RECHTSZAKEN. ZUID-BEVELAND. Onschuldig veroordeeld. Verdachte zit straf van drie jaar uit, Thans vrijspraak geëischt. AFLOOP VERKOOPINGEN. WAT ZEGT PARIJS? RAAD VAN GOES. RADIO-PROGRAMMA. WlNGS American Cigarettes 20 stuks 25 ets UIT DE GOESCHE COURANT VAN EEN HALVE EEUW GELEDEN. MARKTBERICHTEN, AGENDA. W\ hier, welke zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Met een minimax is de 'brand nog juist bijtijds gebluscht. RAAD VAN VERE. De gesubsidieerde werkverschaf fing wordt stopgezet. De loo- nen in de gemeentelijke werk verschaffing. VERE. Dinsdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester D. Huinink, voltallig. Bij den aanvang der zitting memoreerde de v o o r z. den politieken toestand in ons werelddeel en de rechtsverkrachting aller wegen. De minister van sociale zaken komt terug op het Raadsbesluit inzake de steunuitkee- ring aan kleine boeren. Te dien einde is een departementaal ambtenaar reeds een paar maal geweest, en het komt B. en W. voor, dat ook deze de bezwaren dezerzijds inzag. Niettemin maakt de minister bezwaar. De hr. D. Kasse ziet de bezwaren van Vere wel degelijk onder de oogen, maar zou toch gaarne zien, dat men hier wat deed. De voorz. zeide, dat de regeling is gebaseerd op permanente werkloosheid, en die kent men hier gelukkig niet. De groote moeilijk heid schuilt hierin, dat Vere een uitzon derlijke positie inneemt. De hr. Leer meende, dat er ongeveer twee van de twaalf kleine boeren zich hebben aangemeld voor de werkverschaffing, dus dat is wel erg wei nig. Weth. P o p p e vreesde, dat de klei ne boeren hun land zullen laten liggen om naar de werkverschaffing te gaan en dan zou men een averechtsche uitwerking krij gen. Besloten werd het voorstel van B. en W. te steunen, waarbij den minister zal wor den meegedeeld, dat men niet op het raads besluit kan terugkomen. Tegen was alleen de heer D. Kasse. De bijdrage dezer gemeente inzake den keuringsdienst van waren bedraagt ruim 68. Een aanvraag om gelden voor de ver andering van inrichting der school van de vereeniging voor bijzonder onderwijs op ger. grondslag, werd verleend. Naar aanleiding van het aangehouden verzoek van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond inzake het opkooien van duiven ge durende den zaaitijd, zeide de voorz., dat het besluit om opruiming te houden onder de wilde duiven in de Groote Kerk reeds ten deele is ten uitvoer gebracht. Verscheidene vogels zijn doodgevroren, andere werden doodgeschoten. De verwachting is dan ook, dat van een eventueele plaag geen sprake meer zal zijn. B. en W. wilden het besluit betreffende het opkooien voorloopig nog niet ten uitvoer leggen in afwachting van de resultaten. Goedgekeurd werd de aan koop van grond ten bedrage van 12 voor verbreeding der Wagenaarstraat. Gevoteerd werd een bedrag van 4 als tegemoetko ming in de vervoerkosten van-kinderen, die de r.k. school te Middelburg bezoeken. De pensioengrondslagen voor den gem.- secretaris werd op 138 en van den secr.