SPORT. BUITENLAND. MiddelburgR.B.C. 11. Slecht spel, Een spannen de tweede helft. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND, Beek naar Londen. De oorlog is geëindigd. Het laatste oorlogscommuniqué DUITSCHLAND FRANKRIJK. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN. PAULUS SCHRIER, Weduwnaar van Adriana Keif, PAULUS SCHRIER, -i 'J er in rij in de er 1, it, „r reeds boven. Het geheele seizoen is on danks de enkele tegenheden, als gedwongen rust in het begin van het seizoen en de vorstperiode van dezen winter, een meeval ler geweest. De YE 46 eigenaar F. Hoogstrate had Zaterdagmiddag ter hoogte van Ierseke het ongeluk den berm van een der oesterput ten te raken en de schroef te verspelen. Zelfs de as was beschadigd. Het tankschip „Leonidas sleepte de boot naar de haven. Vrijdag is met de uitplant van de wit te moerbezieboomen een aanvang genomen. Het geheele linksche voorterrein van Vre derust zal er mee beplant worden. KAPELLE. De afdeeling Kapelle van de Ned. vereeniging voor Luchtbescherming kwam in het lokaal Obadja in vergadering byeen. Burgemeester Bierens leidde deze druk bezochte vergadering, deelde mee, dat meer dan de helft van de gezinnen als lid was toe getreden (in totaal 254). Benoemd werd tot eerevoorzitter burgemeester Bierens. Het bestuur werd verder als volgt samen gesteld: D. Ganseman, H. K. Kramer, S. J. van Dijke, P. Zegers, M. Glas Jb.z., J. u. Kram Jr. en A. J. Gerritse. iuiwsotbUi/u®rau »j». IJZENDIJKE. De verkoop van het Em- mabloempje ten bate der tuberculose-be- strijding bracht alhier 66. op. VOETBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland. Eindhoven—DWS 2—2; Ajax—Achilles 3—0. Ie klasse. Afd. I: Hermes DVS—Xerxes 2—2; CVV UDC O Afd. 13: DHC—DFC 2—1. Afd. IÏI: Go AheadQuick 23; ZAC —Heracles 02; TubantiaHengelo 41; WageningenEnschede 11; NECAGO W 2—0. Afd. IV: RoermondMVV 12; NAC BW 41; LongaJuiliana 12. Afd. V: HSC—Veendam 4—2; Be Quick Leeuwarden 12. Prom. comp. 2e kl.: FVCGRC 33. 2e klasse A: VlissingenDe Baronie 40; Middel burgRBC 11; GoesZeelandia 12. 3e klasse A. OostburgSluiskil 02; Breskens Hulst 120; BiervlietTer neuzen 14; Corn. BoysTern. Boys 11. 3e klasse B: Eiland BoysBurgh 53; De Zeeuwen IIGoesche Boys 40; Terneuzen II— Goes II 2—2. 3e klasse C: HansweertDintelboys 22. Landen wedstrijdZwitserlandHonga rije 31. Kampioenen. NEC te Nijmegen behaalde het kampi oenschap der le klasse afd. III. Edo te Haarlem werd kampioen van de Westelijke 2e klasse A en Enschedesche Boys van de Oostelijke 2e klasse. Alliance (Roosendaal) behaalde het kampioenschap van de Zui delijke 3e klasse C. DFC (Dordrecht) moet in de Westelijke le kl. afd. II en ZAC (Zwolle) in de Oos telijke le klasse degradatiewedstrijden spelen. MIDDELBURG EN RBC SPELEN GELIJK. Het is Middelburg niet mogen gelukken RBC, waarvan uit met 10 werd verlo ren, thans op eigen veld te verslaan. Met een gelijk spel moesten de groen-witten genoegen nemen. De spanning blijft dus bestaan. Zeelandia behaalde een kléine verdienstelijke zege op Goes, terwijl Vlis singen met goede cijfers De Baronie ver sloeg. De stand is: Zeelandia Vlissingen