SPORT. (Ingez. Med.) MIDDELBURG. VLISSINGEN. W&LCHEREN. N00RDBEVELAND. tEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. opc (Ingez. MedJ Uitvoering „Crescendo". Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging „Crescendo" haar laatste zaaluitvoering in dit winterseizoen in „Sint-Joris". De- heer W. F. Willems heette de bij den welkom. Hierna heeft de directeur, de heer aanvang nog niet talrijke belangstellenden P. C. J. de Graaf, met enkele toepasselijke woorden den voorzitter een door den heer De Graaf zelf gecomponeerde en aan „Cres cendo" opgedragen „Jubileummarsch 1928 1938". Na een woord van dank aan den voor zitter begon de uitvoering met dezen marsch, die op luid applaus nog eens her haald werd. Ook de 5 overige muzieknummers hadden een welverdiend succes. Na de pauze werd het steeds drukker in de zaal. Als eerste nummers stonden toen op het programma twee soli voor clarinet van den jongenheer C. de Kramer, die echter door ongesteld heid ten gevolge van een hem overkomen ongeval niet kon optreden. De heer St. de Rijke was bereid gevonden zijn taak over te nemen en is, geaccompagneerd door den heer Frans Willems op de piano, daarin ten geslaagd. Het verdere deel van het programma stond onder leiding van den heer P. Buijs en bestond uit een drietal cabaretliedjes en een tweetal éénacters, die ook nu als bijna steeds bij „Crescendo", volkomen slaagden en zeer bij de aanwezigen in den smaak vie len. Een geanimeerd bal met versterkt orkest Jiield nog velen langen tijd bijeen. Brandweeroefening. Zaterdagmiddag is de brandweer uitge rukt voor een oefening, welke gehouden werd in Nieuw-Middelburg. Daarheen reden de magirusspuit en de brandladder met ge reedschapwagen. Men verondersteldebrand in een der wo ningen van het nieuwe deel van de Juliana- straat en bluschte die nu eens zonder water te geven, want het was wat men noemt „een drooge oefening". Ook met de ladder werd flink geoefend en geklommen tot op de hoogste sporten toe, terwijl de ladder in de omgeving werd vastgezet om het zwiepen te verminderen. Een der goede gevolgen van zulke oefe ningen is ook, dat men de brandweerlieden leert om verschillende objecten te bereiken, in alle deelen van de stad eens den weg als dit eventueel werkelijk noodig zou zijn. Zoo moest men nu er op wijzen, dat de brandweer de speciaal voor de gezamenlijke bewoners bestemde gangetjes gerust kan gebruiken om langs den kortsten weg het vuur te bereiken en te bestrijden. Kortsluiting in een auto. Zaterdag ontdekte een agent en een bur ger dat rook kwam uit de cabine van een vrachtauto, die op de Markt stond; in welke cabine twee kinderen met den ruitenwis- scher hadden gespeeld, toen zij er alleen in achter waren gelaten. Hierdoor was kort sluiting ontstaan. Door het spoedig verwij deren van de reeds ontbrande draden, wist men erger te voorkomen. De auto kon later gewoon vertrekken. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressórteerende hulppostkantoren werd gedurende Maart ingelegd 129.476 en te rugbetaald 129.359. