ZEELAND. Houdt Uw kunstgebit zuiver en rein (Ingez. Med.) BEURS VAN AMSTERDAM. EEN SERIE BRANDSTICHTINGEN OPGEHELDERD. Vader en dochter trachtten hér-| haalde malen hun woning in brand te steken. BEURSTHERMOMETER MAANDAG WAARBORG- KLEEDING WAARBORG KLEEDING MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAHD. ZEI IJI -r» l at BBBBSHMSl*!! *a»gamgnnui»,i[!i..ijj>a|i>t.i|i^ii w> mum tl>1) door dagelijksche behandeling met In busjes van 50 en 90 c» I tf*"* MWf 1 f W bij apothekers en drogisten M M 5, w In busjes van 50 en 90 cf. bij apothekers en drogisten eerst een tijd voor Zondags gedragen en is dan ijzersterk om voor werkpak te dienen, dat door en door versteld kan worden, ter wijl het veel beter tegen de koude beschut, wat met een burgerpakje van dunne stof zeker niet het geval is. Hoe jammer, dat tegenwoordig zooveel boeren op Walcheren hun dracht zoo afschuwelijk verbasteren door, inplaats van de bij het stemmig zwart costuum hoorende zwarte pet of hoed, een grijze sportpet op te zetten, die bij de rest van het costuum staat als een tang op een varken en die hem het aanzien geeft van wat wij noemen een voddevent! Laten wij vrouwen en meisjes toch, wanneer onze man, broer of verloofde, niet wjjzer is, daar zelf een stokje voor steken, wij zijn toch ook nog mans genoeg, nietwaar? Dat de dracht ongezond zou wezen of te nauw zou zitten, wordt ook wel be weerd. Luisteraars, ik kan U wel zeggen, dat mijn pakje me o zoo behaaglijk zit en d;ft het onhygiënisch zou zijn is te belache lijk om over te praten! Dan wordt er gezegd dat je aan het cos tuum kunt zien, dat je tot den landbouw- stand behoort, maar ten eerste is dat niet waar, omdat vrouwen en dochters van tim merlui, burgemeesters, zakenlui, opzichters van den polder enz., ook op der Zeeuwsch gaan. En bovendien, zou 't zoo erg zijn als men ziet, dat men tot den landbouwstand behoort? Is de landbouwstand niet het fun dament van het economisch leven en zou men zich dus schamen landbouwers te zijn? 't Is te zot om rond te loopen! GENERAAL BOETJE 90 JAAR. De oud-legercommandant, luitenant-ge neraal W. Boetje te Den Haag, heeft gister zijn 90sten verjaardag gevierd. Buitengewoon vele gelukwenschen heb ben hem bereikt. In opdracht van H.M. de Koningin heeft kapitein Romswinckel schriftelijk de gelukwenschen van de Ko ningin overgebracht. Verder was er een telegram van den commandant van het veldleger luitenant- generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorts van den volgenden inhoud „Veld leger wenscht nestor der oud-legercom- POSTWISSELVERVALSCHER BEKENT OOK VERDUISTERING VAN BONDS- GELDEN. Uit de nasporingen van de politie en het door haar ingestelde onderzoek in de boe ken van den enkele dagen geleden te Tiel aangehouden postwisselvervalscher, is vast komen te staan, dat de aangehoudene, een ongeveer 50-jarige werklooze, zich, behalve aan de vervalsching van den postwissel, ook schuldig gemaakt heeft aan verduistering van gelden, die hij als federatiepenning meester van een landarbeidersorganisatie onder zijn beheer had. De man heeft, ook wat deze zaak betreft, een bekentenis afgelegd. Hij is inmiddels ter beschikking van de justitie gesteld en naar Arnhem overgebracht. ONTROUWE BEDIENDE AANGEHOUDEN. De politie 'te Tiel heeft voorts aangehou den den bediende van een drogist, die een kwitantie van zijn patroon had geïnd en zich het geld had toegeeigend, voorgevende dat de kwitantie nog niet voldaan was. Bij onderzoek bleek hij ook groote voorraden Amsterdam 1936-3 99%100 Zeeuws. Hyp. B-3% 99%99% C ities Service Cy. P. 1958 5 53%—56 A Amsterd. Bank 120%122% C Am. Smelt Ref. 28%—29% A De Schelde N.B. 42% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 390391 A Houth. Alberts 97%98% C Chesapeake en Ohio 2525% C Pref. Kansas City South 12%13 C Union Pac. Rr. 72—75% C Int. Nickel Cy. 35%—37%-% Ned. 38 1000-3 98%—99% O. Indië 37 1000-3 96%—97 Engeland 1960-90 4 76%77% A Koloniale Bnk. 145%152 A N.I. Hbk. 600 113—118% C Ned. H. M. 100Ó 124%—125 A v. Berkels Pat. 47% C Calvé-Delft 81—83 A Lever-Bros en Unilever 126%—131%-32% A Philips Gem. B. afg. 190%—199%-201 C Am. Car en Foundry 17%—17%-% C Anaconda Cop. 1920%-% C Bethlehem St. 4648-47% C Kennec Copper 24%—25%-% C Rep. Steel 12%—13%-% C U. States St. C. 3941%-40% mandanten van harte geluk." Ook de voor-1 winkelgoederen te hebben ontvreemd, ter- 0 North Am. Cy. 15%17 I uni I 1VI 71TV1 TITAV» VU ff nAïl /11 ctl 11 n AYllr/\ f/\1 ttt^wi/4 zitter en leden der commissie van proef neming hebben generaal Boetje schriftelijk gelukgewenscht. Dr. H. BRUGMANS LH) DER TWEEDE KAMER. De voorzitter van het Centraal Stembu-1 reau heeft in de vacature, ontstaan door het overlijden van het lid der Tweede Ka mer, den heer W. Drop, benoemd verklaard dr. H. Brugmans te Amsterdam. wijl in zijn woning een distilleerketel werd gevonden, waarin aardappelmeel zat, zoo dat hij waarschijnlijk clandistien alcohol heeft vervaardigd. MINISTER VAN BOEYEN TERUG VAN VACANTIE. De minister van binnenlandsche zaken, de heer H. van Boeyen, heeft heden zijn ambtsbezigheden hervat. A Kon. Petr. Mpij. 295%—305%-07% C Contin. Oil Cy. 18%—18%-19 C Phillips Petr. Comp. 26%—26% C Shell Union O.C. 99%-9% C Tide Water Ass. Oil 9%—10%-% A Ned. Scheepv. U. 102%—106% A H.V. Amsterdam 396410-12 A Java Cult. Mij. 178-182-87 A N.I. Suiker U. 201210-13 A Deli Batavia 172180 C Deli Mij. 1000 189%—195%-98 Tabak Markt Suiker Philips KoninkL Amerika Obl.Markt Rubber - HVA Obl .Markt Philips Tabak Suiker Schepen (Wettig gedeponeerd A Senembah 183-187-90% C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 10%—11%-% A Southern Rlw. 11%12% A Amst. Rubb. C. 190%—197%-99 A Deli-Bat. Rubb. 125%—133-35 A Hessa Rubber 105%115 A Serbadjadi S.R. 88—94%—95% Londen Berlijn Parijs Brussel New-York WISSELKOERSEN. Heden Gister 8.81% 8.82 75.40 75.60 4.98% 4.99 71.73 71.70 1.88% 1.8 Dat wanneer we in winkels in Middelburg EenjSe Jeken, achtereen gebeurde het dat 1 er brand werd gesticht m een woning op de Lauriersgracht te Amsterdam. De politie van het bureau Marnixstraat, die zich met of Vlissingen gaan koopen, we wel eens minder voorkomend zijn bediend, wordt als bezwaar aangevoeld, welnu we zullen geen oude koeien uit de sloot halen, wanneer sommige winkeliers of andere stadsmen- schen zoo dom zijn geweest, pleit dat niet voor hun goed inzicht. En wanneer wij daar tegenover stellen de waardeerende belang stelling die zooveel achtenswaardige en vaak hooggeplaatste personen toch altijd voor dragers van het Zeeuwsche costuum aan den dag leggen, dan kunnen wij ook dit bezwaar wel wegcijferen. H.M. de Koningin en onze lieve Prinses Juliana zelve hebben zich ook niet ge schaamd de Zeeuwsche dracht aan te trek ken en zooals ik zoo straks al zeide, is Hare Majesteit erg gesteld op het behoud van de Zeeuwsche dracht. Dit moet voor ons voldoende reden zijn om niet over allerlei deze zaak bezig hield, arresteerde eenigen tijd geleden den bewoner. De man werd aan- vankelijk in het politiebureau opgesloten, doch moest later naar de Valeriuskliniek j worden overgebracht. Inmiddels bleken de brandstichtingen I echter niet op te houden. Zaterdagavond vatte opnieuw het behang in de woonkamer Alle vakkenners roe men de kwaliteit van zoo chic is er geen Ingez. Med. FAILLISSEMENTEN. De Arr.