Dramatisch relaas van Hacha's bezoek aan Hitier. SPORT. Volgens een Engelsch blad zou de Tsjechoslo vaaksche president verscheidene malen in zwijm zijn gevallen. BelgiëNederland 54. Verdiende zege der Belgen. Zwakke perioden in de Nederlandsche verdediging, M Sï"1 keM'5 heer Masalle LAATSTE BERICHTER, Zijn vader bij een twist doodgestoken. De 28-jarige dader gearresteerd. LUXEMBURGS EEUWFEEST DER ONAFHANKELIJKHEID. MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. K0RTGENE NISSE ADVERÏENÏiEü WILLY, in den leeftijd van 14 jaar. J. H. MODDERKREEKE. H H. MODDERKREEKE— HOLM. WILLY MODDERKREEKE, WILLEM POPPE, in den ouderdom van 72 jaar. Namens de familie, JACOBA OTTE, in den ouderdom van ruim 72 jaar. De diplomatieke correspondent van de „Daily Telegraph" verklaart uit een bron, welker authenticiteit niet betwijfeld kan worden, het volgende relaas te hebben ver nomen van de omstandigheden, waaronder de Tsjechoslovaaksche president Hacha en zijn minister van buitenlandsche zaken Tsjwalkofski tot teekening van het docu ment, waarbij hun land aan Duitschland werd overgedragen, zijn gekomen. In den namiddag van den 14en Maart deelde de Duitsche gezant te Praag de Tsje chische regeering mede, dat men het te Ber lijn nuttig achtte, indien Hacha en Tsjwal kofski voor besprekingen naar Berlijn kon den komen. Bij hun aankomst in de Duit sche hoofdstad werden de Tsjechen, zooals bekend is, met militaire eer ontvangen. Zij werden vrijwel onmiddellijk naar de rijkskanselarij gebracht, waar Hitier, Goe- ring en Von Ribbentrop op hen wachtten. Op een tafel in het midden van het ver trek lag een geheel voltooid document, krachtens hetwelk de Tsjechen, indien zij het teekenden, alle rechten hunner regee ring aan Duitschland zouden afstaan. Daar naast lag een document, waarin de toekom stige administratieve status van Bohemen en Moravië was geregeld. De bijeenkomst werd door Hitler met een korte toespraak geopend. Hij zette uiteen, dat het niet het oogenblik voor onderhan delingen was, maar dat de Tsjechen kennis hadden te nemen van de door de Duitsche regeering genomen besluiten, welke onher roepelijk waren. Hitier deelde den Tsjechi- schen staatslieden mede, dat Praag den volgenden ochtend te negen uur door Duit sche troepen bezet zou worden, dat Bohe men en Moravië zouden worden ingelijfd als protectoraat van het Duitsche rijk en dat ieder, die zich tegen dezen gang van zaken zou trachten te verzetten, onder den voet zou worden geloopen. Daarna plaatste de rijkskanselier zijn handteekening onder het document om vervolgens de kamer te verlaten. Het was toen half twee des nachts. Ge- durende verscheidene uren protesteerde Hacha en Tsjwalkofski bitter tegen het ge weld, dat hun werd aangedaan. Zij ver klaarden het document niet te kunnen tee kenen: zij zouden door hun eigen volk ver- stooten worden, indien zij wel teekenden. Met alle kracht, waarover hij beschikte, be toogde de Tsjechische president, dat nooit tevoren een blank ras was vernederd tot een toestand, als die, welke in het docu ment was voorzien. De Duitsche ministers toonden echter geen mededoogen. Zij drongen om de Tsjechen heen, wierpen hun voortdurend de docu menten voor, drukten hun pennen in de hand en spraken de bedreiging uit, dat half Praag binnen twee uur tijd door een lucht bombardement verwoest zou worden, indien zij zich van teekenen zouden onthouden. Achthonderd bombardementsvliegtuigen, zeiden zij, werden gereed gehouden en wachtten