Hf fr<»trmciale HIDDELBURGSCHE COURANT CGOESCHE COURANT) Victor Emmanuel wordt Koning van Albanië. De Pool Wreszynski slaat terecht. Waakzaam en Bereid. Geruchten inzake Duitschen aanval op Nederland. In Mei misschien terugtrek king der Italiaansche troepen uit Spanje. Er komt dus een personeele Unie tusschen het Albaneesche en het Italiaansche koninkrijk. Ontevredenheid onder de Mohammedanen in het Italiaansche Libye. Volgens een Fransch bericht tenminste. KONINGIN GERALDINE BUITEN GEVAAR. Verontwaardiging in de Duitsche pers. TWEE GOEDERENWAGONS BIJ DELFT ONTSPOORD. Het treinverkeer tusschen Rot terdam en Den Haag gestag neerd. De schoonmaak van mijn huis, die is weer losgebroken, Dus loop ik in het Park mijn Ibis-pijp te rooken. WEERBERICHT, De president "der Amsterdam- sche rechtbank noemt hem een Mefisto, een aartsbedrieger. mmmm 10,00 irafn. Ber. 1—1,15 Qua- ig. 4,45 jeugd, iuserie. [ïi. 7,50 lelconc. -10,00 Gram. 11,50— 'Dagblad. Uitg. N.V. De Middelbwgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen'" Middelburg en Goes 18 et. NUMMEB 87- TWEE BLADEN. DONDERDAG 1 13 APRIL, 103». EERSTE BLAD. 182e JAAKG. agpes Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 qt p. r. Bij contract lager, Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bip vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct De hond is, in het generale, een nobel ge dierte. Maar somwijlen ziet men een hond, die afgeranseld is, en door zijn baas getrapt werd, i" stede van den beul naar de keel te vliegen' kruipend op den baas af komen, om de hand, die hem sloeg, te likken. Er is weinig weerzinwekkender gezicht dan dit. Nu het armoedige Albanië, na vruchte loos eenigen heldhaftigen weerstand te heb ben geboden, voor de slagen van den bijl uit den lictorenbundel is gevallen, moet het wel huilen met de Italiaansche wolven, die in zü'n bosch kwamen. Het kan voorkomen dat de mensch beau mine a mauvais jeu moet maken: berus tend, en als 't kan zelfs met een vriende lijk gezicht, aanvaarden, wat uit bittere noodzaak over hem kwam en, door eigen schuld of overmacht, niet af te wenden was. In zwijgend-hoog volkomen berustend aanvaarden, nadat al het menschenmogelij- ke om 't onheil af te wenden, gedaan was, kan grootere karaktersterkte en diepere zielenadel liggen, dan in kwajongensachtige rebellie. Maar het lekken van des geweldenaars hand is immer slechts verachtelijk. „Het hoofd der nieuwe Albaneesche re geering zoo meldde het Italiaansche te- legraafageritschap Stefani dezer dagen heeft allen Albaneezen bevel gegeven de Italiaansche burgerlijke en militaire auto riteiten te gehoorzamen." Dit was zijn plicht. Maar. „In een radio rede heeft hij verklaard, dat de interventie van Italië in Albanië al gedurende vele ja ren noodzakelijk was, aangezien het land niet zelf in staat was zich te organiseeren." Dit is het zichzelven uitreiken van een testimonium paupertatis, een bewijs van on vermogen. De vraag is, of dat in overeen stemming met de feiten is; zoo ja, dan blijft het tegenover den overweldiger niettemin een weinig verheffende zelfvernedering. Maar wanneer dan een telegram aan den heer Mussolini volgt, hetwelk deze nieuwe Albaneesche potentaat overzond, beginnen de met de erkenning der ontvangst (gesneu velden inbegrepen?) van „het glorierijke Italiaansche leger" en vervolgende: „Als afgevaardigden van het volk van Albanië, dat in den loop der eeuwen zijn trouw en vriendschap voor de groote Italiaansche natie heeft gehandhaafd, zijn wij er trotsch op in ons land, waar Italianen en Albaneezen zoo dikwijls hebben samen gewerkt, het Italiaansche le ger te kunnen begroeten, dat het symbool en de personificatie is van de herboren Romeinsche macht. In dit tele gram van hulde bevestigen wij den onwan- kelbaren trouw vqn