Y! HIDDELBURGSCHE COURANT CGOESCHE COURANT) Hf ^wtrltsdale Jeeittir^e 0 Koning Zogoe van Albanië gevlucht Een Ver Lichtpuntje Het kleine land, moet ondanks heldhaftig ver zet voor de Italiaansche gewelddaad zwichten. Tirana bezet. Militaire voorzorgsmaatregelen der Nederlandsche regeering, Geen reden tot ongerustheid. DE MINISTERS COLIJN EN VAN DIJK ONDERBREKEN PAASCHUITSTAPJE Spanje sluit zich aan bij het antikominternverdrag. VIJFJARIG MEISJE MEEGELOKT. Zedenmisdriji met poging tot wurging. LANDBOUWER BIJ EEN TWIST DOODELIJK GETROFFEN. De dader, een 23-jarige zoon, gearresteerd. DOOR INBREKERS OVERVALLEN. MAANDAG (2en PAASCHDAG) ZAL ONS BLAD NIET VERSCHIJNEN. Daar wij Dinsdag vroeger ter perse gaan, moeten advertenties voor dien dag vóór 10 uur 's morgens in ons bezit zijn. mevrouw? Een gulden cadeau? Nou,dal* is kras hoor! Hoe kan dal" maar zoo? Nee,niel" cadeau,nee, ik heb hem gespaard: Van èl wal" PfirSil maakt-, heb 'k zegels bewaard. CI.D.® WEERBERICHT. SPORT. insdagavond nophoudelijk bel, Lange .er volgende jek, Potten- sr des Heils, m. medew. 20.00 h. lver. „Onder 20.15 h. n De Volks of. A. Roos ren" 20.15 h. (ïuttersh. seis chap spr. St. Joris Bazaar t. b. der T.B.C. t", uitg. pl. 00 h; WO .00 h; DO 23.00 h. n. Nationale delburg e.o., .y; St. Joris net „Middel- „Mediobur- uttershof. on. Zangver en Uitspan van Han- ereen. „Tot uitv. „Der ncertz. )aar zijn we Prins van -DO 13 Apr. ,Het Geheim 0 h. ZO MA 13 Apr.: Ie William pas op!", 20 matinée. 7-Dl 11 Apr. en „Booloo" h. ZO 15 h. 14.00—16 h. santé Pavil- MA 10 Apr. er IJsvereen iskerke (W.' 18.30—22.0t 17.30 h. en Dagblad. Uitg. N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. VWV NUMMER 84. TWEE BLADEN. ZATERDAG 1 8 APRIL 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. vBrieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct» Aan de, sinds Abessinië, lange reeks van gewelddaden, die men tegenwoordig eufe mistisch als het voeren van een dynamische politiek pleegt te betitelen, is er al wéér een toegevoegd: de Italiaansche laars heeft het kleine Albanië onder den voet geloo- pen. De N.R.C. bevat daarop, in een voortreffe lijk gesteld hoofdartikel, een commentaar aanvangende als volgt: „Anders dan grootere volken, wier staten in de achter ons liggende maanden van de Europeesche landkaart werden weggevaagd, heeft het ruim een millioen zielen tellende Albaneesche volk zich niet goedschiks wil len neerleggen bij de onderwerping hem opgedrongen door de gewelddadige dyna miek van een machtigen nabuur. Het greep naar de wapens een daad, welke voor ons Nederlanders vanzelf sprekend is, om dat wij niet anders zouden doen en niet anders verwachten van ieder volk, dat zijn zelfstandigheid lief heeft. Hoewel het resul taat van deze krachtmeting niet twijfelach tig schijnt, zal dit optreden van een kleine natie, welke gehoor gaf aan den oproep van zijn Koning, tot den laatsten druppel bloeds te strijden, een diepen indruk vestigen bij allen, die als kleine volken hun zelfstandig heid boven alles lief hebben, voor wien recht geldt boven geweld, die liever sterven dan te wijken voor een bedreiging, hoe groot deze ook moge zijn. Geen redelijk argument kan het optre den van de Italianen rechtvaardigen" Het is juist, ook dit laatste: dat geen re delijk argument dit optreden kan recht vaardigen. En tochligt hierin het eeni- ge allerkleinste lichtpuntje in heel deze in- droevige zaakdat men niettemin tracht deze daad van bruut geweld den schijn der redelijkheid te geven. In werkelijkheid is de toestand natuurlijk zoo, dat het kleine onbeduidende Albanië, met een oppervlakte ruim 0,8 van Neder land en nauwelijks 1 millioen inwoners, met vrijwel geen handel, en in heel het land1000 motorrijtuigen en40 km spoorwegen, voor