GEMEND NIEUWS, DE VERKIEZINGSSTRIJD IN BELG1E. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. nieuwe automatische licht seinen bij de spoorwegen. Het verschooningsrecht van den journalist. Wettelijke regelen inzake kinderbijslagverzekering. sruHï. voetbal. zaterdagcomp. walcheren. ihjuiji bqgntrrniiwifgsapagl. RADIO-PROGRAMMA. woensdag 22 maart. Hilversum i i87s en 301,5 m. hilversum h 415,5 m. droitwich 1500 m. 11.45—11.50 Gram. 12.10 Wels Ork. en solist. 1.05 Pop. conc. radio-paris 1648 m. 9.05 en 10.00 Gram. 11.20 Cantrelle-ork. 12.30 Zang. 1.10 v iaciano-oiK. z.oa Lang. z.du Gram. 3.35 Zang. 3.50 Piano. 4.05 Zang. 5.05 Cello en piano. 5.25 Locatelli-ork. 6.35 „Ars Redivi- va". 7.50 Cello. 8.35 Piano. 8.50 Gevar. conc. 10.05 Variété. 10.50 en 11.2011.35 Gram. keulen 456 m. 5.50 Rheinische Landes- ork. 7.50 Gram. 11.20 Militair ork. 12.35 Klein ork. 1.30 Pop. conc. 2.40 Gram. 3.20 Otto Dobrindt's ork. 4.40 Gram. 5.05 Viool, en piano. 5.35 Keulsch Mandoline-ork. en solist. 6.35 Winterhulpprogr. 7.30 Ork. 9.35 Ottersbach-Trio en declamatie. 10.2011.20 j.'1-ilz w euer's ofKest. brussel 332 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Brusselsch Instr. kwintet. 6.50 Gram. 7.20 Gram. met toel. 8.20 Ork. 9.20 Ork. en soliste. 10.30 Folkloristisch progr. 10.50 deutschlandsender 1571 m. 7.35 Jeugdconc. 8.20 Hoor ber. 9.20 Ber. 9.50 Cel lo en piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Klein ork. en solisten. gevonden voorwerpen te middelburg. MARKTBERICHTEN. AGENDA. Ontbinding bij de rexisten örammens candidaat te Ant werpen. Strubbelingen links en rechts. (Vanonzen correspondent). Brussel, 18 Maart 1939. Men zal zich herinneren dat, in 1936, de parlementaire verkiezingen in het tee- ken stonden van de rexistische bedreiging, gepaard met de exploitatie van politiek- financieele „schandalen." Thans is voor Rex en zijn leider, Léon Degrelle, het tij gekeerd. Het is zeer zeker nog te vroeg om zich aan voorspellingen te wagen, maar waarover iedereen acoord gaat is de verwachting dat de rexisten maximaal met slechts de helft van hun mandataris sen zullen terugkomen in het parlement, dat is een tiental, wat dan nog ais een succes zou moeten worden beschouwd. Léon Degrelle, die zich, naar het voor beeld van Hitier, buiten de mandaten had gehouden, is nu zelf kandidaat te Brussel. Hij staat aan het hoofd van de lijst. Er is hem niet veel keus gelaten. Voortdu rend zijn er conflicten geweest tusschen hem en de parlementaire vertegenwoordi ging, conflicten van prestige, van tucht, van opvattingen. Hij wil blijkbaar hierom de parlementaire teugels van de partij zelt in handen hebben, maar tevens moet hij aldus trachten te redden wat er nog te redden is. Rex stelt candidaten voor in alle ar rondissementen, evenals de liberalen, ka tholieken en socialisten, maar van de oude garde, die van 1936 nl. zijn er niet zooveel overgebleven. De vorige week hielden de rexistische parlementairen een laatste ver gadering. In „Le Pays Réel" had Degrelle juist een artikel laten verschijnen dat alles behalve vriendelijk was voor de par lementairen van zijn partij, maar aan de vergadering had hij toch een brief gezon den van lof. Dat kenschetst het onop recht en onevenwichtig karakter van den rexistischen „Führer", waarvan niet min der dan negen rexistische parlementairen genoeg hebben. De Kamerleden Pierre Daye, Sindic, Fasbender, Wijns, Vermer, Convent en