slechts op het sein van vertrek. Dat sein zou te zes uur des ochtends wor den gegeven, als de documenten dan niet geteekend zouden zijn. Gedurende dezen langen en verschrikke- lijken nacht moest president Hacha verschil lende malen worden bijgebracht door dok ters, die in een aangrenzend vertrek wacht ten. Hacha deed een laatste poging om tijd te winnen: Hij verklaarde niet te kunnen teekenen zonder de leden van de Tsjechi sche regeering te Praag te hebben geraad pleegd. Men deelde hem mede, dat er een directe telefoonlijn beschikbaar .was tus- schen het vertrek, waarin hij zat, en de ka mer waarin de Tsjechische regeering ver gaderde. Leden van de Duitsche minderheid hadden die lijn in de afgeloopen weken over Tsjechisch gebied aangelegd. Te half zes zakte president Hacha geheel ineen. Door injecties moest hij tot bewust zijn worden gebracht. Zijn tegenstand was gebroken en hij teekende, in de overtuiging, dat hij anders zijn land zou blootstellen aan een meedoogenloos bombardement. VOETBAL. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever. De 55e wedstrijd tusschen de nationale ploegen van Nederland en België is geëin digd met een 54 overwinning der Belgen, een zege, welke alleszins verdiend mocht worden genoemd. Er is heftig gestreden om de zege, zoo heftig, als wellicht in jaren niet het geval is geweest. Het gevolg was evenwel, dat er hard, soms zeer hard, is gespeeld, en dat wij heel wat unfaire trucjes kregen te aanschouwen. De stemming in het veld kon, mede door de niet al te strenge leiding van den heer Delasalle, verre van goed worden genoemd. De wedstrijd. Het Stadion te Antwerpen was vrijwel geheel gevuld met naar schatting 58.000 toeschouwers, waarvan 16.000 Nederlan ders. De Belgen namen onmiddellijk het initia tief. Braine en Voorhoof combineerden in het middenveld uitstekend. In den Holland- schen aanval was Vente zeer actief. België leidt. Het spel golfde in hoog tempo op en neer. De linkervleugel van België combineerde uitstekend, Stam werd gepasseerd. Isem- borghs gaf het leder keurig aan Capelle af, die een effectvol schot loste, waarnaar Van Male tevergeefs greep. Via den binnenkant van de paal belandde het leder achter den Rotterdamschen keeper. België had na ne gen minuten de leiding (10). Van een overwicht van een der ploegen was geen sprake en zoo verliep het eerste kwartier met sterk wisselend spel, in een nerveuze sfeer. Schubert bleek een zeer zwak begin te hebben, en zijn verkeerd wegtrappen veroorzaakte gevaarlijke situaties voor het Nederlandsche doel. De stand gelijk. Juist in een periode van Belgisch over wicht viel de gelijkmaker. De Harder liep, na 25 minuten spelen, door op een slecht naar voren geplaatsten bal. Hij passeerde Van Alphen en gaf den bal laag voor. Stij- nen raakte, op 2 m van doel staande, den bal maar half en Vente was er zeer snel bij om een onhoudbaar schot te lossen. 1-1. Het spel bleef zijn aantrekkelijk karakter behouden. Nu eens verkeerde het Neder landsche, dan weer het Belgische doel in gevaar. Fievez scoort. Een fout van Schubert werd het Neder landsche elftal noodlottig. Hij werkte zoo slecht weg, dat Voorhoof gemakkelijk het leder naar den vrijstaanden Fievez kon af geven. In het duel met Caldenhove bleef de Belgische rechtsbuiten overwinnaar. Hij stormde alleen op Van Male af, en via de paal belandde het schot van den kleinen Belgischen rechtsbuiten in het Nederland sche doel. België had na 34 minuten op nieuw de leiding (2—1). Een buitenspeldoeipunt? Er rezen enkele moeilijkheden met den scheidsrechter, in het bijzonder over de toe passing van den buitenspelregel, terwijl de verstandhouding in het veld zeer veel te wenschen overliet. Na 40 min. kon Capelle den voorsprong van België vergrooten, toen de geheele Nederlandsche verdediging bleef staan wegens buitenspel). Maar de grensrech- er, wien de heer Delasalle om advies vroeg, ?Ta~, niets gezien en onder protest van het Een strafschop voor Nederland. Deze 13 achterstand prikkelde het Ne- derlandsch elftal buitengewoon en enkele zeer gevaarlijke aanvallen werden opgezet, De bal bleef maar voor het Belgische doel, doch steeds was er een Belgisch been of hoofd, waar het leder tegen aan kwam. Het eene sensationeele moment volgde op het andere en de spanning vond haar hoog tepunt in een doelworsteling, waarbij Van Calenberg den bal met de hand scheen aan te raken. De scheidsrechter kende een straf schop toe. Smit kogelde onhoudbaar in. Dit doelpunt werd twee minuten voor rust ge scoord (32). De tweede helft. De Belgen waren na de hervatting on middellijk gevaarlijk. Na een tweetal cor ners voor België kwam Nederland er ech ter weer iets beter in. Na 22 min. spelen ging het leder van de achterhoede naar den in teruggetrokken positie spelenden Smit. Even een paar passen met den bal, daarna een zuivere pass door het midden. Tusschen de beide Belgische backs door stormde Vente naar voren, een schot, maar het le der werd door den paal gekeerd. Draeger was er evenwel zeer snel bij en had toen den bal maar voor het intrappen (33). De Belgen gaven den moed geenszins op. Zij kwamen gevaarlijk voor het Nederland sche doel. Bjj een doelworsteling kon de bal wel worden weggewerkt, doch Braine bemachtigde het leder opnieuw. Hij loste een hard schot, Voorhpof, die zich vlak voor onze defensie had opgesteld, maakte een schijnbeweging, liet het leder vervol gens passeeren en tusschen de verschillende Oranjespelers vloog de bal langs den ver- jasten van Male (43). Wederom gelijk. Een keurige combinatie tusschen De Harder, Draeger en Vente was de Belgische verdediging te machtig: vlak voor doel kreeg Vente opnieuw den bal toegespeeld en de gelijkmaker lag reeds in het net, 44. Veertien minuten waren er toen nog te spelen en opnieuw was weer alles moge lijk. Nog nooit was er de laatste jaren in een NederlandBelgië-ontmoeting zoo'n enor me spanning geweest. Talrijk waren de lich te blessures en dit vond zijn oorzaak in de harde, soms unfaire speelwijze van enkele Nederlanders en Belgen. Vooral Blomvliet maakte het veel te bont en indirect was het zijn schuld, dat Nederland ten slotte nog verloor. België wint. Toen hij weer eens te hardhandig op Braine was ingeloopen en enkele spelers reeds bleven staan voor het fluitje van den scheidsrechter wegens free kick, bleek de heer Delasalle niets gezien te hebben. Er werd bliksemsnel doorgespeeld, het leder kwam bij den nu plotseling vrijstaanden Voorhoof, die niet aarzelde en Van Male van dichtbij passeerde (54). Nog deden zich enkele spannende momenten voor, doch verandering in den stand kwam er niet. NABESCHOUWING. De sterke eigenschappen van het Neder landsche spel, tempo, snelheid, open spel, gepaard aan geestdrift en uithoudingsver mogen, bezaten de Belgen in gelijke mate, ja in enkele perioden waren zij Oranje daar in de baas. De Belgen wisten dezen Zondag middag het goede antwoord te geven: Ne derland werd met eigen wapens bestreden