KBEYMBOBC een schaapje op het droge. ZEELAND. Of? ttujtc fUsEPimiM (Ingez. Med.)| AFLOOP AANBESTEDINGEN. WEERBERICHT, WAAR BORG-K LEE DING (Ingez. Med.) BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DINSDAG. Unilever MIDDELBURG. M00RD-BEVELAHD. SCHOUWEN EN DUIVELAND. I roepen, zooals die op Walcheren bestaat, WALCHEREN. naar VLISSINGEN. Passagiersvervoer Amerika. ZEEUWSCH-VLAANDEREH W.D. I ENGELAND DUITSCHLAND, BALKAN. ITALIË. PALESTINA. r -~\-r r-i£C^ heb je heel wat ondervonden. Dan ben je niet meer zoo goedgeloovig. Dan blijf je bij datgene, wat je in al die jaren het best heeft geholpen en neem je bij hoofd» pijn, verkoudheid of rheumatiek één of twee Aspirintjes. HIT PRODUCT VAN VERTROUWENI - Het bestuur van de Vereeniging „De Ambachtsschool" te Middelburg heeft heden in een der lokalen der school aanbe steed het verbouwen en uitbreiden van de Ambachtsschool aan het Molenwater. Inschrijvers waren: Gebr. v. d. Bergen, Dordrecht 145.400; M. A. Hamers, Dor drecht 139.870; A. Swets, Dubbeldam 136.900; L. F. Groosman, Middelburg 133.000; J. de Jonge Mzn., Biezelinge 132.900; N. V. Begram van Eeten en De Bruijne, Amsterdam 132.670; A. M. Kui per, Middelburg 132.500; A. J. Hubers, Dordrecht 131.300; J. Oordt en H. Oordt, Vriezenveen 131.000; Firma M. J. Schrij ver Zoon, Goes 130.000; M. F. Goede- mond, Goes 129.000;, H. J. de Baan, Den Haag 122.800; A. de Bruijne en J. M. van Riet, Goes 121.850; J. L. Barends, Am sterdam 118.485; Firma Gebr. v. d.Poel, Lamswaarde 118.300; firma A. G. Son- dermeijer, en Co., Rotterdam 118.050; P. F. Voet en P. F. de Waal, Hontenisse 117.950; N.V. Bouwbedrijf Theo van Lies hout, Den Bosch 94.990. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: betrokken tot zwaar be wolkt, plaatselijk eenige regen, vooral in het Noorden, weinig verandering in tem peratuur, zwakke tot matige veranderlijke wind. UKKEL: matige wind uit veranderlijke richtingen, bewolkte hemel, plaatselijk een weinig sneeuw of regen, vrij koel, met nachtvorst. Wo 29 Mrt. Zon op: 5 h 45; onder: 18 h 26. Licht op: 18 h 56. Maan op: 11 h 45; onder: 2 h 13. V.M. 4 April. Hoog- en Laag water te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 28 5.58 18.34 12.30 Woensdag 29 7.08 19.49 0.58 13.32 Donderdag 30 8.36 21.23 2.17 15.07 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 28 7.39 20.14 1.04 13.30 Woensdag 29 8.41 21.25 2.00 14.34 Donderdag 30 10.05 22.57 3.15 16.07 alléén bij Amsterdam 1936-3% 100—99% Zeeuwsche Hyp. B-3-% 99%99% Cities Service Cy. P. 1958 5 55%—54% A Amsterd Bank 124%123 A Ned. Gist- en Spiritusf. 415 A eD Schelde N.B. 43%—45% C Am. Smelt en Ref. 33%32% A Houth. Alberts 9997% C Chesapeake Ohio 27%26% C Pref. Kansas City South 13%13% C Union Pac. Rr. 77%—76% C Int. Nickel Cy. 38% Ned. 38 1000-3 99%—99% O. Indië 37 1000-3 97%—96% Engeland 1960-90 4 77% A Koloniale Bnk. 153% A N.I. Hbk. 600 117—115% C Ned. H.M,. 1000 129—125% A v. Berkels Pat. 52%51% CC Calvé-Delft 82%— 82 A Lever-Bros Unilever 133%—129%-128% A Philips G. B. afg. 204%—195%-97% C Am. Car Foundry 2120 C Anaconda Cop. 21%20%-% C Bethlehem St. 51%—49% C Kennec Copper 27%26% C Rep. Steel 14%—13%-14 C U. States St. C. 43%—41% C North Am. Cy. 17%17% A Kon. Petr. Mpij. 308%—301-299% C Contin. Oil Cy. 20%—20 C Phillips Petr. Comp. 28%—28 C Shell Union O.C. 9%—9%-9% C Tide Water Ass. Oil 10%10-10% A Ned. Scheepv. U. 107—104% A H.V. Amsterdam 412%402%—404 A Java Cult. Mij. 179%—176% A N.I. Suiker U 209—206 A Deli Batavia 181%—175% C Deli Mij. 1000 205%—193% Amerika Konlnkl. Philips HVA Markt Rubber (Wettig Obl.Markt Aku Tabak Schepen gedeponeerd A Senembah 193%185 C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 12%12% A Southern Rlw. 13% A Amst. Rubb. C. 199%—196-94% A Deli-Ba,t. Rubb. .134%—131%-32% A Hessa Rubber 115115% A Serbadjadi S.R. 9392% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister. 