Leruitte alsmede de senatoren P, de Mont en Lekeux trekken zich defi nitief terug. In andere arrondissementen heeft Degrelle zelf mandatarissen aan den dijk gezet. Hij heeft nl.voor alle arrondis sementen zelf de candidatenlijsten vastge steld of vooraf goedgekeurd zonder mede zeggenschap van anderen. Een van zijn voornaamste Brusselsche medewerkers, het Kamerlid Sindic, heeft niet kunnen nalaten, bij zijn ontslag want deze heeft ook ontslag genomen uit de partij te zeggen wat hij op het hart heeft en heeft sterieuze heer ,,A. J. Klootman" dan wel was! A. J. Klooté, gelijk éérst op de lijst ge drukt was, is in Goes echter wel bekend. Ten eerste heet de wees-vader zoo, maar die veruenkt men in de Ganzenstad aller minst van N S B. sympathieën, en ten tweede heet zoo zijn neef, zoon van E. A. Klooté,- sigarenwinkelier te Goes, die be kend staat als N.S.B.-er. Uit „zakelijke' overwegingen, zoo zal dus wel aangeno men moeten worden, zal men dus den naam „A. J. Klooté", maar veranderd heb ben in „A. J. Klootman", een gefingeer- den naam. Voor de legaliteit en oprecht heid van deze vertegenwoordigers des „eer en t geweten van de natie" pleit dit geknoei weer niet. ELLEWOUDSDIJK. De werkverschaf fing in deze gemeente, die 1 Februari j.l. is stopgezet is gisteren 20 Maart weer begon nen. BIERVLIET. Zondagmiddag a.s. zal het nieuwe kerkorgel in de Ned. Herv. Kerk worden ingewijd. De heeren Cor Schijve en Conradi uit Oostburg zullen hun muzikale medewerking verleenen, terwijl de Chr. Zangvereeniging zal zingen. BIERVLIET. De afd. Biervliet van de Mij. voor Ooft- en tuinbouw besloot tot uit gifte van chrysanten, zoowel aan de school kinderen als aan leden, ter opkweeking. A.s. najaar zal dan een algemeene afdee- lingstentoonstelling worden gehouden, aan gevuld met onderdeelen op het gebied van Ooft- en tuinbouw. Bij de Spoorwegen zijn gister nieuwe automatische lichtseinen in dienst gesteld, die in de plaats zijn gekomen van de be kende automatische armseinpalen. Deze armseinpalen zijn in 1926 om blokseinwach- ters uit te sparen in werking gesteld. Nu heeft men, om nog verdere bezuini ging toe te passen, deze palen vervangen door eveneens automatisch te bedienen lichtsignalen. Het onderhoud van deze sig nalen is goedkooper dan van de andere in stallatie en bovendien zijn ook bij slecht weer deze signalen zeer duidelijk zichtbaar. Voorloopig zijn ze alleen nog in gebruik op kleine gedeelten van het traject Amster damRotterdam en ScheveningenRotter dam, waar het systeem van armseinpalen nog niet bestond. Bij het begin van een blok staat zulk een seinpaal. Rijdt een trein langs de paal dan gaat automatisch een rood licht aan, dat wil zeggen, dat het blok nu bezet is. Wanneer nu de trein een nieuw blok bin nenrijdt verandert het roode licht in een groen licht. Het roode licht gaat dan in het nieuwe blok branden. Bovendien staat op 700 meter van de blokseinpaal een voorseinpaal. Geeft deze een rood licht dan is de beteekenis daarvan, dat het komende blok veilig is, geeft de paal een rood licht dan beteekent dit: het komende blok is on veilig, terwijl een geel licht den machinist tot langzaam rijden verplicht. Verder zijn op een afstand van 850 meter voor de blokseinpaal of 150 meter voor de voorsein paal nog de bekende bakens gehandhaafd: een schuin afloopende plank, die wit-zwart is geschilderd. Op deze wijze is zoo deelde men ons mede de beveiliging uitstekend