-rechtbank te Middelburg heeft met 413 verpleegdagen. Naar een Chr. Va- cantie-kolonie te Egmond aan Zee ging 1 jongen voor 1 maan. 3 patiënten werden i.i een Ziekenhuis opgenomen, 1 patiënt ging ziek te bed lag, beschuldigde haar 15-jarige I ter-Commissaris mr T w TTet raeis- I commissaris mr. J. H. F. Bloemers, cu rator mr. W. Ie Mair, advocaat te Sluis. Naar wij vernemen blijft de heer H. I dochter van deze brandstichting. Het meis je, dat reeds eerder door de politie was ver hoord, bleek verdwenen, doch werd van morgen omstreeks half drie op een bank in het Frederik Hendrikplantsoen door de po litie aangetroffen. Zij heeft inmiddels een denkbeeldige bezwaren te mopperen en ik I volledige bekentenis afgelegd. hoop van harte, dat deze ernstig gemeen de opwekking ook een aansporing mag zijn voor dragers van kleederdrachten elders in ons land en dat ook de visschersbevolking en de boerenbevolking in Friesland en Gro ningen zich de waarde van hun dracht be wust mogen zijn en blijven. En laat ons, na het opsommen der bezwaren thans liever naar de voordeelen kijken en die zijn niet gering! Wat is het Zeeuwsche pakje buitenge woon flatteerend voor de vrouwen en meis jes en wat staat het de jongens echt manne lijk En knap, kunnen zij niet elke vergelij king met die fatterige, vaak pedante stads- jongens doorstaan? Ik heb van die dingen zoo geen ver stand, maar er zijn heeren die dat alles heb ben uitgeplozen en zoo zegt de oudheidkun dige Frederiks in een boekje over de Zeeuw sche kleederdrachten, dat zij.is ontleend aan de kleeding der aanzienlijken en edelen en hunne vrouwen uit de 13e tot de 17e eeuw. De gladde muts der Walcherschen en de geplooide muts der Zuid-Bevelandsche vrou wen bijv. zijn afkomstig van de kleedij der vlam, gelukkig echter zonder gevolgen. De verklaard Jacobus le Grand land- I naar het Sanatorium „Zonnehuis" te Hilver politie was snel ter plaatse. De vrouw, die bouwer te Zuidzande, Sluische dijk.' Rech- sum' 1 Patiënt naar het Sanatorium „Sonne- m-ianee 1 vanck" bij Harderwijk. Steun werd aan 11 personen verleend in den vorm van melk of room. In totaal 2587 1 melk en 36.500 gr room. Voorts aan 2 personen eieren en persoon vleesch. Hulp in de huishouding en bij de wasch werd aan 2 patiënten verleend. 3 gezinnen kregen een bijdrage in de woning- ting plaats. Van de Nederlandsche Naai- werkVereeniging en enkele particuliere mocht Zuster Ten Hoeve diverse goederen ontvangen. Successievelijk vonden deze alle plaatsing in gezinnen die hieraan behoefte hadden. De gebruikelijke sprei-verloting, die dit jaar niet alleen een sprei, doch ook een schilderij en diverse kleinere prijzen omvat te, werd op 1 Juni gehouden en nam een aardig deel van het tekort van 1937 af. Aan verschillende werkzaamheden verleende de Zuster haar medewerking. Zoo o.m. aan den Verkoop der weldadigheidspostzegels, waar van ook een deel der opbrengst aan de T.B. C.-bestrijding ten goede komt. En voorts verzorgde zij met enkele dames de Emma- Een reden voor dit zonderlinge gedrag heeft zij niet opgegeven. Zoowel de vader als het meisje zijn zeer overspannen. CLANDESTIENE HANDEL IN GOUD EN ZILVER. Reeds langen tijd had de Amsterdamsche politie het vermoeden, dat in een café aan het Weesperplejn een clandestiene handel in goud en zilver werd gedreven. Op geregelde tijden in het bijzonder op Zondagmorgen was het in dit café erg druk en er heerschte dan steeds een zeer ge animeerde stemming. Dat de politie juist had gezien en dat er bij die levendige ge- A. Enkelaar, die te Hilversum werkzaam is gesteld aan de Ambachtsschool aldaar, metterwoon in Middelburg gevestigd, om dat de benoeming een