Gebr. PEEK M'BURG BINNENLAND. ZEELAND. BUITENLAND. Tafel- Thee- ^Ontbijtserviezen Nieuwe modellen jg|| g Nieuwe décors j ji. DE STAND DER GROENTEN- TEELTGEWASSEN ONDER GLAS. Over het algemeen slecht. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. REPUBLIKEINEN VLUCHTEN NAAR MAROKKO. Ook kolonel Casado te Oran. Italië zal een afwachtende houding aannemen. Handelsverdrag tusschen Frankrijk en Roemenië DUITSCHLAND Minister Fri^k over de nationale minderheden in he BEURS VAN AMSTERDAM. Derde Rijk. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG Tweedi Loden en Gabardine Regenjassen I 19.75 122.75 126.75 32.75 f 36.75 en hooger (Ingez. Med.) VER. STATEN, AFLOOP VERKOOPINGEN. (Ingez. Med./ NATIONALE DEMONSTRATIE VAN E.D.D. Duizenden woonden gisteravond in het Jt.A.I.-gebouw te Amsterdam een nationale demonstratie van de Nederlandsche bewe ging voor Eenheid door Democratie bij. De vergadering stond onder leiding van ds. Fa- ber, die de bijeenkomst met een kort woord opende. De eerste spreker, mr. J. J. R. Schmall, heeft er op gewezen hoe E.d.D. pal staat voor het behoud onzer staatsinstellingen op democratischen grondslag en dat de be weging zich tegen het nationaal socialisme en tegen het communisme gelijkelijk te weer stelt. De heer Koos Vorrink, voorzitter van de s.d.a.p. besprak vervolgens de internationa le politieke situatie. Spr. schetste de rol van den heer Mussert en zijn relaties met Duitschland en zijn houding bij de interna tionale gebeurtenissen in Europa. Ir. Mus sert praatte de overweldiging van Tsjecho- slovakije u. b. goed. Vervolgens heeft mevr. W. A. L. Ros Vrijman gesproken. Zij wees er op, dat men de geschillen ter zijde moet stellen, teneinde de hoogere eenheid te vinden, die ons schaart rondom het beginsel, dat ons allen lief is: de vrijheid. We moeten waken tegen vrees, onwaarachtigheid en onstandvastig heid. Tenslotte sprak mr. W. C. Wendelaar. Spr. wees er op dat E.d.D. strijdt voor hand having van de op het vrijheidsbeginsel ge gronde rechten van het Nederlandsche volk, ze strijdt voor de vrijheid zelf van ons vaderland en van ons volk. De in December van het vorige jaar opgetreden vorst heeft een zeer origun- stigen invloed uitgeoefend op verschillen de onder glas geteelde groenten. Sla- en bloemkoolplanten zijn grootendeels be vroren, terwijl ook andijvie en peen zeer ernstige schade leden. Wel is onmiddellijk na de vorst op nieuw gezaaid, doch de stand van het nieuwe zaaisel is nog moeilijk aan te ge ven. De ontwikkeling verloopt, mede ten gevolge van de gunstige weersomstandig heden in Februari en de eerste weken van Maart, tot nu toe matig tot goed. Koude sla. De teelt van „koude" sla is grootendeels mislukt. De in Januari op nieuw gezaaide planten vertoonen over het algemeen een matig tot goeden stand. Warme sla. Deze teelt heeft eveneens veel vorstschade ondervonden. De plan ten, welke er na de vorst nog goed voor stonden, vallen nog regelmatig weg. Anrijvie. Deze staat er zeer slecht voor. Over de na de vorst gezaaide andijvie kan nog geen oordeel gevormd worden. Bloemkool. De bloemkool vertoont een slechten stand. Het nieuwe zaaisel ontwik kelt zich goed, doch vertoont in het West land een groot percentage „hartlooze" planten. Peen. Het in October gezaaide gewas is grootendeels ten gronde gegaan De op nieuw gezaaide peen ontwikkelt zich ma tig tot goed. Kaskomkommers staan er over het al gemeen goed voor. Stooktomaten zullen eveneens een