we ihr&trïttcï&le COURANT Zuidslavië zal zich vermoedelijk bij de as Rome-Berlijn aansluiten. De bestrijding der werkloosheid. Het Eeuwfeest van Luxem burg's onafhankelijkheid. Men verwacht, dat er een niet-aanvalsverdag tusschen Belgrado en Boedapest tot stand komt. Een eigenaardige Londensche opvatting, De dag van volk en vorstin. De Italiaansche en Duitsche troepen zullen voor eind Mei Spanje verlaten hebben. Spaansche verzekeringen aan Frankrijk. Restitutie aan Alfonso XIII. Duitschland zou bereid zijn de grenzen van Roemenië te waarborgen, EEN GROOT AANTAL PLAAT- SELIJKE CHINEESCHE OVERWINNINGEN. De nieuwe burgemeester van Grijpskerke. Iemand uit Overijsel benoemd. De vragen van Berlijn aan de kleine staten Niet een voelt zich door Duitschland bedreigd. EEN ENGELSCHE BOODSCHAP AAN MUSSOLINI? WEERBERICHT. Een krachtige verklaring van Polen verwacht. Inzake Dantzig. KRUISTOCHT VAN BRITSCH ESKADER NAAR HET OOSTELIJK DEEL DER MIDDELLANDSCHE ZEE, HENDERSON NAAR BERLIJN TERUG. Een afzonderlijke werk- verruimingsdienst ingesteld. DE UITVOER VAN LEVENSMIDDELEN UIT GIBRALTAR VERBODEN. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. .Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs Voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goesl8 ct. NUMMER 96. TWEE BLADEN. MAANDAG Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden- mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Zaterdag en Zondag heeft te Venetië een belangrijke conferentie plaats gehad tusschen graaf Ciano, den Ithliaanschen minister vein buitenlandsche zaken en Tsintsar Markowitsj, den Zuidslavischen minister van buitenlandsche zaken. Algemeen wordt aangenomen, dat de bedoeling van deze besprekingen was, (al thans van Italiaansche zijde), om Zuidsla vië bij de as EomeBerlijn aan te slui ten. Sinds de bezetting van Albanië door Italië is Zuid-Slavië bijna geheel tusschen de beide totalitaire mogendheden be kneld geraakt. Dit maakt de positie van dit Balkan-land alleszins wel heel kwets baar. Hoewel de regeering te Belgrado en de meerderheid van het' Zuidslavische volk vermoedelijk zoowel Duitschland als Ita lië wantrouwen^ blijft er voor Zuidslavië in de huidige omstandigheden niet veel anders over dan „aap; wat heb je mooie jongen'r mét de totalitaire mogendheden te spelen. Aansluiting bij het anti-agres siefront durft men te Belgrado niet aan. De besprekingen tusschen Ciano dn Markowitsj hebben waarschijnlijk tot re sultaat gehad, dat Zuidslavië zich binnen kort officieel op de as RomeBerlijn gaat oriënteeren. In een officieel communiqué na afloop uitgegeven, staat nl. te lezen, dat overeengekomen werd, de vertrouwe lijke samenwerking tusschen Zuidslavië en Italië, evenals tusschen Zuidslavië en Duitschland, zoowel op politiek als op economisch gebied, te verdiepen, teneinde de handhaving van den vrede te bevorde ren en de toestanden epi stabiliteit in den Donausector te verbeteren. Verder verneemt men, dat er binnen kort als uitvloeisel der besprekingen een niet-aanvalsverdrag gesloten zal worden tusschen Zuidslavië en Hongarije, dat even eens op de as RomeBerlijn is aangeslo ten, zooals men weet. Tot' dusver haperde er steeds het een en ander aan de betrekkingen tusschen Belgrado en Boedapest), als een gevolg van het feit, dat Hongarije aanspraak bleef maken op gebieden, welke het na den wereldoorlog aan Zuidslavië moest af staan. Het heet nu, dat Berlijn en Rome er wel voor zullen zorgen, dat Hongarije deze aanspraken opgeeft: zulks dan als tegenprestatie voor Zuidslavië's aansluiting bij de as. Wordt een en ander inderdaad verwe zenlijkt, dan ontstaat dus dwars door Eu ropa een blok van vier staten, dat men het „totalitaire front" zou kunnen noemen. Daartegenover komt dan eventueel te