het thans machtige en heldhaftig doende Italië eenvoudig van mi litair standpunt quantité nêgligeable is. Maar Italiës vermeende of ware strategi sche belangen brengen mede, dat het daar een militair steunpunt heeft. Derhalve zegt „de dynamiek": dan nemen wij dat, want wij zijn de sterkste. Maardie dynamisten weten ten slotte dat er in 's menschen geest ook en zelfs in hun eigen diep verborgen somwijlen maar desalniettemin een g e- weten ligt, hetwelk niet naar m a c h t s -, doch naar recht smaat- staven oordeelt. Die dynamisten weten, of bevroeden vaag misschien, dat dit rechts bewustzijn, toetsende naar zuivere rechts normen, wèl onderdrukbaar, niet verwoest- baar is. En: dat het leeft in de massa ook. Derhalve zetten de dynamisten, om dit rechtsbewustzijn te sussen, hun leugencam pagnes op. Doorzichtig soms, meestal geraf fineerd; somwijlen niet, meestal wel tijde lijk geloofd. Den eenen keer heeft het ge schiedenisboek der menschheid al op de zelfde bladzijde den leugen volkomen door als in het Albaneesche geval den an deren keer kan het decennia, zelfs eeuwen duren. Maar de waarheid achterhaalt den leugen immer, al gaat hij nog zoo snel. In al de dynamische droevigheid van de zen tijd is dit voor den niet-belanghebben- den toeschouwer de eenige troost, hoe zwak dan ook: dat zelfs degenen die macht boven recht, kracht boven redelijkheid, stellen, toch niet den moed hunner innerlijke over tuiging hebben, dit hun eigen volkeren en der wereld rechtuit in het gelaat te slin geren: „redelijkheid, recht en rechtvaardig heid zijn ons geen knip voor den neus waard, wij kennen maar één recht, en dat is het recht van den sterkste!" Dat durven ze niet aan, en daarom zoeken ze voorwend sels, leugens, om de wereld, hun volk en misschien hun eigen geweten óók nog wel een weinig een rad voor de oogen te draaien. Dit is echter tegelijk het eenige hoop gevende: dat zij zoodoende tóch de supre matie van recht over geweld zij 't voor- loopig slechts in het rijk van den geest erkennen. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Overschie: 1 doode. Vannacht om half twee reden drie motor rijders op den rijksweg te Overschie in de richting Den Haag. Zij werden ingehaald door een personen-auto. De laatste motor rijder, J. M. L., koopman te Rotterdam, die als duopassagier zijn echtgenoote bij zich had en in de zijspan W. P. V., broodbezor ger te Rotterdam, kreeg van deze auto een duw, waardoor de motorrijder tegen den voor hem rijdenden motor reed, waarop was gezeten de heer J. de K. met in de zijspan zijn verloofde, mejuffrouw W. C. Beide motoren sloegen over den kop, waar bij V. uit de zjjspan werd geslingerd en op het wegdek bleef liggen. V. werd daarna overreden door een tweede auto en een eind over den weg mee gesleurd. Het slachtoffer is met 'n ernstige schedelbasis- fractuur en met zware verwondingen, in 't ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotter dam opgenomen, waar de man vanmorgen is overleden. De beide auot's zijn doorgere den. De overige personen werden licht ge wond. gen, toont opnieuw aan, dat onze asgenoot ten Zuiden der Alpen met dezelfde on buigzame vastberadenheid op zijn recht staat en baarden van onrust tijdig dooft". Het Italiaansch-Engelsch verdrag „een verscheurd en onteerd vodje papier." Het liberale Engelsche blad, de „News Chronicle" verklaart, dat Mussolini voor een van de gemeenste misdaden van zijn slechten loopbaan den Goeden Vrijdag heeft gekozen. Het moet het geweten, niet alleen van de buitenwereld, doch van ve len van zijn landgenooten, hebben ge schokt, dat hij op dezen dag de ópen kust steden van een bevrienden en vrijwel niet verdedigden buurstaat heeft gebombar deerd. In enkele weken tijd zijn Tsjecho- slovakije, Memel