ZEELAHD. rijwielen, verwonderlijk lighte gang. ilMÜEflUllKO. EEN AMERIKAANSCH BLAD OVER ONZE WEERMACHT. Het nieuwe gebouw voor de P.Z.E.M. in wording. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG. Amerika (Ingez. Med.) 8UITEMJUID. (Ingez. Med.) ENGELAND. Er moet langer gewerkt worden. VIER MILITAIRE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Twintig dooden. FRANKRIJK, S0ES> f^DDELBURG. VLISSINGEN» AFSCHEID J. W. ROMIJN. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ OPGERICHT. Gister is te Soest dé eerste vergadering gehouden van een door een aantal oud-le den van de opgeheven Katholieke Demo cratische Partij opgericht Katholiek De mocratisch Verbond. Besloten werd de nieu we groepeering onder den naam „Katho lieke Volkspartij" voort te zetten. Het hoofdbestuur werd als volgt samen gesteld: L. C. van Rjjn, voorzitter; mej. H. J. C. Grevelt, secretaresse, H. Bakker, pen ningmeester; G. Bokkers en H. Lamein, commissarissen. H$t ANP. meldt uit New York: Een be kend Amerikaansche weekblad bevat een uitgebreid artikel over de Nederlandsche weerkracht. Het is van de hand van René Mac Coll. De schrijver maakt melding van de wijze waarop Nederland weerstand zou kunnen bieden aan een leger dat zijn grond gebied zou willen betreden. Hij gewaagt van de inundatie-mogelijkheden en noemt het complex van, water en kazematten „een zeer sterk verdedigingsstelsel". René Mac Coll deelt mede, dat het Nederlandsche le ger op Oorlogsvoet uit 500.000 mannen be staat, maar dat dit cijfer is op te voeren tot 1.680.000. Het aantal Nederlandsche oor logsvliegtuigen schat hij op 600!!! Zijn con clusie luidt: „Nederland zou geen gemakke lijk hapje voor een vreemd leger zijn. Zijn burgerbevolking zou bezeten met grooten moed, wanneer zij vecht voor haar eigen grond, gewapend met moderne middelen en beschermd door zee en rivieren, zich krach tig doen gelden tegen iederen indringer. DE UITSLAG DER STATEN VERKIEZINGEN. Een zetel meer voor de liberalen. Nu de gedetailleerde uitslagen van de I kieskringen in de provinciën Zuid-Holland door de hoofdstembureaux zijn vastgesteld, kan worden medegedeeld dat de Liberale I Staatspartij in deze provincie niet zes doch zeven zetels zal krijgen. De anti-revolutionaire partij krijgt niet J 14 maar 13 zetels. Over boord geslagen en verdronken. Zaterdagmorgen is de 29-jarige A. F. van Gils, die met zijn vader op de rivier I de Donge nabij Geertruidenberg voer, na bij den polder de Gasthuiswaard over boord geslagen en verdronken. GESTRAND MOTORSCHIP BEHOUDEN BINNENGEBRACHT. De motorreddingboot „Hilda" van de Noord- en Zuid-HollandSche Reddingmaat schappij, gestationneerd te Lemmer, heeft gistermiddag assistentie verleend aan het motorschip „Janna" uit Stadskanaal, dat nabij Kuinre was gestrand en jin nood verkeerde. Aan boord bevondlen zich de schipper, zijn vrouw en hun vier kinderen. Wegens den lagen waterstand kon de „Hilda" niet langszij komen. Met de vlet van de „Hilda" gelukte het na veel moeite een verbinding tot stand te brengen. De „Janna" werd losgesleept en behouden te Lemmer binnengebracht. Het einde van de betonwerken voor den bouw van het nieuwe directie- en admini stratiegebouw der N.V. „P.Z.E.M." aan den Vlissingschen Singel te Middelburg, was voor de architecten, de heeren Rothuizen aanleiding tegen hedenmorgen de verte genwoordigers der pers uit te