W pr&zrïttctStJëH •iïïa *rr„r. f?, t?.t 26.0029.5034.0039.50 „AMERIKAAN" Kou Gevat? (&GOESCHE COURANT) rvtïe.,n Z Vandaag een opzienbarende verkiaring van Chamberlain. De verklaring afgelegd. Distinctie COSTUUMS Enkele Notities. VlCKS Va-tro-nol Frankrijk en Engeland zullen Polen onverwijld te hulp komen, als het door Duitschland wordt aangevallen. Bevordering van de belangen van den tuinbouw. Het bezoek van Koningin Wilhelmina aan België. Geen controle meer bij het betreden der spoorwegstations Het absolute snelheidsrecord. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurf kade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 77. XWJJS BLADEN. VRIJDAG i 31 MAART 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. HIDDELBURGSCHE COURANT Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 i. Het dagblad van den heer Mussert heeft ons den 22en Maart de eer aangedaan, een gepeperd artikel tegen de Middelburg sche Courant te schrijven. Er zaten meer uitroepteekens in, dan krenten in het lek kerste krentenbrood! Het beoogde den indruk te wekken, alsof wij, een liberale courant, de Zeeuwsche vrijheid den nek wilden omdraaien, teneinde haar te vervan gen door „terreur", en, enfin: zooals de waard is, vertrouwt hij zijn gasten. Men zal het verder begrijpen: de stijl is bekend. Oorzaak van het schrijven van zulk een ietwat boosaardig opstel was het feit, dat wij een publiek stuk publiceerden, bevat tende de namen dergenen die in Zeeland de lusten dezer politieke party indienden. Dat hiet men in het kamp-der-waarheid „een poging tot terreur Waarin deze „terreur" dan zal moeten bestaan Men vreest, zoo hebben wij het althans begrepen, dat onderteekenaars „last in hun zaken" zullen ondervinden. Wij zouden zeggen: dat moet niet ge schieden. In elk geval was zulks allerminst het doel onzer publicatie! Maar wèl was het dit. Men houdt veel geheim bij die heeren. Slechts weinigen komen er bv. openlijk voor uit, dat zij deze leer aanhangen: velen zijn stiekum-N.S.B.- er. Als ze naar een landdag gaan, stappen ze in Goes of Roosendaal pas bij hun ka meraden in den trein; met den hoed diep in de oogen en de kraag hoog op gezet, nemen ze plaats in de bus, die ze naar een vergaderoord brengt. Ma,ar worden de heeren eens de baas in ons goede landje ze zullen de kans niet krijgen! dan hebben deze helden op het goede paard gewed; dan gaat het zwarte hemd aan, dan wordt de groet „houzee-kame- raad!"Gaat het evenwel niet door het z a 1 niet doorgaan! welaan: wie doet je dan wat? Niemand weet immers zeker, dat men heimelijk tot de zwarthem- den behoorde? Maar er is nog wat, behalve deze stie- kemigheid. In Goes en Middelburg heeft de publicatie dezer stukken al het bewijs voor leelijk geknoei opgeleverd: daar bleek met een naam gegoocheld te zijn, hiér werd er een crypto-fascist door ont maskerd. Uit Z.-Vlaanderen berichtte men onsdat er zelfs liberalen die lijst mêe- geteekend zouden hebben. Nu dient men toch wel te beseffen, dat het tenslotte in de politiek om zeer ern stige, zeer wezenlijke belangen en hooge beginselen gaat. Of, om het nu eens huiselijk te zeggen: men mag er geen lolletje van maken. Een al lerdroevigste vertooning als destijds met Hadjememaar, die Raadscandidaat was, is een in de hoogste mate ergerlijke carica- tuur van. het democratisch-parlementaire stelsel maken. Als nu iemand uit ernstige overtuiging de nationaal-socialistische beginselen is toegedaan, dan respecteeren wij dat in dien mensch, al zullen wij hem oï haar als politieken vijand beschouwen en hem of haar mitsgaders het stelsel, ten scherp ste bestrijden. Maar: als iemand niet tot de