8.82% 8.81% 75.60 4 99% 31.69 l.i 75.55 4.98% 31.66 1.88% PROF. WISSE GAAT NIET NAAR MIDDELBURG. De kerkeraad van de Chr. Geref. gem. van Amsterdam-Oost deelt het volgende mede: „Prof. G. Wisse heeft wegens zijn zeer „Msb." Indien het juist is, wat hij schrijft, dan schijnt aldus de in dit opzicht voor Bel gië zelf ongunstige Belgische wetgeving te hebben medegewerkt om te verwezenlijken, wat anders wellicht met meer weerstand overwonnen had moeten worden: het denk- bijzondere omstandigheden, in overieg met I beeld V 1 i s s i n g e n tot aanloophaven zijn Kerkeraad, gemeend, het besluit om ter in" en ontscheping van passagiers te naar Middelburg te vertrekken, maken, zoo als bv. Bremerhaven en Cux- piet te kunnen uitvoeren. Op unaniem ver- haven dat onder scheidelij k voor, het ook zoek van zijn Kerkeraad zal Prof. Wisse pzooveel verderop liggende Bremen en Ham- nu zijn dienstwerk des Zondags in de ge- I burg zijn. meente van Amsterdam-Oost blijven voort- I Juist voor de passagiers is het immers zetten." Naar De Stand, van andere zijde vernam, I houdt dit besluit verband met den gezond- heidstoestand van mevrouw Wisse. HET PLAKKEN VAN VERKIEZINGSRECLAME. Nu op de groene borden, geplaatst van wege de gemeente, voor het gratis aanplak ken van verkiezingsreclame, de eerste pa pieren zijn verschenen, komt het ons goed voor in het kort te herinneren aan den in houd van art. 20 der politieverordening. Dit artiekel verbiedt het plaatsen, bevestigen, schilderen of aanbrengen op particuliere eigendommen, openbare gebouwen, openba ren wegen, walkanten, van gemeentewege zoo aanlokkelijk, in plaats van na de zee reis nog ettelijke uren op de Westerschelde te moeten varen, in Vlissingens ruime bui tenhaven van boord te gaan en de reis per sneltrein of auto voort te zetten? Dit is, als wij het wel hebben, ook altijd een der grondpijlers geweest waarop men de Vlissingsche zeehaven heeft gebouwd. Laat ons hopen dat Vlissingen diligent zal zijn, zich dit vervoer niet te laten ka pen! ZE .LOGEERDEN LIEVER OP HET BUREAU VAN POLITIE. Gistermiddag zijn op het station alhier aangekomen een 24-jarig Duitsch meisje van Joodsche afkomst en een 16-jarige deelig slot van 74 was. Totaal is thans in kas 782. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld op 1216. Rekening is gehouden gestelde aanplakborden of zuilen of andere Duitsche jongen die naar Engeland wilden, gemeente-eigendommen, tenzij met vergun- Daar z" aan de Duitsche en Nederlandsche ning van den eigenaar of gebruiker, van penzen werden opgehouden kwamen zy te bekendmakingen, afbeeldingen, drukwer- laat fle aansluiting met de boot naar ken, geschriften, cijfers, letters, figuren of Ef la»d' Da J°ngelui hadden de reisbil- Verder is het verboden om tus- I Jetten b« zich en een klem bedraS aan Seld op. Deze zaak zal eerst uitgezocht dienen te worden. KORTGENE. De veerboot KortgeneI met eventueele feestelijkheden bij de a.s. Wolfaartsdijk is Maandagmorgen tijdelijk blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin aan den dienst onttrokken, daar ze voorl en met het te vieren 40-jarig jubileum der eenige reparatie naar de werf te Vlissingen muziekvereeniging „Uit het VolkVoor het moest. Volk" welke vereeniging een passend aan- De „Luctor et Emergo", die haar Latijn-1 denken geschonken zal worden. Van den schen naam alle eer aandoet, onderhoudt heer Verboven was bericht binnengekomen oudergewoonte den dienst. Er is ook een dat hij niet meer als bestuurslid in aanmer- reservebootje, afkomstig van Vere—Kam- king wenschte te komen. In deze vacature perland in