iv&trïtxcïule £eezmr0cfye HIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) Toenemende spanning tusschen Duitschland en Polen. siMttiÉUMKi. MaJtid door Franco's troepen bezet. Een dreigend officieus Duitsch artikel. Geweldig enthousiasme onder de bevolking. Er zonreen verklaring van Engeland en Frankrijk in de üSH! maak zijn. Spanje en de spil. iLïZlZ 1 Van menscI?en- I het volgende telegram doen toekomen aan HiKSCM? HOESTl (Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 75. TWEE BLADEN. WOENSDAG ?9 MAART 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. m Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden; mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager= Tarief op aanvraag. Familieberichten ere: dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bijt vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 cï. Zoek and'ren wèl te doen! geen beter medicijn I Voor eigen zielepijn. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Berlijn: De Deutsche diplomatisch-politische Kor- respondenz (een orgaan, dat de opvattin gen van het Duitsche ministerie van bui- tenlandsche zaken pleegt te vertolken) wijdt een beschouwing aan de anti-Duit- sehe voorvallen, die sedert eenigen tijd in Polen, en wel in alle deelen van dat land, in de meest verschillende vormen, plegen voor te komen. Wanneer in de Duitsche pers, zoo schrijft de Korrespondenz o.m., van de gebeurte nissen weinig ophef is gemaakt, dan zal wel niemand aannemen, dat zij hier over het hoofd zijn gezien of geen belang in boezemen. Toonaangevend voor deze Duitsche reserve waren veeleer uitslui tend de wensch en de hoop, dat het bij dergelijke ontsporingen gaan zou om een voorbijgaande golf van chauvinisme, die spoedig weer door verstand en door de herinnering aan de oude, nog volstrekt ac- tueele richtlijnen van maarschalk Pilsud- nni teruggedrongen zou kunnen worden. Helaas, aldus de Korrespondenz, zijn de .Duitsche verwachtingen niet in vervulling gegaan. Veeleer schijnt het, alsof tot ver heugenis van degenen, die belang hebben bij een verstoring van de Duitsch-Poolsche betrekkingen, de opruiing tegen alles wat Duitsch is, geen ernstig halt meer toe geroepen wordt en alsof men op goede, door vertrouwen gedragen betrekkingen met het Duitsche volk inderdaad niet meer denzelfden prijs stelt als vroeger. De Korrespondenz herinnert er vervol gens aan, dat Hitier, ongeacht de door Versailles bijzonder belast schijnende be trekkingen tusschen de Duitsche len de Poolsche natie, er consequent in het Duit sche volk aan gewerkt heeft dat door Duitschland een zelfstandige en sterke Poolsche nabuurnatie beschouwd zou wor den als een noodzakelijkheid voor een stabiele orde in het Oosten van Europa en dat het derhalve gewenscht en ver- eischt is, dat met dezen staat in vriend schappelijke betrekkingen geleefd wordt. Wanneer men van Poolschen kant op de gedachte mocht komen, dat een overeen komstig standpunt tegenover het Duitsche volk niet in dezelfde mate vereischt zou zijn, met andere woorden, dat het niet noodig is rekening te houden met dë le vensrechten en de eer van het Duitsche volk, dan zou dat even betreurenswaardig voor de toekomstige harmonische ontwik keling in de Europeesche ruimte als ze ker ook schadelijk voor de Poolsche natie zelf zijn. Het is inderdaad bekrompen, wanneer men in zekere Poolsche steden gelooft dat het volkomen in orde is Duitschers smadelijk te bejegenen of te vervolgen, hetgeen niets anders kan beteekenen dan een betuiging ten gunste van den geest van Versailles, want. ten slotte is nu een maal de wederzijdsche achting voorwaarde voor den vriendschappelijke vormen van internationale betrekkingen. De verantwoordelijke factoren in Polen zullen zeker ook niet den bijzonderen aardrijkskundigen toestand van hun staat over "het hoofd zien, welke zijn tot dus verre gevolgde politiek voorschreef ook zonder spanningen te streven naar het be houd van een verstandhouding van goede De Spaansche burgeroorlog. De bezetting van Madrid door de troepen van Franco is gister, zonder