en Albanië in de macht van de as gevallen, terwijl het eenige re sultaat van het Britsche initiatief de overeenkomst met Polen is, een schakel van vitaal belang in een volledig collec tief systeem, doch van twijfelachtige waar de wanneer de keten niet is gesloten. De ijdelheid van den Duce eischt diplo matieke en militaire successen en wat is een gemakkelijker slachtoffer dan; een zwakke en vertrouwde vriend? Waarheen dit alles zal leiden is nog niet te zien. De inval in Albanië bedreigt den geheelen Balkan en daarmede geheel Europa met een algemeenen oorlog. Een ding is zeker, het fascistische Italië heeft bewezen, dat geen vertrouwen meer kan worden gesteld in zijn woord. Cham berlain heeft gezien, dat de overeenkomst tusschen Engeland en Italië een ver scheurd vodje papier is. Hieruit moet hij zijn conclusies trekken, zoo besluit het blad. Albaneesche oproep tot het Ita liaansche volk. Het Albaneesche persbureau publiceerde gisteravond de tekst van een draadloozen omroep, welke tot het Italiaansche volk was gericht: „Italianen, het regiem van Mussolini, dat niet genoeg heeft gehad aan vijf ja ren oorlog, dat het land economisch heeft uitgeput en de Italiaansche jeugd heeft laten doodbloeden alleen om redenen van buitenlandsch-politieke grootheid, valt thans een volk aan van een millioen zie len, dat gedurende de eeuwen het bewijs heeft geleverd voor de vriendschap met het Italiaansche volk Het Albaneesche volk heeft tegen dezen onrechtvaardigen aanval zijn onwrikbaren wil tot het bie den van tegenstand tot de laatste druppel bloed te kennen gegeven. In dit tragische uur volgt het Albaneesche volk het woord van Mussolini volgens hetwelk een „volk, dat zich niet verdedigt niet verdient te lé ven." Hierop zegt het Albaneesche volk, dat mannen, vrouwen en "kinderen de be schaafde wereld opnieuw een les zullen geven in de hoogste heldenmoed. Om 11 uur vanochtend werd uit Rome gemeld: De Italiaansche troepen zjjn he denmorgen 9 uur Tirana, de hoofdstad van Albanië, binnengetrokken. HOE DE ITALIAANSCHE PERS DE GEWELDDAAD WIL RECHT VAARDIGEN. Een der groote fascistische bladen, de „Giornale d Italia" schrijft, dat de verhou ding tusschen Koning Zogoe eenerzijds en de Italiaansche regeering en burgers an derzijds reeds sedert geruimen tjjd steeds moeilijker werden, doordat de Koning zijn land bestuurde als een feodaal heerscher en de vijand was van alle Albaneezen, die niet tot zijn gunstelingen behoorden. Hij stookte binnenlandsche tweedracht en beraamde internationale intriges en had den edelmoe dig verleende financieelen bijstand van Ita lië bijna uitsluitend tot een bron van in komsten voor zijn eigen kas gemaakt. De ontevredenheid der Albaneesche pa triotten en van de arme bevolking groei de. Eenige dagen geleden vroeg Zogoe de Italiaansche regeering hulp en bescherming en troepen voor de bezetting van zekere punten in Albanië. Op het laatste oogenblik echter kon de Italiaansche regeering vast stellen, dat die troepen slechts moesten die nen voor een dwazen aanslag van den Ko ning in de richting van de Zuid-Slavische grenzen, die blijkbaar de hartelijke betrek kingen tusschen Italië en Zuid-Slavië moest verstoren. De Italiaansche weigering ont ketende de vijandigheid van den Koning, die zich uitte in daden van geweld tegen Italiaansche burgers in Albanië en Albaan- sche leiders, die oprechte vrienden van Ita lië zijn. De Italiaansche regeering heeft al les gedaan om den toestand op te helderen, doch de Koning verijdelde dat streven door nieuwe intriges. Door zijn tusschenkomst herstelt Italië in Albanië vrede en orde. De Italiaansche beslissing kan geen ongerust heid veroorzaken bjj de buurstaten, met welke Italië vriendschappelijke samenwer king wil. Italië verzekert door