verzorgd. in een eigen orgaantje, „Le Sanglier", dat bij deze gelegenheid een reusachtig suc ces geniet, geschreven dat de financieele bronnen van Degrelle millioenen, zegt hij verdacht zijn. Hij laat verstaan dat aan de Berlijnsche reis van Degrelle niet de beteekenis kan worden gehecht die De grelle er, aan heeft gegeven, maar dat Degrelle te Berlijn was om politieke rede nen. Hij stelt vast dat in een vergadering met de rexistische parlementairen Degrel le heeft gesproken over het „geld dat Mus solini heeft gegeven". De heer Sindic ver wijt Degrelle, die een schoonmaak wilde houden, dat hij in contact is getreden met den heer Marquet, bekend uit de speel- huisbedrijven, de groote hotels en de Mi- nervazaak, een van de „verrotten' waartegen Rex beweerde te strijden, zegt de heer Sindic om van hem geld te be komen. De heer Sindic verklaart dat geen enkele rexistische onderneming geld op brengt, integendeel geld kost, maar dat nochtans Rex millioenen uitgeeft, waar van de oorsprong geheimzinnig is geble ven vermits Degrelle beweerde, het geld „persoonlijk" te hebben gekregen. Karak terloosheid en beginselloosheid, gebrek aan een programma, zijn voor den gewe zen rexistischen volksvertegenwoordiger even zooveel redenen om zijn ontslag te wettigen. Voor Degrelle is deze beschul diging als een mokerslag. Bij de socialisten is er slechts weinig verdeeldheid. Men verwacht nochtans dat de politiek van Spaak de extremistische elementen van de partij naar de communis ten zal drijven, die candidaten hebben hebben voorgesteld in de meeste arrondis- menten, behalve in de provinciën Luxem burg en Limburg en in enkele Vlaamsche arrondissementen, zooals Meclielen en Oostende. Op hei laatste oogenblik heeft een van de socialische leiders te Brussel, dr. Marteaux, de Belgische Werklieden partij zooals de* Belgische socialisten offi cieel heeten, in den steek gelaten. De heer Spaak is zonder eenige raadpleging aan het hoofd van de socialistische lijst ge plaatst door het comité van de federatie en dr. Marteaux heeft zich hiermee niet kunnen vereenigen. In 1936 nam Spaak de zevende plaats in op de lijst. Dr. Mar teaux heeft een brief geschreven dat Spaak voortdurend de beslissingen van de partij heeft verloochend, a at hij stevent naar het „nationaal socialisme" en dat hij wei gert op eenzelfde lijst te staan naast hem die werd veroordeeld door Vandervelde, wiens plaats hij thans inneemt. Onmiddel lijk heeft dr. Marteaux de tweede plaats aanvaard op de communistische lijst, wat ongetwijfeld heel wat schade zal berok kenen aan de socialisten. Bij de liberalen blijft men de traditie ge trouw van in verspreide gelederen op te rukken. Te Antwerpen en te Mechelen zijn er twee liberale lijsten. Te Luik is de gewezen minister Jennissen, een Wal- lingant nochtans, om zoo te zeggen aan FELLE BRAND TE TILBURG. Vijf kinderen op het nippertje gered. Gisteravond omstreeks negen uur ont dekten voorbijgangers brand in het dames modemagazijn van de firma Daniëls-Hamers aan de Heuvelstraat te Tilburg. De vlam men sloegen toen reeds naar buiten. Na enkele oogenblikken werd bekend, dat zich in het brandende huis vijf kinderen bevon den, die reeds te bed lagen. De ouders wa ren afwezig en de dienstbode, die zich in de woning bevond, had klaarblijkelijk nog niets van het dreigend gevaar gemerkt. Een der toegeschoten burgers trapte resoluut het glas van de voordeur in en met enkele andere