góede opbrengst geven. (St.ct.) Hr. Ms. FLOTTIELJELEIDER „TROMP' TE DEN HELDER. Gistermiddag om half twee is Hr. Ms. flot tieljeleider „Tromp" op de reede van Den Helder aangekomen na een oefenreis van bijna drie maanden naar de Middellandsche Zee. Vanochtend kwam het schip de haven van Nieuwe Diep binnen. De „Tromp" zal Maandag a.s. naar Amsterdam vertrekken om daar te dokken. DUITSCH ZWEEFVLIEGTUIG TE ARNHEM GEDAALD. Gistermiddag zweefde een Duitsch zweef vliegtuig boven Arnhem. Op een hoogte van enkele honderden meters beschreef het toe stel enkele cirkels boven de stad om even later buiten de bebouwde kom in een wei land van het Arnhemsche Broek een nood landing te maken, welke goed afliep. Het toestel droeg als kenteeken D-10-895 en werd bestuurd door den student W. Ha nisch uit Münster. Deze verklaarde des middags op het vlieg veld te Münster te zijn opgestegen, waar het toestel door een motorvliegtuig tot een hoogte van 300 meter werd opgetrokken. Door den straffen Oostenwind was het toestel in de richting van de grens gedre ven, waar de bestuurder den koers was kwijtgeraakt. Bij Arnhem besloot hij te da len. Het toestel heeft bij de landing geen schade bekomen en ook de bestuurder bleef ongedeerd. Na een onderzoek door de burger- en mi litaire politie is het toestel vrijgegeven. Het werd gedemonteerd en naar Münster ver voerd. WEER EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC Op het politiebureau Stadhouderskade te Amsterdam bevindt zich op het oogenblik een 50-jarige fotograaf, zonder vaste woon plaats, die er zijn werk van maakte langs de deuren postpapier aan te bieden, waarop links in den bovenhoek een foto van het huis der bewoners zou worden aangebracht. De man hing daarbij tevens een verhaal op van zijn financieele moeilijkheden en slaag de er meermalen in een voorschot op de le verantie los te krijgen, waarna hij niets meer van zich hooren liet. Op deze wijze zijn zeer velen in verscheidene plaatsen van ons land gedupeerd. De man, die terzake oplichting door de Rotterdamsche politie was aangehouden, maakt thans opnieuw een tournee maar nu onvrijwillig door een tiental door hem bezochte plaatsen, aan een verhoor te worden onderworpen Besmettelijke ziekten. In de wéeft van 19 tot en met 25 Maart kwam in onze provincie 1 geval van rood vonk voor, nl. te 's-Gravenpolder. EEN AFSCHEID. Gisterenmiddag hebben de directeur en het verder personeel der ambachtsschool, daartoe vereenigd in de bestuurskamer der school, afscheid genomen van den heer H. A. Enkelaar, leeraar in het meubelmaken, die Middelburg gaat verlaten in verband met zijn benoeming te Hilversum en ook van mevrouw Enkelaar, zulks onder aan bieding van een mand bloemen. De directeur, de heer C. Doets, heeft den scheidende dank gebracht voor zijn werk en het les geven, gedurende zijn 28-jarig dienst verband aan de school. De heer J. P. P. de Blécourt bracht als collega naar voren, wat de scheidende voor de stad Middelburg heeft gedaan, terwijl ook de heer J. A. Ju lianus eveneens als collega woorden van waardeering tot hem richtte. Van het per soneel werd een foto genomen, die den heer Enkelaar als herinnering zal worden aan geboden. Met het vertrek van den heer Enkelaar, die reeds morgen te Hilversum in dienst treedt, verliest het comité tot het behoud van het Garnizoen, zijn voorzitter. DIEFSTAL TE IERSEKE. IERSEKE. Gedurende de zanglessen van het dameskoor „Sursum Corda" in de Chr. school Kakeldans hebben