nader- nazi s behoort, hun naar onze overtuiging verderfelijke methoden niet géheel-en-al kan billjjken en aanvaarden, d(n is het een politieke fout, erger: een politieke mis daad, deze beweging toch maar steun te verleenen. Zoomin als een N.S.B -er de „vriendelijkheid" mag hebben, of de „aar digheid een demo-liberale of communis tische Ijjst mée in te dienen, zoomin mag 'n met-nedernazi steun verleenen aan de N S. B. Niet uit hoffelijkheid, niet „voor de grap." Daarvoor is de zaak te ernstig. dezelJli^a komende verkiezingen moeten tie S niet méén hebben dan de por- ov;rtmgdeUnaanhCahtenS t06 Dat haar men soreett angers op de N'SB- stern- geen steun! Daarbuhe daarbuiten: oog op OostenrHk SnlfCi T* het Memelland, en stemlf Ts;,echië' of voorkeur, maar °vertuiginS op de NS.B. 6lk geval hiet Over een ander bezwaar dat w nale Dagblad" tegen ons meent të ten inbrengen, in een tweede artfkel"06' DE POSTTARIEVEN. Hoe ze met ingang van 1 April worden. Zooals men weet worden met ingang van 1 April eenige posttarieven gewijzigd In het overzicht, dat wij dezer dagen hebben derfvoor kWamen eeniSe onnauwkeurighe- Wjj laten hieronder derhalve de voor naamste tarieven zooals zjj met ingang van 1 April worden, nog eens volgen: Interlocaal brief tarief: tot 20 gr. 5 cent- 20 gr. tot 200 gr. 10 cent, 200500 gr. 15 cent, 500—1000 gr. 20 cent, 1000—1500 gr. 25 cent, 1500—2000 gr. 30 cent. Locaal brieftarief: tot 20 gr. 3 cent, 20— 100 gr. 6 cent, 100—200 gr. 10 cent, daar boven als interlocaal. Aanteekenrecht: 10 cent extra. Interlocale briefkaarten: 3 cent port', formulier kosteloos. Locale briefkaarten: 2 cent port, formu lier kosteloos. Drukwerktarief: tot 50 gr. 1% cent per 50 gr. 500750 gr. 17% cent, 7501000 gr. 20 cent, elke 500 gr. meer 5 ct. meer. Te Londen heeft gister een kabinetsraad plaats gehad, waarin een belangrijk besluit moet zijn genomen. Naar men verneemt, zou op grond van dit besluit minister-presi dent Chamberlain hedenmiddag in het En- gelsche Lagerhuis de sensationeele verkla ring afleggen, dat Engeland en Frankrijk in geval van een Duitschen aanval op Polen, laatstgenoemd land onverwijld te hulp zul len komen. Naar de Londensche correspondent van de N.R.C. meldt, zou tot den ministerraad, waarin het belangrijke besluit werd geno men, zijn besloten, nadat verontrustende berichten waren ontvangen over de drei gende houding van Duitschland tegenover Polen. De laatste berichten zijn eenigszins min der zorgelijk, maar het kabinet heeft het noodig geacht nu zonder verwijl duidelijk te maken, dat Duitschland bij een aanval op Polen niet alleen met het Poolsch- Fransche bondgenootschap maar ook met Engeland te doen zal krijgen. De Poolsche gezant te Londen, die na de kabinetszitting een onderhoud met Lord Halifax heeft gehad, moet gistermiddag reeds van het groote besluit in kennis zijn gestedl. Reuters diplomatieke correspondent te Londen meldt dat men er te Londen, hoe wel de besprekingen in het kabinet gisteren officieel geheim werden gehouden, van overtuigd schijnt dat de Britsche regeering vastbesloten blijft om haar pogingen te handhaven en verder te verwerkelijken, met het doel nieuwe agressie in Europa te verhinderen. Er is alle reden om te gelooven dat de meening der regeering in de laatste 48 uur deze tendens aanzienlijk heeft versterkt, hetgeen naar men meent wordt voorge schreven door den aard van de berichten uit het buitenland. Chamberlain kondigt zijn ver klaringen aan. Reuter meldde om 12 uur vanmiddag uit Londen Ten hedenochtend minister-president Chamberlain het Lagerhuis betrad, werd hij door zijn aanhangers met luid gejuich be groet. De vertegenwoordiger