staan het anti-agressiefront: Frankrijk en Engeland in het Westen, Polen, Roemenië, Turkije en Griekenland in het Oosten, met Rusland daar dan nog achter. Het spreekt echter vanzelf, dat Duitsch land en Italië zullen pogen te verhinde ren, dat dit agressiefront werkelijk hecht wordt. Zoo kan men de besprekingen tus schen Ciano en Markowitsj ook beschou wen als een zet tegen Roemenië, Tur kije en Griekenland. Voor deze landen is het uiterst bedenkelijk, dat Zuidslavië toetreedt tot de as RomeBerlijn. Intusschen schijnt men te Londen nog de gedachte te koesteren, dat de bespre kingen tusschen Ciano en Markowitsj op den duur een heel ander resultaat zouden kunnen hebben, dan zich thans laat aan zien. Nl. dat: Italië er heimelijk ook mee op het oog heeft, om tegen Duitschland's opdringen naar het Zuidoosten een dam op te werpen. Men legt er daarom te Londen dén nadruk op, dat er veel meer sprake zou zijn van een inniger samengaan van Italië en Zuidslavië dan van een aan sluiting op de as RomeBerlijn. Deze aansluiting zou veeleer schijn zijn, wel ke Rome Voorshands nog (noodig heeft, om zijn werkelijke bedoelingen te verber gen. Het is echter zeer de vraag, of deze Londensche beschouwing weer niet (veel te optimistisch moet heeten. MARKOWITSJ GAAT BINNENKORT NAAR BERLIJN. Uit Venetië wordt gemeld: Men beves tigt hier het bericht, dat Markowitsj, de Zuidslavische minister van buitenlandsche zaken, 26 dezer, op uitnoodiging van Von Ribbentrop, een bezoek aan Berlijn zal brengen. LUXEMBURG, Zaterdagavond. Vandaag is het in 't groothertogdom de dag ge weest van het uitspreken der rechtstreek- sche verbondenheid tusschen Volk en Vorstin. Eerst in de eenige Kapte r van Volksvertegenwoordiging, daarna in den Gemeenteraad van de hoofdstad des lands, tenslotte in een grooten historischen op tocht, die de geschiedenis des lands van voor Christus tot op onze dagen uitbeeld de. De groothertogin in de Kamer. Twee secties van de vrijwilligerscompag- nie: elitesoldaten in khaki met oranje epauletten; de officieren met oranje mid delband en breede broekgallons; het com pagniesvaandel: de roode leeuw op wit en blauw gestreept veld. De bereden gendar merie op Nederlandsche paarden. Opge steld voor het groothertogelijk paleis. Merkwaardig: de Kamer is het buurhuis van het paleis, en toch was het vandaag, na haar troonsbestijging de eerste maal haars levens, dat de landsvorstinne in de Kamerzitting verscheen. De tweehonderd schreden van Paleis naar Kamer legde zij tevoet af: tengere vrouw van onmiskenbaar hooge vorstelijk heid; aan haar zijde prins-gefnaal Felix in de uniform van eere-kolonel der ge wapende macht en de erfprins Jan, voor den eersten keer zijns levens in de uni form van tweede luitenant, tot welken rang hij bij zijn meerderjarigheid be noemd was. Alle drie droegen het breede lint van de hooge Huisorde der Gouden Leeuw van Nassau. President van de Commissie van ont vangst was de sociaal-democraat), onder voorzitter der Kamer, maitre Victor Bod- son, tot voor kort consul van het repubii- keinsche Spanje. Hij kweet zich op uiterst hoofsche wijze van zijn taak Door herhaalde toejuichingen van het saamgestroomde volk, dat de redevoeringen door luidsprekers kon volgen, onderstreept, heeft Groothertogin Charlotte een ontroe rend schoone en patriottische rede ge houden, waarin zij den niet te besten eco- nomischen toestand des lands van een eeuw geleden vergeleek pnet dien van het werkende volk, tevreden van aard en ge hecht aan zijn vrijheid en zelfstandigheid, van thans. Het land heeft daardoor reeds bewijs gegeven van zijn levenskracht en zijn recht op voortzetting van een onaf hankelijk volksbestaan. „In onze gelukki ge ontwikkeling onzer onafhankelijkheid, zoo vervolgde Zij, zijn wij veel