ZEELAND. LAATSTE BERISHTiM, (Ingez. Med.) PÓLËN. BMflEMJUID GOES. MIDDELBURG. DE KOMST VAN PRINS BERNHARD. WALCHEREN. 1UID3EVELAHD. BEURS VAN AMSTERDAM, BEURSTHSRMOMETER WOENSDAG, UW Zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog, (Ingez, Med.) Duitschland KERK EN SCHOOL, BURGERLIJKE STAND, MARKTBERICHTEN, N00R0-BEVELAND. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG DE TSJECHOSLOVAAKSCHE LEGATIE NOG NIET UITGELEVERD. Dr. Juraj Slavik, gezant van Tsjecho- slovakije te Warschau, heeft geweigerd het gebouw der legatie te ontruimen. Hij heeft een nota gezonden aan de Poolsche regee ring, waarin hij verklaart, dat hij zich nog steeds beschouwt als vertegenwoordiger van de vrije Tsjechoslovaaksche republiek en slechts er in zou toestemmen het legatiege bouw in handen der Duitsche autoriteiten te geven, op uitdrukkelijk verzoek van de Poolsche regeering. Twee Sterfgevallen. Te A k s e 1 is, nog vrij onverwachts, over leden de heer J. C. Vink, redacteur-uitge ver van de „Axelsche Courant", boekhan delaar-drukker tevens te dier plaatse. De heer Vink was tevens correspondent van ons blad voor de plaats zijner inwoning. „Het moge bekend geacht worden, aldus de A. C., dat de heer Vink enkele jaren ge leden door een ernstige ziekte werd aan getast, die veel van zijn krachten vergde. Zijn gestel wist hieraan echter weerstand te bieden, zij het ook, dat hij zich daarna I de hen in gedachten meer door Java en HR. MS. KRUISER „SUMATRA" UIT TANGER VERTROKKEN. Hr. Ms. kruiser „Sumatra" onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee C. H. Brouwer, is op 20 Maart van Tanger naar Nleuwediep vertrokken. liberale raadsleden en statenleden. A.s. Zaterdagmorgen zal in het jaarbeurs gebouw te Utrecht een vergadering plaats hebben van de vereeniging van liberale le den van provinciale staten en gemeentebe sturen, waarin o.m. zal worden besproken het onderwerp „de staten- en raadsverkie zingen", in te leiden door prof. ir. C. L. van der Bilt, wethouder te 's Gravenhage. Deze vergadering is mede toegankelijk voor alle leden van de liberale staatspartij. GEEN VLUCHTELINGENKAMP TE ELSPEET. Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat de regeering thans geheel afziet van het stichten van een centraal vluchte lingenkamp te Elspeet, dit in verband met de vele protesten, o.a. van de geheele El- speetsche bevolking, die tegen dit plan zijn gerezen. De controle ter zee gestaakt. Naar 't ANP. te 's Gravenhage van parti culiere zjjde vernam, zou het hoofdkwar tier te Londen van de noninterventie-com missie voor de controle ter zee gisteren zijn medewerkers hebben aangezegd dat de controle is gestaakt. ONREGELMATIGHEDEN BIJ EEN ZIEKENFONDS. Bode opgesloten. Op verzoek van edn officier van justi tie te 's-Hertogenbosch, heeft de gemeen tepolitie van Oss den vroegeren bode van het zieken- en verplegir.gsfonds „Onder linge Hulp", instelling van de R K. Werk liedenvereniging te Oss, voor den officier van justitie geleid, die hem een verhoor heeft afgenomen. De man, L. genaamd, heeft een gedeel telijke bekentenis afgelegd. Hij is in het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch opgesloten. Enkele weken geleden heeft de politie bij dit ziekenfonds een accoun tantsonderzoek doen instellen in verband met vermoede onregelmatigheden DE JUWEELENDIEFSTALLEN IN DEN HAAG. Twee van de vijf verdachten op vrije voeten gesteld. De rechtbank