noodigen, om een kijkje op het werk te komen nemen en ook wjj hebben gaarne aan die uitnoodi- ging gehoor gegeven. Ontvangen door ir. A. Rothuizen, in de directiekamer op het terrein, konden wij het eerst noteeren, dat men aanvankelijk de bedoeling heeft gehad met 1 Maart ge reed te zijn met het betonwerk, doch voor al door de vorstperiode van den afgeloopen winter is er stagnatie ontstaan, en zal nu het metsel- en verder werk eerst 1 Mei kunnen aanvangen. De fundeering heeft bestaan uit 125 be- tonpalen ieder van ongeveer 250 m3 beton, en boven den grond is ongeveer 1100 m3 verwerkt, terwijl niet minder dan ongeveer 13000 m3 bekistingen noodig zijn geweest, wat reeds wijst op de groote ingewikkeld heid van het werk. Een kleine 200 ton ijzer is verwerkt. Zooals bekend is dit betonwerk uitge voerd door de firma Van Waning Co. te Dordrecht, die daarbij alleen een eigen hoofduitvoerder, een uitvoerder en een voorman-vlechter in dienst had, doch ver der gemiddeld 30 Zeeuwsche arbeiders. Het voorfront aan den kant van den Sin- Amsterdam 1936-3% 97% Zeeuws. Hyp. B-3% 95%—95% Cities Service Cy. P. 1958 5 52%—52% A Amsterd. Bank 113%114% A Ned. Gist- en Spiritusf. 380 A De Schelde N.B. 38-^0 C Am. Smelt en Ref. 30%29% AHouth. Alberts 83% C Chesapeake en Ohio 23%24 C Pref. Kansas City South 1112 C Union Pac. Rr. 67%—67% C Int. Nickel Cy. 34%—34 Ned. 38 1000-3 96%—96% O. Indie 37 1000-3 94%—94% Engeland 1960-90 4 75%—74% A Koloniale Bnk. 151%—151 A N.I. Hbk. 600 114—112 C Ned. H. M. 1000 118—118% A v. Berkels Pat. 4343 C Calvé-Delft 76—77 A Lever-Bros Unilever 122%122-24 A Philips Gem. B. afg. 188%189-87 C Am. Car Foundry 16%16% C Anaconda Cop. 1818%-% C Bethlehem St. 42%—42%-% C Kennec Copper 23%23 - C Rep. Steel 11%—11%-12 C U. States St. C 35%—35%-36% C North Am. Cy. 1616% A Kon. Petr. Mpij. 297%-=296-93% C Contin. Oil Cy. 17%—16% C Phillips Petr. Comp. 25%25% C Shell Union O.C. 8%— 8%-8% C Tide Water Ass. Oil 9%9%-9% A Ned. Scheepv. U. 102%102%-% A H.V. Amsterdam 402%399%-401% A Java Cult. Mij. 186%—190-94 A N.I. Suiker U. 208%—207-10% A Deli Batavia 145149% C Deli Mij. 1000 176%—177-78 ObLMarkt Koninkl. - (W ett% Markt Schepen -- Tabak Rubber gedeponsö- A Senembah 172168% C Baltimore en Ohio 44-4% C Southern Pac. Cy. 9%9% A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubb. C. 183182% -84 A Deli-Bat. Rubb. 120%—121%-22 A Hessa Rubber 93%92 A Serbadjadi S.R. 81%80 WISSELKOERSEN. Heden. Zaterdag. Londen 8.81% 8.81% Berlijn 75.55 75.52% Parijs 4.98% 4.99 Brussel 31.67% 31.66 New-York 188% 1.8 PAASCHCOLLECTE BIO-VACANTIEOORD. Opbrengst 28,000. De collecte, welke in de Nederlandsche bioseooptheatres tijdens de Paaschweek, ten bate van de stichting ,.Bio-Vacantie- oord" is gehouden,, heeft opgebracht op en kele guldens na, rond 28,000 (vorig jaar ruim 27,000.) DE O 16 NAAR INDIë VERTROKKEN. Vanochtend is onder groote belangstel ling, van de zijde van de marine zoowel als I van de burgerbevolking, H.M.'s O 16 uit Den Helder naar Nederlandseh Oost-Indië vertrokken. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Haarlemmermeer: 1 doode> Zaterdagavond reed op den Leimuider- dijk in de gemeente Haarlemmermeer de landbouwer De R. uit Leimuiden met zijn motor. Toen hij op een oogenblik. dau er een vrachtauto naderde een wielrijder moest passeeren, nam hij de ruimte te ge ring, waardoor hij even met den wielrij der in aanraking kwam De R. verloor hierdoor de macht over het stuur en sloeg met zijn motor over t;en kop. De man kwam noodlottigervvijs juist tegen' een meerpaal aan, waardoor hij zoo ernstig werd gewond, dat de dood na eenige mi nuten intrad. ETALAGE VAN GOUDSMIDSWINKEL GEPLUNDERD. Voor ongeveer duizend gulden sieraden ontvreemd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is uit de étalage van een goudsmidswinkel in de eerste Const. Huygensstraat te Amster dam een aantal gouden sieraden, deels met briljantjes bezef, ter waarde van ongeveer duizend gulden, ontvreemd. Ofschoon voor de étalage het ijzeren luik was gelaten, zijn de daders er in geslaagd het slot, waarmede het luik aan den zij kant van het winkelraam aan de buiten zijde was afgesloten, te vernielen en aan dezen kant de ijzeren beletselen te verwij deren. Daarmede was het ergste werk ge daan, de ruit erachter leverde geen groote moeilijkheden op. Het werd vakkundig in gedrukten de uitgestalde sieraden la- gen voor het grijpen. Gouden manehet- knoopen, armbanden, potlooden en oor knoppen en ringen met briljanten bezet, werden buitgemaakt. De étalage is slechts, tot zoover men van den zijkant uit reiken kon, geplunderd. Doch de ontvreemde sieraden vertegen woordigen, naar de eigenaar na inventari satie opgaf, toch reeds een bedrag van duizend gulden. Verdronken. Zaterdagavond is de 69-jarige tooneel- timmerman, A. J. de Jong, door tot' nu toe onbekende oorzaak in het Schuitendiep te Groningen geraakt en verdronken. Het lichaam is eenigen tijd later opgehaald. LANDBOUWER OP ONBEWAAKTEN OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN EN ERNSTIG GEWOND. Zaterdagmiddag Js de landbouwer van Montford op den onbewaakten overweg van de lijn RoermondVlodrop met paard en kar door een trein gegrepen, waardoor het rechter been van den voerman werd afgereden. Paard en kar werden een eind verder op de rails geworpen. Het paard moest ter plaatse worden afgemaakt. De landbouwer is naar het St. Laurentius ziekenhuis te Roermond vervoerd. Doodelijk arbeidsongeval. Zaterdagmorgen werd op d|e terreinen van de N.V. Ijzerhandel Sideron aan den Sluisjesdijk te Rotterdam 'n ledige spoor wagon gerangeerd door middel van een zg. rangeerkraan, die op een tweede spoor reed. De 48-jarige baas D Verschoor, ge raakte daarbij, doordat hij de kabeldraad niet tijdig genoeg 'losmaakte,, bekneld tuc- sehen deze draad en een buffer van den wagen De man moet op slag dood zijn geweest. GERUSTSTELLENDE VERZEKERINGEN VAN ITALIë AAN EGYPTE. Het D.N.B. meldt uit Cairo: Het weekblad „Akr Saa" schrijft, datl de Italiaansche ambassadeur alhier een mededeeling van zijn regeering over zal brengen, volgens welke Italië ten aanzien van Egypte geen oogmerken koestert, doch van meening is, dat de aanwezigheid van een onafhankelijken staat aan de Middel- landsche zee-kust een belangrijke factor in j het machtsevenwicht is. Havas meldt uit Parijs: Een Zaterdag in het Staatsblad versche nen nieuw decreet betreft de soepeler toe passing van de wet op de veertigurige werk week. De bedrijven worden in drie deelen gesplitst: het openbaar bestuur, de particu liere industrieën, die voor de nationale ver dediging werken en de particuliere in dustrieën, die dit niet doen. In de diensten van openbaar bestuur moet 45 uur per week gewerkt worden, met behoud van den Engelschen