'N KNOOP Er lag geld voor klaar! BON ICTOR1& - ZEELAND. KREYMBORG SPORT. MIDDELBURG. SOES. WALCHEREN. Waarom kan Waarborg-Kleeding zoo billijk in prijs zijn? Omdat KREYMBORG zoo scherp CONCURREERT Waarborg-Kleeding alléén bij NOORD-BEVELAND. ZEEUWSOH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Weest den knoop dankbaar, die U er aan herinnert een versch pakje Gold Star Shag te koopen! Nu vlug naar den winkel! Niemeijer's GOLD STAR Shag is fijn van smaak, licht en geurig doordat indertijd een spaarverzekering ijij de VICTORIA werd algesloten. Ook U kan zoo'n spaarverzekering juist van pas komen. Voor iedere rijksdaalder per maand ontvangt U later 1000 gul den. Vraagt volledige inlichtingen op onderstaande bon. voor inlichtingen en brochure. naam -. adres NV VERZEKERINGSBANK j Keizersgracht IM-I». Amsterdam^ (Ingez. Med.) PKOV. BONDSDAGEN VAN JQNGELINGSVEREENIGINGEN. Het was Maandag druk te Goes. Zoo wel de Prov. Commissie Zeeland van het Ned. Jongel. Verbond als de afd. Zeeland van den Ned. Bond van Jongel. Vereen, op Geref. Grondslag hadden een Prov. Bondsdag te Goes georganiseerd, waarvoor veel belangstelling was. De Bondsdag van het N.J.V. werd litur gisch geopend door den voorzitter, den heer K. L. W. v. d Maden te 's-Heer Hendriksltinderen, die vervolgens een kor te toespraak hield over het onderwerp: ,,Vuur van den hemelt" Hierna werden de huishoudelijke zaken afgewerkt. Besloten werd in 1939 geen zo merdag te houden, gezien de geringe be langstelling in de laatste jaren. Ten be sluite zong ds. Matzer van Bloois te Ou- delande eenige Russische liederen. In de middagvergadering sprak de heer J. Schipper te 't Zand over „De oercel van Staat en Maatschappij." ISpr. ging na, wat wij onder deze oercel (het gezin» moeten verstaan en de taak die jonge menschep in het gezin op de schouders is gelegd/ Hierna werd opgevoerd het leekenspel „Johannes", geschreven door Jan van Goyen. De vereen. Zieriksee oogstte met deze opvoering veel succes. De dag werd besloten met een samen komst in de Groote Kerk, waar ds. J. E. Drost van 's-Heer Abtskerke sprak over: „Geestelijke en moreele herbewapening." Deze dienst werd afgewisseld door zang van het Evang. Zangkoor en orgelspel van den heer G. de Kok te Goes. De morgenvergadering van den Bonds dag der Geref. Jongel. Vereen, was even eens aan de huishoudelijke zaken gewijd. In de middagvergadering sprak de heer J Schouten, lid edr Tweede Kamer over: „De centrale plaats der J.V. in het ver- eenigingsleven der jongelingen/' In toenemende mate wordt thans de jeugd opgeroepen voor allerlei werk. Di verse jeugdorganisaties worden opgericht. De J.V: moet echter de allereerste plaats innemen, wil men later zijn taak in het volle leven behoorlijk kunnen vervullen. Alle vrije tijd dient gebruikt te worden voor die levenstoerusting. Daar de dagen boos zijn zullen we den tijd moeten uit- koopen. Van veel zal afstand moeten wor den gedaan om zich met volle kracht te kunnen geven aan de voorbereiding voor het volle leven in de J.V. Ds. A. B. C. Hofland te Oostkapelle spnak vervolgens een opwekkende rede over „Gij zijt sterk." Als het Woord Gods in ons is, dan zijn we waarlijk sterk. Ten slotte nam de voorzitter de heer J P. Kögeler