van de labour-op- positie, Greenwood, vroeg den minister-pre sident, of hij een verklaring af kon leggen oyer den Europeeschen toestand. De minis ter-president antwoordde: „Ja, doch ik zal mijn verklaring later op den dag uitspre ken, zoo mogelijk om de zitting te sluiten kort voor het Huis uiteen gaat." Greenwood zeide hierop: „In verband met den ernst van den toestand ben ik van meening, dat niemand zou wenschen er bij den minster-president op aan te dringen op dit oogenblik zijn verklaring af te leggen, doch ik zou hem willen vragen, in verband met de wilde geruchten, welke de ronde doen, of hij iets meer zou kunnen zeggen om deze geruchten te stuiten. Zou de minis- ter-presideht ook willen zeggen, wanneer hfj ongeveer zijn verklaring af zou willen leggen?" Hierop antwoordde Chamberlain: „Ik veronderstel, dat ik in staat zal zijn een vol ledige verklaring af te leggen om drie uur hedenmiddag. Wat betreft de geruchten, waarop Greenwood doelde, deze zijn door geen enkele officieele mededeeling, welke in mijn bezit is, bevestigd. Men moet niet zeg gen, dat de regeering deze als waar aan neemt." Reuter verneemt, dat de geruchten, waar op Greenwood en minister-president Cham berlain doelden, de ronde deden in de city en betrekking hadden op mobilisatie en concentratie van troepen. Om half vier vanmiddag werd uit Lon den gemeld Even voor drie uur trad Chamberlain het Lagerhuis binnen om de in iStzicht gestelde internationale ver klaring af te leggen. Chamberlain verklaarde^ dat de Brit- üche regeering ingeval van een actie, waardoor duidelijk de Poolsche onafhan kelijkheid beds-eigd, zou worden» zoodat de Poolsche regeering het een levens belang zou achten mei haar nationale strijdkrachten weerstand te bieden, zich verplicht zou voelen, de Poolsche regee ring allen in haar vermogen liggenden steun te verleenen. Zij heeft de Poolsche fcegeerfng de desbetreffende verzekering gegeven. De Fransche regeering had hem ge machtigd het duidelijk te maken, dat zij in deze zaak hetzelfde standpunt in neemt als de Britsche regeering. Het voorstel van het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen aangenomen. Gister vergaderde te Rotterdam het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilin gen in Nederland. Aan de orde kwam het belangrijke bestuursvoorstel, strekkende om: het bestuur te machtigen tot het ne men van al die maatregelen, welke het noodig acht ter bevordering van de be langen van den tuinbouw en den afzet zijner producten en tot het nemen van voor de veilingen bindende besluiten ter uitvoering van bedoelde maatregelen Over te gaan tot stichting van een fonds ter bestrijding van eventueele kosten, ver bonden aan de onder a bedoelde maatre gelen (het bestuur stelt zich, blijkens de toelichting, voor, hiertoe den raad van ad vies machtiging te vragen uit de reserve kas van het centraal bureau een bedrag van 100.000 beschikbaar te stellen voor dit fonds) c. de bijdragen van de 'aangesloten vei lingen te bepalen voor eenmaal op 1 pet van den veilingomzet 1938. Het voorstel leidde tot zeer uitvoerige discussie, waar vertegenwoordigers van ca. 25 veilingen aan deelnamen. De vertegenwoordiger van de veiling Zuid Be veland te Goes deelde o.a mede, dat te 's-Hertogenbosch een ver gadering van 30 fruitveilingen wasi ge houden, waarbij de mogelijkheid van een afscheiding was overwogen. Tenslotte was vrijwel unaniem besloten zich te blijven scharen onder het centraal bureau, al bleef men onvoldaan over de houdingi t.a.v. de fruitveilingen. Spr. bepleitte de instelling van een aparten fruitraad "en van een exportcommissie. Met andere sprekers