trinciule Jieetïtir^e MIDDESLBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) Becks' besprekingen te Londen. Keel Verzachtend 52^ VICKS H0ESTB0NB0NS Men verwacht, dat er in eerste instantie een verdrag van militairen bijstand tusschen Engeland, Frankrijk en Polen zal komen. Voor de rest schijnen de opvattingen nogal uiteen te loopen. De Poolsche minister zou zich tegen openlijke deelneming der |Sovjet-Ünie verzetten. Rusland en Engeland. De Britsche consul te Mosoel vermoord. Een Engelsche commissie naar Roemenië. Zware nederlaag voor de „Heimattreue Front". Geruchten inzake een Italiaansch protectoraat over Albanië. Opening Zaterdag a.s. 5 uur. en geneeskrachtig door de jJooS Vicks VapoRub ingrediënten De tewerkstelling van Neder- landsche arbeiders in Duitschland. Een utopia in de wildernissen van Zuid-Amerika. Dagblad. Uitg. N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureauxte MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 81. TWEE BLADEN. WOENSDAG 5 APRIL 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder, mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ..Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Kolonel Beek, de Poolsche minister van buitenlandsche zaken, die sinds Maandag avond te Londen vertoeft, heeft gister en vandaag reeds verscheidene besprekingen gehad met Chamberlain, den Engelschen premier en lord Halifax, den Engelschen minister van buitenlandsche zaken. Over het verloop daarvan wordt het diepste stil zwijgen bewaard, doch men heeft te Lon den den indruk, dat er belangrijke dingen tot stand zullen komen. Zoo verwacht men in de eerste plaats een soort van militair bondgenootschap tusschen Polen, Engeland en Frankrijk, een bondgenootschap waarbij zich dan later andere landen, o.a. Roeme nië zouden moeten aansluiten. Ten aanzien van een eventueele deelneming van Rus land zijn de meeningen echter verdeeld. Volgens sommige inlichtingen, zou Beek nog steeds bezwaren hebben te gen een deelneming van So vj et- Rusland. Hoewel men uit Chamberlain's befaamde verklaring den indruk kreeg, dat de Engelsche regeering de Sovjec-Unie al lerminst links wil laten liggen, moeten de opvattingen van Beek haar nu weer aan het wankelen hebben gebracht. Wellicht, dat men hiermee in verband moet brengen het spijtige stukje van het „Journal de Mos- cou", dat hieronder staat afgedrukt. Beek moet uiteengezet hebben, dat 'een openlijk bondgenootschap met Rusland voor Duitschland zoo ongeveer onverdrage- lijk zou zijn, en dat Hitier, kwam het tot stand, in blinden woede, een oorlog zou kunnen ontketenen, hoeveel landen zich dan ook tegen Duitschland zouden stellen. Vermoedelijk speelt bij deze opvatting ook nog steeds het ingewortelde Poolsche groote rol. Al beschouwt de meerderheid van het Poolsche volk Duitschland als den gevaarlijksten potentieelen vijand, de Pool sche staatslieden beseffen, dat in bepaalde omstandigheden het bolsjewistische Rusland even gevaarlijk voor de Poolsche natie zou kunnen wordend Tenslotte heeft Moskou nog altijd de communistische wereldrevolu tie op zjjn programma staan. Het is lang niet ondenkbaar, dat het uit-, eindelijk resultaat van Beck's besprekingen te Londen dus toch nog zal zijn, dat er een coalitie tot stand komt, waaraan de Sovjet- Unie niet openlijk deelneemt. Moskou zou dan de „stille vennoot" moeten worden. Roemenië. Voor het overige is het ook nog lang niet zeker, dat men er gemakkelijk in zal slagen, om Roemenië tot deelneming te be wegen. Hierbij doet zich de moeilijkheid der HongaarschRoemeensche betrekkin gen voor. Hongarije handhaaft nog steeds zekere aanspraken op na den oorlog aan Roemenië afgestaan grondgebied. Zoolang die zaak de wereld niet uit is, kan van har telijke betrekkingen tusschen Roemenië en Hongarije geen