ons volk (onwankel baar? waaraan??) en wij wachten vol ver trouwen op het program, dat uw illustere vertegenwoordiger graaf Ciano hedenmor gen aldus hëeft samengevat: orde, wel vaart, rechtvaardigheid, zoowel politiek als sociaal, binnen het kader van de fascisti sche vrijheid"Dan staat ons alles ver der stil. Dan kunnen wij niet anders dan met de grootste verachting ons afwenden van deze hondsche onderdanigheid, deze eerlooze stroopsmeerderij, en zeggen: als 't volk der Albaneezen inderdaad zóó is, dan verdient het niet beter dan in slavernij te vervallen, en is het toch in zijn aard nobeler en ede ler, dan. mag men hopen dat dezen verrader zijn loon nog wel eens tehuisgebracht zal worden. Maar wij hebben tenslotte niet rechts- streeks om Albanië beducht te zijn. Wij hebben met Nederland te maken. En dan doet het toch wel deugd te besef fen dat, wat er van ons in onze onderlinge verdeeldheid en politieke hakketakkerij ook te zeggen moge zijn, ons Nederlandsche volk toch zeker nooit of te nimmer tot zulk een peil van verachtelijkheid zal dalen als die nieuwe Albaneesche regeerder der we reld thans vertoont. Integendeel: de vrijheid en zelfstandig heid zijn ons het dierbaarste dat wij bezit ten, en schoon men in ons land geen oor logszuchtig gebral hoort wij beminnen den vrede meer dan welk land ter wereld misschien is het toch goed te weten, dat het Nederlandsche volk in zijn geheel een voudig niet denkt aan de mogelijkheid ooit roet wien dan ook te gaan praten over lenigen inbreuk op onze souvereiniteit, on- 'f- integriteit, onze vrijheid en onze rech ten. Statisch of dynamisch, politiek of strate gisch, democratisch of dictatoriaal, het doet er niet t°e hoe en wat men 't door wien ock wil laten aandienen: de zaak is, voor wat ons betreft, bij voorbaat zoo klaar als een klontje. Tot elke redelijke onderhande ling over welke zaak ook te allen tijde be reid; met eisch van volstrekte wederkeerig- heid de souvereine rechten onzer buren en verdere medebewoners dezer planeet ten volle erkennende; niet vervuld van jeugdige heethoofdigheid die om een „geval", een -incident" bereid zou zijn roekeloos tiendui- zenden bloeiende Nederlandsche mannenle vens in de waagschaal te stellen, zal Neder and niettemin te allen tijde en ondei ,e omstandigheden met inzet van a 1 «ml Jachten Pal staan om eiken aan- q...v w b 1 k e n kant ook op zijn liikheid'o z*®n staatkundige onafhanke pefen af teXan^^' kraCM Va" Wa" tigheid !Kf thoof<5lgheid ook geen lafhar- wmen wiilï eergevoelens verheven willen wrj toch nimmer gedoogen dat onze Sast"1" Vnje Nederlanclers wordt aan Deze eer is ook ons meer waard dan het leven. Stefani meldt uit Tinana: De constitueerende vergadering van Al banië heeft gistermiddag eenstemmig een motie aangenomen, waarin het volgende wordt gezegd: Het bestaande regime wordt afgeschaft en de daarop berustende grondwet inge trokken. De vergadering benoemt een re geering, die de beschikking over volmach ten heeft. Zjj verklaart, dat alle Albanee zen erkentelijk zijn voor het opbouwende werk van den Duce en het fascistisch Ita lië voor de ontwikkeling en het welzijn van Albanië en besluit het leven en lot van Albanië nauwer te binden aan het leven en lot van het. fascistische Italië door banden van de grootste solidariteit. Tus schen beide landen zullen in dezen geest van solidariteit overeenkomsten worden gesloten. De constitueerende vergadering vertolkt den eensgezinden hernieuwingswil van het Albaneesche volk en besluit als plechtig pand daarvoor de kroon van Albanië in den vorm van een personeele unie aan te bieden aan Victor - Emmanuel, koning van Italië en keizer van Abessynië, voor hem en zijn koninklijke afstammelingen. De vergadering heeft verder de samen smelting van het nieuwe Albanèesche ka