IP f§S MIDDELBURGSCHE COURANT Groote politieke spanning in Europa. (&GOESCHE COURANT De oproeping der grensbataljons is een voorzorgsmaatregel. Enkel Weest op uw Hoede De grensbataljons onder de wapenen. Teneinde in een leemte van ons huidig leger- stelsel op doeltreffende wijze te voorzien. Radio-rede van minister Colijn Oude man vermoord gevonden. Italië heeft echter verzekerd geen plannen tegen Griekenland of andere landen te koesteren. Söagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. ^Bureaux te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES-. Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 85. TWEE BLADEN. DINSDAG 11 APRIL 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden: mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten ere dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij} vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 cS Vredig heeft een kostelijk Paaschzonnetje in de nu weer achter ons liggende twee of- ficieele Paaschdagen over het in zichzelven zoo vredige Zeeuwsche landschap gelegen, slechts hier en daar de goede stemming even en bijkans onopvallend verstorend door een lading springstof, die bij een brug, een viaduct, werd afgeladen, door mitrailleur posten, die hier en daar werden opgesteld, door officieren van de kustartillerie die men, met de veldmuts op, ergens in een auto tegenkwammaar zelfs bij de man nen van de weermacht overheerschte de vredige en vriendelijke Paaschstemming den grimmigen achtergrond van hun daar- zgn. Tot vannacht om drie uur het alarmsig naal voor den redactioneelen telex raasde, en het bericht der mobilisatie onzer grens- bataljons kwam. Reden voor ongerustheid? Neen heeft de ministerpresident, dr. Colijn, zoojuist voor de radio gezegd er is geen enkele, niet de minste, reden voor ongerustheid. Het is een voorzorgsmaatre gel, en anders niets. Men zou het dit is onze interpretatie zoo kunnen zeggen: als De "Bilt, op grond van een studie der weerkaart, de m o g e 1 ij kheid van storm aanwezig acht, dan seint het aan zijn kust- wachtpostenweest opUw hoede. En gaat de storm niet door, dan seint het: stormsein néér. Nu is de politieke toestand in Europa elk kind weet dat den laatsten tijd zoo, dat er hier of daar wel eens een politieke storm kan komen. Tot dusverre waren wij daartoe niet voldoende op onze hoede. Dat moet anders worden, en de regeering is voorne mens van nu af aan te streven naar een toe stand, waarbij wij permanent, d.w.z. te al len tijde en voortdurend, op onze hoede zul len zijn. Hoe dat is zaak der militaire deskundigen. Of we kazematten zullen bou wen; en tankversperringen, en wegenonder mijningen; of we op andere plaatsen meer kazernes zullen bouwen en permanent een grootere legermacht onder de wapenen zullen gaan houden dan tegenwoordig, dat zijn altegaar zaken die we met gerustheid aan onze militaire deskundigen kunnen overlatend i e. weten het wel, als ze maar in de gelegenheid worden gesteld hun ken nis in daden en feiten van beton en staal en wat dies meer zij, om te zetten. Die toestand van zoodanige permanente grensbeveiliging, dat wij er gerust op kun nen zjjn in geval van werkelijken nood on ze legermacht te kunnen mobiliseeren, is echter nog pas in voorbereiding. Men zou kunnen zeggen: nog pas? Maar om daarop dieper in te gaan, is het oogenblik wel wat slecht gekozen nu. Dus daar niet van. De regeering ziet in, dat we totdat die permanente beveiliging geschapen zal zijn, een leemte moeten opvullen. Ter overbrug ging van dat ravijn zijn nu de grenstroepen gemobiliseerd. Dat is alles. Een wijze voor zorgsmaatregel, niet alleen krijgskundig (hetwelk wij tenslotte, op den keper be schouwd, niet in staat zjjn te beoordeelen), maar ook voor wat de gemoedsgesteldheid van ons volk betreft. Wij willen