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 44065. De heer A. Goormachtig overleden. Op 47-jarigen leeftijd is Zondagmiddag in het St. Joseph ziekenhuis overleden de heer A. Goormachtig. De heer A. Goormach- tig was in het Vlissingsche vereenigingsle- ven een zeer gezien en populair persoon. De overledene was o.a. technisch leider van de kappersvakschool te Middelburg, secre taris van de afdeeling Vlissingen van den Ned. Kappersbond, voorzitter van de buurt- vereeniging Spuistraat e.o., secretaris van de sociëteit Harmonie en secretaris van de biljartclub A.B.C. De begrafenis zal Woens dagmorgen plaats hebben. Een jubileum. Zaterdag j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer T. Kamermans jr. bij het haven bedrijf in dienst trad. Na eerst als compta bel ambtenaar werkzaam te zijn geweest bij het destijds gemeentelijke havenbedrijf, ging hij bij de oprichting der N.V. Haven van Vlissingen in Juni 1934 als procuratie houder bij deze N.V. over. In den loop van den morgen heeft de pre sident-commissaris der N.V., de heer C. A van Woelderen, burgemeester van Vlissin gen, den jubilaris gecomplimenteerd. Na mens de N.V. ontving de heer Kamermans een enveloppe met inhoud, het personeel schonk hem een blijvend aandenken. Een concert. Voor een vrij goed bezette Concertge bouwzaal, gaf de harmonie „Ons Genoegen" in vereeniging met het „Westkapelsche Da> meskoor", beide onder directie van den hr. P. de Rooy, Zaterdagavond een concert. Beide vereenigingen hadden een aantrekke lijk programma en onder de bekwame lei' ding van directeur De Rooy kwamen de instrumentale zoowel als de vocale werken goed tot hun recht. De aanwezigen beloon den de uitvoerenden met veel bijval. Een gezellig samenzijn besloot den geslaagden muziekavond. AAGTEKERKE. Gevonden voorwerpen: Een portemonnaie met inhoud, inlichtingen te bevragen gem. veldwachter. DOMBURG. Vrijdagavond hield de ver. maarde vogelkenner J. P. Strijbos voor de winterclub een lezing over het vogelleven van zee en strand met lichtbeelden en film. De zaal „Wilhelmina" was met belangstel lenden gevuld; de lezing was dezen keer ook toegankelijk voor genoodigden. Spreker gaf een korte schets van wording en veranderingen aan den duinvoet onder invloed van getijden^ stroomingen, wind, planten en dieren. Eenige typische leden van de strand- en duinflora werden bespro ken en vertoond, waarna de heer Strijbos de vogels beschreef en liet zien in hun le vensuitingen, die voor de meeste menschen een geheim blijven. Het spreekt van zelf, dat de meeuw, de stern of het vischdiefje, de alk, de zeekoet en de Jan van Gent een flinkë' beurt kregen. De foto's eii films met het nestleven waren uiterst belangwekkend. Tot aller vreugde breidde de heer Strijbos zijn programma uit met een vertooning van verschillende moeras- en weidevogels als: roerdomp, lepelaar, griel, kluut, wulp, rei ger. Dokter B. Vaandrager bracht spreker dank voor zijn mooie en leerzame voor dracht. SEROOSKERKE. Zaterdagmiddag werd de jaarvergadering gehouden der Coöp. Boerenleenbank, onder voorzitterschap van den heer L. Maas. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de bank ultimo De cember 241 leden telde. Ingekomen was een schrijven van den heer A. P. van Nieuwen- huizen, dat hij als bestuurslid ontslag nam. De voorz. herinnerde er aan, dat de heer Nieuwenhuijzen^ van de oprichting af als bestuurslid had zitting gehad. Hij heeft steeds met toewijding de belangen der bank voorgestaan en bevorderd. Uit het verslag van den kassier bleek, dat de rekening 1938 sloot met een bedrag van 295.731. Het eindcijfer der balans was 294.853. De winst bedroeg 393 welke bij de reserve werd gevoegd, welke thans ge draagt 13.475. Het aftredend bestuurslid, de heer P. Me lis werd herkozen. In de vacature Nieuwen- huijzen werd gekozen de heer L. Cornelisse. In den raad van toezicht werd herkozen de heer A. Aarnoutse en als plaatsvervangend bestuursleden de aftredende heeren A. van Dis en Joh. Wondergem. De rente voor spaargelden werd vastge steld op 2% tot 5000 en 1 boven de 5000. De hypotheek- en