Verbod van arbeid in ondernemingen. SPORT. BINNENLAND. Voor 14-jarige jongens en 14- en 15-jarige meisjes. Wetsontwerp van minister Romme. Het meisje moet terug naar het gazin. Ze kan beter dienstbode worden .dan in een fabriek gaan, meent de minister. RADIO-PROGRAMMA. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN. IN ZEELAND. AGENDA. in den p, mus es van iaas ten ruigte, van de olonies ten, de fechoor- |van de veel- oeden. lei van pn met lange preve- durend in 'n Inbosch jstellijs- ouetten pr fijn- gkt een In lied- fcne en pmelen, klok- |gen en ronde krzonde ptompe rden- geel- litieve tn dun Boefe- ie vva- ty sin- le lied- loschjes Iderden I groene vuur- fusées («entjes, ver en der bloe- lansche Af .en Icht en lleesch- Ijes, na |reppen lemel- olauwe i, tus- ke ma in huis jerang- |»s nog over- cht en tuinen, |n ook lente- dag- pteloos boo- rlichte (•e hei, lied, maar pen de neer ën bo- weer zware om Iooren IAN. Gis- de J Liba- Itegen Tiascus bijeen ver- Ie be- stel- werd stad Ir één IANT 1889. zijn no- De minister van sociale zaken heeft den Hoogen Raad van Arbeid drie voorontwer pen van wet doen toekomen betreffende den arbeid van 14-jarige jongens en 14- en 15-jarige meisjes. De algemeene strekking dezer voorstellen is, om zoowel aan 14-jarige jongens als aan 14- en 15-jarige meisjes den arbeid in on dernemingen (fabrieken vooral) te verbie den. Wat de 14-jarige jongens betreft, zet de minister in zijn memorie van toelichting uit een, dat het verbod o.a. tot gevolg zal heb ben, dat deze jongens voor een groot deel langer van het normale onderwijs profitee- ren, hetgeen dan weer eenige werkverrui ming voor onderwijzers ten gevolge zal heb ben. Voor het overige zullen enkele uitzonde ringen moeten kunnen worden toegestaan, omdat er bedrijven zijn, waarvoor het ver bod op onevenredig groote moeilijkheden zou kunnen stuiten. Bij algemeenen maat regel van bestuur wil de minister met het oog hierop afwijking van den algemeenen regel mogelijk maken. Het verbod zal uiter aard niet gelden voor den landbouw, de zee- en binnenvaart en de visscherij, nade- maal voor deze takken van bedrijf nog gee nerlei werktijdregelingen zijn vastgesteld. Tenslotte wil de minister het nog (bij al gemeenen maatregel van bestuur) mogelijk maken, dat 14-jarige jongens onder zekere voorwaarden gedurende ongeveer de helft van den normalen werktijd, namelijk des morgens of des middags, arbeid verrichten. Door zoodanige regeling wordt bereikt, dat de ondernemer de beschikking over 14- jarige jongens behoudt, mits de plaats, die één zoodanige jongen thans in het bedrijf inneemt, voortaan door twee van die jon gens om beurten zal worden bezet. Aan deze methode van het zoogenaamde twee- op-één-stelsel zal de voorwaarde worden verbonden, dat de jongens op dat gedeelte van den dag, waarop zij niet arbeiden, deel nemen aan het in samenwerking met het particuliere initiatief voor hen te organi- seeren en door het departement van den minister erkende ontwikkelingswerk, dat zoowel lichamelijke opvoeding als geeste lijke vorming ten doel heeft. Door dit werk, dat zooveel mogelijk op de practijk moet zijn gericht, zullen deze jongens in het alge meen meer geschikt worden gemaakt voor hun toekomstige bedrijfstaak. Bij het voorstel tot verbod van arbeid in