en met succes. In één opzicht waren de Belgen beslist beter dan de Oranjehemden en dat was in het dekken van de tegenstanders. Vooral de middenlinie met Van Alphen aan het hoofd, wist door goed opstellen de meeste aanvallen der Nederlanders in den kiem te smoren en juist dat kon niet van de Oran je-middenlinie worden gezegd. Schubert en Stam waren in enkele perioden beslist zwak. Een zeer belangrijke factor in het spel der belgen was, dat zij zich met meer fel heid, met meer verbetenheid in den strijd wierpen, dan onze landgenooten en dit ge voegd aan het feit, dat er geen zwakke plekken in de ploeg onzer Zuiderburen te vinden waren .verklaart de nederlaag der Oranjehemden voldoende. In die felheid en verbetenheid gingen en kele Belgen wel eens wat te ver, waarop de Nederlanders soms op onsportieve wijze reageernen. Zoo ontstond er een minder prettige verstandhouding in het veld, iets, wat wij de laatste jaren niet gewend zjjn. De Fransche scheidsrechter, die als interna tionaal debuteerde, greep niet voldoende in, anders had misschien veel voorkomen kun nen worden. Bovendien was hij zwak in zijn beslissingen. DE SPELERS. In het Nederlandsche elftal was Van Male vrij zwak. Blomvliet heeft vele malen nuttig werk gedaan, doch zijn minder aangenaam optreden kon heel vaak niet door den beugel. Caldenhove was in minder goeden vorm In zjjn spel misten wij de rustige zekerheid van den ge- routineerden achterspeler. In de middenlinie was aanvoerder A n- deriesen verreweg de beste. Maar zijn spel komt tegen de Belgen nooit zoo goed tot zjjn recht als tegen een andere ploeg Schubert was in de eerste helft zeer zwak. In de tweede helft ging het iets beter, doch hij kon het hooge tempo der te genstanders niet geheel volgen. Stam was niet zoo zwak als Schubert, maar heele- maal voldaan heeft de Hagenaar toch ook niet. Onze rechtervleugel had betrekkelijk weinig aan hem. De voorhoede was nog het beste deel van de ploeg, al bereikte geen der spelers hun vorm van den wedstrijd tegen de Hon garen. Trouwens, de Belgische middenlinie en de achterhoede gaven den Oranjehem den weinig gelegenheid hun normale spel te ontplooien. Zoowel Draeger als De Harder werden zwaar gedekt, waar door wij slechts zelden van de goede rushes dezer buitenspelers hebben kunnen genie ten. Beiden hebben zich verdienstelijk ge weerd. Vente was een nuttige middenvoor. Hij was erg bewegelijk en wist van de kan sen gebruik te maken. Ook hij had zijn „Hongaarschen" vorm niet te pakken. Dat kon ook gezegd worden van Smit, die weer als van ouds zwoegde, doch wiens nut tig opbouwend werk vaak teniet werd ge daan door het razend snel op den bal zit ten onzer tegenstanders. VanderVeen vormde met Draeger niet zoo'n goeden vleugel als in den vorigen landenwedstrijd. Toch heeft ook hij zeer goed werk gedaan. Wat het Belgische elftal betreft, in de achterhoede was Paverickde beste speler, ja zelfs een der beste spelers van het veld. VanCalenberg blonk minder uit, B a d j o u heeft heel wat minder fou ten dan Van Male gemaakt. In de midden linie blonk Van Alphen uit. Ook DE PROVINCIALE STATENVERKIEZING. In de hedenmorgen gehouden vergade ring van het hoofdstembureau in den kies kring I Middelburg is beslist over de gel digheid der voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten ingeleverde can- didaatlijsten en over de handhaving der daarop voorkomende candidaten. Alles werd in orde bevonden met dien ver stande, dat de naam van den 13den