A! 4a goed is huurmans gek SPORT. Chamberlain's bedrogen verwachtingen. De" stembusstrijd in Nieuw-België VLAAMSCHE KR0NUK. Goesche B°y" RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. .416» (Van onzen correspondent.) Londen, 30 Maart. Op Zaterdag 18 Maart is Neville Cham berlain, premier van Engeland, 70 jaar oud geworden. Het is voor hem geen vroolijke dag geweest. Immers, op den avond vóór zjjn verjaardag moest hij in een rede te Birmingham waarin hij gehoopt had trotsch op de resultaten van zijn streven naar een Europeesche verbroedering te kunnen wij zen, urbi et orbi, erkennen, dat zijn politiek ten eenen male gefaald had; dat zijn ver trouwen in het woord van den Duitschen Führer waarop die politiek was gebaseerd, geheel vernietigd was. en dat er Engeland nog slechts één ding overbleef; in aller- haast een zoo breed mogelijke internatio nale dam tegen het voortstuwend Duitsche imperialisme op te werpen. Iedereen die de premier op dien avond heeft hooren spreken, zal gevoeld hebben, dat zijn te leurstelling en verbittering volkomen op recht waren. In tegenstelling met verschil lende van zijn, pemiéke adviseurs, zooals Sir Robert Vansittart, en een aanzienlijk aantal Engelsche staatslieden van meerde ren en minderen rang, o.a. Churchill en Eden, had de premier geloofd dat Mün- chen 'den grondslag had gelegd voor de con solidatie van den Europeeschen vrede, en dat Duitschland na München geen territo riale eischen in Europa meer te stellen had. De bitterheid waarmee hij over de trouwbreuk van den Duitschen Führer sprak, is daar het beste bewijs van. Er zijn echter nog andere bewijzen. Een week vóór de Duitsche invasie van Tsjechoslovakije en de verscheuring van de overeenkomst te München, verzekerde de premier een aantal Lagerhuisleden die hem in besloten kring een diner aanboden, dat hij er vast van overtuigd was, dat Hitier de persoon lijke beloften die hij hem in München had gegeven, nooit zou breken. Hij gaf daarmee uiting aan een bijna naïf vertrou wen in de goede bedoelingen van Engelands medespelers in het spel om de macht, en van een onverwoestbaar optimisme dat zijn geheele houding tegenover den internatio nalen toestand al meer dan een jaar lang heeft gekenmerkt en hem tot richtlijn voor de bepaling van Engelands buitenlandsch beleid heeft gediend. Men herinnert zich dat zijn regeering, nog geen week voordat Hitier de overeenkomst van München ver scheurde en een nieuwe internationale cri sis ontketende, door middel van de pers liet weten dat zij de internationale vooruitzich ten bemoedigend achtte, zoo zeer zelfs, dat men mocht hopen nog voor het eind van dit jaar een overeenkomst over beperking der bewapening te bereiken. Het was nie mand minder dan Chamberlain zelf die deze nu zoo onbegrijpelijk optimistisch schijnen de mededeeling heeft geïnspireerd, om niet te zeggen gedicteerd, aan de persmenschen die hij voor een onderhoud had ontvangen. Ongeveer ter zelfder tijd sprak sir Samuel Hoare in jubeltonen over het gouden tijd perk dat zou aanbreken wanneer de dic tatoren en de leiders van de democratische landen tot een vijf-jaren plan voor den vrede zouden besluiten. Hoe de grove oordeelsfouten te verkla ren? Het is niet dat de premier niet vaak genoeg gewaarschuwd werd. Twee van zijn ministers, Eden en Duff Cooper, zijn afgetreden omdat zij het vertrouwen in het optimisme van den premier waarop zijn buitenlandsch beleid gegrondvest was, niet konden deelen. De