verschul digd aan de nagedachtenis der koning- groothertogen van het Huis van Oranje- Nassau, zoowel als aan mijn voorgangers: mijn verheven Grootvader, mijn vereerde Vader, en mijn welbeminde Zuster, wien allen de rechten des lands na aan het hart lagen en die allen er naar gestreefd heb ben, met alle hun ten dienste staande mid delen, zijn vooruitgang te bevorderen. Diep bewogen vervolgde en besloot Zij: „Ik ben afstammeling van een reeks van vorsten, waarvan het devies hun den plicht oplegde, het erfgoed der vaderen in stand te houden; tot den troon geroepen nu twintig jaar geleden hernieuw ik mijnen eed; Je maintiendrai! Moge de Voorzienig heid, die in het verleden zijn beschermen de hand over onze zwakheid uitstrekte, mij steunen in mijn taak: het vrije en onafhan kelijke Luxemburg te beschermen! Sterk door eensgezinde vaderlandsliefde en den onverwoestbaren wil zijner kinderen, zal Luxemburg, met Godes hulpe, nimmer ten onder gaan!" Deze rede, zwaar van den druk der tij den en vol van geloof in de rechtvaardig heid eener goede zaak, heeft diepen in druk gemaakt; de beantwoording ervan, in een meesterlijke rede van den Kamer- president,- niet minder: het volk, in 1919 bij vrije stemming den Groothertogin tot den troon geroepen hebbendei hernieuwt nu door zijn vrij gekozen vertegenwoordi gers, op zijn beurt, den eed van trouwe van gansch het Volk aan zijn beminde vorstin en het vrije vaderland. De burgemeesters op audiëntie. Als gezegd: dit was de dag van Volk en Vorstin. Na de plechtige Kamerzitting trokken alle burgemeesters des lands in corpore, met hun rood-wit-blauwe sjerpen, teeken hunner waardigheid om, op naar het paleis om der groothertogin hunne hulde te betuigen; de bruinverbrande boe- renburgemeester van het arme Oeslinger dorp naast de dr. juris der hoofdstad Di- derich; de sociaal-democraat der Eschei industriestad Hubert Clement naast den burgemeester der toeristenstad. In al hun simpele onwennigheid trof deze opgang der eenvoudigen het meest: dat was ont roerend. Later hebben ze gezamenlijk met Prins Felix en de erfgroothertog Jan in het deftige Hotel Brasseur gegeten. Op het St-alhuis. Des middags heeft de Groothertogin met gemaal en troonopvolger in open gala koets een rit door de stadi naar het schoo ne van binnen dan! Stadhuis van Luxemburg gemaakt, waar burgemeester Diderich Haar in wederom van groot pa triottisme getuigenis afleggende bewoor dingen heeft toegesproken. Daarna wer den alle gemeenteraadsleden aan de vor stelijke familie voorgesteld. De optocht. En toen volgde het evennement, waar voor zoo ongeveer alle driehonderddui zend inwoners;, die het landje telt, naar de hoofdstad waren gestroomd de histo rische optocht. 30 groepen en 700 deelne mers, waarvan een 70-tal te paard Tot in de puntjes verzorgd, gaf deze optocht door alle diplomaten van de eere-tribune gadegeslagen, een treffend beeld van de historische ontwikkeling des lands, van Indutiomarus, den krijgsoverste der Tre- vierers af, tot op Koning Willem II als de beminde Koning-Grootihertog der volks vrijheden warip toegejuicht en den Prins-Stedehouder van Willem III Prins Hendrik der Nederlanden met zijn gema- linne Amelia, toe. Driemaal is scheepsrecht. Als eenig werk u moeilijk valt moet gij u niet laten afschrikken, wanneer het de eer ste keeren mislukt. Eerst wanneer gij het driemaal hebt beproefd, kunt gij zeggen: dat gaat mijn krachten te bo ven. De Matin" bericht hedenochtend, dat de „Daily Mail" uit Hendaye heeft vernomen, dat graaf Jordana, de Spaansche minister van buitenlandsche zaken aan den Fran- schen ambassadeur maarschalk Pétain, de volgende verzekeringen heeft gegeven: le. De overwinningsparade zal op 15 Mei te Madrid worden gehouden; 2. Voor einde Mei zullen alle