candi- daat op de lijst der St. Geref. C. v. d. Berg uit Tolen moest worden afgevoerd, omdat het bewijs van bereidverklaring van den betrokken persoon niet was ontvangen. Vanochtend heeft de 28-jarige Tjeerd Mellema zijn 58-jarige vader Dirk Mellema, slager en koopman te Hempens in de ge meente Leeuwarderadeel, gelegen onder den rook van Leeuwarden, bij een hevigen twist met een mes eenige malen gestoken, tengevolge waarvan de man is overleden. De zoon heeft verkeering met een meisje uit Leeuwarden, iets, wat niet naar den zin van den vader was. Gisteren was de zoon naar zijn meisje geweest en keerde vanoch tend om ongeveer half negen te Hempens terug. Men neemt nu aan, dat vader en zoon weer ruzie over deze kwestie hebben gekregen. De vader heeft zich hierbij zoo opgewonden, dat hij in de slachtplaats alles kort en klein sloeg. Tjeerd reageerde hier zoodanig op, dat de mannen slaags zijn ge raakt. Op het erf is de twist zoo hoog ge loopen, dat de zoon zjjn vader met een mes te lijf ging. De laatste zakte bloedend in een, waarna de dood na eenige oogenblik- ken intrad. De zoon is in den loop van den dag aan gehouden. Het lijk is voor gerechtelijke sectie naar het ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. Ongecorrigeerd. Een indrukwekkend feestpro gramma En hoe het gefi~ nancieerd zal moeten worden! Den 19en April 1839 onderteekenden J. B. Nothumb en Van de Weyer voor België S t ij n e n heeft goed gespeeld, terwijl het. Verdrag der 24 artikelen, tegenwoordig Henry zich van zijn beste zijde liet zien I jlet Verdrag van Londen van 1839 ge- In de voorhoede viel het spel van mid-1 noemd, waarbij de uiteindelijke vrede tus-1 voor Capelle, wiens verkiezing alge- j SChen 'Noord-Nederland en België getee-1 Rotterdam, 20 Maart. Aanvoer totaal 2260. Vette runderen 624. Vette kalveren 223. Nuchtere kalveren 40. Scha pen en lammeren 536. Varkens 835. Prijzen per kg. Vette koeien le kw. 72; 2e kw. 60; 3e kw. 3646; vette ossen le kw. 66; 2e kw. 58; 3e kw. 3646; vette kalveren le kw. 105; 2e kw. 90; 3e kw. 6070; varkens (levend gewicht) le Tfw. 48; 2e kw. 47; 3e kw. 45; schapen 1 kw. 54; 2e kw. 45; 3e kw. 41. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 24; 2e kw. 18; 3e kw. 16; lammeren le kw. 21; 2e kw. 15; 3e kw. 11. Vette koeien en ossen, aanvoer als vo rige week; handel motig; prijzen le kw. ossen en koeien iets duurder, verder on veranderd, prima koeien tot 76; ossen 68 ct.; vette kalveren, aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen .le soort iets hoo- ger, verder onveranderde prijzen, prima 115; schapen en lammeren, aanvoer groo- ter, handel stug, prijzen iets lager; var kens, aanvoer ruim, handel stroef, prijzen iets lager. Rotterdam, 20 Maart. Aardap pelen: Brielsche Eigenheimers 1,502,10; Zeeuwsche Eigenheimers 1,401,70; id. Bonte 2,753,10; id. Blauwe 2.75 3.10; kleine Zeeuwsche Blauwe 1.90 2.00; kleine Eigenheimers Blauwe 1.40 1,60; Bintjes 1,752; Bevelanders 1,75 2; Red Star 2,402,80 alles per hL Zand aardappelen 4%; Kleine zandaardap- pelen 3; per kg met redelijken aanvoer, kalmen handel. Vlas-aanvoer: 30750 kg blauw, schoon 65—78; 9300 kg Hollandsch Geel 65— 78; 7100 kg Dauwroot 6068, alles per kg. Stemming zeer flauw. Op het land wei nig handel, waardoor aanvoer groot 'Was, Prijzen bewegen zich nog steeds in dalen de richting. Aanvoer grootendeels onver kocht. Buitenlandsche granen. Mais (per 2000 kg) Gele la Plata disponibel 165, stoo- mend naar aank. 162—161,50; La