permanente ex perts in het Foreign Office hebben even min verheeld dat zij het oordeel van den premier niet gewettigd achtten door de feUen; „Elder statesmen" zooals Churchill hebben hem keer op keer met de profe tische blik van een Cassandra gewaar schuwd. Ondanks dit alles is de premier tot op het laatste oogenblik in de goede be- doeligen van de Führer blijven gelooven. Is Chamberlain eenvoudig een dom man met een langzaam werkend brein? Nie mand die ooit met hem in conferentie is geweest, zou dit een oogenblik durven beweren. Zelfs Fransche collega's, die zoo gauw geneigd zijn de Engelschen van gebrek aan intellect te beschuldigen, hebben her haaldelijk hun bewondering uitgesproken over de scherpe geest van den premier. Aannemelijker is dat het door dik en dun gehandhaafde vertrouwen van den premier in de beloften van de dictatoren te wijten was aan een gebrek aan histo rische kennis, een gebrek aan psycholo gisch inzicht, en in het bijzonder een ge brek aan ervaring op het gebied van de bu.itenlandsche politiek. Chamberlain was, toen hij de leiding van de buïtenlanflsche politiek overnam, een typisch vertegen woordiger van die klasse Engelschen, wier visie nog in sterke mate beperkt blijft door insulaire traditie. Hij was een knap Engelsch zakenman met alle verdiensten van dit type: oprechtheid, vastbesloten heid, (die in Chamberlains geval aan kop pigheid grensde), energie en een ingebo ren gevoel voor „fair play". Juist echter omdat hij deze verdiensten in zoo sterke mate bezat, was hij wellicht ongeschikt voor het beleid van Engelands buitenland- sche politiek in deze critische fase van de geschiedenis. Nooit een studie van de geschiedenis gemaakt hebbend, nooit de regels van het weinig verheffend spel van „balance of power" geleerd hebbend, altijd, als de goede zakenman die hij is, in het practische leven levend, meende hij wellicht dat de gedragslijnen, die zijn Engelsche maatschappij als bindend aan vaardt, ook voor de internationale samen leving golden. Zijn eigen oprechtheid, en zijn moreele code als gentleman, die een eenmaal gegeven woord nooit zal breken, maakte het hem onmogelijk te twijfelen aan de goede trouw van de staatshoofden waarmee hij te doen had. De fascistische leer, dat het belangd van den staat elke trouwbreuk en elke schending van de conventioneele moraal rechtvaardigt, kon of wilde hij niet begrijpen. Dat zou im mers beteekenen dat de staatslieden die deze leer huldigen „will not play the game". En dat is een gedachte waar de Engelschman van Chamberlains achter grond en beperkte visie nauwelijks toegan kelijk voor is. Het gaat hier niet om binnenland- sche politiek, maar om de vraag: Belgisch blijven of weer Duitsch worden? Er zijn helaasgeen verdrukte minderheden hier, en België bracht welvaart! (Bijzondere correspondentie). De ook in de Nederlandsche dagbladpers vermelde incidenten rondom den stembus strijd en de kantons Eupen, Malmédy en Sint Vijt; het optreden van Duitschgezin- de r.