dieven uit de in den gang hangende kleedingStukken enkele portemonnaies gestolen. De rijkspolitie on derzoekt de zaak. WEMELDINGE. Op a.s. Zondagavond 6 uur wordt alhier in de Vrije Evang. Ge meente onder leiding van ds. P. Werges een herdenkingsdienst gehouden in verband met het 60-jarig bestaan der gemeente. WEMELDINGE. Deze week zijn alhier de herstelwerkzaamheden aan de Oostsluis begonnen. Voor de scheepvaart beteekent dit oponthoud, daar het schutten thans door de twee kleinere sluizen moet geschieden. Voor de kooplieden is het echter een voor deeltje, daar de schepen hier thans langer liggen, zoodat zij deze beter kunnen afven- ten. OOSTBURG. De vereeniging „Ceres" wel ker ledental de 400 bijna heeft bereikt, ver gaderde 39 Maart onder de leiding van mevr Van CruijningenErasmus, in hotel de Vuijst. De opkomst was, vergeleken bij an dere vergaderingen dezer vereeniging, niet zoo groot, hetgeen de voorzitster meende te mogen wijten aan de „schoonmaak". Besproken werd de voorgenomen drie- daagsche excursie naar Gelderland en Utrecht, waarvan later een officieel pro gramma zal verschijnen. De, heer L. van Dijk, directeur der land bouwschool te Schoondijke hield een lezing over het onderwerp: „Hoe men den boer zag en ziet", spr. zei, dat zijn onderwerp eigenlijk had moeten heeten: „De boer in de schilderkunst", doch hij had gemeend, dat de eerste benaming juister was, al zou hij het boerenleven aan de hand der schil derkunst in het geding brengen. Een aantal interessante lichtbeelden, weergevende het boerenleven al van 4000 j. voor Christus af, waarvan teekeningen bestaan o.a. gevonden in de oude Egyptische Koningsgraven, ver duidelijkten sprekers woorden. Spr. kwam daarna tot de middeleeuwen en zoo tot la tere en hedendaagsche schilderkunst. Alles met betrekking tot den boer. Was het boek van Felix Timmermans „Boerenpsalm" voor spr. een werk, dat door hem met groo- te waardeering aangehaald werd, in afkeu renden zin moest hij zich uitlaten over Fre- derik van Eeden. Behalve Pieter Breughel, Vincent van Gogh, Mauve, Israëls en Millet die allen min of meer met hunne werken het boerenleven hebben uitgebeeld, haalde spr. nog andere kunstenaars aan, die den boer hebben geschetst in zijn eenvoudig; ploeterend leven. De lezing werd met zeer veel interesse gevolgd; mevr. Van Cruijningen oogstte dan ook den bijval van alle aanwezigen toen ze den heer Van Dijk hartelijk dank bracht voor zijn werkelijk boeiende cause rie. DE ZOMERPRIJS VOOR BOTER. Wederom gemiddeld 1,30 per kg Van bevoegde zijde wordt ons het vol gende medegedeeld: Zooals indertijd is bekend gemaakt, zou de winterprijs voor de boter gelden voor' een half jaar, nl. van 1 October1 April, In overeenstemming hiermede zal op 6 April a.s. de zomerprijs ingaan. Deze zo- merprijs is evenals het vorige jaar vast gesteld op een gemiddelde van 1,30 per kg als prijs voor den producent Dit houdt niet in, dat deze prijs, waarvoor als maat staf kan worden genomen de commissie noteering voor Nederlandsche boter, ver meerderd met de heffing, altijd precies 1,30 zal zijn. De werkelijke boterprij's in dezen zomer zal met vrij ruime afwijkin gen om 1,30 kunnen schommelen. D£ geschiedt om in de heffing zoo weinig mo gelijk wijzigingen te brengen. HET 100.000e LID BIJ DE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. Totaal aantal leden thans 102.783 De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming deelt mede, dat heden ochtend