- penningm. van het Godshuis op 100 vast gesteld. B. en W. stelden voor om van 1 April af de gesubsidieerde werkverschaffing, wel ke vele bezwaren en o.a. contrólekosten met zich brengt, stop te zetten en indien noodig met een gemeentelijke, dus ongesubsidieer de, werkverschaffing door te gaan. Aldus met alg. stemmen besloten. De v o o r z. achtte het juist, dat Vere, die in de eerste gevarenklasse van de lucht bescherming verkeert, voor zijn personeel bij dien dienst zorgt. De premie voor de verzekering is ongeveer 23 cent per persoon per jaar en omvat 3000 uitkeering bij overlijden, 3000 bij levenslange invalidi teit, 2 per dag bjj tijdelijke ongesteldheid en 3 per dag voor geneeskundige behan deling. Met alg. stemmen werd het voor stel aangenomen. Betreffende de gemeenschappelijke rege ling met andere Walchersche gemeenten inzake hulpverleening bij luchtaanvallen achtte de voorz. 't noodzakelijk, dat Vere een regeling aangaat. Men heeft er reeds een met Middelburgs brandweer en een mondelinge afspraak met Vrouwenpolder te dien einde. Bij een eventueel bombardement, waarbij gas-, electrische en water-leiding in het ongeremde geraken, komt men man schappen tekort. Alle. gemeenten, behalve Vlissingen, zouden samenwerken. Met alg. st. werd besloten een regeling aan te gaan. Besloten werd lid te worden van de af- deeling Zeeland der Ned. Heidemaatschap pij voor 50 cent per jaar en tot de land- bouwvereeniging dier maatschappij voor 2 per jaar. Betreffende de verharding van den Vi- oskeweg (Oude Veersche weg) zeide de voorz., dat drie ingelanden zich bereid verklaard hebben om een bedrag van 60 bij te dragen in de onkosten van puinver- voer. Het werkloon en al wat meer aan vervoer moet worden uitgegeven dan 60, komt voor gemeenterekening. Aldus beslo ten. Bij de rondvraag informeerde de heer Leer naar de loonen der gemeentelijke werkverschaffing. De voorz. zeide, dat die waarschijnlijk met 1 cent per uur verhoogd worden, doch dat de werkuren ingekrompen worden teneinde niet boven het gewone thans bestaande bedrag te komen en opdat de loonen in werkverschaffing niet die van het particuliere bedrijf overschrijden zullen. De heer D. Kasse vroeg waarom de Wagenaarstraat niet geheel beklinker d wordt. De voorz. antwoordde, dat de prijs der klinkers ongeveer verdubbeld is den laatsten tijd en dat er geen voorraad meer is in de gemtente. Besloten werd de enkele meters lengte dier straat nu met de beste keien te bestraten. RAAD VAN NISSE. NISSE. Maandag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester A. van der Poest Clement. Afwezig wet houder Iz. Jansen. De pensioengrondslag van J. de Rijk, Chr. Louwerse en M. den Dekker werd opnieuw vastgesteld op 20, 560 en 35. Goedgekeurd werd o.m. een wijziging van de begrooting 1938 van het Burger lijk Armbestuur tot een bedrag van 180 wegens grootere uitkeeringen. Besloter werd tot opheffing van de zekerheidsstel ling van den gemeenteontvanger in ver- tand met een desbetrefeffnd Kon. Besl. De verordening tot heffing van 75 opcen ten op de gemeentefondsbelasting werd opnieuw vastgesteld. Een berucht inbreker, de Amsterdam mer H. G. K., die reeds herhaaldelijk we gens inbraken is veroordeeld, stond giste ren voor het Amsterdamsche gerechts hof terecht. Verdachte had zich voor drie inbraken te verantwoorden. Het eerste geval betrof echter een revisiezaak. Door het hof te Arnhem was hem een straf van drie jaar opgelegd en verdachte, die tot in hoogste instantie zijn onschuld had volge houden, had revisie aangevraagd, omdat de twee mannen met wie hij dikwijls sa menwerkte, tenslotte met de waarheid voor den dag zouden zijn gekomen. Hij zou, aldus de tenlaste legging, in de woning te Apeldoorn een aantal effecten ter waarde van 3700, hebben gestolen. Op den dag van