onzeif blijven, wij la ten ons niet weerloos overrompelen, door West noch Zuid noch Oost, wij zullen ons zonder eenigen twijfel verzetten tegen eiken aanval van den dan tot vijand wor denden vriend. En daartoe is paraatheid en demonstratie van paraatheid meer dan ooit voorwaarde. In dit licht bezien is de maat regel van den derden Paaschdag 1939 niet angstwekkend, maar geruststellend. Daar om mogen wij Colijn voor zijn rustige en duidelijke verklaring erkentelijk zijn. De regeeringspersdienst meldt: Bij Koninklijk Besluit van 10 April is be paald, dat de tegenwoordige buitengewone omstandigheden inhouden oorlogsgevaar in den zin waarin dat woord in 's lands wetten voortkomt. Krachtens dit besluit is opgeroepen het personeel van de bataljons voor de grens beveiliging. Deze verklaring en oproeping zijn niet te beschouwen als een rechtstreeksch ge volg van de gebeurtenissen der laatste da gen. De algemeene toestand in Europa heeft de regeering de wenschelijkheid doen gevoelen, dat onze grenzen beter dan tot dusver beveiligd worden, ter verzekering van onze politiek van zelfstandigheid. De verdere ontwikkeling van de gebeurtenis sen zal dientengevolge met meer gerustheid kunnen worden afgewacht. BOND VAN VRIJWILLIGE VERKEERS- INSPECTIES IN NEDERLAND ONTBONDEN. In de te Utrecht gehouden buitengewone vergadering van den bond van vrijwillige verkeersinspecties in Nederland werd tot ontbinding van den bond besloten in ver band met het feit, dat de procureur-gene raal namens den minister van justitie de provinciale vrijwillige verkeersinspecties in ons land had laten weten, dat geen politie personeel meer kon worden beschikbaar gesteld voor de controle-ritten der inspec tie, daar dit personeel noodig is voor het rijksverkeerstoezicht. Besloten werd het kassaldo van den bond te schenken aan het verbond van vereeni- gingen voor veilig verkeer. overbrugging van die pe riode, besloten het perso neel van de afzonderlijke grensbataljons evenals in September onder de wape nen te roepen, ter verster king van de reeds aanwe zige bataljons van de on der de wapenen zijnde lich ting. De normale toestand is volstrekt onbe vredigend voor regeering en volk beide. Tel kens wanneer de internationale spanningen een acuut karakter krijgen staat de regee ring voor de moeilijke vraag: moeten we bijzondere maatregelen treffen of kunnen we ze nog achterwege laten. En telkens wanneer zulke omstandigheden zich voor doen rijst ook onder ons volk soortgelijke vraag, waarmede dan ongerustheid pleegt gepaard te gaan. Daarom is het noodig voorzieningen te treffen die een meer permanent karakter dragen en van zoodanigen aard zijn, dat niet telke nm aletothet treffen van bzondere maatregelen behoeftte worden overgegaan enmende ontwikkeling der gebeurtenissen dus met meer gerustheid kanafwachtendan thans hetgevalis. De nu genomen maatregel is, zooals ik reeds zeide, te zien als een overbrugging van den tijd die nood zakelijk verloopen moet tot aan het oogen blik, dat de meer permanente maatregelen effectief kun nen werken. Ik herhaal nog eens wat ik in den begin ne reeds gezegd heb: We duchten van nie mand eenige vijandelijke handeling tegen Nederland, maar we willen tegenover ieder onzen duidelijken wil toonen, dat we onze beproefde zelfstandigheidspolitiek en onze onzijdigheid met alle ons ten dienste staande middelen willen handhaven. Dat en dat alleen is de strekking van den thans genomen maatregel. Maar, omdat dit zoo is mag ik aan wat ik gezegd heb nu ook een raad vastknoopen. Deze raad nl., dat er geen enkele reden aanwezig is voor bijzondere ongerustheid. Natuurlijk houdt de toestand in de wereld ook onze aandacht gespannen. Maar dat is heel wat anders dan beduchtheid voor onze eigen onmiddellijke veiligheid. Voor zulk een beduchtheid ik herhaal