HIDDELBURGSCHE COURANT KEELPIJN HP for&trtitctuXe GOESCHE COURANT Memei Ook Al Weer Duitsch Geworden. Volledige aanhankelijkheid aan de politiek van de as Rome-Berlijn. De verklaring der vier mogendheden. Amerika zou gelijke ver klaring afleggen. De Duitsche bescherming van Slovakije. Britsche verontwaardiging jegens Duitschland. Troepenbewegingen in Roemenië. Het^bezoek van president Lebrun aan Londen. iummi Fietscape 4.25, 4.75. Mooftman Jr., Vlasmarkf M'burg. Een communiqué van den Grooten Fascistischen Raad. Dagblad. Uitg. N.V. DeMiddelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f. 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg er> Goes 18 ct. NUMMER «S. TWEE BLADEN. WOENSDAG 22 MAART 1989. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezoader, mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct, De ministerraad van Littauen beeft besloten het Memelge- b i e d „vrijwillig" aan Duitsch land af te staan, binnen enkele da gen. Littauers en Joden ontvluchten halsoverkop de stad. De Littausche minister van buitenland- sehe zaken Urbsys was naar Rome geweest, vermoedelijk om de kroning van den Pans bij te wonen. Toen hij terugkeerde naar zijn land, de ten Noorden van Oostpruisen aan de Oostgrens gelegen staat die eerstge noemd deel van Estland en Letland scheidt, kreeg hij onderweg een briefje of hij niet eens even bij zijn „collega" Von Ribbentrop wilde aankomen voor een amicaal praatje. Welja, zeide Urbsys, met genoegen. Toen de heeren elkaar de hand gedrukt hadden, zei Von Ribbentrop: kijk eens, waarde vriend, wat zoudt gij er van denken, als Ge de Oostzeehavenstad Memel met een stukje er om henen eens aan Duitschland af- stondt? O, geheel vrijwillig en vriendschap pelijk natuurlijk, maar voor geval ge n i e t tot deze amicale regeling bereid zoudt zijn, ja, dan zou het wel eens kunnen zijn, dat wjj ons gedwongen zouden gevoelen onze legertroepen te laten opmarcheeren. En, zouden we bij een vriendschappelijke rege ling bereid zjjn onze troepen aan de grens van het Memelgebied halt te laten houden, bij een n i e t-amicale regeling van het geval zouden we U niet kunnen garan deeren, dat ze daar halt hielden! Dit is, waarde vriend en ambtgenoot, geen ultimatum, geen bedreiging verre van dat! het is niets anders dan een voorstel tot heel gemoedelijke en rechtvaar dige regeling van een aangelegenheid kreeg de correspondent van Reuter een ontkenning van het bericht, dat de Lit tausche troepen geëvacueerd zouden zijn; maar op het spoorwegstation werden lange rijen wagons geladen met militaire uitrus tingstukken Groote vreugde? Het D.N.B. meldt uit Memel, dat, toen hedenochtend te acht uur bekend werd, dat tusschen Duitschland en Littauen een overeenkomst bereikt was over het terug geven van het Memelgebied aan Duitsch land, een groote vreugde onder de bevol king ontstond; de sirenes van de schepen in de haven loeiden en overal werden de klokken geluid. Overal werden de haakkruis-vlaggen ge- heschen en een groote menschenmenigte trok door de straten. Reeds te negen uur werd op de Markt een groote vreugde-betooging gehouden, volgens dit bericht. Toen werden er telegrammen gewisseld en aan de pers gestuurd. Wel een ultima tum, geen ultimatum, wel een vergadering van de volksvertegenwoordiging, géén ge heime vergadering van de volksvertegen woordiging; verklaringen van premiers en gouverneurs Inmiddels zorgde Duitschland voor de noodige troepenconcentraties aan de Lit tausche grens „om de orde te herstellen als er in Littauen eens onlusten mochten uitbreken" terwijl de Littausche solda ten in Memel hun boeltje pakten en met treinenvol het Littauer binnenland in trok ken Tot hedenmorgen om 7 uur de alarmbel van de telexmachines op de redactiebu- reaux der Nederlandsche dagbladen ratel de: Memel is aan Duitschland afgestaan! Het desbetreffende