de vaart gesteld, welke de post I werd niet voorzien zoodat het bestuur thahs en zoo noodig passagiers vervoert. Maandag uit 7 leden bestaat. De aftredende bestuurs- functioneerde alles vrij goed. I leden de heeren J. Cruson en J. Manneke In één der tuinen van de z.g. „weitjes" werden bij acclamatie herkozen heeft de heer Snoodijk Jr. alhier een bron- Rondvraag: De heer Ornée vroeg de aan- zen medaille gevonden. Deze was afkom-1 dacht van het bestuur voor het veelvuldig stig van Wilhelm II, den ex-keizer van I voorkomen der bastaardsatijnvlinder in de Duitschland. Aan de voorzijde staat het I duindoorns. Getracht zal worden de nesten borstbeeld van den vorst. Het randschrift I tg verwijderen en tevens de duinen van vuil luidt: „Wilhelm II, Deutscher Kaiser". Op I te zuiveren. de keerzijde staat. „Ich will meines Staates I De heer Van Donk merkte op dat velen erster Diener sein. (Ik wil de eerste die- het op prijs zouden stellen dat er in den naar van mijn staat zyn). Het randschrift I ZOmer wat meer muziekconcerten aan het luidt: Ich bm entschlossen Frieden zu hal- strand werden gegeven. De zelfde spreker ten mit jedermann soviel an mir liegt." (Ik dron aan het aanleggen van e£n be_ belie,slwn vrede te houden met iedereen, hoorlijk fietspad over de duinen Hij wiIde het aan mij ligt). zelfs een rywielpadvereeniging in het leven Binnenvaartschool te Zieriksee? Na breedvoerige bespreking zei de voorzit- Tot behartiging van de belangen van den I ber toe> °P informatie uit te gaan bij de Binnenvaartcursus, welke te Zieriksee reeds Zwin-pad commissie die hetzelfde doel be- bijna een jaar wordt gegeven, heeft zich I °°gt> *1.1. een rijwielpad van Breskens tot teekens. schen 10 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags op den openbaren weg te ver voeren of bij zich te hebben eenig aanplak biljet, eenig plakmiddel of plakgereedschap, teer, krijt, of eenige andere kleur- of verf stof, tenzij kan worden aangetoond, dat de ze voorwerpen of stoffen niet zijn gebezigd, noch bestemd voor handelingen als in de eerste alinea bedoeld. In het kort is dus het plakken en schil deren op andere plaatsen dan de groene borden verboden. Maar dit artikel verbiedt ook het weder rechtelijk bekladden, onleesbaar maken of afscheuren van op een plakbord of met toe- Het Joodsch Comité voor Vluchtelingen wilde de jonge menschen in een logement alhier onderbrengen. De jongelui verzoch ten echter op het bureau van politie te mo gen blijven, waar zij zooals zij zeiden een zóó goede behandeling hadden gekregen, dat zij daar de meeste waardeering voor hadden. De commissaris van politie voldeed dan aan hun verzoek. Hedenmorgen zijn de jongelui aan boord van de mailboot naar het voor hen vreemde land vertrokken. SOEBURG. Vrijdagmiddag komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering stemming van den rechthebbende op parti- I bijeen. Op de agenda komen o.m. voor, ver- culiere eigendommen aangebrachte bekend-1 schillende voorstellen tot benoeming van makingen. Dit nu is reeds geschied en dient I een lid of een plaatsvervangend lid voor streng te worden afgekeurd. Nu wij het I eenige commissies, in verband met het ver- toch over dit artikel hebben kan het wel- I trek en het bedanken van den heer Jac. licht zjjn nut hebben er ook nog aan te I van Soelen. herinneren, dat het verboden is op of aan I B. en W. stellen voor, op verzoek van den den openbaren weg toespraken tot het pu- I heer M. de Wolf, de dam Doornlaan in bliek te houden, hetzij rechtstreeks, hetzij I eigendom over te nemen voor 1. Verder door middel van een instrument of toestel, I stellen B. en W. voor een geldleening aan bestemd voor het hoorbaar maken van I te gaan tot een bedrag van maximum muziek of