te Zwijndrecht afscheid van de Prov. afd. na haar 20 jaar te hebben geleid. In zijn afscheidswoord wees spr. op de groote beteekenis v,an de Geref. Jeugdorganisatie voor ons volksleven. De heer A. Janse te Biggekerke, raadsman van den Bond en eereiid der afd., de heer Van Rijn, bondspenningmeester en de heer Bij de Vate, vice-voorzitter, dankte den voorzitter voor het vele dat hij voor den Bond deed. De heer Kögeler werd tot eerelid benoemd terwijl hem eenige boek werken werden overhandigd en aan mevr. Kögeler een ets werd aangebodén. Brand in een auto. Gisteravond geraakte in de Langedelft een personenauto in brand door het weg springen van een vonk, die met de ben zine in aanraking kwam. Toen de brand weer ter plaatse kwam, had men reeds met een doek het -vuur gebluscht. De auto was zoo beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. DE PAASCHDAGEN. Het uitstekende weder gedurende de bei de Paaschdagen heeft talloozen uit de om streken naar Goes gelokt. Eerste Paasch dag heerschte reeds een gezellige drukte in de Goesche straten, doch tweeden Paasch- dag waren de straten in het centrum, voor al in den namiddag, zoo gevuld met wande laars en jongelui, die te Goes vertier kwa men zoeken, dat men soms moeite had zich er een weg te banen. Dat ook vele zaken, cafés, danszalen, bioscoop e.d. van de drukte profiteerden laat zich hooren. Ook de Prins van Oranje, waar het ge zelschap Paul Ostra een cabaretrevue gaf, kreeg haar deel van het bezoek en was meer dan „uitverkocht". En de bezoekers zullen zeker geen spijt van hun gang naar de „Prinse" gehad hebben. Want het ge zelschap wist hen goed te amuseeren. Paul Ostra zelf, zong vroolijke en dramatische liedjes, of acteerde in één of andere vroo- lijke schets en Wiesje Bouwmeester en John. Elsensohn stonden hen daarbij goed terzijde. Vooral John Elsensohn toonde zich een goed komiek en knap acteur. Peter de Heer trad op als danseur en Joop de Leur behandelde het klavier, en beide bleken een meester op hun gebied te zijn. Dat het pu bliek het optreden van dit uitgelezen vijftal op prijs stelde, bleek wel uit de hartelijke lachsalvo's en het spontane applaus dat tel kens de prestaties beloonde. Met een bal werd de avond besloten. NIET MEER FOTOGRAFEEREN IN DE GEREF. KERK. Het kwam den laatsten tijd in de Ger. Kerk te Goes wel voor dat tijdens een huwelijksbevestiging werd gefotografeerd. Naar aanleiding hiervan heeft de ker- keraad besloten dat voortaan tijdens de diensten geen fotograaf in functie in de kerk wordt toegelaten. SCHIETPROEVEN TE DISHOEK. Blijkens een bekendmaking van den burgemeester van Vlissingen zal morgen, en eventueel ook op 13, 14 en 18 t]m 22 April worden geschoten uit geschüt opge steld nabij Dishoek in het duinterrein ten N.W. van Vlissingen. Op of nabij de batterij, vanwaar wordt geschoten, zal van één uur vóór den aan vang tot het einde der schietproef een roode vlag geheschen zijn. Als men morgen en op de andere ge noemde dagen dus kanongebulder hoort, behoeft men zich niet ongerust te maken. Dat was voor deze gemeente een evene ment. Met medewerking èn van Vlissingen èn van het gemeentebestuur van West- kapelle werd deze vijfjarige cursus Septem ber 1938 begonnen. Het aantal leerlingen