te 's Gravenhage heeft gisteren in raadkamer te beslissen gehad het al of niet verlengen van de preventieve hechtenis van de vijf personen, die zich tot nu toe in bewaring bevonden in verband met de juweelendiefstallen in de residentie De officier van justitie heeft de gevangen houding van alle vijf verdachten gevorderd, De raadkamer heeft ten aanzien van de twee verdachten Van Wijk en De Gier on middellijke invrijheidstelling gelast, ten aanzien van de overige verdachten. Vader en zoon Dessauer en mevr. Dessauer werd bepaald dat deze in preventieve hechtenis zullen worden gesteld. De verdedigers zullen van deze laatste beslissing hooger beroep aanteekenen. Aan de verdachten Van Wijk en De Gier was daderschap ten laste gelegd, aan de andere verdachten heling. vrijzinnigen huize, te Middelburg meer op zijn plaats is. Zooals men weet is de raad van Middelburg in meerderheid (negen tegen acht) links." Het dunkt ons trouwens niet zoo heel verwonderlijk dit bp een R.K. Courant te lezen, wanneer men maar in aanmer king neemt, idat juist t.a.v. zaken van, betrekkelijk ondergeschikt doch practisch belang in de gemeentepolitiek, de R.K. menigmaal veel dichter bij de vrijzinnig heid staan dan hun op dit terrein "wel eens wat steilere coalitiegenooten van rechts, Ver. Slechthoorenden. Maandagavond hield de afdeeling Goes van de „Vereeniging tot bevordering der belangen der Slechthoorenden" haar twee de vergadering in dit jaar in Hotel Centraal. Na behandeling van de agenda: het Lip- lezen en de Reünie op 10 Juni a.s. in haar Landhuis te Lunteren, kreeg de heer A. van der Have te Kapelle het woord. Hij deed zijn hoorders genieten van zpn be schrijving van zpn reis naar Indië en voer niet meer ten, volle als voorheen aan de be langen van de „Axelsche Courant" kon wij den, waarvan hp sedert 1917 redacteur uitgever was. Moeilijkheden en teleurstel lingen zpn hem in deze ruim 20-jarige pe- I riode op journalistiek- en uitgeversgebied niet gespaard gebleven, maar steeds tracht te de heer Vink uit vaste overtuiging het plaatselijk en algemeen belang te dienen. Dat deze weg niet altijd over rozen liep is, gezien ook de huidige tijdsomstandigheden, 1 begrijpelijk, doch steeds putte hij kracht uit de wetenschap, dat er naast teleurstellin- gen ook veel lief in deze functie was te be leven". Te Wissekerke op Noordbeveland is overleden de heer Leendert Kramer, ook verscheidene jaren en tot op hoogen leeftijd j een ijverig en trouw correspondent van ons blad. Zooals uit het bericht van gisteren bleek, mag worden verwacht, dat Z. K. H. Prins Bernhard Vrijdag voor de eerste maal on ze stad een bezoek zal brengen. Het was te begrijpen, dat het bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk" gisteravond direct bijeen kwam om zich te beraden, wat kon worden gedaan om aan dit eerste bezoek een feestelijk tintje te geven. Het bestuur heeft daarom besloten te trachten zooveel mogelijk vereenigingen en buurtcommissies, zoo mogelijk met haar vaandels, te kwart voor zes in de Abdij te vereenigen om daar gezamenlijk den vor- stelijken gast het welkom toe te roepen. Zosals bekend zal de Prins het diner ten huize van den Commissaris der Koningin gebruiken en daarom is voor den avond een 'fakkeloptocht georganiseerd, waarbij ook alle vereenigingen en buurtcommis sies, zoo mogelijk met vaandels en fakkels tot deelname zijn opgewekt. Deze optocht zal te half