was de afgevaardigde van mee ning, dat het geld van groente- en fruit veilingen gescheiden moet worden. Hij deelde met verscheidene sprekers het be zwaar tegen een onbeperkte machtiging. Nadat de voorzitter de verschilende sprekers had beantwoord werd tot stem ming overgegaan, waarbij het voorstel werd aangenomen met 246 stemmen voor. Voorwaardelijk voor stemden de veilingen Geldermalsen, Kesteren, Zevenaar, Bun- nik en Menaldum, tezamen 10 stemmen uitbrengend en tegen stemden de veilin gen te Gorinchem, Katwijk, Middelharnis, Rijnsburg, Westerblokker, Nieuw-Amster dam, Apeldoorn, Harderwijk, Olst, Goes Zevenbergen tezamen 22 stemmen'uitbren gend. Het aantal der blanco stemmen be droeg 18, uitgebracht door Noordwijker- hout, Pernis, Woerden, Grootebroek, Op perdoes, Zwaag, Coevorden, Brakel, Vin- keveen, Sittard. ER IS GOED NIEUWS!" Hendrik Willem van Loon vindt het prachtig, dat zijn boeken in Duitschland zijn verboden. De correspondent van de N. R. C. te New York schrijft aan zijn blad dd. 22 Maart: Het toeval wilde, dat wij juist bij dr. Hendrik Willem van Loon op bezoek wa ren op den dag dat zijn naam in de nieuwskolommen van alle bladen voor kwam. Wij hadden nog geen avondblad kunnen lezen maar dr. Van Loon, die ons in Stamford afhaalde om ons naar zijn aan Vere herinnerde buitenhuisin Old-Green wich te rijden ontving ons met de woor den: „Er is goed nieuws. Mijn boeken zijn in Duitschland verboden." „Wat beteekent dit?" vroegen wij. „Dat beteekent dat de nationaal-socia- listen mij eindelijk de eer geven, die mij toekomt Het was mij zeer onaangenaam, dat mijn boeken nog steeds in het Duitsch werden vertaald en in Duitschland wer den verkocht. Ik heb dan ook al lang ge leden in een open brief aan dr. Goebbels verzocht daarmee op te houden en de au teursrechten, die ik nooit ontving, af te dragen aan Joodsehe en Katholieke zie kenhuizen Hierop is nooit gereageerd. Maar toen ik een half jaar geleden in Zweden toefde, werd ik verrast met het bezoek van den vertegenwoordiger van een Duitschen uitgever die mijn boeken drukt en mij niet meer of minder kwam vragen dan de belofte nooit meer iets te gen den Fiihrer te zullen zeggen of schrij ven Mijn antwoord daarop is geweest de publicatie van „Our Battle", een repliek op „Mijn Kampf". Waarom men in Duitschland waar vijf of zes boeken van mij zijn verschenen, er nu pas toe overgaat mij op den index te plaatsen, kan ik slechts gissen. Ik heb Zondag jl. een radiorede gehouden, daar in ik naar aanleiding van de anexatie van Tsjecho-Slowakije den heer Hitier een naam gaf die niet bepaald vleiend voor hem is, en heb de toekomstige geboorte van een sterker Tsjecho-Slowakije aange kondigd, waarbij muziek het Tsjechische volkslied speelde; het is denkbaar, dati dit ter kennis van de Duitsche regeering is gebracht. Ook is het aannemelijk, dat in Duitschland mijn vriendschappelijke be trekkingen met president Roosevelt be kend zijn en dat mijn „uitbanning" moet worden beschouwd als een van de spel- deprikken waarmee men op het" oogen blik het Witte Huis onaangenaam tracht te zijn. Maar, zooals gezegd, „royalties" ontving ik nooit dus de eenigê die ge troffen wordt is de Duitsche uitgever. Ik zelf voel mij er volmaakt gelukkig bij, daar ik mij nu bevind in het goede gezel schap van Thomas Mann en tientallen an dere Duitschers die voor het Derde Rijk te groot bleken." Het programma van het bezoek van H. M. Koningin Wilhelmina aan België is tot nu toe als volgt vastgesteld: Zondag 23 Mei: De Koningin komt 23 Mei voor haar of ficieel bezoek te Brussel aan. Zij zal in den loop van den middag door Koning Leopold aan het