HET WITTE KRUIS x KUNST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. LAATSTE BERICHTER. ADVERTEHTKH. Van vrouwenpijn j @n depressie drie KERK EN SCHOOL. NIEÜWVLIET Het bezoek van president Lebrun aan Londen. RAADSOVERZICHT VAN MIDDELBURG. Uw gave óp 25 Maart voor het Centraal Genootschap van Vacantie-kofonies komt alleen Middelburgse kinde ren ten goede, niet de cen trale kas. Geeft daarom ruim voor onze kleine stadgeno ten! ent or- Ide- lies en, ^ei- een de ien- lor- |ta- 3o- loli- Stu- |de- net Cor por atie dn- Iver Ide: ■no- re- dit |ge- 5N on- vor- de 1919 de tyd eid, ULLE, DEN BOEK. Roman uit Zeeuws Vlaanderen door J. L. Eggermont 1939. N.V. Uitgeverij „Den Torentrans' Zeist. („De Streekroman" no. 4). Dr. H. C. M. G. schrijft ons: Gelijk zoo vaak reeds geeft ook dit ver haal uit het boerenleven den stnjd tus schen oud en jong, tusschen vader en zoon. Peer Verkammen, vlaskooper en -verwerker, is met hart en ziel „vlasser en meer en meer is geldverdienen zijn eenig levensdoel geworden. Hij heeft een boerendochter getrouwd, Mille Stevense van d'Hoogstee en beloofde haar, die met haar geheele hart aan den buiten hing, later een boerenstee te koopen. De belof te is vergeten en de vrouw berust, troost zich met de kinderenIn den zoon Le wie of „Ulle" echter, herleeft, uiterlijk en innerlijk, haar boerenvoorgeslacht. Hij kent de boerenstiel door de vacanties, bij grootvader doorgebracht, hij bekwaam de zich op de landbouwcursus, en meer en meer wordt het zijn hartewensch, geen „vlasser" te worden, niet in het stoffige zwingelkot te werken, maar een boerenstee te beheeren en het schoone werk te doen op het wijde land. Goed van hart is Lewie, opvliegend soms, maar ge duldig en vriendelijk voor het kleine, on- noozele Wieske, zijn idiote broertje, die dol is op „Ulle". Stil van aard, houdt Le wie zich wat afzijdig van de kameraads en de meisjes; zijn groeiende afkeer van de vlasserij, de overtuiging, dat vader te gen zijn wensch naar het boerenleven ge kant is, drukken hem. Zijn kennismaking met Melanie Bolsen, dochter van een rijken boer, die zelf ook niets liever wil dan dit werkzame, gezon de leven op het land, wordt oorzaak van de botsing tusschen vader en zoon, en ten slotte staan zjj als twee vijanden tegen over elkaar; Lewie werpt Peer al zijn verbittering over watzijn moeder werd aangedaan, over wat de vader hèm, den zoon, in kortzichtig egoïsme aandoet, voor de voeten en Peer, woedend, wijst hem de deur. Reeds vroeger had Lewie, die Melanie niet ook tot slachtoffer wil maken van zijn vader's halsstarrigheid, haar woord teruggeven Lewie is heengegaan en daarmee is het keerpunt in dit eenvoudige, menschelijke drama bereikt. Keerpunt naar een geluk kige ontknooping, want de harde lessen van het leven, de dood van Wieske, wiens arme brein de verdwijning van zijn groo- ten broer niet verwerken kan, het kwij nen van Mille, zijn vrouw, ze maken Peer Verkammen murw en toegankelijk voor redelijk overleg over de toekomst van zijn zoon met Mille's broer, op wiens hof in het Land van Cadzand Lewie een onder komen heeft gevonden en werk naar zijn hart. Ook Lewie's jeugdige starheid is milder geworden Een eenvoudig verhaal, eenvoudig ver teld. Goede karakterteekening, hier en daar wat week, misschien. Het geheel heeft „couleur locale", niet van buiten aangebracht, maar natuurlijk in het ver haal levend, omdat de schrijver-zelf leef