-katholieken die onder het voorlezen van een herderlijken brief van mgr. Van Roey en van den bisschop van Luik her rie maakten en toen demonstratief de kerk verlietenhet molesteeren van loy ale Belgen, het uitzenden van radiopro- paganda door Duitsche zenders, waarbij deze zich tot thans Belgische staatsburgers richten alsof het nog Duitschers waren, is aanleiding te over om eens een en an der mede te deelen omtrent den stembus strijd in Nieuw-België. Want deze wordt hier door gansch andere factoren be- heerscht dan elders: daar gaat het om de modaliteiten der binnenlandsch-Belgische politiek; hier echter gaat de strijd in wezen over de vraag: willen wij Bel gisch blijven, of willen wij weer on derdanen van Duitschland worden? Alhoewel er, voor wie de toestanden in deze streek goed kent, feitelijk geen quaestie-Eupen-Malniédy meer bestaat, heeft de zgn. Heimattreue Front er weel een gemaakt. Reeds bij de verkiezingen van 1929, 1932 en 1936 was de invloed van de Duitsche propaganda achter alles voel baar; thans is dat eens te meer het ge val. Men wil nu de krachten meten en de gewetens peilen. De ingewijden ver wachten echter, dat deze Heimattreuen, die ook bij de gemeenteraadsverkiezingen van verleden jaar zulk een zware neder laag leden, thans met den kous op den kop zullen tehuis komen, wantde verkiezingen zijn hier nog altijd gewaar borgd geheim, en velen, die om den broo- de misschien met de wolven in het bosch moeten huilen, geven in de afgesloten een zaamheid van het kieshokie van een gansch andere gezindheid blijk. Het kiezerscorps van Eupen-Malmêdy bestaat uit ongeveer 19.000 stemmers; er zijn ten naaste bij 12.000 stemmen noo- dig om een candidaat verkozen te krij gen op een afzonderlijke lijst. Dit weten de Heimattreue nazi's: toch komen ze 2 April met een volkomen kanslooze af zonderlijke lijst uit, met als nr. 1 de af gezette schepen Stefan Gierets, afvallige christen-democraat en thans leider der Eupensche nationaal-socialisten. Drie jaar geleden was het wachtwoord der Heimattreuen: blanko stemmen Dat leverde een bedroevend resultaat, name lijk een nederlaag, op. In Duitschland is dat erg slecht opgenomen; vandaar nu een andere taktiek. De propaganda der Heimattreuen is nu 100 nationaal-soci- alistisch, geheel doordrongen van de ge beurtenissen in Midden-Europa, en gericht volkomen onverbloemd op den te rugkeer der Oostkantons aan Duitschland. De redenaars op deze kiezersvergaderin gen zijnde afgezette schepenen Gierets en Rexrothhet lid van de Provinciale Staten van Luik Kriescher en de èx-so- cialist-communist Buhrke uit Malmédy. Hun refrein luidt immer: „Het laatste on recht van het Verdrag van Versailles moet goedgemaakt worden, en wel binnen den kortst mogelijken tijd"De loyalen, die op 16 October jongstleden, bij de gemeen teraadsverkiezingen in deze kantons (wel ke ook in het teeken van pro of contra den Belgischen staat stonden. Red.) te gen de Heimattreuen dorsten te stemmen, werden „als Hitier gekomen zal zpn" met alle straffen en plagen van de hel bedreigd Wat voor de heeren minder aangenaam is, zijn deze feiten: ten eerste, dat, sinds deze kantons aan België kwamen, de welvaart er zienderoogen is toegenomen; ten tweede dat er in België plaats voor allen onder de zon is, en een ieder de vrijheid aan den lijve voelt, die hem zon der twijfel niet meer gegund zal zijn, als men weer Duitsch wierd. Van dag tot dag wordt de perspolemiek feller en venijniger: tegenover de twee Duitsche en pro-Duitsche dagbladen staat in die streek maar één in de Duitsche taal verschijnend loyaal-Belgisch blad:' de Grenz-Echo. Bovendien wordt de streek nu overstroomd met uit Duiïschland inge voerde couranten. Tegenover de lijst der Heimattreue Front staan vijf pro-Belgische lijsten. Het valt te verstaan, dat in deze zoo goed als uitsluitend roomsch-katholieke streek de lijst der Katholieke Volkspartij wel het meeste belang inboezemt. Dat heeft nog een andere reden