Plata cinquantino disponibel 185, stoomend 183; Amerik. gele no. 2 disponibel 158, stoomend 157; Bessaraab disponibel 157. Binnenlandsche granen (per 100 kg). Ha ver 66.75; Gerst Chevalier 7.75 Z 8.15; Gerst Winter 7.50—7.80; Rogge 7.75—8. Peulvruchten (per 100 kg) Erwten, klei ne groene 910.40; Schokkers 10.50 12.15. meen in België was afgekeurd, bijzonder mee. Braine en Voorhoof diri geerden de voorhoede. Goed spel gaf ook rechtsbuiten F i e v e z te zien. Is e m - b o r g h s was de minste van dit vijftal. WEDSTRIJDPROGRAMMA Z.V.B. Zaterdagcomp. „Walcheren" Serooskerke Vlissingen 02. Adspiranten Vlissingen AWalcheren 2 0. Zondag. Adspiranten: Eiland BoysVlis singen B Eil. B. n.o.g. le kl. B.: Middelburg 3Goes 3 22. De Zeeuwen 3Ierseke 1 46; Overgangski.: E.M.M. 2Goes 4 12. DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Zaterdag werd te Middelburg in de eer ste ronde voor den eindstrijd om het per soonlijk kampioenschap van Zeeland een wedstrijd gespeeld tusschen J. van Een- nenaam (Soeburg) en W. Boogaard (Mid delburg). Deze wedstrijd werd door den h.eer Boogaard gewonnen. Loop der bevolking van Koudekerke, Van 115 Maart. Ingekomen C. E. Snijders en gezin, zonder beroep, B 276, van Rittem; C. Venhuizen en ge zin, onderwijzer, E 340, Hoogeveen; C. Huijsman, dienstbode, A 221, Middelburg; L. J. Goedbloed en gezin, onderwijzer,. E 221, Biervliet; G. C. de Ron en gezin, pór tier, E 222, Maastricht; C. Meulmeester, dienstbode, B 457, Vlissingen; H. de Roo- de en gezin, officier v.d. MSD, B 439, Soerabaja; H. M. J. Martens en gezin, kok, D 218, Soeburg; J. M. Kuiler en gezin, zonder beroep, B 291, Duitschland; A. M. van Schaik en gezin, bouwkundige en aannemer, E 167, Souburg; F. Dekker, tuindersknecht, D '217, Serooskerke; L. Wouters, tuindersknecht, D 217, Biggeker- ke. Vertrokken P. de Wijze, zonder beroep, van D 174, naar Soest; C. Deij en gezin, timmerman, E 171, Middelburg; H. P. Valk, stuurman K.P.M., D 159, Batavia; R. J. Scheele, landbouwer E 330, Luxemburg; J. Izeboud, zonder beroep, A 4, Zeist; M. Crucq, dienst bode, D 108, 's-Gravenhage; C. de Vos, dienstbode, E 384, Amsterdam; C. Dek ker, landbouwer, D 82, Rittem. (V.C.) Middelburg. Bevallen: J. V. Wuyckhuijse, geb. Me- rison z.; J. de Rijke geb. Wisse z.; M. J. de Boks, geb. Jobse z.; A. C. de Coninck, geb. van Velthoven z.; W. C. le Clercq geb. van den Bos d.; M. H. van Hercules geb; Millenaar d.; J. J. de Rijke geb. Kor- stanje z.; J. M. Willemsen geb. Bosschaart z.; S. A. de Rijk, geb. Dieleman z. Overleden^ W. Modderkreeke jd. 14 j.; J. Broeke 88 j. wede. C. J. Hacklij. Oostkapelle. Van 1118 Maart. Bevallen: S. Lampers, geb. Brand d. STAATSLOTERIJ. (trekking van heden) 20.000: 10685 f 2000 14127 f 1500 2917 1000 2860 13063 17649 f 400 9972 200 9134 100 6723 15163 17534 17702 17934 18039 kend werd. Wat voor Nederland de consolideering eener scheuring beduidde, beteekende, voor het groothertogdom Luxemburg het herwinnen eener verloren gegane souve- reiniteit. Al werd deze dan ook slechts tot den prijs eener afstand van ongeveer de helft van het toenmalige Luxemburgsche grondgebied (Waalsch-Luxemburg) aan België, gekocht. Zaterdag 22 en Zondag 23 April a.s. viert het huidige Luxemburg het eeuwfeest de zer onafhankelijkheid. Teneinde de geheele bevolking in de feestvreugde te doen deelen, heeft de landsvorstin besloten aan de hoofdsteden alle twaalf kantons een officieel bezoek te brengen; dit zijn, te beginnen in I het