bericht van het Deut sche Nachrichten Büro luidt als volgt: De ministerraad van Littauen heeft, nadat de minister van buitenlandsche za ken, Urbsys, verslag had uitgebracht van zjjn onderhoud met den Duitschen minis ter van buitenlandsche zaken, Von Ribben trop, waarbij Von Ribbentrop had voorge steld het Memelgebied vrijwillig aan Duitschland terug te geven, besloten dit verzoek in te willigen. Dit besluit is nog denzelfden dag ter ken nis van de Littausche Sejm (Kamer) ge bracht. Woensdag zal een Littausche delegatie naar Berlijn vertrekken om de overdracht van het gebied te regelen. Een verklaring van de regeering. In den nacht heeft de regeering van Littauen daarop een verklaring gepubli ceerd; waarin o.m. gezegd wordt: „Nadat de minister van buitenlandsche zaken, op 21 Maart te Kaunas de hoofd stad van Littauen was teruggekeerd, heeft hij in den ministerraad, welke van 14 tot 19 uur vergaderde, verslag uitge bracht van het resultaat van zijn bespre kingen. Hieruit bleek, dat de Duitsche minister van buitenlandsche zaken uit naam van de Duitsche regeering aan de regeering van Littauen voorgesteld heeft het Memelge bied aan Duitschland terug te geven. Hij noemde dit de eenig doeltreffende op lossing, welke den vrede kon dienen en voegde hieraan toe, dat indien dit terugge ven tot stand kwam langs den weg van vrije overeenstemming, Duitschland op zeer Schaal rekening zal houden met de hrrsche belan?en van Littauen in de haven van Memel. onMfMttfll-7V°n Ri.bbentrop merkte verder mins* 6 r,egebnS ook in overeenstem ming was met den duidelijk kenbaar ge- mel nokWenSCt>'an de Polking van Me- ™e'; 9?* Yees hlJ er op, dat deze oplossing zee? dienstig zou zijn voor de goede be- £22ngen. tu?sche" beide landen in de toe- f herinnerde hij aan den hekenden kW f ^6!le Meme'duitsche bevol king, tot het Rijk terug te keeren De stemming in het Memelgebied was dusdanig, dat de regeling van het vraag- tuk op den door Duitschland voorgestel- oen grondslag, dringend noodzakelijk was Vonmwbbebn°troïgen V°°rk°men' aldua VPv,„ Joden en Littauers vluchten. beslot^",d^dat de Littausehe regeering vaarden I uitsehland's eischen te aan- -SV^lT^elgebied vrijwel on- looze Joden 1 T •!?Veren'vertrokken tal- stad. n auers in paniek uit de den''avrinri'6 Joden waren gisteren tegen tiori van M veijtrokken- Het spoorwegsta- telingen was gisteravond vol vlueh- den in de tr .rachtten een Plaatsje te vin- waren fl e,aen' Alle beschikbare auto's die wetr door Joden en Littaures die weg wilden. Brj een bezoek aan de militaire barakken De tekst wordt bestudeerd door de betrokken mogendheden. Reuter meldt uit Londen: De gezamen lijke verklaring, waarin zal worden aange kondigd, dat de vier mogendheden solidair zullen zijn in geval van verdere Duitsche daden van agressie, welke verklaring door Groot Brittannië bepleit wordt, zal waar schijnlijk in algemeene termen worden ge steld, aldus schrijft een diplomatieke waar nemer. Er verluidt, dat het document geen bepaalde verplichtingen of uitgewerkte clausules zal behelzen. De tekst wordt be studeerd door de vier betrokken regeerin gen, n.l. Engeland, Frankrijk, Rusland en Polen. Volgens Associated Press wordt van be trouwbare zijde te Washington verklaard dat, wanneer de voorgestelde anti-agressie verklaring te Londen wordt onderteekend, Amerika bereid zou zijn een gelijke ver klaring voor zichzelf af te leggen. Zij zal niet meer dan een garantie zijn. De Slovaaksche minister Durcansky heeft Reuter een uiteenzetting van den nieuwen Slovaakschen staatsvorm gegeven. Hij ver klaarde door minister-president Tiso ge machtigd te zijn een verdrag met Duitsch land te teekenen en over dit verdrag is reeds volledige overeenstemming bereikt. De Duitsche bescherming zal niet veel meer dan een garantie zijn. Binnen de perken van de omstandigheden en de noodzakelijk heden