van de menschelijke stem, tenzij I 7000 voor de inrichting van het nieuwe met vergunning van den burgemeester, gemeentehuis. In het bestaande gemeente huis is zeer weinig meubilair aanwezig, dat voor het nieuwe gemeentehuis geschikt is. Er zijn onderhandelingen gevoerd met den Polder Walcheren over den aankoop I van zijkanten van wegen. B. en W. stellen nu voor de door het Polderbestuur aange boden zijkanten te koopen voor 650. De van de kosten van overdracht, geraamd op 100 komen voor rekening der gemeente. De woonwagens nemen in deze gemeen een commissie gevorfnd bestaande uit de na- volgende heeren: Jhr. mr. J. Schuujrbeque Boeije, voorzit-1 ter; K. de Vries, seór-penningm.ir. H. D. J. Swaters. C. J. Schot B.W.z.; A. Groenen- het Zwin over de duinen. De heer Brouwer vroeg verlaging van het bedrag voor de ver gunning om met ijs- en patates frites-wa- gens in de duinen te staan. De niet-loonen- de exploitatie der duinen was hiervoor ech- Een dubbeltje per week of een kwartje - dat kan er nog wel af. En daarmee kunt U bij de VICTORIA een aardig sommetje verzekeren. Stuur vandaag onderstaande bon, dan zenden wij U gratis een kalender en de noodige inlichtingen over onze 8paarverzekering. dijk, H. van der Doe, D. Bal alle te Zierik- I ter een bezwaar, see en Jac. de Rijke te Zonnemere (Schou-| SLUIS Onze dorpsgenoot, de heer R. Ver even) I schoore, behaalde te Goes het bakkersdiplo- In samenwerking met het Onderwijsfonds ma> vereischt volgens de vestigingswet, voor de Scheepvaart zal worden getracht den cursus om te zetten in een Binnenvaart school voor Schouwen en Duiveland, geves-i ssiBOfPiPRIE RIIR tigd te Zieriksee. PUlTEflS»Mliüi BRESKENS. Maandagavond hield de win- I JAPANNEEZEN VEROVERD, keliersvereeniging „Ons belang" haar jaar- De japansehe troepen hebben Zondag vergadering in hotel „De Vuijst". Uit het middag Nantsjang, de hoofdstad der pro jaarverslag bleek dat tijdens de winkelweek 46547 bonnen uitgegeven waren. Aan prij zen was niet afgehaald 89. Uit de reke-1 ning van den penningmeester bleek een I batig slot van 385 aanwezig. Tot bestuurs-1 lid werd bij acclamatie herkozen de heer J. vincie Kiangsi, veroverd, nadat zij over de ten Noordwesten van Nantsjang stroomën- de rivier Han waren getrokken. De Japanneezen hebben in deze om muurde stad het laatste verzet van het overgebleven deel der Chineesche troepen van Haneghem. In verband met eventueele I gebroken. De aftrekkende Chineesche troe feestelijkheden ter gelegenheid van de blij de gebeurtenis werd 50 uitgetrokken om op een of andere wijze deel te nemen. Na langdurige besprekingen werd beslo ten de muziekvereeniging ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan en de feesten die hieraan verbonden zullen worden een be drag van 40 te geven. pen hebben de stad op verschillende plaat sen in brand gestoken. Enorme rookwol ken stijgen omhoog De Japansehe troepen welke op Woe- ning aan de rivier Sioe aanrukken zijn op 6 km ten Oosten van de stad gekomen. De Chineesche troepen in dien sector heb ben 3700 dooden achtergelaten alsmede Getracht zal worden gezamenlijk reclame I vele wapenen en munitie. Woening is de De Antwerpsche correspondent „Maasbode" bericht thans aan zijn blad, dat „Maasbode" bericht aan zijn blad, dat de Red Star Line een schrijven gericht I te standplaats in achter het Marnixplein te heeft aan het gemeentebstuur van Ant-1 West-Soeburg in de Parklaan. Herhaalde werpen, om te protesteeren tegen het feit lijk hebben de omwonenden klachten inge dat zoo vele van haar passagiers verplcht I diend over hetoptreden van de woonwa- zijn zich naar Vlissingen te begeven I genbeWoners. Daarom stellen B. en W om aldaar ingescheept te worden. I voor te besluiten, bij wijze van