TSC RCS Goes Breda 17 10 6 1 46—19 26 17 11 4 2 53—23 26 18 7 6 5 52—48 20 18 9 2 7 37—42 20 16 9 1 6 50—32 19 17 7 5 5 52—33 19 18 7 4 7 45—58 18 18 4 6 8 45—52 14 17 3 3 11 31—59 9 18 1 1 16 31—76 3 dia, RCS, De Baronie en Breda. OVERWINNINGEN VAN BRESKENS EN TERNEUZEN. ..r:Ske,ns versloeg Hulst met dubbele foSt i t rle mede"gegadigde voor de eerste plaats, Terneuzen won eveneens. Zij versloeg Biervliet. Oostburg verloor met kleme cijfers van Sluiskil, terwijl Corn. Boys en Tern. Boys de punten deelden. De stand is nu: Breskens 18 17 0 Terneuzen 18 16 1 Axel 19 13 2 Sluiskil 18 9 2 Hoofdplaat 18 7 3 Oostburg 16 7 2 IJzendijke Tern. Boys Biervliet Hulst Corn. Boys 18 17 18 18 16 1 1 4 7 8 7 2 10 3 10 1 12 0 14 1 14 93—21 87—20 71—37 61—33 55—55 26—43 35—58 32—74 29—52 28—69 17—62 34 33 28 20 17 16 14 11 11 UIL. BOYS WINT VAN BURGH. De strijd om de tweede plaats en daar. mede tevens het recht op het spelen van promotiewedstrijden, daar Vlissingen II daartoe niet gerechtigd is, is bijna beslist. Eiland Boys versloeg Burgh, waardoor de Vlissingers een uitstekende kans op de 2e plaats hebben. De Zeeuwen II boekte een normale overwinning op Goesche Boys, ter wijl Goes II een mooi resultaat boekte door in Terneuzen een gelijk spel af te dwingen. De stand is: Vlissingen H Burgh Middelburg II Terneuzen II De Zeeuwen II E. M. M Goesche Boys Zeelandia II 2 w.p.i.m. 16 15 1 0 67—17 31 16 11 2 3 53—28 24 17 9 3 5 44—31 21 15 7 4 4 34—32 18 14 7 3 4 46—23 17 17 7 2 8 4044 16 17 4 3 10 28—57 11 18 3 4 11 31—50 10 15 2 2 11 22—57 6 13 1 2 10 19—45 2* VOETBAL. Men kan niet zeggen, dat deze wedstrijd veel bevrediging heeft geschonken. Qua spel was de ontmoeting zelfs een teleurstel ling. Er is door de Middelburgers en door de R.B.C.-ers den geheelen wedstrijd door zeer slecht gespeeld. In de eerste helft was er zelfs weinig of niets van spanning te bespeuren, en dat wil toch wel wat zeggen in een wedstrijd, waarin voor beide partijen een kampioenschap op het spel stond. Ge lukkig is de tweede helft spannend verloo- pen, en dat heeft den zeer talrijken bezoe kers nog eenigszins bezig kunnen houden. Met de puntenverdeeling kunen beide par tijen tevreden zijn, want noch Middelburg noch R.B.C. had eigenlijk de zege verdiend. Het opmerkelijke in deze ontmoeting was wel het feit, dat twee onmachtige voorhoe den telkens maar weer te pletter liepen te gen twee verdedigingen, die weinig moeite hadden met het doorzichtige en langzame spel van hun tegenstanders. Werkelijk, het voorhoedespel in dezen wedstrijd stond toch wel op heel laag peil. Daar ging nu hoege naamd niets van uit. En werd er nog eens 'n behoorlijke aanval opgezet, dan volhard de men nog in kort en peuterig spel, dat tegen de versterkte verdedigingen al bij voorbaat tot mislukking gedoemd was. Nu moet ook gezegd worden, dat de voorwaart- sen het verre van gemakkelijk hadden. Im mers, de middenlinies legden zich meer toe op verdedigen, dan op het voeden der eigen voorhoede. Het gevolg was, dat de binnen- spelers telkens in het open gat, dat in het middenveld ontstond, den bal moesten op halen. Wanneer dan tot