sprake zijn. Voor Polen is dit een heel leelijk vraagstuk. Polen onder houdt met Roemenië, zoowel aTS met Hon garije zeer vriendschappelijke betrekkin gen. Het wil voorshands de eenen niet aan de anderen opofferen, m.a.w. het wil niet, dat er een verkoeling met Hongarije zal ontstaan door het opnemen van Roemenië in de anti-agressie-coalitie. Men beweert te Londen, dat Beek er naar streeft, om ook Hongarije er in te betrekken. Dat zou vol gens hem niet onmogelijk zijn, ook al werkt Boedapest tot dusver nauw met de spil sa men. Vermoedelijk staan de Engelsche staatslieden nogal sceptisch tegenover deze opvattingen van Beek, opvattingen intus- schen, welke de totstandkoming van de door Londen beoogde bondgenootschappen wantrouwen jegens de Sovjet-Unie een aanzienlijk kunnen vertragen. Het gaat den heeren der Sovjet- Unie blijkbaar nog lang niet naar den zin. Tass meldt uit Moskou: In een hoofd artikel schrijft het Journal de Moscou, dat de verklaring van Chamberlain verdient, aandachtig en objectief te worden bestu deerd, doch dat men niet kan ontkomen aan den indruk, dat de jongste stappen van de Britsche regeering in het huidige stadium in aanzienlijke mate van oppor- tunistischen aard zijn en dat de verande ringen in de Britsche politiek gekenmerkt wtorden door besluiteloosheid en aarze ling. Het blad vervolgt dan: Noodig zjjn maatregelen, die op zjjn minst geheel Eu ropa en de waarschijnlijke oorlogshaarden buiten Europa zouden omvatten. Om dui delijker te zjjn: de collectieve veiligheid moet verzekerd worden. Wjj spreken niet slechts van de aarzeling van Londen en Parijs, doch ook van de vaagheid van de houding van sommige staten, die recht streeks door agressie worden bedreigd. Het blad noemt in dit verband Polen en schrijft dat het lot, dat de gemeenschappelijke verkaring der anti-agressiestaten heeft ondergaan, het twijfelachtig doet zijn ot Polen reeds het pad der collectieve veilig heid betreden heeft. Soortgelijke overwe gingen zouden ook kunnen gelden ten aanzien van de politiek van een aantal andere Europeesche staten, waaronder de grootste. Daarom, zoo besluit het blad, staat de openbare mee- ning in de Sovjet Unie critisch tegenover de buitenlands c> h - politieke stappen van de West-Eu ro p e~e sche staten. Dit zijn ook de redenen waarom de laat ste verklaring van Chamberlain, die onder andere omstandigheden toegejuicht zou moeten worden, achterdocht en zelfs be zorgdheid wekt. Gedeeltelijke en halve maatregelen kunnen slechts nadeelig zijn voor den vrede. Alles-omvatten'de maat regelen tot versterking van de collectieve veiligheid zijn noodig. VERKEERSONGEVAL OP DEN SLOEDAM. ARNEMUIDEN. Maandagavond jl. onge veer tien uur heeft de bestuurder van een Chevrolet-auto de eerste bocht bij den Sloe- dam, juist bij het spoorwegviaduct, niet kunnen nemen. De wagen is, na eerst eenige links van den weg staande betonnen paaltjes te hebben omvergereden, tegen de aldaar staande wit en zwart geschilderde verkeersbalustrade gereden. Gezien de ra vage moet de auto met tamelijke snelheid gereden hebben. Hij is weggesleept gewor den door een Fordauto. De burgemeester en de rijks- en ge meenteveldwachter te Arnemuiden verzoe ken de bestuurders van dezen Ford-perso nenauto en den bestuurder van een vracht auto, die de Chevrolet né de botsing aldaar gezien hebben, zich tot hen te willen rich ten tot het geven van inlichtingen. Tevens wordt de bestuurder van de Che vrolet in zijn eigen belang verzocht zich te melden Door. een opgeruide menigte. De dood van kShihg Gazi van Irak heeft gisteren te Mosoel tot een betreurenswaar dig incident geleid, dat den Britschen con sul aldaar, Monk Mason, het leven heeft gekost. Toen het bericht van het ongeluk van den koning in de morgenuren bekend werd gemaakt met een officieele