dat zij op tegenstand stuitten, reeds voltooid. Uit de nadere berichten blijkt, dat de eerste I1UUU van een vciotanutivuuxng vuu gvuui, -i -i ir nabuurschap naar alle kanten. Polen moet I rechtsehe troepen des middags om zelf weten, welke successen het met de I een over de 1 oledobrug de stad begonnen tot dusverre gevolgde lijn van zijn politiek I binnen te trekken. Zonder een schot te I 1 nccnri frrtL-lron /liraft flaarnïl VflTl flllP 711- gebracht heeft en in welke mate zijn on- afhankelijkheid en zijn reputatie in de we reld daarbij gegroeid zijn. Het lijkt twij felachtig of een verlaten van deze lijn een gunstige uitwerking zou kunnen hebben, ook al lokt vreemd sirenengezang in een andere richting. De ongerustheid in Polen. Reuter meldt uit Warschau: Op opval lende wijze maken de Poolsche bladen melding van een verklaring van den Li- tauschen minister van onderwijs, Bistras, lossen trokken direct daarna van alle zij den de rechtschen Madrid binnen. De sol daten werden omhelsd door mannen, vrou wen en kinderen. De speciale correspon dent van Reuter seint, dat hij nog nooit zulke tooneelen van, uitbundig! volksenthou- siasme heeft gezien. De straten waren vol menschen, die juichten, dansten en zon gen. Spoedig na het binnentrekken der troepen volgden de van de 6500 vracht auto's met levensmiddelen, welke reeds eenige dagen voor Madrid gereed stonden die gezegd moet hebben: „Wij moeten met Te 2 J"» gistermiddag namen de rechtsehe Polen samenwerken, daar met het oog I autoriteiten de stadsdiensten over. op de gebeurtenissen in Middeji-Europa Een M van d.e, oppositie in den vorigen alleen Polen ons kan verdedigen en omdat' I gemeenteraad Melchior Rodriguez, heeft het behoud van ons land alleen voor Po- I z'cb aan hoofd van edn Raad gesteld len van vitaal belang is." Gemeld wordt, dat de Poolsche organi satie voor de luchtbescherming reeds een begin heeft gemaakt met de uitdeeling van 700,000 gasmaskers te Warschau. De mi litaire en moreele bereidheid van Polen is nog steeds het thema van persartikelen en van openbare uitingen van verschil lenden aard. In het geheele land worden door de vereenigingen vaderlandslievende resoluties aangenomen, terwijl de bijdra gen voor het defensiefonds binnenstroo men. Ruiten ingeslagen te Margonin. Het D. N. B. meldde vanochtend uit Bromberg: De anti-Duitsche betoogingen welke te wijten zijn aan de actie van de West-Poolsche couranten, en van dén Poolschen Bond voor het Westen, worden voortgezet. In het stadje Margonin (dis trict Colmar) zijn vannacht in alle Duit sche huizen de ruiten ingeslagen. Twee bedienden van de in- en verkooporganisa tie Weissenhoehe zijn, toen zij van hun werk huiswaarts gingen, door Polen overvallen en met messteken zwaar ge en de vlag van Franco op het stadhuis laten hijschen. Hij heeft een radiotoespraak tot de Madrileensche bevolking gericht waarin hij verklaarde, adt het in de stad volkomen rustig is. Hij voegde daaraan toe: „De eerste maatregel, dien wij nemen is de bevestiging van alle gemeenteambte naren en -beambten in hun tegenwoordige betrekkingen. Ik verzoek dezen menschen zich omidellijk op hun post te begeven.' Het groote hoofdkwartier van de troe pen van Franco bericht, dat bij de bezet ting van Madrid 40,000 man van het le ger van den verdedigingsraad krijgsgevan gen zijn gemaakt. Ook zijn talrijke dorpen in de omgeving van Madrid bezet. Zoodra de troepen van Franco de hoofdstad waren binnengetrokken werden de politieke ge vangenen die nog in de gevangenissen te Madrid zaten, op vrije voeten gesteld. Het zijn voor het meerendeel jongelieden, die lid zijn van de Falanx. Leden van den verdedigingsraad naar Valencia. De leider van den Madrileenschen ver dedigingsraad, kolonel Casado had bij het wond, Dergelijke voorvallen worden ook I aanbreken van den dag Madrid verlaten uit andere plaatsen gemeld. 