Italiaansche en Duitsche vrijwilligers Spanje verlaten hebben; 2. Generaal Franco hecht het grootste belang aan het handhaven van de vriend schappelijke betrekkingen met Frankrijk en acht zich in geval van een aanval niet gebonden aan de mogendheden van de „as". De „Daily Mail" verneemt uit Burgos, dat gisteren een decreet is gepubliceerd, waar bij alle persoonlijke goederen van Alfonso XIII en zijn familie, welke de republiek in 1931 heeft geconfisceerd, hierbij inbegrepen de paleizen te San Sebastian en Santander teruggegeven zullen worden. De Roemeensche minister van buiten landsche zaken, Gafencu, die verschillende Europeesche hoofdsteden bezoekt, is gister te Londen aangekomen. Hij werd o.m. ver welkomd door lord Halifax, den Britschen minister van buitenlandsche zaken. De vorige week vertoefde hij te Berlijn. Naar thans verluidt, zou de Duitsche regee ring aan Gafencu hebben laten weten, dat het voor Roemenië in het geheel niet noo dig is, zich asm te sluiten bij 't anti-agres- sieblok, dat het meer te vreezen heeft van een aansluiting bjj Rusland dan van Duitschland of Hongarije en dat Duitschland bereid zou zijn de Roemeensche grenzen te waarborgen zooals Groot- Brittannië dat heeft gedaan, mits Roemenië niet weder- keerig garanties ten aanzien vanEngeland op zich neemt, zooals Polen deed. De strijd üi het Verre Oosten. Van gezaghebbenden Chineesche zijde wordt vernomen, dat hoewel de Chineesche troepen de laatste drie weken aan alle fron ten tot een offensief zijn overgegaan, het algemeene Chineesche tegenoffensief over het geheele front nog moet beginnen. Het doel der huidige militaire bewegingen der Chineezen is de Japanneezen dieper in het bergland in te lokken en hun, zoodra zij zich in een positie bevinden, waar de mo derne wapenen der Japanneezen hun doel treffendheid verliezen, een geduchten slag toe te brengen. De laatste drie weken, zoo meldt het Chineesche persbureau, hebben de Chineezen ruim 70 steden heroverd, wel ke alle van strategisch belang zijn. De Chi neesche militaire leiders herhalen de ver klaring van Tsjang Kai Sjek: „Onze poli tiek is tijd winnen door ruimte prijs te ge ven en een uiteindelijke triomf behalen door een opeenhooping van kleine overwinnin gen". De strijd om Kaifeng. Voor de derde maal in twee weken heb ben de Chineezen, volgens een bericht van het Chineesche telegraafagentschap uit Loyang, in den ochtend van den 20en de zer een aanval op Kai f eng ondernomen. Hoewel het Japansche garnizoen Inmiddels aanzienlijk versterkt was, hebben de Chi neezen na gevechten, die verscheidene uren duurden, en in den loop waarvan meer dan 200 Japanneezen werden gedood, het aan de Westelijke poort van Kaifeng gelegen spoor wegstation heroverd. Nadat de Chineezen de in het station aanwezige legervoorraden in brand hadden gestoken, trokken zij zich terug. Gevechten bij Tsjengsjing. Uit Kweilin meldt het Chineesche persbu reau, dat de laatste drie dagen bij verwoe de gevechten om Tsengsjing, 60 km ten Oosten van Kanton, meer dan 2.000 Japan neezen gedood zijn. Tsengsjing is volgens dit bericht nog steeds in handen der Chinee zen. Nieuw Chineesch offensief in Oost-China. Uit Tsjangsja wordt gemeld, dat de Chi neezen thans ook aan het driehoekige front in Oost-China het offensief hebben hervat en op het oogenblik in drie richtingen langs den weg Nanking-Hantsjau oprukken, respectievelijk in de richting van Nanking, Woesjing of Hoetsjau en Hangtsjau. Tot burgemeester van Grijpskerke is be noemd de heer G. U. Bouwman, wonende te Heemse, gemeente Ambt-Hardenberg (Overijsel). De heer Bouwman is geboren 1 Juni 1901 en dus bijna 38 jaar oud. Hij is o.a. candidaat in de theologie van de Hoo- geschool to Kampen. Later werd hij volon tair op de gemeentesecretarie