PM» mm m m KRONIEK van den DAG. ZEELAND. WALCHEREN. AFWISSELING TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 24 APRIL 1939. No. 96. VORST COBRA SOES. niIDBEVELAHD. Bis: REINIGT UW j.J alle op 25 bg. luit ize en- eu- uc- bg. we de 8 10 aat Is" ie- ct., To- d. «tf- an id- te De nieuwe Fransche decreten. Wat de tegenwoordige bewapeningen van het economisch en financieel vermogen der naties vergen, is opnieuw op schrikbarende wijs gebleken uit de wetsdecreten, waarmee aan het einde der vorige week het Fransche volk werd bedacht, en uit de redevoering, welke minister Reynaud ter toelichting er van hield. De kosten der militaire en an dere voorzieningen, welke Frankrijk den laatsten tijd heeft getroffen en op korten termijn nog meent te moeten treffen, wor den op 15 milliard franken geraamd. Zeer waarschijnlijk is die raming niet te hoog. Naarmate de politieke spanning van het huidig oogenblik langer duren, zullen de benoodigde bedragen stijgen, al om de een voudige reden, dat het onder de wapenen houden van honderdduizenden manschappen meer dan normaal alle dagen honderddui zenden franken verslindt. Minister Reynaud heeft in zijn radiorede onomwonden erkend, dat de nieuwe offers, welke hij het Fransche volk moest opleg gen, zwaar te dragen zullen zijn. Inderdaad, het is nog maar korten tjjd geleden, dat er belastingen bij kwamen, waarvan de op brengst op 10 milliard werd geschat. Daar over heen komen nu de jongste, welke nog meer dan 10 milliard in het laadje moeten brengen. Indien men, zoo meldde Zaterdag de Parijsche correspondent van de N.R.C. aan zijn blad, de totale directe en indirecte heffingen van den staat, de provincies, de gemeenten enz. vergelijkt met het nationale inkomen van Frankrijk, dat op 220 tot 250 milliard franken geschat wordt, dan blijkt dat meer dan de helft daarvan door de uit gaven der overheid opgeslokt wordt. Een verhouding die ongeveer, (immers zoo het totaal der belastingen al met eenige moeite kan worden vastgesteld, is het ongetwijfeld veel moeilijker een approximatieve schat ting te maken van het nationale inkomen) wel geldig zal zijn voor ieder Europeesch land, dat aan de hedendaagsche sociale- en bewapeningseischen het hoofd moet bieden. Het behoeft geen betoog, dat dergelijke lasten ondragelijk zijn en op den duur on vermijdelijk voor alle landen tot een oeco- nomische catastrophe moeten leiden, doch iets anders is, dat waar op het oogen blik niets boven de nationale veiligheid gaat er voor Frankrijk geen sprake kan zijn van vermindering der defensie-uitgaven. En daar men in Frankrijk niet (nog niet tenminste) zooals elders gedwongen is zijn toevlucht te zoeken in financieele fantasie- en, had de minister van financiën de be schikking over de drie klassieke middelen: bezuiniging, belasting en leening, de eenige middelen waarover een liberale financieele politiek beschikt. Paul Raynaud heeft de eerste twee daarvan gekozen. De nieuwe bewapeningsbelasting van 1 pet. (een veel hooger percentage dan aan vankelijk verwacht werd) zal op enkele uit zonderingen na brood, melk, kranten en exportartikelen alle verkoopstransacties van handel en nijverheid treffen. Als ver bruiksbelasting zal zij onmiddellijk zeer aan zienlijke bedragen in de schatkist doen vloeien; een ieder draagt er al naar gelang van zijn koopkracht toe bij. Als tegenhanger worden enkele belastin gen vooral voor den handel lichter gemaakt, bijv. de in deze crisistijden in vele gevallen moeilijk op te brengen patent-belasting, die dit jaar met 10 pet., daarna met 20 pet., Verlaagd wordt. Bezuinigd zal worden o.a. door wijziging in het regime van het jaarlijks ongeveer 1200 millioen frank tekort komende staats- alcoholbureau, terwijl ook een reorganisatie van het zoo sterk becritiseerde graanbu- reau in het vooruitzicht wordt gesteld. Doch, zooals uit den tekst van zijn rede blijkt, bestrijkt het nieuwe plan