Instantine ZEELAND. BINNENLAND. BUITENLAND. mkzMl AsJtpt! 'I is van H soes. ZUID-beveland. zeeuwsch-vlaanderen w.d. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG, De RUGGEGRAAT van alk goed reclame-plan DAGBLAD-RECLAME De regeeringsverklaring van Pierlot. SPECIALE VOLMACHTEN GEVRAAGD. DUITSCHLAND POLEN. IRAK. VER, STATEN, ZUIDZANDE -an Mi m Hel moderne pijnstillende middel (Ingez. Med.) MISLUKTE OVERVAL IN POSTKANTOOR TE ROTTERDAM. Gistermiddag omstreeks een uur heeft in het postkantoor aan de Adelbrechtska- de te Rotterdam een man getracht een be drag van ruim 3000 te rooven. Toen de kruidenier N. P. K., wonende Nieuwe Bin nenweg te Rotterdam, een girostorting wil de verrichten en daartoe een bedrag van 3600 waarvan 3100 in bankbiljetten, aan een loket wilde uittellen, greep plot seling een man, die achter den heer K. stond, het bundeltje bankbiljetten en ren de er mee naar de deur. Hij liep echter naar de toegangsdeur, die aan de binnenzijde geen knop heeft en dus moeilijk geopend kan worden. De 15-jarige zoon van den winkelier behield zijn tegen woordigheid van geest, ging door de andere deur naar buiten en hield de toegangsdeur stevig dicht. Daardoor zat de dief gevan gen en kon hij gegrepen worden. Hij werd naar het politiebureau aan de Voorstraat gebracht. SCHAKING. De gemeentepolitie te Maastricht heeft bij een controle in een logement aldaar aan gehouden de minderjarige 19-jarige M. B., geboren te Budel, den laatsten tijd zonder vaste woonplaats. Als verdacht van schaking van dit meisje werd in het zelfde logement aangehouden de 20-jarige Chr. K., zonder vaste woon- of verblijfplaats. Zijn opsporing, aanhouding en voorgeleiding was door den burgemees ter van Weert (L.) verzocht. De man en het meisje zijn op het politie bureau onder bewaring gesteld en zullen naar Weert worden getransporteerd. VERPACHTING VAN 48 BOERDERIJEN IN DE WIERINGERMEER. Evenals vorige jaren is ook thans een prospectus verschenen voor verpachting van boerderijen in de Wieringermeer, zulks ingaande 1 November 1939. Dit jaar zal de uitgifte bestaan uit 48 boerderijen, n.l. 25 akkerbouw-, 21 gemengde- en 2 weidebe- drjjven met een totale oppervlakte van plm. 1600 ha. Tot heden is in de Wieringermeer ver pacht een oppervlakte van plm. 11.750 ha, waaronder 268 boerderijen met gezamen lijke oppervlakti van plm 10.800 ha, terwijl het resteerende gedeelte is uitgegeven als onbehuisd land, gedeeltelijk voor uitbrei ding van het bedrijf van in randgemeen ten wonende landbouwers, gedeeltelijk voor de uitoefening \an den groven tuinbouw. Dit voorjaar zijn, met ingang van 1 No vember 1939, in pacht aangeboden: 18 kleine gemengde bedrijfjes bestemd voor landarbeiders, die aan het in cultuurbren- gen van de Wieringermeer hebben mede gewerkt en een 28-tal kleine gemengde ak- kerbouw-tuinbouwbedrijfjes, bestemd voor tuinbouwers in de noodlijdende tuinbouw streken in Noordholland, tezamen ter op pervlakte van plm. 460 ha. Voorts is een oppervlakte van plm. 1000 ha aangewezen voor blijvende staatsexploitatie. In 1940 zal nog een oppervlakte van plm. 2500 ha worden verpacht waarmede de ge heele Wieringermeer haar bestemming zal hebben verkregen. Alsdan zal de uitgifte van Zuiderzeegronden moeten worden on derbroken tot het tijdstip waarop de gron den in den droog te leggen Noordoostpol der kunnen worden verpacht. De belangstelling voor de nieuwe