te Sint-Lau- rens en bleef hij in de gemeenteadministra tie werkzaam. Hij was o.a. ambtenaar ter secretarie te Ambt-Hardenberg en is thans administrateur van het gemeentelijk elec- trisch bedrijf aldaar. Zooals Zaterdag is gemeld, heeft de Ne derlandsche regeering op de vragen der Duitsche regeering, of Nederland zich door Duitschland bedreigd voelt (zulks in ver band met de befaamde boodschap von Roosevelt) ontkennend geantwoord. Dezelfde vragen blijken tot vrijwel alle kleine, door Roosevelt genoemde, landen te zijn gericht. De meeste hebben op dezelfde wijze geantwoord, als Nederland; zoo Denemarken, Finland, Zweden en Noorwe gen. Zwitserland gaf een eenigszins ontwij kend antwoord: De Zwitsersche bondsraad vertrouwt op de eerbiediging van de door de eigen weermacht van het eedgenoot schap verdedigde neutraliteit, welke door Duitschland en de overige nabuurstaten nadrukkelijk is erkend. Litauen heeft verwezen naar de over eenkomst van het afstaan van Memel, waarbij Duitschland heeft verklaard, nooit geweld te zullen aanwenden tegen Litauen. Egypte antwoordde, dat zij iedere over eenkomst inzake non-agressie zal verwel komen. Lord Perth, de Britsche ambassadeur te Rome, die aftreedt, heeft Zaterdag afscheid van Mussolini genomen. Naar de „Times" meldt duurde het onderhoud 25 min. Ook graaf Ciano was hierbij tegenwoordig. De „Times" voegt hieraan toe, dat lord Perth van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt om een boodschap van de Britsche regeering te overhandigen. Hoewel omtrent den in houd niets bekend is, veronderstelt men, dat de puntjes op de i zijn geplaatst naar aanleiding van de verklaring en van Cham berlain en lord Halifax in het parlement inzake de Italiaansch-Britsche betrekkin gen. HET DRAMA TE UITHUIZEN. Geen moord Het onderzoek naar het drama, dat zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in het gereformeerde oudeliedenhuis te Uit huizen heeft afgespeeld, heeft de zaak een onverwachte wending gegeven. Het onderzoek der justitie heeft uitge wezen, dat het niet vaststaat, dat het slachtoffer door moord om het leven is ge komen. Zooals men weet, werd de 63-jarige mej. Wagenaar met verbrijzelden schedel in den gang van haar woning gevonden. De broer van het slachtoffer werd ver dacht van dezen moord, gearresteerd en ter beschikking van de justitie te Groningen gesteld. De man zal vandaag m vrijheid worden gesteld. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwaar bewolkt met opklarin gen en plaatselijke buien, iets kouder, meest matige wind aan de kust tijdelijk kracht ge Z.W. tot N.W. wind. UKKEL: vrij sterke tot sterke wind uit Z W. tot W. richtingen, zwaar bewolkte hemel, later opklaringen, vooral gedurende den nacht, bij tusschenpoozen regen, vrij koude temperatuur. Dl 25 Apr. Zon op: 4 h. 45; onder: 19 h. 12. Licht op: 19 h. 42. Maan op: 21 h. 23; onder 12 h. 16. E.K.: 26 April. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. April. Maandag 24 4.09 16.29 10.37 23.05 Dinsdag 25 4.54 17.15 11.19 23.52 Woensdag 26 5.47 18.13 12.13 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: April. Hoogwater. Laagwater. Maandag 24 5.58 18.21 11.40 Dinsdag 25 6.40 19.05 0.06 12.24 Woensdag 26 7.30 19.58 0.53 13.18 Het A.N.P. meldt uit Londen: De cor respondent van de Daily Telegraph te War schau meent teweten, dat de Poolsche re geering de wenschelijkheid overweegt, om nog voor dat Hitier Vrijdag in den Rijks dag zijn rede houdt, een krachtige ver klaring af te leggen, dat een gebiedende eisch tot inlijving van Dantzig bij Duitsch land door Polen met den ikorti en bondig „neen" zou worden beantwoord. Het voornemen van Polen., zich met alle tot zijn beschikking staande krachten tegen een wijziging van den status quo in Dantzig te