echter: op de tweede - zeer wel kansgevende plaats staat daar namelijk een loyale, te weten, de alom geachte burgemeester van Kht stedeke Sint Vijt, Michel Frères. Dit is een verstandige zet van de Katholieke Associatie van Verviers geweest, want te genover dezen rechtschapene kan de Hei mattreue Front slechts den afgezetten schepen Gierets stellen. Frères, oud-strij der, is een braaf huisvader, bon-catholique, eerljjk in handel en wandel, enhij wierp de Heimattreue meerderheid in Sint Vijt bij de laatste gemeenteraadsver kiezingen omver; Gierets bracht den we reldoorlog tehuis, op pantoffels, door, is aanhanger van het nieuwe-heidendom, verdediger van de maatregelen, door de na+ionaal-socialisten tegen de priesters en bisschoppen genomen. De keuze tusschen deze twee zal voor de in democratische vrijheid opgevoede Nieuw-Belgische be volking niet zoo moeilijk zijn. De sociaal-democraten hebben het ex- Kamerlid Mare Somerhausen als verte- VII. Nederland leermeester. Het bestuur van de Belgische spoorwe gen heeft een aantal ambtenaren naar Ne derland gestuurd om daar op de hoogte pe komen van de Nederlandsche spoorweguit drukkingen (tot voor kort geschiedde alles op spoorweggebied in het Fransch, doch daar is nu ook een einde aan gekomen voor wat Vlaamsch-België betreft). Ziehier hoe een Belgisch blad daar mede den spot drijft „Binnenkort zullen wij dus moeten gaan spreken van station, in plaats van statie, en van stationschef inplaats van statie overste van directie inplaats van bestuur. Treingeleider wordt conducteur, en toe zicht controle aankomen wordt: arrivee- ren; reisgoed: bagage, en de bewaarplaats daarvan; het dépot. Een klacht wordt een reclamatie en het indienen daarvan: depo- neeren Een wagen wordt: coupé, de gang: corridor, voorbehouden: reserveeren. Een kaartje wordt coupon en heen-en-terug: re tour. Ja, wij moeten wel onze menschen naar Holland sturen om daar Nederlandsch rte leeren!" Driewerf helaas, en jammer voor onze rijke en schoone Nederlandsche taal, heeft het blad gelijk. Hf Een Nederlandsch blad schreef dezer da gen, zij het niet naar aanleiding van het zelfde onderwerp „Zoolang we nog in een „fauteuil" onze „courant" lezen en niet in een armstoel ons avondblad, of de radio aanzetten voor een „piano-recital" inplaats van een pianovoor dracht, zoolang we nog met een qticket" door de „controle" gaan om een „match" te zien of een „concert" bij te wonen, waar „artisten" ,,figurantenwerk"leveren, en men achteraf blij is, dat de pauze aan breekt om naar den „foyer" of de „conver satiezaal" te kunnen gaan, terwijl men „en passant" de „garderobière" een „tip" geeft om een „taxi" te „telefoneeren" u kunt daar zelfs nog „pagina's" aan toe voegen—, zoolang hebben we nog zooveel werk met onze eigen opvoeding, dat er geen tijd overblijft om aan een Fransch of een Engelsch opschrift op een winkelruit aan- stocjt te nemen." Ter gelegenheid van den voetbalwed strijd BelgiëNederland heeft de vereeni- ging Nederland-Vlaander en door middel van de pers gevraagd aan de Nederland sche bezoekers, om in Antwerpen, in de koffie- en eethuizen, geen Fransch te spre ken en, indien een kellner zou beginnen met in het Fransch te spreken, hem in het Nederlandsch te antwoorden. O.i. een alles zins juist en waardig verzoek. Hoeveel Ne derlanders denken niet, als zij de grens bij Esschen over zijn, dat zij dan verplicht zijn met hun mondjevol Fransch uit te pakken? Maar natuurlijk is er weer