Instantine VICKS H0ESTB0NB0NS DROGE KEEL 't is van »3o?e*« ZEELAND. „In den Waleherschen Dolfijn1 GEMEND NIEUWS. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZU3DGEVELAHD. NOORD-BEVELAND. ÜEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. KERK EN SCHOOL. AFLOOP VERKOOPINGEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. WEERBERICHT. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG (Ingez. Med.) Middelburg-R.B.C. te Bergen op Zoom. Italiaansche „vrijwilligers" uit fUSpanje terruggekeerd. Hel moderne pijnstillende middel (Ingez. Meded.) PASCHEN TWEE EN DRIE. Hetweder, dat ons tot eind vorige week dag aan dag teleursteled, heeft juist tegen Paschen een geheel ander beeld gekre gen en heeft ieder die er op uit kon, doen genieten van den blauwen hemel, een mooien lentezon, en een totale afwezigheid van wind. De tweede en de derde Paasch- dag zijn dan ook in het bijzonder door. dul- en daardoor was het in de middaguren vrij zenden besteed om naar buiten te trekken stil in de stad, doch des avonds zaten de meeste gelegenheden rond en nabij de Markt vol, voor een groot deel met per sonen uit de plaatsen in de omgeving, die de ndag besloten met een bezoek aan de stad en zich daar nog korter of langer amuseerden, dat veelal bestaat door heen en weer te tippelen. De Paaschdagen hebben ook reeds 'vrij wat vreemdelingen gelokt, die hetzij per trein, hetzij met auto, motorrijwiel of op andere wijze naar Walcheren kwamen en er genoten van de mooie omgeving. Overtredingen der politie-verordening door caféhouders. De politie heeft twee verschillende café houders verbaliseerd wegens overtredingen die niet dagelijks voorkomen. Een hunner had art. 88 dér politie verordening overtreden, inhoudende dat de tappers verplicht zijn te zorgen, dat hunne voor het publiek toegankelijke localiteiten, zoolang zich daarin één of meer bezoekers bevinden, van den openbaren weg af door één of meer deuren steeds onbelemmerd toegankelijk zijn voor de ambtenaren van politie. In het onderhavige geval was het na middernacht, dus na sluitingstijd. Doch ook dan moet er onbelemmerde toegang voor politiemannen zijn, als er nog bezoekers aanwezig zijn, als is dit volgens art. 82 der verordening op zichzelf verboden. Een tweede geval betrof het verstrekken van sterken drank, terwijl volgens art. 86 der politie-verordening de burgemeester voor gisteren het tapverbod van kracht had verklaard, omdat ingevolge de Dienstplicht wet bepaalde militairen onder de wapenen moesten komen. Hier kunnen wij aan toe voegen, dat de ze bepaling na 8 uur des avonds met het oog op de drukte van Paaschdrie is inge trokken, teneinde de betrokken zakenlieden niet meer dan hoog noodig schade te be rokkenen. Aanrijding. Gistermiddag half vijf kwam op den 's- Gravenpolderschen weg, ter hoogte van den watertoren, de motorrijder A. P. te 's-Gravenpolder, in botsing met den 81-jari- genwielrijder J. G. te Wolfaartsdijk. J. G. werd op den grond geworpen en bekwam verwondingen aan gelaat en hoofd. Dokter Wouda verleende de eerste hulp. Het rij wiel werd gedeeltelijk vernield. De politie heeft het geval in onderzoek. NACHTELIJK RUMOER. Eenige bewoners uit omgeving der ha ven klaagden over nachtelijk rumoer. Vooral hedennacht zouden ze uit den slaap gehouden zijn. Wij vernemen, dat dit ru- mcer, dat zooveel mogelijk beperkt wordt, in