de te midden van dit volk van het Land van Hulst hun taal, hun werk, hun eigen aardigheden kende, als zichzelf. Bijzonder geslaagd zrjn daarom de tafreelen om de hoofdhandeling het loven en bieden tus schen Peer Verkammen en Baas Bolsen, het „treiteren" van de vlastrekkers, als ze Lewie's vrijerij met Melanie in de gaten krijgen, en dergelijke. De taal is dialectisch getint, in hoofd zaak naar de streektaal van het Land van Hulst; in de laatste hoofdstukken, als Lewie bij zijn oom in het Land van Cad zand woont, spreekt het Westelijk Zeeuwsch-Vlaamsch een woordje mee. Over dit laatste een opmerking: trekt de schrijver een taalverschijnsel niet te ver door, als hij „schruven" voor schrijven en „bedruuf" voor bedrijf, hofstee, als Cadzandsch dialect geeft? (Deze vormen zijn daar, meen ik, niet gebruikelijk, al thans geheel verouderd). In het algerqeen heeft de schrijver, dunkt ,me, het juiste midden weten te houden tusschen de eischen der leesbaarheid en die van de streektaal. Wie het dialect niet kent, zal het verhaal vlot kunnen begrijpen, die met de streektaal vertrouwd is, geniet er in 't bijzonder van teekenachtige .woorden en uitdrukkingen; voor beiden zal er bekoring uitgaan van deze gemoedelijke, toch kern achtige taal. Een staaltje tot besluit: Peer Verkam men en Baas Bolsen staan bij de vlasvel den van den laatsten, die deels zijn tegen gevallen, deels zeer goed staan. Het gaat op een loven en bieden. Bolsen wil niet bij gedeelten verkoopen, goed en minder goed moet ineens weg. „De twee mannen stonden naast malkan der te kijken over 't vlas. „Maar wa moet 'ne mens mee dië rommel doen", wees Verkammen naar de veurkant van d'n blok. „Die daar honderd gulden veur geeft draagt toe.'" „Evekens was 't stil, dan bevestigde Peer nog eens z'n eigen woorden: „Ba ja't, die draagt toe, nondieAan zulk 'n vlas kund'ou eigen rinneweeren". „Ja, maar meer naat 't midden op d'n blok is 't beter, zulle", prees den baas, „daar is 't bijkan zo goed as naar achte ren op." ,,'t Trekt er nog nie op, m'ne vriend, 't trekt 'r nog nie op!''Wil-k-ik ou's wa zeggen?" en Peer trok Bolsen 'n ende terug, zwaaide mee z'nen erm naar de straat op: „Van hier tot aan de weg daar sta geen vijf-en-dertig-honderd kilo op! Wat zeg 'k? Vijf-en-dertig-honderd kilo? Ik schat 't'.ik schat 't op op twee en dertig honderd." Bosen schoot in 'ne lach. „Toe, toe Verkammen! Gij doe me lachen, verdorie! Toe, toe, acht, negen-en- dertig-honderd staan er toch zeker op!" „Wa? Van dezen hoek kommen op zn best gepakt, zulle zes balen!" hield *,fer vol. Hij grinnikte minachtend om uonnozelheid van d'n ba"5s: „Och baas, St) sukkeleer, gij duts! Vlas, da maar vijf vuisten lang is!" -tü^6? groote stappen ging Peer naar de straat, pakte zijn velo Maar ééns worden ze het, tenslotte. M BELEEDIGENGSZAKEN TEGEN Mr. ROST VAN TONNINGEN. Wegens artikelen in het „Natio nale Dagblad". Vanochtend werden voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank drie beleedi- gingszaken tegen mr. M. M. Rost van Ton ningen, hoofdredacteur van het Nationale Dagblad behandeld. Mr. Rost van Tonningen had zich te ver antwoorden wegens het publiceeren van artikelen over de zaak Oss, welke belee- digend geacht werden voor den minister van justitie, mr. Goseling, den procureur- generaal bij het Gerechtshof te Den Bosch, mr. E. L. M. M. baron Speyart van Woer den en voor den centralen raad van beroep. Het