proef voor Naar het schijnt aldus dit blad, hebben den tyd van één jaar, als standplaats voor gedurende de laatste maanden niet minder woonwagens aan tewijzen, enkele gedeel- dan 1100 van deze „landverhuizers" per ten van den berm aan den Groeneweg. vliegtuig, auto of op andere wijze naar «iuh be vei Miin Vlissingen moeten reizen, ten einde daar I ZUID'BEVELAND. aan boord te gaan van een der booten de-1 'S-GRAVENPOLDER. Men schrijft aan zer maatschappij. I „De Zeeuw". Deze stand van zaken is het gevolg van I Zaterdagmiddag deed zich op de werk- de Belgische wet van 1876 betreffende de I verschaffing te Schore met de tewerk ge landverhuizing via Antwerpen, waarin o.m. I stelden van hier een incident voor. Vijf mi- bepaald wordt, dat de landverhuizers ver- I nuten voor 1 uur gaf de putbaas, zooals ge- plicht zijn te Antwerpen in „quarantaine" I woonlijk, last dat de arbeiders hun krui- te gaan voor een geneeskundig onderzoek. I wagen mochten gaan schoonmaken. Opeens De Red Star Line had zich reeds tot de I kwam daar iemand van de inspectie, maak Belgische regeering gewend en betoogd, I te daarop aanmerking en dreigde met straf, dat de personen, welke zij vervoerde, poli- I De putbaas bood daarop zichzelf aan voor tieke vluchtelingen waren en geen „land-1 straf, want de werkmenschen waren on- verhuizers". I schuldig. Doch dit baatte niet. De man van De Belgische regeering was daarentegen I de inspectie bleef bij de straf: een dag van andere meening en verklaarde, dat ook I schorsing. op deze passagiers de betreffende wetge- I Thans hebben B. en W. zich er mee in ving van toepassing was, zoodat deze zoo I gelaten en bevolen dat niemand van de uit maar niet zonder meer zich te Antwerpen I geslotenen meer mag gaan werken voor konden inschepen. I deze zaak in orde is, want de werkverschaf- Daarop heeft de „Red Star Line" de hulp I fing dient om de- menschen moreel op te van het Antwerpsche gemeentebestuur in-1 heffen. geroepen dat thans stappen heeft gedaan j Doch als men de geheele week in modder bij de Brusselsche regeering en er op ge- j en slijk gewerkt heeft en men krijgt dan wezen heeft, hoeveel schade de toepassing nog geen 9 gulden, met bovendien nog een van deze wet aan Antwerpen veroorzaakt." I dergelijk nagerecht, dan komen niet veel ge- te maken door het uit geven, van een we- kelijksche circulaire waarin de leden kun-1 nen adverteeren en welk blaadje gratis huis aan huis zal worden bezorgd. De uitgestelde lezing door den heer Van I der Leeuw zal thahs plaats vinden op 261 April a.s. waarna direct besloten zal worden! (Ingez. Med./ belangrijkste voorstad van Tsjangsja hoofdstad van de provincie Hoenau. Ook zware Japansehe verliezen. Naar van Chineesche zijde wordt ge meld, hebben de Chineezen succes met hun aanvallen op de Japanneezen in Noor delijk Hoenan. De Japansehe troepen over wel of niet aansluiting bij den Ko-1 zouden hier zware verliezen lijden. In ninklijken Middenstandsbond. BRESKENS. Maandagavond hield de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer haar algemeene vergadering in hotel Valk. Bij de opening sprak de voorzitter de heer Iz. de Hullu er zijn spijt over uit dat de op komst zoo gering was. Aan het keurige I der oprichting van de nieuwe Nankingre- jaarverslag van den secretaris den heer J. I geering is te Sjanghai verstoord door een A. Eekhout, ontleenen we het volgende. Het I nieuwen terroristischen aanslag. In de ledenaantal is stabiel gebleven en bedraagt! wijk van Yangtzepoo heeft een onbekend thans 72. Dit jaar is er van actief strand-1 gebleven Chinees op een Japanschen klerk leven weinig sprake geweest. Het verschijn- van een katoenfabriek, Makino, geschoten grooten getale worden gewonde Japan sehe soldaten