binet, voor welks vorming zij opdracht had gegeven aan Verlaci, die premier en minister van onderwijs is, goedgekeurd. De leden van het nieuwe kabinet zijn onmiddellijk na de vergadering in het Italiaansche gezantsehapsgebouw ontvan gen door den Italiaanscfïen minister van buitenlandsche zaken, Ciano. Deze ver scheen daarna op het balkon en noodigde het publiek uit den Koning-Keizer en den Duce te huldigen. De zelfstandigheid van Albanië gehandhaafd! beweert Gayda: In de Giornale d'Italia schrijft Gayda, dat het besluit der Albaneesche constitu eerende vergadering, de integriteit en de nationale individualiteit van Albanië hand haaft en een krachtige vereeniging van arbeid en oriëntatie tusschen beide landen mogelijk maakt. Deze vereeniging werd se dert eenigen tijd gewenscht door het Al baneesche volk, voor de bescherming van zijn belangen, die overeenstemmen met de thans algemeen erkende belangen van Italië. Men meldt uit Rome nog aan de N.R.C De uirroeping van koning Victor Emma nuel tot koning van Albanië bepaalt voor- loopig de wijze, waarop de verhouding tus schen Italië en Albanië geregeld zal wor den. Er blijft dus in naam nog een afzon derlijke Albaneesche staat bestaan, en daarmee is de belofte, fdie de Italiaansche regeering aan Londen heeft gedaan, ver vuld, wat het aan Chamberlain eenigszins gemakkelijker zal moeten maken met het fait accompli vrede te nemen. Toch is een dergelijke persoonlijke unie tusschen beide landen reeds een zeer vergaande inmen ging van Italië in de Albaneesche zaken en het is niet uitgesloten, dat de mogend heden vooralsnog zullen weigeren den nieuwen koning van Albanië te erkennen. Men zou over de wijze, waarop de wet gevende Vergadering, die den koning heeft uitgeroepen, zelf gevormd was, wei wat meer willen weten. Zeker is, dat die ver gadering niet dezelfde is geweest als het Albaneesche parlement en dat de leden ervan niet door eenige verkiezing zijn aangewezen. Waarschijnlijk zijn zij door de Italianen benoemd, doch dit blijkt uit de communiqué's niet. Het land is thans voor het grootste deel in Italiaansche handen alleen het Noord-Oostelijk gedeelte, dat zeer bergachtig is en waar het aan wegen ontbreekt, omdat er vrijwel geen plaatsen van eenige beteelcenis gelegen zijn, moet nog worden bezet en het is niet uitgeslo ten, dat de Italianen in deze onherbergza me gebieden op zekeren tegenstand zullen stuiten, die dan echter alleen den vorm van een guerilla zou kunnen hebben. In dat N.O.-gebied woont ook de stam der Mati, waarvan Zogoe éénmaal het stam hoofd was. Het Fransche persagentschap Havas meldt, dat volgens uit Tripolis komende rei zigers, de ontevredenheid, die zich na de verandering van Libye in een Italiaansche provincie in Mohammedaansche kringen al daar heeft geopenbaard, na den Italiaan- schen aanval op Albanië toegenomen zijn. Ondanks de zeer krachtige voorzorgsmaat regelen zouden de geruchten omtrent een opstand aan de Saharagrens zich snel ver spreid hebben en in het geheele land een vij andige gezindheid jegens de Italiaansche re geering hebben geschapen. Volgens dezelf de reizigers zou een decreet, waarbij aan de Tripolitaansche Mohammedanen, die zulks verzoeken, de semi-nationaliteit van Italië wordt verleend, niet het te Rome gewensch- te succes hebben gehad. Slechts enkele amb tenaren zouden om toepassing van het de creet hebben verzocht. Medegedeeld wordt, dat tal van vlug schriften worden verspreid en dat de noma den met een mondelinge campagne zouden strijden tegen de ophitsing van radio Tri polis tegen de islamitische politiek van Frankrijk. In deze vlugschriften wordt er bij de Mo hammedanen op aangedrongen zich te hoe den voor de haatcampagne der regeering te Rome en zich te verzetten tegen haar veroveringscampagnes, die de Tripolitaan