ging hier om de artikelen „het he meltergende vonnis", verschenen in het nummer van 29 December j.l. en „de ze- Nederlandsche jeugd", verschenen in het nummr van 29 December j.l. en „de ze den misdrijven van Oss", verschenen in het nummer van 4 Januari j.l. Voor deze arti- i kelen zijn indertijd door de Leidsche politie de persen van het Nationale Dagblad on klaar gemaakt, welke maatregel later, na ingediend verzoekschrift van mr. A. J. van Vessem, ongedaan werd gemaakt. Mr. Rost van Tonningen werd in rechten bijgestaan door mr. W. J. C. A. Nijgh te 's-Gravenhage. De drie zaken werden gevoegd, dus te gelijkertijd behandeld. Na het stellen van de gebruikelijke formeele vragen, waarbij mr. Rost van Tonningen de aansprakelijk heid voor de genoemde artikelen erkende, nam de officier van justitie, requisitoir. Spr. begon met het artikel „het hemel tergende vonnis", dat beleedigend werd ge acht voor den Centralen Raad van Beroep. Verdachte beticht er, aldus de officier, den Raad van Beroep van een onjuist vonnis te hebben gewezen en nog erger, tergend onrechtvaardig. Wat het artikel „de eer der Nederland- sche jeugd" betreft, hier achtte spr. smaad schrift tegen minister Goseling bewezen. Den minister wordt een bepaald feit ten laste gelegd, n.l. dat hij in zijn plicht zou zijn tekort geschoten met het vervolgen van misdrijven. Wel haalt de schrijver van het artikel eenige zinnen aan, welke in de Kamer zijn gebezigd, doch dat ontneemt aan het artikel het karakter van smaad schrift niet. Evenzoo is het gesteld met het artikel, waarin aan baron Speyart van Woerden eveneens plichtsverzaking wordt verweten, omdat hij twee arrestanten zou hebben vrijgelaten, in strijd met zijn plicht als openbaar ministerie. Evenals het smaadschrift tegen minister Goseling is hier het misdrijf gepleegd tegen een amb tenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn bediening. Ook beroep op algemeen belang gaat niet op, omdat vorm en inhoud noodeloos krenkend zijn. Spr. was van meening, dat de pers zich moet onthouden van beleedigende critiek. Critiek, die beleedigend is, heeft veel min der effect dan reëele critiek. Wegens over treding van art. 137 a. W. v. S. eischte de officier een geldboete van 900.subs. 3 maanden hechtenis en bovendien een voor waardelijke gevangenisstraf van 3 maan den met een proeftijd van drie jaar. ERGERLIJKE VERWAARLOOZING HEEFT DOOD VAN OUDE VROUW TEN GEVOLGE. In haar bed groeiden stoelen. de padde- Voor de Utrechtsche rechtbank stond terecht een 46-jarige vrouw uit Maarn, die haar moeder, de 77-jarige weduwe van E. in huis had. Deze moeder werd in Januari in zulk een staat van vervuiling aangetroffen, dat zij naar het Acad. Zie kenhuis te Utrecht moest worden over gebracht, waar zij is overleden. De oude vrouw was in geen vier weken gewasschen of verschoond. De eenige dek king was een oude duffelsche jas. Het on gedierte krioelde om haar heen en in het vuil, waarin zij lag, groeiden zelfs de pad destoelen. Wanneer men het zolderkamer tje binnenkwam, was het niet te houden van den stank. Weken lang lag de vrouw op bed, zonder ooit met het een of an der geholpen te worden. De ruiten van het zolderraam waren stuk, zoodat de wind in het kamertje vrij spel had. In Utrecht, waar de sectie op het lijk werd verricht, constateerden de dokters dat de verwondingen, welke de vrouw door het doorliggen aan haar heupen had gekregen, mede