0,m. inhoudend een aanbod om Polen te helpen. Volgens een bericht van de N. R. C. uit Londen, bestaat er een goede kans, dat de Engelsche en Fransche regeeringen nog voor het eind van deze week een nadere verklaring zullen afleggen betref fende hun houding tegenover nieuwe aan- valsdaden in Europa. Verwacht wordt, dat Londen en Parijs, nog voordat Beek, de Poolsche minister van buitenlandsche zaken, te Londen aan komt, nader zullen preciseeren hoe ver hun bereidheid gaat, Oost-Europa in ge val van agressie te steunen. In plaats van de vijfmogendhedenverklaring zou dus begonnen worden met een verklaring van de twee Westelijke democratieën alleen. De reden voor dezen nieuwen opzet is niet moeilijk te bevroeden. Het oorspron kelijke plan van een verklaring, die de hoeksteen zou moeten worden van een zoo breed mogelijke coalitie, is afgespron gen op de weigering van Polen openlijk tegen Duitschland partij te kiezen. Polen heeft echter nooit gezegd, dat het onder geen omstandigheden aan een coalitie deel zou nemen. Het heeft slechts geweigerd zich den Duitschen wrok op den hals te halen door een openlijk stelling nemen voordat zekerheid was gegeven, dat het den Westelijken mogendheden ernst was met hun beloften. Deze mogendheden moesten eerst de noodige leiding geven,, zij moesten duidelijk toonen, dat zij vast besloten waren de Duitsche expansie een halt toe le roepen, zij moesten zich in het openbaar zoo onmiskenbaar vastleg gen, dat zjj niet meer terug konden, en eerst daarna zou Polen in overweging kunnen nemen zich aan hun zijde te scha ren. De verklaring, die Londen en Parijs nu verwacht worden te zullen afleggen, moet klaarblijkelijk zooveel mogelijk aan dit be grijpelijke standpunt van Polen tegemoet komen. Men zou daaruit niet dadelijk moe ten opmaken, dat Chamberlain en Dala- dier nu zonder meer zullen verklaren, dat zij elke nieuwe aanvalsdaad in Oost-Eu ropa als een casus belli zouden beschou wen. Zoover zullen zij nog moeilijk kun nen gaan, maar dat is misschien ook niet noodig. De mogelijkheid bestaat dat ook een minder drastisch stelling nemen, bijvoor beeld een openlijk aanbod Polen tegen eiken aanval te beschermen, voor zoover Polen gelijksoortige verplichtingen in het Westen op zich neemt, genoeg zou zijn om de pro-Fransche elementen, met name het Poolsche leger, zoodanig te versterken, dat Beek ondanks zijn eigen inzichten gedwongen zal worden een dergelijk aan bod te aanvaarden. De Berlijnsche correspondent van de N.R.C. meldt aan zijn blad. Het voornaamste onderwerp van de aan staande besprekingen tusschen Göring en Mussolini zal, zoo wordt hier aangenomen, I geenszins de betrekkingen tusschen Italië en Frankrijk zijn, doch de aansluiting van Spanje bij het anti-komintern-pact, bij wij- Generaal Miaja was reeds Maandag in. gezelschap van generaal Matallena naar Valencia vertrokken. Men gelooft, dat hij zich naar Mexico zal begeven. Alleen Bastéiro, oud-voorzitter van de Cortes, is te Madrid gebleven. De nationale verdedigingsraad is te Va lencia in vergadering bijeen geweest, waar naar men vermoedt beraadslaagd is over eens poedig ov er geven van Valencia. Spaansche vliegtuigen te O ran aangekomen. Veertien vliegtuigen van de luchtmacht ze van symbolische aansluiting van Spanje bij de spil-politiek. Het anti-Komintern- I van de Spaansche verdedigingsraad zijn te pact zou daardoor meer en meer het karak- Oran aangekomen met 48 personen aan ter krijgen van een anti-democratische-mo- gendheden-pact, wat het trouwens van het begin af min of meer geweest is. boord. De opmarsch der rechtschen, Terwijl de bezetting van Madrid wordt voltooid, wordt de opmarsch ten Noorden en ten Zuiden van de hoofdstad voortge zet. Volgens de laatste berichten zijn de EEN MOTIE VAN DUFF COOPER C.S. I legers van den verdedigingsraad geheel ge- Zij willen een nationale Engel- GuadaTalara rukken de troepen van sche regeering op breeder ba-l Franco snel op in de richting van Cifuen- S1S' tes. Aan het front bij Toledo trekken de Verscheidene conservatieve leden van het troepen uit Navarra naar het Zuiden, even Engelsche Lagerhuis, onder wie Duff Coo-1 eens in snel tempo. per, Churchill, Amery, Admiraal Keyes, De rechtschen "hebben in den sector 'van hebben gisteravond een motie