iemand, een Rotterdammer, die hierover een ingezonden stuk meent te moeten schrijven. (Waar over schrijft een Nederlander géén inge zonden stuk Zooiets kennen wij in België nauwelijks.) Deze „Nederlander",zooals hij ondertee kent, beweert o.m., dat hij in België nog nooit opgemerkt heeft, dat er tegenstel ling tusschen Walen en Vlamingen zou zijn. Mén moet toch wel ziende blind zijn om zul ke dingen te durven beweren. Het is niet vele jaren geleden, noch zelfs vele maanden, maar het is nog dezer da gen gebeurd, dat het dagblad „La Meuse" van Luik een artikel bevatte, uitsluitend tegen de Vlamingen en de Vlaamsche ei schen gericht. Er wordt daarin opgesomd, wat sedert den oorlog allemaal moest wor den toegegeven aan de Vlamingen, wat de Walen hebben moeten verdragen en welke offers zij reeds hebben moeten brengen. „De eentaligheid van de Vlaamsche be sturen is de oorzaak, dat alle Walen hun posten in Vlaanderen kwijt raken." Voorts durft het blad nu nog te klagen over de vernederlandsching van de Gentsche hoo- geschool, terwijl er nota bene drie Fran sche hoogescholen in België zijn en de Vla mingen eindelijk, eindelijk, na langen strijd, er één hebben kunnen bemactigen! „Een cultuurcentrum", schrijft het blad, „een cultuurcentrum van eeuwenouden da tum en van Fransche propaganda werd hiermede geslojten. Allereerste figuren uit de wetenschappelijke en politieke wereld hebben er zich tegen verzet, en het heeft niets mogen baten." „En dat alles gaat de schrijver voort om den geeuwhonger van een bende halfintellectueelen te voldoen, die er op uit waren, op postjes te jagen." Bewijzen zulke hatelijkheden mij dunkt: het woord schunnigheden is hier zelfs niet te sterk niet inderdaad, dat er géén tegenstelling tusschen Walen en Vlamingen is? Hendrick de Vlaming. y .r**-"- genwoordiger der Oostkantons op het stembiljet gebracht, doch helaas is hij slechts nr. 3 van de lijst, wat hem zoo goed als geen kans geeft. De Rexisten zijn hier, als elders in België, zoo min of meer aan het uitsterven; Devèze, de liberale candidaat, haalt in deze kantons weinig stemmen weg. Zoo wordt dus de groote strijd gestre den tusschen de R.-Katholieken, gesteund, wat de stembus betreft, door de sociaal democraten tegen de Heimattreue Front. Helaas voor dit laatste treft men hier tegenwoordig wèl welvaart, wèl vrij heid, maar géén martelaren aan: het is jammer voor de Heimattreuen, maar ver drukte minderheden, die o, zoo welkom zouden zijn, kunnen ze helaas in Eupen- Malmédy niet ten tooneele voeren. De cultureele, godsdienstige en economische belangen der Duitschtalige bevolking van Nieuw-België zijn in alle opzichten veilig gesteld, en dat is de reden, waarom men in de Oostkantons den uitslag der stem bus op morgen 2 April met volledig ver trouwen tegemoet ziet. Zooals een R.K. ons er dezer dagen zeide: de in hoofd zaak katholieke bevolking dezer streken zal weten te kiezen tusschen het Chris- tuskruis en het Haalckruis! BE BELANGRIJKSTE WEDSTRIJD VAN HET SEIZOEN. MiddelburgRBC. De belangrijkste wedstrijd van dit sei zoen: Middelburg—RBC staat thans voor de deur. Reeds wekenlang hebben do Zeeuwsche en West-Brabantsche voetbal enthousiasten naar deze ontmoeting uitge zien. Immers, de winnaar van dezen wed strijd kan zoo goed als zeker zijn van het kampioenschap der 2e klasse A. Wel is er na dezen Zondag nog voor beiden een wedstrijd te spelen, maar men kan dezen voorloopig gevoeglijk buiten beschouwing laten; al moet de