personen verschafte hij zich toe gang tot het brandende pand. Op het hulpgeroep van een der kinderen, dat door het geknetter van de vlammen was wakker geworden, had inmiddels ook de dienstbode den brand ontdekt en geholpen door de binnengedrongen burgers, slaagde zij er gelukkig in de kinderen bijtijds in vei ligheid te brengen. Terstond daarop vraten de vlammen zich naar boven door en een groote vonkenregen vulde de avondlucht. Dank zij het krachtige optreden van de brandweer was na ruim een uur het gevaar voor uitbreiding geweken. Tijdens het blusschingswerk deden zich enkele ongevallen voor. De brandmeester Van der Meijs kreeg een omlaag vallend stuk glas op zijn hand, waardoor een groote vleescnwond ontstond, welke moest worden gehecht. Grooter was de ontsteltenis, toen men omstreeks half elf vernam, dat de hoofdbrandmeester Wijman van het dak van het naastgelegen perceel, van waar hij een straal water op het nog gedeeltelijk brandende pand wierp, zijn evenwicht had verloren en naar beneden was gestort in het huis. Het duurde gelukkig niet lang, of men had den man naar boven gehaald. Hij had een val van vijf tot zes meter gemaakt en daarbij flinke snijwonden aan hoofd en handen gekregen. De geneeskundige dienst vervoerde hem naar het St. Elisabeths-zie- kenhuis. De toestand van W. is niet levens gevaarlijk. Het modemagazijn, een smal pand van drie verdiepingen, brandde vrijwel geheel uit. De geheele inboedel met inventaris en voorraden zijn verloren gegaan, deels door het vuur, deels door het bluschwater. Ook de naastgelegen huizen kregen waterscha de. De oorzaak van den brand is onbekend. INBRAAK TE SCHEEMDA. Brandkast met reservesleutel ge opend. Gedurende het afgeloopen weekend heb ben inbrekers zich toegang verschaft tot het pand van de N.V. Zwaan en de Wiljes' zaadhandel te Scheemda. Door een W.C.- raampje zagen zij kans binnen te dringen in het gebouw, waarin fabriek, opslagplaat sen en het kantoor gevestigd zijn. Zij open den de brandkast met een reservesleutel, die in de lade van een der bureaux werd bewaard. Zij namen een bedrag van ruim 400 aan contanten mee. Noch het ge bouw, noch bureaux of brandkast toonen sporen van braak. De politie stelt een on derzoek in, waarbij het vooral van belang- is na te gaan, of de inbrekers toevallig den reservebrandkastsleutel in een der bureau laden hebben gevonden, dan wel of zij wis ten dat de sleutel daar bewaard werd en dus met de toestanden in het bedrijf op de hoogte waren. den dijk gezet nl. op de zevende plaats, omdat hij de regeering, waarvan hij lid was, heeft gesteund in de zaak Martens. De liberalen stellen hun propaganda reeds van nu af in dien toon en roepen uit dat het gaat voor of tegen België. De Vlaam sche liberalen, die nochtans ook de be noeming van Martens hebben afgekeurd, zijn heel wat nuchterder en zien de zaken meer naar de werkelijkheid. En 'net zou verkeerd zijn te meenen dat zij geen in vloed uitoefenen. De Brusselsche liberalen echter schreeuwen het luidt en daarom wordt aan hen het meest aandacht ver leend. Bij de roomsch-katholieken komen de oude mandatarissen- veelal opnieuw op de lijsten voor. Van Zeeland heeft geweigerd een roomsch-katholieken candidatuur te aanvaarden. Te Brussel zijn er twee r.k.