het 100.000e lid in haar registers is ingeschreven. Bij deze aanmelding kwa men heden nog 2783 leden bij, waardoor net ledental der vereeniging gestegen is tot 102.783. In de afgeloopen maand nam het ledental met 11.789 toe. Hieruit blijkt wel dat het werk van de vereeniging in steeds grooteren kring waardeering en in stemming ondervindt. De Spaansche burgeroorlog. Naar gemeld wordt is ook kolonel Casa do Woensdag per vliegtuig uit Valencia naar Oran (Fransch Marokko) gevlucht. Generaal Miaja, die naar men weet even eens per vliegtuig in Oran is aangekomen, heeft zich gisteren naar Cherchell, een klein plaatsje op ongeveer 100 km van Al giers begeven. Hij zal zich daar waarschijn lijk vestigen. Uit Cartegena is te Algiers voorts een aviso van de vroegere Spaansche regee ring aangekomen met 154 passagiers en een uit zestien personen bestaande beman ning. Het Britsche s.s. „Stanbrook" is te Mersel Kebir aangekomen met 1800 vluch telingen uit Alicante, doch het is zeer twij felachtig of zij ontscheept mogen worden, aangezien alle mannelijke passagiers van het Britsche ss „African Trader", dat reeds eerder was aangekomen, nog steeds aan boord worden gehouden. Het s.s. „Lezardieux" ligt eveneens te Mersil Kebir voor anker met nog duizend vluchtelingen, terwijl voortdurend nog te Oran schepen vol vluchtelingen aankomen, die naar Mersel Kebir worden gezonden. Britsche oorlogsschepen vervoeren politieke vluchtelingen. Er zijn onderhandelingen gaande over de uitwisseling van Britsche en Italiaan- sche krijgsgevangenen van Gandia, waar zij uit Valencia waren aangekomen, naar Palma vervoerd. Men hoopt, dat deze uit levering gevolgd zal worden door de re- patrieering van 70 Britsche gevangenen, die zich nog in handen van Franco bevin den. Intusschen vervoeren Britsche oorlogs schepen politieke gevangenen uit Spanje, Woensdag zijn er vijftig met Britsche tor pedojagers uit Gandia vertrokken en gis teren vertrokken er nog honderd. Al deze vluchtelingen zijn republikeinsch gezinden, die zich niet aan misdrijven hebben schul dig gemaakt. Spaansche kunstschatten terugge geven. Het Volkenbondssecretariaat deelt mede, dat de Spaansche kunstschatten, welke de Volkenbond in bewaring had genomen, zijn overhandigd aan den vertegenwoordiger der rechtsche Spaansche regeering te Bern. Havas meldt uit Rome: Het schijnt, dat Italië na de rede, welke minister-president Daladier voor de radio heeft gehouden, 'n afwachtende houding wil aannemen. In fas cistische kringen te Rome denkt men blijk baar dat Daladier, nu hij de eenheid van Frankrijk tot stand heeft gebracht en de wil van Frankrijk zijn rechten te verdedi gen heeft aangetoond, langs diplomatieken weg Rome zou kunnen polsen. Men merkt een zekere reserve bij de fas cistische pers, welke wel opmerkt, dat Frankrijk niet wil wijken, doch tevens ver klaar,t dat Italië zijn tijd kan afwachten. Het A.N.P. meldt uit Parijs: Gisteravond is een handelsverdrag tusschen Frankrijk en Roemenië geparafeerd. Overeenkomstig dit verdrag verdubbelt Frankrijk zijn aankoo pen van Roemeensche petroleum en zullen de invoerrechten op Roemeensche land bouwproducten verlaagd worden. Het decreet tot verlaging van deze invoer rechten zal Zaterdagochtend worden uitge vaardigd, tezamen met een decreet, waarbij de invoerrechten op landbouwproducten uit Zuid-Slavië worden verlaagd. Hierdoor kan een onlangs tusschen Parijs en Belgrado ge sloten verdrag in werking treden. Amsterdam 1936-3% 99%99% Zeeuws. Hyp. B-3% 99%99% Cities Service Cy. P. 1958 5 5454% Amsterd. Bank 122 Ned. Gist- en Spiritusf. 