MIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) IrmnctUile $££tmx0cfye Ontzaglijke uitgaven voor de Engelsche bewapening. Een studiefonds voor werkverruiming Inderdaad militaire dienst plicht in Engeland. De nieuwe dienstregeling der Nederlandsche spoorwegen. HILDE ANNE DE VRIES O*B. Burger-Dienstplicht Sir John Simon kondigt nieuwe belastingver- hoogingen aan. Daarenboven zal bijna 350 millioen pond geleend moeten worden. Boycot van Italiaansche goederen in het nabije Oosten. De burgemeester v n Kattendijke overleden. Rusland wil een militair verdrag met Turkije, Henderson door Von Weiszaecker ontvangen. De bestrijding en de werkloosheid door inscha keling van het particuliere bedrijfsleven. De kosten zuilen door het particuliere bedrijfsleven worden gedragen. ^Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crf. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; <te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 98. TWEE BLADEN. WOENSDAG 26. APRIL 1939. EERSTE. BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct Met groote instemming begroeten wfl de verschijning van het rapport dat door een studiecommissie van de M. v. Nijverheid en Handel, is uitgebracht, en hetwelk betrek king heeft op den burger-dienstplicht. Met groote instemming, omdat hieruit nu eens spreekt die nieuwe geest, welke over het Nederlandsche volk vaardig moet worden, wil het niet groot gevaar loopen ten gronde te gaan. Het is wel erg prachtig altijd maar te praten en te schrijven over onze volksvrijheden wij behooren tot degenen, die zulks uit oprechte overtuiging doen maar dit negatieve, die afweerhouding, is op zichzelf volstrekt onvoldoende. Gelijk wij ook een en andermaal betoogd hebben. Er zijn namelijk twee zaken, waarvoor wij ons hebben te hoeden. De eene is dat wij, als gevolg van dit negativisme, komen tot conservatisme, dat wij overigens na tuurlijk terecht ons teweer stellende te gen pogingen wezenlijk on-Nederlandsche zaken het Nederlandsche volk op te drin gen, tegen een streven onze werkelijk waardevole dingen der democratie, onze vrijheid van spreken en schrijven, onze mo gelijkheid hetgeen er in ons volk leeft, tot uitdrukking te brengen daar waar het moet en zijn invloed kan doen gelden, voortaan den pas af te snijden, bij dezen afweer halt houden en voor niets anders te vinden zijn, dan behoud van hetgeen was en nog is. Deze vorm van conservatisme, van domme, wereldvreemde, uit geestelijke traagheid geboren behoudzucht, is scherp te veroor- deelen, wpl zij onherroepelijk ten verderve voert. De tweede zaak, waarvoor wij ons al evenzeer moeten hoeden, is, dat wij op zich zelf goede dingen niet zouden willen, omdat we ze ook vinden in landen, met welker regeeringssysteem wij overigens niet sym- pathiseeren. Zoodanige niet-objectiviteit, zulk een koppeling van twee dingen die niets met eikaar te maken hebben, is al evenzeer uit den booze. Het mag bekend verondersteld worden, dat wij communistisch noch fascistisch of nationaal-socialistisch gezind zijn, en dat wij al evenzeer tegen roomsch of protes- tantisch clericalisme gekant zijn. Welnu: naar onze meening mag dit onzen geestver wanten en allen overigen Nederlanders niet beletten van al hetgeen er aan wezenlijk goeds en nuttigs in Italië, Rusland, Duitsch- land en, onzentwege den Vaticaanschen staat ook nog, op te merken valt, terdege en in een geest van nuchtere zakelijkheid kennis te nemen en, als het dan le. op zich zelf inderdaad goed en nuttig is en 2e. op eenigertei wijze in het huidige Nederland onder ons grondwettig-democratische staats bestel, toegepast kan worden, tot zoodanige toepassing te besluiten ook. Men zou er versteld van staan als men eens op deze wijze nuchter-critisch de zaak bekeek, hoeveel er van de dingen in