den aanval werd overgegaan, kwam men steevast tegen een muur van vijf verdedigers: achterspelers en middenlinie. Daar geen enkele serieuze po ging werd gedaan deze muur uit elkaar te rukken met snel en open spel, moesten wel alle aanvallen op niets uitloopen. Dit was het spelbeeld, dat de eerste helft te zien gaf. De tweede helft bracht evenmin open spel, goed combineeren of snelle aanvallen. "Men bleef slordig plaatsen en te langzaam spe len. Echter reeds na 3 min. kon na een fout van den Middelburg linkshalf, rechtsbui ten Dekkers jr. voorzetten, waaruit Luys- terburg R.B.C. de leiding gaf (01). Dit veranderde het spelbeeld. Nu kwam de Mid delburg-middenlinie naar voren en stuwde de voorhoede telkens maar weer ten aan val. Echter het aangeven van de ballen bleef onzuiver, en daar bovendien de voor- waartsen der thuisclub slecht bleven spe len, werden ontelbare ballen en kansen ver knoeid. R.B.C. werd meer in de verdediging teruggedrongen en zoo was er aanvankelijk geen doorkomen aan voor de Middelbur gers; al zat het hun in deze periode ook niet 'mee. Dit Middelburg-offensief hield er evenwel de spanning danig in, want het kon niet uitblijven dat er een doelpunt van zou komen. Echter het kwam eerst tien minu ten voor het einde. Een hoog voor doel ge plaatsten bal kwam via het hoofd van Ca rol voor de voeten van den dicht bij doel staanden Vogel, die het leder langs den keeper in het hoekje plaatste (11). In den resteerenden tijd ging nu ook R.B.C. meer aandacht aan den aanval schenken. Het ging verder gelijk op, waarbij Middel burg nog eenige kansen op de zege liet voorbijgaan. Het Middelburg-elftal als geheel stelde zeer teleur. Keeper Moens heeft weinig te doen gehad. De achterhoede onderbrak wel vele aanvallen, maar het wegwerken was ondoordacht en slordig. De middenlinie be gon slecht en bleef beneden haar gewone spel. Alleen Ploegaert herstelde zich later. In de voorhoede waren Neufeglise en Ca rol er geheel uit, Vogel werd zwaar gedekt, terwijl Merk nog de beste was, al kreeg hij veel te weinig ballen toegespeeld. Linksbui ten Jongepier is nog te langzaam. De achterhoede is bij R.B.C. het beste deel van de ploeg. De keeper en de beide backs speelden heel goed. Van de midden linie waren M. Dekkers en vooral Kempe- neers best. De voorhoede viel geducht te gen, en vooral de afwerking van de aan vallen was onvoldoende. Scheidsrechter Co- len liet 10 min. te laat beginnen, doch hij leidde overigens uitstekend dezen fairen wedstrijd. De belangstelling was zeer groot. Het aantal toeschouwers dat den wedstrijd bijwoonde bedroeg bijna 3000, waaronder ongeveer 500 supporters van R.B.C. GOES—ZEELANDIA 1—2. Goes had één, Zeelandia een drietal in' vallers. Het eerste kwartier had de wed strijd een aantrekkelijk karakter en werden van beide kanten goede aanvallen opge bouwd. Goes was daarbij in de meerderheid en schiep zich enkele goede doelkansen, die echter door slecht schieten onbenut bleven. Een goed schot van De Pan, dat de Zee- landia-keeper met moeite tot corner ven werkte, verdient alleen vermelding. Uit een strafschop wegens hands nam Goes door Lockef