415400 De Schelde N.B. 4542% Am. Smelt en Ref. 3230% Houth. Alberts 9897% Chesapeake en Ohio 26%25% Pref Kansas City South 13%—12% Union Pac. Rr. 76%76% Int. Nickel Cy. 37%36% Ned. 38 1000-3 99%—99% O. Indië 37 1000-3 96%—96% Engeland 1960-90 4 76%76% Koloniale Bnk. 145%148% N.I. Hbk. 600 114113 Ned. H. M. 1000 125%—125% v. Berkels Pat. 47%48 Calvé-Delft 81%81 Philips Gem. B. afg. 193191%-2% Lever-Bros Unilever 127126-7% Am. Car Foundry 19%19%-% Anaconda Cop. 20%—20%-% Bethlehem St. 49% 4§% -7% Kennec Copper 26%—26-% Rep Steel 13%—13%-% U. States St. C. 41%—40%-% North Am. Cy. 17%17 Kon. Petr. Mpij. 297%—296-98% Contin. Oil Cy. 19%—19-18% Philips Petr. Comp. 2827% Shell Union O.C. 9%9%-% Tide Water Ass. Oil 10%10 Ned. Scheepvaart U. 103%102%-103 H.V.. Amsterdam 401—395%-98% Java Cult. Mij. 180—179% N.I. Suiker U. 206203 Deli Batavia 173%175 Deli Mij. 1000 191—191%-93% Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Berlijn: Frick, de rijksminister van binnenland sche zaken, heeft gisteravond op een ont vangst, door rijksleider Rosenberg aan di plomaten en buitenlandsche journalisten aangeboden, gesproken over „de niet-Duit sche volksgroepen in het Duitsche Rijk". Frick zeide, dat sedert de stichting der nationaal-socialistische beweging het be grip „Volk und Volkstum" in het middel punt van het politieke streven gestaan heeft. In Europa zal men nooit bereiken dat „Volkstum" en staat elkaar volledig dekken Des te noodzakelijker is het, dat daar, waar een vreemd volk in een anderen staat leeft de natuurlijke levensrechten beschermd blijven. Onnoodige kwellingen van minder heden moeten vermeden worden. Dat geldt zoowel voor de Duitsche volksgroepen in het buitenland als voor de niet-Duitseh groepen in het Rijk. Terwijl in het buitenland vele tienduizen den Duitsche kinderen geen onderricht in hun moedertaal kunnen krijgen, verschaft Duitschland allen niet-Duitschen groepen school-onderricht in de moedertaal. De na tionaal- socialistische staat gaat ook in de ze kwestie van „Volkstum" aan het hoofd, De Tsjechen Over de sterkte der verschillende niet Duitsche groepen zullen pas na de volks telling in Mei nauwkeurige cijfers beschik baar zijn. Bij de telling mag natuurlijk geen sprake zijn van dwang of druk op de leden der volksgroepen. De grootste niet-Duitsche volksgroep vormen de ongeveer 309.000 Tsjechen in het Sudeten-Duitsche gebied, Deze zijn zonder meer opgenomen in het arbeidsproces van het Derde Rijk. Het Tsje chische lagere onderwijs blijft in de streken met Tsjechische bevolking volledig gehand haafd. Het Tsjechische millioenenvolk, dat in een gesloten groep in Bohemen en Moravië gevestigd is, vormt een eigen rijksprotecto raat. Daar is het eigen leven van Duit- schers en Tsjechen, die daar sedert meer KoninkL Tabak Industrie UVA. Amerika Markt Rubber - (Wettig Obl.Markt Schepen gedeponeerd A Senembah 180%180%-83 C Baltimore Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 12%—ll%- A Southern Rlw. 13%-12% A Amst. Rubb. C. 192—192%-93 A Deli-Bat. Rubb. 127%125% A Hessa Rubber 107108% A Serbadjadi S.R. 8191 WISSELKOERSEN. heden Londen B.82 Berlijn 75.60 Parijs 4 99 Brussel 31.69% New-York 1.88% gister 8.82 75.57% 4.99 31.71 1.8 dan duizend jaar naast elkaar leven, ge heel verzekerd. De Polen Na de Tsjechen vormen de Polen de twee de niet-Duitsche volksgroep