alle. van Westkapelle, en werkende op de Koninklijke fabriek „De Schelde", bedroeg 31. Aanwezig waren o.a. uit Vlissingen de heeren W. Anker Sr., wethouder, J. A. Gijzeis, J. van de Velde, A. P. Osté, B. P Louis, leden van de commissie van toe zicht, de heer A. Smit, directeur van De Schelde, was verhinderd, G. Wagenvoor de, directeur der Avondschool voor N.O. van 't gemeentebestuur alhier waren tegenwoor dig de beide wethouders en de raadsleden H. Cijsouw en L. Minderhoud. De burge meester was verhinderd aanwezig te zijn Verder ds. Reus en het hoofd der openb. school, de heer P. de Vos. De heer Anker opende met een kort woord de bijeenkomst; spr. deelde mede, dat de heer Edelman, weth. en voorz. van de commissie van toezicht, tot zijn spijt verhinderd was tegenwoordig te zijn. Spr. gaf daarop het woord aan den heer W.a genvoorde. Deze zeide o.a. met genoegen te mogen constateeren, dat de resultaten van dezen pas opgerichten cursus zijn ver wachting hebben overtroffen. Daarvan ge tuigen de cijfers der rapporten; deze zijn in 't algemeen zeer goed, die van enkele leerlingen overtreffen zélfs die van Vlis singen, wat spr. aan de hand der rappor ten toelichtte. Spr. merkte daarbij op, dat men hier rekening moet houden met de voorberei ding om dat onderwijs te kunnen volgen Daarna reikte spr. met een toepasselijk woord de rapporten uit, met de opmerking, dat sommige leerlingen geschikt geacht worden met September a.s. in een hoogere klasse geplaatst te worden. Bevorderd werden tot de 2e klasse: J Brasser (A 121), W. Brasser, P. Hengst, A. de Vos, P. Willeboordse Az„ P. Wille- (Ingez. Med.) ARNEMUIDEN. Een dochtertje van Van B. uit het Tuindorp kwam Vrijdagavond zóódanig te vallen dat zij haar linkerarmpje brak. Zij werd naar het Gasthuis te Middel burg vervoerd alwaar het armpje gezet is geworden. ARNEMUIDEN. De plaatselijke afdee- ling van den Christelijken Zeeliedenbond hield Zaterdagavond haar 17e jaarvergade ring. Uit het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat de af deeling 62 leden telt, terwijl het verslag van den penning meester vermeldde dat 2.509 de werk- loozenkas uitkeerde. De heeren P. Meliefste en Flipse resp. voorzitter en secretaris van den C. B. B. te Middelburg waren mede aanwezig, die heiden de leden toespraken. Besloten werd, kalm af te wachten in zake de regeling-onkosten, daar van het hoofdbestuur bericht ingekomen was, dat het wederom naar het betreffende depar tement zal gaan om deze zaak aldaar te bespreken. De leden wachten dan ook met spanning af, het resultaat hiervan daar de matrozen, die op Arnemuidsche motor- visschersvaartuigen varen, doordat deze minder onkosten vergoed krijgen, zij be nadeeld en zich de dupe gevoelen bij de matrozen die op Vlissingsche vaartuigen varen. Het bestuur heeft dan ook besloten niet te rusten voordat deze kwestie opgelost is, daat deze regeling nu veel ontevreden heid onder hen wekt. DOMBURG. Zaterdagmiddag is alhier op ,,'t hoogtje" de oud Hollandsche taveerne „In den Walcherschen Dolfijn" geopend, eigenaar de heer G. Tichelaar. Vele ge- noodigden, o.m. burgemeester en wethou ders van Domburg, woonden de opening bij. Wij komen daarop morgen uitvoerig terug. DOMBURG. Gevonden voorwerpen: een broche, te bevragen bij P. Louwerse D 4; een hondenriem, te bevragen bij Joh Janse B 8, en een meisjesmantel te be vragen bij J. Carlier E 35. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Woens dagavond hield de Nieuwlandsche Burger wacht haar jaarlijksche vergadering. Na het welkomstwoord van den voorzitter, bracht de secretaris verslag uit over het lief en leed der vereenigïng in het* afge- loopen jaar. üit het verslag van den pen ningmeester bleek dat ze er financieel goed voorstaat en dat een batig saldo aanwe zig was van 38. Vervolgens werden door den burgemees ter de prijzen van den schietwedstrijd uit gereikt, hetgeen voor elk met een toe passelijk woord gepaard ging. Vervolgens werd genoten van de zeer fraaie kleuren films van de Rivièra, waarop de burge meester de aanwezigen vergastte. De heer Joosse liet zich ook niet onbetuigd en bracht de aanwezigen met zijn bekende schetsen in feeststemming. Zoo was het ongemerkt iaat geworden en nadat de voorzitter dank had gebracht aan de aanwezigen, werd nog het woord gevoerd door den heer Verlare, die na mens den B.V.L. de bijzonder prettige sa menwerking met de Burgerwacht schet ste en dank bracht voor het genotene. MELISKERKE. Gevonden een paar been kappen en een belastingmerk. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter. OOSTKAPELLE. De heer H. Zwemer heeft als raadslid ontslag genomen. Zijn opvolger op de lijst der Staatk. Ger. Par tij is de heer S. Louwerse. WESTKAPELLE. Zaterdagmiddag had alhier in een lokaal van de openbare schooi de overgang plaats van de leerlingen van de avondschool voor Nijverheidsonderwijs. boordse Jz., niet bevorderd 2 leerlingen. Tot de« 3e klasse: J. Gabriëlse, D. Hen- drikse, L. Minderhoud, K. van Rooijen, H. Verhulst. Verder tot diezelfde klasse met het recht voor den aanvang van den nieuwen cursus toelatingsexamen te doen tot de 4e klasse: J. Brasser (A 63), K. van Breda, A. Cijsouw, G. Heijt, M. Heijt, A. Houmes, P. Houmes, J. Minderhoud, L. Minderhoud (A 140), J. de P.agter, Pt de Pagter, A. Sanderse, J. Sanderse, A. Toutenhoofd, J. L. de Witte, M. de Wit te. Tot de 5e klasse: J. Brasser (C 50), J. Brasser (A 107). Daarop nam de heer Anker het woord. Spr. richtte o.m. een woord van dank .aan de leeraren: Huibregtsei, Visser (Aagte- kerke) en Smeenk. Ten slotte nog een hartelijk woord van dank aan den heer Wagenvoorde. Onder 'zijn leiding is men verzekerd van 100 pet. succes met deze school. Daarop bracht wethouder K. Minderhoud als loco-burge meester met een kort woord dank voor de gelegenheid alhier geboden tot het vol gen van de lessen aan een nijverheids avondschool; spr. feliciteerde de geslaag den jnet hun succes en spoorde hen aan ook in den vervolge met ijver den cursus te volgen. Na een gezelligen kout onder het ge not van een kop thee met gebak, werden de vervaardigde teekeningenj tentoonge steld in een paar lokalen der school, be zichtigd. De verschillende lijn-, projectie-, motor- techn. en andere teekeningen werden met groote aandacht bekeken en gaven zeer zeker een uitstekenden indruk van het onderwijs, in het verloopen winterhalf jaar gegeven. KAMPERLAND. Alhier werd door de Coöp. Landbouwvereeniging „Landbouwbe lang" aanbesteed het