ingediend, Cordoba Adamuz bezet en zijn in den een waarin op de noodzaak wordt gewezen om tralen sector Aranjuez binnengetrokken met kracht de buitenlandsche politiek te I waarbij zij 5.000 krijgsgevangenen maak- blijven voeren, welke Halifax onlangs heeft I ten uiteengezet en om voor dit doel een natio- Een gelukwensch van Hitler aan nale regeering op de grootst mogelijke basis I Franco te vormen voorzien van volmachten inzake De Duitsche rijkskanselier Hitler heeft cfpnt tnii^g m" generaal Franc°„bij het binnenrukken Groot-Brittannie m staat te stellen een I ,,..T n maximale militaire krachtsinspannig bin- troe?e" te Madnd en daarmede nen den kortst mogelijken tijd te verrichten. beyocbten eindoverwinning van het natio- J J 1 nale Spanje over het volkenvermetigende bolsjewisme wensch ik U hartelijk geluk. Duitschland gedenkt thans met mij in op rechte bewondering de voortreffelijke ver richtingen Uwer dappere troepen en is er van overtuigd, dat nu voor Spanje een tijd van opbouw aanbreekt die de groote in spanning en offers van de jaren van strijd Een tragisch geval van behandeling van I zai rechtvaardigen". Joodsche vluchtelingen is dat van 377 Jo- I VREUGDE IN ITALIë. den, die dezer dagen zonder meer werden I Te Rome was gisteren in verband met afgezet op het eiland Shelti in de Adria- I het binnenrukken der troepen van Franco tische zee. Shelti is een verlaten eiland, I jn Madrid een groote menigte samenge- dat ongeveer 19 mijl is gelegen van de str0omd voor het'Palazzo Venezia. Mussoli- Joegoslavische haven Split. Hun toestand ni Verscheen op het balkon en zeide: „de Prins Bernhard presideert de vergadering van den Nationalen Padvindersraad. Gisteren heeft Prins Bernhard op het nationale hoofdkwartier der Nederlandsche Padvinders te 's-Gravenhage, de vergade ring van den Nationalen Padvindersraad bijgewoond en daarbij gebruik gemaakt van zijn bevoegdheid als koninklijk com missaris om de vergadering te presideeren. Behalve de leden van den Nationalen Padvindersraad de heeren A. Oosterlee, mr R. Höppener, A. H. van Leeuwen, dr. A. Ramselaar, ds. W. M. A. Kalkman en C. Beets, was ook aanwezig de onlangs be noemde hoofdkwartierscommissie voor pers en propaganda, de heer C. R. T. baron Krayenhoff. DE STAKING AAN DE H.T.S. TE ENSCHEDE. De leerlingen betuigen hun spijt over het gebeurde. Vandaag hebben alle leerlingen der hoo: gere textielschool te Enschedé, die gisteren in staking zijn gegaan in verband met de benoeming van een nieuwen directeur, zich weer aan de school gemeld. De wethouder van onderwijs heeft him toegesproken en medegedeeld, dat zij heden nog niet tot de lessen zullen worden toege laten. Zij hebben vandaag gelegenheid schrifte lijk hun spijt over het gebeurde aan den di recteur en het gemeentebestuur uit te druk ken. Daarop hebben de betrokken leerlin gen, ruim honderd in getal, een vergadering gehouden, waarin besloten werd om een schrijven tot den directeur en het gemeente bestuur te richten, waarin het gebeurde wordt betreurd en als een ondoordachte handelwijze wordt gekwalificeerd. Dit stuk is door alle leerlingen, die aan de staking hebben deelgenomen, onderteekend. Verwacht kan worden, dat morgen de les sen zullen worden hervat. KOMMER KLEYN ENSCENEERT EEN SPOORWEGREVUE. Naar wij vernemen heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen aan Kommer Kleyn opdracht gegeven, een groote revue te ensceneeren ter gelegenheid van het in September te vieren eeuwfeest der spoor wegen. Deze revue zal worden opgevoerd voor dertig duizend employees met hun vrou wen, in twintig groepen van drieduizend personen, een feestdag in Utrecht zullen doorbrengen. Hoewel nog met enkele prominente ac teurs en actrices onderhandeld wordt, kan wel reeds worden medegedeeld, dat o.a Louis Davids, Corrie Vonk en Wim Kan erin zullen optreden. Het wordt een, zoowel wat tekst als ensceneering betreft, volko men nieuwe revue, die van het begin tot het einde op de spoorwegen betrekking zal hebben. GEVAARLIJKE CONTRóLE OP AUTO'S. Men meldt ons uit Den Haag: Telkenmale komen bij den