van het land zal Slovakije een eigen gewapende macht handhaven: het zal een klein diplomatiek corps met gezanten of zaakgelastigden in de groote hoofdsteden behouden. Slovakije zal een eigen valuta hebben en een tolunie met Duitschland zal niet noodzakelijkerwijs tot stand behoeven te komen. Over de economische betrekkin gen met Duitschland zal later worden be slist. De besprekingen over het terugtrek ken der Duitsche troepen naderen haar voltooiingen. De oude nationale vlag zal in eere hersteld worden. Baron von Nenrath zal het slot te Praag bewonen. De „protector" van Bohemen en Mora- vië, baron Von Neurath, zal het slot te Praag bewonen. De vertrekken in het eerste deel van het slot zullen worden ontruimd om plaats te maken voor de kanselarij. De kanselarij van staatspresident Hacha zal aan de derde binnenplaats gelegen zijn. DE MARK WORDT IN OMLOOP GEBRACHT. Uit Praag: In een snel tempo wordt Duitsch geld in omloop gebracht. De Mark wordt reeds op de stations, in de trams en de winkels in betaling aangenomen. COMMISSARISSEN IN JOODSCHE BEDRIJVEN IN MORAVIë. Havas meldt uit Brünn: Bij decreet heeft de nieuwe regeering van Moravië gelast speciale commissarissen te benoemen in de Joodsche bedrijven, ook is verboden geheel of gedeeltelijk Joodsche zaken te koopen of te huren. De Duitsche autoriteiten willen zoo voorkomen, dat wijziging intreedt in Joodsche bedrijven voor de anti-se- mie tische maatregel e n w o r- den toegepast, welke ook in Duitschland worden toege past. HET RELAAS VAN DE „DAILY TELEGRAPH" OVER HACHA'S BEZOEK AAN BERLIJN. Duitsche tegenspraak. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: „Tee- kenend voor het gebrek aan skrupules, waarmede van Britsche zijde thans weer naar de leugen gegrepen wordt om een anti-Duitsche stemming te verwekken, noemt men hier een bericht van den diplo matieken correspondent van de „Daily Telegraph", waarin een relaas van het on derhoud te Berlijn tusschen Hacha, Tsjwal kofski, Hitier, Goering en Von Ribbentrop wordt gegeven. Dit maakwerk, aldus wordt hier verklaard, dat in alle details zuiver het product van fantasie is, draagt zóó dui delijk het stempel van de leugen en ver raadt zoo openlijk het doel, dat daarmede In de zegepraal van hoogere over lagere geluksidealen ligt de cultureele vooruitgang. Hendrik de Man. nagejaagd wordt, dat het overbodig zou zijn er van officieele zijde stelling tegen te nemen. Opmerkelijk is het, dat dit product geschreven werd hoewel men wist, dat de radio-omroep te Praag, nog vóór Hacha te Berlijn was aangekomen, mededeelde, dat de president voornemens was de verklaring van hereeniging van Bohemen en Moravië in het historische verband met het Duitsche rijk mede terug te brengen". Belangrijke bestellingen van Duitsche firma's geweigerd. De in Groot Brittannië veroorzaakte verontwaardiging over de door Duitschland toegepaste politiek van geweld jegens Tsjechoslovakije komt tot uiting in een steeds vijandiger houding ten aanzien^ van handhaving der economische Britsch-Duit- sche betrekkingen. Gisteren werd te Lon den vernomen dat de industrieelen in Lancashire belangrijke bestellingen op ka toenen stoffen van Duitsche zijde gewei gerd hebben, pit besluit is des te veelbetee- kenender, zoo zegt men in industrieele kringen, daar de Duitsche firma's bereid waren voordeelige prijzen te betalen en de aangeboden contracten veel belangrij ker waren dan die, welke kortelings wa ren aangegaan. De in Engeland gevoelde ergernis ten aanzien van de Tsjechoslovaaksche ge beurtenissen komt eveneens tot uitdruk king in talrijke ingezonden stukken in de dagbladen. De schrijvers bepleiten diverse maatregelen om een einde te maken aan het koopen van Duitsche goederen in En geland. Sommigen gaan zoover, dat zij de haven arbeiders voorstellen te weigeren Duitsche goederen,die in Engelsche havens