leveren van 6000 kg Chili, 1200 kg Kalksalpeter. Levering tusschen 17 en 22 April a.s. Inschrijvers waren: De Groot en Schou ten te Utrecht Chili 6,55, Kalksalpeter 6, Kalkammonsalpeter 6,35 alles fran co voor den wal. P. J. Tlmmers te Poor- tugaal Chili 6,50, Kalkammonsalpeter 6,32 alles franco voor den wal. J. P. Verburg te Kortgene Chili 6,73, Kalksal peter 5,98, Kalkammonsalpeter 6,33 alles franco bij de leden. Firma wed. A. Schippers te Kamperland Chili 6,46, Kalksalpeter 5,90 Kalkammonsalpeter 6,19 alles franco by de leden. De leve ring werd gegund aan de firma wed. A. Schippers te Kamperland. De prijzen zpn per 100 kg. SCHOONDIJKE. Zaterdag had de ope ning plaats van den driedaagschen bazaar ten bate van het muziekgezelschap Oefe ning kweekt Kunst te Schoondijke. De voorzitter der bazaar-commissie, de heer L. van Dijk, opende met welgekozen woor den de bijeenkomst die door velen werd bijgewoond, ook door het voltallige gezel schap, dat eerst een rondgang door de gemeente had gemaakt. De heer Van Dijk herinnerde aan het succes het vorige jaar op het concours behaald, memoreerde de attentie toen aan het muziekgezelschap bewezen en vond gereede aanleiding om het gezelschap van nieuwe instrumenten tè voorzien. Hy hoopte, dat velen daartoe zouden bijdragen. Ten slotte verzocht hp den burgemeester den bazaar te openen. Deze: die van de beide wethouders verge zeld was, wilde met genoegen aan dit ver zoek voldoen, niet alleen als eere-voorzit- ter der vereeniging, maar ook als bur gemeester, aangezien hij weet, dat velen Oefening kweekt kunst een goed hart toe dragen. Hij meende ook hier te mogen constateeren, dat muziek veredelend werkt. Hy dankte allen, die meegewerkt hadden om alles tot stand te brengen. De voorzitter der vereeniging, de heer J. A. Cramberg dankte de sprekers voor de gesproken woorden en vroeg verder al ler medewerking. Daarna speelde de muziek het Wilhel mus, dat op verzoek van den heer Van Dijk door allen werd meegezongen. Al da delijk na de opening was het druk aan de stands, die goed verzorgd bleken te zijn en ook mooi. Een koortje zong onder lei ding van den heer Adr. Luteijn enkele liederen, 's Avonds was de toeloop bui tengewoon groot. ACHTJARIGE KNAAP UIT EEN SCHOMMEL DOODGEVALLEN. Te Koewacht is de 8-jarige A. de Vleeschouwer van een kinderschommel ge vallen en kort daarop aan de gevolgen overleden. VOETBAL. Om het kampioenschap van Nederland: Achilles—D.W.S. 1—2; Eindhoven—N.E.C. 2—3. De stand in de kampioenseompetitie luidt: D.W.S. 2 1 1 0 3 4—3 Ajax 1 1 0 0 2 3—0 N.E.C. 1 1 0 0 2 3—2 Eindhoven 2 0 111 45 Achilles 2 0 0 2 0 15 le klasse. Aid. I. XerxesSparta 83; H.B.S. Stormvogels 32. Afd. H. D.O.S.—D.H.C. 3—3; D.F.C.— Haarlem 36. Afd. IV. Willem II—P.S.V. 2—1. Prom.-degr. comp. le klasse, Afd. m: Z.A.C.S.C.H.4—2. 2e Klasse A. VlissingenR.B.C. 12; Middelburg Goes 32. 3e Klasse A. SluiskilBiervliet 31; IJzendijkeTern. Boys 42; BreskensAxel 81; Terneuzen Corn. Boys 120; OostburgHulst 4. 