zijn besluit den vrede op den Balkan tegen gevaarlijke in triges en zijn houding beantwoordt ook aan den wensch van de massa van het Albanee sche volk. (Deze beschouwing lijkt ons een aaneen rijging van verzinsels, welke kennelijk de Italiaansche gewelddaad moet recht vaardigen. In 't fantaseeren is de ge- heele Italiaansche pers op 't oogenblik trou wens meesterlijk. Red.) Zooals verwacht kan worden heeft het Albaneesche volk vergeefs getracht den Italiaanschen overweldiger te weerstaan. Gisteravond waren alle Albaneesche haven steden door de „dappere troepen" van den heer Mussolini bezet en rukten ze van ver schillende kanten op naar de Albaneesche hoofdstad Tirana, die vandaag zonder twij fel zal vallen. Het hevigst moet gevochten zijn te Du- razzo en Valona. Een behoorlijk modern le ger heeft het 1.4 millioen inwoners tellende Albanië echter niet. Gewapende boeren en burgers, gesteund door enkele detachemen ten gendarmerie moesten de zwaar bewa pende, geheel modern uitgeruste Italianen tegenhouden, terwijl ze dan nog uit de lucht bestookt werden door bommenwerpers en zoo. Het gepleegde verzet was heldhaftig, maar nutteloos. Koning Zogoe van Albanië is gisternamid dag uit de hoofdstad gevlucht. Het Alba- neesch persbureau meldt daaromtrent, dat de koning en zijn regeering, de onmogelijk heid inziende, nog langer in de hoofdstad te blijven, Tirana verlaten hebben en met onbekende bestemming wellicht naar El- bassan, vertrokken zijn. Na hun vertrek ontstond een schietpartij in het centrum der stad. Men wist, zoo meldt Stefani nog, dat de Koning voornemens was te vluchten. Gis termorgen trok een stoet auto's met perso nen uit de omgeving vari den Koning en met zijn bezittingen uit de hoofdstad. Naar verluidt zal een nieuwe Albanee sche regeering gevormd worden, bestaande uit personen die Albanië een bewind zullen geven dat zich onder Italiaansche cura- teele wil stellen. Volgens berichten uit Belgrado zou de ha venstad Durazzo, waar de Italianen den hevigsten tegenstand ontmoetten, grooten- deels verwoest zijn. Koningin Geraldine in Grie kenland. Koningin Geraldine van Albanië is gister avond met haar pas geboren kindje te Fio rina in Noord-Westelijk Griekenland aan gekomen. Hitier keurt het optreden van Italië goed. Naar vernomen wordt heeft Hitier een langdurig telefoongesprek gevoerd met Mussolini, voor de Italiaansche troepen naar Albanië oprukten. Hitier heeft toen de actie van Italië goedgekeurd. Men is te Berlijn van meening, dat de ac tie tegen Albanië het voor Zuid-Slavië on mogelijk maakt zich op eenigerlei wijze te verzetten tegen de as RomeBerlijn aan gezien het door de beide as-mogendheden is ingesloten en Italië de Adriatische zee kan afsluiten. In officieele kringen wordt verklaard: „Duitschland kan niet toestaan, dat demo cratische Westelijke mogendheden, welke geen belangen hebben in Albanië, zouden willen intervenieeren tegen het juridisch niet te laken optreden van Italië"!! Verontwaardiging onder de Mohammedanen. Havas meldt uit Beyrouth: De bevolking van het Nabije Oosten, voor al 't Mohammedaansche deel der bevolking, heeft met verontwaardiging kennis geno men van den aanval op Albanië. In een interview met *den vertegenwoor diger van Havas heeft de voorzitter van de Syrische Kamer, Fares Khoery gezegd, dat de aanspraken van Italië tot bescherming van de Mohammedaansche Arabieren gelijkt op de geschiedenis van den leeuw, die zjjn prooi verslindt, opdat hij ze niet met een ander zal behoeven te deelen. Overal in Syrië, Palestina en Irak wordt het optreden van Italië veroordeeld en men beschouwd het als een waarschuwing, dat men zich moet houden aan as ParijsLon den. "Men merkt op, dat Italië de laatste maanden zijn bases in de Middellandsche zee