den inbraak, 9 Mei 1934, bevond verdachte zich, zoo hield hij vol, in Amsterdam. Een dienstbode had echter verklaard, dat verd. precies leek op den man, die in de nabijheid van de woning was gezien en had aangebeld. Verdachte is wel in het bezit van de effecten aan getroffen, maar hij beweert de gestolen waardepapieren van de twee daders te hebben ontvangen. In de gevangenis te Haarlem hebben twee mannen, M. H. S. en M. J. van dei H. verklaard, dat zjj en zij alleen den be- wusten diefstal hebben gepleegd. Van der H. beweerde, dat hij de man is geweest die door de dienstbode zou zijn herkend als verdachte K. De verklaring van S. en Van der H. was voor den Hoogen Raad aan leiding om revisie van deze strafzaak te bevelen, en de behandeling op te dragen aan het Gerechtshof te Amsterdam. Verdachte kon niet opgeven, waar hij den dag van de inbraak was geweest, maai hij was er zeker van, dat hij niet in Apel doorn was geweest. President: „U bent er herhaaldelijk sa men met S. en Van der H. op uitgetrok ken. U werd in den loop van de jaren van niet minder dan twaalf inbraken ver dacht en U hebt jaren gevangenisstral achter den rug. Verdachte: „Dat is allemaal waar, maai- hier ben ik onschuldig aan. De hoofdgetuige in deze zaak is Van der H., een bekende inbreker, die ook herhaaldelijk is veroordeeld, doch die nu zegt alleen met S. te hebben „gewerkt.' Verdachte kon er zelfs niets van weten, pas veel later heeft hij de effecten in hem den gekregen. President: „Maar liegt U nu niet om verdachte K. vrij te krijgen en om dan la ter epn aandeel te krijgen van de schade vergoeding die K. misschien krijgt, omdat hij onschuldig heeft gezeten? Verdachte: „Geen sprake van. Integen deel, ik heb alle reden om K. een duw te geven; hij heeft me dikwijls verraden. Maar toen ik voor al mijn inbraken zoo zwaar gestraft werd, dacht ik dat het nu maar het beste was om heelemaal schoon schip te maken en hem niet op te laten draaien voor iets wat hij niet gedaan heeft. De president las vervolgens een lijst van inbraken voor, waarvan Van der H. in combinatie met S. of andere inbrekers wordt verdacht. Het zijn er niet minder dan honderd in de voornaamste plaatsen van ons land. Meestal werkte Van der H. samen met S. of Sch. Maar soms ook sloot verdachte K. zich aan bij de bende. President (tot getuige): „Dus U houdi vol, dat verdachte K. onschuldig is en L en S. de inbraak alleen hebben gepleegd. U zult worden veroordeeld, als K. wordt vrijgesproken. Ja, daar is getuige van op de hoogte, maar„het recht moet zijn loop heb ben" vindt hij. President: „Hoeveel straf hebt u nog te goed?" Getuige: „In totaal negen jaar" President: „Weet U, dat een medegedeti neerde in de strafgevangenis te Haarlem een brief aan den procureur-generaal stuurde met de mededeeling, dat je dit met je vriend op touw hebt gezet om later de schadevergoeding te verdeelen? Getuige: „Gelogen, wat ik nu zeg is de volle waarheid." Verdachte heeft voor dit feit reeds een straf van twee jaar en negen maanden ondergaan. De procureur-generaal requi- reerde vrijspraak. Deze verdachte al dus het O.M. is geenszins onschuldig, maar de heling, 'die vaststaat, is helaas niet tenlaste gelegd. Bovendien heeft hij de justitie op een dwaalspoor gebracht, doch ook dit is niet tenlaste gelegd. Spre ker vorderde vernietiging van het vonnis in eersten aanleg en vrijspraak van de tenlaste gelegde