verband s.taat met het in orde maken van de oude brugwachterswoning voor den luchtbeschermingsdienst. Gelijk men weet werd hiertoe veertien dagen geleden door den Raad besloten en de omstandigheden dwingen er toevalliger wijze toe om grco- fen spoed met deze werkzaamheden te be trachten. VERE. De inzameling ten bate van de vereeniging Het Hoogeland heeft ruim 7 opgebracht. HANSWEERD. Gedetacheerd bij de bri gade marechaussee alhier, de marechaus see A. v. d. Boom van de brigade Honte nisse. IERSEKE. Het zomerweèr der laatste dagen is alhoewel zeer aangenaam, zeer schadelijk voor de mosselverzending. De vraag uit België en Frankrijk is de helft minder dan vorige week. De kwaliteit handhaaft zich tot heden goed. IERSEKE. Maandag 2den Paaschdag gaf de tooneelvereeniging van het Nut van 't Algemeen een heropvoering van het stuk ..De Rare", een spel in 3 bedrijven cTöor den Vlaamschen schrijver Jac. Ballings. De rollen werden weer op uitstekende wijze vertolkt Het publiek beloonde de spelers na afloop met een flink applaus. KAPELLE. Gekozen werd tot voorz. van de pi. afdeeling Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming de heer M. Glas Jbz. tot secr. de heer D. Ganseman en tot penning meester de heer P. Zegers. WOLFAARTSDIJK. Maandagavond werd alhier van den arbeider D. Sijvat een rij wiel ontvreemd Het rijwiel stond binnen een afrastering tegen zijn woning. Dinsdag werd de ruim 80-jarige J Goetheer wonende alhier die zich per rij wiel in de omgeving van Kloetinge bevond aangereden door een motorrijder. Het om geluk is nog tamelijk goed afgeloopen. Met eenige won en aan het hoofd is Godfheev na verbonden te zijn per auto naar zijn woning alhier gebracht. KORTGENE. De veerboot, welke den dienst onderhoudt tusschen het Kortgeen- sche en het Wolfaartsdijksche veer is Za terdag van de werf uit Vlissingen, waar de boot gerepareerd is, teruggekeerd. De dienst functioneert nu weer normaal. B\j beschikking van den minister van Financiën is de ontvanger der directe be lastingen enz. A. A. Oomens verplaatst van het kantoor der directe belastingen en ac cijnzen te Kortgene naar de inspectie der directe belastingen te Breda. MINISTERS ZONDIGEN TEGEN VERKEERSREGELS. Teen Vrijdag jl. de minister-president cb. Colijn en de minister van financiën, mr. De Wilde, tengevolge van de internationale spanning het in 's lands belang gewenscht achten hun uitstapje naar de Belgische Ardennen af te breken en naar Nederland terug te keeren, namen zij den terugweg over Brugge om zoo over Sluis ons land binnen te komen. In deze gemeente bestaat het éénrichtingsverkeer. Komende uit Bel gië is de weg over de kade, maar daar heerschte op Goeden Vrijdag reeds een zoo druk vreemdelingenverkeer, dat de ministe- rieele auto het veiliger achtte daar niet te rijden, maar links af te slaan over den nieuwen weg. Zij werden daar echter door de politie aangehouden die hen de order gaf te keeren en over de kade te rijden! (VI. Crt.) BIERVLIET. Paaschmaandag werd te 2 uur de bazaar ten bate van het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk geopend door den voorzitter ds. A. Vrijlandt. Hij was dankbaar voor de groote medewerking en dankte in den persoon van den burge meester het gemeentebestuur voor het gebruik der O. L. school voor dit doel. De belangstelling was groot. De eerste dag bracht bijna 400 op. VLASSERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN. SINT-KRUIS. Bij een brand in de vlas- serij van den heer A. Buijck alhier gingen de vlasserij en een gedeelte van een var kenshok in vlammen op. Door het actief optreden van enkele toegesnelde mannen kon voorkomen worden dat ook een in de nabijheid staande schuur door het vuur werd aangetast. Nadat de brandweer gearriveerd was, kon de brand spoedig gebluscht worden. Een electrische dynamo kon nog op het laatste oogenblik uit de vlasserij gehaald worden. De oorzaak van den brand is on bekend. Het gebouw was verzekerd. SLUIS. Door het bijzondere mooie len teweer kon het bijna niet anders, of er moest gedurende de Paaschdagep aan Sluis veel vreemrielingenbezoek gebracht worden. En het is zoo ook uitgekomen. De groote toeloop van vreemdelingen be gon zich reeds te openbaren op Goeden Vrijdag en gedurende de beide Paaschda gen is het verkeer nog aanmerkelijk toe genomen, zoodat men zich reeds in het volle seizoen waande. De parkeerplaats na bij de voormalige steenfabriek, welke be langrijk grootere oppervlakte had dan het vorige jaar, was geheel bezet met auto bussen en particuliere auto's. In de ge meente zelf verrezen de winkels van Sou venirs als klompen, klokjes enz. als pad destoelen uit den grond en natuurlijk had den ook de hotels, café's en andere in richtingen het noodige bezoek. Bij Kon. besluit is met ingang van 18 September 1939 op zijn verzoek eervol ont slag verleend aan dr~ H. Th. Obbink, als hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, met dankbetuiging voor de be langrijke in deze betrekking bewezen diensten. - Dinsdagmiddag heeft de Ontvanger der Registratie en Domeinen te Goes bij in schrijving verkocht een perceel boomgaard tuingrond en vergraven dijk onder K a p e 11 e, groot 0.76.40 ha, grenzende aan den nieuwen rijksweg in den Everdijkschen grintweg, ged. tot rooven oogst 1938 in pacht geweest bij L. de Rijdter. Inschrijvers: Krijn de Koeyer, Biezelinge 2727; W. Slabbekoorn, idem 2601; L Verhulst, idem 2200; M. Verhulst, idem 2016; M. Dorrepaal, idem 1910; Jac Glerum, idem 1906; Jac. de Schipper, idem 1651; Jan van Putten en Eelenbaas Ierseke 1414. Onkosten ploegen 56 plus 5 onraad. Namens Ged. Staten is hedenmorgen aanbesteed het aanleggen van een nieuw wegvak aan het einde van den weg 's-Hee renhoekLewedorp no. 12b prov. wegen plan met bijkomende werken. Inschrijvers: A. Warrens, Ossenisse voor 7569; Jos. de Maagt, Hontenisse fi 7565 J. H. v. d. Ven, Vlissingen 7240; W. de Bokx, Hoek 72UÖ; L. G. J. v. d. Ven, Kou dekerke en M. Wandel, Schoondijke 7175 A. M. Kuiper, Middelburg 7100; Iz. La- gasse Zoon, Koudekerke 7050; P. de Regt, Terneuzen 6940; M. Andriessen Scherpenissie 6670; Firma F. Duinhouwer sr., Goes 6500; C. v. d. Klippe, Vlissingen 6480; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist 's-Heer Arendskerke 6450; W. v. d. Linde Kattendijke 6423; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge 6390; M. Hoogesteger, We meldinge 6260; C. Wiskerke, Nieuwdorp 5800 en L. W. van Boven, Ellewoudsdijk 5760. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: iets minder warm overdag, gedeeltelijk bewolkt, droog behoudens kans op onweer, vooral in het Oosten, zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind. UKKEL: matige wind uit N.W. richtin gen, schoon en warm weer, met een nach telijk minimum van ongeveer 10 gr., lichte kans op onweer. DO 13 Apr. Zon op: 5 h. 11; onder:"*18 h. 52. Licht op: 19 h. 22. Maan op: 2 h. 28; onder 24 h. 24. N.M. 19 Apr. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. April. Woensdag 12 7.15 19.43 0.57 13.28 Donderdag 13 8.31 21.04 2.04 14.48 Vrijdag 14 9.51 22.23 3.34 16.14 April. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. Woensdag 12 8.46 21.16 1.58 14.33 Donderdag 13 9.56 22.34 3.03 15.52 Vrijdag 14 11.17 23.58 4.29 17.17 .1' Op ,,'t hoogtje" te Domburg, ontmoet ten wij Zaterdagmiddag een gezelschap van genoodigden, die de opening kwamen bij wonen van de oudhollandsche taveerne „In den Waleherschen Dolfijn". Op de plaats, waar reeds ten tijde van Karei V de huizinge „Laterdale" stond*) zag men tot voor korten tijd twee woon huizen, waarvan een de aandacht trok door den gedenksteen in den gevel aan Jan Toorop, die er een poos gewoond heeft, en wijdersdoor de leelijkheid van dien gevel. De heer P. J. E1 o u t had voor het ein de van de openingsrede, door hem uitge sproken, terecht een woord van bewonde ring, lof en hulde bewaard voor den eige naar, den heer G. Tichelaar, die met zulk een verbouwing in dezen tijd van beklem ming een daad van moed en energie heeft verricht. Spreker was begonnen te zeggen, dat het hem als directeur der Domburg- sche zeebadinrichting verheugde, de bad plaats verrijkt te zien met deze schoone tearoom-bodega. Immers de zeebadinrich ting heeft tot doel Domburg voort te hel pen. Nadat de heer Tichelaar aanvankelijk besloten had het leegstaande huis in een lunchroom te veranderen, droeg hij den timmerman S. de Pagter op, de teekening te maken van een eenvoudige verbouwing. Maar dit ontwerp kon de goedkeuring van B. en W. niet wegdragen. De burgemeester van Domburg mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken en mr. J. A. Dumon Tak te Middelburg raad den toen aan het advies in te winnen van den heer C. Barentsen, districtsbouwkun- dige van den rijksgebouwendienst te Mid delburg. Deze was aanstonds bereid een schets te maken van een ouderwetschen topgevel, waarin de prachtig gekleurde moppen uitstekend waren te gebruiken en waarin ook de gedenksteen een goede plaats kreeg. Bovendien gaf hij aan, hoe het in wendige moest worden gebouwd, waarna het toezicht werd overgelaten aan den hr. P. H. Hekkema, architect te Serooskerke. Deze kunstenaar heeft o.m. naam ge maakt met de schildering van het fresco in het gouvernementsgebouw te Maastricht. Den heeren Barentsen en Hekkema en den aannemer S. de Pagter komt groote lof toe voor wat onder hun leiding is tot stand ge bracht. Het is een gelukkige gedachte ge weest van den heer Tichelaar zich te laten voorlichten door kunstenaressen en kunste naars bij de afwerking van het interieur; tegelijk een daad van eerbied jegens den grooten Toorop. Daar hangt b.v. een prachtig' bloemstuk, geschilderd door diens oud-leerlinge mevr. M. Elout-Drabbe. Mej. R. Wichers-Wierdsma ontwierp het uithangbord en de wapens van Zeeland, Walcheren en Domburg boven de oude schouw. Ze werden uitgevoerd door den decoratieschilder K. P. A. Broerse te Serooskerke. Die oude schouw met bjjbe- hooren is een sieraad op zich zelf. De heer Wim Abeleven heeft zich bizon der verdienstelijk gemaakt met de vervaar diging van een diorama van Vere, dat, be