Zaterdag. In de tweede catego rie wordt de loonsverhooging van tien pro cent op de overuren afgeschaft en in de derde categorie zal de loontoeslag pas gel den van af het 45ste werkuur in de week. Deze toeslag wordt uniform vastgesteld op 5 procent. DE NIEUWE CREDIETEN VOOR DE DEFENSIE. In totaal bijna 13 milliard fran ken. Havas meldt uit Parijs: De nieuwe credieten, die voor de lands verdediging geopend zijn, bedragen 12.7 mil liard franken. Dit bedrag is als volgt onder verdeeld: 4.2 milliard voor het landleger, 4.1 milliard voor d§ marine, 3.8 milliard voor de luchtmacht en 580 millioen voor de koloniale troepen. Zaterdagochtend omstreeks half twaalf zijn bij het dalen boven het vliegveld Saint Symphorien nabij Tours twee bombarde mentsvliegtuigen tegen elkaar gebotst. De toestellen vlogen in brand, negen inzittenden kwamen in de vlammen om. Nabij het plaatsje Tille, op 500 meter af stand van het vliegveld Beauvais is een bombardementsvliegtuig omlaag gestort. Hierbij kwamen vijf inzittenden om het le ven. Tenslotte is nabij Oudjda (Fransch Ma rokko) een militair vliegtuig neergestort. De bemanning is omgekomen. Er zouden zes dooden zijn. DE BRAND AAN BOORD VAN DE „PARIS". Een hulpbrandwacht in hechtenis genomen. Daar de hulpbrandwacht der Compagnie Transatlantique Cesar Franck erkend heeft niet, zooals hem was opgedragen, tusschen acht uur en half elf des avonds den tijd waarin het alarm werd gegeven ronden te hebben geloopen, is hij in hechtenis ge nomen. Hij wordt er van beschuldigd, dat door zijn nalatigheid de brand kon uitbre ken. REDDINGBOOT OMGESLAGEN. Zes personen omgekomen. De reddingboot van Cullercoats is Zater dagmiddag tijdens een oefentocht, toen zaj buiten de monding van de Tyne op een blinden klip stiet, omgeslagen. In de boot zaten tien personen. Zes hunner kwamen om het leven, de zevende wordt vermist, terwijl de drie ove rigen naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De opvarenden werden allen in zee geslingerd, terwijl een krachtige Noordoostenwind woei. Sommigen slaagden er in zich vast te klemmen aan den rand van de reddingboot. Het ongeluk gebeurde op enkele honderden meters van de kust. De reddingboot werd ten slotte op de kust gedreven. De zware zeeën maakten het reddingwerk echter moeilijk. gel is 79 m lang doch samen met het aan de achterzijde aansluitende deel 94 m lang. De beide vleugels, die in Noordelijke en die in Oostelijke richting hebben een diepte van 15 meter en de hoogte van het ge bouw zonder toren is 15 meter en met den toren 40 meter; betonwerken komen tot 34 meter, daarboven zal een stalen spits verrijzen. De kosten van het geheele gebouw, waarbij niet op den inventaris ge rekend is, mogen op 350.000 ongeveer worden geraamd. De betonwerken kosten ongeveer 84.000 en thans is het verderd werk aanbesteed voor 139.000 aan A. J. Hubers te Rotterdam. Na deze interessante mededeeling maakten wij een wandeling door het indrukwekkende betonnen geraam te. Binnengekomen langs wat eenmaal de hoofdingang zal zijn, kwamen wij in de ruimte, bestemd voor de groote hal en daalden vervolgens naar het sousterrain, waarin de ruimte voor centrale verwar mingsinstallatie en kolenbergplaats zal zijn, gescheiden van de overige ruimte, bestemd voor centrale garderobe voor het personeel, dat van buiten uit en ook van de zijde van de rijwielbergplaats en garage deze