A.N.W.B. klachten binnen over gevaarlijke controle van de motorrijtuigbelastingkaarten en an dere beschéiden, welke noodig zijn voor het rijden met een motorrijtuig op den openba ren weg. In hoofdzaak berusten deze hierop, dat niet voldoende rekening wordt gehouden met het feit, dat een stilstaand voertuig op een weg waar snel gereden wordt, steeds uit veiligheidsoogpunt als een hoogst onge- wenscht obstakel moet worden beschouwd. Ofschoon gelukkig ook vele ambtenaren blijk geven dit gevaar in te zien, is dit nog steeds niet algemeen het geval. Ongeveer een jaar geleden heeft het be stuur van den A.N.W.B. zich naar aanlei ding van een zeer ernstig ongeval, hetwelk zich als gevolg van een gevaarlijke con trole van de motorrijtuigenbelasting als bovenbedoeld, voordeed, tot de ministers van justitie en financiën gewend, met het ver zoek maatregelen te willen bevorderen om te voorkomen dat controleerende ambtena ren de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. Thans heeft de A.N.W.B. zich wederom met zoo'n verzoek tot deze ministers ge wend. WEERBERICHT, Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Iets zachter overdag, geen re gen van beteekenis, meest zwaar bewolkt, zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. UKKEL: Matige wind uit Z.W. richtin gen, bewolkt tot schoon weer, plaatselijk een weinig regen, matige temperatur. Do. 30 Maart. Zon op: 5 h 43; onder: 18 h 28. Licht op: 18 h 58. Maan op: 24 h 47; onder: 2 h 56. E.K.: y 1 Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. Woensdag 29 7.08 19.49 0.58 13.32 Donderdag 30 8.36 21.23 2.17 15.07 Vrijdag 31 10.06 22.40 4.00 16.40 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldïnge: Hoogwater. Laagwater. 29 8.41 21.25 2.00 14.34 30 10.05 22.57 3.15 16.07 31 11.38 4.54 17.38 Woensdag Donderdag Vrijdag JOODSCHE VLUCHTELINGEN OP ONBEWOONDEILAND IN ADRIATISCHE ZEE. Geen voedsel aanwezig is ontstellend zoobericht de Jewish Chronicle van 24 Maart jl. daar er zich geen andere bewoners op het eiland bevinden. Toen het nieuws Split bereikte, hebben de Joegoslavische autoriteiten onmiddel lijk de kapiteins en de bemanningen der I schepen gevangen genomen. Wat betreft I de zich thans op het eiland bevindende Joden, is de Joodsche gemeenschap te Joe- goslavië bezig, middelen en wegen te vin den om hen van het eiland te redden, waar het zelfs onmogelijk is, het noodige voed sel te verkrijgen. infanterie van Franco en de Italiaansche legionnarissen zijn Madrid binnengetrok ken. De Spaansche oorlog kan van nu af als geeïndigd beschouwd worden en geëin digd met een nederlaag van het bolsjewis me. Zoo zal het allen vijanden van Italië en het fascisme vergaan". Telegram van Mussolini aan Franco. Mussolini heeft vanmorgen aan Franco het volgende telegram gezonden: Nu Uw prachtige troepen na de bezetting van Madrid gekomen zijn tot het doel van de slotoverwinning, wil ik U mijn groet en dien van het geestdriftige Italiaansche volk zenden. Het Spanje van morgen, vrij, ver- eenigd en sterk, zooals het Spaansche volk BOEKDRUKKERS- EN RASTERDIEP- DRUKBEDRIJF. Collectieve arbeidsovereenkomst ver bindend verklaard. De regeeringspersdienst meldt In de Nederlandsche Staatscourant van heden is opgenomen de beschikking van den minister van sociale zaken van 29 Maart 1939, no. 932, afdeeling arbeid, waarbij een aantal bepalingen van de col lectieve arbeidsovereenkomst voor het boekdrukkers en rasterdiepdrukbedrijf al gemeen verbindend zijn verklaard voor de werkgevers en arbeiders in dat bedrijf. De verbindendverklaring is geschiedt voor het tijdvak van 1 Mei 1939 tot en met 31 Maart 1940. DOLLE KOE ZET DORP OP STELTEN, Een dol geworden koe heeft gistermid dag tusschen drie en vier uur het Zuid Hollandsche dorp De Lier gedurende eeni gen tijd danig in rep en roer gebracht. Het beest was met een veewagen van de markt te Rotterdam overgebracht naar De Lier en bestemd voor den slager De Bruin aldaar. Zoodra de koe uit den wa gen was gehaald, bevrijdde zij zich van haar begeleider en rende de buurtschap „De nieuwe