bedrijven voor 14- en 15-jarige meisjes, gaat de minister van een geheel anderen gedachtengang uit. N.l. deze: dat het voor deze jonge meisjes zoowel geestelijk en mo reel als lichamelijk over het algemeen uit den booze is, om geregeld in het bedrjjfs- milieu te verkeeren. „Zij hebben", zoo zegt Z.E. zelfs, „een grooter drang naar het ge heime en verbodene." Het is dus daarom de meening van den minister dat arbeid in ondernemingen ten aanzien van 14- en 15-jarige meisjes in het algemeen dient te worden verboden. Deze maatregel zal dan, behalve dat hij haar be schermt tegen nadeelige invloeden van bui ten, bovendien dit gunstige gevolg hebben, dat hij haar richt op arbeid in en voor het gezin. Want niet alleen zullen zich ver scheidene meisjes van 14 of 15 jaar wegens het voor haar geldende verbod van onder- nemingsarbeid in de huishouding begeven, verwacht mag ook worden, dat velen van haar na het bereiken van den 16-jarigen leeftijd daarin werkzaam zullen blijven. Dit nu acht de minister van niet geringe be- teekenis. In het gezin immers ligt over eenkomstig haar natuurlijken aanleg in de eerste plaats haar bestemming en in den regel ook haar toekomstige taak. Daaren boven is er in het tekort aan Nederlandsche dienst boden te meer aanleiding te bevorderen, dat meer Nederlandsche meisjes in de huishouding een werk kring zoeken. Tenslotte beoogt de minister met het voorgestelde arbeidsverbod, mede een ver mindering der werkloosheid onder de jongens en mannen door middel van een verschuiving in de werkgelegenheid ten gunste van Jeze beide groepen van arbei ders Dit doel echter zou illusoir worden, indien de 14- en - 15-jarige meisjes zouden worden vervangen door gehuwde vrou wen. I>" ar nu vooral met betrekking tot de 15-jarige meisjes deze mogelijkheid in het geheel niet ..enkbeeldig is, o v e r- w e o g t de minister te be vorderen, dat de invoe ring der onderhavige re geling gepaard zal gaan met een arbeidsverbod voorde gehuwde vrouw, dat ter zelfder tijd in wer king zou móeten treden In toelichting van de afzonderlijke arti kelen wordt nog gezegd: In verband met het eerste lid van ar tikel 1 der arbeidswet 1919 is het verbod van arbeid door 14- en 15-jarige meisjes niet van toepassing op werkzaamheden in een onderneming van landbouw, tuinbouw, boschbouw of in een veehouderij. Een ver bod ook ten aanzien van deze soorten van ondernemingen komt den minister niet noodzakelijk voor, aangezien het hier over het algemeen werkzaamheden betreft met een sterk seizoenkarakter, welke zich slechts over een kort tijdsverloop uitstrek ken. Buiten deze perioden zullen deze meisjes gemeenlijk weinig ander dan huis houdelijk werk verrichten. En verder kunnen dan sporadische uit zonderingen worden gemaakt, voor arbeid hoofdzakelijk, waarbij een vingervlugheid noodig is, welke rlleen 9,oor jeugdige meis jes kan worden verkregen. Deze uitzon deringen zullen dan alleen gelden voor 15-jarigen. Alvorens de wet ten aanzien der 14- en 15-jarige meisjes in werking treedt, wil de minister een overgangstermijn laten verloopen,, gedurende welke het verbod alleen voor 14-jarigen zal geiden Tevens zullen de bepalingen van de wet niet van toepassing zijn voor de meisjes, die voor 1 April reeds in ondernemingen werkten. VOETBAL. SCHOOLVOETBAL. Maandagmorgen