eer de leiding (10). Kort daarop kregen de gasten een goede doelkans, doch drie Zeelandianen misten hopeloos. Janisse probeerde het nogal eens met verre schoten, doch deze gingen allen naast of waren te zacht. Na rust kreeg Van Sabben dadelijk een vrije doelkans doch hij schoot hoog over, Kort daarop miste Lockefeer, na goed op brengen, een even gemakkelijke doelkans. Uit een onbeteekenenden aanval der gas ten kwam toen de gelijkmaker. De Goesche linksback en de keeper begrepen elkaar verkeerd en langzaam rolde de bal in het verlaten doel. (11). Het spel werd hierna steeds slechter hoewel de Middelburgers er heel wat vinniger op zaten en daardoor ook het meest in den aanval waren. Toch nam Goes, door een hard en zuiver schot van Leijnse, de leiding, maar de scheidsrechter keurde dit ten onrechte wegens buitenspel af. Blijkbaar ontging hem dat de Zeelandia- linkshalf bijna op de uitlijn naast doel stond.. Bij een paar scrimages voor het Goe sche doel, ontkwam dit met geluk aan door boring. Toen er nog een goede minuut te spellen was schoot Janisse hard op doel. De bal had echter meters naast gegaan, doch hoog-opspringend kon Steur het leder nog met het hoofd bereiken en kopte goed in (12). Dadelijk daarop was de strijd ge ëindigd. IE- - VLISSINGEN—BARONIE 4—0 Voor dezen wedstrijd bestond weinig be langstelling. De thuisclub had weer eens een gewijzigde opstelling met Butz als links half en Peeman linksbuiten. Eerstgenoem de voldeed goed^ laatstgenoemde echter speelde zeer slecht. Alleen Casteelen en Beckers in de voorhoede vielen op, de half- linie en defensie gaven haar gewone spel. De bezoekers speelden een matig partijtje voetbal. De verdedigers gaven na rust op 't glad geworden veld verscheidene hoek schoppen weg waarin de grondslag lag van de rood-witte overwinning. In de eerste helft waren de Vlissingers aanvankelijk in de meerderheid doch geleidelijk kwam de balans in evenwicht. Rust 00. 10 min. na de rust had de thuisclub een 20 voorsprong door fraai ingekopte bal len van Casteelen. Marijs voegde er spoedig een derde bij. Baronie kwam toen sterk in den aanval, waarbij Harting in het Vliss. doel het geluk met zich had. De toch goed spelende Baronielinksbuiten schoot drie maal alleen voor doel staande, hoog over. Een kwartier voor het einde bracht Pee man den eindstand op 40. M. F. de Jonge, Goes 3 2 10 W. Lente, Middelburg 2 110 M. d. Parel, Kruiningen 3 111 W. Boogaard, M'burg 3 111 v. Eenennaam, Soeburg 3 0 0 3 Terneuzen IIGoes II 22. Goes II had voor hte eerst aanvoerder J. Weststrate, die te Burgh een sleutelbeen gebroken had, weer in de gelederen. Voor rust waren de gastheeren, gesteund door den wind, inj de meerderheid, doch het kwam zelden tot een schot, zoodat slechts eenmaal het doel getroffen werd (10). Na rust nam Goes het spel in handen maar uit een doorbraak kwam weer succes aan den anderen kant. Kort hierop echter werd het door Wijs 21 en ongeveer 10 minuten voor het einde scoorde P. van Hese II den gelijk maker. De laatste 10 minuten werd van bei de zijden vinig voor de winnede goal ge streden doch de stand bleef 22. BRESKENS HULST 