van Rey naud, dat strekken moet om „het een kwar tier langer uit te houden dan de mogend heden, welke Europa aan hun macht willen onderwerpen" niet alleen het financieele terrein, maar ook dat van den arbeid (45- urige arbeidsweek in de particuliere bedrij ven en ook voor ambtenaren). Verder zullen de betalingen van den staat bespoedigd wor den, zullen maatregelen getroffen worden om de bouwvakken en den scheepsbouw te doen opleven, de successierechten in den kleinen landbouw opgeheven worden, al thans indien een zoon zijn vader op de hoe ve opvolgt. De arbeiders krijgen zekere waarborgen tegen ontslag en voor hen wordt de mogelijkheid vergroot om tegen betaling overwerk te verrichten, de gemo- biliseerden zullen bij hun terugkeer in het burgerleven hun betrekking terugvinden. Al deze maatregelen moeten, behalve tot de bestrijding der onvermijdelijke militaire Door MARK CHANNING. 22). 1W- De man met de fakkel keerde zich wel om, maar bleef zwijgen. „Beleefd zijn kost niets, waarde vriend", zei streng Gray. „Spreek, waar gaan we heen?" „Hoe moet iemand, die geen tong heeft, spreken", was 't onvriendelijke bescheid' van een d£r bewakers. „Vooruit!" Op eenige meters afstand ontwaarde Gray in het dansende roode licht van de fakkel een keldergat, ongeveer twee voet in het vierkant, voorzien van dikke tralies. Toen ze op de hoogte ervan gekomen waren, scheurde een rauwe kreet, voort gebracht door een beverige stem, door de lucht. Achter die tralies staarden twee doffe oogen, zonder oogappels in een vaal gezicht, omlijst door een vuile klis van ge plakte grauwe haren. De man was blind. Gray bleef stokstijf staan. De aangrijpen de afschuw van het lijkkleurige gezicht deed hem besluiten niet verder te gaan. „Ik verzet geen voet meer", verklaarde iij. Terwijl de Engelschman de uitdaging, erfie sombere echo's opriep, wegslingerde, tyjfcren al zijn spieren gespannen voor een °ofKenblikkelijk gevecht. )at is ook niet noodig", repliceerde bru- taalM de langste der bewakers, die intusschen een Msoortgelijk keldergat had opengeduwd. „Dit ift s ïe nieuw verblijf". „VrM endelijke groet aan mijn buurman!" uitgaven, dienen om de verbetering te schragen, welke sinds eind November in de Fransche volkshuishouding ingetreden is. Het is opmerkelijk, aldus nog steeds de correspondent der N.R.C., dat zelfs gedu rende de thans reeds meer dan een maand durende spanning de repatrieering van ka pitalen naar Frankrijk niet is opgehouden Het egalisatiefonds is beter van goud en deviezen voorzien, dan ooit tevoren sinds zijn oprichting. In verband daarmede zal het dan ook, teneinde over voldoende frarn ken te beschikken en den aankoop van op de Parijsche wisselmarkt aangeboden de viezen voort te zetten, 5 milliard aan goud aan de circulatiebank creëeren. De goud voorraad der Bank van Frankrijk zal daar mede voor het eerst sedert eind 1937 weer een uitbreiding ondergaan. Vrijwillige voldoening van belasting- De minister van financiën maakt be kend, dat ten behoevevan 's Rijks schat kist is ontvangen wegens over vorige ja ren te weinig betaalde belasting naar in komen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Hansweerd 6. REVUE „HOLLANDS BLOED". „Euphonia's" revue-gezelschap bracht Zaterdagavond in de „Prins van Oranje", haar tweede cabaret-revue „Hollands bloed" voor het voetlicht, waarbij het di rect aangenaam aandeed te kunnen con- stateeren, dat ditmaal veel meer zorg was besteed aan de décors en met de daarvoor beschikbare middelen een geheel werd ge vormd, waarvan veel bekoring uitging. Het talrijk publiek genoot van de vele verma kelijke scènes. De revue „Hollands Bloed" is zonder eenig verband maar is een aan-een-schake- ling van vele vroolijke scènes, afgewisseld door een aardige „Volendammer-dans" en ernstige en jolige liedjes, waarmede vooral mej. Korstanje veel succes had. Nog dient vermeld te worden de bloemen- en de Hol land-finale, die waarlijk een lust waren voor oor en oog. Er heerschte een opge wekte stemming en de aanwezigen waren gul met applaus, dat het ijverige gezelschap zeker verdiende en niet in het minst de hr. P. de Rooy, die voor uitstekende muziek zorgde. Het gezelschap beschikt over goede krachten, die zich reeds veel gemakkelijker bewegen en, wanneer extra aandacht zal worden besteed aan een juister uitspraak, nog uitstekend werk kunnen leveren op het zoo moeilijke terrein als het revue-genre voor dilettanten is. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Vrijdag avond hield de afdeeling „Volksonderwijs" alhier haar jaarlijkschen gezelligen avond in de openbare school, die door zeer velen werd bezocht. De aanwezigen genoten van de aardige zangspelletjes die door de kin deren werden opgevoerd en van de humo ristische schetsjes die werden voorgelezen. In de pauze was er een grabbelton en een kleine verloting, die 29 opbrachten. De afdeeling kan op een buitengewoon goed geslaagden avond terugzien. SINT-LAURENS. Vrijdagavond hield de Vereeniging tot het in standhouden van kinderspeelplaatsen alhier onder voorzitter schap van den heer M. Vaane haar jaarver gadering. Uit de verslagen van-secretaris en penningmeester bleek, dat het aantal leden thans 58 bedraagt, en dat gelukkig nog (Ing. Mei) krijschte de blinde met hooge overslaande stem. Een hand gelijk aan een klauw kwam tusschen de tralies door, om die van den Britschen officier te drukken. Een koude rilling liep Gray over den rug: dat wezen sprak Engelsch „Wie is u?" vroeg hij beklemd. „Een krankzinnige fakir", viel de bev a- ker in de rede. „Ga binnen. En jij stil", te gen den ongelukkige. Opnieuw verhief zich de verontwaardigde stem van Gray, luid weergalmend in het onderaardsch gewelf. En zijn overwicht op de mannen was groot genoeg om ze te doen zwijgen. De fakkel schudde. „Simla heeft nooit geschreven", mom pelde de blinde na een waanzinnigen lach. Gray werd in allerijl in het cachot ge duwd en het deurtje dicht geklapt. Gren dels werden verschoven, een sleutel knar ste in een roestig hangslot en de stappen van cipier en escorte verwijderden zich. Thans herhaalde de krankzinnige in het oneindige het woord „Simla". Ook enkele andere verstaanbare woorden wist hij uit te brengen. Maar over 't geheel was het brabbeltaal zonder zin of beteekenis. Gray had zijn kaken zoo vast op elkaar geklemd, dat ze er pijn van deden: daér vlak naast hem zat kapitein George Ian Galbraith bijgenaamd Gigs die eenmaal behoord had tot het X regiment en later tot den „Geheimen Dienst", de achtste, die gezon den was om den „Man met den Sluier" te vinden, en hij zelf, majoor Colin Gray, rid- steeds nieuwe leden tot de vereeniging toe treden. De ontvangsten over 1938 bedroe gen 112 de uitgaven 92. De aftredende leden van het bestuur, de heeren J. Rie- mens en J. Mesu werden herkozen; de heer Riemens zal de functie van penningmeester op zich nemen. Op aandrang van het be stuur heeft de heer A. W. Zandee toegezegd nog lid van het bestuur te blijven tot zijn periodieke aftreding in 1940. Door den voor zitter werd gewezen op het belang van het hebben van speelplaatsen. Vooral in ver band met het drukke verkeer op den Noordweg is het gewenscht, dat de kinde ren zooveel mogelijk gebruik maken van de speelplaats. Hij deed een beroep op alle aanwezigen om hiertoe mede te werken, terwijl besloten werd om zich in verbinding te stellen met het hoofd der school en het onderwijzend personeel, om te komen tot een meerder gebruik van de speelplaats. RITTEM. De Chr. Historische kiesver- eeniging zal voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing de volgende candidaten stellen 1. W. Boogaard (aftr.), 2. Joh. de Visser (aftr.) 3. J. Cevaal Wz. (aftr.), 4. P. J. de Pagter (aftr.), 5. W, Ovaa Jr., 6. A. Poelman. 7. W. Cevaal Az., 8. K. de Visser. 