand van de thesaurie. Ik meen echter van deze traditie te moeten afwijken, opdat iedereen zal weten wat hem te doen staat. Het jaarlpsche begroo- tingstekort bedraagt thans 650 millioenfranken. Wij hebben de uiterste grens bereikt. Wij moeten boven dien 2% milliard franken weten te vinden voor onze buitengewone begrooting. Aan de emissie van een leening in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika valt niet te denken. Engeland heeft zijn geld hoog noodig voor de bewapening. Frankrijk bevindt zich in denzelfden toestand. Neder land en Zwitserland hebben reeds geleend aan mijn voorgangers en ik hoop, dat de leening van 750 millioen franken in Juni a.s. zal kunnen worden verlengd. De finan cieele toestand is dus zeer ernstig en valt samen met een verslapping van de oecono mische bedrijvigheid. Slaagt België er niet in zich op de vreemde markten te handha ven, dan zal het onmogelijk tot een sanee ring van zijn begrootingen kunnen over gaan. De regeering is er reeds in geslaagd het tekort op de gewone begrooting met 120 millioen te verminderen. Andere maat regelen, o.m. betreffende de pensioenen, worden overwogen. Telt men de bezuinigin gen en de opbrengst van de nieuwe belas ting op de winsten van de elctriciteitsbedrij- ven samen, dan komt men tot een totaal van 300 millioen franken. Het deficit be draagt echter 650 millioen. Daarom had de minister voorgesteld de salarissen en ver goedingen van het rijkspersoneel met 5 pet. te verlagen. Men heeft dit deflatie ge noemd. Alle partijen hebben mijn voorstel afgewezen. Het" zal dus noodig zijn voor de ontbrekende 350 millioen belastingverhoo- gingen en nieuwe belastingen te voorzien. Wat de devaluatiegeruchten betreft, zei- de minister Gutt met nadruk: „Ons eenige antwoord op deze geruchten is de samen stelling van een stevige regeering, die zal weten te handelen. Een devaluatie van den Belgischen frank in de huidige omstandig heden zou een misdaad zijn". Spr. zei het den Franschen minister Reynaud na, dat het heter is een nieuwe belasting in te stel len dan tot valsche munterij over te gaan. Ik zeg en herhaal, aldus de minister, dat de devaluatie een afzetterij zou zijn. Technisch gesproken is het onzin aan devaluatie te denken. Mocht toch nog een devaluatie on vermijdelijk worden, dan zou dit geenszins aan de Nationale Bank of aan de regeering moeten worden toegeschreven. Alleen een verlenging van de regeeringloosheid, waar aan het land ten prooi is geweest, zou zulks kunnen mogelijk maken. Het regeeringsprogramma en de speciale volmachten vormen een geheel dat als ge heel moet worden aangenomen. De Kamer zal daarover beslissen. De rede werd langdurig toegejuicht door de katholieken en de liberalen. Ook de so cialistische oud-minister-president Spaak klapte luid in de handen. Markowitsj zou geweigerd hebben, Roemenië in den steek te laten. De diplomatieke bedrijvigheid in Europa heeft de laatste dagen haar brandpunten gehad in het bezoek van den Roemeenschen minister van buitenlandsche zaken Gafencu aan Londen en dat van den Zuidslavischen Markowitsj aan Berlijn. Gister is Gafencu uit Londen naar Parijs vertrokken en keerde Markowitsj naar Bel grado terug. Volgens berichten uit Londen zouden de besprekingen van Gafencu met de Engel- sche regeering meer dan bevredigend zijn verloopen. Daarentegen zouden die van Markowitsj te Berlijn veel minder voor Duitschland hebben opgeleverd dan de Duitsche regee ring had gehoopt. Havas weet te melden, dat Markowitsj ge weigerd zou hebben te on derhandelen over eenige r- lei overeenkomst met Hon- garije, waarbij ook Roeme nië niet betrokken zouzijn. (Men zie in dit verband de Kroniek v. d. Dag.) Grooterc Engelsche beleggin gen in Roemenië, Reuter meldt uit Boekarest, dat de Britsch-Roemeensche economische bespre kingen goede vorderingen gemaakt hebben. Men kan thans de groote lijnen van een eventueele overeenkomst voorspellen. Men verneemt, dat de Roemenen gaarne zouden zien, dat een overeenkomst in groote ljjnen zoo spoedig mogelijk zou tot stand komen. Die overeenkomst zou dan later kunnen worden aangevuld en uitgewerkt, zooals ook geschied is bij de Duitsch-Roemeensche