en- middag worden op het Gem. Sportterrein te Middelburg de halve eindstrijden en de eindstrijd gespeeld van het schoolvoetbal-tournooi, georgani seerd door den Z.V.B. Vooraf zal een wed strijd plaats hebben tusschen juniores van de H.B.S. te Middelburg en van de H.B.S. te Goes. OM HET KAMPIOENSCHAP. De competitie heeft van den aanvang Elf een spannend verloop gehad. Er waren betrekkelijk veel candidaten voor de eer ste plaats toen het tweede deel der com petitie begon. Geleidelijk werd het aantal gegadigden minder, Vlissingen viel af, TSC kon de eindspurt niet bijhouden en ten slotte bleven Middelburg en' RBC over. Dit tweetal heeft hard om de leiding ge streden. Men spanning werden dé verrich tingen van deze twee elftallen, jgevolgd en hoe meer het einde naderde, hoe groo ter deze spanning werd. Algemeen dacht men, dat de wedstrijd MiddelburgRBC wel de beslissing zou brengen. Maar dit bleek niet het geval. Deze ontmoeting ein digde in een gelijk spel, en men was zoo doende nog even ver. Nu werd nog uitge keken naar den laatsten competitiedag, doch beide elftallen wonnen, zij het op het nippertje. De competiie was klaar en Middelburg en RBC eindigden met een gelijk puntenaantal. Een beslissingswed strijd moet dus uitmaken wie het kampi oenschap der 2e klasse zal behalen. Deze wedstrijd wordt nu morgen op het veld der ver. Dosko, op de Raayberg te Bergen op Zoom, gespeeld. Zondag is d-us het hoogte punt van het competitieseizoen. Dat be looft een felle kamp te worden. Aangemoe digd door de supporters en naar te ho pen is zal een groote schare Zeeuwsche voetballiefhebbers niet ontbreken zul len beide elftallen den wedstrijd spelen, waarbij het kampioenschap, gevolgd door de promotiewedstrijden, de inzet is. Welk elftal heeft daar nu de meeste kans op? O.i. valt daar niets vein te zeggen. Er staat teveel op het spel, waardoor zooveel factoren van invloed zijn, dat in de verste verte niet te voorspellen valt wie de ge lukkige wordt. Men kan alleen hopen dat de sterkste zal winnen en dat het een faire, sportieve strijd zal zijn. Morgen wordt ook de laatste competi tiewedstrijd gespeeld: TSCVlissingen. Al leen voor de rangschikking is deze wed strijd nog van belang. Een gelijk spel is niet onwaarschijnlijk. BRESKENS—TERNEUZEN DE GROOTE STRIJD IN 3A. Er is nog een andere wedstrijd, welke over een kampioenschap beslist. In de Zeeuwsch Vlaamsche 3e klasse A spelen de twee gegadigden voor den kampioens titel, Breskens en Terneuzen, haar laat sten wedstrijd. Zij treden tegen elkaar in het veld te Breskens. Laatstgenoemde staat er zonder twijfel het beste voor. Zij heeft één punt voorsprong op Terneuzen Wint Breskens of speelt zij gelijk dan kun nen de Bressiaanders de kampioensvlag hijschen. Daaruit volgt dus, dat Terneu zen moet winnen om het kampioenschap te behalen. Aangezien Breskens het voor deel van eigen veld heeft en zij bovendien in Terneuzen reeds met 32 heeft gewon nen, staan de papieren van de thuisclub iets beter. Edoch ook hier geldt, dat het belang van een wedstrijd, moeilijk een uit slag laat voorspellen. De overige wedstrijden zijn van weinig belang meer. Biervliet kan, goed aange pakt, misschien een gelijk spel in de wacht sleepen tegen Oostburg. Sluiskil zal den uitwedstrijd tegen Tern. Boys wel winnen, terwijl