bedrij ven is ook thans zeer groot. De pachtsom men zijn zoo gesteld, dat een flinke land bouwer met ijver, toewijding en kennis er kan komen, mits hij over voldoende be drijfskapitaal, hetwelk wordt gesteld op 300 per ha, de beschikking heeft. GESTADIGE GROEI VAN DE K.N.A.C, Wij ontvingen het jaarverslag van de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub, zooals het door den secrtearis, mr. B. Ph baron van Harinxma thoe Slooten zal wor den uitgebracht op de jaarlijksche algemee ne ledenvergadering op 28 April a.s. Aan dit jaarverslag gaat, evenals vorige jaren, een beschouwing vooraf, waarin geconsta teerd wordt, dat de natuurlijke ontwikke ling van het motorverkeer nog steeds en op velerlei wijzen wordt geremd, hetgeen hoofdzakelijk haar oorzaak vindt in het feit dat de gezichtshoek, waaruit dit verkeer over het algemeen wordt bekeken, nog steeds beperkt is. Dit geldt in de eerste plaats ten aanzien van de heffingen van al lerlei aard, welke in vele gevallen 40 van de exploitatiekosten beloopen. Ook ten opzichte van de verkeersregelin gen, zoowel op economisch als technisch terrein, gaf 1938 weinig vooruitgang te zien. Voör de opvoeding van den weggebruiker wordt door de Overheid vrijwel niets ge daan. De K.N.A.C. is van meening, dat de ze taak geenszins zoo hopeloos is, als zij schijnt, mits er werkelijk met groote mid delen en op de juiste wijze wordt gewerkt. Wat het interne clubleven betreft is 1938 vooral van belang Jeweest in verband met het 40-jarig bestaan van de K.N.A.C. De groei van de club hield ook dit jaar aan. Tal van gebeurtenissen, welke nauw ver band houden met het bestaan van de K.N. A.C. in 1938 trekken in het verslag in bon te mengeling voorbij. Het verslag wijst verder op den ongezon den toestand in den wegenbouw, welke daarin bestaat, dat voor de versnelling van den bouw gelden worden geleend, die den automobilist t.z.t. met rente zal moeten te rug betalen, terwijl hij aan belastingen meer opbrengt dan noodzakelijk is voor contante betaling van de wegen. Anders zins wordt er op gewezen, dat op het ge bied van aanleg en verbetering van het wegennet gedurende het verslagjaar een groote vooruitgang werd waargenomen. De actie van de K.N.A.C., soms in sa menwerking met andere verkeersbonden, t.a.v. moderne verlichting van belangrijke verkeersaders, schijnt succes te hebben ge had. Reeds werd medegedeeld, dat 150 km Rijkswegen van natriumverlichting zouden worden voorzien. Wat de actie van de K.N.A.C. betreft t.a. de onbewaakte overwegen, blijkt uit het verslag, dat op dit terrein belangrijke re sultaten zjjn bereikt. De plaatsing van een honderdtal flikkerlichten is in voorberei ding. Van den Juridischen Dienst maakten de leden een druk gebruik. De samenwerking met andere vereeni- glngen ontwikkelde zich op bevredigende wijze. Ten slotte wordt in het verslag den leden de verzekering gegeven, dat de K.N.A.C., ondanks de uitgestrektheid van het terrein harer actie, er naar zal blijven streven de ledenservice tot steeds grootere perfectie op te voeren. ALLEEN KATHOLIEKE GEORGANISEERDE AANNEMERS KWAMEN IN AANMERKING VOOR BOUW VAN EEN KERK. De minister antwoordt op vragen van het Kamerlid. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Kupers, luidende: is het juist, dat de minister geen aanleiding heeft gevon den, zulks naar aanleiding van een ver zoek van den Nederlandschen aannemers- en patroonsbond voor de bouwbedrijven, om te voorkomen, dat de bouw van een kerk, die door het gemeentebestuur van Eindho ven tot een bedrag van ongeveer 10 van de totale bouwkosten werd gesubsidieerd, zou worden aanbesteed uitsluitend onder r.k. georganiseerde aannemers? Zoo ja, is de minister dan niet van oor deel, dat daardoor de overheid op onjuiste wijze partij kiest in den strijd tusschen ver schillende, met name neutrale en roomsch- katholieke, organisaties?, heeft de minister van binnenlandsche za ken, na de eerste vraag bevestigend te heb ben beantwoord, het volgende bescheid ge geven De pract.ijk om bij de uitvoering van wer ken, waarvan de noodzakelijke gelden ge heel of goeddeels uit een overheidskas wor den beschikbaar gesteld, alleen aannemers en leveranciers van bepaalde geloofsopvat tingen toe te laten, heeft niet de instem ming van den minister. Zulks geldt met na me indien de uitgaven van de overheid een verplicht karakter dragen. De verantwoor delijkheid voor het stellen van voorwan den ter zake dient echter in de eerste plaats te berusten bij het bestuur, dat het subsidie verleent. En met het oog hierop èn in verband met de omstandigheid, dat het gemeente-subsidie slechts plm. 10 pet. van de totale bouwkosten bedroeg, heeft de minister in het onderhavige geval geen aan leiding gevonden in te grijpen. DIENSTPLICHTIGE VERONGELUKT. Hij kwam met zijn hoofd onder een radiowagen terecht. Vanochtend is bij het vliegkamp Soester- berg de dienstplichtige soldaat De Beer om het leven gekomen. De Beer sprong van een tractor, welke een radiowagen voorttrok. Hij viel en kwam onder den wagen terecht. Een der wielen kreeg de ongelukkige over het hoofd, waar door de dood onmiddellijk intrad. Het stoffelijk overschot is naar het hos pitaal vervoerd. 'JUWEELENDIEFSTALLEN IN DE RESIDENTIE. Mevr. DessauerHamer op vrije voeten gesteld. De Haagsche rechtbank heeft gisteren mevr. DessauerHamer, die gevangen ge nomen was in verband met de aanhouding van haar zoon, op wien een pakje met ju- weelen is gevonden, uit de preventieve hech tenis ontslagen. Naar men zich zal herinne ren zijn eerst in deze zaak vijf personen aangehouden, n.l. het echtpaar Dessauer hun zoon en twee anderen. Bij de beslissing over de gevangenhou ding zijn de twee laatsten op vrije voeten gesteld, de familie Dessauer werd evenwel in preventieve hechtenis gesteld, welke vo rige week Dinsdag voor dertig dagen werd verlengd. Maandag heeft, mr. M. H. Huy- gens, een verzoekschrift tot ontslag uit de preventieve hechtenis van mevr. Dessauer ingediend met het gevolg, dat zij gisteren op vrije voeten is gesteld. Gemeenteraadsverkiezing. De datum der verkiezing voor den ge meenteraad is door B. en W. bepaald op 21 Juni a.s., de candidaatstelling moet op 9 Mei plaats hebben. RILLAND De Emmabloemeollecte alhier bracht op 37. LANGS DE BOOMGAARDEN. Zooals bekend, is door de Zuid-Beveland- sche V.V.V. veel reclame gemaakt voor be zoek aan de „Bloeiende Boomgaarden" in Zuid-Beveland. Ook de Nederlandsche Spoorwegen hebben dit bezoek bevorderd door een grootscheepsche reclame en het inleggen vail een zeer goedkoope reisgele genheid naar Goes. Deze reisgelegenheid is ingesteld op de routes van Den Haag, respectievelijk Den Bosch, met alle tus- schenliggende plaatsen naar Goes en van Walcheren. De Spoorwegen hebben hieraan ook een foto- en opstelwedstrijd verbonden. Zondag j.l. heeft de eerste tocht plaats gehad en hieraan hebben ongeveer 185 per sonen deel genomen. Een speciale attractie was het oestereten in Ierseke. Deze tocht mag als zeer geslaagd be schouwd worden. Dezelfde tocht zal nog één of twee Zondagen plaats hebben, dat hangt van den bloei af. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Amsterdam: 1 doode Gisteravond reed in de Raadhuisstraat te Amsterdam 'n 18-jarig meisje met een vrien din op de fiets naar huis. Op een gegeven oogenblik waren zij elkaar wat te dicht ge naderd, waardoor de sturen in elkaar gre pen en het genoemde meisje viel. Zij kwam met het hoofd op den grond terecht en bleef gewond liggen. Een gemeentelijke autobus, die de meisjes achter op kwam, kon niet tijdig meer uitwijken, met het ge volg, dat de wielen der zware bus over de beenen van het slachtoffer gingen. Naar het binnengasthuis overgebracht, bleek zij bij aankomst reeds te zijn overleden. Rotterdam: 1 dotfjle. De 7-iarige'jongen Th. Kemper, is Maan dagavond op den Schiedamscheweg te Rotterdam van de tram gevallen, terwijl hij op de treeplank meereed De jongen liep daarbij een schedelbreuk op en is he denmorgen in het ziekenhuis aan den Coolsingel overleden. Maandag werden op het vliegveld I Ypenburg examens gehouden voor het vliegbrevet M. van het luchtverdedigings fonds. O.m. slaagde de heer J. Fukken te Vlissingen. AARDENBURG. Maandagavond werd in de Sociëteit „Spoor tot Vriendschap" de jaarvergadering gehouden van de afdeeling Aardenburg van de Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtbescherming, onder voorzitterschap van den heer J. W. A. Trapman. Op voorstel van het bestuur werd den bur gemeester, den heer Th. M. Overmaat, het eere-voorzitterschap der afdeeling aange boden, dat in dank werd aanvaard. Het jaarverslag van den secretaris wees uit dat de afdeeling thans 174 leden telt. De ontvangsten over 1938 bedroegen 71, de uitgaven 21, zoodat het batig saldo op 1 Januari 1939 bedroeg 50. Op gemerkt dient te worden dat de afdeeling pas is opgericht begin October 1938. De penningmeester wees er bjj zjjn jaar verslag nog op dat een verhooging van con tributie, vooral voor diegenen, die de mini mum contributie van 0,25 betalen, zeer wenschelijk is, daar zij bij betaling van 0.50 het maandblad „Luchtgevaar" gratis toe gezonden krijgen. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer W. B. Jansen, werd bij acclamatie herkozen. Daarna volgde een bespreking van den heer A. I. Catsman, hoofd van den lucht beschermingsdienst alhier, over de laatst gehouden verduisteringsoefening. Spr. be gon met te zeggen, dat zijn doel niet was angst aan te jagen doch enkel het publiek te wijzen op fouten en foutjes, die bij de verduisteringsoefening zijn begaan. Spr. wees er op, dat velen van oordeel zjjn dat het bij een eventueel komenden oorlog het in Zeeuwsch-Vlaanderen wel niet zoo'n vaart zou loopen met luchtaanvallen. Doch de statistiek heeft uitgewezen dat in den burgeroorlog in Spanje ongeveer 3 maal zooveel burgers als soldaten zijn omgeko men, vooral door de zg. terrorisatieaanval- len waarbij de burgerbevolking wordt ge bombardeerd om onrust en paniekstemming te verwekken. Hoewel de medewerking van de Aarden- burgsche bevolking bjj de laatste verduis teringsoefening boven allen lof verheven is, heeft spreker als hoofd van den dienst toch nog enkele opmerkingen: le. dat de achterzjjde van de huizen nog niet voldoende verduisterd waren; 2e. dat de jongens niet met lucifers en zaklantaarns mogen spelen bij verduiste ringsoefeningen en r~ 3e. dat ook aan de dakvensters speciale aandacht moet worden besteed. Een hoofdfout, die niet alleen in Aarden burg, doch in geheel Nederland is gemaakt is dat men het licht uitdraait bij het begin van de oefening en naar bed ging of naar de radio ging zitten luisteren. In geval van oorlog, waarbij iederen nacht alles in het duister moet blijven, zou men die methode niet kunnen volhouden. Daarom gaf spr. den raad om tenminste één kamer zoodanig lichtdicht te maken dat men er volop licht in kan laten bran den zonder dat zulks buitenshuis gezien kan worden. De overige lampen moeten volgens spre kers oordeel losgedraaid worden, zoodat zij ook niet per ongeluk aangeknipt kunnen worden. Ten slotte gaf spreker de raad rustig te blijven door paraat te zijn. Als het zoover mocht komen dat wij aan luchtaanvallen zouden worden blootgesteld, dan moeten wij zorgen dat reeds nu ons huis er voor gereed is. Mochten er technische of andere bezwaren zijn, dan zijn de instructeurs, die de vereeniging onder haar leden heeft, ten allen tijde bereidt om met hun advies te helpen. Na de pauze hield de heer F. A. van Drimmelen uit Heesch (N.Br.) een lezing over het onderwerp „Om hooger waarden". Het was een prachtige inleiding, die door de aanwezigen met groote waardeering werd beluisterd. Nadat de voorzitter namens de vergade ring den heer F. A. van Drimmelen, voor zijn met gloed en kracht, en van groote menschlievendheid getuigende rede, had dank gezegd, werd de vergadering gesloten. Amsterdam 1936-3% 97%—97% Zeeuws Hyp. B-3% 9495 Cities Service Cy. P. 1958 5 52%52% A Amsterd. Bank 116118% A Ned. Gist- en Spiritusf. 395395 A De Schelde N.B. 38—38 C Am. Smelt Ref. 29%—28% A Houth. Alberts 83% C Chesapeake Ohio 23%23 C Pref. Kansas City South. 11%12% C Union Pac. Rr. 667% C Int. Nickel» Cy. 34%—34 Ned. 38 1000-3 96%—95% O. Indie 37 1000-3 94—93% Engeland 1960-90 4 74%—74% A Koloniale Bnk. 15CU—151% A N.L Hbk. 600 114%—115% C Ned. H.M. 1000 123%—124% A v. Berkels Pat. 43—43% C Calvé-Delft 79%—79 A Lever-Bros en Unilever 126%126-27% A Philips Gem. B. afg. 188%—184%-88% C Am. Car en Foundry 16%16-% C Anaconda Cop. 18%—17%-% C Bethlehem St. 4241%-% C Kennee Copper 22%23%-22% C Rep. Steel 11%—11%-% C U. States St. C. 35%—34%-% C North Am. Cy. 16%—15% A Kon. Petr. Mpij. 288%—289%-91% C Contin Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 24%24% C Shell Union O.C. 8%—8% C Tide Water Ass. Oil 9%— 9%-9% A Ned. Scheepv. U. 104%—104%-03% A HV. Amsterdam 400% --405-01% A Java Cult. Mij. 197-194-91 A N.l. Suiker U. 212%—213-11% A Deli Batavia 148148%-49% C Deli Mij. 1000 179-179-83 KoninkL Amerika - Unilever - (Wettig Markt HVA Philips Obl.Markt - Suiker Industrie Tabak Rubber gedeponeerd. A Senembah 168%169 CBaltimore en Ohio 44% C Southern Pac. Cy. 9%—-9%-9% A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubb. C. 181%—181%-83 A Deli-Bat. Rubb. 124122% A Hessa Rubber 9394 A Serbadjadi S.R. 8080% WISSELKOERSEN. Heden. Londen 8 79 Berljjn 75.40 Parijs 4.97% Brussel 31.69 New-York 1.87% Gister. 