- lijsten, die van het Vlaamsch Blok, met de „christen-democraten" en de conserva tieven van Patria. De Waalsche christen democraten werden aan hun lot overgela ten. Bij de roomsch katholieken wordt veel verwacht van de verkiezingen. Zij ho pen, evenals de liberalen, de rexistische zetels op te slorpen. Zij voeren nu reeds propaganda in de partijpers voor een „ruk naar rechts." Bij de Vlaamsche nationalisten zijn er candidaten in alle Vlaamsche arrondisse menten. Te Antwerpen is Grammens eer ste candidaat. Dat is het feit dat het meest opvalt voor deze politieke groëpeering. Grammens heeft zich steeds voorgesteld als staande buiten de partijen, en nu heeft hij zich candidaat laten stellen door de Vlaamsche nationalisten, wat zelfs voor „De Standaard" éen bittere pil is om te slikken. Men heeft het hem alleszins zeer kwalijk genomen. Voor de eerste maal zal in enkele ar rondissementen ook een Waalsche partij optreden. Daar moet niet veel van ver wacht worden. De Dinaso's (Dietsche Nationaal-Solidaristen) blijven hun orde woord getrouw en stellen nergens candida ten. De Dinaso-leden hebben bevel gekre gen blanco te stemmen tenzij in bepaalde gevallen, waar de leiders zullen aandui den, welke candidaten een Dinaso-stem verdienen. Zoo ziet er de toestand uit na de in diening van de lijsten. Te Antwerpen, eens de burcht van de Vlaamsche natio nalisten, is er nog een tweede Vlaamseh- nationalistische lijst, met den vrijzinnigen Picard aan het hoofd. De beruchte Frens- sen, die te Antwerpen bij de gemeente verkiezing ondanks zijn belachelijkheid zoo'n verbazend succes bekwam, wat be wees hoe diep de afkeer van de politiek is bij het publiek, heeft zijn eenheid niet kunnen bewaren en nu komen drie „tech nocratische" lijsten voor den dag, onder wie een van een dagbladverkooper die bekend is als „stukje sigaar Te Antwer pen zorgt men steeds voor den vroolijken .noot. De commissie van den Nederland- schen Journalistenkring brengt rapport uit. Op 8 Januari 1938 heeft het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring een commissie geïnstalleerd, welke, naar aanlei ding van het bekende gijzelingsgeval van den Haagschen journalist Hansen, tot taak kreeg na te gaan „of het wenschelijk is, dat een wettelijk verschooningsrecht voor den journalist tot stand komt en zoo ja, hoe zulk een wettelijke b.epaling zou moeten luiden". Deze commissie, die onder voorzitter schap stond van jhr. mr. G. W. van Viers- sen Trip, vice-president van de arrondisse- ments-rechtbank te Rotterdam, is thans met haar conclusies gereedgekomen. In haar uitvoerig rapport bepleit de commissie eenige maatregelen, waarin zij een eerste stap ziet op [den weg naar de volledige erkenning van een verschoonings recht, welke volledige erkenning haars in ziens een der doeleinden moet blijven, waar naar de georganiseerde journalistiek dient te streven, vooral door krachtige zelforde- ning. Deze maatregelen zijn: 1. de inrichting van éen journalistenraad optredend in die gevallen, waarin het con flict voor den journalist tusschen recht (de wettelijke plicht getuigenis der waarheid af te leggen) en beroepsmoraal (de be roeps-opvatting, dat de journalist zijne „bronnen" niet mag noemen) zich voor doet. De commissie stelt voor na artikel 218 in het wetboek van strafvordering een artikel 218bis in te lasschen van de volgende strek king: „Ingeval een getuige journalist is en hij zich als zoodanig beroept op zijn verplich ting tot geheimhouding van de verkrijgings- wijze van een door hem gepubliceerd be richt, wordt, indien de rechter hem niet aanstonds verschoont, omtrent