ook Hoofdplaat dat op bezoek gaat bij Corn. Boys, in staat geacht moet wor den op de beide punten beslag te leggen. Belangrijke wedstrijd voor Eil. Boys. Vlissingen II is reeds kampioen van de 3e klasse B, doch zij kan geen promotie wedstrijden spelen. De op de tweede plaats eindigende club kan van dit buitenkansje profiteeren. Eil. Boys heeft een uitstekende kans daarop. Aan een gelijk spel in den uitwedstrijd tegen Terneuzen II hebben de Vlissingers voldoende om promotiewed strijden te kunnen spelen. Zeelandia II speelt tegen Burgh. Dat zal vermoedelijk wel een overwinning voor de bezoekers wor den. Het programma voor morgen is: Om het kampioenschap van Nederland. NEC—Achilles; DWS—Ajax Prom. comp. 2e kl. Afd, IV: Bleijerheide Limburgia. 2e klasse A: TSCVlissingen; beslissings wedstrijd: MiddelburgRBC (te Bergen op Zoom). 3e klasse A: BreskensTerneuzen; Bier vliet.Oostburg; Corn. BoysHoofdplaat; Tern. BoysSluiskil. 3e klasse B: Terneuzen IIEil. Boys; Zeelandia IIBurgh. GEEN NIEUWSGIERIGEN BIJ MILITAIRE WERKZAAMHEDEN. Van regeeringswege wordt ons verzocht het publiek er opmerkzaam op te maken, dat de uitvoering van militaire verdedi gingsmaatregelen in vele gevallen wordt belemmerd door de aanwezigheid van nieuwsgierigen, die van te dichtbij de mili taire werkzaamheden willen gadestaan. Mitsdien wordt het pubiek verzocht zich van een dergelijke, voor den arbeid der mi litaire hinderlijke belangstelling te onthou den, waardoor het tevens mogelijk wordt te voorkomen, dat ongewenschte elementen zich op de Hoogte stellen van deze verdedi gingsmaatregelen. Mocht het publiek aan bovenstaand ver zoek onverhoopt geen gevolg geven, dan zal het noodig zijn, extra-wachten en schild wachten uit te doen zetten, waardoor dus de dienst der troepen aanmerkelijk zal worden verzwaard. Vertrouwd wordt derhalve, dat ieder ten deze zijn medewerking zal verleenen. DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS. Vaardigheidsinsignes voor lucht bescherming en voor nationale diensten. Op de jongste vergadering van den na- tionalen Padvindersraad, onder presidium van Prins Bernhard gehouden, is een rap port over de wenschelijkheid tot het invoe ren van verkenners-vaardigheidsinsignes voor luchtbescherming en voor nationale diensten, besproken. Het rapport, van de hand van den heer A. H. van Leeuwen, secretaris van den na- tionalen Padvindersraad gaat vein het standpunt uit, dat de jongen niet wordt in geschakeld in het plan der overheid voor de bescherming der burgerbevolking tegen luchtaanvallen. De eischen voor het insigne handelen hoofdzakelijk over het kunnen improviseeren van een schuilloopgraaf, het onschadelijk maken van brandbommen, het gebruik van een gasmasker, vervoer van gaszieken uit een gasatmospheer, terwijl als eerste vereischte wordt gesteld, dat de padvinder het insigne ambulance heeft be haald. Voor de opleiding der padvinders voor dit insigne zal contact gezocht worden met de Ned. vereeniging voor luchtbescher ming. Eveneens werd besloten tot invoering van het insigne „nationale diensten", dat uit sluitend bestemd is voor de padvinders, die een verklaring van de ouders of voogden kunnen overleggen, waaruit blijkt, dat zij in geval van oorlog bij een der overheids diensten mogen worden ingedeeld. Gedacht is hierbij aan