allerlaatste wedstrijd- dag dan ook den kampioen definitief aan- wijzen. Natuurlijk bestaat er nog een mogelijkheid, dat Middelburg en RBC ge lijk eindigen en dat zoodoende nog een be slissingswedstrijd noodig zal zijn, maar dat gelooven we toch niet direct. Zondag zal men heel wat wijzer zijn ge worden. Het belooft wel een spannende kamp te worden, daar beide elftallen zich met zonder meer zullen laten verslaan Hoe staan de kansen nu? Wij voor ons houden het op Middelburg. Dat lijkt mis schien erg chauvinistisch, maar wanneer we het spel van RBC in de laatste wed strijden, tegen Zeelandia en RCS eens na gaan, en we vergelijken dit met het spel der groen-witten, dan slaan we laatstge noemden hooger aan. Normaal gesproken heeft Midedlburg o.i. dan ook de beste pa pieren in handen, temeer daar het voor deel van op eigen veld te spelen een grooten steun voor Middelburg kan zijn. Vanzelfsprekend kunnen er in een derge- lijken van groot belang zijnden wedstrijd tal van factoren bijkomen, die mede hun invloed ten goede of ten kwade zullen aanwenden. Bij een voorspelling moet men daarbij wel rekening houden, doch zij mo gen toch niet den boventoon voeren. La ten de groen-witten nu toonen, dat wij op het goede elftal gewed hebben! De overige twee vastgestelde wedstrij den zijn van geen belang meer. Vlissingen kan wellicht een kleine zege op De Ba ronie boeken, terwijl Goes niet in de on mogelijkheid verkeert tegen Zeelandia een gelijk spel in de wacht te sleepen. De leiders in 3 A hebben het niet moeilijk. Breskens en Terneuzen hebben het Zon dag gemakkelijk. Eerstgenoemde zal thuis toch zeker wel van Hulst winnen, terwijl Terneuzen eveneens de volle buit wel uit Biervliet mee zal nemen. Oostburg zal het lastiger hebben tegen Sluiskil. Flink aangepakt zit er wellicht een gelijk spel in voor de Oostburgers. Tern. Boys is niet kansloos inhaar uitwedstrijd tegen Corn. Boys. Eiland Boys en Burgh strijden om de 2e plaats. Met het vooruitzicht op de tweede plaats te eindigen en daardoor promotiewedstrij den te mogen spelen zullen Eiland Boys en Eurgh wel hard voor de overwinning strijden. Het is moeilijk te zeggen wie als overwinnaar uit het strijdperk zal treden Beide elftallen zijn nog niet tegen elkaar uitgekomen. De overige wedstrijden zullen wel pun- tenwinst voor de thuisclub opleveren De Zeeuwen II is sterker te achten dan Goe- sche Boys en ook Terneuzen II zal Goes 11 wel met een nederlaag over de Schel de terugzenden. Het programma luidt: Kampioenschap van Nederland: Eind hoven DWS; Ajax-Achilles. Prom, comp.: Afd. V: FVCGRC. M?,]Iasse A: Vlissingen—De Baronie; Middelburg-RBC (H. J. c. Colen); Goes —Zeelandia (G. Dijkland Jr.) keht °ostburg—Sluiskil; Bres- kehs Hulst, BiervlietTerneuzen; Corn ^oys—Tern. Boys. 3e klasse B: Eil. Boys—Burglv De ZONDAG 2 APRIL. HILVERSUM I 1875 EN 415,5 M. 8,30 KRO. 9,30 NCRV. 12.15 KRO. 5,00 NCRV. 7,45—11,15 KRO. 8,30 Morgenwijding. 9,30 Orgelspel. 9,50 Geref. Kerkdienst. Hierna: Geref. Evange lisatie-Zangkoor „Haarlem-Noord" en so list. 12,15 Causerie. 12,35 Gram. 1,00 Boek bespreking. 1,20 Rococo-octet en gram. 2,00 Rel. vragenbeantw. 2,45 Gram. 3,00 Radiotooneel. 4,10 Voor de zieken. 4,55 Ber. 5,05 Vocaal kwartet met orgel. 5,45 Gram. 6,20 Evang. Luthersche Kerkdienst. 7,45 Ber. 7,50 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Minnestrelen. 8,30 KRO-ork. en soliste. 9,00 Verv. Minnestrelen. 9,15 Radiotooneel. 10,15 Gram. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Epiloog. 