feiten. Het hof ging in raadkamer. Na herope ning stelde de president nog eenige vra gen aan de getuigen. Van der H. bleef er bij, dat hij thans de waarheid had ge sproken. Pres.: Dus het gaat niet om de schade vergoeding? Getuige: Och, ik weet toch best, dat hij geen cent schadevergoeding krijgt. Hij heeft nog een jaar of wat tegoed en dan wordt deze straf wel in mindering ge bracht. Het hof schorste de behandeling van de revisiezaak om ook den tweeden inbreker, die thans ziek is, nog te hooren. Dan kunnen we tegelijkertijd hooren, aldus de president, of de officier van jus titie te Zutfen, nog tot vervolging van S. en Van der H. wil overgaan. „Getuige, we zullen U ook weer opnieuw oproepen" voegde de president getuige Van der H. toe. „Uitstekend president", antwoordde /de man, die gedetineerd zit laconiek, „ik ben toch altijd thuis." Notaris Blaupot ten Cate heeft Dins dagmiddag in café „Dorpzicht" te Soe- burg, publiek verkocht een woonhuis met tuingrond, aldaar, aan de Vlissingschestraat 33, groot 3 a 47 ca. Kooper J. Carllw, A daar, q.q. voor 3300. Frankrijk is kalm, doch op alles voorbereid. Regeering heeft voor acht maanden volmachten ontvangen. (Van onzen correspondent). Parijs, 19 Maart. Dë gebeurtenissen der laatste dagen heb ben op het Fransche volk gewerkt als een donderslag. Stellig was de politieke hemel niet onbewolkt, maar men meende toch een lichte opklaring te bespeuren, en hoopte op geleidelijke verbetering van den toestand. Thans is wel alle hoop den bodem ingesla gen, met één slag is het ontwakend ver trouwen in de toekomst volkomen vernie tigd. En daarmede het weinigje sympathie voor Duitschland, dat langzaam en als een kasplantje opgekweekt, hier en daar groei ende was. net moet beslist worden ontkend, dat er ce Parys een paniekstemming heerscht. iNiets is minder waar, het leven gaat uiter lijk den gevvonen, nuchteren gang. Maar de gesprekken loopen uitsluitend over de bui- «.eniandsche gebeurtenissen, en wie maar even toeluistert wordt niet lang over het oentiment van verontwaardiging der Fran- ocnen in het onzekere gelaten. Toen de vorige week in de eerste arron dissementen van Parijs de gasmaskers voor ue burgerbevolking werden uitgedeeld men verstrekt die hier gratis maakte men nog grapjes. „Als Frankrijk met gas maskers begint", hoorden we zeggen, „is net gevaar geweken". Thans is de scherts verstomd, men voelt, dat de toestand ern stig en gespannen is. Men weet, al staat 't met met zooveel woorden in de kranten, dat de fabrieken voor de defensie onder noogen druk werken, dat de ministers tot iaat in den avond beraadslagen, Parijs en loonden regelmatig in telefonisch contact staan, het bezoek van president Lebrun aan Londen krijgt nu wel een zeer bijzon dere beteekenis en dat op de administra ties van gemeente en arrondissementen de mobilisatiebevelen gereed liggen. Ais zoo vaak bij tegenspoeden toont het Franscne volk zich kalm en koelbloedig. Aldus is ook de houding der regeering. De feiten hadden haar, en ze heeft dit bij mon de van George Bonnet, ronduit erkend, vol slagen verrast. Op hetzelfde oogenblik, dat de Duitsche troepen Tsjechoslovakije binnen trokken, arriveerde aan de Quai d'Orsay nog een gunstig rapport van den momenteel te ruggeroepen nieuwen gezant Coulondre te Berfun over den Franscn-Duitsche handels- oetrekkingen. Daladier heeft gisteren on omwonden verklaard, dat op de