in Duitschland. Volgens de volkstelling van 1933 wonen in Oost-Duitschland 113.000 menschen, wier moedertaal het Poolsch is, terwijl 285.000 als moedertaal Duitsch en Poolsch hadden opgegeven. De Bond van Polen in Duitsch land heeft slechts ongeveer 22.000 leden. De Polen hebben in bijzondere mate den opbloei van het Duitsche Rijk meegemaakt. Er zal nauwelijks een werklooze Pool in Duitschland te vinden zijn, wat helaas, al dus Frick, van de Duitsche volksgenooten in Polen niet gezegd kan worden. Bij de arbeidsbemiddeling wordt in principe geen verschil gemaakt tusschen Duitschers en niet-Duitschers. Het onderwijsrecht voor de Polen is bijzonder gunstig. Het cultureele le ven der Polen speelt zich af in vele vereeni- gingen. De Kroaten, Slovenen, Denen, Slowaken en Litauers. De derde groep zijn de Kroaten in het Burgenland, ongeveer 40.000 menschen. Dit zijn boeren, die, meestal in eigen dorpen, temidden van Duitsche dorpen wonen. Bij de verkiezingen voor den groot-Duit- schen Rijksdag in 1938 en de volksstemming over den „Anschluss" hebben deze Kroaten voor bijna 100 procent met „ja" gestemd. De vierde niet-Duitsche groep, de Slo venen, omvat 30.000 menschen. Ook de Slo venen hebben, door „ja" te stemmen, ge tuigenis afgelegd van hun trouw aan den staat. De vijfde groep wordt gevormd door 10.000 Hongaren in het Burgenland. Een kleine, maar op hoog peil staande groep is de Deensche groep van 5000 tot 10.000 menschen. De strijd om het „Volk stum", die geen volksgroep bespaard blijft, staat in Sleeswijk op een buitengewoon hoog niveau. Hetzelfde geldt voor het le ven der Duitsche volksgroep ten Noorden van deze grenzen. Aan beide zijden is het onderwijs zeer ontwikkeld en het vereeni- gingsleven geanimeerd."'Er wonen in Wee- nen verder nog 2000 Slowaken en ongeveer 5000 tot 10.000 Litauers in het gebied van Memel. De Duitschers in het buitenland Frick verklaarde nogmaals, dat in begin sel de eigen ontwikkeling van alle niet- Duitsche groepen verzekerd is. Het ligt voor de hand, dat de behandeling van Duitsche groepen in het buitenland niet zonder te rugwerking op de behandeling van de over eenkomstige groep in Duitschland kan blij ven. De nationaal-socialistische staat streeft er naar wederkeerige overeenkomsten met den buurstaat te sluiten tot vriendschappe lijke regelingen van de positie der groe pen. De Duitsch-Poolsche minderheidsverkla ring van November 1937 heeft helaas niet alle wenschen kunnen vervullen. Hier is nog een reeks van dringende vraagstukken te regelen. Geheel anders is het aan de Duitsch-Deen- sche' grens. Hier kan van een verheugend wederzijdsch begrip gesproken worden. De groepen van Kroaten en Slovenen worden door de Duitsche groep in Zuid-Slavië in getalsterkte tienvoudig overtroffen. Niette min kunnen ook hier de wederzijdsche min derheidsvraagstukken op verstandige wijze geregeld worden, vooral, omdat het rijk er de grootste waarde aan hecht ook met de zen nieuwen buurstaat in vrede te leven. Tegenover de 10.000 Hongaren in Duitsch land staan 650.000 Duitschers in Hongarije. Men kan deze vraagstukken van „volkstum" echter niet alleen van getal-verhoudingen afhankelijk doen zijn. Aangenomen mag worden, dat de gerechtvaardigde wenschen van de Duitschers in Hongarije zooveel mogelijk bevredigd worden. Over de staatsrechtelijke betrekkingen tot de Romaansehe buurstaten in het Wes ten en het Zuiden heeft de Führer, aldus Frick, reeds al het noodige gezegd. Onaf