schenen door gekleurd, beweegbaar licht, vooral in den avond verrassend mooi is. Ook „Scheldegalm van Ossekerke", een in tafereelen aan den wand verzinnebeelde dorpsoptocht is het bekijken waard. De af- deelingen ervan stellen achtereenvolgens voor: le vroolijke menigte en veldwachter; 2e Nederlandsche vlag; 3e muziek van „De Scheldegalm"; 4e notabelen van het dorp; 5e de Oranjevereeniging Ossekerke; 6e ge kroonde boerenwagen, door een geit ge trokken; 7e een praalwagen: bouw van de Romeinsche brug door Claudius; 8e groep ringrijders met hun meisjes achter op de paarden; 9e groep van de heel oude Zeeuw- kleederdracht (tunhoed, kuitbroek enz.) 10e praalwagen: Inval der Noormannen lie idem: Schietvereeniging Willem Teil 12e ijscowagen. Van Abeleven's hand zijn ook de kaar senkronen, gemaakt van wagenwielen en de uit hout gesneden ruiters, waar lan- taarntjes aan hangen. Ter weerszij van het bovengenoemde diorama zijn twee paneelen blank gebleven; de heer Hekkema, door ongesteldheid tot nog toe verhinderd, hoopt daarop als wandschilderingen twee ruiters aan te brengen, voorstellende de Wijsheid en het Vuur. De heer en mevrouw Tichelaar lieten vervolgens hun gasten een proefje smaken uit hun bakkerij, keuken, buffet of kelder al naar verkiezing. Onder de genoodigden zagen we den bur gemeester en beide wethouders van Dom burg, mevr. Elout-Drabbe, mej. Wichers Wierdsma, mevrouw bar.esse Van Tuyll van SerooskerkenPrisse, mevr. H. Vaan dragerv. d. Griendt, den gemeente-secre taris, de heeren Barentsen, Hekkema, Abe leven, Dumon Tak, A. Heijse, de meesten met hun echtgenooten, ook de aannemers Moge de herleving, op ,,'t hoogtje" begon nen, doorwerken in onze geheele badplaats Amsterdam 1936-3% 98%—97% Zeeuws. Hyp. B-3% 97 Cities Service Cy. P. 1958 5 52—52 A Amsterd. Bank A Ned. Gist- en Spiritusf. A De Schelde N.B. 40%-AO C Am. Smelt en Ref. 2829% A Houth. Alberts 90 C Chesapeake en Ohio 22%21% C Pref. Kansas City South 1110% C Union Pac. Rr. 66%65% C Int. Niskei Cy. 33% Ned. 38 1000-3 96%— 96% O. Indië 37 1000-3 92% Engeland 1960-90 4 76—76% A Koloniale Bnk. 140138% A N.I. Hbk. 600 115%—105 C Ned. H. M. 1000 114—114% A v. Berkels Pat. 4342 C Calvé-Delft 80% A Lever-Bros en Unilever 120121-17% A Philips Gem. B. afg. 179180-76 C Am- Car en Foundry 1515%-% C Anaconda Cop. 17%-\-17%-% C Bethlehem St. 4141%42% C Kennec Copper 22%—22-% C Rep. Steel 100%—10 -11 C U. States St. C. 34%—35-% C North Am. Cy. 1514% A Kon. Petr. Mpij. 287%—286%-82% C Contin Oil Cy. 16%16 C Phillips Petr. Comp. 24—24 C Shell Union O.C. 8%— 8%-8% C Tide Water Ass. Oil 8%—8%-8% A Ned. Scheepv. U. 98%—95%-94 H.V. Amsterdam 387%386-83 A Java Cult. Mij. 178167 A N.I. Suiker U. 193—191 Deli Batavia 164150 Deli Mij. 1000 180—179%-77% Zie daarover M. H. Kesteloo Domburg in Woord en Beeld bl. 86 e.v. Philips Unilever (Wettig Markt KoninkL HVA ObLMarkt Suiker Tabak Schepen - Industrie - gedeponeerd. A Senembah 170%168%-69 C Baltimore en Ohio 3%3%-3% C Southern Pac. Cy. 99% A Southern Rlw. 11%9% A Amst. Rubb. C. 184—182%-80 A Deli-Bat. Rubb. 122-117-19 A Hessa Rubber 99%-90-92 A Serbadjadi S.R. 82% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.81% 8.81 Berlijn 75.52% 75.60 Parijs 4.98% 4.99 Brussel 31.70% 31.70 New-York 1.88% 1.8 LICHT IN DE INBRAKEN IN DE KINKERSTRAAT TE AMSTERDAM. Drie verdachten aangehouden. De politie