de dic- tatuurstaten, waarvoor wij schoorvoetend toch eigenlijk wel eenige waardeering, mis schien zelfs wel bewondering, koesteren), door een democratische staat als Nederland overgenomen zou kunnen worden, zon der dat daarmede ook maar in het minst aan de fundamenteele beginselen der demo cratie getornd zou behoeven te worden. Voorwaarde daartoe is echter een verhel dering en verandering van den geest, een wakker en scherp bewust worden van een geest van nationale saamhoorigheid, kort om: het bewust Nederlander worden. Uit dezen gezichtshoek dient men ook het vraagstuk van den Burger Dienstplicht te bezien. Het moet ons koud laten, dat dit in Duitschland is uitgevonden. Er is geen en kel bezwaar zelfs tegen, grondig kennis te nemen van de werkwijze van dit Duitsche stelsel, en van in andere staten be staande stelsels, van burgerdienstplicht (Polen b.v. kent die ook), mits dege nen, die met organisatie en leiding ervan zullen worden belast, maar onverdacht goe de Nederlanders, 100 Nederlanders, zullen zijn, en dus voor geen grein te vree zen zal vallen, dat in een Nederlandsch stelsel van burgerdienstplicht Duitsche of Poolsch'e of Italiaansche, in elk geval on- Nederlandsche ideologiën zullen binnenslui pen. Wordt aan die voorwaarde voldaan, dan juichen wij dit denkbeeld van ganscher har te toe: het zal zijn het stellen van een daad. een zichtbaar teeken, dat wij inder daad onze boontjes weten te doppen. Sir John Simon, de Engelsche minister van financiën, heeft gister zijn begrooting voor het nieuwe financieele jaar bij het Lagerhuis ingediend en toegelicht. Met spanning werd zijn boodschap tegemoet ge zien, omdat de uitgaven voor de defensie zulke fantastische bedragen zijn gaan vor men, en men met het oog hierop wel moest vreezen, dat de minister nieuwe belasting- verhooging aan zou kondigen. Dit is inder daad geschied. De Engelsche belastingbeta ler zal nieuwe offers moeten brengen en dan nog zullen reusachtige sommen, uit te geven voor de bewapening ongedekt blij ven; men zal hiervoor moeten leenen. De voornaamste cijfers. De eigenlijke begrooting sluit op een totaal van ruim 942% millioen pond ster ling (d. i. ongeveer8 millard gulden), welk bedrag dus door den be lastingbetaler zal moeten worden opge bracht. Daar op grond van de bestaande belastingbronnen de inkomsten op niet meer dan 918 millioen pond te ramen wa ren, moet er een 24 millioen uit nieuwe bronnen geput worden. Hiertoe kondigde sir John aan: een verhooging van de auto mobielbelasting van 10 tot 25 shilling per paardekracht, en voor motorrijwielen naar evenredigheid; een verhooging van de be lasting op roerende goederen; een verhoo ging van de „surtax" met 5 voor inko mens tot 8000 pond en met 10 voor in komens boven 8000 pond; verhooging der successierechten voor de hoogere klassen; verhooging van de tabaksbelasting met 2 shilling in het pond en van suiker met een kwart stuiver 't pond. De gewone inkom stenbelasting blijft dus ongewijzigd. De re geering heeft haar keus in het bijzonder laten vallen op die middelen, welke den „rijke" treffen. De uitgaven voor de bewapening. In de begrooting is verwerkt een bedrag van bijna 248 millioen (ongeveer 2 milliard gulden) voor de defensie. Dit bedrag wordt dus op normale wijze ge dekt. Daarenboven echter zal nog ongeveer 350 millioen pond (bijna 3 milliard gulden) voor de weermacht worden uitgegeven. Daarvoor moet een leening worden aangegaan. (Wat dit alles beteekent, kan men zich ongeveer voorstellen, als men nagaat, dat de g e - h e e 1 e Nederlandsche begrooting van dit jaar in totaal ruim 700 millioen gulden be loopt. Alleen voor zijn weer macht geeft Engeland dus zevenmaal onze geheele begroot! ng uit.) Het staat thans vast, dat de Engelsche regeering van -plan is bij het