12—0. Breskens speelt eerst tegen den wind in. Reeds spoedig na den aanvang demon streert Breskens een veldmeerderheid, die echter voorshands nog niet in doelpunten tot uitdrukking komt. De druk op het Hust-doel wordt echter steeds zwaarder. Na 30 min. ontvangt de Breskens-mid- voor, o.i. in buitenspelpositie, den bal en weet met een kalm schot te doelpunten (10). De Hulst-aanval komt intusschen slechts sporadisch meer over de helft van het veld. Na 35 min. maakt een der Hulst-verdedigers hands in het strafschop gebied. Linksbinnen H. Fenijn doelpunt uit den toegestanen strafschop (20). Even voor rust brengt de Breskens-spil den bal op, de Hulst-verdedigers talmen met aan vallen en ongehinderd kan deze speler in schieten (30). Na de hervatting is het met de tegen stand van de Hulst-ploeg geheel gedaan. Met de regelmaat van een klok weet Breskens telkens een doelpunt aan de score toe te voegen, zoodat met de stand 120 in het voordeel van Breskens een einde komt aan dezen van beide zijden fair gespeelden wedstrijd. Het eigenaardige van deze doelpuntenreeks in de tweede helft was, dat de Breskens-rechtshalf er niet minder dan drie voor zijn rekening nam. Scheidsrechter Kouwijzer leidde correct. BIERVLIET—TERNEUZEN 1—4. Biervliet verschijnt met een invaller, Terneuzen met 3 invallers in het veld. De gastheeren trappen af tegen wind. Gedu rende 37 min. werd er gespeeld met vele goede aanvallen der gasten en weinige, doch ook goede aanvallen der thuisclub. Toen was het de rechtsbuiten van Ter neuzen die een mooie voorzet gaf, de linksbinnen gaf met een mooi schot zijn club de leiding (01). De keeper en de beide backs verdienen een woord van lof voor hun subliem verdediginsspel. Rust 0—1. Zeven min. na de rust scoort de mid- voor van Terneuzen (02). Biervliet wij zigt haar opstelling, doch het is te zien, dat zij voor de rust te veel van haar krachten gevergd heeft. De gasten weten den stand op te voeren tot 04. 8 min. voor het einde krijgt Biervliet een penal ty toegewezen welke benut wordt (14). Het was een fair gespeelden wedstrijd. OOSTBURG—SLUISKIL 0—2. Oostburg verschijnt met een invaller voor haar middenvoor; Sluiskil is volle dig. Sluiskil speelt eerst met den wind mee. Wanneer er 5 minuten gespeeld zijn maakt Sluiskil haar eerste doelpunt als de keeper van Oostburg finaal over den bal heen valt. Sluiskil is geweldig in de meerderheid maar het goed spelend backstel van Oostburg weet tot de rust zijn gebied te zuiveren. Met de rust is het 10 voor Sluiskil. Na de rust wil Oostburg de zaak for- ceeren. Er wordt hard gewerkt voor den gelijkmaker maar de achterhoede van Sluiskil weet ook niet van wijken. Oost burg wijzigt haar opstelling. Sluijskil brengt ook geen verbetering. Sluiskil krijgt een hoekschop te nemen welke weer corner gewerkt wordt. Goed geno men wordt de bal met een mooie kopbal in het doel gewerkt (20). Als de scheidsrechter einde fluit, moet volgens den grensrechters nog 3 min. gespeeld worden, waarna opnieuw begonnen wordt Verandering komt er echter niet in den stand. Oostburg had een tegenpunt wel verdiend. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.V.B. Zondag Adspiranten: Eiland BoysVlis singen B. 32. le klasse B.: Zeelandia 3Kruiningen 1 05; Vlissingen 3Middelburg 3 62 Hansw. Boys 1De Zeeuwen 3 53; R.C.S 2Goes 3 32; Domburg 1Ierseke 1 21, le kl. C.: Ria 1—Axel 2 4—5; S.V.O. 1— Hontenisse 1 2—7; Sluiskil 2—B.K.V.V. 0—3; Reserve le kl. A.: Groede 1Aardenburg 1 12; Schoondijke 1Breskens 2 32; Reserve le kl. C.: Breskens 3Schoon dijke 3 62; Groede 2Aardenburg 2 33 Reserve le kl. B.: Schoondijke 2Bier vliet 2 01. Overgangski.: Nieuwland 1Cortgene 311; Vlissingen 4R.C.S. 3 42. De Zeeuwen 4Walcheren 2, Walch 2 niet op gek.. 2e kl. B.: S.V.O. 2Hontenisse 3 0—1 Sluiskil 3B.K.V.V. 2 1—1; Hoek 1—Ter neuzen 4 111; Hulst 2Ria 2 20. 3e kl. A.: R.C.S. 5—E.M.M. 3 2—7; Wal cheren 4Middelburg 5 14. rue;, - DAMMEN. Zaterdag werden de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap dammen van Zeeland, voortgezet. De uitslagen waren: Kruiningen: M. V. d. Parel (Kruiningen W. Boogaard (Middelburg) 20. Middelburg: J. de Jonge (Goes)J. v. Eenennaam (Soeburg) 20. De stand is nu: gsp. gew. gl. vrl. OM HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De tweede partij van den herkamp tus- schen Keiler en Vos om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland werd Zaterdag te Amsterdam gespeeld. Keller, die met wit speelde, won, zoodat de stand 31 in het voordeel van Keller is. Zaterdag 8 April wordt, eveneens te Amsterdam, de derde en laatste partij van dezen herkamp gespeeld. ATIILETIEK. NEDERLANDSCHE VELDLOOPKAMPIOENSCHAPPEN. Goede prestaties van ÜoDDeiaere en Dronkers. Gisteren werden door de A.V. „De Ade laar" te Vught (N.-B.) de Ned. veldloop kampioenschappen georganiseerd. Geloopen werd om het persoonlijk en om clubkam pioenschap van Nederland. Er waren zeer veel athleten aan den start verschenen. Het parcours was uitgezet nabij het bekende hotel „De IJzeren Man". In de A-klasse ze gevierde Frits de Ruijter van Quick, Am sterdam, terwijl in de B en C-klasse resp. G. Dobbelaere en P. Dronkers van Marathon te Vlissingen als eer sten eindigden. Het clubkampioenschap waaraan 15 vereenigingen deelnamen, elk met minstens drie loopers, werd gewonnen door „De Volewijckers", Amsterdam. De uit slagen der 3 eerstgeplaatsten in elke klasse waren: A-klasse: 1. F. de Ruijter, Quick, Amsterdam, 15 min. 50,8 sec.; 2. J. Meier, Volewijckers, Amsterdam, 16 min. 16 sec.; W. Bakker, A.A.C., Amsterdam, 16 min. 24,2 sec. B-klasse: 1. G. Dobbelaere, Marathon, Vlissingen, 16 min. 42,6 sec.; 2. J. Henstra, Frisia, Leeuwarden; 3. Smittenaar, Volewij ckers, Amsterdam. C-klasse: 1. P. Dronkers, Marathon, Vlis singen, 16 min. 46,1 sec.; 2. C. Wagenma kers, Adelaar, Vught; 3. G. de Bruin, Trek vogels, Den Haag. D-klasse: 1. Boelsma, Ede, 17 min. 41.2 sec.; 2. Kleyne, O.N.A.; 3. Schippers, Prins Hendrik. De stand voor het clubkampioenschap was: 1. De Volewijckers, 13 punten; 2. A.A, C. 15 punten; 3. De Trekvogels 35 punten; 4. Frisia, 46 punten en 5. Marathon, Vlis singen 48 punten. De Poolsehe minister van buitenlandsche zaken, Beck, is omstreeks half twee gist- termiddag, in gezelschap van graaf Jozef