onder- aardsche ruimte zal kunnen bereiken. Teruggekeerd op den beganen grond ver namen wij, dat hier tal van vertrekken zul len komen, die zullen voorzien zijn van dubbele plafonds, waartusschen een ruimte die kan gébruikt worden, om van den to ren uit des zomers versche lucht in .te brengen en des winters tijdens de rusttij den de onzuivere lucht weg te trekken. In dit verband zij voorts vermeld, dat de steen, kolen van buiten uit ih de bergplaats zullen kunnen worden gestort en dat de kolen automatisch in de stookplaats worden ge bracht, terwijl de concierge uit zijn kan toor de temperatuur voor verschillende deelen van het gebouwencomplex automa tisch zal kunnen regelen. Wij zetten den tocht voort langs de be tonnen trap naar de eerste verdieping; ook hier weer verschillende aanwijzingen, waar de vertrekken zullen komen en evenals be neden, ook reeds ruimten, die kluizen wor den voor boeken e.d. Het noemen van alle vertrekken afzonderlijk kunnen wjj beter uitstellen tot volgend jaar; op 1 Februari 1940 moet de firma Hubers gereed zijn met haar werk en op 1 April d.a.v. moet het gebouw betrokken kunnen worden. Een groote moeilijkheid bij het beton werk was ook nog, dat men van het begin af rekening moest houden met alle leidin gen voor water, verwarming, verlichting, telefoon enz., om er de noodige openingen voor uit te sparen. Nog een verdieping hooger komen berg ruimten, en gelegenheid voor uitbreidin gen van de werkruimten. Wij waren nu ook aan den voet van den toren, doch regen en wind maakten een tocht langs ladders en steigers gevaarlijk, zoodat wij maar zijn afgegaan op de verzekering dat het zicht daarboven imposant is. Terugkeerende naar beneden keken wij nog eens naar den bijbouw, waarin boxen voor auto's en een groote ruimte voor de rijwielen komen. Het is een der grootste, zoo niet het grootste, bouwwerk van den laatsten tijd in Zeeland, wat hier gereed wordt gemaakt. vindsters en padvinders ook die van het Leger des Heils als van de R. K. troep, als mede de Watertroep uit Vlissingen met hun diverse leiders(sters). En het bestuur der afdeeling Walcheren. In zijn openingswoord memoreerde Oübaas Meijboom de bedoeling van de St. Joris-bijeenkomst en merkte op dat deze avond een geheel ander karakter zou dra gen dan die welke tot nog toe gehouden zijn. Vertoond zouden worden, aldus spre ker, enkele films waaronder eigen opnamen van prof. Landberg uit Delft die speciaal naar Middelburg gekomen was om de films te draaien, hetgeen spreker zeer op prijs stelde. Daarna gaf Oübaas Meijboom het woord aan prof. Landberg die hiervan gebruik maakte om zijn film toe te lichten. Deze film welke getiteld is: „Hoe Jantje Nieuweling Jan Verkenner werd" geeft een beeld der verschillende stadia naast de opleiding van Welp tot Verkenner en Voor trekker. De film welke ook uit technisch oogpunt zeer goed was werd door de aanwezigen ten zeerste gewaardeerd hetgeen bleek uit het telkens herhaald applaus. In de pauze, welke gevuld werd met mu ziek van de zoo langzamerhand zeer be kend geraakte Padvindersband werden cho colade en biscuits geserveerd. Hierna werd een gedeelte vertoond van de origineele Jamboreefilm van het Nati onaal Hoofdkwartier. Deze film bracht bij allen die de Jamboree meegemaakt of be zocht hebben vele herinneringen naar bo ven. Het was intusschen al vrij laat geworden toen Oübaas Meijboom