mededee- ling er bij dat te elf uur een openbare rouwdienst zou worden gehouden; heeft de bevolking het nieuws eerst niet willen gelooven, van welke omstandigheid anti Britsche agitators gebruik hebben gemaakt om het volk te vertellen dat de kóning geen ongeluk had gehad maar door de Engelschen vermoord was, omdat hij krachtig geprotesteerd had tegen de ver volging van de Arabieren in Palestina. Toen de Engelsche consul, die van deze plotselinge opruiing natuurlijk niet op de hoogte was, zich naar den rouwdienst wilde begeven, werd hij herkend en voor de politie had kunnen ingrijpen door eeni ge fanatieke Arabieren aangevallen en vermoord. D.< eerste minister van Irak heeft 's mid dags te Bagdad een bezoek van rouw beklag afgelegd bij den Engelschen zaak gelastigde te Bagdad en zijn deernis met de familie Mason uitgesproken. De politie te Mosoel heeft vier mannen gearresteerd die reeds vandaag voor een speciale rechtbank zouden verschijnen. De regeering heeft gelast dat alle Engelsche onderdanen speciale bescherming moeten genieten tot de opwinding over de valsche meldingen geluwd zal zijn. Nader wordt vernomen dat Monk Ma son op de trappen van het Britsche con sulaat werd gesteenigd, toen hij de woe dende menigte tot bedaring trachtte te brengen. De familie van den consul is niet in Irak, hun verblijfplaats is niet bekend. Reuter meldt uit Londen: In het En gelscho Lagerhuis heeft de minister van overzeeschen handel, Stanley, gister mede gedeeld, dat Leith Ross, de eerste econo mische adviseur der Britsche regeering aan het hoofd zal staan van een missie, die zich naar Roemenië zal begeven. Hij zal vergezeld worden door ambte naren van de betrokken /departementen en de missie zal over ongeveer twee we ken naar Roemenië vertrekken. Stanley voegde hier nog aan toe, dat het doel van de missie was, met de Roe meensche autoriteiten overleg te plegen over de handelskwesties, die de beide lan den betreffen. Henderson stelde de vraag, of de missie niet de bevoegdheid zal hebben, een han delsverdrag te sluiten, doch slechts de grondslagen zal bespreken, waarop in de toekomst een overeenkomst zou kunnen worden gesloten. Stanley antwoordde hierop, dat welis waar niet over een nieuw handelsverdrag zal worden onderhandeld, doch dat men hoopt in beginsel tot een accoord te ko men ten aanzien van bepaalde stappen to bevordering van den handel tusschen de beide landen. De mensch is noch engel, noch dier en de tragedie wil, dat degene die een engel zijn wil, soms van zichzelf een dier maakt. Een iiksche Belgischgezinde meerderheid in EupenMal- médySint-Vijt, (Van onzen bjjzonderen c o r r e,s pondent). De Belgische verkiezingen van laatstle den Zondag hebben zich niet door één, maar door twéé indrukwekkende nederlagen ge kenmerkt; niet alleen de Rexisten zjjn ver pletterd, maar ook de Duitschgezinde party in de Oostelijke kantons, die vóór den we reldoorlog Duitsch waren, is met den kous op den kop thuis gekomen; het geheime stembiljet heeft onthuld, wat men in de openbaarheid niet immer voldoende duide lijk kon zien: dat de voormalig-Duitsche staatsburgers, thans Belgische onderdanen, het in hun nieuwe vaderland best naar den zin hebben en dat zij voor een „Heim"-keer binnen de grenzen van het Derde Rijk in meerderheid niets gevoelen. De verkiezingsstrijd heeft hier weken achtereen fel gewoed, ongewoon fel zelfs De propaganda der Heimattreue Front was niets-ontziend; zij wes onophoudelijk op de laatste gebeurtenissen in Tsjechoslovakije en Memel, meenende ten onrechte, naar zou blijken daarmede op de Nieuw-Bel- giërs indruk te kunnen maken. Den laat- sten nacht vóór den verkiezingsdag werden op vele plaatsen slagwoorden aangeplakt: Kiest Duitsch"; „Volgt het voorbeeld Uwer Broeders uit Bohemen en Memel", haak- kruisvlaggetjes