tien op de Markt worden opgesteld en gaat van daar langs de Markt, Noordstraat, Hofplein, Wage- naarstraat en Balans naar de Abdij, waar voor den Prins wordt gedéfileerd. De tocht wordt dan voortgezet langs Balans, Span- jaardstraat, Singelstraat, Brakstraat, Nieu we Brug (Prinses Beatrix-brug), DwarS- kade, Korte Delft, Lange Delft, Graven' straat, Varkensmarkt, Gortstraat, Markt, Langeviele, Beddewijkstraat, Vlasmarkt, Markt. Waar het bestuur ook in deze weer ac tief is, wekken wij gaarne de burgerij op door het uitsteken van de vlag, het zich tooien met Oranje en het des avonds ver licht laten van winkels en huizen op de route, die de optocht neemt, uiting te ge ven aan de vreugde over de aanwezigheid van den Gemaal van onze Kroonprinses. Bali, alles verduidelijkt door een zelf op genomen film. In het bijzonder werd men getroffen door de prachtige kleurenfilm van Bali. De voorzitter bracht den heer Van der Have den hartelijken dank der af deeling. 25-Jarig bestaan Coöp. Boerenleenbank. SINT-LAURENS. Van het verenigings gebouw van de Coöperatieve Boerenleen bank alhier wappert heden de driekleur in verband met het 25-jarig bestaan van deze voor de gemeente en omgeving zoo be langrijke instelling. Hedenavond zal in een te houden algemeene vergadering het feit eenigszihs feestelijk worden herdacht. SINT-LAURENS. In de gisterenavond ge- I houden ledenvergadering van de Chr. Hist, f Kiesvereeniging werd de candidatenlijst voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad als volgt samengesteld: 1. J. Wonder gem; 2. J. Vader, 3. A. Wat- I tel, 4. J. Koole Jzn., 5. J. Koole Dzn., 6. J. Wouterse, 7. H. Hillebrand. TELEGRAM-ADRES: „WAARHEID." Wolf aartsdijk onbetrouwbaar? Het is een rare kwestie met die N.S.B.-lijst, die op het Stadhuis te Goes ingediend is. Twee en veertig achtens waardige en betrouwbare inwoners van Wolfaartsdijk stelden eenige N.S.B.-ers candidaat voor de Provinciale Staten. Er zijn van die haarklovers, die deze Wol faartsdijkers heelemaal niet achtenswaar dig en betrouwbaar vinden, alleen reeds omdat ze N.S.B.-er zijn, in elk geval N. S.B. sympathieën koesteren, in elk ge val niets tégen de N.S.B. hebben. Maar dat is een kwestie van politieke smaak. Er zijn er ook, die het opmerkelijk vin den, dat vele van die Wolf aartsdijkers afhankelijk zijn van één der N.S.B.-voor lieden, die spreken van „terwille van de smeer likt de kat de kandeleer", maar dat is ongetwijfeld kwaadsprekerij. Het laat zich hooren dat die N.S.B.-voorman, Amsterdam 1936-3 99%—99% Zeeuws. Hyp. B-3% 99%99% Cities Service Cy. P. 1958 5 53%—53% A Amsterd. Bank 122%121 A Ned. Gist- en Spiritusf. 452 A De Schelde N.B. 4241% C Am. Smelt en Ref. 32%31% A Houth. Alberts 96 C Chesapeake en Ohio 27%26% C Pref. Kansas City South 13%13 C Union Pac. Rr. 75%—76% C Int. Nickel Cy. 37%—37 Ned. 38 1000-3 99%—99 O. Indie 37 1000-3 97%—97% Engeland 1960-90 4 77%—76% A Koloniale Bnk. 148140 A N.I. Hbk. 600 114%—113% C Ned. H. M. 1000 126—125% A v.Berkels Pat. 4645% C Calvé-Delft 82%—82 A Lever-Bros Unilever 130%125-% A Philips Gem. B. afg. 198—190%-94% C Am. Car Foundry 19%19-% C Anaconda Cop. 21%20%-% C Bethlehem St. 50% ^9-% C Kennec Copper 27%26%-% C Rep. Steel 14%—13%-% C U. States St. C. 43%—41-% C North Am. Cy. 17%—17 A Kon. Petr. Mpij. 302%—295%-98 C Contin. Oil Cy. 20%—20V8 C Phillips Petr. Comp. 28%28% C Shell Union O.C. 9%— 9%-9% C Tide Water Ass. Oil 