3e Klasse B. Goesche BoysMiddelburg II 42; De Zeeuwen IIZeelandia II 71. Hero te Breda is onderaan geëindigd in de 2e klasse B. Zij moet dus degradatie wedstrijden spelen. MIDDELBURG EN R.B.C. EINDIGEN GELIJK. De competitie is op één, van geen belang meer zijnden, wedstrijd na geëindigd. Mid delburg won haar laatsten wedstrijd van Goes en R.B.C. den laatsten uitwedstrüd te gen Vlissingen. Middelburg en R.B.C. zpn nu met een gelyk aantal punten geëindigd. Een beslissingswedstrijd op neutraal terrein moet nu uitmaken wie kampioen zal wor den. De stand is: R.B.C. 18 11 6 1 48—20 28 Middelburg 18 12 4. 2 5625 28 De Zeeuwen 18 7 6 5 5248 20 Zeelandia 18 9 2 7 37-^2 20 Vlissingen 17 9 1 7 5134 19 T.S.C. 17 7 5 5 52—33 19 R.C.S. 18 7 4 7 45—58 18 De Baronie 18 4 6 8 4552 14 Goes 18 3 12 33—62 9 Breda 18 1 1 16 31—76 3 Oostburg verliest van Hulst. De verrassing was wel, dat Oostburg op eigen terrein van Hulst verloor. Daar Corn. Boys bovendien met dubbele cijfers een ne derlaag tegen Terneuzen leed, zijn de Sas van Gentenaren thans definitief op de laat ste plaats gekomen. Breskens won met groote cyfers van Axel. IJzendyke won vol gens de verwachtingen van Tern. Boys. Biervliet leed een eervolle nederlaag tegen Sluiskil. De stand is: Breskens 19 18 0 1 10122 36 Terneuzen 19 17 1 1 9920 35 Axel 20 13 2 5 7245 28 Sluiskil 19 10 2 7 54—34 22 Hoofdplaat 18 7 3 8 5555 17 Oostburg 17 7 2 8 2747 16 IJzendijke 19 7 2 10 3960 16 Tern. Boys 18 4 3 11 3478 11 Biervliet 19 5 1 13 3055 11 Hulst 19 5 0 14 32—70 10 Corn. Boys 17 1 1 15 1774 3 Goesche Boys verslaat Middelburg H. Eert verrassing was dat Goesche Boys een overwinning behaalde op Middelburg II. Dat is keurig werk van de Boys. Zeelandia II leed een groote nederlaag tegen De Zeeu wen H. De stand is nu: Vlissingen H 16 15 1 0 6717 31 Eil. Boys 16 11 2 3 53—28 24 Burgh 17 9 3 5 44—31 21 Middelburg II 16 7 4 5 36—36 18 Zeeuwen II 18 8 2 8 4745 18 Terneuzen II 14 7 3 4 4623 17 E.M.M. 17 4 3 10 28—57 11 Goes II 18 3 4 11 31—50 10 Goesche Boys 16 3 2 11 2659 8 Zeelandia II 14 1 2 11 2052 2* 2 w.p. in mindering. BRESKENS—AXEL 8—1. Dadeiyk is Breskens in den aanval. Zij weet met open aanvallen het Axel-doel te belagen. Na 20 minuten spelen weet Ver meulen met een schot via de paal te doel punten (10) spoedig gevolgd door een tweede doelpunt van denzelfden speler (20). Oogenblikkeiyk na den aftrap brengt de Baare den stand op 30. Kort voor de rust breekt Vermeulen door en doelpunt nogmaals (40). Na de rust weet Vermeulen al spoedig den keeper der gasten met een tactisch boogballetje te passeeren (50). Bij een scrimmage voor het Breskens-doel kan de linksbuiten der gasten de eer redden (51). De wedstrijd is nu minder interessant dan voor de rust. Als een der Breskens-aanval- lers den bal voor het doel brengt, verdwynt deze van het hoofd van een der Axel-backs in het net. (61). Kort voor het einde kon den de Breskens-rechtsbinnen en rechts buiten welke laatste inmiddels midvoor is gaan spelen, de score nog verhoogen tot 81. De tegenstand van Axel was veel min der dan men verwacht had. OostburgHulst 14. Door de zware wedstrijden die gedurende de Paaschdagen gespeeld waren kon Oost- 'n Extra Tractatie: Gold Star de Luxe, 12 cL (Ingez. Med.) burg niet volledig uitkomen. Met een 5 tal invallers moest Oostburg beginnen. Met de rust was de stand reeds 20 voor Hulst door twee gelukkige doelpunten. Na rust was Oostburg totaal op, maar door stug verdedigen kon zij het nog tot een tegen- punt