eerste-hulp dienst, luchtbe scherming, brandweer, politie, evacuatie dienst, kustwacht. INVAL IN EEN SPEELHOL TE ROTTERDAM. Dezer dagen heeft de Rotterdamsche po litie een goeden slag geslagen. Men ver moedde, dat in een pand aan de Galerij ha zardspel bedreven werdi Een inval leverde resultaat op. Een groep van 10 menschen, die zich met dobbelen bezig hield, werd aangetroffen. Allen werden naar het hoofd bureau overgebracht, waar proces-verbaal werd opgemaakt. Met uitzondering van zekeren B. van G. een 39-jarigen koopman, die beheerder van deze speelgelegenheid was, werden de aangehoudenen na verhoord te zijn naar huis gezonden. Uit het onderzoek bleek o.m., dat som mige spelers groote bedragen, in sommige gevallen zelfs tot 150 hadden verloren. SCHAKEN. KERES WINT VAN SIR GEORGE THOMAS. Het tournooi te Margate. De belangrijkste gebeurtenis van den derden dag van het tournooi te Margate was de nederlaag van Sir George Thomas, den leider, tegen Paul Keres. Het resul taat der andere partijen was zoodanig, dat thans zes spelers de leiding hebben, allen met 2 punten. Sir George Thomas speelde met wit een Spanjaard tegen Keres. Hoewel de En- gelschman deze opening uitstekend kent, vermocht hij er niet in te slagen voordeel te behalen. Keres speelde uitstekend en wist na 43 zetten de partij te winnen. In een Catalaansche opening speelde Flohr tegen Wheatcroft. De Engelschman ver loor zijn derde partij in successie: hij moest na 25 zetten de vlag strijken. De Pool Najdorf verdedigde zich Nimzo Indisch tegen Capablanca. Na 40 zetten besloot men tot remise. In de reservegroepen werden twee ron den gespeeld. Prins behaalde in de reser- vegroep A het maximum, doch dat was ook wel noodig, aangezien hij twee par tijen achter elkaar verloren had. Van Scheltinga en Landau speelden remise te gen elkaar en in de vierde ronde won Landau met zwart van Kitto. Onze land genoot heeft thans 3% uit 4, een fraaie score. In groep B won Van Doesburgh met wit van Schultz en maakte remise met zwart tegen Peters. De uitslagen luiden: Sir George ThomasKeres 01; Flohr Wheatcroft 10; CapablancaNajdorf Milner BarrySergeant Miss MenchikGolombek Premier reserves groep A: L a n d al u Van Scheltinga Prins Parr 1=-0OkittoLan dau 01; Van Scheltinga -Koenig KoblenzPrins 0-r-l. Premier reserves groep BVan Doesburgh Schultz 10; dr. Mul der Peters 10; PetersV a n Doesburgh VzFazekasdr. Mulder 10. Premier reserves groep C: Schelf- h o u tSchachter afgebroken in betere stelling voor onzen landgenooti; Snowden Schelfhout RARE RIJMELARIJ Onder de verkiezingsbiljetten, die de ge meentelijke aanplakborden sieren de liberale zijn ditmaal, dunkt ons, nu eens lang niet de slechtste komt ook eentje van de christelijk-historischen voor. Het munt niet uit door originaliteit van vorm, wèl door oorspronkelijkheid van den inhoud! Want er staan twee merkwaardige leu zen op. Holle leuzen. De eene luidt: dat de C.H. streven naar een christelijken staat in protestant- schen zin. Hoe? Zie naar mijn woor den, doch niet naar mijn daden: wie vormt een coalitieregeering met Rome? Als die leuze van dat verkiezingsbiljet waar is, dan moeten de C.H. onmiddellijk uit deze co- aiieregeering treden; wie naar een natie op protestantschen grondslag streeft, koketteert niet met wat krachtens die