10%—10-% A Ned. Scheepv. U. 105%—103%-04 A H.V. Amsterdam 406%392-99 A Java Cult. Mij. 170167 A N.I. Suiker "U. 198%—192% A Deli Batavia 190—175 C Deli Mij. 1000 205—195 HVA Markt KoninkL Rubber (Wettig Suiker Amerika Obl.Markt Schepen Tabak gedeponeerd .i A Senembah 201 C Baltimore en Ohio 4%4%-4% C Southern Pac. Cy. 12%11%-12 A Southern Rlw. 13%13 A Amst. Rubb. C. 195%186%-91% A Deli-Bat. Rubb. 132%132-31 A Hessa Ruber 110106 A Serbadjadi SR. 9288%-89 Londen Berlijn Parijs Brussel New-York WISSELKOERSEN. Heden. Gister 8.82% 8.82% 75.32% 75.50 4,99 4.99 31.70 3L70 1.88% 1.8 DE STRANDING VAN HET S.S. „FORT DE SOUVILLE." Het schip zal waarschijnlijk van middag vlotkomen. In den afgeloopen nacht bij vloedtij hebben sleepbooten tevergeefs getracht het nabij Nieuwersluis gestrande stoom schip „Fort de Souville" vlot te sleepen. Wel bleek, dat men het schip in een eenigszins gunstiger positie heeft kunnen verplaatsen. De kans is groot, dat van middag, met hoog water, het schip' vlot gesleept kan worden, omdat dan de wind van Naord-Noord-Oost tot Zuid-West om- geloopen zal zijn en er daardoor minder deining aan de kust is. Er zouden vanmid dag acht sterkere sleepbooten aanwezig zijn om het schip vlot te sleepen. Vanwege het bestuur van den polder, zal thans 20.000 cautie in plaats van 6000, zooals aanvankelijk was bepaald, worden verlangd voor de aangebrachte schade aan de paalhoofden en oeverver dedigingswerken. PRINS BERNHARD KOMT NAAR IERSEKE. Naar wij vernemen zal Prins Bernhard Zaterdagmorgen te half elf te Ierseke aankomen en aldaar een oesterbedrijf, en wanneer de tijd het toelaat ook een mos- selbedrjjf bezichtigen. Te kwart over elf zal de Prins weer uit Ierseke vertrekken. aan de menschen waar hij regelmatig mee in aanraking komt, de N.S.B.-beginsê'en I £)e aanslllitiné VRIl Memel bil Jw«v«winlc< rvz-mrl i (Tol OCrr) £»T1 flllS 1SB 1 1 1 drommels goed heeft uitgelegd, en dus is het ook begrijpelijk, dat ze in zoo ver- dacht, we meenen in zoo opmerkelijk groot percentage, het heilzame van deze beginselen leerden inzien. Neen, die twee en veertig Wolfaartsdijkers konden, des alniettemin, achtenswaardige en betrouw bare menschen zijn. Maarnu wijzen die twee en veertig Wolfaartsdijkers iemand als hun gemach-Dg Littausche tro hebben in den af_ tigde aan, die heelemaal met bestaat!...... Reuter meldt uit Memel: Men acht de overdracht van het Memelgebied aan Duitschland sedert hedenochtend acht uur officieel geschied. Overal zijn de haak- kruisvlaggen uitgestoken ter eere van de Duitsche troepen, welke naar men verwacht hedenmiddag zullen binnenrukken. -Zondag deed ds. W. F. M. Lindeboom gekomen van Serooskerke (W.) zijn intrede bij de Geref. Kerk te Aduard na bevestiging door ds. J. v. d. Linden te Ten Post. Ds. Lindeboom Kad tot tekst gekozen Rom. 1 vers 11 en 12, in verband waarmee gehandeld werd over den "In houd, het doel en het karakter van de prediking. De nieuwe predikant werd toe gesproken door ouderling Hoeksema na mens de gemeente; ds. Stadig van Ezinge namens de classis, en den burgemeester. Voor beide diensten was veel belangstel ling. Middelburg, Bevallen: J. Wattel geb. Glas d. Overleden: W. Poppe 72 j. wedn. J. M. Moorman; I. D. J. Maas 69 j. wedn. T. G. Akkerman. Goes. Getrouwd: J. H. Smit jm. 35 j. te Kloe- tinge en M. de Jonge jd. 25 j. (D.Z.) Oostburg, 22 Maart. Op de graan markt was de aanvoer gering. Gerst 7.758, haver 66.50, erwten 9.7510.40, maanzaad 2728. 480STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 21 Mrt. Ie Klasse, 2e lijst. Hooge prijzen: 5000: 13387 1500: 10137 1000: 9453 12857 Prijzen van 20. 7729 13251 13293 Burgemeestersvacature Wanneer iemand naar een burgemees terszetel dingt, dan pleegt hij dat niet aan de groote klok te hangen. Toch wordt hel hoe langer hoe meer gewoonte wij kunnen niet verklaren, die nieuwe ge woonte toejuichenswaard te vinden can didates mogelijke candidaten, ernstige c.q. ernstig in aanmerking komende, can- didatép voor onbezette burgemeestersze tels in de pers te noemen. Helaas blijkt dit niet altijd zonder grond ook te zijn, en wie zich dan, uit ingetogenheid, onthield van het meedoen aan deze geruchtenver- melderij, die komt helaas wel eens achter aan. Zooals wij hebben ondervonden hij het niet-overnemen uit een ander blad van de a.s. benoeming van den heer Fern hout te Bussum, bijvoorbeeld. Onmiddellijk na het bekend worden van die benoeming begonnen hier ter stede de geruchten over „mogelijke candidaten" yoor Middelburg te loopen. Dat lijstje, controleerbaar op de zuiverste veronder- stellarij en, dikwerf, op niets anders, ge grond, werd met den dag, met het uur zelfs, langer endwazer. Het „Dag blad van Noordbrabant en Zeeland" meent nu echter goed te doen, enkele van die namen als „mogelijke candidaten" te pu- bliceeren: „Het meest hoort men, aldus dit blad, de namen noemen van mr. P. T e 1 1 e g e n, burgemeester van Ter- neuzen, mr. Van Dusseldorp burgemeester van Goes, jhr. Schuur- beque Boeye, burgemeester van Zieriksee en jhr. De Casembroot, burgemeester van Westkapelle." Het zou ons niet moeilijk vallen aan dit viertal nog een tiental, of, naar ver kiezing, meer „papabili" toe te voegen als curiosum vermelden wij bv. dat ook onze secretaris-generaal mr. drl K. J. Frederiks himself op dit kletslijstje para deert!! maar dit zou toch al te zinne loos zijn. Wel dunkt ons echter, mede in verband met wat wij gisteren schreven, van be lang de erkenning van dit R.K., dus recht sche blad: „Hoewel de omstandigheid dat burge meester Fernhout anti-revolutionnair was, tot geen bijzondere moeilijkheden bij het stadsbestuur aanleiding gaf, is men toch over 't algemeen van gevoelen, dat gezien de gezindheid der bevolking, een man van Het staat er duidelijk, iedereen kan het ter Goesche griffie gaan bekijken,, „onder- geteekenden, (dat zijn de twee en veertig Wolfaartsdijkers) wijzen a]s hun gemach tigde aan: J. A. Dekker -te Goes en als diens plaatsvervanger A. J. Klootman te Goes.'' En die mijnheer Klootman bestaat niet. Dus, hoe nu met die Wolfaartsdij kers? Is iemand, die tegen U zegt: „in dien noodig zal mijnheer Klootman, U weet wel, die A. J. Klootman te Goes, als mijn gemachtigde optreden", ook nog achtenswaardig en betrouwbaar als U dan nader blijkt, dat die mijnheer A. J. Kloot man heelemaal niet bestaat? Het is natuurlijk ook mogelijk, dat die Wolfaartsdijkers maar teekenden en .er heelemaal niet naar keken wie ze als hun gemachtigde aanvoeren. Hun betrouw baarheid zou daarmede eenigermate gered zijn. [Dit is wel de waarschijnlijkste op vatting. Hoofdred.l Mogelijk is ook, dat ze in gemoede geloofden, op gezag van hun hooggeplaatste voormannen, dal er een A. J. Klootman te Goes bestond. En een derde mogelijkheid is, dat er, toen die Wolfaartsdijkers de lijst teekenden nog „A. J. Klooté'1' stond, en één der N S. B.