oorzaak van haar over lijden waren geweest. De dochter verklaarde dat de moeder zich niet wilde laten helpen. De plaatselijke geneesheer deelde mede B. en W. van Maarn te hebben geadvi seerd de vrouw in een inrichting te doen opnemen, waarbij de dochter bezwaren had gemaakt. De officier achtte schuld bewezen en eischte twee maanden gevangenisstraf. Ds. W. Faber, Geref. predikant te Hoogeveen, hoopt Woensdag 29 Maart zijn 25-jarige ambtsbediening te herdenken. Van 19201924 stond hij te Seroos- kerke (W.) en sinds 6 Dec. 1924 in zjjn tegenwoordige gemeente. Te Goes slaagde voor het bakkerij- diploma vakbekwaamheid de heer M. C. Deurwaarder te S o e b u r g. Geref. Gem. Ds. H. Ligtenberg te Lisse is beroepen te Meliskerke. Ds J. D. Barth te Dordrecht is beroepen te Borsele. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Vlissingen ds. W. Meynhout te Nieuwendam en ds. J. Tijmes te Nun- speet. Abonnementen en Advertentlën voor dit blad worden aangenomen door den Agent IZ. VERDULJN—DE RFTER, Groedo, Drieweg O SST. I m DE HEER J. C. BLAUPOT TEN CATE GAAT HEEN. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is aan den heer J. C. Blaupot ten Cate op zijn verzoek met in gang van 25 Maart a.s. eervol ontslag ver leend als notaris te Middelburg. Hij heeft dit ambt van 25 September 1912 af bekleed. De heer Blaupot ten Cate is bij Kon. be sluit van 21 Maart benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Receptie in Westminsterhall Reuter meldt uit Londen: Vanochtend is de president der Fransche republiek in Westminster Hall, waar zich in de afge- loopen duizend jaar zooveel historische ge beurtenissen hebben afgespeeld, door het Britsche parlement ontvangen. De groote zaal was vol leden van Hooger- en Lager huis. In zijn begroetingsrede zeide de lord-kan- selier dat het velen, die vroeger onder dit dak hun rol hebben gespeeld, het vreemd zullen vinden, dat alle vroegere vijandschap tusschen Engeland en Frankrijk is vergeten en dat de president door een zoo groote ver gadering als vriend wordt begroet. De lord- kanselier dankte Lebrun voor zijn bezoek, dat een bewijs is voor de banden van vriend schap en gemeenschappelijke belangen, wel ke beide landen samenbinden. De speaker van het Lagerhuis, Fitzroy, zeide, dat de liefde welke Franschen en Engelschen koesteren voor hun eigen land hen niet weerhoudt hand in hand te gaan. Spreker hoopt voor altijd, op de paden van vrede. Toch zjjn beiden bereid rechtvaar digheid, vrijheid en vooruitgang te bescher men. In zijn antwoord herinnerde president Le brun aan het bezoek, dat hij gedurende den oorlog heeft gebracht, toen beide landen streden voor beschaving en menschelijk- heid. Hjj is daarom vandaag vervuld van een dubbele vreugde, n.l. de vreugde van een nog levendige herinnering en de vreug de over de diepe beteekenis van dit nieuwe bezoek. Beide landen koesteren in hooge mate den wensch tot vrede, want vrede alleen kan alles, wat de menschelijke beschaving in de eeuwen heeft vergaard, bewaren. Toch zijn beiden bewust van de kracht van hun groote imperia en hebben zij eenzelfde ide aal. Beide landen kennen het onschatbare voorrecht elkaar zonder beperking te kun nen hoogachten, nadat zij zonder bijgedach ten tot elkaar zijn genaderd. DE BUITENLANDSCHE POLITIEK VAN ENGELAND EN FRANKRIJK. Een Russische beschouwing. In een commentaar op de inlijving van het Memelgebied schrijft de „Prawda": „Ondanks talrijke waarschuwingen in de internationale pers hebben Engeland en Frankrijk niets ondernomen om de bezet ting van dit gebied door Duitschland te ver hinderen, terwijl zij de souvereiniteit van Litauen te Mêmel gewaarborgd hadden. De kleine staten, aan hun lot overgelaten, zjjn volkomen overgeleverd aan de fascistische aanvallers, door toedoen van de leiders der groote burgerlijke democratische landen en in de eerste plaats Engeland en Frankrijk. Alle besprekingen over wijziging van de buitenlandsche politiek dezer landen, die de laatste dagen te Londen en Parijs ge voerd worden, blijven slechts besprekingen. De onderteekenaars van München hebben blijkbaar nieuwe lessen noodig om hun kortzichtigheid in te zien. Men twijfelt er niet aan, dat Parijs zich binnenkort voor de keuze gesteld zal zien, of de Italiaan- sche aanspraken op Dzjiboeti, Tunis en an dere streken te aanvaarden of den aanval lers te antwoorden met een krachtig „neen", niet in woorden maar in daden. De naaste toekomst zal leeren, of de leidende kringen in Engeland en Frankrijk bereid zjjn naar verstandige waarschuwingen te hooren, of wel zullen voortgaan met hun bekende politiek van niet-inmenging, die in werkelijkheid de aanvallers aanmoedigt en een nieuwen oorlog ontketent". 480ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 22 Maart. Prijzen van 20. 7727 21257 AFLOOP VERKOOPINGEN. Notaris Blaupot ten Cate heeft Woens dagmiddag in café „Buitentuin" publiek verkocht een winkelhuis met schuurtjes en tuingrond aan 't Zand D 122, gemeente Koudekerk e, groot 1 a 80 ca. Kooper J. de Visser, Koudekerke, voor 4454. Notaris E. C. vein Dissel heeft Woens dag in het openbaar verkocht te 's-Hee- renhoek: Perc. 1. Woonhuis met schuur en verdere getimmerten, tuin, boomgaard, bouw- en weiland, onder genoemde gemeen te, groot circa 42 a. 82 ca. Kooper C. Ver donk aldaar voor 4405. Perc. 2. Bouw- en weiland, achter perc. 1, groot circa 1 ha 22 a 78 ca. Kooper ,J. D. de Winter Az. te Nieuwdorp voor 1313 per 39.24 a of den hoop 4108.05. Perc. 3 en 4. Bouwland on der 's-Heer Arendskerke, aan de Stooflaan, groot 95 a 90 ca. Kooper J. C. Vermue Bz. te Nieuwdorp, voor 1440 per alsvoren of den hoop 3519.07. Totale opbrengst 12.032.32. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN, VR 24 Mrt. 15.00 h. directiekeet te Borsele door bestuur waterk. Calam. polder Borsele: 't herstel, de vernieuwing en 't onderhoud tot 30 April 1940 van de aarde- kram- rijs- en steenglooiïngs- werken aan de waterkeering van bovengenoemden polder. Raming 5060. Zie Middelb. Crt. 22 Febr. 1939. VR 24 Mrt. 11 uur in de gemeenteraads kamer te Kats door bestuur der waterk. Calamiteuzen Leendert- Abrahampolder te Kats: 't verbete ren st'eenglooiingwerk, de woning der waterbouwkundigen ambtenaar en 't onderhouden tot 30 Apr. 1940 waterk, e.a. werken bovengen, polder. Raming 5955. Zie Middelb. Crt. 25 Feb. 1939. 