parlement een wetsontwerp tot invoering van den militairen dienstplicht in te dienen. In een gisteravond gehouden ministerraad werd daartoe besloten. Vanmiddag om kwart voor vier zou Chamberlain het besluit in het Lagerhuis mededeelen. Men veronderstelde, van ochtend te Lon den, dat de nieuwe maatregelen 450.000 man tusschen 18 en 21 jaar zullen treffen, die na een opleiding van vier maanden ge durende vier jaar deel zullen uitmaken van het territoriale leger. De bezetting van Albanië door Italië blijft verontwaardiging wekken in Syrië en Libanon. Het eerste gevolg is een systema tisch boycotten van Italiaansche waren. De Italianen wagen niet op straat hun fascis tische insigne te dragen. Verder zal binnenkort het Syrisch-Liba- neesch anti-fascistisch congres bijeenkomen en einde te beraadslagen over de bestrij ding van het gevaar ter plaatse. Geen Italiaansche opleiding meer voor Arabische vliegers. ,Ibn ,Saud van Arabië heeft be de toekoml0terltag"VliegerS van zijn leger in t St naar de luchtvaartscholen van vZenden. Tot nu toe werden deze leerling-vliegers opgeleid door een Itali aansche missie. Men beschouwt ook dit be sluit als een gevolg van de bezetting van Albanië door de Italiaansche troepen. Het systeem van groote re gelmaat blijft gehandhaafd. Het nieuwe systeem van groote regel maat over vrijwel het geheele spoorwegnet, dat verleden jaar bij de invoering van den zomerdienst der Ned. Spoorwegen een al- geheele omkeer bracht in de dienstrege ling, heeft voldaan. De resultaten waren bevredigend, alhoewel moeti worden toe gegeven, dat de resultaten niet volledig aan de gestelde verwachtingen hebben beantwoord. Aldus vertelde de heer G. F. H. Giesberger, chef van de dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen in een pers conferentie, ter nadere toelichting van de nieuwe dienstregeling, welke 15 Mei as. ingaande, tal van wijzigingen en verbete ringen, zal brengen. Hierbij dient evenwel te worden voorop gesteld, dat bij de invoering van de ver schillende wijzigingen getracht wordt zoo veel mogelijk tegemoet te komen aan de wenschen en verlangens van het reizend publiek. Echter is het en zal het ook wel nimmer mogelijk zijn, aan alle wen schen en bezwaren te voldoen. De belangrijkste verbetering in de nieu we dienstregeling is ongetwijfeld de in voering van den halfuursdienst op het middennet. Een dergelijke frequentie be staat reeds langen tijd op de baanvakken Amsterdam—Haarlem—Den Haag-Rotter dam. De uitvoering nu van den halfuursdienst op het zoogenaamde middennet, dat is op de geëlectrificeerde baanvakken Amster damArnhem en Rotterdam MaasDen Haag S.S.- -Utrecht.Eindhoven, ingaande •15 Mei e k maakt, dat op de verschillen de aansluitirtgsstations de aansluitingen belangrijk worden verbeterd. Als regel waren de overgangen ongeveer drie kwar tier, deze worden thans een kwartier of minder. Ook te Amsterdam C S worden ver schillende aansluitingen belangrijk verbe terd. In verband met de invoering van den halfuursdienst moesten echter de door gaande stoom sneltreinen van Amsterdam over Utrecht en Eindhoven naar Maas tricht en terug komen te vervallen. Deze verbindingen worden tot en van Eindho ven bediend door electrische treinen. De reisduur van Amsterdam C S. tot Maas tricht wordt met 11 minuten en in omge keerde richting met 8 minuten bekort. Doorgaande verbindingen naar Zeeland. Een aantal nieuwe treinen werd inge legd, o a. een paar directe treinen met doorgaande rijtuigen V 1 i s s i n g e n "Amsterdam CS. en terug en wel trein 410 Vlissingen v. 10,50, Roosendaal a 12,00 Rotterdam D.P. a. 12,54, Den Haag H S. a. 13,18, Amsterdam C.S. a 14,11. Te Roosendaal, krijgt deze trein aanslui ting aan den eveneens nieuw ingelegden trein 221; Roosendaal v. 12,06, 's-Hertogen- bcsch a 13 08 