-voormannen dat later, op eigen ge zag, maar veranderde in A. J. Klootman. De massa is immers toch alleen maar noodig om te teekenen en [„Ja"] te stem men? Zoo spoedig de vermaledijde „helft plus één" van de massa achter de N.S B. staat, reduceert ze zich daarmede toch tot 0. Maar daarover thans niet. Het gaat thans om de betrouwbaarheid en achtenswaardigheid van Wolfaartsdijk, wat veel belangrijker is. Wat is waarheid? Wezen die Wolfaartsdijkers iemand als hun gemachtigde aan die ze wisten dat niet bestaat? Dachten ze dat die miju heer wel bestond? Of veranderde één der N.S.B-voormannen op eigen houtje, en zonder de twee een veertig onderteeke naars daar in te kennen, dat A. J. Klooté in A. J. Klootman? Wat is waarheid? Mogelijk kan een telegram naar Utrecht onder het adres „waarheid" licht brengen! Aanrijding. KORTGENE. Op den provincialen weg KortgeneGeersdijk fietste Dinsdagmiddag de scholier B. Priester van school naar huis. Toen hjj de ouderlijke woning be reikte stak hij zonder richting aan te geven den weg over. De jongen werd door een hem achterop rijdende auto aangereden en geloopen nacht het gebied verlaten. Terwijl alle kerkklokken luiden, trekken leden van de S.A. zingend door de straten, toegejuicht door de bevolking. Den gehee- len ochtend cirkelt een Duitsch bombarde mentsvliegtuig boven de stad Memel. De Littauers daarentegen pogen de stad te ver laten. Een onafgebroken stroom van voer tuigen met bagage is op weg naar Littauen. Vanochtend hebben de Duitschers de ha ven, het post- en telegraafkantoor en de re- geeringsbureaux bezet. Vanavond zal de leider der Memelduitschers, Neumann, een parade afnemen. Vreugdebetoon in Oost-Pruisen. In Tllsit, de grensstad van Oost-Pruisen, vormde zich vanmorgen een groote stoet juichende lieden, die over de Memelbrug het Memelgebied binnentrokken. De Littau sche grens- en douaneposten hebben bun dienst reeds gestaakt. Ook in Koningsberg heeft de bevolking uiting aan haar vreugde gegeven over den terugkeer van het Me melgebied. Van alle huizen waait de haakkruisvlag. VERRASSING TE BERLIJN. Het bericht over de aansluiting van Me mel bij Duitschland heeft te Berlijn de be volking verrast aangezien men niet was voorbereid door een campagne van voor bereidende maatregelen. De bevolking stak onmiddellijk de vlaggen, welke eerst giste ren waren ingehaald na de viering van de inlijving van Bohemen en Moravië, weer uit. In officieele Duitsche kringen verwacht men geen verzet in het buitenland tegen de aanhechting van Memel, aangezien Littau en vrijwillig heeft toegestemd. Men verwacht dat Hitler met de Duit sche troepen het Memelgebied zal binnen- tegen den grond geworpen. Hij liep een over het gebodene. wonde aan het hoofd op, terwijl ook zijn schouder pijn deed. De fiets werd geheel vernield. Dinsdagavond was de toestand van den knaap bevredigend. Den chauffeur treft geen schuld. 