den avond sloot. Spr bracht prof. Landberg hartelijk dank voor de moeite welke hij zich getroost had, om dezen avond te doen slagen. Al was deze avond dan ook anders dan anders, het neemt niet weg dat' ze door de aanwezigen zeer op prijs is gesteld. ZITTING CENTRAAL STEMBUREAU. Hedenmorgen had de zitting plaats vah het Centraal Stembureau voor de verkie zing van leden van de Provinciale Staten, De uitslag was als die welke Donderdag is gepubliceerd. De heer Adraanse bleek gekozen te zijn in de kieskringen Middel burg en Goes Hem werd bij loting Mid delburg aangewezen. Toen kwam voor Goes in aanmerking de heer Staverman, doch deze was ook in Vlissingen gekozen en werd weder geloot Dit had tot resul taat, dat de heer St&verman zitting zal hebben voor Vlissingen, zoodat voor Goes komt de derde gekozene op de lijst van den V.D.B., de heer Ouwehand. ST. JORISBIJEENKOMST. Zaterdagavond hielden de Middelburgsche padvinders in hun gebouw aan den Zuidsin gel de traditioneele St. Jorisbijeenkomst. Ditmaal in tegenstelling met enkele andere vieringen in meer besloten kring. Aanwezig waren alle Middelburgsche pad- Aanrijdingen. Zaterdagmiddag werd het 12-jarige doch tertje van den hr. De la Rie, Zonnebloem straat, op het gevaarlijke punt Voorstad bij de Fa. Tamse, aangereden door een bak fiets van de fa. P. Dokter v. d. Berg, die de eerste hulp verleende, constateerde been breuk en liet het meisje ter behandeling naar het Gasthuis vervoeren. Het wordt meer dan tijd dat hier één- richtingver keer wordt ingevoerd! Zaterdagmiddag had in de Wijngaard straat een aanrijding plaats tusschen de wielrijders P. A. de C. en J. van S. De bot sing liep af zonder schade aan personen of rijwielen, dus had dit geval zonder meer kunnen passeeren, maar De C. en v. S. kregen woorden over de schuldvraag en C. moet het niet alleen bjj woorden gelaten hebben, maar handtastelijk geworden zijn, waarna aangifte bij de politie volgde. Daar is de kwestie nu in onderzoek. DE OPENBARE CONCERTEN. De data der openbare concerten zijn voor 1939 vastgesteld. Ze worden dit jaar alle gegeven op de Groote Markt. De regeling luidt: „Euphonia": 1 Mei, 9 Juni, 14 Juli, 11 Augustus en 8 September. „Hosanna": 25 Mei, 29 Juni, 27 Juli, 31 Augustus en 21 September., Het concert van 1 Mei wordt gegeven des avonds 8 uur, de overige des avonds 8.30 uur. Bij onguflstig weder worden de vastgestelde data ongeveer een week ver schoven. daarna gecombineerd op. Het was een ge noegen naar dezen jeugdzang te luisteren. Men bleek de liedjes goed in het hoofd te hebben en zong reeds met goed begrip van. de voordracht. Ook het optreden van de debutantjes was een succes. Onder hen en onder de jeugdkoren zit goed materiaal voor de toekomst! Het publiek was gul met het welverdien de applaus en sleet een aangenamen mid dag, die voor de koren, en in het bijzonder voor den directeur, den heer J. H. Tammin- ga, een groot succes was. Wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd heeft de heer J. W. Romijn, hoofd van het district Zeeland der telegrafie en telefonie, den dienst met pen sioen verlaten. Hoewel de heer Romijn slechts 4 jaren deze functie in Zeeland bekleedde, heeft hij in dien tijd aller sympathie weten te ver werven, hetgeen ondubbelzinnig tot uiting kwam Zaterdagmiddag, toen in het Grand Hotel Britannia het offjcieele afscheid plaats had. In de fraai