dit acht ik geen enkelen grond aanwezig. Hoe kalmer we den toestand onder de oogen zien, hoe rustiger wij allen ons dage lijksch werk blijven verrichten, hoe beter dit is voor ons zelf en hoe gunstiger indruk dit naar buiten zal maken. En voorts belijden we, ook als volk, in diepen ernst, dat het lot ook van ons land, uiteindelijk niet in de hand van menschen ligt, niet van den wil eens menschen af hankelijk is, maar dat God Almachtig de wereld regeert. In dat geloof schuilt kracht; het schept vastheid van' wil aan 's men schen zijde en het voorkomt dat men als een riet door den wind heen en weer bewo gen wordt. Hedenmorgen te 10 uur heeft de voorzit ter van den Raad van ministers, dr. H. Co lijn, de volgende toespraak tot het Neder- landsche volk gericht over de drie omroep- zenders: In verband met de buitengewone tijds omstandigheden heeft de regeering zich andermaal verplicht gezien in het belang van het vaderland bijzondere maatregelen te treffen. In den afgeloopen nacht is nl. overgegaan tot het onder de wapenen roepen van het personeel behoorende tot de bataljons die bestemd zijn voor de zg. grensbeveiliging. Teneinde onnoodige bezorgdheid bij de bevolking te voorkomen wil ik thans door de radio een kort woord tot u richten om de beteekenis van dezen maatregel in het juiste licht te stellen. Ik begin dan met te zeggen wat men er niet in moet zien. Men moet er niet in zien, men moet er niet uit lezen, dat de regeering beducht is voor een directe bedreiging van ons land. Voor zulk een opvatting is geen enkele aan leiding aanwezig. Onze betrekkingen met het buitenland laten niets te wenschen over. Met alle mogendheden is de verhou ding goed. Daarom kon ik zeggen, dat de regeering niet beducht is voor een directe bedreiging van 's lands veiligheid en de genomen maatregel dus niet in dat licht mag worden gezien. Nu komt echter van zelf de vraag naar voren wat men er dan wel in moet zien. En het antwoord daarop is: Men moet er een zuivere voorzorgsmaatregel in zien, in ver band met den algemeenen toestand in Europa. Ons werelddeel verkeert in een toestand van latente internationale spanningen, die ons verplichten er rekening mee te houden, dat die spanningen zich kunnen ontladen in vijandelijkheden. En als dit geval zich mocht gaan voordoen dan moeten we niet slechts in woorden doch metterdaad in staat zijn op afdoende wijze blijk te geven van on zen vasten wil onze zelfstandigheid en onzij digheid te handhaven. Te handhaven onder alle omstandigheden en naar alle zijden. Om dit effectief te kunnen doen, wan neer de noodzaak er van zou blijken, moet onze geheele weermacht tenslotte gemobili seerd worden. Maar, in ons huidige leger- stelsel en bij het zeer snelle verloop, dat de krijgshandelingen in onzen tijd kenmerkt, is de normale sterkte van ons leger op vre- desvoet ongenoegzaam, om de zekerheid te scheppen, dat die mobilisatie ongestoord zal verloopen. Daarom is het een eisch van voorzichtig beleid de voorwaarden te scheppen die het ongestoord verloop eener mobilisatie kun nen waarborgen. Maatregelen worden voor- bereidom, zoolang de rust in Europa niet is weerge keerd, fn deze leemte op doeltreffende wijze te voor zien. Maar daarmee is eeni ge tijd gemoeid en daarom heeft de regeering, ter Zijn vrouw eMstig mishandeld. In den afgeloopen nacht is de ruim 71- jarige landbouwer D. J. Leetink in zijn woning te Look, (gemeente Holten ver moord. Zijn ongeveer 61-jarige vrouw is ernstig mishandeld. Vanochtend ging een buurman van het echtpaar Leentink de woning binnen, om dat, naar zijn meening, de luiken lang ge sloten bleven. Hij- trof hier een groote wanorde en tot zijn ontzetting vond hij den man vermoord op bed liggen. In de keuken hoorde hij kreunen. Hier ontdek te de buurman vrouw Leentink in zeer