2EEUWSCB-VUMDERER W.D. SCHOONDIJKE. De plaatselijke afdee ling van den bond van staatspensionnee- ring heeft in hotel De Zwaan een feest- vergadering gehouden. Na èen openings woord van den voorzitter, den heer J. de Goote, heeft de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" het tooneelstuk „Als de winter komt" opgevoerd. Na de pauze volgde het komische stuk „Het spook van de vrijburcht." De vele belangstellenden toonden zich zeer voldaan rukken. Ook verwacht men, dat de vloot aan de feesten zal deelnemen, aangezien dit de eerste keer is, dat een gebied dat aan de zee grens, is ingelijfd. STAATSLOTERIJ. (trekking van heden) 400: 5566 15755 Vergadering van Woensdag 22 Maart. Voorzitter de heer J. Onderdijk, waarne mend burgemeester. Aanwezig alle leden. Medegedeeld werd, dat de minister van, justitie geen termen vindt om een ver vroegde periodieke verhooging van den Commissaris van politie te bevorderen. Eervol ontslag. De vergadering verleende eervol ontslag aan den hr. M. Fernhout als onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken stand en als lid der commissie van beheer van den. MiddelburgVlissingschen rijweg, Benoeming tijdelijk wethouder. Thans was weder aan de orde de benoe ming van een tijdelijk wethouder voor den duur der burgemeestersvacature, welke be noeming in de vergadering van 14 Maart is aangehouden. De heer PAUL meende, dat het de be doeling is, om iemand te benoemen, als de raad het wenschelijk jacht. Spr. be twijfelde dit en ook de noodzakelijkheid. Zeker is het mogelijk als de vacature bijv. 4 maanden duurt en ontstentenis van den wethouder, kan en mag er voorzien wor den. Het is niet makkelijk zich in 3 of 4 maanden in te werken en eventueel uit zijn werk moet treden. Mevr. WEIJL meende, dat het een moei lijk punt is. Maar als er een op reis is, en die andere bijv. griep heeft, en dan is het nog moeilijker zich in te werken. Daarom is het beter er nu een te benoemen, die zich dan eenigszins inwerkt. De heer DEN HOLLANDER sprak na mens alle leden van de rechterzijde, en zei- de, dat men verleden week aanhouding vroeg, in de eerste plaats omdat als men iemand tijdelijk benoemd hij toch zich niet op de kwestie moet werpen. In "net in Dec. 1933 begonnen burgemeesterslooze tijdperk heeft men ook zonder tijdelijk wethouder kunnen werken. Spr. meende ook, dat men moet wachten met zulkeen benoeming tot het werkelijk dringend noodig is door ziek te van een der wethouders. De heer PORTHEINE heeft een andere opvatting en wil juist de wethouders eeni- gen steun in hun werk geven elders heeft men 'veelal drie wethouders. De raadsle den hebben toch eenigen kijk op de za ken en kunnen werken onder leiding van de zittende wethouders. Het zal hen steunen bij het doen van voorstellen als men dit doet namens een college van drie. De VOORZITTER zeide, dat de meenin gen bij B. en W. niet geheel dezelfde waren, maar men kwam tot overeenstemming den Raad uitspraak te laten doen. Men is reeds aan het werk voor de voor ziening in de vacature en er is geen sprake een bepaald onderdeel aan een tijdelijk wet houder te kunnen opdragen. Men wilde het punt van bepaalde zijde weder op de agenda handhaven, maar nu spraken de heeren Paul en Den Hollander in den geest van afvoeren van de agenda. De heer BOASSON zeide, dat men in 1933 ook niet verwacht had, dat het zoo lang zou duren en dan is de vraag, of men dit wetende, niet moet overgaan of men weer zoolang met zijn tweeën belangrijke beslis singen moet nemen. Vooral bij ziekte van een der wethouders kan men niet onmid dellijk een Raad bij elkaar roepen. Het voorstel om dit punt van de agenda af te voeren werd aangenomen met 12 te gen 5 stemmen. Tegen de liberalen de V.D. en de heer Heemskerk. Zoo noodig zal er een spoedvergadering belegd worden om een derde te benoemen. (De zitting duurt voort.)

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2