met palmen en bloemstukken versierde zaal was een zeer groot gezelschap bijeen gekomen, waaron der hoofdingenieurs, districtshoofden uit alle deelen van ons land, het geheele tech nische personeel uit Zeeland, nagenoeg alle damestelefonisten uit Zeeland, het bureel personeel enz. enz.. Nadat de heer en mevr. Romijn, verge zeld van hunne kinderen, tusschen de bloe men hadden plaats genomen, sprak aller eerst de hoofdingenieur directeur der T. en T. ir. Boetje, mede namens den directeur- generaal ir. Damme, woorden van groote waardeering voor het zeer vele en belang rijke werk door den heer Romijn in het T. en T.-bedrijf verricht. De heer P. J. van Dalsen, chef van de exploitatie en administratie van het district Zeeland, schetste vervolgens hoe de heer Romijn als 16-jarige jongen te Rotterdam in dienst trad bij het bedrijf en hoe hij zich heeft weten op te werken tot districtshoofd. Spr. wees ook op het vele, zeer belangrijke werk dat de heer Romijn tot stand heeft weten te brengen. Als blijk van erkentelijkheid bood spr. tenslotte namens het geheele telefoonperso neel en mede namens de districtshoofden een schilderstuk aan, geschilderd door col lega Kees Gorter, benevens een kamerlamp, welke geschenken vergezeld gingen van een fraaie oorkonde, met de namen van de schenkers. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Boer, districtshoofd Den Haag, namens alle districtshoofden, de hr. De Voogd, districtshoofd Breda, de heer Visser, directeur der P.T. en T. te Goes, namens alle directeuren, de heer J. Duns, adjunct districtshoofd Leeuwarden, en de heer D. Kuiper, te Vlissingen, namens het bureelpersoneel. Vervolgens spraken nog de heeren Van 't Westende, namens de radiodistribu- anten, De Noo, chef van de centrale maga zijndiensten te Den Haag, namens het hoofdbestuur van den bond van eleetrotech- nische ambtenaren, waarvan een zwager van den hr. Romijn met een humoristische speech de rij der sprekers sloot. Vele had den hun woorden doen vergezeld gaan van geschenken. De heer Romijn heeft tenslotte ontroerd dank gebracht voor de hem gebrachte hul de. OPVOERING „REPELSTEELTJE". De „Zangvogeltjes" te Wolfaartsdijk voerden Zaterdagmiddag in Schuttershof, onder leiding van den directeur, den heer J. H. Tamminga, het sprookje „Repelsteel tje" op. Door de geheel bezette zaal werd spel en zang met belangstelling gevolgd. Het geheel bleek er uitstekend in te zitten, verliep vlot en de costumeering was een „lust voor het oog". De „Zangvogeltjes" hebben wel een extra complimentje met dit mooie stuk verdiend! Verder vereerden me dewerking aan dezen middag de Melodia- Jeugdklasse te Goes, Cloetings Jeugdkoor en Zanglust te Wilhelminadorp. Deze jeugd koren zongen eerst afzonderlijk en traden VERDWAALDE VREEMDELINGEN. Zaterdagavond zijn door de politie alhiër aangehouden twee Hongaarsche jonge vrou wen. Zij hadden een werkvergunning voor Engeland en bezaten tevens een visum voor dat land. In Duitschland waren ze echter in een verkeerden trein overgestapt en zoo tenslotte in Vlissingen aangekomen. Ze hadden kaarten voor de lijn OostendeDo ver, die op de Zeeland-lijn niet geldig zijn. Geld hadden ze niet. De politie heeft hen naar België gebracht en aan de Belgi sche politie het verzoek gericht, te willen bevorderen, dat ze in Oostende zouden terechtkomen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2