werden aan telegraafpalen en wegwijzers opgehangen in sommige grensdorpen, zeker om belangwekkende foto's van de dorpen der „verdrukte broe ders" te kunnen maken De laatste nacht verliep overigens kalm en ook den Zondag waarop de verkie zing, zooals de gewoonte in België is, plaats vond was er nergens eenig incident. Maar des middags omstreeks vijf uur groepten de menschen samen, voor het Belgisch-ge zinde Duitsch dagblad de „Grenz-Echo", en voor de Duitschgezinde bladen, de „Eupener Zeitung" en de „Eupener Nachrichten". Zoodra de eerste voor België hoopvolle uit komsten bekend raakten, dromde men voor het eerstgenoemde blad samen, terwijl de gezichten voor de Duitsche kranten steeds langer werden en men daar langzamerhand afdroop. Toen omstreeks acht uur aan de redactie der „Grenz-Echo" de volledige uit slag der Oostkantons bekend gemaakt kon worden, ging een luid gejuich der „getrou wen" op: een stevige meerderheid voor België was in vrije stemming verkregen: de Belgische lijsten telden ongeveer 55 der uitgebrachte geldige stemmen en de Heimattreuen, die op 75%85 der stem men hadden gerekend, waren deugdelijk in de minderheid! Toen tusschen de gewestelijke vlaggen van Eupen, Malmédy en Sint-Vijt het Bel gische zwart-goud-rood ontplooid werd, weenden de vrouwen van aandoening, ter wijl de mannen die schoone zegepraal in druk gesprek commentariëerden. Het was voor de „getrouwen" een pak van het hart Bij de Heimattreuen was alles nu in dui gen gevallen. De bestelde fakkeloptocht van de imitatie-Hitlerjeugd en verdere nazi-in stellingen dezer gewesten wasuitgebrand en als een nachtkeers uitgegaan; in de café's en restaurants zag men slechts op getogen gezichten der „getrouwen" en tot diep in den nacht is het feest gevierd. Men weet nu precies, wat die Heimattreu en in hun schild voerden: „Los van België en terug naar Duitschland" was hun on verbloemde leuze. Men heeft blijk gege ven, daarvan niet gediend te zien. Willen zij „Heim"? Niemand zal het hun beletten. Maar de „getrouwen" zeggen: wjj z ij n Heim, hier bij onszelven namelijk, we hebben geen Heil-Hitler noodig, want we „heilen" onszelf. Er bestond, begrijpelijkerwijze, voor deze verkiezing ver buiten onze landsgrenzen, een groote belangstelling. De uitslag is gun stig geweestj voor de loyalen. De gunstige gevolgen daarvan zullen voor deze gewes ten zeker niet uitblijven. (Nadruk verboden.) ITALIAANSCHE BESCHOUWING OVER DE „OMSINGELINGSPOLITIEK" Duitschland zou tot een onmid- dellijken tegenaanval overgaan In hun correspondenties uit de voor naamste hoofdsteden wijzen de bladen, zoo schrijft Stefani, op de politieke manoeu vre van Engeland en Frankrijk om een nieuwe heilige alliantie op te richten ten dienste van de belangen der democratiën, en tegen ed expansie en de natuurlijke eischen van de as. De bladen doen uitko men. dat Duitschland tot een tegenaanval bereid is, teneinde de Britsche omsinge ling te verhinderen Ingeval Groot-Brittannië, schrijft de Ber- lijnsche correspondent van de Messagero er in zou slagen, de omsingeling van Duitschland te verwezenlijken, zou dit land terstond tot een tegenaanval over gaan door een intensieve diplomatieke en economische actie en vooral door een pro paganda onder de bevolking der Britsche koloniën, protectoraten en dominions, Vervolgens zou Duitschland niet slechts terstond het vlootverdrag opzeggen, maar ook het rythme van zijn bewapening, voor al wat den vliegtuigbouw betreft, zooda nig opvoeren, dót het zijn superioriteit kan consolideeren. DISTRIBUTIE VAN VLEESCH IN BLIK. Van 9 April al varkensvleesch, al ol niet gemengd met rund- vleesch. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld dat in verband met het uitgeput raken van den voorraad rundvleesch in blik enkele we ken geleden in een aantal gemeenten een proef is genomen met de distributie van blikken varkensvleesch; gemengd rund- en varkensvleesch en gemengd runffer- en varkensgehakt. De resultaten van deze proef hebben den minister doen besluiten met de alge- meene distributie van deze artikelen een aanvang te maken en met ingang van 9 dezer zullen uitsluitend bovengenoemde vleeschproducten beschikbaar worden ge steld. Indien bij de gemeente nog een voor raad rundvleesch in blik aanwezig mocht zijn, behoort deze uit den aard der zaak eerst tegen den geldenden prijs te worden gedistribueerd. BLIKSEM IN KERKTOREN GESLAGEN. Gistermiddag is gedurende een kort, maar hevig onweer de bliksem ingeslagen in de Ned. Hervormde kerk te Berkel en Roden rijs (Z.H.) Het haantje van den toren kwam met een hevigen slag op den grond terecht, zonder verder schade aan te richten. In een nabijgelegen school werden alle lampen vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEEN TEELTPREMIE VLAS. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat voor vlas van den oogst 1938, hetwelk werd verkocht van 1 December 1938 tot en met 28 Februari 1939, geen teeltpfemie zal worden verleend. Er doen sedert gisterochtend zonder linge geruchten de ronde over de betrek kingen tusschen Italië en het kleine Balkanland Albanië. Zooals men zal weten, staat Albanië reeds enkele ja ren onder een zekerf^i Italiaanschen invloed. De bedoelde geruchten nu hou den in, dat er in enkele Italiaansche ha vens troepen geconcentreerd worden, wel ke naar Albanië zouden nrogten worden verscheept, waarna Mussolini- dan zou verklaren dat het land een Italiaansch protectoraat is geworden. Inmiddels worden deze geruchten zoo wel van Albaneesche als van Italiaansche zijde tegengesproken. Dat er echter wel degelijk wat gaande is, kan blijken uit een bericht in het Italiaansche blad „Gazetta de Mezzogiorno", dat luidt als volgt: „De in het buitenland verspreide be richten over den toestand en de betrek kingen tusschen Italië en Albanië zijn ten dentieus en ongegrond. Op uitdrukkelijk verlangen van den Koning van Albanië worden besprekingen ge- voerd over versterking van het defensieve ver bond tusschen beide la'n- d e n. Men kjht de sympathie, die Italië heeft voor het Albaneesche volk" en, waarvan het Albaneesche volk herhaalde lijk de tastbare bewijzen gezien heeft. Het ligt niet in de bedoeling der Italiaan sche regeering een aanslag te doen op de onafhankelijkheid en de onschendbaarheid van Albanië. Het Fransche persagentschap Havas knoopt aan dit bericht de volgende com mentaar vast: Het schijnt dat koning Zogoe van Al banië van meening is, dat Albanië be dreigd wordt door een gevaar uit het bui tenland, doch het is zeer onwaarschijnlijk dat dit gevaar van de buren van Albanië komt. Men vraagt zich derhalve af, welke de redenen van het initiatief van Zogoe zijn. De geruchten over besprekingen en de geruchten over de landing van Itali aansche troepen werken verwarrend. In buitenlandsche kringen te Rome verwon dert men zich er over, dat dergelijke hard nekkige geruchten niet met grooter kracht worden tegengesproken. Sommigen geloo ven daarom toch wel aan het instellen van een soort protectoraat over Albanië, an deren zjjn evenwel van oordeel, dat een dergelijk protectoraat de goede betrekkin gen tusschen Italië en Zuid-Slavië zouden benadeelen. Tenslotte hoort men ook de veronderstelling opperen, dat het een ma noeuvre van Italië is, om Zuid-Slavië en Griekenland te waarschuwen geen garan tie van Engeland, gelijk aan Polen is ge geven, te aanvaarden. Duidelijk is de zaak evenwel geenszins. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het bestuur van het nationaal fonds voor bijzondere nooden deelt mede, dat de ont vangsten over de maand Maart 1939 heb ben bedragen 7.286, zijnde 6.647 uit periodieke bijdragen en 639 uit losse gif ten. De uitkeeringen Over hetzelfde tijdvak bedroegen 24.262. De plaatselijke commissies van samen werking brachten ten behoeve van dezelf de gevallen bijeen f 39.814, zoodat in die maand aan aanvragers, verdeeld over 133 gemeenten, een bedrag van 64.076 kon worden uitgekeerd. Het gironummer van het nationaal fonds voor bijzondere nooden te 's-Gravenhage is: 272727. DOMBURG - Markt IN DEN WALCHER- SEN DOLFIJN Tea Room Bodega. (Ingez. Med.) WEERBERICHT, Verwachting tot morgenavond: DE BILT: aanvankelijk zwakke veran derlijke wind, later zwakke tot matige wind uit Z. richtingen, aanvankelijk opkla rend, later weer toenemende bewolking met eenige kans op regen, weinig veran dering in temperatuur. UKKEL: matige tot vrij sterke wind vooral uit Z. tot Z.W. richtingen, onweers buien mogelijk, nu en dan opklaringen, tij delijk regen, vooral des nachts, voortdurend zacht weer. Do 6 April. Zon op: 5 h 27; onder: 18 h 40. Licht op: 19 h 10. Maan op. 21 h 55; onder: 6 h 20. L.K. 11 April. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. April. Woensdag 5S 1.42 14.08 8.28 20.32 Donderdag 6 2.23 14.47 9.08 21.14 Vrijdag 7 3.05 15.32 9.46 21.55 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. April. Woensdag 5 S 3.46 16.12 9.22 21.37 Donderdag 6 4.28 16.52 10.01 22.18 Vrijdag 7 5.07 17.34 10.42 23.02 (Ingez. Med.) NederlandschDuitsche onder handelingen leiden tot een nieu we regeling. De regeeringspersdienst meldt: Van 27 Maart tot 3 April 1939 hebben in het Duitsche ministerie van arbeid vertegen woordigers van de Nederlandsche en van de Duitsche regeering onderhandelingen ge voerd over het werken van Nederlandsche arbeiders in Duitschland, waarbij een nieu we regeling is getroffen voor het overma ken van een deel van het loon door grens arbeiders en andere arbeiders. PIERLOT WAARSCHIJNLIJK KABINETSFORMATEUR. Belga meldt uit Brussel: Men gelooft algemeen, dat de tegenwoor dige premier Pierlot van den Koning op dracht zal krijgen een nieuwe regeering te vormen. Indianen, die permanent blij moedig zijn. Het ANP meldt uit New-York: Dr. Paul A. Zahl, van het Union Colle ge te Schenectady, die onlangs is terug gekeerd van een expeditie naar Britsch- Guyana en Venezuela, zegt in de Zuid- Amerikaansche wildernis een „onbedorven utopia" te hebben aangetroffen in tot dusver onbekende streken, grenzende aan het gebied dat Conan Doyle beschreven heeft in zijn „lost world". Toorn is hier onbekend. Hier overheerscht de lach. De expeditie vond hier twee majestueuse watervallen, tien maal hooger dan de Nia gara. Hun aandacht werd getrokken door wolken waterdamp, welke uit het oerwoud opstegen en uit een diep, niet op kaart gebracht, ravijn bleken te komen, waarin rivierwater neerstortte. Bij hun verdere onderzoekingen vonden zij de „verloren dorpen." De gidsen en de bewoners vertelden, dat de dorpen nog nooit door blanken bezocht waren. Het leven was er zoo idyllisch, dat de expeditie er een week bleef „practisch volmaakte" verhoudingen werden onder deze Indianen aangetroffen. Gramschap komt niet voor, iedereen lacht en leeft volmaakt gelukkig. Inlichtingen van de inboorlingen leidden tot de ont dekking van den twj'eden waterval, doch de dorpelingen zeiden er nooit vlak bij geweest të zijn, omdat zij bang waren voor den mist en het danderend geraas. De expeditie heeft merkwaardige die ren uit deze „verloren wereld" meege bracht, zooals de grootste mieren ter we reld, vijf centimeter lang waarvan vier steken naar de inlanders zeggen, voor een mensch den dood beteekenen. Dr. Zahl, heeft tweeduizend van deze insecten ge vangen. Eenmaal werd hij in het been gestoken, dat daardoor twee uur lang ge deeltelijk verlamd was.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1