naar Nanking vervoerd, waar de gebouwen der vroegere depar tementen tot tijdelijke hospitalen zijn in gericht. Een nieuwe aanslag in Sjanghai. De viering van den eersten verjaardag sel doet zich voor dat de menschen uit Bres kens in voorjaar en nazomer het eigen strand bezoeken, doch in het hoogseizoen er gens anders heen gaan. De contributie voor I de leden is met ingang van 1 Januari 1939 teruggebracht van 2.50 op 2. De ver eeniging juicht ten zeerste de goede ver- Makino is in het hospitaal overleden. De dader is voortvluchtig. DE CHEF VAN DEN GENERALEN STAF NAAR FRANKRIJK. Naar Reuter op het ministerie van oor bindingen met Walcheren toe, tenminste I log te Londen vernam, zal generaal Gort, wat de werkdagen betreft. De verbinding de chef van den Engelschen generalen staf met de omliggende dorpen kon echter veel 1 enkele dagen in Frankrijk doorbrengen en beter zijn. Met dankbaarheid jegens de ge- bij die gelegenheid troepenmanoeuvres by- meenten Breskens werd gewag gemaakt I wonen en een bezoek brengen aan de ver van den schitterenden verbeterden Boule-1 sterkingswerken van de Maginotlinie. Ge vard. Na eerst getracht te hebben het neraal Gort is hiertoe persoonlijk door Ga- nieuwe zwembassin aan het strand te krij-1 melin, den chef van den Franschen gene gen, wat echter technisch op groote moei- I ralen staf, uitgenoodigd, toen hij de vorige lijkheden afstuitte, is de vereeniging nu I maand op de doorreis van Egypte te Parijs toch zeer verheugd over de verkregen] vertoefde. zwemgelegenheid aan de Nieuwe Haven. Gort zal morgenmiddag van het vliegveld Uit de rekening van den penningmeester Hendon vertrekken, vergezeld van een aan- Tot zoover de Antwerpsche corr. van dedachten van dankbaarheid bij de menschen den heer J. Cruson bleek dat er een na- tal hooge Britsche officieren. goebbels naar boedapest en athene. Rijksminister dr. Goebbels is vertrokken voor een reis naar Boedapest en Athene, die verscheidene dagen zal duren. In officieele kringen te Berlijn wordt ver klaard, dat de reis van Goebbels een par ticulier karakter draagt en met gezond heidsredenen verband houdt. DE OUDSTE INWOONSTER VAN ROEMENIë OVERLEDEN. Een 113-jarige. In het dorpje Dragoslavele nabij Roekar (Roemenië) is op 113-jarigen leeftijd over leden Sava Moise Popa, die, naar men zegt, de oudste vrouw in Roemenië was. Tot het vorige jaar verrichtte zij nog het werk op het land en reed zij te paard. Groenten vormdep haar voornaamste voedingsmid del. ZES DOODEN OP ONBEWAAKTEN SPOORWEGOVERGANG. Op een onbewaakten spoorwegovergang nabij Bologna zijn gistermorgen zes perso nen, waaronder een gezin bestaande uit vader, moeder en drie kinderen, door een electrischen trein verrast en volkomen vermorzeld. herleefd terrorisme. Gisteravond is den bewoners van de wijk Musrara te Jeruzalem een verbod opgelegd om gedurende 48 uur het huis te verlaten, zulks in verband met het feit, dat een on bekende aanvaller een schot heeft gelost op een Jood, die ernstig werd gewond. Dit was de eerste vuur overval te Jeruzalem in eeni ge weken. In Tiberias is onmiddellijk een bevel uit gevaardigd om gedurende bepaalde uren thuis te blijven, aangezien daar gistermid- dag een dood werd frankrijk bestelt nog eens honderd vliegtuigen. Volgens het agentschap Dow Jones zou de Fransche regeering nog eens honderd vliegtuigen in de Vereenigde Staten hebben besteld en zullen wellicht nog meer orders volgen. roosevelt vraagt nieuwe credieten voor marine- vliegtuigen. Roosevelt heeft het congres om een ex tra crediet ten bedrage van 14.298.000 dol lar verzocht ten behoeve van den aankoop van nog meer vliegtuigen door de marine in het volgende begrootingsjaar. *4

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1