van het bureau Marnixstraat te Amsterdam heeft vanmorgen vroeg drie mannen aangehouden, die ervan worden verdacht, zich te hebben schuldig gemaakt aan het ontvreemden van zilvervossen tot een gezamenlijke waarde van duizend gul den uit te étalage van een bontzaak in de Kinkerstraat, welke diefstal van eenige weken geleden dateert. Korten tijd later werden in dezelfde straat uit de étalage van een zaak coupons stof, costuums en schoenen ter waarde van totaal negenhon derd gulden weggenomen. Onder leiding van den agent H. Blonk ging de politie aan het werk en al spoedig kon tusschen beide zaken duidelijk verband worden gelegd, zoodat vanmorgen kon worden overgegaan tot aanhouding van een 40-jarigen groenteventer, die in de com binatie van het drietal de rol achter de schermen speelde en de zaken op touw zet te, de uitvoerders van het plan, een 40-ja- rigen timmerman en een 36-jarigen man, bijgenaamd „de kleine" wiens medewerking vooral om zijn klein postuur zoo op prijs werd gfesteld. Hij liet zich door het kelder raam zakken en wist zoo via een belendend perceel de winkels te bereiken. De heeren hebben getracht de goederen aan den man te brengen. INBRAAK BIJ DEN NEDERLANDSCHEN TYPOGRAFENBOND. De brandkast bood echter weer stand. Toen men vanmorgen in het gebouw van den Nederlandschen Typografenbond op de Leliegracht te Amsterdam het kantoor op de eerste verdieping binnenkwam, vond men er alles overhoop gehaald. De brand kast was omgekeerd op de tafel gelegd en er waren duidelijke sporen, dat gepoogd was de achterzijde met carbidbranders te openen. Dit is echter niet gelukt en daar mede is den heeren een groot bedrag aan geld, dat in de brandkast was geborgen, ontgaan. Zjj hebben zich tevreden moeten stellen met den inhoud van een spaarbusje ten be drage van vijf gulden en een postzegelkas met tien gulden, welke gemakkelijker te bemachtigen waren. Het is duidelijk te zien, dat hier geen be roepswerkers van den eersten rang aan den arbeid zijn geweest en deze inbraak ver toont dan ook geen overeenkomst met die van het reisbureau Lissone in de Leidsche- straat. Het geheele kantoor was door het gebruik van de carbidbranders zwart ge walmd. IN HET HOL VAN DEN LEEUW. Inbraak bij een veldwachter, Gisternacht is te Stolwijk ingebroken bij den gemeente-veldwachter Van Roijen, bij wien ontvreemd zijn een gouden armband, een gouden horloge en een beursje met on geveer 10 inhoud. Toen de veldwachter des nachts met de oproepingskaarten voor hen, die tot de grensbataljons behooren, in het dorp was om deze te bezorgen, heeft een inbreker kans gezien door openschuiving van een raam aan de voorzijde van zijn woning aan den Goudschen weg binnen te dringen. Na meegenomen te hebben wat hij van zijn ga ding vond, is hij door de achterdeur ver trokken. De vrouw van den veldwachter sliep en heeft van het gebeurde niets gemerkt. De ongewenschte bezoeker heeft geen spoor achtergelaten. GROOTE BRAND IN KURKENFABRIEK In den afgeloopen nacht is de groote kurkenfabriek van de N.V. asbest en kurk- werk H. Geerdink, gelegen aan het Apel- doornsch-Dierensche kanaal te Apeldoorn lot den grond toe afgebrand. Het geheele fabriekscomplex met alle machinerieën is door het vuur verwoest. Dertig man per soneel is door dezen brand zonder werk gekomen. De oorzaak van den brand moet worden gezocht in zelfontbranding