tuinen" in. Eenige omstan- en gij, Caudillo, het wenschen, is bezig uit deze bloedige krachtsinspanning geboren te worden. Ik verklaar nogmaals, dat ik de banden, die zich tusschen onze beiden vol ken gevormd hebben, onver breekbaar acht. .bereid met de genees- "krachtige ingrediënten van Vicks VapoRub. Groote doos 25c. (Ingez. Meded..V ders, die van de vlucht getuige waren, zetten het op een loopen om het beest te vatten, doch zij mochten hierin niet slagen. Nabij de woning van den heer Van Harmeien iwildeeen 20-jarige jongeman de koe grijpen doch de vluchteling bleek hier in het geheel niet op gesteld te zijn en beloonde haar belager met een stevigen stoot van de horens tegen het been. Met hevige pijn ging de jongen het huis van den heer Van Harmeien binnen. De koe vervolgde haar weg in de richting van het zg. Achterlaatnje. Hier bezocht het beest de woning van den heer Voskamp, waar het groote schade aanrichtte. In de groo te broeikas achter het huis waren twee zestienjarige jongens aan het werk, die, zoodra zij de koe zagen aankomen, het verstandigst meenden te doen, zich zoo danig te verbergen, dat het beest hen niet in de gaten kreeg. Zij gingen daartoe achter in het zg. warenhuis languit op den grond liggen. Een van hen, H. de Bruin, wist echter niet aan het waakzaam oog van de koe te ontsnappen. De woes teling rende pardoes op den jongen af, nam hem op de horens en wierp haar prooi hoog tegen het dak van de broei kas. Gelukkig kwam de jongen tegen het houtwerk en niet tegen het glazen deel van het dak terecht. Doch nauwelijks was het slachtoffer op den grond terecht ge komen, of de koe stormde wederom op den jongen af en duwde hem tegen den zijkant van de kas. Op dat oogenblik even wel werd het beest doodelijk getroffen door een schot van een der inwoners van De Lier, die het dier had gevolgd en De Bruin, die in doodsangst verkeerde, op deze wijze wist te verlossen. De jongen is er vrij goed afgekomen. VOOR 650 GULDEN AAN SIGARETTEN PAPIER GESTOLEN. De daders gearresteerd. In den afgeloopen nacht is de politie van het bureau Overtoom te Amsterdam er in geslaagd twee mannen te arrestee ren, die er van verdacht worden in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. sigaret tenpapier voor een waarde van 650 gulden gestolen te hebben. Het zijn inwoners van West, beiden ongeveer 24 jaar oud. In den nacht van 25 Maart jl. hadden zij zich, door verbreking van het hangslot op de deur, toegang verschaft tot een pakhuis in de Bellamystraat. Zij ontvreem den daar drie kisten sigarettenpapier, wel ke daar opgeslagen waren. Bij hun arres tatie was nog een klein gedeelte van het papier en de verpakking in hun bezit. SURVEILLEEREND AGENT VAN POLITIE DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks hajf tien sur veilleerden agenten van politie te voet op den nieuwen rijksweg tusschen Dordrecht en Willemsdorp. Om het oog te kunnen houden op het te gemoetkomende autoverkeer liepen zij ge heel links van den weg. Plotseling werd een van beiden, een hoofdagent, door een hem achterop rijdende auto, die geheel links reed, gegrepen en meegesleurd. Een eind verder bleef hij ernstig gewond lig gen. Later is hij op last van den direc teur van den geneeskundigen dienst uit Dordrecht, die inmiddels gewaarschuwd was, naar het gemeenteziekenhuis aldaar overgebracht. De autobestuurder reed, na even naar het slachtoffer te hebben ge keken, door. De toestand van den gewonden hoofd agent was vanochtend redelijk wel. WERKPUT INGESTORT. Arbeider om het leven gekomen. Gisteravond is tengevolge van een grond- storting in een put, welke was gegraven in verband met werkzaamheden voor de normaliseering van den HoUandsehen IJs- sel nabij Gouderak de gehuwde grondwer ker K. Anker om het leven gekomen. In den put waren drie arbeiders, onder wie jS* aan het graven, toen een der zijwanden instortte, waardoor de drie mannen wer den bedolven. Twee van hen konden ge red worden. A. werd levenloos opgehaald. Hij laat een vrouw en vier kinderen ach ter.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1