aan komen, te lossen. DE AMERIKAANSCHE NOTA AAN DUITSCHLAND. Weigering erkenning van wettig heid van Duitsch protectoraat over Bohemen en Moravië. Uit Washington: In de Amerikaansche nota aan Duitschland, waarin geweigerd wordt de wettigheid te erkennen van het Duitsche protectoraat over Tsjechoslova kije wordt o.m. gezegd: „De règeering der Vereenigde Staten heeft er kennis van genomen, dat de bedoelde provincies thans de facto onder bestuur der Duitsche au toriteiten staan. De regeering der Ver eenigde Staten erkent niet, dat er eenige wettige basis bestaat voor den aldus aan gegeven status." Een ambtenaar van het staatsdeparte- ment heeft verklaard, dat de regeering der Vereenigde Staten weigert de wettig heid te erkennen van Hitiers daden je gens Tsjechoslovakije, hetgeen geacht' kan worden tevens betrekking te hebben op de diplomatieke vertegenwoordiging van Tsjechoslovakije. De Tsjechische legatie te Washington is nog open, na de weigering van Hurbar om haar uit te leveren aan de Duitsche au toriteiten. Gisteren zijn de militaire voorbereidin gen in Roemenië voltooid met de verster king van het eerste en het tweede leger corps, welke resp. te Craiova en Boeka rest liggen. De Roemeensche regeering heeft besloten in het grensgebied verschei dene contingenten reservisten te concen- treeren, teneinde de sterkte der dekkings troepen aan te vullen. Deze contingenten zullen op aanzienlijken afstand van de grens blijven. Zij schijnen bedoeld te zijn als steun voor de strijdkrachten in eerste linie. De handelsonderhandelingen tusschen Roemenië en Duitsch land onderbroken. Uit Boekarest: De handelsonderhandelin gen tusschen Roemenië en Duitschland zijn onderbroken. Wohltat, de leider der Duitsche delegatie vertrekt heden of morgen naar Berlijn om nieuwe instructies te halen. Te Boekarest schijnt men van oordeel, dat de zaak een te sensationeele wending heeft genomen, en dat het voor alles wen- scheljjk is, de oplossing van de tegenwoor dige crisis af te wachten. VREES VOOR DE ONTWIKKELING VAN DEN TOESTAND IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph schrijft, dat een zekere vrees bestaat, dat thans de ontwikkeling van den toestand in de Middellandsche Zee onmiddellijk gericht zal zijn tegen de be langen van Engeland en Frankrijk. Hij voegt hieraan toe, dat men veronderstelt, dat de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Attolico, een uitvoerig schrijven van Hitier aan Mussolini moet overbrengen, waarin de volledige steun van Duitschland wordt be loofd bij onmiddellijke eischen, welke Italië wil stellen. Terugroeping van consulaire en diplomatieke vertegenwoordigers verzocht. De „German American League for cul ture of Northern New Jersey" heeft een petitie aan het departement van staat te Washington gericht, waarbij Roosevelt ge vraagd wordt alle diplomatieke en con sulaire vertegenwoordigers uit Duitsch land terug te roepen, alle bezittingen der nationaal-socialisten in de Vereenigde Sta ten te regelen en een embargo toe te pas sen op den geheelen Amerikaanschèn uit voer naar Duitschland. De Liga telt 100,000 leden. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwaar bewolkt met opklaring, plaatselijk enkele lichte buien, matige, tij delijke krachtige meest Westelijke wind, weinig verandering in temperatuur. UKKEL: Vrij sterke wind uit Z.W. tot W. richtingen, afwisselend opklaringen en zwaar bewolkte hemel, regen en plaatselijk sneeuwbuien, vrij koud, plaatselijk nacht vorst. Do 23 Mrt. Zon op: 5 h. 59; onder: 18 h. 16. Licht op: 18 h. 46. Maan op: 6 h. 41; onder: 21 h. 18. E.K.: 28 Mrt. Hoog- en Laagwater te Vllssingen: Hoogwater. Laagwater. Woensdag 22 2.03 14.27 8.44 20.41 Donderdag 23 2.32 14.56 9.14 21.15 Vrijdag 24 S 3.05 15.30 9.45 21.49 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. >jux Hoogwater. Laagwater. Woensdag 