sche soldaten met hun bloed zouden moeten betalen. Er zouden honderd arrestaties ver richt zijn. Dat zeggen wij zelden, maar wij weten het'allen, voorzoover wij goede Nederlanders zijn. En dat is ondanks alles, liet meerendeel. De liberale veterane Elise Soer schreef in de zoojuist verschenen „Vrijheid" het vol gende gedicht -onder het opschrift „Liever dood dan slaaf": Wij zijn wel klein, maar onbevreesd, En bijten van ons af. De vreemdeling, hij kent ons niet, Als hij ons scheldt voor laf. Wij houden niet van veel vertoon, Want nuchter is onz' aard; Maar, als het moet, dan slaan wij toe, En strijden onvervaard. Het bruisen van de vrije zee, Dat tintelt door ons bloed; Juist in het barnen van 't gevaar Toont Nêerland heldenmoed. Zijn leus is: „Liever dood dan slaaf!" En vroom legt hij zijn lot In hoede van een Hooger Macht, Vertrouwend op zijn God! E. S. Het had als motto boven dit reeds ge schreven hoofdartikel kunnen staan het wordt er nu als toegift aan toegevoegd. Reuter meldt uit Athene: Volgens de laatste berichten uit Larissa is de gevluchte koningin Geraldine van Al banië thans buiten gevaar. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat de Duitsche pers zich fel keert tegen een bericht van het Londensche blad „News Chronicle", waarin gezegd werd, dat Duitschland voorbereidende maatregelen trof voor een aanval op Nederland. De „Voelkische Beobachter" verlangt van het Londensche blad, dat het den naam zal noemen van de „officieele Duitsche in stantie", welke deze berichten heeft mede gedeeld. Indien het blad hiertoe niet in staat is, dan zal het voor de geheele wereld gebrandmerkt zijn als een gemeene leu genaar en met het blad zijn opdrachtge vers in Londen. Een regeeringssysteem evenwel, dat een dergelijke schandaalpers rustig laat voortgaan, mag zich er niet over verwonderen, wanneer men het dit bewust dulden en bevorderen van de ophitsing van het volk kwalijk neemt. Tenslotte merkt de „Voelkische Beobachter" op, dat het niet noodig is te zeggen, dat Duitschland geen en kele soldaat gereed heeft staan tegen het bevriende Nederland. De „Berliner Boersenzeitung" schrijft, dat de vraag zich opdringt of de bewering, dat Duitschland een inval zou willen doen in Nederland, niet is ingegeven door het ver langen Nederland tegen Duitschland op te hitsen in het kader van de omsingelings- politiek. Kort geleden heeft men iets der gelijks getracht met Griekenland. Het blad noemt het opmerkelijk, dat de militaire voorzorgsmaatregelen van de Nederland sche regeering niet alleen zijn genomen aan de landsgrenzen van Nederland, doch ook aan de kust, waar de havens niet liggen in de richting van Duitschland, doch in de richting, waar men -thans zoo ontzagelijk bezorgd is voor de onaantastbaarheid van Nederland, en het blad vraagt zich af, of de Nederlanders zelf niet hun eigen meening hebben over het „onbaatzuchtige" aanbod van Engeland tot bescherming, wel ke meening sterk afwijkt van die van de „News Chronicle". De Berlijnsche correspondent van het „Hamburger Fremdenblatt" schrijft, dat er voldoende redenen zijn om te gelooven, dat de „ongegronde" bezorgdheid van de Nederlandsche regeering is opgewekt door die Britsche kringen, die niettegen staande alle tot nu toe gemaakte fouten, hun hoogste wijsheid zoeken in de omsinge ling van Duitschland. Hier moet men ook de bron van de onwaarheden zoeken, welke steeds weer door de „News Chronicle" wor den verspreid, zoolang niet in Engeland autoriteiten komen, die een einde maken aan deze ophitsing tot oorlog. Stefani meldt uit Rome: Mussolini heeft gisteren generaal Gam- bara, den commandant der Italiaansche vrijwilligers in Spanje* ontvangen. Gambara bracht verslag uit over vraagstukken be-i treffende de repatrieering en den datum van repatrieering der