verzetten, lis reeds langs diplomatieken weg aan Duitschland me degedeeld. Volgens den correspondent zou kortge leden bij een bestudeering van den toe stand in de vrije stad gebleken zijn, dat, afgezien van nation aal-socialistische extre misten, die niets te verliezen hebben en geen kwart van de bevolking uitma ken, geen Dantzigers, burgers van het Duitsche rijk wenschen tie -zijn. De ont wikkeling in het Memelgebied sedert de inlijving bij Duitschland zouden een ver koelende werking op hen uitgeoefend hebben. Reuter meldt uit Malta: Verscheiden eenheden der Britsche Middellandsche zee- vloot zullen Woensdag van hier vertrekken voor een kruistocht naar het Oostelijk deel van de Middellandsche zee. Reuter meldt uit Londen: Henderson, de Britsche ambassadeur te Berlijn, die eenigen tijd geleden, na de overweldiging van Tsjechië, naar Londen ontboden was om verslag uit te brengen over den toestand, is thans naar Berlijn teruggekeerd. De regeeringspersdienst meldt: In de memorie van toelichting tot het onlangs ingediende wetsontwerp tot ver hooging van het werkfondscrediet met 30 millioen gulden, is medegedeeld, dat een gewijzigde organisatie van de werkverrui mingsaangelegenheden in het leven zou worden geroepen. Het ligt in de bedoeling, voor de taak, die tot nog toe door het werkfonds en de departementale werkver- schaffingsafdeeling is verricht, een meer zelfstandig bedrijf in het leven te roepen onder de verantwoordelijkheid van den mi nister van sociale zaken. Dit lichaam zal de verschillende onderdeelen in onderling ver band regelen, terwijl de leiding zich uit sluitend zal bezig houden met dezen tak van overheidszorg, welke uit de werkloos heidssfeer zooveel mogelijk wordt losge maakt. Daar echter voor het oprichten van zulk een bedrijf een wettelijke voorziening wordt vereischt en het gewichtige belang der werkloosheidsbestrijding door middel van de uitvoering van werken, het over gaan tot het centraliseeren der desbetref fende bemoeiingen onder een uitsluitend daarmee belaste leiding raadzaam maakt, wordt, in afwachting van de totstandbren ging der bedoelde wettelijke regeling, deze taak inmiddels toevertrouwd aan een dienst voor de werkverruiming door het bevorderen van werken. Het koninklijk besluit, waarop deze dienst rust, is thans tot stand gekomen. De instelling van dezen dienst met de daaraan toegekende taak heeft tengevolge, dat de afdeeling werkverschaffing en steun- verleening ten departemente, zooals zij thans bestaat, zal worden opgeheven en het in die afdeeling gelegen organisatorisch verband van de werkverschaffing met de steunvereening wordt losgemaakt. Tevens vervalt hiermede, uiteraard, de functie van het hoofd dezer afdeeling, den directeur- generaal van de werkverschaffing en steun- verleening. Voorts wordt door deze reor ganisatie de directeur-generaal van den ar beid, die tot nog toe tevens was belast met de leiding van het werkfonds, ontheven van den tijdroovenden arbeid dezer leiding en aan zijn eigenlijke functie wederom geheel teruggegeven. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN MELÏSKERKE. Met ingang van I. Mei is benoemd tot burgemeester van Meliskerke de heer A. J. Huijsman. De nieuwe burgemeester is lid van den Gemeenteraad van Meliskerke en behoort tot de A. R. Partij, terwijl hij lid is van de Geref. Kerk. De heer Huijsman is geboren op 19 Mei 1892 en hoopt dus binnenkort zijn 47sten verjaardag te herdenken. Reuter meldt uit Gibraltar: De uitvoer van zekere levensmiddelen zonder speciale vergunning uit Gibraltar is verboden. De Engelschen autoriteiten wenschen te beschikken over een voldoende voorraad levensmiddelen om aan alle eventualiteiten het hoofd te kunnen bieden.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1