Potocki, directeur van de wastelijke afdee ling van het Poolsehe departement van buitenlandsche zaken, en twee secretaris sen, met de Noord-express uit Warschau vertrokken. Hij kwam gisteravond te 21 uur te Berlijn aan en is in den loop van den nacht verder gereisd. Een ontmoeting met vooraanstaande Duitsche staatslieden vond niet plaats tijdens het oponthoud te Berlijn. Vanochtend te 10.07 uur arriveerde de Poolsehe minister met zijn gevolg te Oost ende. Hij begaf zich aan boord van de „Prins Leopold" om naar Dover over te steken. Men verwachtjte hem vanmiddag omstreeks 5 uur te Londen. De Spaansche burgeroorlog. Radio-Nacional heeft Zaterdagavond het laatste communiqué van het groote hoofd kwartier van Franco verspreid, waarin gezegd wordt: Na het roode leger te hebben gevangen genomen en ontwapend, hebbende natio nale troepen hun laatste militaire doel bereikt. De oorlog is geëindigd. Teneinde de terugkeer tot het normale leven te bespoedigen hebben de autori teiten te Madrid gelast dat ieder het werk moet hervatten. Dezelfde methode is met succes te Barcelona toegepast. De arbeidende bevolking heeft aan de oproep beantwoord, alleen de winkels bleven ge sloten en de handel is nog niet hervat doch dti zal vermoedelijk niet lang meer uitblijven. De beelden op de pleinen worden ont daan van de zandzakken, welke ze be schermden tegen vliegtuigbommen. Talrij ke regeeringsgebouwen waren onbescha digd, zoodat men binnen niet al te lan gen tijd kan verwachten, dat de regeering te Madrid zal worden geïnstalleerd. De militaire politie heeft Zaterdag en Zondag ongeveer 2000 personen gearres teerd, die zich in verschillende stadsdee len schuil hielden. HITLER SPRAK ACHTER EEN SCHERM VAN KOGELVRIJ GLAS. Reuter meldt uit Wilhelmshaven: Hitier heeft Zaterdag zijn rede uitgesproken voor een door S.S.-manschappen omsloten me nigte, die uit meer mannen dan vrouwen bestond. Het aantal menschen werd offi cieel geraamd op 100,000, doch Se massa leek bij langena zoo groot niet. Hitier sprak zijn rede uit achter een scherm van kogelvrij glas. WEIDMANN TEEKENT CASSATIE AAN Havas meldt uit Versailles Op aan drang van een zijner advocaten Heeft Weidmann, die zich overigens geen illusie maakt over het lot, dat hem wacht, cas satie aangeteekend tegen zijn doodvonnis. Amsterdamsche aardappelprijzen. Amsterdam, 3 April. Zeeuwsche Bint jes 2—2.15; Zeeuwsche Bevelanders 2 .20; Zeeuwsche Blauwen 3.303.50; Zeeuwsche Bonten 2.853.20; Zeeuwsche Redstar 2.60—2.80; Zeeuwsche Poters 2.102.40; Friesche Bintjes 1.902.10; Friesche Borgers f 22.10; Friesche Blau wen 3.303.50; Friesche industrie 1.90 2.10; Friesche Redstar 2.803; Friesche Alvas 1.902.10; Noord-Holl. Bevelanders 1.902; Andijkers Blauwen en Bonten 2.702.90; Duinzandaradappelen 3.50 4; Anna Paulona zandaardappelen 3.25 3.50; Drentsche zandaardappelen 2.10 2.40, alles per hl. Aanvoer 120.000 kg. Rotterdam, 3 April. Aardappelen Brielsche Eigenheimers 1.50-2; Zeeuwsche Eigeheimers 1.501.80; id. Bonte 2.75 3.20; id. Blauwe 2.75—3.20; id. kleine 1.902; Eigenheimers kleine, 1.301.50; Bevelanders 1.601.90; Red Star 2.50 2.90; Bintjes 