11,001,15 Esperanto. HILVERSUM H 301,5 M. 8,55 VARA. 12,00 AVRO. 5,00 VARA. 6,30 VPRO. 8,0012,00 AVRO. 8,55 Gram. 9,01 Sportnieuws. 9,05 Repor tage (opn.) 9,30 Gram. 9,45 Causerie. 9,59 Sportnieuws. 10,00 Bach-cantate. 19,30 De clamatie met muz. 11,00 Esmeralda en vo caal duo. 12,00 Causerie. 12,20 Ber. 12,25 AVRO-Musette-ensemble en soliste. 12,55 Boekbespr. 1,15 Piano. 1,30 Toonkunstkoor. jongenskoor, Concertgebouw-ork. en so listen. In de pauze: Piano. ca. 5,00 Sport nieuws ANP. 5,00 Ramblers. 5,30 Kinder halfuur. 6,00 Sportpraatje. 6,15 Sportnieuws ANP, gram. 6,30 Causerie. 7,00 Vrijz. Herv. Kerkdienst. 8,00 Ber. ANP, Radiojournaal. 8,20 Verkort zangspel „Das Dreimaderl- haus". 9,25 Radiotooneel. 10,00 AVRO-1 Amusementsork. en „The Internationali Three", (ca. 10,25 Interview). 11,00 Ber. ANP, Orgelspel. 11,30—12,00 AVRO-Dance Band. DROITWICH 1500 M. 12,50 London Pal- ladium-ork. 1,40 Gram. met toelichting 2,20 Voor tuinliefhebbers. 2,40 Ork. 3,20 Causerie. 3,40 Eugene Pini's Tango-ork. 4,20 Causerie. 4,40 Marteli's ork. 5,20 Re ligieuze declamatie. 5,40 Radiotooneel met muz. 6,05 Causerie. 6,20 Pianoduetten. 6,50 Ber. 6,55 Campoli's salonork. 7,35—8,10 Orgelspel. 8,15 Kerkdienst. 9,05 Liefdadig- heidsoproep. 9,10 Ber. 9,25 Midland-ork. R. Henderson's koor en solisten. 10,25 De clamatie. 10,50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 9,00 en 9,30 Gram 10,00 Derveaur-orkest. 10,25 en 11,20 Gram. 12,30 Orgelconc. 12,50 Zang. 130 Gram. 1,35 Laurent-ork. 3,20 „Les Cinq de Paris 3,50-Chansons. 4,05 Radiotooneel. 4,50 Vrooljjk progr 6,50 'Radiotooneel. 7,20 Marlev-ork. 8,50 Symphonieeonc. m. m.v. Joseph Noyon-koor. 10,50 Gram. 1R2012,50 Jo Bouillon's ork. KEULEN 45S M. 5,20 Havenconc. 7,35 Gram 10,45 Voor soldaten. 11,20 en 12,30 Westmark-ork. Aken. 1,20 Pop. conc. 3,20 Hagestedt's ork. 4,50 Zang met piano 6,50 Dansmuz. (gr. pl.) 7,30 Ork. en solist. 9,50 Leo Eysoldt's ork., Keulsch pianoduo en vroolijk instrumentaal kwintet. 11,20- 1,20 Nachtconc. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 9,00 Gram. 10,20 Jan Steurs' Mu sette-ensemble en solist. 11,20 Orgel en zang. 11,50 Zang. 12,20 Gram. 12,50 en I,30 Sarba-ork. 1,50—2,05 en 2,35 Gram. 3,20, en 4,00 Koor. 4,20 Viool. 5.50, 6 50 en 7.20 Gram. 8,20 Ork. 9,30 Folkloris tisch progr. 10,50 Pop. conc. 11,2012,20 Gram. 484 m. 9,20 Gram. 10,20 Fanfare-ork., piano, reportage en koor. 11,20 Fanfare- ork. 11,35 Viool. 11,50 Gram. 12,35, 12,55 en 1,30 Géo Bogaert's ork. 1,552,15 Gram. 2,50 Orgelspel. 3,05 Zang en piano. 3,50 Dansork. (met toel.) 4,40 Gram. 6,20, 7,35 en 8,201,20 Verkiezingsuitslagen, afgewisseld met gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Dresdensch ork. en solisten. 9,20 Ber 9,50 Ensemble voor oude muz. 10,05 Ber. 10,2011,20 Zie Keulen om 9,50. MAANDAG 3 APRIL. HILVERSUM I 1875 EN 415,5 M. NCRV-Uitz. 6,307,00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 8,00 Schriftlezing, meditatie. 8,15 Ber. gram. (9,309,45 Gelukwenschen). 10,30 Morgendienst. 11,00 Chr. Lectuur. 11,30 Gram. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12.30 Alt, hobo en orgel. 1,15 Gram. 2,00 Voor de scholen. 2,35 Verv. conc. 3,00 Wenken voor de keuken. 3,30 Gram. 3,45 Bijbelle zing. 4,45 Gram. 5,156,15 Kinderuurtje. 6,20 Gram., ber. 6,30 Taalles en causerie. 7,00 Ber. 7,15 Vragenuurtje. 7,45 Gram. -8,00 Ber. ANP. 8,15 NCRV-Harmonie-ork. en mannenkwartet. 