ernstigen toestand. Onmiddellijk waarschuwde hij een der omwonenden, die op zijn beurt een dok ter waarschuwde en ook de politie van de misdaad op de hoogte stelde. Zij wa ren spoedig ter plaatse. De dokter consta teerde bij den landbouwer den dood. De vrouw werd in bewusteloozen toestand aangetroffen. Zij is met een scherp voor werp ernstig mishandeld. De drijfveer tot deze misdaad is vermoe delijk roof, aangezien het bekend wias, dat de familie Leetink veel geld had. Het onderzoek is in handen van rijks- en gemeentepolitie. FABRIEKSBRAND TE TEGELEN. De eigenaar gearresteerd. In den nacht' van Zaterdag op Zondag heeft 'n felle brand gewoed in de fabrieks gebouwen der Nordhauser Rultabaksfa- briek, gelegen aan den Roermondschenweg te Tegelen. De brandweer van Tegelen wist het vuur, dat was uitgebroken in de ta baks- en sauskamer, na anderhalf uur te bedwingen. Drie afdeelingen der fabriek zijn verwoest. Een groote hoeveelheid ta bak ging verloren. De machines bleven evenwel in tact. De schade loopt in de dui zenden. Gisteren arriveerde het parket uit Roermond. De eigenaar van de fabriek is in verband met dezen brand op last van den officier van justitie gearresteerd. DE AANRANDING TE GINNEKEN. Naar wij vernemen is de toestand van het vijfjarig dochtertje van den tandarts S. te Breda, dat de vorige week het slachtof fer is geworden van een gruwelijke aan randing in het Mastbosch, naar omstandig heden goed. De dader is nog onbekend. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Horn: een doode, drie gewonden. Zaterdagavond trokken op den rijksweg HornRoermond in de richting Roermond verschillende spannen paarden, die militaire wagens naar hun plaats van bestemming hadden gebracht. De eerste van drie achter elkaar rijdende vrachtauto's passeerde een stel paarden, maar de tweede vrachtauto reed tot nu toe niet opgehelderde oorzaak het span van achteren aan, schoot daarna naar links over den weg, waarbij hij in bot sing kwam met een personenauto uit Echt. Vervolgens viel de vrachtwagen vlak voor de hier liggende doorlaadbrug het steile ta lud af, waarbij hij in aanraking kwam met een boom. Tengevolge hiervan werd de geheele carrosserie van het chassis afge rukt. De laadbak, waarop ontplofbare stof fen werden vervoerd, kwam beneden in het weiland onder de brug terecht. In de auto zaten de 26-jarige P. van den B. en de 21- jarige H. van K., beiden uit Utrecht, in vasten dienst bij de genie. Beiden werden slechts licht gewond. Erger was het gesteld met een begeleider van de paarden op den weg. Zekere Evers uit Sint Odilienberg lag met een zware her senschudding en andere verwondingen dood op den weg, terwijl de groentenhandelaar Nijssens uit Roermond met een been- en bekkenfractuur werd opgenomen. Van de drie paarden werden er twee in het talud reechts van den weg geslingerd, waar zij dood bleven liggen. Rolde: 1 doode. Zondagmiddag is in de hoofdstraat van Rolde de 56-jarige motorrijder R. Polling uit Groningen, in de bocht van genoemde straat in volle vaart tegen een uit de tegen overgestelde richting komende personen auto uit Musselkanaal gebotst. De motor rijder werd van zijn voertuig geslingerd en bleef dood op den weg liggen. (Ingez. Med.) GROOTE BRAND TE LITH. Twee boerderijen en een arbeiders woning in de asch gelegd. Zaterdagavond is in het dorp Lith brand ontstaan in het schuurtje van den landbou wer Van der Veer. Zeer spoedig nam de brand een grooten omvang aan en weldra werd de nabijstaande boerderij van Van der Veer door de vlammen aangetast. Het kleinvee, alsmede de geheele inboedel en de landbouwinventaris, waaronder voorra den hooi en stroo en diverse landbouwma chines, werden een prooi der vlammen. In middels had ook de nabijgelegen arbeiders woning, bewoond door het gezin Coenen vlam gevat en ook hier viel aan redden niet te denken. Ook hier werd de geheele in boedel een prooi der vlammen. De even als de brandende perceelen met stroo gedekte boerderij van den landbouwer Van den Berg stond weldra in lichter laaie. Alles brandde tot den grond toe af. Ook in de boerderij van Van den Berg ging de geheele inboedel en landbouwinventaris verloren. De bewoners der afgebrande huizen werd bij vrienden en buren onderdak verschaft. 