de gerecht vaardigheid van dit beroep het advies inge wonnen van een uit vijf leden bestaanden journalistenraad. Bij Kon. besluit worden samenstelling en werkwijze van dezen Raad geregeld, alsmede de termijn, binnen wel ken de getuige het advies van den Raad moet hebben gevraagd, nadat de rechter 't verhoor heeft verdaagd, en die, binnen wel ken de Raad het advies moet hebben uitge bracht. Op grond van het advies van dezen Raad, kan de rechter den getuige van het geven van getuigenis verschconen". De commissie zou het aanbevelenswaardig achten, indien deze Raad zou bestaan uit vier leden der bestaande nationale journa- listenvereenigingen en een vijfde lid, tevens voorzitter, die buiten het journalistenbe- roep staat (bij voorkeur een gewezen rechter). Enkele leden der commissie meenden, dat het advies van den journalistenraad voor den rechter bindend zou moeten zijn. 2. Afschaffing van de gijzeling bij een be roep van den journalist op het verschoo- ningsre'-ht (beroep op art. 218 W. v. Sv.) Enkele leden der commissie meenden, dat bovendien gestreefd moet worden naar de totstandkoming van een overeenkomst met de vereeniging van dagbladdirecteuren op grond waarvan de journalist zich jegens z{jn directie verbindt omtrent de verkrijging Een adres van het Kon. Ned. Landbouw Comité. Het Kon. Ned. Landbouw-comité heeft in een adres aan de Tweede Kamer zijn stand punt aangaande het wetsontwerp: „wette lijke regelen inzake kinderbijslagverze ke ring" uiteengezet. Naar het oordeel van adressant is er geen enkele aanleiding om de kosten eener voor ziening, welke in het algemeen belang wordt getroffen, door het bedrijfsleven in- plaats van door de schatkist te doen dragen. Een voordeel van laatstbedoelde regeling zou zijn, dat de kleine zelfstandige onderne mer, alsmede de weduwe, die in behoeftige omstandigheden verkeert, die thans van het genot van kinderbijslagen blijven versto ken, in de regeling zouden kunnen worden opgenomen. Naar de meening van adressant moeten alle Nederlandsche gezinnen, die in ver band met hun inkomen onder dezelfde maatschappelijke verhoudingen verkeeren, in een wettelijke voorziening worden be trokken. Adressant moet er met klem op wzijen, dat door deze nieuwe wet het pijn lijke verschil in sociale zorg van overheids wege voor dé loontrekkenden en de kleine zelfstandigen waartoe o.m. ook de groo te groep der kleine boeren behoort op nieuw wordt vergroot. Zooals de kinderbyslagverzekering thans wordt opgezet, komt deze neer op een ver hooging van den druk der sociale lasten op de bedrijven. Waar zooals in het landbouw bedrijf de sociale lasten niet zijn te verha len op anderen, daar is verhooging dezer lasten niet te rechtvaardigen. Adressant ziet hierin een reden te meer om de kosten der kinderbijslagverzekering voor rekening van de schatkist te laten komen. Adressant meent dat de kindertoeslag niet bij het derde, doch eerst bij het vierde kind moet aanvangen. Voorts dient z.i. te worden vermeden, dat de kinderbijslag wordt gegeven voor kinderen, die reeds werk zaam zijn in het bedrijf. Het verdient z.i. daarom aanbeveling, den kinderbijslag al leen voor kinderen beneden den 14-jarigen leeftijd te geven. Voorts heeft adr. bezwaar tegen de zeer ruime begrenzing van den bijslag. Het ver dient naar zijn oordeel aanbeveling den kin derbijslag te bepalen op een vast bedrag per kind, subsidiair de voorgestelde diffe rentiaties te verminderen