tijdelijk karakter draagt. Om die reden heeft de heer Enke laar de functie van voorzitter van het co mité tot het behoud van het garnizoen niet neergelegd, zooals in ons bericht van Vrijdag jl. vermeld werd. Overtreding vermakelijkheidsbelasting. Proces-verbaal is opgemaakt tegen de voetbalvereeniigng „Middelburg" wegens overtreding van de verordening op de ver makelijkheidsbelasting. Er werden op het terrein personen aangetroffen, die niet voorzien waren van een bewijs, dat de be den geweest, waarvan hij 29 jaar hier in onze kleine gemeente was. Noode laten wij hem gaan, omdat wij weten, ja velen van ons zelf hebben ondervonden, hoe hij de kinderen trachtte op te voeden tot eerlijke, christelijke en deugdzame burgers der maatschappij. Hoe dierbaar hem zijn school, de openbare school is, werd door hem ver tolkt in het volgende versje dat verschei dene keeren op spontane wijze door de aan wezigen werd gezongen. De Openbare school. (wijze Sarie Marijs) De openbare school heeft de liefde van [ons hart. Wij geven haar nimmer prijs. Zij is en blijft voor ons het eenig [zinnebeeld van kracht, Voor welvaart de eerste eisch. O, kwam toch terug de éénheidsschool, School voor ons heele volk; Veel haat en nijd en tweedracht was de [wereld daarmee uit, Want zij is van eendrachtzin de tolk. Wij leefden dan eerst vrij, wij leefden [dan weer blij, Op Nederlands dierbren grond; Hoe godsdienst ons verdeelt, toch [voelden w' ons één stam, Eén fier, krachtig, hecht volksverbond. Wij blijven daarom trouw voor de [ééndracht van ons volk De leuze voor de openbare school Zij leert, dat slechts verdraagzaamheid [saamhoorigheid bewerkt, Daaraan blijft zij alleen het symbool. sprekken tusschen de bezoekers op Zondag-1 lasting door hen betaald is. Daarvoor is het I bloem-collecte, die gelukkig zeer populair is morgen handel werd gedreven, welke het 1 1—1-1- daglicht eigenlijk niet kon verdragen, bleek de politie gistermorgen, toen zij tezamen met eenige ambtenaren van de belasting een inval deed. De bezoekers hadden hier blijkbaar niet op gerekend en overigens waren de voorzorgsmaatregelen van de po litie ook wel zoodanig, dat geen der han delaren de beenen kon nemen. In het café werden ongeveer 40 personen, welke zich bestuur aansprakelijk. EEN LASTIG HEER. Gisteravond werd door een bewoner van 1 de Molstraat te half twaalf kennis gege-1 ven, dat een dame, die op bezoek was ge weest zich naar haar op den Dam gepar- keerden auto begaf en daar door een man werd lastig gevallen. Een agent begaf zich I daarheen en vond in den auto van een be- edelvrouwen. De vorm van den vilten hoed J met den handel in goud en zilver bezig hiel-1 woner van den Dam een man, die zeide: is ontleend aan den Spaanschen ridderhoed uit den tijd van Koning Philips de Tweede. De gouden 'knoopen der mannen zijn van onveranderd zuiver Spaansch type. Het zij ons dragers der Zeeuwsche klee derdracht derhalve een eer deze schoone traditie uit een nobel verleden te mogen handhaven. Het is een voorrecht zulk een schoone kleedij te mogen dragen en we moe ten er trotsch op zijn zoo iets moois uit de tradities te bezitten. Reeds te veel daarvan hebben wij ons laten ontnemen zonder een hand uit te steken en zonder eenig verzet te toonen. En daarom moeten wij dankbaar zijn aan de oprichters van de vereeniging, die voor het behoud der Zeeuwsche dracht wil ijveren en wij moeten hen daarbij hel pen, zooveel wij kunnen. Hoe aardig al die kleurtegenstellingen aan ons vrouwelijk costuum en hoe schat tig zoo'n lief klein boerinnetje beneden de 13 jaar met haar elegante kanten muts. Is dat niet iets van wondere schoonheid? De schrijver G. F. Haspels noemde onze Zeeuw sche boerinnetjes „allerliefste prinsesjes op klompen1 Is er iets liefelijkers op de wereld, is er iets schilderachtigers dan zoo'n snoezig klein meisje in Zeeuwsch costuum? 