onderhandelingen. De Roemeensche minister van financiën heeft, naar verluidt, een plan voor uitbrei ding der Britsche beleggingen in Roemenië voorgelegd, waarvan een deel betrekking heeft op de wapening en de rest op den algemeenen handel. Er is een technische ondercommissie in gesteld, die de met de betalingsovereen komst samenhangende vraagstukken moet bestudeeren. Dit is van gewicht, omdat het de financieele basis voor uitbreiding van den handel, in het bijzonder voor den Brit- schen uitvoer van Roemenië, zal leveren. Gistermiddag is op een bijeenkomst, waar op de buitenlandsche petroleumbelangen vertegenwoordigd waren, de positie der pe- troleummaatschappijen uitvoerig besproken. Een nieuwe overeenkomst zou, naar men zegt, dezen maatschappijen verzekeringen geven, welke nieuwe beleggingen mogelijk zouden maken. dlïtsche oorlogsbodems in de straat van gibraltar. Vanochtend zijn een Duitsche kruiser en torpedojagers door de Straat van Gibraltar gestoomd; de schepen kwamen uit Weste lijke richting. Te acht uur zag men de sche pen de haven van Ceuta binnenvaren. Meubelfabriek in de asch gelegd. Een groote brand heeft vanacht te Vlaar dingen de electrische meubelfabriek, waar in de Fa. Abr. Spreij haar afdeelingen slaapkamerameublementen en stoffeerderij heeft gevestigd, in de asch gelegd. Tegen vier uur vanmorgen ontdekte een nachtwaker brand in deze meubelfabriek, gelegen aan de Koningin Wilhelminahaven Zuidzijde 15. Hij alarmeerde onmiddellijk de brandweer, die spoedig mett volledig ma teriaal uitrukte. Door werkzaamheden aan de havenbeschoeiing en doordat de brand- kranen onder het zand waren gewaaid, kon echter niet dadelijk water worden gegeven. Het duurde dan ook eenigen tijd eer men de noodige maatregelen had kunnen nemen, zoodat het vuur intusschen voldoende gele genheid had zich uit te breiden. Na korten tijd sloegen de vlammen ver boven het dak uit en zochten zij ook via de ramen een uitweg, zoodat de achterzijde van het ruim zestig meter lange en tien meter breede pand spoedig in lichter laaie stond. Aan de achterzijde was het pand twee verdiepingen hoog met een plat dak, de voorzijde bestond uit drie verdiepingen met een zolder. Van het achterste gedeelte van het pand stortten tegen vijf uur de muren met don derend geraas in. Hierdoor werd een ge deelte van een belendende houten loods, toe- behborende aan Sal. Frenkel's Handel Maatschappij N.V., waar circa 25 tons dro ge oude manillatrossen geborgen lagen, meegesleurd. Ook hier vond het vuur gretig voedsel. De brandweer kon evenmin verhinderen, dat de vlammen zich met razende snelheid voortplantten, naar het voorste gedeelte van de fabriek. Hoewel alle pogingen wer den aangewend dit te behouden, mocht dit niet gelukken en ook dit gedeelte met zijn vele kostbare, waaronder vier zeer moder ne, machines, brandde totaal uit. Alleen de muren zijn hier blijven staan. Het kantoor, dat zich aan de voorzijde bevond, is eveneens uitgebrand. De kan toorinventaris en "het archief kon men ech ter tijdig in veiligheid brengen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Het pand, dat eigen dom is van den heer Goudappel, was op beurspolis verzekerd, evenals de inventaris. De firma Spreij is echter niet tegen be drijfsschade verzekerd. In de fabriek wer ken plus minus zestig man. Het geldt hier slechts de afdeeling slaapkamerameuble menten en de stoffeerderij. De andere meu- belafdeelingen zijn in een ander stadsge deelte gevestigd, zoodat het bedrijf niet ten volle gestagneerd zal zijn. Vermoedelijk zal van de zestig werklieden een gedeelte naar deze andere afdeelingen worden overge plaatst. SPANJE WIL GRAAN IN ARGENTINIë KOOPEN. Havas meldt uit Buenos Aires: Van wel ingelichte zijde wordt vernomen, dat de Spaansche regeering onderhandelt over het koopen van 100.000 ton Argentijnsch graan. De volkomen mensch is nog niet de gene, die ten volle zijn karakter heeft ontplooid, maar de mensch die geleerd heeft te dienen. Een ontzettend ongeluk is vanochtend gebeurd op den onbewaakten overweg in den Waalbandijk te Waardenburg. Drie kinderen zijn daar door den trein uit Zalt- bommel gegrepen. Zij waren op