door 'verlaging van de maximum-loongrens tot 5 per dag, 30 per week of 125 per maand. Naar de meening van adressant zal, voor het onverhoopte geval, dat de regeering de kosten van den kinderbijslag niet ten laste van de schatkist wil brengen, de mogelijk heid moeten worden geopend premiever- haal toe te passen op ongehuwde arbeiders en op arbeiders met kinderen, die niet voor bijslag in aanmerking komen. WEDSTRIJDPROGRAMMA z.v.b. Zondag: le kl. B. Goes 3Walcberen, KrumingenR.C.S. 2, Vhssingen 3Hansw. Boys, Middelburg 3Ierseke, De Noorman nenDomburg. le kl. C. 'l'erneuzen 3Ria, B.K.V.V. S.V.O., PhilippineAxel 2, Sluiskil 2Hon- tenisse. Rerseve le kl. A. AardenburgSchoon- dijke, GroedeBreskens 2. Reserve le kl. B. Oostburg 2Biervliet 2, Schoondijke 2IJzendijke 2. Reserve le kl. C. Groede 2Breskens 3, Aardenburg 2Schoondijke 3. Overgangski. NieuwlandDe Zeeuwen 4, Vlissingen 4Walcheren 2, De Zeeuwen 4 Kapelie. 2e kl. A. Goes 4Walcheren 3. 2e kl. B. Axel 3Corn. Boys 2, Honte- nisse 3Hulst 2, Hontenisse 2Sluiskil 3, B.K.V.V. 2—S.V.O. 2, Ria 2—Hoek 1. 3e kl. A. Middelburg 5Zeelandia 4, RCS 4E.M.M. 2. De laatste wedstrijd der Zaterdagcomp. Walcheren is gespeeld. Serooskerke ver loor van Vlissingen. Het gevolg is dat nu Arnemuiden en Vlissingen met een gelijk aantal punten bovenaan staan. Een beslis singswedstrijd zal dus uit moeten maken wie den kampioenstitel mag voeren. De eindstand is: Arnemuiden 12 10 0 2 42—17 20 Vlissingen 12 10 0 2 55—26 20 S. M. Z 12 6 2 4 46—35 14 R. C. V. I 12 6 0 6 35—39 12 Serooskerke 12 5 1 6 25—28 11 V. V. V. V. V. 12 2 2 8 20—49 6 R. C. V. H 12 0 1 11 22—61 1 Adspiranten. Vlissingen A overwon Walcheren, terwijl Eil. Boys tegen Vlissingen B niet opkwam. Dat kost haar twee verliespunten. De com petitie is beëindigd. De eindstand luidt: Vlissingen A 14 13 0 1 74—17 26 R.C.S 14 10 4 55- -17 20 R.C.V 14 9 4 43- -16 19 Middelburg 14 6 3 5 25—33 15 Walcheren 14 4 0 10 28—48 8 Vlissingen B 13 3 2 8 18—34 8 Eil. Boys 13 4 0 9 29- -57 6* Zeelandia 14 3 0 11 12- -62 6 2 w.p.i.m. wegens n.o.t. Vlissingen-B. le klasse B. Middelburg III en Goes III deelden de punten waardoor eerstgenoemde |een plaatsje op de ranglijst steeg. Ook Ierseke klom een plaats, daar zij De Zeeuwen III versloeg. Belangrijke wijzigingen kwamen er echter niet in den stand. 2e klasse A. E.M.M. II verloor haar laatsten wedstrijd van Goes IV. Dat kan E.M.M. de tweede plaats wel eens kosten, daar Domburg II met nog twee wedstrijden voor den boeg, slechts één punt minder heeft. van zijne berichten nimmer inlichtingen aan derden te zullen verstrekken. Een lid der commissie, de heer D. Hans, kon zich met de voorstellen der commissie, met name de instelling van een journalisten raad, niet vereenigen. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Esmeralda (ca 8.16 Ber.). 8.30 Gram. 9.30 Causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in Continubedr. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gram. 12.15 Ber. 12.17 VARA-Ork. 1.00 Gram. 1.15—1.45 Orgelspel. 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinde ren. 5.30 Gram. 6.00 Esmeralda. (Om 6.28 Ber.). 6.40 Voor de niet-leerplichtige jeugd. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal conc. met orgel. 7.30 Bijbelver tellin gen. 8.00 Ber. ANP. 8.20 VARA-Ork. en so liste. 9.00 Radio-tooneel met muz. (opn.). 9.30 Ramblers. 10.00 Ber. ANP. 10.10 Syl- via-Amusementsork. en solist. 