9. L. van Eenennaam. RAAD VAN 'S-HEER-ARENDSKERKE. Dr. Gelderblom neemt ontslag als gemeentegeneesheer. De gemeente zal zes arbeiderswonin gen bouwen. Nog vijfhonderd gulden voor den luchtbescher mingsdienst. 'S-HEER-ARENDSKERKE. De Raad de zer gemeente kwam Zaterdagmorgen in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Elenbaas. Bij de ingekomen stukken deelde de v o o r z. o.a. mede, dat de heer Vermeulen benoemd werd tot voorzitter van het Groot Armbestuur van 's-Heer-Hendrikskinderen en dat de heer Elenbaas werd herbenoemd tot burgemeester van 's-Heer-Arendskerke. Wethouder Hommes wenschte den burgemeester geluk met deze herbenoe ming. Toen de heer Elenbaas benoemd werd was hij een vreemde voor 's-Heer- Arendskerke. Intusschen heeft hij veel voor de gemeente mogen doen en de samenwer king in college en Raad was steeds zeer aangenaam. (Instemming). De voorzit ter betuigde zijn dank voor deze woorden. Aan de orde is dan de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur te 's- Heer-Arendskerke. De alphabetische vol gorde luidt: Corn van Antwerpen Nzn., Jacs. van de Weele Sr. (vacature W. Goed- bloed). Benoemd wordt de hr. Van de Wee le met 10 stemmen. B. en W. stellen vervolgens voor: op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen aan dr. A. K. Gelderblom als gemeentegeneesheer te Nieuwdorp. De voorzitter las het betref fende schrijven van dr. Gelderblom voor en getuigde van zijn waardeering voor de wijze waarop dr. Gelderblom steeds zijn taak ver richtte. In het bijzonder was dr. Gelderblom zeer hulpvaardig voor de minderbedeelden. Wie niet kon betalen hielp hij gratis. Spr. stelde voor met de wethouders persoonlijk afscheid te gaan nemen van dr. Gelderblom en hem daarbij den dank te betuigen van de gemeente. Aldus werd besloten. B. en W. stelden dan voor, over te gaan tot den bouw van zes arbeiderswoningen te Nieuwdorp en daarvoor een voorschot uit 's Rijkskas te vragen. De voorzitter zeide, dat B. en W. noodgedwongen met dit voorstel komen. Particulieren gaan er niet toe over en niet alleen zijn de woningtoestanden slecht in de gemeente, maar bovendien zijn er wo ningen tekort. Eenvoudige, maar behoor lijke woningen zijn ontworpen, met een be hoorlijk stukje grond er achter. Spr. zet uit een, dat de huurprijs der woningen 2.50 per week zal moeten bedragen. Komen er bewoners die dat beslist niet kunnen beta len dan kan daar voor een klein bedrag nog in voorzien worden door middel van de te verkrijgen voorschotten voor het opruimen van krotwoningen. B. en W. willen voor den bouw een voorschot vragen van 12600. De woningen komen bij de school en in de rooilijn van C. Wiskerke. De hr. Lindenbergh vreesde voor een tekort en allerlei narigheid in de toe komst. Zou er beslist geen particulier willen bouwen? De voorzitter zeide het reeds zes der van het Victoriakruis, was de negende. HOOFDSTUK XIII. De List. Na het vertrek van Jaffir, den bewaker van den harem, bleven Chirine en Diana nog een oogenblik zwijgend naast elkaar zitten, zonder acht te slaan op Gulbundun, die als gewoonlijk vroolijk babbelde. De Perzische, die haar prille jeugd had doorgebracht temidden van vrouwen, voor wie intrigeeren een eerste levensbe hoefte is, bedacht, nu ze de eerste vlaag van jaloezie te boven was, de onzinnigste plannetjes, om het onderhoud van Diana met Alam Khan uit te stellen. Haar donkere oogen zagen nog donker der; haar smalle handen rustten werkeloos op haar schoot. Een gouden kistje met kristallen flacons, die reukwerken bevatten, welke zij als tijd verdrijf het één na het ander op den top van één harer koele vingers geprobeerd had, stond versmaad op een tabouret naast haar. Drie der stoppen waren verwijderd en een drukkende geur van narcis, roos en jasmijn vervulde de lucht. Diana Lindsay overlegde in stilte hoe lang 't zou duren voor ze stierf, nadat ze het vergif, dat Chirine haar beloofd had, had ingenomen. „Chirine, de