22 4.01 16.21 9.39 21.50 Donderdag 23 4.33 16.53 10.08 22.20 Vrijdag 24 5.05 17.27 10.40 22.55 Een bijzonder hartelijke ontvangst. De ontvangst van den president der Fran- sche republiek in de Engelsche hoofdstad is gisteren zeer hartelijk geweest. Een groote menigte juichte den president en mevrouw Lebrun luide toe. President Lebrun werd bij zijn aan komst te Dover gistermiddag begroet door den hertog van Gloucester. In een specialen trein vertrokken de gasten met hun ge volg naar Londen. Bij aankomst aan het Victoriastation aldaar waren de koning en de koningin van Engeland ter verwelko ming aanwezig, evenals een groot aantal hoogwaardigheidsbekleders, o.m. Chamber lain, Lord Halifax, en de lord Mayor van Londen. Nadat president en mevrouw Lebrun de koning en de koningin en de overige leden der koninklijke familie, nl. den hertog en de hertogin van Kent en de hertogin van Gloucester de hand hadden gedrukt ver liet het gezelschap het station om zich in de gereedstaande rijtuigen naar het Bu- chingham Palace te begeven. Een dichte menigte stond langs den weg geschaard en juichte de koninklijke famiile en de gasten enthousiast toe. Bij aankomst aan het pa leis was het gejuich der menigte zoo over weldigend, dat het muziekcorps, dat de Marseillaise speelde, er door werd over stemd. De hartelijkheid van deze verwel koming te Londen heeft president en me vrouw Lebrun ten zeerste getroffen en glimlachend namen zij de hulde in ont vangst. Er waren geen voorbereidingen ge troffen voor hun verschijning op het balkon van Buckingham Palace, doch daar de me nigte aan een stuk bleef juichen en zij her haaldelijk om den president en de ko ninklijke familie riep, verschenen de presi dent en zijn echtgenoote, de Koning, de Ko ningin en de Prinsessen Elisabeth en Mar garet Rose op het balkon. Zij werden storm achtig toegejuicht. De burgemeester van Westminster heeft een adres tot president Lebrun gericht, waarin hij o.a. zegt: wij beschouwen Uw be zoek aan dit land als een symbool van den levendigen wensch van het Fransehe volk, de vriendschapsbanden aan te halen, die tusschen Uw groote natie en de onze be staan. Wij willen U de verzekering geven, dat wij van onzen kant vurig deze banden verlangen, die onze landen zoo nauw ver eenigen en die gebaseerd zijn op de gemeen schappelijke idealen en op het gemeen schappelijk geloof in de democratische be ginselen. In zijn dankwoord zeide Lebrun o.a. dat het doel van zijn bezoek door het adres van den burgemeester juist was omschreven. Een uur na hun aankomst hebben de heer en mevrouw Lebrun zich per auto naar Marlborough house, de residentie van Ko ningin Mary, begeven. Met moeite kon de auto door de drukte heenkomen. Duizenden riepen: leve Frankrijk. Later keerden de gasten weer naar het Buckingham Palace terug. Redevoeringen van Koning George en van Lebrun. In de groote balzaal van Buckingham Pa lace hebben de Koning en de^Koningin gis teravond een officieel banket aangeboden aan den Franschen president Lebrun en zijn echtgenoote. Er zaten 195 gasten aan, onder wie o.m. Koningin Mary en bijna al le andere leden der koninklijke familie. Voorts waren aanwezig Chamberlain, Hali fax, en de andere leden van het kabinet, vele ambassadeurs en de aartsbisschop van Canterbury. De Koning sprak een toast uit op de ge zondheid van den Franschen president, waarna hij herinnerde aan de hartelijkheid, waarmede het Fransehe volk hem en de Ko ningin had ontvangen. „Dertig jaar geleden, zoo vervolgde de Koning, hebben Uw land en het mijne tesamen ontdekt dat, aangezien de geographie hen tot buren had gemaakt, het de wil der voorzienigheid was, dat zij goede vrienden zijn. Onze staatslieden kun nen in volstrekt wederzijdsch vertrouwen met elkaar overleg plegen, en ik ben er vast van overtuigd, dat de samenwerking onzer beide regeeringen, de zaak van