omslachtige wijze van voorbereidende commissies en langgerekte Kamerdebatten de Fransche regeering steevast te laat komt bij de para de. Men kan zich die tot gewoonte gewor den weelde niet meer veroorloven, de par lementaire experimenten zyn staatsge- vaariyk op dit oogenblik. Daarom verzoent mj speciale volmachten voor minstens acht maanden. De Kamer heeft die volmachten, welke amen zijn in dit regime en het kabinet een oyKans dictatoriale macht verleenen, gister avond toegestaan. Helaas niet zonder ein- aelooze debatten, tegen voorstellen en een •landgemeen tusschen de leden der republi- iveinscne unie, waarvan er dertien tegen 't verstrekken der volmachten hebben ge stemd. Men weet, dat daaraan de kwestie van vertrouwen was verbonden. Van het aantal uitgebrachte stemmen, 583, verkreeg de regeering 321, dat is 28 stemmen meer dan de volstrekte meerderheid. Behalve 154 socialisten, 73 communisten en wat onaf- nankelijken stemden ook zeventien radi calen tegen, nota bene de partijgenooten van den minister-president. Men kan het resultaat moeilijk met recht schitterend noemen: het politieke spel werd tot het eind gespeeld en met temeer vrijheid omdat men wist weinig te riskee- ren, want de meerderheid van een goede vijftig stemmen het totale 'aantal stem men tegen bedroeg 264 stond bij voor baat vast. Intusschen hebben Daladier cum suis de handen nu tot dertig November vrij, de Senaat zal vandaag het besluit der Kamer sanctionneeren, en de eerste mili taire, sociale en financieele decreten liggen ter onderteekening morgenochtend gereed. De publieke opinie is niet op de hand der tegenstemmers. Men critiseert graag in Frankrijk en het prestige van eenige minis ters, met name dat van Bonnet, heeft de laatste dagen een knak gekregen. Maar aan den anderen kant ziet men wel in, dat het thans allerminst de tijd is voor parlemen taire crises en betreurt men het, dat èn het nuttelooze gepraat in de Kamer èn de uit slag der stemming het psychologisch effect, 't welk het votum niet zal nalaten te sor- teeren, bedenkelijk hebben verzwakt. Verder wordt het voorloopig afwachten. Het is geen geheim, dat de Franschen sym pathie koesteren voor de Tsjechen. De be toogingen voor het gebouw der ambassade en het Tsjechische toeristenbureau en die voor het monument vandaag der Tsjechi sche soldaten op de begraafplaats Père Lachaise zijn er een bewijs van. En de stemming der te Parijs woonachtige Tsjechen laat zich denken. Dat er op den salon der Onafhankeljjken een even voor de opening in woede en wanhoop vernield doek hangt van een Tsjechischen kunst schilder is meer dan een symptoom. Niettemin heerscht er te Parijs, zooals gezegd, een voorbeeldige discipline, een be wonderenswaardige kalmte, die den vreem deling zou verleiden te denken, dat er geen vuiltje aan de lucht is. Maar de sfeer is als in de Septemberdagen, toen binnen eenige etmalen een millioen mannen onder de wa penen was. Men had het ternauwernood gemerkt. Frankrjjk is kalm maar vastbesloten en op alles voorbereid. De Franschen geven zich terdege rekenschap van den ernst van den toestand. En, vredelievend als men is, hoopt men in deze bange dagen, dat een conflict moge uitblijven. Wie echter al te veel op de onderlinge politieke verdeeldheid der Franschen, op hun offers voor den vrede, en het niet-gereed-zljn van Frankrijk rekent, zal bedrogen uitkomen. De grens is bereikt