credietrente wer den gesteld op 3% NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Het was Zaterdag 1 April 1939 25 jaar geleden dat dokter A. J. de Weerd in deze gemeente als gemeentegeneesheer in functie trad. De burgemeester, weth. A. J. Klompe en de gemeentesecretaris hebben hem o.a. een be zoek gebracht en bij hun gelukwenschen een bloemstuk aangeboden. Weth. Van Strien was door ziekte verhinderd. Aangezien het nog maar betrekkelijk kort geleden is dat'de heer De Weerd, in deze gemeente gehuldigd is bij zijn 25-jarig jubileum als arts, is er thans van zijn ju bileum geen drukte gemaakt. OOSTKAPELLE. De verkiezing voor le den van den gemeenteraad zal plaats heb ben op Woensdag 14 Juni a.s. RITTEM. Voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing zal door de antirev. kiesvereeniging de volgende candidatenlijst worden inge leverd: 1. F. de Groot. 2. J. Poppe. 3. H. K. Allaart. 4. A. F. Meijers. 5. W. Wouter se. Zooals wij reeds meldden, wenschten de twee a.r. gemeenteraadsleden A. Tange en K. Louwerse niet meer in aanmerking te komen. RAAD VAN WESTKAPELLE. WESTKAPELLE. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemees ter jhr. mr. de Casembroot, voltallig. Ingekomen stukken: Een verzoek van het hoofdbestuur van den Algem. Ned. Po litiebond om een artikel op te nemen in de verordening, regelende de bezoldiging van den gemeenteveldwachter, waarin wordt aangegeven het verleenen van kindertoe slag. De voorz. gaf een toelichting, waar bij spr. opmerkte, dat andere gemeente ambtenaren evenmin zulk een toeslag krij gen. B. en W. stelden dan ook voor het ver zoek niet in te willigen, waartoe met alg. st. werd besloten. Voorgelezen werd de rekening '38 van den Vleeschkeuringsdienst. Totale ink. en uitg. bedragen 5936. Bij de ink. is opgenomen het batig slot 1937, groot 613 en bij de uitgaven het batig saldo van 1938, groot 136, zoodat feitelijk een nadeelig slot geeft van 477. In verband met een schrijven van Ged. Staten, waarin gewezen werd dat in den laatsten tijd meer dan eens voorgekomen is dat in ons land wilde dieren uit circussep en dierenparken ontsnapt zijn, werd een wij ziging in de politieverordening gebracht, waarbij verboden wordt, wilde dieren, wier aanwezigheid voor de omgeving gevaar op levert, te hebben, tenzij met vergunning van B. en W. en met in achtneming van daaraan te verbinden voorwaarden. Vastgesteld werd daarop de verordening op de heffing van de baatbelasting van aan gelanden aan den Groeneweg. Deze belas ting komt, na aftrek van subsidie van den Polder Walcheren, op een bedrag van 110 per ha bij contante betaling. Ook kan deze betaald worden bij annuïteiten van 10 ja- ren. Besloten werd ter bestrijding der kos ten van de verharding van den Groeneweg een geldleening aan te gaan van 2800 a 3 pet., af te lossen in 10 jaren. Het kohier hondenbelasting 1939 werd vastgesteld met een aantal van 19 honden le klasse en 8 honden 2e klasse. Na bespreking van den bouw voor een nieuw gemeentehuis, ging de Raad accoord met het plan, ontworpen door den gemeen te-opzichter Neugebauer. RAAD VAN KORTGENE. KORTGENE. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester Schuit. De heer Heijboer was af wezig. De Voorz. sprak, in verband met het overlijden van den heer Dorst, eenige waardeerende woorden. De heer Versprille, Verburg en Wolse zagen de geloofsbrieven na van het nieuw benoemde lid, den heer Iz. v. Maldegem en bevonden deze in orde De begrooting over 1939 is door Ged. Sta ten goedgekeurd. Dit_ college noodigt de gemeente uit, deel te nemen aan het borg stellingsfonds. Daar een dergelijke aanslui ting voor den middenstand van Kortgene niet noodig geacht wórdt, werd besloten af wijzend te beschikken. De Voorz. bracht rapport uit over de oefening van de vrijw. brandweer. Na een half uur dat er zgn. brand was uitgebroken op de hofstede van den heer Iz. v. Malde gem was de brandweer ter plaatse. De om standigheden waren voor de brandweer moeilijk, daar een gedeelte van het materi aal zich in het oude brandspuithuis bevond een ander gedeelte in het nieuwe gedeelte geborgen was. De gaslampen voldeden niet al te best en de slangen vertoonden lekken. De oefening had een bevredigend resultaat. Daar er een oudercommissie benoemd is, stellen B. en W. voor 30 subsidie te geven voor het L.O. en 20 voor het U.L.O. Aldus besloten. B. en W. stelden voor tot verkoop over te gaan van het eeuwigdurende erfpachtsrecht van een stukje grond op het haventerrein, groot 5 a 6 m- aan de N.V. „Kortgeensche Weegbrug" alhier voor den prijs van 10. Deze verkoop staat in verband met het feit dat de weegbrug bij den veerdam vervangen zal worden door een grootere brug. Het voorstel werd aangenomen. Er werd besloten niet over te gaan tot conversie van een geldleening a 1000 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag. Er werd besloten, ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920 20 per jaar per leer plichtig kind toe te kennen aan de heeren P. Boot en A. de Waal, wier kinderen de bijz. school te Wolfaartsdijk bezoeken. De begrooting van het B. A. over 1938 werd ge wijzigd in verband met eenige hoogere uit gaven o.a. reparatie aan gebouwen. De rekening van het B. A. over 1938 werd goedgekeurd. Inkomsten 2604, uitgaven 1840, saldo 764. Hierna werd een lid van het B. A. benoemd, in verband met de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Dorst. De heer C. L. Maas werd benoemd. Er werd besloten niet in te gaan op de gemeenschappelijke regeling van bijzondere radio-diensten. Aan de afd. Noord-Beveland van den Ned. Bond tot het redden van dren kelingen werd een schoollokaal afgestaan voor 1939 voor medische en technische les sen, welke genoemde bond in dit jaar hoopt te geven. In verband met een schrijven van Ged. Staten werd het ambtenaren-reglement eenigszins gewijzigd. Aan den heer H. M. van Hee te Wisse- kerke werd met alg. stemmen eervol ont slag verleend als gemeente-opzichter per 1 April 1939. De Voorz. noemde hem een prettig mensch en dankte hem voor de aan de gemeente bewezen diensten. De heer R. Slotema te Kortgene werd tot gemeente-opzichter benoemd tegen 200 belooning per jaar. Hierna werd een finan- cieele regeling get^pffen voor het toezicht van den gemeente-opzichter, waar het nieu we en belangrijke werken betreft. Er volgde een langdurige bespreking over de verbetering van tertiaire wegen (de weg naar Kats, Oudendijk en Keetjesdijk). Over dit punt zal er Maandag a.s. te Kats ook vergaderd worden. Voor Kortgene bedragen de kosten 12.500. Op voorstel van B. en W. werd besloten medewerking te geven voor den aanleg van den weg. Nu is er evenwel een stuk weg van 1104 m lengte dat in on derhoud is bij de gemeente Kortgene, doch dat in de gem. Kats ligt. De raad van Kort gene voelde er niet veel voor, om dat ge deelte voor haar rekening te laten beklin- keren en besloot haar volle medewerking te geven voor het gedeelte dat tot Kortgene behoort. Op de begrooting komt een post van 50 voor voor luchtbescherming. Kortgene zal evenwel genoodzaakt worden 24 gasmaskers aan te schaffen. De Raad besloot hierom trent aan den burgemeester vrijheid