't Kan zijn dat wij Zeeuwen door gewoonte daarvoor geen oog meer hebben, maar dan moeten wij tenminste bij zijn wanneer ons de oogen geopend worden. Er zijn ook geestelijke gronden voor het behoud van ons mooie Zeeuwsche pakje. Het dragen ervan geeft ons een demonstra tie van saamhoorigheid van ons Zeeuwen. In vele landen is het verlies van de kleeder dracht gepaard gegaan met het verlies van het godsdienstige gevoel. Daarom ijveren ooi: in vele landen de dominee's en pastoors voor het behoud van de dracht. In het be stuur der vereeniging tot behoud der Zeeuwsche kleederdrachten zitten zoowel een dominee als een pastoor. Het mooie is dat in die vereeniging personen van alle godsdiensten, modern, protestant en katho liek samenwerken om Zeeland zijn lands- eigene te doen behouden en de bevolking te overtuigen van de buitengewone waarde der Zeeuwsche dracht. Het dragen van de Zeeuwsche kleedij moet niet alleen zijn een sleur, een er aar dig willen uitzien, het moet ook wortelen in een geestelijken grond, in een diep besef van verbondenheid, van saamhoorigheid aan volk en grond. Leve Zeeland leve de Zeeuwsche dracht! den, aangetroffen. Een gedeelte van hen was in het bezit van de voor den handel in goud en zilver wettelijk voorgeschreven re gisters, een ander gedeelte echter niet. De ze groep totaal 15 personen werd meegenomen naar het politiebureau aan het Jonas Daniel Meyerplein, waar proces verbaal werd opgemaakt wegens overtre ding der waarborgwet. Zij zijn daarna weer op vrije voeten gesteld. Een hoeveelheid goud en zilver, dat op deze lieden werd be vonden, is in beslag genomen. HET VRAAGSTUK VAN HET CENTRALE VLIEGVELD. Een staatscommissie. De regeeringspersdienst meldt: Gezien de groote verscheidenheid van in zichten ten aanzien vaji de wenschelijke luchthaven-politiek voor het groote inter nationale luchtverkeer, waarvan is geble ken bij het aangekondigd voornemen der regeering om concentratie van dit verkeer op één luchtvaartterrein te bevorderen; en gelet op de wenschelijkheid om, alvorens definitieve stappen te doen, met betrekking tot de ontwikkeling van de luchthavens in het midden-westelijk deel des lands te be schikken over een zoo veelzijdig mogelijk inzicht in de verschillende onderdeelen van het vraagstuk en in de factoren, welke voor de goede oplossing daarvan van belang zijn; heeft de minister van waterstaat goedge vonden: een commissie in te stellen met de opdracht der regeering van advies te dienen nopens de vraag, welke maatregelen wenschelijk te achten zijn ter bevordering van een uit een oogpunt van algemeen be lang zoo gunstig mogelijke oplossing van het luchthavenvraagstuk voor het groote internationale luchtverkeer. Voorzitter der commissie is mr. dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State. Leden zijn .o.m.: P. W. Best, generaal-ma- joor, commandant der luchtverdediging H Ch. E. van Ede van der Pais, directeur van de luchtvaartdienst, en A. Plesman, direc-, teur der N.V. Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën. ONDER VALLEND GESTEENTE BEDOLVEN EN OMGEKOMEN. De houwer A. Kockelkorn, wonende te Kerkrade, is in den nacht van Zaterdag op Zondag in de mijn Juliana onder afvallend gesteente bedolven en omgekomen. Het slachtoffer, dat ruim 40 jaar oud was, was gehuwd en vader van vier kin deren „het is goed, dat je komt, anders was ik er mede weggereden". Toen de man uit den auto was, bleek hjj teveel aan Bacchus te hebben geofferd. De agent heeft hem naar het politiebureau overgebracht ter ontnuch tering. De aangehoudene bleek een Dordte- naar te zijn. Een aanrijding. Gisteravond kwam een personenauto uit de Beddewijkstraat de Langeviele in, juist toen de tram passeerde. De bestuurder van den auto had niets van de tram gehoord of gezien. Er ontstond een botsing, waarbij tram en auto lichte schade bekwamen. Een onderzoek naar de vraag, wie schuld heeft, wordt ingesteld. Afblijven. Wederom zijn twee jongens naar het po litiebureau overgebracht die bezig waren papieren van de verkiezingsborden af te scheuren. Rijden zonder rijbewijs. Op den Blauwendijk is een automobilist aangehouden, die geen rijbewijs had; pro cesverbaal volgde. GOESCHE WIJKVERPLEGING. Uit het jaarverslag. Hun diensten verleenden in dit jaar de Zusters T. Ouwehand, J. van DalenAntho- nisse en G. M. Kloet, als vervangsters waren werkzaam de Zusters Staal en Geluk. Zij legden ruim 7300 bezoeken af bij totaal 161 patiënten, en wel 35 mannen, 93 vrouwen en 33 kinderen. Negen maal werd hulp ver leend bij plotselinge sterfgevallen. Door de extra-giften in contanten en in natura van vele personen en firma's konden zieken en hulpbehoevenden door middel onzer Veree niging worden verblijd. Zoo werd o.m. in 49 gezinnen een Kerstpakket en in 6 gezinnen een versnapering bezorgd. Zuster Ten Hoeve, verleende haar dien sten weer in de T.B.C.-bestrijding. Het'aan tal voor huisbzoek ingeschreven gezinnen bleef dit jaar ongeveer stabiel. Op 1 Janu- en de som van 303,92 opbracht. De wijkverpleging heeft over 1938 een na- deelig saldo van 288,77. Het is een bedroe vend feit, dat voor dezen nuttigen arbeid de bijdragen van leden en begunstigers weer terugliepen, waardoor mede genoemd on gunstig resultaat werd bereikt. ONDER EEN AUTO. Zaterdag werd de wielrijder P. S„ die van den Opril BeestenmarktMagdalenastraat kwam, aangereden door een auto bestuurd door den heer J. M. R. die in de richting Ossenhoofdstraat reed. De fiets kwam ge deeltelijk onder de auto en werd ernstig beschadigd. P. S. werd op den grond ge worpen en bekwam verwondingen aan het hoofd en de rechterhand. Zij bleken niet van ernstigen aarde te zijn. Dr. Snoek ver leende de eerste hulp. De politie heeft het geval in onderzoek. Gevonden voorwerpen te Goes. In de maand Maart 1939 zijn aan het bu> reau van politie te Goes onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen; Twee rijwielbelastingmerken, 4 cein tuurs, een gulden, een haarkam in étui, 3 mutsen, een rijwielhandbeschermer, 2 vul- potlooden, een elastieken bal, een haak pen, 8 handschoenen, een paar kousen, een knipmes, een kleerborstel, 2 stellingtouwen een kogellager, 5 portemonnaie's met en zonder inhoud, 2 regenbroekspijpen, 3 huis sleutels, een rijwielzelfbinder, een beursje met inhoud, een schaartje, een speldje, een A.N.W.B. autoplaat, een parapluie, een cel luloid tochtscherm van een kinderwagen, een nijptang, een haarkam, een dubbeltje, een bijbel, 2 sjaals, een zilveren oorbel, een portefeuille, een paar gymnastiekschoenen, een ijzeren hamer, een paar handschoenen, een gummi regenkapje, een bon voor eier- kisten, een zilveren broche, een passer, een sigartten koker, en een gouden armband. 