Italianen. Uit Madrid wordt gemeld, dat de demo bilisatie van de buitenlandsche vrijwilligers beginnen zal na de overwinningsmarsch. Deze marsch, welke het einde van den bur geroorlog zal vieren, zal op 2 Mei worden gehouden in Madrid voor generaal Franco en met deelneming van alle Spaansche strijdkrachten, d.w.z. 500.000 manschappen en 700 vliegtuigen. De Italiaansche troepen, welker hoofdkwartier te Alicante is geves tigd, en de Duitsche vrijwilligers zullen aan het défilé deelnemen. r Gisteravond om acht uur zijn ten Zui den van het station Delft door onbekende oorzaak twee goederenwagens van een trein, welke juist naar Rotterdam was vertrokken, uit de rails geloopen, tengevol ge waarvan het spoorwegverkeer tusschen Den Haag en Rotterdam volkomen ge stagneerd werd. De electrische geleiding ter plaatse werd beschadigd. Maatregelen werden genomen om de reizigers per tram naar Den Haag te vervoeren, vanwaar zij de reis per electrischen trein naar Rot terdam-Hofplein konden voortzetten. De internationale treinen naar en van Amster dam, werden omgelegd over Breukelen. Te middernacht waren de herstellings werkzaamheden nog niet beëindigd. De omlegging van het personenverkeer in verband daarmee duurde op het traject tusschen Schiedam en 's-Gravenhage nog voort. Vanochtend evenwel was de dienst tus schen Den Haag en Rotterdam weer vrij wel normaal. Wel moesten de electrische treinen ten Zuiden van het station Delft over een afstand van ongeveer vijfhonderd meter nog zonder stroom rijden. Kees neyy. VOOR DE PIJP Dobbelmannlekker, man (Ingez. Med.) Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwaar bewolkt tot betrokken, eenige regen, overdag iets kouder, matige Z W. wind. VR 14 Apr. Zon op: 5 h. 09; onder: 18 h. 54. Licht op: 19 h. 24. Maan op: 2 h. 52; onder: 13 h. 28. N.M. 19 Apr. Hoog- en Laag water te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. April. Donderdag 13 8.31 21.04 2.04 14.48 Vrijdag 14 9.51 22.23 3.34 16.14 Zaterdag 15 11.02 23.18 4.49 17.14 April. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. Donderdag 13 9.56 22.34 3.03 15.52 Vrijdag 14 11.17 23.58 4.29 17.17 Zaterdag 15 12.335.43 18.20 De rechtbank te Amsterdam behandelde vandaag de strafzaak tegen den 45-jarigen koopman Siegfried Wreszynski, geboren te Gmezno in Polen, staatsburger van de vrij stad Danzig, tot voor korten tijd woonach tig te Los Angeles, Beverly Hills, doen thans gedetineerd in het huis van bewaring te Amsterdam, verdacht van een tweetal oplichtingen. Begin November van het vo rige jaar werd hij gearresteerd door de hoofdstedelijke centrale recherche tijdens zijn verblijf in een der voornaamste hotels in de binnenstad. Deze arrestatie deed vooral in de Engel- sche pers stof opwaaien, niet omdat de bei de oplichtingen, die hem thans tenlaste zijn gelegd van een bijzonder belang zijn, maar omdat deze Wreszynski in de financieele wereld vele jaren een zekere rol heeft ge speeld. Niet altijd tot genoegen van regee ringen, want hij is uit vele landen uitgewe zen, zonder echter met den strafrechter in aanraking te komen. Hij verrichtte als com pagnon van kolonel Norris, of als diens lasthebber, bankzaken, die voornamelijk be stonden uit het deblokkeeren van vorderin gen op crediteuren in landen met een be perkt betalingsverkeer, zooals Duitschland, Hongarije, Italië etc. Deze Norris was op dit gebied een figuur van internationale re putatie, een figuur, waarom een geheimzin nig waas hangt. Norris bekleedde tijdens den wereldoorlog een hooge positie bij de British Intelligence Service, en na den vre de van Versailles maakte hij deel uit van de entente-commissie. In Berlijn knoopte h\j waardevolle relaties aan, die zich ook uitstrekken tot vooraanstaande figuren, on der het huidige regime. De feiten, waarvoor