brengen. Hulst maakte nog twee goals In het vervolg zal* Oostburg beter doen geen drie wedstrijden in drie dagen meer te spelen. Vriendschappelijke wedstrijden van Oostburg. Gedurende de Paaschdagen hadden te Oostburg wedstrijden plaats tusschen Oost burg en een tweetal Engelsche voetbalclubs. Zaterdag werd eerst gespeeld tegen „Bar net" welke ontmoeting door Oostburg werd gewonnen met 52. Zondag werd gespeeld tegen Wells House uit London. Deze wed strijd werd door de Engelschen gewonnen met 31. Over het algemeen werd door de Engelschen mooi spel gegeven. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Zaterdag is te Goes de voorlaatste ronde van den eindstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van Zeeland gespeeld. De uit slagen waren: M. F. de JongeW. Lente 11. J. v. EenennaamM. v. d. Parel 02. De stand is nu: gesp. gew. gel. vrl. p. M. F. de Jonge, Goes 4 2 2 0 6 v. d. Parel, Kruiningen 4 2 115 W. Lente, Middelburg 3 1 2 0 4 W. Boogaard, Middelburg 3 1113 v. Eenenaam, Soeburg 4 0 0 4 0 KELLER NEDERLANDSCH KAMPIOEN. De herkamp tusschen Keiler en Vos om het persoonlijk kampioenschap van Neder land is beslist ten gunste van Keiler. Vos maakte in de derde partij remise. De eind stand luidt: Keiler 4 punten, Vos 2 punten. SCHERMEN. SCHER M WEDSTRI JD MIDDELBURG—ROTTERDAM. In het gebouw St. Joris te Middelburg is op tweeden Paaschdag een wedstrijd gehouden tusschen de schermafdeelingen van den Rotterdamschen Burgerwacht en den Middelburgschen Burgerwacht. Overste Voorthuyzen, de commandant van de Middelburgsche Burgerwacht heeft de gasten welkom geheeten. Spr. wees op het nut van het schermen met het oog op de paraatheid van de Burgerwachtleden. Deze sport eischt de grootste behendigheid, en het komt vooral aan op het nemen van beslissingen. De wedstrijd begon met een duel op de gen tusschen den Rotterdamschen scherm meester Van Es en den schermmeester I. A. de Nood uit Middelburg. Daarna werd door drie partijen tegelijk op den korten stok, op degen en op sabel gewerkt. Het bleek, dat zeer goede schermers deelna men. Sommigen gaven zelfs blijk van groote behendigheid met de voeten, waar het bij het schermen vooral op aankomt, terwül zij even snel waren in den aanval, zoowel als in de verdediging. Hoewel de Rotterdammers het grootste aantal prijzen veroverden, was 't krachts verschil tusschen beide partijen toch niet zoo groot. De prijzen, welke bestonden uit een zil veren beker, zilveren lauwertakken; en medailles werden uitgereikt door den heer Blokpoel, vendel commandant van de Mid delburgsche Burgerwacht. Deze spr. bracht de schermers dank, dat de wedstrijden zoo sportief zijn verloopen en dat zij heel goed werk hebben laten zien. Spr. uitte zijn waardeering voor de mees ters Van Es en De Nood aan welke hee ren het is mogen gelukken in een betrek kelijk korten tijd hun leerlingen op dat peil te brengen waarop zij nu staan. De uitslag luidt als volgt: Degen: le prijs de hr Rijkse; 2e de hr Boonstra; 3e de hr Sonneveld allen Rot terdam. Sabel: le prijs de hr Roos (R'|dam); 2e de hr. Louwerse (M'burg); 3e de hr. Pou- welse (M'burg). Korte stok: le prijs de heer Willem- stein; 2e de hr Hofman.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2