for muleering de vijand is! Maar ziet, op hetzelfde biljet staat de nog veel dwazere leuze: „Heel de kerk en heel het volk!" Dat is of dom, of dwaas, of beide. Ons volk is voor 35 Ned. Her vormd, 36% Roomsch-Katholiek, 8% Gereformeerd, 1% Israëlitsch, 4% tot andere kerkgenootschappen behoorend en voor 15 on-kerksch. Dat is een feit, hetwelk de C.H. niet kunnen veranderen, in geen honderd jaar. Dan van tweeën één: of de meer dan Va Roomsch-katholieken be- hooren niet tot ons volk (de Zuidgrens loopt dan binnenkort ongeveer langs den Moerdijk en de groote rivieren) of ze zul len door de C.H. wel ereis effentjes bekeerd wordenof het is ook al weer een praatje voor de vaak Luistert men naar leuze I, die der pro- testantsche natie, dan zou men denken, dat de C.H. voor afstooting van onze roomsche provincies zijn Het zijn wel origineele leuzen, maar het zijn geen goede leuzen. Integendeel: dit laat zich niet tezamen rijmen, en is dus rare rijmelarij. ZONDAG 16 APRIL. HILVERSUM I 1875 EN 415,5 Mi. 8,30 NCRV. 9,30 KRO. 5,00 NCRV. 7,45 —11,15 KRO. 8,30 Morgenwijding. 9,30 Gram. 10,15 Hoogmis. 11,45 Gram 12,15 Causerie 12 35 Gram. 1,00 Boekbespr. 1,20 R.K Fanfare en Zangver. 2,00 Vragenbeantw. 2,45 Gram. 3,00 Piano en KRO-~amerork m. m v. solisten. (In de pauze:'Causerie. 4,30 Ziekenhalfuur. 4,555,00 Ber. 5,05 Gew muz. (gr. pi 5,20 Vrije Evang. Kerkd. Hierna: Gew. muz (gr. pi.) 7,45 Ber. 7,50 Gram. 8,00 Ber ANP. 8,15 Rococo-octet 8 30 Radiotooneel. 8,45 Rococo-octet. 9.00 Gram .9,30 Zang en piano. 9.45 KRO-prk en solist. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Epiloog 11,00—11.15 Esperanto. HILVERSUM H 301.5 M 8 55 VARA 12,00 AVRO. 5 00 VARA. 6,30 VPRO. 8,00—12 00 AVRO 8,55 Orgelspel. 9,01 Ber 9,05 Tuinbouw- praatje 9,35 Orgelspel. 9,45 Causerie. 9,59 Ber 10,00 Nieuw Hongaarsch strijkkwar tet. 10 40 Declamatie en gram. 11.00 Es meralda en VARA-kinaerkoor. 12,00 Cau serie 12,20 AVRO-Aeolianork 1,00 Schil- derijbespr. 1,15 Verv. conc. 1,30 Causerie 150 Gram. 2,00 Boekenhalfuur. 2,30 Ned. Kamerork. (met inl.) 3 50 Gram 4,30 Sportrep Hierna: gram. en sportnieuws ANP 5,00 Ramblers. 5,30—6,00 Voor de kinderen. 6,05 Sportpraatje. 6,20 Sport nieuws ANP.,, gram 6,30 Toespraak. 6.40 Wijdingswoord. 7,00 Ned. Herv. Kerk dienst 8,00 Ber. ANP, Radiojournaal. 8,20 AVRO-Amusementsork., The Melody^ Sis ters en solisten. 9,05 Radiotooneel. 10,00 Omroepork en soliste. 10,30 AVRO-Muset- te-ensemble en solist. 11,00 Ber. ANP. gram. 11,3012,00 AVRO-Dance Band. DROITWICH 1500 M: 11,20 Hartley's sextet en solist. 12,00 Sandlers Weensch octet en soliste. 12,40 Gram. 1,20 Voor tuinliefhebbers. 1,40 Midland-ork. 2,40 Har- monie-ork. 3,20 Religieuze causerie. 3,40 Jenkins' ork. 4,20 Causerie. 4,40 Radio tooneel. 5,05 Causerie. 5,20 Viool en pia no. 5,50 Ber. 5,55 Marteli's ork. 6,35—7,10 Mannenkoor en solist. 7,15 Kerkdienst. 8,05 Liefdadigheidsoproep. 8.10 Ber. 8,25 Ra diotooneel. 9,35 Piano. 9,50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 8,00 en 8,30 Gram. 9,00 Bailly ork. 9,25 en 10,20 Gram. 11,30 Orgelconc. 11,50 Zang. 12,30 Gram. 12,35 La-urent-ork. 2,20 Zang. 2,35 Accor deon. 2,50 Vocaal kwartet. 3,05 Radiotoo neel. 3,50 Bilboquet's ensemble. 4,20 Uit het Vaticaarr, Eiar-symphonie- ork. en solisten. 5,,40 Radiotooneel. 