W. te Amsterdam werd gearresteerd, hebben hiermee intus- schen niets te maken. Als gezegd werden er hem twee ten laste gelegd. Oplichting van een Oostenrijksche dame. Het eerste geval betreft een oplichting ten nadeele van mej. Toni M., een Oosten rijksche dame, die reeds geruimen tijd in Nederland vertoeft. Toni M. had aan Wr. medegedeeld, dat haar jongste zuster, haar moeder en haar zwager, die te Weenen woonden, evenals haar oudste zuster, diens man en haar broer, die reeds uit Weenen gevlucht waren en te Cannes in Frankrijk woonden, gaarne wilden emigreeren. Zij vroeg Wreszynski of hij in dit opzicht soms iets voor haar familie kon doen. Verd. was direct op haar verzoek ingegaan. Natuur lijk kon hij haar helpen. Hij was zoo ver telde hij Argentijnsch consul en de Amerikaansche consul te Rotterdam was een goede kennis van hem. Door tusschen- komst van dien consul zou het wel moge lijk zijn om voor haar familie de vereischte visums te krijgen. Zjj moest hem de pas poorten maar zoo spoedig mogelijk bezor gen, maarbovendien móést zjj hem voor ieder visum 500 dollar geven. Hij zou dan in een minimum van tijd de visums krijgen. Het geld zou dienen als waarborg som en het zou na landing in Amerika on middellijk worden gerestitueerd. In goed vertrouwen stelde Toni M. aan Wr. 4.000 ter hand, doch van de beloofde vi sums kwam niets. Primair is dus de op lichting ten laste gelegd, subsidiair heeft het O. M. de verduistering van de 4.000 gesteld. Oplichting van een koopman uit Goes In de tweede plaats is ten laste gelegd, dat hij in October 1938 P. F. H. een koop man uit Goes, met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoordeelen, heeft be wogen hem 6.000 af te geven, door hem opzettelijk bedriegelijk mede te deelen, dat hij een tip had gekregen uit Zweedsche re- geeringshuizen, dat er door teen bepaalde financieele transactie 150 pet. winst kon worden gemaakt, zoodat met 6.000 een som van 9.000 kon worden verdiend. Voorts deelde hij mede, dat hij groote za ken deed met de Amsterdarnsche Bank. Om dit te bewijzen, toonde hij een fotografische copie, gedateerd 5 October 1938 en geadres seerd aan „Herrn konsul S. Wreszynski" waarin hem een bedrag van 120.000 pond sterling werd toegezegd, wanneer hij zou slagen in het deblokkeeren van een groot aantal vorderingen op Duitsche en andere crediteuren. Bovendien gaf hij opzettelijk bedriegelijk voor aldus de dagvaarding dat hij binnenkort een dergelijk groot be drag zou incasseeren. Ook in dit geval is subsidiair de verduistering ten laste gelegd. Wreszynski ontkende beide oplichtingen te hebben gepleegd. In deze zaak zijn der tien getuigen gedagvaard en twee tolken, een Engelsche en een Duitsche. Aanvankelijk had men ook Norris als ge tuige willen hooren, hij weigerde echter als „barrister", als getuige, op te treden. De rijke man, die uit een hotel werd gezet. Als getuige werd o.a. gehoord de zange res Eva Busch. Zjj had verdachte in 1937 leeren kennen, hij had voorgegeven zeer rijk te zijn. Zij besloten te trouwen en gin gen naar Amerika. In New-York bleek ech ter, dat verd. verre van rijk was. Hij kon de hotelrekening niet betalen enwerd met zijn a.s. vrouw op straat gezet. Verd.: Ja, als ik op die geschiedenis in zou gaan, zou ik lang werk hebben. Kort gezegd: 't was de schuld van mijn secreta ris. Die zou waardepapieren voor mij ver- koopen en dat had hij verzuimd. Eva Busch geeft toe, dat verd. indertijd een secretaris had. Officier: hebt U hem wel eens zien wer ken? Getuige: nooit. Wel had hij zoo nu en dan zakenrelaties op bezoek. Na New York was getuige met verdachte naar Hollywood gegaan. Maar toen ver voegden zich een of twee maal detectives 1 aan de woning en getuide vond het toen

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1