hankelijk van de gewaarborgde grenzen van het rijk kan het Duitsche „Volkstum" verder leven. Dat geldt ook voor het ver- der-af gelegen Europeesche en het overzee- sche gebied. HET LAATSTE ROOMSCH-KATHOLIEKE DAGBLAD TE BERLIJN OPGEHEVEN. Havas meldt uit Berlijn: De Markische Vplkszeitung, het eenige te BMerlijri na de verdwijning van de Germania overge bleven roomsch-katholieke dagblad, zal na vandaag haar verschijning staken. Ver klaard wordt, dat het blad wegens zijn klein aantal lezers, 20,000 verplicht is sa men te gaan met Berliner Morgenpost, een blad met 400,000 lezers. STRAF OP HET VERDER VERTELLEN VAN RADIO-BERICHTEN. Havas meldt uit Berlijn: Het officieele tijdschrift „Deutsche Justiz" heeft aange kondigd, dat iedere Duitscher, die aan een ander berichten uit de buitenlandsche radio, welke schadelijk zijn voor Duitschland, ver der vertelt, gestraft kan worden met een maximum van twee jaar gevangenis, indien dit in een particulier gesprek geschiedt en met eqfi maximum van vijf jaar, indien dit injiet openbaar geschiedt. NOODWEER VEROORZAAKT ONGELUKKEN. Tengevolge van een hevig noodweer, dat in de Staten Missisippi, Alabama en Georgië woedt, zijn de rivieren buiten haar oevers getreden. Te Vicksburg is een brug wegge slagen, met het gevolg, dat vijf auto's, en een vrachtauto in de rivier storten. Vier menschen kwamen om het leven, vijf per sonen worden vermist. In Alabama zijn ver scheidene huizen door tornado's verwoest. DAMMEN. D.I.D. te Goes. De domver. D.I.D. te Goes hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Slabbekoorn. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Er bleek uit, dat het ledental met twee terug liep en thans 32 bedraagt. Eveneens goed gekeurd Werd het verslag van den penning meester; er is een batig saldo van 61.87. De aftredende bestuursleden, de hrn. G. Temmerman (secretaris) en J. v. d. Kree- ke werden herkozen. De hrn. A. Corstan- je en H. Kok werden tot lid der kascommis- sie benoemd, terwijl de heer J. Knuist werd aangewezen als afgevaardigde naar de jaar vergadering van den Z.D.B. KORFBAL. Zaterdagmiddag wordt te Vere een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus schen een V.K.V.-combinatie en een Swift combinatie. len overstaan van notaris J. C. Kram werd gister voor de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk te Wemeldinge voor onbepaalden tijd publiek verpacht de na volgende perceelen bouw- en weiland: perc. 1 groot 1,25.74 ha bouwland, in Stelhoek te Wemeldinge, pach ter Joh. van Oosten Johsz. aldaar voor 149 per ha. Perc. 2 groot 1,39 ha bouw land gelegen aan den Postweg te K a- p e 1 1 e, pachter C. Lepoeter aldaar voor f 120 per ha. Perc. 3 groot 3,00,20 ha wei land, gelegen aan ÏÏet Viietswegenng, te Kapelle en perc. 4 groot J-^-bO ha m combinatie. Kooper N. de Regt te Bieze- linge voor 55 per ha. Voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge: Perc. 1 groot 0.70.80 ha bouwland, gelegen aan het Biezewegeling te Kapelle. Kooper J. Waverijn al daar voor 143 per ha. Perc. 2 groot 0.62.30 ha bouwland, gelegen naast het, vorige perceel, pachter dezelfde voor 139 per ha. Perc. 3 groot 0.27.40 ha bouwland, gelegen in Hildernissehoek, te Wemeldinge, pachter Jac. Hóutekamer Antz. te Wemeldinge voor 90 per ha. Perc. 4 groot 0.6470 ha bouwland, gelegen aan den Klapweg te K a t t e n d ij k e, pachter J. Overloop Mz. te KapêTle voor 147 per ha.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2