welke hier aansluit aan den electrischén trein 638, Utrecht CS. a. 13 52 Verder trein 443 Amsterdam C.S v. 15,50, Den Haag H S. v. 16,50, Rotter dam D P. v. 17,18, Roosendaal v. 18,12 en Vlissingen a 19.25. Deze trein heeft te Roosendaal aansluiting van den van Gro ningen en Leeuwarden komenden trein 220 Roosendaal a. 17,54. Nieuw werd ingelegd trein 792 's-Her- togenbosch v. 15,52, Roosendaal a. 16,54. Te 's-Hertogenbosch heeft deze trein aan sluiting van trein 641 van Utrecht (v. 15,10) en te Roosendaal op trein 415 (v. 17,00) naar Vlissingen (a. 18,13). Door het inleggen van 'den nieuwen sneltrein 443, werd de bestaande stoptrein 3027 een uur later gelegd. Deze vertrekt in den vervolge van Roosendaal ten 19,00 waardoor een nieuwe verbinding met Zee land tot stand komt, van de richting Dordrecht, met trein 1111 Amsterdam C.S v. 1658, Den Haag H.S. v. 17,32, Rotter dam D.P. v. 17,55, Dordrecht a. 18,16 en vandaar met trein 3027 Dordrecht v. 18,26, Vlissingen a. 20,28. Trein 3027 heeft te Roosendaal eveneens aansluiting van de richting 's-Hertogenbosch met trein 794, Roosendaal a. 18,54. Het Spoorboekje. Zooals reeds eerder werd gemeld, heeft het spoorboekje wederom een belangrijke wijziging ondergaan. Men is teruggekomen op het oude formaat, waarbij dus de dienstregeling voor gids voor autobus diensten is komen te vervallen. Bovendien is meer zorg besteed aan de uitvoering en heeft1 men daarbij den Amsterdamschen teekenaar Joop Geesink de gelegenheid ge geven het geheel met karakteristieke tee- keningen op te fleuren. Bovendien zal nog een speciale tabel worden verstrekt, betreffende den kost prijs van de reis, welke men denkt te on dernemen. In de gids zullen bovendien de aanduidingen „heen?' en „terug" worden vervangen door „a" en „b'1'. Door al deze wijzigingen zal het oude spoorboekje met ingang van 15 Mei a s vrijwel niet meer te gebruiken zijn. Hedennacht nog plotseling, is burgemees ter De Graaff, van Kattendijke in den ou derdom van 62 jaar overleden. In 1917 werd de heer De Graaff tot bur gemeester-secretaris van Kattendijke be noemd en sindsdien heeft hij voor zijn ge meente op de bres gestaan waar hem dit mogelijk was. Hoewel Kattendijke een be trekkelijk kleine en rustige gemeente is, kende de heer De Graaff toch zeer drukke tijden, daar hij niet alleen burgemeester en secretaris was, doch geheel alleen zelfs zonder „jongste bediende", de gemeente lijke zaken behartigde. En als de heer De Graaff achter iets heen trok dan was hem ook niets te veel, dan trok hij naar Middel burg en Den Haag, tot het door hem be oogde doel bereikt was. Het grootste suc ces in zijn loopbaan is wel geweest, dat Kattendijke Kattendijke gebleven is en niet bij Kloetinge gevoegd werd. De heer De Graaff heeft zich met alle hem beschik bare gegevens sterk tegen de opheffing van zjjn gemeente verzet en alleen feeds deze daad zal zijn naam onafscheidelijk met Kat tendijke verbonden doen blijven. Een groot ongerief voor den zoo actieven burgemeester was, dat hij reeds jaren zijn hart moest ontzien. Reeds enkele malen kluisterde deze hartzwakte hem aan leger stede of huis. En reeds enkele malen vrees de men het ergste, doch telkens kwam de heer De Graaff weer ter been, totdat hij nu hedennacht onverwachts is gestorven. We twijfelen niet of talloozen zullen bur gemeester De Graaff met waardeering en sympathie blijven gedenken. En eveneens met Iran, Irak en Afghanistan, Een Poolsch blad, de „Express Poranny", verklaarde vanochtend uit politieke krin gen te Moskóu vernomen te hebben, dat de plaatsvervangende volkscommissaris voor buitenlandsche zaken, Potemkin, die gister naar Turkije is gegaan, aan de Turksche regeering zou hebben voorgesteld een militair verdrag te sluiten met de Sovjet Unie. Het schijnt, dat gelijke