slag dood. Om half twaalf passeerde een trein uit Den Bosch in de richting Utrecht. Een landbouwer zag plotseling, dat drie kinde ren den overweg overstaken, juist toen de trein naderde. Een ongeluk was onvermij delijk. De kinderen: de vijfjarige Klaas van Oort, zijn vierjarige broertje Aart en het achtjarige nichtje Gerrie van Oort werden door den trein gegrepen. Zij waren onmid dellijk dood. De slachtoffertjes zijn de kinderen van de landbouwers Van Oort, die in de onmiddelijke nabijheid van den overweg wonen. In verband met dit vreeselijke ongeval deelt de burgemeester van Waardenburg ons mede, dat hij meermalen de spoorwe gen op de gevaarlijke situatie ter plaatse heeft gewezen. In twee jaar tijds zijn hier reeds zes ongelukken gebeurd. OVEREENKOMST TUSSCHEN DE SOVJET UNIE EN MANTSJOEKWO. De betrekkingen zouden zijn verbeterd. Domei meldt uit Tokio: Tusschen de Sovjet Unie en Mantsjoekwo is een over eenkomst tot stand gekomen, waardoor de gespannen verhouding tusschen beide lan den wordt verbeterd. Nadere bijzonderhe den zijn nog niet bekend. Het vloog ruim 755 km per uur. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Een jacht vliegtuig van het type Messerschfnitt ME 109 R heeft gisteren bij het vliegveld Augs burg het wereld-snelheidsrecord verbeterd en gebracht op 755,11 km per uur. Het record was pas enkele weken gele den door een Heinckel-vliegtuig op 746,66 km gebracht. De Messerschmitt, die gevlogen werd door den 24-jarigen piloot Fritz Wendel, was uitgerust met een Mercedes-Benz motor van 1175 pk. OP VLUCHTENDEN VREEMDELING GESCHOTEN. Consternatie op het station te Amersfoort. Op bet station te Amersfoort heeft zich vanmorgen een geval voorgedaan, dat groots consternatie heeft gewekt. Een bui tenlander, vermoedelijk uit Tsjechoslova- kije afkomstig, zekere E. F. G., die door twee rijksveldwachters werd overgebracht van Rotterdam naar de Duitsche grens, wist bij het overstappen van den trein uit Utrecht in den trein naar Apeldoorn, te ontvluchten. Hij sprong op het perron en rende over het uitgestrekte emplacement van de spoorwegen in de richting van de wagenwerkplaats. Toen drie schoten in de lucht niet het gev/enschte resultaat opleverden, loste een der politiemannen een schot op den vluch teling, die aan het dijbeen getroffen werd. Nadat hem de eerste hulp was verleend, is hij naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Als Hitier de deur open laat. Reuter meldt uit Waschington: In diplomatieke kringen alhier verwacht men, dat Roosevelt een nieuwe boodschap met vragen tot vrede tot Hitier zal richten, wanneer deze in zijn rede in den Rijksdag morgen de deur. open laat. Minister-president Chamberlain heeft gistermiddag omstreeks 4 uur de ver wachte verklaring inzake den dienstplicht in Engeland afgelegd De dienstplicht zal gelden voor jongelieden van 20 en 21 jaar, die zes maanden geoefend zullen worden en dan de gelegenheid krijgen, om 3% jaar dienst te doen in het territoriale leger. Alvorens het besluit tot invoering van dienstplicht mede te deelen, verklaarde Chamberlain, dat de regeering tot de con clusie was gekomen, dat de tegenwoor dige procedure bij mobilisatie der strijd krachten verouderd is en naar den aard volkomen ongeschikt voor de hedendaag- sche omstandigheden, daar zij uitgaat van de veronderstelling, dat een oorlog slechts kan uitbreken na een zoodanige periode van waarschuwingen, dat er nog voldoen de tiid is om van vredesvoet over te gaan op oorlogsvoet. De volgende week zal het wetsontwerp inzake den dienstplicht, dat tot titel heeft: „wetsontwerp inzake de reserve- en hulp strijdkrachten" bij het Lagerhuis worden ingediend Vanmiddag zouden de debatten over de principieele vraag beginnen, de vraag dus, of het Lagerhuis in beginsel accoord gaat met invoering van den dienstplicht. Daar toe werd gisteravond namens den minis ter-president een motie ingediend, welke de goedkeuring van het Huis bevat. Maatregelen tegen oorlogswinst makerij. Behalve van de invoering van den dienstplicht heeft Chamberlain tevens me- dedeeling gedaan van een besluit der re geering, om maatregelen te nemen, tot be perking van