6,20 Gram. 6,35 Parijs Mandoline-ork. 7,05 Zang. 7,50 Conc. 9,50 Gram. 10,2011,50 Jo Bouil lon's ork. KEULEN, 456 M. 5,20 Havenconc. 7,25 Solistenconc. 8,20 Gram. 10,35 Zang en piano. 11,20 Militair ork. 12,30 Gram. 1,20 Pop. conc. 3,20 Leo Eysoldt met zijn orkest, soliste en pianoduo. 6,50 Gram. 7,50 Ork. en solisten. 9,50 Hagestedt's wk. en solisten. 11,201,20 Nachtconc. (opn.) BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 8,20 Gram. 9,20 Gevar. progr. 10,20 Gram. 10,50 Zang en orgel. 11,20 Gram. 11,50 en 12,30 Dansork. 12,50 1,05 en 1,35 Gram. 2,55 Van de Velde's a capella koor en gram. 3,20, 5,05, 5,55 en 6,20 Gram. 7,20 Gevar. conc. 9,30 Dans ork. 10,2011,20 Gram. 484 ni: 8,20 Gram. 9,20 Gevar. conc. 10,20 Gram. 10,35 Orgelconc. 10,50 Gram. 11,35 Radio-ork. 12,551,15, 1,50 en 2,10 Gram. 2,20 Hollencourt-kwartet en gram."' 3,20 Gram. 4,20 Radio-ork. 6,15 en 6,35 Gram. 7,20 Radiotooneel. 7,50 Gram. 8,10 Radio tooneel. 9,30 Omer's ork. 10,2011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,35 Ork. en solisten (8,208,35 Voordracht over Schubert). 9,20 Ber. 9,50 Ver. voor oude muziek. 10,05 Ber. 10,2012,05 Pop. conc. (opn.) MAANDAG 17 APRIL. HILVERSUM I 1875 EN 415,5 M. NCRV-Uitzending. 8,00 Schriftlezing, meditatie. 8,15 Ber. gram. (9,309,45 Gelukwenschen). 10,30 Morgendienst. 11,00 Chr. lectuur. 11,30 Gram. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Am- sterdamsch salonork. en gram. 2,00 Gram. 3,00 Huishoudelijke wenken. 3,30 |Gram. 3,45 Bijbellezing. 4,45 Gram. 5,15 Voor de kinderen. 6,20 GramBer. 6,30 Vragen uurtje. 7,00 Minister mr. M. P. L. Steen- berghe: De Landbouwcrisispolitiek (De Veehouderij, waaronder de zuivel). 7,30 Ber. 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Chr. Muziekver. 9,00 Causerie. 9,30 Trioconc. 10,00 Ber. ANP, actueel halfuur. 10,30 Verv. Trioconc. 10,45 Gymnasiek. 11,00 Cembalo, fluit en viola da gamba, (opn.) 11,25 Gram. ca. 11,5012,00 Schriftlezing. HILVERSUM H 301,5 Mi. Alg. Progr. verzorgd door de AVRO. 8,00 Gram. (ca. 8,15 Ber.) 10,00 Mor genwijding. 10,15 Gew. muz. (gr. pi.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Piano. 11,00 Voor de vrouw. 11,10 Ensemble Jetty Cantor en gram. (ca. 12,15 Ber.) 12,45 AVRO- Amusementsork. en solist. 1,35 Cabaret (opn.) 2,35 Omroepork. en soliste. In de pauze: Voordracht over Ferdinand de Les- seps. 4,30 Disco-causerie. 5,30 AVRO-Sa- lonork. 6,15 Gram. met toel. (ca. 6,30 Ber.) 7,00 Zie Hilversum I. 7,30 Zepparo- ni-kwartet. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Concertgeb. ork. en solisten. 9,15 Causerie. 9,30 Lied jes. 9,50 Twilight Serenaders. 10,30 Orgel spel. 11,00 Ber. ANP, hierna: AVRO-Dan ce Band. 11,4012,00 Gram. DROITWICH 1500 M. 10,25 Northern Ireland Zangers. 10,50 Norman Brooks Berkely sextet. 11,20 Orgelspel. 11,50 Vroo- lijke voordracht. 12,15 Declamatie. 12.25 Gram. 12,50 Schotsch ork. 1,50 Piano. 2,20 Salisbury's ork. 2,50 Orgelspel. 3,10 Caba ret. 3,50 Gram. met toel. 4,20 Ch. Brill's ork. en soliste. 5,20 Ber. 5,40 Causerie. 6,05 Zang. 6,20 Gevar. progr. 7,20 Causerie. 7,35 Geraldois ork., revue-koor en solisten. 8,20 Ber. 8,45 Buitenlandsch overz. 9,00 Ork. en solist. 9,50 Harmonie-ork. 10,35 Van Straten's Band. 10,50 Gram. 11,1011,20 Ber. RADIO PARIS 1648 M. 8,00 en 9,00 Gram. 10,20 Locatelli-ork. 11,30 Zang. 12,30 Fran- gois Gras-ork. 1,35 Zang. 1,50 en 2,30 Gram. 2,35 Zang. 2,50 Viool en piano. 