Noorderstation ontvangen worden, doch het juiste uur is nog niet vastgesteld. Des avonds zal in de salons van het pa leis te Brussel een groot galadiner worden gegeven. Maandag 24 Mei: Den volgenden dag zal H. M. zich in den ochtend naar het stadhuis begeven, waar zij door burgemeester Max en de leden van het college van schepenen zal worden ont vangen. Des middags zal zjj e ji garden-party bij wonen, die in de serres van het slot te Lae- ken wordt gegeven en in den avond zal zij zich naar een galavoorstelling in het thé' atre de la Monnaie begeven. Dinsdag 25 Mei zal de Koningin naar Luik vertrekken, waar zij de internationale watertentoonstelling zal bezoeken. Zij zal in den loop van den middag naar Brussel te- rugkeeren en aanzitten aan een diner, dat in de salons van het Nederlandsche gezant schap wordt gegeven. Woensdag 26 Mei: In den ochtend van Woensdag 26 Mei zal de Koningin weder naar Den Haag ver trekken. De proef te Utrecht heeft aan de verwachtingen beantwoord. Naar wij vernemen, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen besloten op alle stations de controle bij het betreden der perrons met ingang van den zomerdienst op 15 Mei a.s. op te heffen. De proefneming op het c.s. te Utrecht gedurende de afgeloopen maand heeft dus volkomen aan de verwachtingen beant woord. Plaatselijk zal worden bekeken of tourniquets of andere systemen dienen te worden aangebracht om bij den ingang het verlaten der perrons ondoenlijk te maken. „HET VRIJE VAN SLUIS". De samenvoeging der polders naar de winterzitting van P, S, Zooals men zich zal herinneren, is het voorstel tot samenvoeging van een groot aantal polders en waterschappen in West Zeeuwsch Vlaanderen tot één Heemraad schap „Het Vrije van Sluis" destijds naar een commisise van deskundigen verwezen, teneinde het nader te bestudeeren en, das noodig, het in een anderen vorm te gie ten Naar wij thans vernemen is de arbeid dezer commissie, die de samenvoeging op een geheel nieuwen financieelen grondslag wil zetten, dermate omvangrijk gebleken, dat niet meer te verwachten valt dat de gewijzigde voorstellen in de zomerzitting van Prov. Staten aan de orde gesteld zullen kunnen worden; dit zal op zijn vroegst pas in de winterzitting-1939 kun nen geschieden. FELLE BRAND TE EEDE. Vlasloods in vlammen opgegaan. EEDE.Donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie brak brand uit in de vlasloods van den heer E. Stqndaert, doordat vlas tusschen een drijfriem en een as van een ^machine was gekomen en. door wrijving in brand geraakte. Hoewel verscheidene personen in de loods aan het werk waren mocht het hun niet ge lukken het vuur te stuiten. Zij moesten zelfs maken, dat zoo spoedig mogelijk uit de loods wegkwamen daar het vuur met een verbazende snelheid om zich heen greep. In de loods was ongeveer 16 geme ten vlas opgeslagen,* dat nog bewerkt, moest worden; 30 balen lagen voor den verkoop gereed. De brandweer van Eede was spoedig ter plaatse doch kon met haar primitieve middelen (een klein formaat handbrand spuit) weinig uitrichten. Daarop werd om assistentie verzocht aan de brandweer te Aardenburg. Na on geveer een kwartier was deze met haar motorbrandspuit aanwezig waarop met kracht het vuur werd aangetast. Eenige oogenblikken nadat door Aarden burg met spuiten was begonnen, viel een groote zware mendeur om, welke de spuitgast door snel weg te springen slechts op het laatste oogenbilk wist te ontwij ken. Alles was verzekerd doch, de eigenaar beweerde, de helft te laag. Na twee uur spuiten werd ook door de Aardenburgsche brandweer met spuiten opgehouden. Men bleef voorloopig nog ter plaatse om een mogelijk