16 STUKS VEE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Zondagnacht is door onbekende oorzaak brand ontstaan in den alleenstaanden vee stal van den veehandelaar A. H. Oosterens aan den weg Volkel-Mill te Uden. Een juist passeerende automobilist, die het gebouwtje zag branden, waarschuwde onmiddellijk de bewoners van een dichtbij gelegen huis, die op hun beurt de brand weer van den brand in kennis stelden. Deze kon echter niets meer tegen het vuur uit richten. Vijf paarden en elf runderen kwa men in de vlammen om. De heer Oosterens, die in Volkel, gemeen te Uden, woont, was niet voor het vee, doch wel voor den stal verzekerd. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: helder tot licht bewolkt, droog weer, meest matige Z.O. tot Z. wind, weinig verandering in temperatuur. Wo 12 Apr. Zon op: 5 h 13; onder 18 h 50; licht op: 19 h 20; Maan op: 1 h 59; onder 11 h 22. N.M.: 19 Apr. UKKEL: matige wind van O. tot Z.O. aanhoudend mooi en vrij warm weer met een nachtelijk minimum van ongeveer 7 gr. Hoog- en Laag water te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. April. Dinsdag 11 6.10 18.31 0.04 12.31 Woensdag 12 7.15 19.43 0.57 13.28 Donderdag 13 8.31 21.04 2.04 14.48 Vrijdag 14 9.51 22.23 3.34 16.14 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. April. Dinsdag 11 7.50 20.12 1.07 13.37 Woensdag 12 8.46 21.16 1.58 14.33 Donderdag 13 9.56 22.34 3.03 15.52 Vrijdag 14 11.17 23.58 4.29 17.17 PRINS BERNHARD AAN DE GRENZEN. Men meldt 'ons v.an officieele zijde, dat Prins Bernhard, vergezeld van den kolo nel van den generalen staf M. W. L. van Alphen, directeur van de hoogere krijgs school, Zondagmiddag en Maandag, twee den Paaschdag, een bezoek bracht aan de troepen van de grensbeveiliging in Wes telijk Noord-Brabant en in Overijssel, die aldaar gedurende de Paaschdagen hun taak verrichten. Er zijn in de Paaschdagen in verschillende Europeesche hoofdsteden tal van politieke en diplomatieke besprekingen gevoerd in verband met den zeer gespannen internati onalen toestand, ontstaan door de jongste daad van agressie, den inval van Italië in Albanië. Uiteraard vormde Londen het brandpunt dier besprekingen. De Engelsche regeering, die onder Chamberlain (uit Schotland teruggekomen) vergaderde, heeft het Lagerhuis tegen Donderdag bijeenge roepen. Morgen, Woensdag vergadert de Fransche kamer. De situatie is er gedurende de Paaschdagen niet erger op geworden. Integ en deel vanmorgen heerschte te Londen het gevoel van een lichte ontspanning. De Italiaansche zaakgelastigde te Londen, Guido Crolla bracht de beide Paaschdagen driemaal een bezoek aan den Britschen mi nister van buitenlandsche zaken, lord Hali fax. Vernomen wordt, dat hij Halifax de stellige verzekering heeft gegeven, dat de Italiaansche actie zich strikt tot Albanië zou beperken en dat er geen sprake was van een verder optreden o.a. jegens Grie kenland en het Grieksche eiland Korfoe. De speciale verslaggever van Havas te Athene seinde, dat de Grieksche bladen heden een nota zouden publiceeren, waarin de itali aansche regeering ook aan de Grieksche regeering formeele verzekeringen geeft ten aanzien van de absolute integriteit van dit De Italiaansche minister van Buitenland sche Zaken, graaf Ciano, is na een kortston dig bezoek aan Tirana vrij onverwacht naar Rome teruggekeerd, vermoedelijk om lord Perth, den Britschen