van de kurk. Fabriek en machinerieën waren op beurspolis verzekerd. De vennootschap was echter niet tegen be drijfsschade verzekerd. De schade beloopt in de tien duizenden guldens. Het bedrijf zal geruimen tijd stil moeten liggen. Doodelijke val van een trap. Gistermiddag is de 60-jarige W. G. Scholt Van der Pol in haar woning aan de Berg- sche Laan te Rotterdam van de trap geval len. Zij kreeg een schedelfractuur en is in den loop van den avond in het ziekenhuis Bergweg aan de gevolgen overleden. rfoor overwarme treinen, bioscopen, GSS23S etc.? Verzacht de keel, alvorens het een verkoudheid wordt,met de medicinale VOETBAL. Naar wij vernemen zal de beslissings wedstrijd om het kampioenschap der 2e klasse A tusschen Middelburg en R.B.C. Zondag a.s. worden gespeeld op de Raay- berg het terrein van de vereeniging „Dos- ko" te Bergen op Zoom. Intusscnen is het programma van de promotiecompetitie der 2e klasse van af deeling IV reeds vastgesteld. Zondag be gint deze competitie reeds met den wed strijd Bleyerheide-Limburgia. EEN PROPAGANDA-WEDSTRIJD TE GOES. Naar wij vernemen zal binnenkort te Goes een propaganda-voetbal wedstrijd ge speeld worden tusschen een Zeeuwsche combinatie bestaande uit spelers, uitko mende in K.N.V.B. en Z.lkB.-elftallen en een Nederlandsche eerste klasser of een elftal spelende in de Belgische eere-af- deeling. GYMNASTIEK. DE DRIE-STEDEN-WEDSTRIJD TE GOES. De drie-steden-wedstrijd turnen Middel burg-Vlissingen-Goes zal Zaterdag 22 April a.s. in Schuttershof te Goes gehouden wor den. Faillissementen. Het faillissement van J. M. A. de Lozan- ne, automobielhandelaar en -reparateur, wonende te IJ z e n d ij k e, is geëindigd we gens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst. Het D. N. B. meldt uit Genua: Met het s.s. Franca Fassio zijn vandaag 300 of ficieren en zwarthemden die in Spanje hebben gestreden alsmede officieren, tech nici en arbeiders van de luchtvaartbasis der Italiaansche legionaires op de B'alea- ren, naar Italië teruggekeerd. Zij zullen te Napels gedemobiliseerd worden. DE GRIEKSCHE GEZANT TE ROME DANKT VOOR DE ITALIAANSCHE TOEZEGGING. Stefani meldt uit RomeDe Grieksche gezant heeft vandaag op het Palazzo Chi- gi een nota overhandigd, waarin hij na mens den Griekschen premier zijn dank uitspreekt voor de op 10 April bij monde van den Italiaanschen zaakgelastigde te Athene gegeven verzekering der Italiaan sche regeering, dat deze de onschendbaar heid van Griekenland, zoowel wat de landgrenzen als de zeegrenzen betreft, zal eerbiedigen. Minister-president Metaxas spreekt de stellige overtuiging uit, dat zich geen enkele gebeurtenis zal vbor- doen, die de traditioneele vriendschap tus schen de beide landen zou kunnen ver storen en dat hij een nieuw tijdperk van hartelijkheid voor de voortzetting van deze vreedzame samenwerking ziet aan breken. CHINEESCHE AANVAL OP KAIFENG. Het D.N.B. meldt uit Sjanghai: De Chineesche troepen hebben hedenoch tend het verwachte offensief tegen de in de provincie Honan, aan den Loeghaispoor- weg gelegen stad Kaifeng ingezet. Ge steund door guerillatroepen drongen de Chineezen volgens een Japansch bericht door tot in de voorsteden van Kaifeng, waar op het oogenblik verbitterd gestreden wordt. Enkele stoottroepen kwamen tot in de omgeving van het station.,

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2