'S-HEER-ABTSKERKE. B. en W. heb ben bepaald, dat de stemming voor leden van den Gemeenteraad zal plaats hebben op 21 Juni a.s. DRIEWEGEN. Vrijdagavond werd een ouderavond gehouden in de Openbare school Het was een afscheidsavond en tevens een welkomstavond. De 'heer G. A. van Noort wiens taak als hoofd der school was afge- loopen wegens pensioengerechtigden leef' Uit de voorstanders van het openbaar on derwijs was enkele weken geleden een co mité opgericht, om dezen dag niet onop gemerkt te laten voorbijgaan. De voorzitter de heer J. Timmerman richtte zich tot de hr. Van Noort met de volgende rede! Dit is de laatste vergadering die door U geleid wordt met ouders en voorstanders van het O. L. O. Indien U dit ontslag door de ouders van de schoolgaande kinderen verleend had moeten worden betwijfel ik of U het nu reeds gekregen had, niet omdat door die ouders U de rust niet gegund wordt maar omdat U een uitstekend hoofd was en de verhouding altijd opperbest was. Dat alles prijs te moeten geven valt zwaar. Als wü een blik werpen op die 29 jaar welke U hier als hoofd der school vertoefd hebt, voorzoover mij bekend heeft U er nooit aangedacht die school te verlaten, zien wij één groot bewijs van goede harmonie. Niet, dat het allemaal rozen op Uw weg waren. Door den strijd die gevoerd wordt tusschen openbaar en bijzonder onderwijs heeft ook de O. School te Driewegen een veertje moe ten laten. Dit zijn zeker onaangename da gen voor U geweest. Maar ondanks dit al les is Uw liefde voor de school nooit ver minderd of is U in Uw plichtsbetrachting nooit tekort geschoten. U hebt alles gedaan om de school zoo hoog mogelijk op te voe ren. Daarom zeg ik U van deze plaats na mens ouders en voorstanders van O.L.O. hartelijk dank met de toevoeging dat het U en Uw gezin gegeven moge worden om nog vele jaren van Uw welverdiend pen sioen te genieten. Hierop bood spreker den hr. Van Noort een blijvend aandenken aan. Een daverend applaus getuigde van de volle instemming der aanwezigen. Het nieuwe hoofd, de heer J. P. Israels hoopt dat hij hetzelfde vertrouwen zal mo ge genieten als de hr. Van Noort. Want al dus spreker staan de ouders tegenover den onderwijzer, of andersom de onderwijzer te genover de ouders dan is per slot van re kening het kind er de dupe van. Zulks kan door wederzijdsch vertrouwen voorkomen worden. Ook op deze woorden volgde een hartelijk applaus. Namens het gemeentebestuur werd den scheidenden onderwijzer door burgemeester Ort met enkele waardeerende woorden toe- gesprokén en het nieuwe hoofd verwel komd. De avond zal voor den hr. Van Noort en de aanwezigen onvergetelijk blijven. Nadat nog uit volle borst gezongen werd een: lang zal hij leven, verliet men de vergadering langzaam als wilde men nog niet scheiden, lokaal. ari 1938 bedroeg het voor Goes en Wilhel-I tijd, nam afscheid, terwijl de heer J. P. Is- j t-tn -- - I i 1x.1, .c J r-.44-.-i infnnrlci rloorl minadorp samen: 66 gezinnen met 86 pa tiënten. Afgeschreven werden 7 gezinnen met 14 patiënten, ingeschreven 10 gezin nen met 11 patiënten. Afgelegd werden in totaal 1974 bezoeken. Betreffende uitzen ding enz. valt het volgende te vermelden: In „Zonneveld" werden 4 kinderen verpleegd raels, het nieuwe hoofd zijn intrede deed. Hoe geacht en geliefd de heer Van Noort is, bewees wel de zeer groote op komst. Naast ouders en oud leerlingen wa ren vele voorstanders van het openbare on derwijs aanwezig. 42 jaar is de heer Van Noort aan het openbaar onderwijs verbon IERSEKE. Nog steeds houdt de verkoop van mosselen aan, al is het seizoen reeds vergevorderd. Dit is vooral te danken aan de verbazend goede kwaliteit visch die dit jaar wordt gevonden van het Schaar van Wemeldinge tot aan de Noordzee. Allen die konden hebben 100 van hun leverings- cijfer kunnen leveren en de meesten zijn er rej .dan! rust vorstj Ier Zate: onge ten Zelf^ „Lee te Het derc Ned. kwaf bijee Bi] bezol dan getn tot Het I gesti van KraJ mab -strijd °l El Waj: VVï B\ bur Hu], Col rij el RI rei) eeii gea bed dia

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2