van handelen te geven. De Voorz. deelde mede, dat van Jan. Maart 727 uitgekeerd is aan steun voor de werkloozen. Verdere deelde hij mede, dat de verkochte grond in den West-Achterweg 5390 heeft opgebracht. Bij de rondvraag vroeg de heer Boot of er in de toekomst een lantaarn geplaatst kan worden in den West-Achterweg. Hier zijn maatregelen voor genomen. De put bij den molen kan ingericht worden tot brand put. Over den bouw van een nieuwe school (L.O.) zijn nog geen besprekingen gevoerd. Er werd besloten op voorstel van den heer Salomé, dat men het vuil niet meer over de geheele lengte van de vuilnisbelt mag gooien, doch op een daarvoor nader aan te duiden plaats op de belt. BIERVLIET. Vrijdagavond hield de afd. Biervliet van den Bond voor Staatspensioen een propaganda-avond; voorzitter de heer M. Maas. Spreker voor dezen avond was ds G. Westmijse uit Rotterdam. Op schitteren de wijze zette deze begaafde spreker uiteen, hoe ons staatsbestel het staatspensioen kent voor Kamerleden en ambtenaren, die niet de volle noodzakelijke premie betalen. We hebben ook het uitstervend staatspensioen van 1913 gehad. Ook de crisiswetten kennen de bijzondere zorgen voor noodtoestanden en zoo ook vragen wij een aparte voorziening om de ouden van dagen te helpen, opdat het oud en arm de wereld uitga. Als het volk het wil komt het er en het geld is er dan ook voor te vinden. Dat blijkt trouwens duidelijk als er op ander terrein soms hon derden millioenen ineens noodig zijn. Als men resultaat van zijn belastingbetaling ziet, dan wil een Nederlander nog wel een kleinigheid offeren voor zulk een belang rijke zaak. Met sprekende voorbeelden toonde hij aan, dat ook de spaarzin door het staats pensioen eerder verhoogd dan verminderd zal worden, al stelt men van z.g. Christe lijke zijde het zoo gaarne voor, dat in dit opzicht het verantwoordelijkheidsgevoel zou lijden. Na de pauze declameerde hij op schitte rende wijze ernst en luim. De aanwezigen volgden dan ook in boeiende aandacht. De opkomst was bevredigend, had groo ter kunnen zijn; klaarblijkelijk speelde thans het mooie weer ons parten daar het op den akker overdruk is. De verloting van een tulband bracht 23.op. SINT-KRUIS. De gemeenteraadsverkie zing alhier is vastgesteld op Woensdag 14 Juni a.s. w V/O* sr*0°n\Q o\«\6 o»o» veC°*9 O Vooï o* n*e° >Y\K Vo»en veW- ote"on 1, noo*9 ver\c»o9e KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN VAN SWIFT. De Middelburgsche Korfbalvereeniging „Swift" organiseert op tweeden Paaschdag op het Gem. Sportterrein seriewedstrijden. Er blijkt voor deze wedstrijden groote be langstelling te bestaan en de deelname van een groot aantal vereenigingen is reeds ver zekerd. V.K.V.—Swift combinatie 7—2. Zaterdag speelde V.K.V. een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen een Swift-combina- tie. De wedstrijd was nauwelijks een halve minuut oud of A. Verstraate maakte voor V.K.V. reeds een doelpunt. Direct daarop was het door denzelfden speler 20. V.K.V. blijft in het offensief, vooral doordat de Veersche dames vlugger zijn dan haar te genstandsters. Voor de rust zorgden J. Die- rickx en mej. De Graaf ieder nog voor een doelpunt. Swift werd door goed volhouden beloond: J. Reekers bracht den stand op 14. Na de thee bleef het spelpeil hetzelf de. De stand werd achtereenvolgens door mej. Mersie, A. Verstraate, A. Minnaar (Swift) en mej. De Graaf op 72 gebracht. Scheidsrechter Van Hoek leidde uitstekend. DomburgHBS-re'serves 32. Zaterdag j.l. werd te Domburg de vriend schappelijke wedstrijd DomburgHBS-re- serves