23—IH—193! We krijgen, bij leven en welzijn, ge van den heer Onderdijk, geen, tijdelijken derden wethouder. Waarom niet? Het is ons niet recht duidelijk, ook nog niet nadat vele vroede vaderen er hun licht over hebben laten schijnen. De zaak zit zoo: het laat zich volgens de ingewijden aanzien, dat 't wel weer eenige maanden zal duren, alvorens er hier een burgemeester benoemd wordt. I?i dien tijd bestaat het college van Bur gemeester en Wethouders dus uit slechts twee man, te weten de heeren Onderdijk en Boasson. Nu weten we allen wel en het heeft geen zin er doekjes om te winden dat de heer Onderdijk niet alleen niet jong meer is, maar ook, dat hij nog zeer onlangs ge- ruimen tijd om gezondheidsredenen zijn wet houderschap niet heeft kunnen waarnemen. Zou zich zulk een geval wéér voordoen, dan zou wethouder Boasson geheel alleen voor de zaken komen te staan. En zou die dan de griep krijgen dat is toch geen mensch euvel te duiden? dan zaten we gansch en al zonder burgemeester en wet houders! Dies was de aanwijzing van een tijde lijken derden wethouder in dit geval toch wel zeer noodzakelijk, zou men zoo zeggen. Maar in het voetspoor veui den heer Paul betoogde ook de rechterzijde, dat het ge- wenscht noch noodzakelijk was, tot zulk een benoeming over te gaan. Waarom niet? Omdat een tijdelijke wethouder zich in een paar maanden töch niet in de zaken zou kunnen inwerken, heette het. Maar: als dan één der beide wethouders eens ernstig ongesteld zou worden? Dan o wonderlijke inconsequentie! zal de Raad als een haas bijeengeroepen worden teneinde met sneltreinvaart een derden tij delijken wethouder te benoemen! Die dan totaal onvoorbereid te zaken zal moeten overnemen! Wij kunnen ons niet onttrekken aan den indruk, dat er andere, niet in het openbare debat genoemde, beweegredenen geweest zijn, die tot het niet-benoemen van een tij delijken wethouder hebben geleid. Verstandig lijkt ons dit besluit niet. Maar laat ons hopen, dat beiden wethou ders een tijdperk van goede gezondheid be schoren mag zijn; in dat geval zullen ze het nu zeker even voortreffelijk klaren als tijds het interregnum Dumon TakFërn- hout. Al evenmin bevredigend is het verloopen met de fietsen tegen de trottoirbanden. Na een zeer verward en op den duur verwa terd debat heeft de Raad dit voorstel in zijn geheel aangenomen. Er mogen nu ner gens meer fietsen tegen trottoirbanden staan in de stad, en nergens meer fietsen tegen boomen, lantaarnpalen of trampalen gezet worden ook, behalve dan aan den achterkant van een boom of zoo, als daar tenminste geen rijwielpad is. Een beperking van het trottoirverbod tot de binnenstad had ons beter geleken. Er was een beginselvoorstel nu om tot de trottoireering van Lange- en Korte Delft en Langeviele te besluiten. Die aanvraag moet nog naar het Werkfonds. Toch heeft men er nu al vast een nummertje beschou wen over weggegeven. Waarom ook niet? Ook de Schoonheidscommissie mag haar schoone gedachten er nog eens over laten gaan, maar niet in den zin van pró of con tra dat is in gewijsde gegaan al maar om goede wenken te geven, waarmeê mis schien rekening gehouden kan worden, mis schien ook niet We hebben ook een beginselbesluit geno men om 30 woningen voor groote gezinnen te gaan bouwen. Dan krijgen we 16.500 van het Rijk daarvoor cadeau. Het is nog lang niet zeker dat we deze huizen gaan bouwen; het beginselbesluit, dat vóór 1 April genomen moest zijn, beteekent alleen, dat, als we ze zouden willen gaan bou wen, de 16.500 van het Rijk beschikbaar is. Zouden we dit besluit nu niet genomen hebben en na 1 April zulke woningen even tueel wil willen gaan bouwen, dêm zou de 16.500 er niet meer zijn. Dat is, voor- loopig, alles. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 23 JJaart. Op de eier- veiling waren heden aangevoerd 39.000 stuks. Witte kippeneieren 5052 kg 2.79; 52—54 kg 2.82; 54—56 kg 2.93; 56—58 kg 3.13; 58—60 kg 3.21—3.26; 60—62 kg 3.29—3.32; 62—64 kg 3.37; 64—66 kg 3.42—3.50; 66—68 kg 3.57; 68—70 kg 3.71; 70—72 kg 3.96. Bruine: 52—54 kg 2.92; 54—56 kg 3.08 50—58 kg 3.19; 58—60 kg 3.23—3.24; 60—62 kg 3.30; 62—64 kg 3.40; 64—66 kg 3.54—357; 60—68 kg 3.70. Eendeieren 3.05; Ganzeneieren 9.50 11.40. Middelburg, 23 Maart. Op de graanmarkt was de aanvoer heden matig. De noteering als volgt: schokkers 10.50 12.00; gelezen witte boonen 21.5022.00; ongelezen witte boonen 2021.00. Middelburg, 23 Maart 1939. Aangevoerd door Walchersche boerin nen (officieele prijsnoteering) - Boter 0,71%; eieren 3,25; eenetleneieren 3,50; Ganseieren 10; Kalkoeneieren 7. Aangevoerd door handelaren: bof er 0.70; eieren 3.25; eendeneieren 3.25; Ganseieren 9. Particuliere prijs van den marktzetter: van de Z. L. M.: boter 0,70; eieren 4,25; eendeneieren 4,50. Particuliere prijs van de Middelburgsche handel: boter 0,80; eieren 4,05; poelje 3,60; eendeneieren 3,85; Ganseieren 12. Goes, 22 Mrt. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten. Andijvie 27, Koolra pen 0.502, Kroten 4, Prei 1017, Snijsla 11—12, Spinazie 14—19, Uien 0.60—3.10, Veldsla 26—28, Waschpeen 10.05—10.45, Witlof 9.5015, Bevelanders 2, Drielingen 1, per 100 kg. Raapstelen 1, Radijs 23, Selderij 66.50, per 100 bos.Knolselderij 3- 5.50, per 100 stuks. Oost b tt"*r g, 22" Maart AVtCultura. Aanvoer 67% kg boter; prijs 1,08 tot 1,62 per kg. - BOTERNOTEERING. De Leeuwarder commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 80 cent per kg (vorige week 81 ct.) BURGERLIJKE STAND, Koudekerke. Bevallen: J. Hoogenboom, geb. Bakker, z.; M. Schets, geb. Van der Graaf z. Overleden: C. Cevaal 56 j., jm.; J. G. Grims, 69 j„ weduwn. van W. H. de Boer; L. Verhage, 65 j., vrouw van J. Roose; M. Aarnoutse, 1 j„ d.; F. Joziasse, 41 j„ vrouw van C. Boogaard. (VI. C.) Ondertrouwd: ADRI HEIJLIGER en JOPIE DE HAMER. Breda, 23 Maart 1939. Baronielaan 45a. Wilhelminastraat 29. Huwelijksvoltrekking Dinsdag 11 April te Breda. De Heer en Mevrouw J. LAMBERMONT—MES betuigen hiermede hun hartelijken dank voor de vele blijken van be langstelling bij het overlijden van hun Vader ondervonden. Middelburg, 23 Maart 1939. SUISSE EITJES met de echte Suisse pate. Alleen verkrijgbaar bij M. PETERSE, Patissier, M'burg. totvolkomen lichamelijk fit zijn, Is één stap. Die stap iseen Witte Kruis poeder, tablet of cachet. I. P. te O* schreef ons: „Witte Kruis is het eenige middel dat mij van periodieke pijn afhelpt". Prijs per poeder 5 ct. Per doos vao 12 poeders, tabletten of cachets 45 ct., per koker van 24 tabletten 80 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. DUTIM - O BGSTGEEST Hoofdagentschap voor Zeeland: Fa. Gebrs, Mulder, Tel, 415, Goes. Notaris R. BATTEN te Middel burg is voornemens op DONDERDAG 30 MAART 1939, des avonds 8 uur, in het Notaris huis aan de Koepoortstraat te Mid delburg, publiek te verkoopen: In de gemeente Middelburg. No. 1. EEN HUIS met erl en tuin, aan den Noordsingel 122, groot on geveer 84 centiaren. Te aanvaar den 16 April 1939. No. 2, EEN HUIS en erf aan de poort nabij het Bastion 1, groot 1 a. 53 c.a. Verhuurd voor 3.50 per week. Bezichtiging daags vóór en op den verkoopdag van 1012 en van 24 uur op vertoon van een toe gangsbewijs met nadere inlichtin gen verkrijgbaar ten kantore vein voornoemden Notaris, Pijpstraat 1.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3