oorlogswinstmakerij. Zij stelt zich op het standpunt dat, ais er oorlog komt, speciale wetten van kracht dienen te worden, waarbij bijzondere straffen wor den gesteld op het maken van oorlogs winst en de vergrooting van winsten of persoonlijken rijkdom beperkt worden ten behoeve van den staat. Moties van afkeuring. De Arbeidersfractie in het Lagerhuis heeft een amendement op de regeerings- motie betreffende den dienstplicht inge diend, die gelijk staat met een motie van afkeuring. Het besluit tot het indienen van deze motie werd genomen, nadat de fractie zeven kwartier vergaderd had. De tekst luidt: „Terwijl het Lagerhuis bereid is, allp noodzakelijke stappen te doen voor de vei ligheid van de natie en de nakoming der internationale verplichtingen, betreurt het, dat de regeering, met' schending van haar belofte, afstand zal doen van het beginsel van vrijwilligen dienst, dat niet gefaald heeft in het verschaffen, van de noodige manschappen voor de verdediging Het Huis is van meening, dat de voor gestelde maatregel slecht ingekleed is en, verre van werkelijk bij te dragen tot de versterking der defensie, verdeeldheid zal bevorderen en de nationale energie zal ontmoedigen. Het Huis is van meening, dat het regeeringsvoorstel opnieuw het bewijs levert, dat het regeeringsbeleid in deze ernstige dagen niet het vertrouwen van het land of van het huis waardig is." Verder werd een amendement inge diend, door de liberale oppositie. Het zegt o.m. dat het Huis geen goedkeuring kan hechten aan de voorgestelde afwijking van de beginselen van den vrijwi'lligendienst, nu het recruteeringstempo hooger is dan de levering van oorlogsuitrustingstukken Evenmin zou het Huis ooit goedkeuring kumien hechten aan het systeem- van ge deeltelijken dienstplicht, welke de geheele last van den dienstplicht zou doen rusten op de jonge mannen tusschen 20 en 21 jaar. Geen gevaar voor verwerping van het regeeringsvoorstel. Het staat vast, dat deze amendementen het voorstel der regeering niet in gevaar zullen brengen De conservatieven hebben in het Lager-, zoowel als in het Hooger- huis, een zeer groote meerderheid. En de conservatieven zijn vrijwel, zonder uitzon dering vóófr de invoering van den dienst plicht. Groote voldoening in Frankrijk. Havas meldt uit Parijs: De aankondi ging van den dienstplicht in Engeland heeft hier de grootste voldoening gewekt Men beschouwt dezen maatregel als een gebeurtenis, die haars gelijke in de ge schiedenis van Engeland niet kent, en als het bewijs, dat de Britsche leiders vastbe sloten zijn uit de politiek, die hun door de jongste ontwikkeling is1 opgelegd, alle consequenties te trekken voor de verde diging van het Britsche rijk en de rol, die Engeland heeft te spelen in het concert der vredelievende naties van Europa. In dit opzicht, aldus zegt men te Parijs, zal het besluit ongetwijfeld een zeer groo- ten weerklank In de geheele wereld heb ben. Opluchting in Roemenië. Havas meldt uit Boekarest: Het besluit der Britsche regeering tot invoering van den dienstplicht wordt in Roemenië be groet als de eerste daad, die in staat is de Duitsch-Italiaansche expansieplannen te doen mislukken. Tot dusverre, zoo ver klaart men hier, waren de Westelijke de mocratieën gebleven bij verklaringen en garantiebeloften, ïn de hoop, dat deze betuigingen in woorden voldoende zouden zijn om indruk te maken op haar tegen standers De laatste gebeurtenissen heb ben aangetoond, dat Italië en Duitschland die een politiek van geweid toepassen, slechts voor geweldsbetoon gevoelig kun nen zijn. De naties, die als Roemenië een waarborg hebben gekregen van Groot Brittannië en Frankrijk, moeten zich ge- lukwenschen nu zij zien, dat deze waar- WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: half tot zwaar bewolkt, geen regen van beteekenis, koude avond en nacht met waarschijnlijk nog lichte nacht vorst, overdag iets zachter, matige wind, méést uit N. richtingen. UKKEL: Matige tot vrij sterke wind uit N.O. richtingen, tijdelijk bewolkt, maar ook langdurige opklaringen, plaatselijk regen, aanhoudend vrij koud, plaatselijk nacht vorst of rijm. VR 28 April. Zon op: 4 h. 39; onder: 19 h. 18. Licht op: 19 h. 48. Maan op: 13 h. 10; onder: 2 h. 11. V.M. 3 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. Aprü. Donderdag 27 6.59 19.31 0.49 13.21 Vrijdag 28 8.24 20.57 2.06 14.55 Zaterdag 29 9.45 22.11 3.44 16.21 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: April. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 27 8.35 21.10 1.48 14.24 Vrijdag 28 9.55 22.34 3.01 15.54 Zaterdag 29 11.18 23.54 4.35 17.21 7nd Hahty1 tKJI/ft. Per «tuk 5 et. 12 stuks 50 et. Bij Apothekers en Drogisten, (Ingez, Med.) Indien Hitier tegenvoorstellen doet en niet het denkbeeld van een economische wereld-conferentie en ontwapenings-confe- rentie zonder meer verwerpt, acht men het in welingelichte kringen waarschijnlijk, dat de president een concreten. vorm zal zoe ken voor deze voorstellen. Zij, die deze meening aanhangen, verklaren, dat Roose velt gedurende de crisis van München ook zijn eerste vredesboodschap tot Hitles door een tweede heeft doen volgen. borg gesteund wordt „cor een dagelijks hooger militair potentieel. „De Roemeen sche openbare meening aldus schrijft de Independance Koumaine, weet van nu af, dat Groot Brittannië bereid is tot alle of fers om den vrede te redden, evenals om zoo noodig in staat te zijn om zijn ver plichtingen na te komen 'f Venijnige Duitsche persstemmen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De Duit sche pers noemt de gisteren door Cham berlain in het Lagerhuis aangekondigde invoering van den militairen dienstplicht een politieken maatregel, passend in het kader der Engelsche omsingelingspolitlek. Zoo schrijft de „Lokalanzeiger": Cham berlain spreekt van onzekere en drei gende tijden. Wie echter heeft deze on rust, deze paniek verwekt? Het rijn de Engelsche hetzers geweest en hun vrien den, en het is Chamberlain geweest die uit dit pessimisme zijn nieuwe politiek ge maakt heeft, nadat de wegen eener posi tieve politiek te moeilijk gebleken waren. Chamberlain geeft ook openlijk toe. dat de geheele manoeuvre met dezen dienst plicht bestemd is voor de vrienden in Eu ropa. Maar dat de Franschen, Russen en Polen regelrecht bedrogen worden, om dat Engeland zich het recht voorbehoudt, bij beter weer dit heele dienstptichttooneel weer af te breken dat wordt in Parijs en Warschau niet zoo gruw begrepen, in Mos kou echter wel, daar zal men den Brit met gelijke munt betalen. De „Boersenzeitung" schrijft, dat de strek king der Lagerhuis-verklaring van gisteren ais afschrikwekkend middel in de buiten landsche politiek en als lokaas voor kleine landen, die niet genegid zijn aan d'e omsin geling mee te doen, onmiskenbaar is, even als de volledige afhankelijkheid van de po litici en couranten der Engelsche oorlogs partij, waarin Chamberlain terecht is geko men. De indruk te Rome, volgens Havas. Havas meldt uit Rome: De invoering van den dienstplicht in Engeland heeft in Itali- aansche politieke kringen een onmiskenbaar psychologisch effect teweeg gebracht, dat kwalijk verborgen wordt door een argumen teering, die ten doel heeft de strekking der gebeurtenis te kleineeren en zelfs de prac- tische waarde van den maatregel omlaag te halen, want men is. zich duidelijk bewust van 't aanzienlijke belang en de beteekenis van het besluit, dat van nu af aan Enge land in staat zal stellen te voldoen aan de internationale verplichtingen, die het op zich genomen heeft. Men doet echter alsof men onverschillig is. Het argument, dat men in politieke krin gen ontwikkelt is, dat het Engelsche leger een te verwaarloozen factor zou vormen gedurende nog lange jaren, omdat het geen geoefend kader zou hebben, niet zou be schikken over een eersterangs generalen staf en vooral geen traditie zou hebben. Aan den anderen kant wordt het besluit van het Britsche kabinet voorgesteld als een bekentenis van zwakte en als een er kenning van het mislukken der diplomatie ke actie van Engeland tegen de spilmogend- heden. „Engeland is in zijn traditie versla gen", aldus de „Telegrafo". „Het is verplicht, om 't militair systeem der nieuwe groote na ties van het vaste land te aanvaarden, alvo rens ze te bestrijden".

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1