3,40 Cello. 3,55 Gram. 4,40 Viool en piano. 5,35 Felix Raugelkoor en causerie. 6,20 Can- treile-ork. 7,50 Operette. 10,2010,35 Gram. KEULEN 456 M. 5,50 Gram. 6,30 Militair ork. 7,50 Amusements-sextet. 11,20 Hage stedt's ork. 12,35 Nedersaksen-ork. en so list. 1,30 Pop. conc. 3,20 Leipziger sym- phonie-ork. 5,45 Solistenconc. 6,30 en 7,50 Gram. 8,15 Westduitsch weekoverz. 8,35 Ork. en solist. 9,5011,20 Leo Eysoldt's ork., vroolijk instrumenaal kwintet en solist. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 11,20 Gram 11,50 Ork. 12,50—1,20' Gram. 4,20 Kamerork. van Antwerpen. 5,00, 5,50, 6,20 en 7,20 Gram. 8,20 Nat. ork. van België en solist. 9,5011,20 Gram. 484 m: 11,20 Gram 11 50 Dansork. 12,50 1,20 Gram. 4 20 Cello en piano. 5,35 Zang. 6,05 Piano 6,35 Gram. 7,20 Sympho- nie-ork. 850 Koor. 9.3010,20 Dansork. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M 7.30 Berlijnsch Philh ork. en solist. (8,208,35 Declamatie). 9 20 Be- 159 viool en piano. 10,05 Ber. 10,20 Beriiinsch kleinork 11.10 —1120 Gram MARKTBERICHTEN Middelburg, 14 April. Groentenvei- ling. Andijvie 16—23 c„ Snijsla 24—48 c Slavelden 2736 c., Postelein 34 c., Witlof 1523 c., Koolrapen 3,5 c., Uien 15 c., Kroten 1,54,5 c., Roode kool 910 c., Prei 920 c., alles per leg, Peön 1219 c., Raap stelen 1,52 c., Selderie 17 c., Rabarber 2,56 c., Radijs 1,54,5 c., alles per bos; Kropsla 513 c., per stuk. K a p e 11 e, 14 April. VeilingsverPeniging „Kapelle-Biezel nge en Omgeving". Groenten: Spinazie 15—17, Snijsla 22 26, Rabarber 4,57,5, alles per kg, Radijs 0 75-1.40, Rammenas 1.802, Bosselderij: 4.104.90, alles per 100 bos. Diversen: Aardappelen (Bevelanders! 1.70 per 100 kg. Bloemen: Primus Triloba 1.56, Tulpon 6,513, beide per bos, Azalia's 17—30 per- pot. April. 18 Goes, Huizen, Jonkers. 19 Vrouwepolder, Hofstede, Batten. 19 Middelburg, Hofstede, Hertogs. 20 Middelburg, Huizen, v. d. Harst. 20 Middelburg, Huizen, Terpstra. 21 Middelburg, Inspan, Terpstra. 26 Nisse, Huis, Jonkers. 28 Vere, Inspan, Hertogs. Baarland, Hofstede en land, v. Dissel. 's Heer Abtskerke e.a., land, Jonkers. Middelburg, Afbraak, Heiboer. Kapelle, Hofstede, v. d. Harst en Kram. Mei. 2 Biggekerke, Hofstede en land, v. d. Harst 5 Meiiskerke, land, Loeff. 3 Goes, Hofstede en land. v. Dissel. MIDDELBURG: ZA 15 Apr. Verg. Statenkring Walcheren der S.G.P. spr. ds. Alberts, te Vlaar- dingen; Kerkgeb. Vrijz. Herv. 19.30 h. ZA 15 Apr. Uitv. Kl. Symphonie (Muz.- Tooneel); St. Joris 20 00 h. ZO 16 Apr MA 17 Apr. Lez. Natuurk. Gezelschap spr dr. P. H. van der Hoog, St. .Joris- 20.15 h. MA 17 Apr. Openb. Verg. spr. ds. G. K. Wiersma, te Noordwolde en L. On- derdijk, St. Joris 20.15 h. GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 14—DO 20 Apr. „Sneeuwwitje" en „Ze trouwde met den melkboer", 20.00 h. Za, Zo, Wo en Do matinée 15.00 h. CITY, Middelburg VR 14—DO 20 Apr. „Suez" en „My Lucky Star", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 14-DI 18 Apr. „Gold Diggers in Paris" en „Het derde Alarm", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. lederen ZO Thé en Soirée dansante Pavil joen Intime te Vliss. u, V

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 7