aanzienlijk heeft versterkt. Infanterie werd gelegerd op Rhodes, reservisten wer den geconcentreerd op de eilanden der Do- decaneos, de vloot werd versterkt, alsook de luchtvloot. De toegang tot verscheidene steden, o.a. Leros, werd verboden. Duitsche nonsens. De „Völkischer Beobachter" bracht van ochtend de volgende nonsens over de over weldiging van Albanië uit: „De Albaneesche staat dankt zijn natio naal bestaan aan Rome, en koning Zogoe is op de schouders van Italië tot de heer schappij over dit voorheen zoo verdeelde gebied opgeklommenHet Romeinsche rijk is in den besten zin protector en vriend van dit kleine Balkan-koninkrijk geweest! Koning Zogoe heeft de laatste jaren ech ter getracht den Italiaanschen invloed te verminderen. Mussolini's besluit, om Ro me's levensrechten op den Oostelijken oever van de Adriatische zee te beveili- Het zijn de dingen der ziel en des geestes, die de waarde bepalen van het leven van een mensch. De regeeringspersdienst meldt: De regeering heeft als voorzorgsmaatre gel de militaire verloven doen intrekken en de groot-verlofgangers, die zijn inge deeld bij de kust- en grensbeveiliging, doen weten, dat de mogelijkheid bestaat, dat zij kunnen worden opgeroepen. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat deze eventueele oproeping dus uitsluitend het personeel betreft dat betrokken is bij de kust- en grensbeveiliging. De gebeurtenissen in Albanië geven naar het oordeel der Nederlandsche re geering op het oogenblik geen reden tot ongerustheid- De regeering heeft echter wel aanstonds maatregelen genomen tot verhooging van de paraatheid aan fle grenzen> o.a. hierin bestaande, dat het verkeer over de wegen aan de grenzen gedeeltelijk is afgesloten. Naar wij vernemen, zijn de ministers Coljjn en Van Dijk, die gezamenlijk een Paasch-uitstapje per auto in de Ardennen hoopten te maken en zich reeds onderweg bevonden, op het vernemen van de be richten uit Albanië naar Den Haag terug gekeerd, waar zij gisteravond zijn aange komen. Naar uit Berlijn gemeld wordt, heeft Spanje zich bij het anti-kominternverdrag aangesloten, het bondgenootschap tusschen Duitschland, Italië en Japan. Gistermiddag ging het vijfjarig dochter tje van een tandarts, wonende aan de Ba ronielaan te Breda, na den koffiemaaltijd met haar zevenjarig broertje in 't nabijge legen Mastbosch spelen. Hier is zij meege lokt door een kerel. De jongen liep naar huis en vertelde zijn moeder wat er ge beurd was. Deze ging er per fiets onmid dellijk op uit en ontmoette drie grootere meisjes, die het kind in een kreupelboschje meer dood dan levend hadden gevonden. Er was een ernstig zedenmisdrijf op het kind gepleegd, waarna een poging tot wur ging was gedaan. De toestand van het kind is hoogst zorgwekkend. De dader is nog niet gevonden. De drie onbekend gebleven jongedames, die het slachtoffertje hebben gevonden en op wier nadering de pleger van het mis drijf vermoedelijk de vlucht heeft genomen tracht de politie thans op te sporen om haar inlichtingen te geven. De drie jonge dames zijn vermoedelijk kampeersters, die uit Dordrecht afkomstig zijn en zich gedu rende de Paaschdagen in de omgeving van Breda ophouden Gistermiddag heeft zich te Maarheeze (N.B.) een drama afgespeeld. Bij een hui- selijken twist heeft de 23-jarige, ongehuw de landbouwerszoon, M. Teeuwen, zijn stief vader, den 51-jarigen landbouwer H. Peer- lings, met een schop levensgevaarlijke ver wondingen toegebracht, zoodat deze in hoogst ernstigen toestand naar het zieken huis te Weert moest worden overgebracht. Hier is de man in den loop van den avond overleden. De jeugdige dader is gearresteerd en naar het huis van bewaring te Roermond over gebracht. De toedracht van het gebeurde is nog niet bekend. Het verluidt, dat