8.81 75.50 4.95% 31.67 1.8 BELGIS. Gisteren is de nieuwe Belgische regeering, steunende op de coalitie van liberalen en roomsch-katholieken, voor de Kamer ver schenen. Minister-president Pierlot las een regee ringsverklaring voor, waarin wordt gezegd, dat de regeering gevormd is met het open baar welzjjn voor oogen. Haar politiek zal een drieledig doel hebben: le. Waarborging van de onafhankelijk heid van het land, dank zij de eenheid van alle Belgen. 2e. Hervorming van het constitutioneel regime door zuivere en krachtiger toepas sing van de voornaamste regels ervan. 3e. Herstel van den economischen en fi- nancieelen toestand. Met dezedoelstellingen voor oogen, zal de regee ring geheel los staan van allen partijgeest en haar beleid laten bepalen door het nationaal belang. In haar buitenlandsche betrekkingen, zoo vervolgt de regeeringsverklaring, zal de re geering trouw blijven aan de onafhankelijk- heidspolitiek. Het handhaven van deze po sitie vereischt in verband met de conflicten, die de wereld bedreigen, dat de verdediging van België en van zijn koloniën verzekerd is. De eerste plicht van de regeering zal zijn, het militaire apparaat te voltooien in de mate als de veiligheid van België ver eischt. In de regeeringsverklaring wordt verder verzekerd, dat de regeering de uitvoerende macht haar taak volledig zal hergeven, een wet zal doen aannemen, waarbij een staats raad wordt ingesteld, een wetsontwerp in zake provinciale verkiezingen zal indienen, en naar voltooiing van de bestuurshervor- ming zal streven. De regeering zal de mogelijkheden van verkoop op de buiten- en binnenlandsche markten bestudeeren en de industrie tot dit doel richtlijnen geven. Zij zal een wet inzake de beroepsorganisatie doen aanne men, een landbouwpolitiek volgen en de ontwikkeling van den Congo niet uit het oog verliezen. De regeering zal een gezonde financieele politiek voeren, gebaseerd op de. onaantast baarheid van de monetaire pariteit en het onbetwistbare evenwicht der begrooting. Zij is vast beslo ten tot het nalaten van onnoodige uitgaven l zal bezuinigingen toe passen zonder de sociale hervormingen in gevaar te brengen. Zij zal de kosten in verband met de werkloosheid verminderen door haar politiek meer te richten op het weder aan het werk brengen van werkloozen. Verder wordt in de verklaring gezegd, dat de regeering het als een harer voornaamste plichten zal beschouwen, de ontwikkeling van de beide taalgemeenschappen te bevor deren. Zij zal tot dit doel het ministerie van onderwijs reorganiseeren in een geest van nationale eenheid en rekening houdend met de politieke eenheid van België. Het wetsontwerp inzake de verplichte werkloosheidsverzekering zal voltooid wor den en de regeering vraagt speciale volmachten tot het nemen van: le. Bepaalde beslissingen, die van belang zijn voor de landsverdediging. 2e. Maatregelen in verband met de nood zaak van economisch herstel en herstel van het begrootingsevenwicht. 3e. Maatregelen tot regeling van ver scheidene dringende kwesties, die overeen komstig den algemeenen wensch van de openbare meening kunnen worden opgelost. De regeering wenscht, dat het wetsont werp inzake de speciale volmachten tegelijk met de regeeringsverklaring wordt behan deld. De regeering eindigde met een beroep te doen op de medewerking van het parle ment. Speciale commissie keurt vol- machtsontwerp goed. De speciale commissie van de Kamer heeft gisteravond het wetsontwerp tot het verleenen van volmachten aan de regee ring goedgekeurd met 16 tegen 12 stem men. De socialisten en de andere