10.40 Cello en piano. 11.10—12.00 Gram. NCRV-uitz. b.csU7.0Ü Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 7.158.00 Ned. Evang. Ver. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.30—9.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Postillons en gram. 2.00 Gram. 2.30 Trio Beute-Zepparoni-Hemerik en gram. 3.45 Gram. 4.00 Piano en gram. 4.45 Gelukwen schen. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Gram. 6.00 Voor land- en tuinbouw. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 NCRV-ork. 8.45 Gram. 9.00 Verv. conc. 9.30 Missiepraatje. 10.00 Ber. ANP., actueel progr. 10.30 Gram. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Cello met piano en gram. 11.35 Gram. 11,5012.00 Schriftlezing. I.35 Declamatie. 1.552.20 Northern Ire- land-Zangers. 3.10 Orgelspel. 3.35 Radio- tooneel met muz. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gram. 5.40 Henry Hall's ork. 6.20 Ber. 6.40 Causerie. 6.55 Piano. 7.20 Orgelspel. 7.50 Ac- tueele uitz. 8.20 Ork. 9.3510.00 Ber. 10.05 Vic-Wellis ballet en Londensch Pbilharm. ork;. (11.05:11.20 Causerie). 11.5012.20 Swing Muziek (gr. pl.). II.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Radio- ork. 1.502.20 Gram. 5.20 en 5.55 Radio- ork. 6.30 Piano. 7.05 Zang. 7.35 Gram. 8.20 Sarba-ork. 8.50 Symphonie-conc. 10.30 11.20 Dansork. en soliste. Bij vinders: foxt-errier, A. W. v. d. Vijnen, Veersche weg 7, patentasdop, B. Meyers, Breeweg D 231, 't Zand; hondenpenning, Willy de Dreu, Noordweg 149; lam, P. Beekman, Nieuwlandsche weg 10; koperen gewicht, G. Vermeule, Schuitvlotstraat 38; nondenpenning, K. Heeren, St. Pieterstraat 33; paar heerenhandschoenen, E. Vader, L. Geere 43; rolletje loodkabel, J. J. Gillissen, Leliestraat 23; bril in étui, F. Vader, Korte Delft 44; muts, A. Koekman, Baanstraat 3; schooltasch met boeken, mej. Schutte, Vlis- singsche straat 25; bankbiljet, J. Flipse, Se- geerssmgel 68; hondenpenning, mej. Burgs, Eigenhaardstraat 20; paar heerenhand schoenen, J. Boone, Oostkerkstraat 2; gum mi poppetje, T. Aarnoutse, Achtersingel 67; paar dameshandschoenen, J. P. van Doorn, K. Noordstraat; dameshandschoen, N. Heiliger, Oude Kerkstraat 21; huissleu tel, J. Janse, Penninghoeksingel 63; taschje inh., Lipssleutel, L. Koster, Singelstraat 13; muts, Wattel, Spanjaardstraat 33 boven; 9 brieven v. Rotterdamsche Mij. v. uitkee- ring bij ziekte en overlijden, K. Ville, Jas mijnstraat 9; armband, A. Provoost, Scho- telweg 252. Indien bjj een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daar van ter stond kennis aan het.. Bureau van Politie. Hulst, 21 Mrt. Aanvoer van geen be teekenis: Gerst 8, rogge 7.75, haver 6.256.50, erwten 9.7510.25, lijnzaad 8—10. Rotterdam, 20 Mrt. Fijne zaden, blauw maanzaad f 27-28, Karwjjzaad f 27-29, Kool zaad 1314, Lynzaad (voer) 78. MIDDELBURG. Dl 21 Mrt. Bijeenk. Oud Geref. Gem. spr. de heer Wynne, uit Kampen 19.00 h. WO 22 Mrt. Gen. Rep. 2e concert Ver. v. Instrum. Muziek: Concertzaal. GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 17—DO 24 Mrt.: „Sergeant Berry" en „De gevangenen van het Alcatraz eiland", 20.00 li. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 17—DO 34 Mrt.: „Gold diggers in Parijs" en „Cabaret Wol- ga" (Verjaagde menschen) 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 17-DI 21 Mrt. „Parysche ondeugd" en „Het Meisje met de vier vaders", 20.00 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6