opnieuw uit breken van brand te voorkomen, indien dan tenminste nog voldoende water aan wezig is. Inwoners van Eede wisten uit de in lich-» ter laaie staande loods, welke is opgetrok ken uit beton en bedekt met golfplaten, nog een klein gedeelte afgewerkt vlas, hoewel reeds ten deele verbrand, onder het spuiten te redden ENGELBRECHT VAN NASSAUKAZERNE TE ROOSENDAAL LN GEBRUIK GENOMEN. Gistermiddag is te Roosendaal de nieu we Engelbrecht van Nassaukazerne, gele gen aan den juist voltooiden rondweg, of ficieel in gebruik genomen. Het 3e regi ment infanterie zal hier gelegerd worden. dat heel bijzondere dat „distinctie" heet .U vindt het in de van onze kwaiiteits- serie VERKOOPHUiS LANGE NOORD.STRAAT MIDDELBURG (Ingez. Medea.i WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BELT: Droog weer, iets kouder over dag, tijdelijk wat toenemende bewolking, ochtendnevel, zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. UKKEL: Voortdurend schoon weer, vrij zachte temperatuur met een nachtelijk mi nimum boven 0 graden. Za. 1 April. Zon op: 5 h 38; onder: 18 h 31 Licht op: 18 h 51 Maan op: 15 h 27; onder: 3 h 59. V.M.: 4 April. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 31 10.06 22.40 4.00 16.40 April. Zaterdag 1 11.13 23.31 5.13 17.39 Zondag 2 12.06 6.10 18.27 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 31 11.38 4.54 17.38 April. Zaterdag 1 0.20 12.57 6.06 18.44 Zondag 2 1.24 13.55 7.08 19.35 Vlug I—een paar van deze nieuwe druppels in ieder neusgat. De benauwdheid en prikkeling verdwijnen. Uw hoofd is weer helder en de verkoudheid is meestal ff3u in de kiem gesmoord.) (Ingez. Med.) Door een Duitschen vlieger ver overd met een snelheid van 746,6 km per uur. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De vlieger kapitein Hans Dieterle heeft gisteravond met een éénpersoons Heinkel-jachtvliegtuig het absolute snelheids-record voor Duitsch land veroverd. Hij bereikte over den voor geschreven drie kilometerafstand een snel heid van 746,6 km per uur en verbeterde derhalve het sedert 23 October 1934 ten name van den Italiaan Agello staande we reldrecord van 709,209 km per uur met rond 37 km. Het vliegtuig was uitgerust met een Mer- eedes-Benz-motor van het type DB 601 van 1175 pk. SCHAPEN DOOR HONDEN DOODGEBETEN TE GROEDE. Men meldt ons uit Groede dat in den nanacht van Dinsdag op Woensdag jl. 2 (honden hebben huisgehouden onder de schapen van den landbouwer A. Verha- ge, wonende aan den Krabbendijk aldaar. Bij het opstaan des morgens op de boer derij waren de honden nog bezig, hun moorddadig werk te verrichten. Bij onder zoek bleek, dat twee schapen en twee lammetjes waren dood gebeten, terwijl dienzelfden dag nog een schaap dood ging tengevolge van de opgeloopen verwondin gen. Aangezien het honden uit de buurt waren, was het niet moeilijk de eigenaren op te sporen. Na overleg, werd overeengekomen, dat de geleden schade door de eigenaren zou worden betaald. NEDERLANDSCHE TUINDERS- BOND TEGEN HUIDIGE TOE PASSING TARIEFMACHTI GINGSWET. De vergadering van den Nederlandschen Tuindersbond heeft de volgende motie aangenomen en ter kennis van den minis ter van economische zaken gebracht: De Nederlandsche Tuindersbond. in ver gadering bijeen op Dinsdag 28 Maart 1939 te Amsterdam, geeft als zijn meening te kennen, dat de huidige toepassing van de tariefmachtigingswet funest moet worden geacht voor den export van tuinbouwge- wassen ën de zoo noodzakelijke uitbreiding daarvan, spreekt uit dien hoofde daar over zijn groote ongerustheid en teleurstel ling uit, en gaat over tot de orde van den dag.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1