en in de ure des gevaars zijn alle Franschen één. T.O. De brugwachterswoning wordt zetel van den luchtbeschermings dienst. De Raad van Goes kwam Dinsdagavond in openbare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester Van Dussel- dorp. B. en W. stellen voor het bedrag per leer ling volgens art. 101 le lid der L. O. wet 1920, (vakonderwijs) vast te stellen op 0.89 voor het vakonderwijs, is n.l. 166.25 uitgegeven en het gemiddelde getal leer lingen bedroeg 186%, zoodat de gemiddel de kosten per leerling 0.89 waren. Aldus besloten. Tweede voorstel is het in orde maken van de brugwachferswoning voor berg plaats en centraal punt van den luchtbe schermingsdienst. De VOORZ. herinnerde aan de eertijds reeds gedane mededeelingen over een en ander en het voornemen om den dienst be ter onder te brengen. Men is sindsdien weer opgeschrikt door de internationale span ningen en daarom meende spr., dat deze zaak zoo spoedig mogelijk afgehandeld moest worden. Door dezen zeer korten ter mijn, had ook de Fin. Commissie weinig tijd voor haar advies aan den Raad. Spr. vraagt daar excuus voor, doch de omstan digheden dwongen tot deze haast. In haar onderschrift bij de voorstellen deelde de Fin. Comm. mede, er mede accoord te kun nen gaan. Spr. wijst op de kosten ad 2456.40, waartegenover de luchtbescher mingsdienst 150 huur zal bedragen. De heer HOLLESTELLE vraagt, of het niet beter was geweest, voor den dienst een punt meer in het centrum van de stad te zoeken. De VOORZ. merkt op dat alle uitkijkpos ten, de hooiden der verschillende diensten, allen met het hoofd van den dienst zijn ver bonden. Van zijn post geeft hij dan weer regelrecht en telefonisch zijn bevelen. Zou de telefoon niet werken, dan was een meer centraal punt zeker gewenscht, doch door de telefonische verbindingen, doet het er weinig toe, waar de zetel is. Verder be staan nog plannen voor verbindingen met kleine zenders op ultra-korte golf, als de telefoon onklaar mocht worden, en dan is ook een meest snelle werking verzekerd. Spr. besluit met nog eenige inlichtingen over de werking van den dienst te geven en zegt, dat een meer centraal punt ook meer gevaren medebrengt. De hr. REEDIJK gevoelde ook het be zwaar van den heer Hollestelle. Hij heeft echter vertrouwen, dat de zaak goed beke ken is. Doch is dit, zoo dicht bij het water, geen erg kwetsbaar punt? De VOORZ. zegt, dat als geld geen rol gespeeld had, waarschijnlijk een ander ge bouw en een ander punt gekozen wes. Doch hier, mede omdat we slechts onder geva renklasse C behooren, moest getracht wor den met zoo weinig mogelijk kosten zoo veel mogelijk te doen. De heer CRUCQ vond bij de begrooting nog geen kosten voor telefoon en verdere inrichting. De VOORZ. wijst er op, dat deze kosten voor den dienst zijn, die daarvoor reeds een bedrag toegewezen krijgt. Daar de heer ECKHARDT nog een vraag in geheime zitting wil stellen wordt de vergadering geschorst. Na heropening wordt het voorstel zonder verdere discus sie of h. st. aangenomen. DONDERDAG 23 MAART. HILVERSUM I 1875 en 301,5 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gew. muz. (gr. pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroepork. en solis te. (In de pauze: Declamatie. 12.15 Ber.). 12.30 Renova-kwintet. 1.15 Orgelspel. 1.30 AVRO-Aeolian-ork. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 AVRO-Aeolian-ork. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Amusements- ork., soliste en gram. (Om 6.25 Ber.). 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dance-Band. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., radiojournaal. 8.20 Concertge- bouw-ork. en solist. (Om 9.10 Causerie) 10.20 Gram. met inl. 11.00 Ber. ANP., hier' na tot 12.00 Pop. solistenconc. HILVERSUM H, 415,5 m. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV, 7.30 VARA. 9.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram, 11.30 Rel. causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 KRO-Ork. (1.00—1.15 Gram.). 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 6.30 All Round Sextet en gram. 7.00 Ber. 7.15 Gram. (Om 8.00 Ber. ANP). 9.00 Hoorbericht. 9.45 Apollo-ensemble. 10.00 Ber. ANP, hierna actueel halfuur. 10.30 Verv. conc. 10.45 Gymnastiekl. 11.00 Verv. conc. 11.25 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 m. 11.40—11.45 Gram. 12.05 Orgelspel. 12.35 Reportage. 12.50 Ork. I.502.20 Engleman's kwintet, m.m.v. solist, 3.15 Declamatie. 3.35 Sted. ork. van Bour nemouth, m.m.v. soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Gram. 5.50 Hartley's sextet, m.m.v. so list. "6.20 Ber. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Zang. 7.20 Callender's Senior ork. 7.50 Gevar. progr. 8.35 Komische voordracht. 8.50 Uit Parijs: Piano. 9.20 Ber. 9.45 Een reis door Noord-Frankrijk. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Cabaret. 11.35 Billy Bissett and his Canadians. 11.5012.20 Dansmuz. (gr.pl.) RADIO-PARIS, 1648 m. 9.05 en 10.00, 10.25 en 11.20 Gram. 12.35 Zang. 1.30 Laurent- ork. 2.35 Kamermuz. 3.35 Zang. 3.50 Viola d'amore. 4.50 Piano. 7.25 Ellis-ork. 8.35 Piano. 8.50 Opera. KEULEN 456 M. 5.50 Gram. 6.30 Dres densch ork. 7.50 Kleinork. 9.209.50 Volks- liederenconc. 11.20 en 12.35 Kleinork. en Josef Preissler solisten. 1.302.20 Pop. conc. 3.20 Ork. m.m.v. solist. 4.50 Scho lierenkoor, en soliste. 6.00 Piano. 6.35 Win- terhulpprogr. 7.30 Ork. vrouwenkoor en so listen. 8.20 Radiotooneel. 9.35 Gram. 9.50- II.20 Kleinork. mannenkoor en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m.: 12.20 Gram. 12.50 Cabaret. 1.05 en 1.30 Dansork. 1.50 Cabaret. 2.05—2.20, 5.20 en 6.50 Gram. 7.20 Dansork. 8.20 Gram. 9.20 Symphonie- orkest, gemengd koor en solist. lO-Sd11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Radio- Ook vaorU/ Hoe eerder. hoe beter.' (Ingez. Med.) 16 Maart. ONDERWIJS. Door den heer J. W. van den Bosch, geboren te Goes, is met goed gevolg het eindexamen aan de Noëllsche Handelsschule te Osnabrück afgelegd. GEMENGDE BERICHTEN. De heer Spaanstra te Heerenveen, een bekend ver vaardiger van gedreven zilveren en gouden voorwerpen, heeft een bestelling gekregen van Paul Kruger, den president der Trans- vaalsehe repbliek, nl. een gouden boekhaak voor een bijbel. Op den haak zelf moet de „Samaritaansehe vrouw bij den waterput" uitgebeeld worden, op het eene schild „Elia gevoerderd door de raven" en op het andere „Abrahams offerande". 