gezant, persoon lijk te kunnen ontvangen. In elk geval had hjj, na eerst nog Mussolini te hebben ge sproken, onmiddellijk na zijn aankomst een onderhoud met den Engelschen ambassa deur, 'die inlichtingen vroeg in verband met de gebeurtenissen in Albanië. Reuter ver neemt, dat lord Perth een volledige uiteen zetting kreeg, doch verdere bijzonderheden zijn niet beschikbaar. Het feit, dat te Ti rana een zuiver Albaneesch bewind is inge steld, schijnt er op te duiden, aldus Reuter, dat het tot dusverre niet in de bedoeling ligt van Albanië een integraal deel van het Italiaansche keizerrijk te maken. Volgens Havas meent men te Rome te weten, dat Ciano ook aan lord Perth de formeele ver zekering heeft gegeven, dat Italië geen en kele actie tegen Korfoe in den zin heeft. Mussolini is nog niet naar Tirana ver trokken. Men neemt aan, dat hij eerst te Rome de resultaten van de verdere kabi netszittingen te Londen en Parijs wenscht af te wachten. Britsche vlooteenheden uit Ita liaansche havens vertrokken. Te Londen verneemt Reuter dat op 8 April alle eenheden der Engelsche Middel- landsche-zeevloot, welke een bezoek brach ten aan Italiaansche havens, deze havens verlaten hebben. Er wordt officieel niets medegedeeld om trent de bestemming der oorlogsschepen, doch verklaard wordt, dat met het oog op den duisteren toestand in Albanië de terug trekking der schepen, die hoffelijkheidsbe- zoeken brengen, voor alle betrokkenen ver legenheid zal voorkomen. DE VLUCHT VAN KONING ZOGOE EN KONINGIN GEKALD INE Havas meldt uit Athene: Koning Zogoe en Koningin Geraldine met gevolg zijn gisternacht door het Grieksche stadje Larissa gekomen. Volgens zekere ge ruchten zou de Albaneesche koning zich naar Turkije willen begeven. VOORLOOPIGE ALBANEESCHE REGEERING GEVORMD. In Albanië is een nieuwe tijdelijke regee ring gevormd, die onder leiding staat van den Albaneeschen oud-premier Djafer Ipy en verder is samengesteld uit vooraanstaan de Albaneesche officieren en functionaris sen. Het hoofd der nieuwe regeering heeft al len Albaneezen bevel gegeven de Italiaan sche burgerlijke en militaire autoriteiten te gehoorzamen. In een radiorede heeft hij verklaard, dat de interventie van Italië in Albanië al gedurende vele jaren noodzake lijk was, aangezien het land niet zelf in staat was zich te organiseeren. Hij heeft verder het telegram voorgelezen, waarin de Albaneesche notabelen, naar Stefani meldt, de hulp van Mussolini voor Albanië hebben ingeroepen. Den Duce is daarna nog het vol gende telegram gezonden: „Wij hebben vandaag het glorierijke Ita liaansche leger ontvangen in denzelfden geest en met hetzelfde begrip, waarvan gij zooveel malen tegenover de Albaneezen hebt blijk gegeven. Als afgevaardigden van het volk van Albanië, dat in den loop der eeuwen zijn trouw en vriendschap voor de groote Italiaansche natie heeft gehand haafd, zijn wij er trotsch op in ons land, waar Italianen en Albaneezen zoo dikwijls hebben samengewerkt, het Italiaansche le ger te kunnen begroeten, dat het symbool en de personificatie is van de herboren Ro- meinsche macht. In dit telegram van hulde bevestigen wij den onwankelbaren trouw van ons volk en wij wachten vol vertrou wen op het program, dat uw illustere ver tegenwoordiger graaf Ciano hedenmorgen aldus heeft samengevat: orde, welvaart, rechtvaardigheid, zoowel politiek als sociaal, binnen het kader van de fascistische vrij heid." Een van de eerste regeeringsdaden is ge weest, dat, met toestemming van Ciano, allen zijn vrijgelaten, die op bevel van ko ning Zogoe waren gevangen genomen, on der beschuldiging van politieke activiteit tegen den staat, terwijl zij, naar Stefani meldt, slechts gewezen hadden op de mis bruiken en het slechte bewind van koning Zogoe.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1