voor stellen tevens zullen worden gedaan aan de regeeringen van Iran, Irak en Afgha nistan. Reuter meldt uit Berlijn: De Britsche ambassadeur Henderson heeft zich om kwart over twaalf vanmorgen naar het Duitsche ministerie van buitenlandsche za ken begeven, waar hij door staatssecretaris Von Weiszaecker werd ontvangen. Omtrent het onderhoud zijn nog geen bij zonderheden bekend, terwijl het evenmin bekend is, of de ambassadeur een bood schap heeft overgebracht. Men gelooft evenwel, dat hij de Duitsche regeering in kennis heeft gesteld van het besluit der Britsche regeering tot invoering van den dienstplicht. COULONDRE TE BERLIJN TERUGGEKEERD. Havas meldt uit Berlijn: De ambassadeur van Frankrijk te Berlijn, Coulondre, is vanochtend te Berlijn teruggekeerd. Hij werd onlangs, toen Duitschland de Tsje- choslovaaksche republiek onder den voet liep, naar Parijs ontboden. WEINIG MOSSELZAAD IN DE WADDENZEE. IERSEKE. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt zal men met het oog op de geringe hoeveelheid van mosselzaad in de Waddenzee, dit jaar de Wadden niet an ders openstellen dan boven den dam van Ameland. Als datum van opening noemde /men den Woensdag na Pinksteren (31 Mei) (Ingez. Med.) WEERBERICHT, Verwachting tot morgenavond: DE BILT: heldere nacht met lichte tot matige nachtvorst, overdag gedeeltelijk be wolkt met weinig verandering in tempera tuur, overwegend droog, zwakke tot matige meest N. wind. UKKEL: vrij sterke wind uit N.O. rich tingen, bewolkte hemel, plaatselijk een wei nig regen, maar ook langdurige opklarin gen, koud, plaatselijk nachtvorst, nachte lijk temperatuursminimum ongeveer 0 gr. DO 37 April, Zon op: 4 h. 41; onder: 19 h. 16. Licht op: 19 h. 46. Maan op: 15 h. 52; onder: 1 h. 31. V.M 3 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. April. Donderdag 27 6.59 19.31 0.49 13.21 Vrijdag 28 8.24 20.57 2.06 14.55 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: April. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 27 8.35 21.10 1.48 14.24 Vrjjdag 28 9.55 22.34 3.01 15.54 (Ing. Med.) Op instigatie van Z. K. H. Prins Bernhard heeft dr. J. Eykman, directeur dei' Amster- damsche maatschappij voor jongemannen te Amsterdam, een groep gevormd van verte genwoordigers uit het particulier bedrijfsle ven, die zich bezig zal houden met de bestu deering van plannen voor de verruiming van de werkgelegenheid hier te lande, als mede met de voorbereiding van en de me dewerking bij de uitvoering dezer plan nen. Na gepleegd overleg met de regeering is voor dit doel een stichting in het leven ge roepen, welke den naam „studiefonds voor werkverruiming" draagt. De stichtingsac- te wordt morgen gepasseerd. In het bestuur van de stichting hebben onder presidium van mr. D. Crena de Iongh de kopstukken van handel en industrie zit ting genomen. In een persconferentie heeft de voorzitter mr. Crena de Iongh de be doeling van de stichting nader uiteenge zet. In de memorie van toelichting op het wetsontwerp tot verhooging van het 7e hoofdstuk B. der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939 (verhooging crediet voor werkverruiming) aldus de heer Crena de Iongh zinspeelde de regeering op een uit de bedrijfswereld naar voren gekomen stre ven, waarbij een overeenkomstige gedach- tengang als door de regeering in bedoelde memorie aangeduid wordt gevolgd, n.l. door de verbetering van het industrieele appa raat tot een onmiddellijke en blijvende werkverruiming te geraken. Een groep vertegenwoordigers uit het particuliere bedrijfsleven is gevormd, die verschillende malen is bijeengekomen om de vraag te bespreken, of en in hoeverre het mogelijk zou zijn dat het bedrijfsleven er toe zou kunnen bijdragen de werkverrui ming te bevorderen, waardoor de heer- schende werkloosheid