gespeeld. Om drie uur werd begon nen en na ongeveer een kwartier spelen wist mejuffr. Bommeljé den stand op 10 voor Domburg te brengen. Van over wicht van een der twaalftallen was geen sprake en het duurde danook niet lang of mej. Van Aalst wist den stand gelijk te maken. Domburg slaagde er hierna nog in tweemaal te scoren door Lena Carlier en Ida Roosendaal terwijl HBS door Mi- net den eindstand op 32 wist te bren gén. JAARVERGADERING Z. K. B Een langdurige geschiedenis. Eenige weken geleden werd de jaarlijk- sche algemeene vergadering van den Zeeuwschen Korfbalbond gehouden. Na ruim 4 uren vergaderen moest de bijeen komst toen afgebroken worden, en werd het vervolg der agenda tot een lateren datum verschoven. Zaterdagmiddag nu is te Goes wederom een jaarvergadering van den Z. K. B. gehouden waarin de aangehouden punten verder behandeld werden. De opkomst was slecht. Bijdeingekomen stukken was een schrij ven van ir. J. Buitendijk, dat hij bedankt als lid van de twaalftal- en van de straf- commissie. De financieele toestand van den bond is slecht. Door verschillende wijzigingen aan te brengen is de begrooting sluitend gemaakt kunnen worden. Echter is er nog een tekort van 40 op blijven staan. Het bestuur stelde voor, om dit tekort te dekken, de contributie voorloopig voor één jaar te brengen op 0,70 per lid. Na eenige bespreking echter kwam men met het voorstel het tekort te dekken door hoofdelijken omslag te helfen van 0,10 per Z K B. lid. Dit werd goedgekeurd, waardoor de contributieverhooging kwam te vervallen. Bij de behandeling van de begrooting kwam ook aan de orde en werd voorts goedgekeurd om een cyclostiel te koopen. Daar de secretaris geen tijd meer heeft om de redactie van het orgaan, het Z. K. B -Nieuws, te verzorgen, heeft hij hiervoor moeten bedanken. De heer G. Versluijs te Middelburg werd bereid gevonden deze werkzaamheden over te nemen, ingaande eind Juli. Den secretaris zal verzocht wor den tot dien tijd de redactie van het or gaan nog op zich te willen nemen. In de twaalftalcommissie hadden tot nu toe zitting, de heeren Buitendijk, V. d. Sluijs, Bal, De Visser en Everaars. Be sloten werd deze commissie voortaan uit drie personen te laten bestaan. Benoemd werden in deze commissie, de heeren G. Reyers, Dockheer en De Jong. Daarna kwam de wijziging van de sta tuten en reglementen aan de or'de. Van verschillende vereenigingen waren schrif telijke op- en aanmerkingen gekomen, hoofdzakelijk van de vereenigingen Swift en Animo. Vooral de afgevaardigde van Animo had veel op te merken. Het kwam sporadisch voor dait een artikel direct werd goedgekeurd. Het werd een langdradige geschiedenis, welke te 10 uur eindigde met de aanneming van het voorstel. ZWEMMEN. Nieuw wereldrecord 4 X 100 yards estafette De estafetteploeg van de New York Athletic Club verbeterde te Columbus (Ohio) het wereldrecord 4 x 100 yards estafette door dezen afstand af te leggen in 3 min. 31,2 sec. Oud wereldrecord van de Michigan Universiteitsploeg: 3 min. 31.4 sec. BILJARTEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND le KLASSE. F. Verhulst kampioen. De wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland le klasse cadre 45 cm, werden Zaterdagmiddag te Vlissingen voortgezet met de partij Standaert (Terneuzen) en De Coninck (Axel), met den uitslag: J. de Coninck 200 '26 27 7.69 A. Standaert 171 26 39 6.57 Daarna volgde De Coninckv. d. Velde, in welke partij De Coninck reeds heel wat sterker speelde. J. de Coninck 200 19 45 10.52 I. v. d. Velde 80 19 15 4.21 In de volgende partij wist de 71-jarige