9,00 Lijdensoverden king. 9,30 Verv. conc. 10,00 Ber. ANP, ac tueel halfuur. 10,30 Gram. 10,45 Gymna stiekles. 11,00 Cembalokwartet en zang. II,35 Gram. 11,5012,00 Schriftlezing. HILVERSUM II 301,5 M. Alg. Progr. verzorgd door de AVRO. 8,00 Gram. (Om 8,15 Ber.) 10,00 Mor genwijding. 10,15 Gew. muziek (gr. pi.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Gram. 10,55 Declamatie. 11,15 Ensemble Jetty Can tor. (11,4512,00 Gram. om 12.15 Ber.) 12,45 Gram. 1,00 AVRO-Amusementsork. 1,45 Renova-kwintet en soliste (o'pn.) 2,25 Omroepork. 3,15 Causerie „Zeeuw sche kleeder dracht'." 3,35 Revue-progr. (opn.) 4,30 Disco-causerie. 5,30 Gram. met toel. 6,00 Orgelspel, ber." 6,30 Twi light Serenaders. 7,20 Friesch progr. 8,00 Ber. ANP. 8,10 Omroepork en solisten. 9,30 Gram. 9,45 Cabaret. 10,30 AVRO- Dansork. 11,00 Ber. ANP, hierna tot 12,00 gram. DROITWICH 1500 M. 11,20 Northern- ork. 12,00 Orgelspel. 12,20 Causerie. 12,45 —1,20 Orgelconc. 1,30 Declamatie. 1,50 Gram. 2,20 Avalon-kwartet. 2,50 Dansmu ziek (gr. pl.) 3,20 Salisbury's ork. 3,50 Orgelspel. 4,10 Cabaret. 4,50 Gram. met toel. 5,20 Walker's kleinork. m.m.V. so liste. 6,20 Ber. 6,40 Uit Amerika: Cause rie. 6,45 Muz. causerie met orgel. 7 05 Gram. 7,20 Variété. 8,20 Billy Cotfon's Band. 9,20 Ber. 9,45 Buitenlandsch overz 10,00 Sportrep. 10,20 Ork. 11,20 Harry Evan's dansork. en solisten. 11,5012,20 Jazzmuz. (Gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9,00 en 10,00 Gram. 11,20 Giardino-ork. 12,30 Zang. 1,30 Van de Walle-ork. 2,35 Zang. 3,05 en 3,30 Gram. 3,35 Piano. 4,38 Zang. 5,05 en 5,25 Piano., 5,55 Gram. 6,35 Muz. cau serie m.m.v. Raugelkoor. 7,20 Locatelli- ork. 8,50 Opera. 10,50 en 11,20—11,35 Gram. KEULEN 456 M. 5,50 Gram. 6,30 Mili tair ork. 7,50 Schrammelensemble. 11,20 Fred Roy's ork., Bochumer accordeon- club en solist. 12,35 Otto Fricke's ork. 1,30 Pop. conc. 3,20 Amusementsork. 4,50 Ka- mermuz. 5,45 Zang, viool en piano. 6,30 Gram. 7,30 Voor soldaten. 8,20 Westduit- sche weekoverzicht. 8,40 Ork. 9,35 Gram. 9,5011,20 Gevar. conc. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Dans ork. 1,502,20, 5.20 en 6.50 Gram 7 20 Dansork. 8,20 Gram. 9,20 en 10,30 Sym- phonieork. en gemengd koor. 10,50—11,20 Gram. 484 in12,20 en 1,30—2,20 Gram. 5,20 Viool. 5,55 Dansmuz. (gr. pl). 6,35 Zang. 7,05 Piano. 7,35 Viool. 8,20 Radiotooneel. en gram. 10,30—11,20 Cembalo. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Ork. m.m.v. soliste. 8,20 April-overz. 9,20 Ber. 9,40 Politiek maandoverz. 10,00 Gram. 10,05 Ber. 10,20—11,25 Leipziger ork. en solisten (opn.) MIDDELBURG: ZA 1 Apr. Uitv. Muziek Ver. „Crescendo" van muziek, tooneel en zang, St. Joris 20.00 h. na afl. bal. Tot ZO 2 Apr. Vereen. „Voor de Kunst" Tentoonst. Josef Cantré, Kunstmu seum: Zo. 10.0017.00 h. MA 3 Apr. Alg. Verg. aandeelh. N.V. Trust- en Administratiekant. „Schelde- mond", Rouaansche Kaai 51; 15.30 h. GOES BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR. 31 Mrt.—DO. 6 Apr. „Land zonder vrouwen" en „In de draaikolk des levens". 20.00 h ZO. 15.00 h. matinée. ELECTRO, Middelburg VR. 31 Mrt.—DO. 6 Apr. „In de greep der Wildernis" en „De Duivelslading". 20.00 h. ZO. 15.00 h. matinée. GRAND THEATER GOES. VR 31 MrtDl 4 Apr. „Drie Kameraden" souw-Kaland. V. h. behoud Zeeuwsche Kleederdrachten 20.00 h. ZO en Dl 14.00 h Matinée. ALGEMEEN. MA 3 Apr. 15.15 h. Avro-lezing mej. Cij- Tot ZO 2 Apr. Biljardwedstrijden, café Verhulst te; Vliss.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 7