den vrede groote diensten heeft bewezen en nog zal bewijzen". De Koning besloot, met zijn glas op te heffen op de gezondheid en het geluk van president en mevrouw Lebrun en op de grootheid en den voorspoed van het glorie rijke Fransehe volk. In zijn antwoord zeide Lebrun o.m., dat de vriendschap der beide landen, die geworteld is in het volksbe wustzijn, hun heden ten dage een van de natuurlijke en noodzakelijke voorwaarden van hun bestaan schijnt te zijn. Dezelfde opvattingen van eer en rechtvaardigheid, van eerbied voor verdragen en voor het ge geven woord, dezelfde verknochtheid aan de vrijheid van gedachte, van woord en ge schrift in het kort de vrijheid van het bestaan dezelfde angstvalligheid, om zich niet in de zaken van andere staten te mengen en dezelfde liefde voor den vrede dit zijn in het kort deze beginselen. De pre sident dankte het koningspaar voor zijn gastvrijheid en bracht een dronk uit ter eere van de koninklijke familie, en op den voorspoed van het vereenigd koninkrijk. Gummi Regenjassen 4.90, 7.50, 8,90. Gummi Regenjassen 4.91, 7.50. (Ingez. Med.) vandaag enmorgen verkouden! Bescherm Uw keel tegen infectie met de beproefde geneeskracht van/fflfrj (Ingez. Meded.) Gisterenavond heeft de groote fascisti sche Raad onder voorzitterschap van Mussolini de vierde zitting van het zeven tiende jaar der fascistische jaartelling ge houden. Voor het begin der besprekingen heeft de Duce een dagorder voorgelezen, waar in wordt veklaard, dat de groote Raad, aan den vooravond van den twintigsten verjaardag van de stichting der fasces met dankbaarheid de in den strijd gevallen kameraden herdenkt en de kameraden, die van het begin af deel hebben uitge maakt van de beweging, begroet op de groote bijeenkomst te Rome, waar zij door hun tegenwoordigheid aan de geheele wereld bewijzen, dat de leuze van het fascisme thans nog, evenals toen was en zal blijven „gelooven, gehoorzamen, strij den.'' De groote Raad juichte deze dagorder van den Duce toe. De Duce besprak vervolgens de jong ste gebeurtenissen en hij gaf een uitvoeri ge uiteenzetting van den internationalen toestand. Na de besprekingen nam de groote fas cistische Raad de volgende dagorder aan: „De groote fascistische Raad verklaart, ten aanzien van de dreigende vorming van een „democratisch eenheidsfront, ver bonden met het bolsjewisme" tegen de au toritaire staten, een eenheidsfront dat geen vrede, doch oorlog brengt," dat het geen in Centraal Europa is geschied, op de eerste plaats een gevolg is van het ver drag van Versailles en, vooral op dit oogenblik, bevestigt hij zijn volledige aan hankelijkheid aan de politiek van de as- Rome-Berlijn." ENGELAND. EEN ACCOORD TUSSCHEN BRITSCHE EN DUITSCHE INDUSTRIE. De Reichsgruppe industrie en de Fede ration of British Industries zijn bij de te Berlijn gevoerde besprekingen tot 'over eenstemming gekomen over de prijzen en andere handelsfactoren. In een gepubli ceerde gemeenschappelijke verklaring, wordt gezegd, dat de tot stand gekomen accoorden een hoogst belangrijke schrede voorwaarts beteekenen op den weg naar een meer geordend wereldstelsel voor den handel, en dat de toetreding van an dere landen tot zulke acoorden zou wor den toegejuicht. HET BRITSCH-DUITSCHE VLOOTVEIÏDRAG De Duitsche regeering heeft nog geen stappen tot beëindiging on dernomen. Er zijn berichten gepubliceerd, volgens welke de Duitsche regeering een opzegging zou overwegen van het Engelsch-Duitsche vlootverdrag van 1935. Er wordt te Lon den in dit verband op gewezen, dat het verdrag geen bepaling behelst betreffen de opzeggingen De positie is aldus, dat het verdrag legaal slechts beëindigd kan worden door wederzijdsch goedvinden va" beide partijen. Voorts wordt verklaard dat de Duitsche regeering geen stappen heeft ondernomen in deze richting.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1