heer Standaert zijn eerste overwinning te behalen op Kedjteloo. A. Standaert 200 31 32 6.45 A. Kesteloo 119 31 26 3.83 Lambermont maakt een serie van 95. De avondpartijen begonnen met de ont moeting StandaertLambermont. Standaert nam de leiding, doch in zijn 4e beurt toonde Lambermont zich op zijn best. Met vlug, knap spel begon hij aan zijn serie. Onder groote spanning ging het steeds hooger, weldra waren de 50 bereikt, de tot nu toe hoogste serie van Verhulst, n.l. 69, werd verbeterd en eerst op 95 kwam het slot op een oogenschijnlijk eenvoudigen stoot, die op een haar werd gemist. Een daverende ovatie volgde op deze prachtige prestatie. Voor Standaert was het toen een verloren partij. Lambermont verbeterde ook het hoogste gemiddelde in het kampioenschap. J. Lambermont 200 10 95 20.00 A. Standaert 65 10 30 6.50 Daarna moest De Coninck het opnemen tegen den Goesenaar Baarends. Deze laat ste gaf ditmaal goed partij, waardoor het een aardige gelijkopgaande strijd werd. J. de Coninck 200 16 23 8.33 P. Baarends 186 16 34 7.75 In de volgende partij tusschen Baarends en Standaert bewees de Goesenaar echter pas zijn kunnen. Standaert kwam er ditmaal niet aan te pas. P. Baarends 200 16 52 12.50 A. Standaert 79 16 18 4.93 De laatste partij werd een groote verras sing. Hoornick en De Coninck gaven elkaar niets toe, zoodat de stand tot het eind gelijk bleef. C. Hoornick 200 25 21 8.00 J. de Coninck 196 25 27 7.84 De Zondagmiddagpartijen begonnen met de partij VerhulstStandaert. Verhulst won onbedreigd. F. Verhulst 200 16 60 12.50 A. Standaert 77 16 27 4.81 De partij De ConinckKesteloo was voor eerstgenoemde J. de Coninck 200 16 58 12.50 A. Kesteloo 60 16 11 3.75 De partij HoornickStandaert werd na slecht spel door Hoornick gewonnen. C. Hoornick 200 45 26 4.44 A. Standaert 183 45 28 4.06 In een stampvolle zaal werden de Zondag avondpartijen begonnen met Standaertv. d. Velde. A. Standaert 200 36 30 5.55 I. v. d. Velde 147 36 26 4.08 Vervolgens moest Lambermont het opne men tegen De Coninck. Hoewel De__Coninck het eerst de leiding nam, wist Lambermont reeds in zijn 7e beurt deze over te nemen om haar niet meer te verliezen. J. Lambermont 200 15 36 13.33 J. de Coninck 136 15 28 9.06 Daarop begon Verhulst aan zijn voorlaat ste partij en wel tegen De Coninck. In deze partij gaven beide spelers schitterend spel te zien. Verhulst toonde zich echter ook hier de sterkste. F. Verhulst 200 10 43 20.00 J. de Coninck 133 10 54 13.30 Verhulst wint van Lambermont. Daarna werd een aanvang gemaakt met de slotpartij, n.l. tusschen Lambermont en Verhulst, waarvan de winnaar kampioen van Zeeland zou zijn. Verhulst noteerde reeds in zijn eerste beurt 50, waarop Lam bermont met 15 antwoordde. Helaas kreeg Lambermont slecht spel en hoewel deze speler anders de moeilijkste problemen met groot gemak weet op te lossen, wilde het ditmaal niet lukken. Verhulst daarentegen speelde een brilliante partij, zooals in dit kampioenschap nog niet was voorgekomen. In slechts. 6 beurten had hij de 200 bereikt, waartegen Lambermont slechts 35 wist te stellen. F. Verhulst 200 6 73 33.33 J. Lambermont 35 6 15 5.83 De einduitslag is: gew. pt. brt. h.s. gem. F. Verhulst, Vlissingen 7 1400 86 73 16.27 J. Lambermont, M'burg 6 1235 100 95 12.35 J. de Coninck, Aksel 4 1265 135 58 9.37 I. v. d. Velde, Vlissingen 3 1114 170 63 6.56 C. Hoornick Vlissingen 2Va 1096 195 28 5.62 P. Baarends, Goes 2 1013 150 52 6.75 A. Standaert, Terneuzen 2 975 180 39 5.41 A. Kesteloo, Vlissingen 1% 773 154 34 5.01

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6