de beide mannen niet goed met elkaar konden opschieten, waardoor tusschen hen dikwijls ruzie voorkwam. Vrijdagochtend omstreeks half zeven is de heer G. Zwennes, employee bij de N.V. van Laers' walsbedrijven, op het oogenblik dat hij het kantoorgebouw, dat gevestigd is in het voormalig kasteel Rooswijk te Velsen, betrad, door een tweetal mannen aangeval len, waarvan de een hem de keel dicht kneep eij de andere hem met een zwaar voorwerp op het hoofd sloeg waardoor een bloedende wonde ontstond. De heer Z. ver loor het bewustzijn. Eerst na eenige uren vond men het slachtoffer in deerniswek- kenden toestand in een der benedengangen. Eerst tegen den avond was de heer Z. zoo ver hersteld, dat hij eenige inlichtingen om trent het gebeurde kon verstrekken. Het slachtoffer was eerst drie dagen in dienst der firma en nam het toezicht waar voor den politieagent, die naast het kantoorge bouw woont, doch thans in een ziekenhuis ter verpleging is opgenomen. Tot dusver ontbreekt elk spoor van de daders (Ingez. Med.) Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest zwakke wind uit O. la ter wellicht uit Z. richtingen, helder tot licht of half bewolkt, later toenemende be wolking, droog weer, koude nacht, iets warmer overdag. ZO 9 Apr. Zon op: 5 h. 20; onder: 18 h. 45. Licht op: 19 h 15. Maan: onder 8 h. 29. MA 10 Apr. Zon op: 5 h. 18; onder: 18 h. 47. Licht op: 19 h. 17. Maan op: 12 h. 45; onder: 9 h. 22. L.K.: 11 Apr. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. April. Zaterdag 8 3.51 16.13 10.26 22.41 Zondag 9 4.35 16.55 11.02 23.24 Maandag 10 5.19 17.38 11.40 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. April. Zaterdag 8 5.46 18.08 11.29 23.46 Zondag 9 6.24 18.47 12.08 Maandag 10 7.04 19.26 0.27 12.47 MEISJE DOOR TREIN VERMORZELD. Gistermiddag om vijf minuten over vier bevond zich het achtjarig dochtertje van de familie Van Hal, te Boxtel, bij den onbe- waakten spoorwegovergang ter hoogte van de boterfabriek. Zij liet een trein, uit Box tel komende, passeeren en stak daarna over. Hierbij werd zij gegrepen door een uit de richting Tilburg naderenden trein en vermorzeld. Het lijkje is naar hel: ziekenhuis te Box tel overgebracht. VOETBAL. „MOGELIJKEN '-NEDERLANDSCH JEUGDELFTAL. Naar wij vernemen zal op Woensdag avond 12 April a s. te Den Haag een wed strijd gespeeld worden tusschen een elf tal der „mogelijken" en' een Nederlandsch jeugdelftal. De ploeg der „mogelijken" is door de keuzecommissie van den K.N.V.B als volgt samengesteld: d.: Dijkstra (ZFC) a.: Wilders (Blauw Wit) en Van Ierlandt (Willem II); m.: Rysdyk (Xerxes), Ga briel (AGOVV) en Bonsema (GVAV); v.: Willemse ('t Gooi), Hazeweyer Jr. (AFC); De Jong (Volewijckers), K. de Harder (VUC) en Linssen (Feijenoord). Het Nederlandsche jeugdelftal bestaat uit de volgende spelers: d: Wille (Edo); a.: Louwe (Xerxes) en De Boer (Volewij ckers); m.: Blatter (PSV), Bekenes- (D HC) en Stofmeel (NAC); v.: Jansen (Noad), Nass (VVV), De Boer (KFC), Lenstra (Heerenveen) en Engel (Willem II). KORFBAL. DE SERIEWEDSTRIJDEN VAN SWIFT." De tweede Paaschdag belooft voor de Zeeuwsche Korfbalsport een hoogtijdag te worden. De K.V. Swift te Middelburg or ganiseert Maandag serïewedstrijden op het Gem. Sportterrein waaraan niet min der dan 17 twaalftallen zullen deelnemen, verdeeld over drie afdeelingen Dat er fel gekampt zal worden staat vast, want het krachtsverschil tusschen de meeste twaalf tallen is miniem. Reeds des morgens wordt een aanvang gemaakt met de wedstrijden. In totaal vinden maar liefst 40 ontmoe tingen plaats. Natuurlijk wordt op meer dan één veld gespeeld Er zullen namelijk 4 velden worden uitgezet, en de wedstrij den duren 2 x 15 minuten, zonder rust.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1