duurzaam zou wor den verminderd. Daarbij werd uitgegaan van de gedachte, dat in het algemeen de meest gezonde en daarom meest blijvende bestrijding van de werkloosheid bereikt wordt, wanneer in het eigenlijke bedrijfsleven weder zooveel moge lijk arbeidskrachten worden ingeschakeld. Men gaf er zich rekenschap van, dat, aan gezien er tegenwoordig vele factoren op ons bedrijfsleven van invloed zijn, welke buiten ons machtsbereik liggen, bijzondere steunmaatregelen noodzakelijk kunnen zijn. Deze steunmaatregelen zullen meer dan tot dusver gericht moeten zijn op projecten, welke economisch nut zullen afwerpen, b. v. op een duurzame verbetering van de eco nomische outillage des lands, zooals thans reeds geschiedt door het uitvoeren van openbare werken. Kan men een regeling vinden, die dit mo gelijk maakt, dan zou er niet alleen voor velen onmiddellijk werk uit voortvloeien, maar en dit is misschien nog belangrij ker men zou er in ieder geval voor wa ken, dat er in de toekomst niet nog meer werk voor ons land verloren gaat. De vertegenwoordigers uit" het bedrijfs leven meenén, dat waar uit hoofde van hun werkzaamheden de bestaande mogelijkhe den dagelijks onder hun aandacht komen, zij in de gelegenheid zouden zijn op hun ge bied de regeering ter zake van advies te dienen en haar bij'de voorbereiding en uit voering van plannen als hier bedoeld be hulpzaam te zijn. Deze gedachtengang vond bij de regeering weerklank. Na eenige be sprekingen werd besloten over te gaan tot de oprichting van een stichting onder den naam „studiefonds voor werkverruiming", waarvan de kosten door het particuliere be drijfsleven zullen worden gedragen. Hierbij moge worden opgemerkt, dat niet bij voor baat is vastgesteld langs welke wegen de financiering van eventueele objecten zal ge schieden. Ook heeft men noch van de zijde van de regeering noch van de zijde van de stichting zich er definitief over uitgespro ken, welke bedrijfstakken aan een onder zoek zullen worden onderworpen. Wel werd aangedrongen op grooten spoed bij het op maken der plannen. Het belang van dit initiatief dient aller eerst te worden gezocht in het feit, dat hier getracht" wordt in de bestrijding van de werkloosheid hier te lande ook hen, die voor het particuliere bedrijfsleven verant woordelijk zijn, in te schakelen. Dat de taak van de bestrijding der werkloosheid niet alleen op de schouders der regeering rust, maar dat daaraan ook diegenen mede werken, die in normale omstandigheden leiding geven aan ons bedrijfsleven, past geheel in de structuur van ons maatschap pelijk bestel. De samenstelling van het bestuur wettigt de hoop, dat door de ervaring van gemeen- schappeljjken arbeid in samenwerking met de regeering een sfeer zal ontstaan, waarin het mogelijk'zal zijn constructieven arbeid te verrichten. Wij mogen dus Prins Bern hard wel zeer dankbaar zjjn voor het feit, dat hij tot dit ondernemen den stoot heeft gegeven. Nader werd in deze persconferentie nog medegedeeld, dat de leden der stichting re gelmatig bijeen zullen komen ter bespre king van plannen met den directeur van de stichting, dr. ir. B. Bolger. Voor de verschil lende industrieën zullen sub-commissies worden gevormd. Zoowel met de regeering als met het economisch technologisch insti tuut zal nauw worden samengewerkt. Naast het bestudeeren en uitwerken van nieuwe plannen zal ook aan vernieuwing en rendeerend maken van bestaande in dustrieën aandacht worden besteed. De taak van de stichting is vóór alles liet nemen van initiatief en het uitwerken van plan nen. Is het plan gereed, dan wordt dit voor gelegd aan het desbetreffende departement, waarmede via dr. H. M. Hirschfekl, direc teur-generaal van handel en nijverheid nauw contact wordt gehouden.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1