leden der oppositie stemden tegen. De bezuinigingsplannen der re- geering. Volgens mededeelingen van leden der speciale Kamercommissie, die belast is met de bestudeering van 't volmachtenontwerp, heeft de minister van financiën, Gutt, ver klaard, dat op de loopende begrooting onge veer 300 millioen franken bezuinigd zouden worden. De nieuwe belastingen zullen 350 millioen opbrengen. De korting op de sala rissen van het personeel in overheidsdienst en op weduwen- en weezenpensioenen zal vóorloopig met 3 procent verhoogd worden. De buitengewone begrooting zal 2290 mil lioen bedragen. Gutt heeft zich energiek te gen devaluatie uitgesproken en kon daarbjj op den eenstemmigen steun der commissie leden rekenen. GEPENSIONNEERDEN WERKEN AAN GKENSVERSTERKINGEN. Reuter meldt uit Metz: Naar hier ge meld wordt, zijn alle gepensionneerde mijn werkers in het Saargebied, tot den leeftijd van 65 jaar, opgeroepen, om te werken aan de grensversterkingen. Hun dagtaak be gint des morgens om 5 en feindigt des avonds om 8 uur. Het loon bedraagt tus schen 1 mark 30pf. en 3 mark. De meesten hunner waren gepension- neerd wegens een hun overkomen mijn ongeval. Het werk duurt dag en nacht, en geschiedt onder toezicht van ambtenaren uit Berlijn. DEVIEZEN SMOKKELAARS TOT STRENGE STRAFFEN VEROORDEELD. De rechtbank te Kleef heeft eenige paar- densmokkelaars en deviezensmokkelaars uit het Nederlandsche grensgebied veroor deeld tot zware straffen, vooral om het feit, dat zij de deviezenmoeilijkheden van het Rijk verzwaard hebben. Zekere K. R. werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en 8000 mark boete, subs, acht dagen gevangenisstraf. Wegens hardnekkig ontkennen werd hem geen af trek van voorarrest toegestaan. B. werd veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf en 1500 mark boete. De Israëliet W. werd wegens smokkelen van deviezen ver oordeeld tot negen maanden en 8000 mark boete. Den Ariërs werd vooral verweten, dat zij met Joden handel dreven. VDER WERKLIEDEN TIJDENS SCHOONMAKEN VAN RIOLEN OMGEKOMEN. Te Warschau zijn vier werklieden tijdens het schoonmaken van riolen door opstij gende gassen bedwelmd en gestikt. EEN VLIEGTUIG ALS HUWELIJKS GESCHENK. Uit Teheran wordt gemeld: De Poolsche ambassadeur heeft den kroonprins van Iran namens den president der Poolsche repu bliek een sportvliegtuig als huwelijksge schenk doen aanbieden. DE VERSTERKING DER LANDS VERDEDIGING. Havas meldt uit Washington: Het huis van afgevaardigden heeft een ontwerp aan genomen en doorgezonden naar den senaat, waarbij de regeering wordt gemachtigd een programma van vier jaar voor het koopen van oorlogsmaterieel door te voeren tot een bedrag van honderd millioen dollar. Voor zien is het koopen van mangaan, wolfram en tin. De senaat heeft een ontwerp aangeno men om gedurende vier jaar tien millioen dollar per jaar voor dit doel beschikbaar te stellen. Thans is een gemengde commissie van senatoren en leden van het huis van afge vaardigden benoemd om beide voorstellen met elkaar in overeenstemming te bren- ben Men verwacht, dat dit in dier voege zal geschieden, dat de regeering gemachtigd zal worden voor het loopende jaar tien millioen te besteden en voor de drie ko mende jaren telkens 25 millioen. Abonnementen en Advertentie» voor dit blad worden aangenomen door den Agent J. J. RISSEEUW, M 66

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2