koopman in zijden stoffen is er weer", merkte Gulbundun op, terwijl ze de lievelingshinde van de Perzische naar zich toe trok en suikergoed voerde. „Hij heeft een rol zijde bij zich van perziken- kleur en van zoo'n mooie kwaliteit en zoo I Een welkome op de koffietafel! Dat is Zwanenberg's boterhamworst, kruidig van geur, pittig van smaak. Zooals alle fijne vleeschwaren van Zwanenberg, gemaakt uit de zuiver ste, béste grondstoffen. U moet er beslist eens een onsje van nemen. Maar let er goed op, dat het uit het Zwanenberg blik komt! maakt wat smaakt! mm (Ingez. Med.) jaar aangekeken te hebben. Geen enkele particulier durft het aan. Wethouder P h i 1 i p s e zeide, dat B. en W. het' precies zoo bekeken als de hr. Lin denbergh; zij komen dan ook slechts nood gedwongen met dit voorstel en konden niet langer wachten. De voorzitter antwoordde nog op een paar opmerkingen, o.a. dat niet de be doeling van B. en W. is de menschen der krotwoningen naar de nieuwe woningen over te brengen, doch zij verwachten, dat een verschuiving zal plaats vinden. Het voorstel wordt hierna met alg. st. aangenomen. De voorzitter zette dan uiteen, dat voor den luchtbeschermingsdienst nog een aantal voorzieningen getroffen moesten worden. Met één en ander is een bedrag van 1000 gemoeid. Daar de begrooting 500 vermeldt, moet deze post dus met 500 verhoogd worden. Spr. gaf verder een uiteenzetting van den dienst, de ver plichting tot het inrichten van hulp-zieken huizen, enz. Aldus wordt besloten. Na een zitting met gesloten deuren werd nog besloten aan den heer A. de Leeuw, die 19 Mei a.s. een jaar ongesteld is en dien tijd zijn volle jaarwedde genoot, na dien datum gedurende een half jaar nog de helft van zijn salaris uit te betalen en daarna weer nader te beslissen. (De voornaamste besluiten werden reeds in ons vorig nummer medegedeeld.) RAAD VAN 'S-GRAVENPOLDER. 365 meer voor den luchtbescher mingsdienst. 'S-GRAVENPOLDER. Vrijdag vergader de de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester Van Meerendonk voltallig. Onder de ingekomen stukken was de me- dedeeling van Ged. Staten, dat de gemeen- tebegrooting voor 1939 door hen is goed gekeurd. Ged. Staten dringen aan op zui nigheid, nu tengevolge van de uitgaven voor het middelbaar onderwijs en de arm lastige krankzinnigen het budget der ge meente aanzienlijk is verzwaard. Besloten werd niet toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling bijzondere ra diodiensten aangezien dit alleen voor groo- te gemeenten van belang is. Een verzoek van het „Instituut voor Mid denstandsontwikkeling voor Noord- en Zuid-Beveland" om gedurende twee avon den per week een schoollokaal te mogen gebruiken tot het geven van cursussen in algemeene handelskennis werd ingewilligd onder de voorwaarde, dat de schoonmaak ster een vergoeding van 0.50 per avond zal worden betaald. Aan de bijzondere lagere school werd overeenkomstig haar verzoek een voorschot op de gemeentelijke vergoeding toegekend van 691. De post voor luchtbescherming in de ge- meentebegrooting 1939 werd met 365 ver hoogd in verband met de noodzakelijke aan schaffing van luchtbeschermingsmateriaal. 'S-GRAVENPOLDER. De dag van stem ming voor de gemeenteraadsverkiezing is door B. en W. bepaald op 14 Juni a.s. RAAD VAN RILLAND-BATH. 300 meer voor de luchtbescher ming. RILLAND-BATH. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester P. J. Dominicus voltallig. De v o o r z. deelde mede dat deze ver gadering hoofdzakelijk was bijeengeroepen voor 't brengen van een hoogeren post op de begrooting voor den luchtbeschermings dienst. De v o o r z. deed verslag van een vergadering, door den Commissaris der Ko ningin te Goes bijeengeroepen. Noodzakelijk werd geacht dat de materialen voor lucht bescherming welke nog niet waren aange schaft, en toch wenschelijk bleken, onmid dellijk werden aangekocht. Hetgeen als ge volg zal hebben, dat de begrootingspost voor den luchtbeschermingsdienst zal moe ten worden verhoogd met 300. De voor zitter noemde de materialen op, waar omtrent werd besloten, deze onverwijld aan te schaffen. Vervolgens werd nog voorge steld de indertijd door den ontvanger ten behoeve der gemeente gestelde zekerheid op te heffen, aangezien hieromtrent een andere voorziening n.l. aansluiting bij F. O. G. is getroffen. Dit werd met algemeene stemmen aanvaard. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten een ongevallen verzekering af te sluiten voor het personeel van den luchtbescher mingsdienst, alsmede een verzekering voor wettelijke aansprakelijkheid. OVEZANDE. Het paard van den vuilnis ophaaldienst sloeg Zaterdag op hol toen door den hevigen wind papieren wegwaai den. De voerman K. greep naar de leidsels doch kwam te vallen waardoor een wiel van den wagen over zijn arm ging. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Een broertje van K. die boven op den wagen zat tuimelde met een paar kis ten op den grond, doch kwam overigens met den schrik vrij. Een 200 m verder wer den paard en wagen tot stilstand gebracht. In busjes van 50 en 90 ct. bij apothekers en drogisten (Ingez. Med.) soepel, als ik ze nooit gezien hebGeef je me die?" Chirine staarde het meisje peinzend aan. De koopman in zijden stoffen!? Zou die ook kunnen helpen? Ze kende hem wel: een man met slimme oogen, die dikwijls in den harem van den Cobra zijn stoffen kwam verkoopen. „Ik wil wel een zijden karpet van hem koopen, altijd als hij er één bij zich heeft", zei ze bedaard. De klassieke manier om uit een harem te ontsnappen of er zich in te smokkelen, gerold in een tapijt, kwam haar in den zin. Gulbundun schu'dde ontkennend haar hoofdje. „Hij heeft alleen maar zijden stoffen. Zijde van allerlei kleur. Koop je voor mij die rol van de perziken-kleur, ja Chirine?" „Ja, ja dat is goed", antwoordde Chirine afgetrokken. Gulbundun maakte haar slanke vingers los uit de omstrengeling van den hals van het hertje, dat ze wegduwde. „En het Engelsche meisje moet een jurk hebben van rose gaas Het gulden kopje voorover gebogen, keek ze schuin met kritischen blik naar de welgevormde gestalte van Diana. Maar het kleedingsvraagstuk liet ze al gauw varen om uit te vinden, waarom de beide anderen toch zoo stilzwijgend waren. „Vertel 's waaraan jullie denkt?" vor derde ze met kinderlijke heerschzucht. Diana glimlachte even, doch antwoordde niet; Chirine keek naar Gulbundun, intus schen een nul vormend van haar purperen lippen. Soms hoort men de wijsheid uit den mond der kinderen, bedacht ze. Misschien weet dit kind er iets op „Antwoordt dan toch!" hield Gulbundun aan. „Waarover denken jullie toch aldoor?" „Ik denk aan haar", zei Chirine, een on- gerusten blik werpend op het bleeke ge zichtje van Diana. „Zij heeft geen lust om mijn Heer te ontmoetten". „En waarom niet?" vroeg Gulbundun verbaasd, haar blauwe oogen wijd open ge sperd. „Vrouwen van het sahib-log eten niet „en tête-a-tête" met mannen van ons ras". Ondanks haar zelf kwam een harde trek in de oogen der Perzische bij het uitspreken van deze woorden. „Diana vreest, dat mijn Heer met haar wil trouwen't Is mo gelijkVeronderstel eens Gulbundun, dat een man jou zou vragen bij hem te komen eten en dat je er geen zin in had wat zou je dan doen?" „Als de Khan het me voorstelde, zou ik het heerlijk vinden!" Het kind was bezig een rozenblaadje om den met henné rood gemaakten nagel van haar pink te winden. „Misschien verandert hij van opinie en wil hij haar niet meer hebben". „Mijn Heer verandert nooit van opinie, wanneer een vrouw hem aanstaat'zei Chirine bitter. „Bovendien heeft Jaffir hem al veel te veel over het Engelsche meisje gepraat". Het mondje, dat op een rozen knop leek, vertrok heel gedecideerd en Chi rine zweeg. Gulbundun trok haar neusje op. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5