19 Maart. BINNENLAND. De dichter J. J. A. Goe- v'erneur, wiens 80sten verjaardag onlangs onder velerlei bhjKen van belangstelling gevierd werd, is gisteren, tengevolge van oen ernstige ingewandsziekte te Groningen overleden. Zoowel aan ambtenaren van de rijks telegraaf als aan hunne eentgenooten is net voor net vervolg verboden een winkelnering drijven. - UJ 21 Maart. GOES. Bij de gisteren verkiezing voor een iid der Provinciale Staten van Zeeland in .iet noofdkiesdistr/Ct Goes, is gekozen de zieer B. ivl. den Boer, te Goes, met 1910 ocemmen. De heer J. J. Ochtman verkreeg J.Z39 stemmen. BINNENLAND. Het Bestuur van het „Nederlandsche Gymnastiek Verbond" heeft zich tot den minister van Binnenlandsche z,aken gewend met een adres, waarin het verzoekt de noodige stappen te doen, opdat de gymnastiek onder de verplichte leervak ken der lagere school worden opgenomen. orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.35 Zang. o.bO en 7.35 Gram. 8.20 Radio-ork. en gram. j.ö5 Radio-ork. 10.3011.20 Ensemble voor oude Muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Gram. 8.10 Inl. volg. u.tz, 8.2011.20 Opera. iOm 9.10 en 10.30 Ber.). Middelburg, 21 Mrt. Groentenveiïing. onijsla 1835 e., Veldsla 5156 c., Spina zie 1227 c., Spruiten 2334 c., Witlof 17- z2 c., Koolrapen 23 c., Andijvie 2934 c., Peën 37 c„ Uien 1,53 c., Kroten 35 c., Gele Kool 810 c., Roode kool 6,5 x0 c„ Prei 719 c., alles per kg. Raapstelen x,52,5 c., Selderie 1011 c., Rabarber 11 c., Radijs 24 c., alles per bos. Goes, 21 Mrt. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten. Koolrapen 2, Kroten 1.504, Prei 8, Snijsla 1117, Spinazie 10- 20, Uien (stek) 0.602, Witlof 917, Beve landers 22.50, per 100 kg. Rabarber 16, Raapstelen 1, Radijs 23, per 100 bos. Knol selderij 2.506.50, Slaplanten 0.07, per 100 stuks. Fruit: Jonathan 2728, Zure Appels 15 per 100 kg. Rotterdam. Op de heden in het Veilingslokaal Warmoeziersstraat 3739, gehouden veiling, werden de volgende prij zen besteed: Kippeneieren 3.153.80. Aan voer 180.000 stuks. MIDDELBURG. WO 22 Mrt. Gen. Rep. 2e concert Ver. v. Instrum. Muziek; Concertz. 20.00 h. DO 23 Mrt. Uitv. Zangvereen. „Looft den Heer" te 't Zand; St. Joris 20.00 h. DO 23 Mrt. Openb. Verg. Ned. Middernacht Zending Vereen, spr. de hr. Van Munter; Bogardz. 20.15 h. DO 28 Mrt. Begroetingav. Ver. v. Jong Herv. spr. ds. Van Empel; Geb. C.J.M.V. Do. 23 Mrt. 2e Conc. Ver. v. Instrum. Mu ziek; Concertzaal 20.15 h. VR 24 Mrt. Alg. Ledenverg. Industrie en Huishoudschool; Geb. der school 16.30 h. GOES WO 22 Mrt DO 23 Mrt. Zanguitv. Z. Bevel, a Capella Koor met Meisjeskoor, „Melodia"; Schuttersh. 20.15 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 17—DO 24 Mrt.; „Sergeant Berry" en „De gevangenen van het Alcatraz eiland", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 17—DO 24 Mrt.; „Gold diggers in Parijs" en „Cabaret Wol- ga" (Verjaagde menschen) 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. DO 28 Mrt. Al«. V«rg. Zeeuwsehe Brand waarborg Mptj. van 1824; te Zierlk- Hotel Van Noppen 14,00 h, Dagblad. BureauxI Telefoon te GOES Abonnerrft f 2.30, e iflbonnem: Men il adres d«l raad vail zich daa der N.S.. lijk in <1 van de ten zij f| Raad, w stand w Zij wi een drol ling vl den, op<| nieuw al mocratiil Toen I den, he I kenaars I adres aal zien zij I bij den I karretje Hoe d men alp Maar nog. Het if I Den gen wij ons bla het droj leuze onder: begeleii stond: zoeken onder zelen r onder gen, li haling hebben 1 hebb Daar s Rouaai stond catie. Wan liberaa met al de N.S ze; wa de poli kan dq die re behoef van di rood o Nu studee I van d<É N.S.B.j kend 'I dat inl den h^ den i: verd Midde I N.S.B.j Schriel Ziedail Brood; het N| bond

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6