1.75-2, alles per hl; Zand aardappelen 4%, kleine zandaardappelen 3; Malta's (winter) 8%10 ct., alles per kg met redelijken aanvoer, kalmen handel. Vlas-Aanvoer: 27700 kg blauw, schoon 65—77; 8500 kg Hollandsch Geel 67—78; 13000 Dauwroot 6570, alles per kg. Hoewel er op het land eenige handel was, was de aanvoer heden groot. Er was vol doende vraag. Bijna alles werd verkocht. Rotterdam, 3 April. Veemarkt. Aan voer: Totaal 2200; vette runderen 722, vet te kalveren 338, nuchtere kalveren 25, scha pen 415, varkens 655, lammeren 39. Prijzen per kg voor vette koeien le kW. 74, 2e kw. 62, 3e kw. 3848; vette ossen resp. 68, 60, 3848; vette kalveren resp. 115, 100, 6580; varkens (levend gewicht) resp. 49, 48, 45; schapen resp. 50, 43, 42; lammeren resp. 56, 47, 42. Prijzen per stuk schapen le kw. 25, 2e kw. 19, 3e kw. 17; lammeren resp. 22, 16, 12. Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen iets hooger, als vo rige week Maandag, prima vette koeien 80 ct., ossen 14 ct.; vette aanvoer groot, han del kalm, prijzen iets hooger, prima tot 125; schapen en lammeren aanvoer gelijk vorige week, handel sleepend, prijzen van vorige week met moeite te handhaven; varkens aanvoer aanmerkelijk korter, handel leven dig, prijzen iets hooger. Rotterdam, 3 April, Buitenland sche granen. Mais (per 2000 kg) Gele La Plata aangekomen 163,50, stoomend naar aank. 162,50—162. La Plata cin- quantino disponibel 186, stoomend 184. Amerik. gele no. 2 disponibel 160, stoo mend 160. Donau (Galfos Bessaraat ge laden gestoomd 160. Binnelandsehe granen (per 100 kg). Ha ver 6,507. Gerst Chevalier 7,75 8,20. Gerst Winter 7,508. Rogge 7,75 8. Peulvruchten (per 100 kg). Erwten, kleine groene 9—10,60. Schokkers 11 12,75. Middelburg. Bevallen: J. M. Schout geb. Meeuwse z. C. M. van Eenennaam geb. Reijerse z. M. Willemse geb. Louws z. S. J. Will geb. Geljon d. P. A. Vermeulen geb. de Rooft Overleden: E. Muis 74 j. geh. met J. Pouwen. Ondertrouwd: J. Dekker 25 j. jm. en J. H. Houmes 21 j. jd. Getrouwd: J. Snijders 25 j. jm. en K. W. Step 26 j. jd. Kortgene. Getrouwd: H. A. v. d. Zande 28 j. j.m. te Kolijnsplaat en M. S. Meulenberg 28 j. j.d. Overleden: D. P. van Oeveren 11 d. j.d.; J. Meulenberg 65 j. wed. W. Kesteloo. (N. B.) Hierdoor vervullen wij de treurige plicht kennis te geven van het overlijden te Vlissingen van den Heer A. E. GOORMACHTIG, Techn. leider van de Zeeuwse Kappersschool. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering en ere blijven. Het Bestuur en Leraren van de Zeeuwse Kap persschool. Middelburg, 3 April 1939, Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze zeer geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, in den ouderdom van 75 jaar. 't Zand: C. A. KAMMERAAD. W. D. KAMMERAAD- REIJNIERSE en Kinderen. Leiden: M. J. SCHRIER. Den Haag: J. W. C. SCHRIER. 't Zand, Koudekerkscheweg: J. W. SCHRIER. W. C. SCHRIER. 't Zand (bij Middelburg), 1 April 1939. Koudekerkscheweg D 66. Heden overleed onze lieve Broeder, Behuwdbroeder en Oom, in den ouderdom van 75 jaar. Familie SCHRIER. 't Zand, 1 April 1939.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3