Noorden: Clerf (Clervaux); Wiltz; Vi- anden; Diekirch; Rédange; Mersch; Ech- ternach; Grevenmacher; Luxemburg; Ca- pellenEsch aan de Alzette en Remich. Deze bezoeken zullen plaats vinden na den officieelen inzet der feesten, die in de hoofdstad des lands zullen plaats vinden. Zaterdag 22 April, des morgens om 111 uur, vindt een plechtige zitting der Kamer plaats, waarin de Groothertogin met een rede zal antwoorden op de toespraak van den eerwaarden ouden Kamerpresident, den heer Reuter. Om één uur vindt een feestbanket plaats, waaraan de regeering alle burgemeesters heeft genood. In een land, hetwelk in het geheel slechts 126 ge- meenten telt, is dat nog mogelijk. Om 3 uur wordt de Groothertogin offi cieel op het Stadhuis der hoofdstad ont vangen, en dan vindt om 4 uur een histori sche optocht plaats, waaraan een 700 per- sonen en 60 paarden zullen deelnemen: van Indutiomarus den krijgsoverste der Gallische Treverers, die in 53 v. Chr. Cae sars veldheer Labienus aan den oever der I Alzette slag leverde, tot de mannen van den Dorschvlegelopstand uit de Fransche overheersching toe. Om 8 uur 's avonds staatsbanket voor het I corps diplomatique met de regeering, en dan om 10 uur des avonds een enorm vuur- werk. Natuurlijk daarbij zang en dans in I heel de stad en verren omtrek, met al-1 geheele afschaffing van het sluitingsuur. Des Zondags beginnen de feesten met I een parade, 's ochtends om tien uur, van de Luxemburgsche vrijwilligers compagnie in de kazerne. Om 11 uur is er een plechtig Te Deum in de kathedraal, bijgewoond I door de Groothertogelijke familie en het corps diplomatique en de regeering. Des Zondags middags om 4 uur plechtige bijeen- komst in de burgerzaal op de Paradeplatz, waar, in tegenwoordigheid van de Groot hertogin, corps diplomatique etc. de staats-1 minister, president der regeering, Peter Dupong, een feestrede zal uitspreken. Beide dagen zal in de stad-Luxemburg I een illuminatie plaats vh.den van een nim- mer-gekenden omvang. Op de vraag van den zoeten lieven Ger- ritje, namelijk, wie dit alles zal betalen, luidt het antwoord: de posterijen geven tien bijzondere postzegels uit, die houtsne den van de negen vorsten en regenten zul len bevatten, welke in deze eeuw het land I regeerden; de tiende draagt het wapen des lands. Verder wordt er o.a. een fraai ont worpen feestspeldje verkocht, met het wa pen des lands, een kroon erboven, en in goud de jaartallen 18391939, en tenslotte I zal ook de regeering in den zak tasten om dit feest te doen slagen. Amsterdam, 20 Mrt. Aardappelprij zen. Zeeuwsche Bevelanders 22.20, idem blauwen 3.203.40, idem bonten 33.30, idem eigenheimers 22.20, idem Redstar 2.803.10, idem Poters 22.40, Friesche bintjes 22.20. idem borgers 2.102.20, idem redstar 33.25, idem industrie 1.90 -2.10, Andijker blauwen en bonten 2.80- 3, Duinzand aardappelen 3.754, Drent- sche zandaardappelen 2.102.40, alles per hl. Aanvoer 29.000 kg. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent Kr. DE VOS. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I. DE BLAUWE. Tot onze diepe droefheid overleed heden ons innig ge liefd Dochtertje en Zusje, ANNIE. Middelburg, 18 Maart 1939. Seisbolwerk 14. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 22 Maart a.s. Vertrek van het sterfhuis te 12 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ons geliefd Kleindochtertje en Nichtje, in den leeftijd van 14 jaar. Uit aller naam, Wed. M. GEENSE— VERRIJZER. Middelburg, 18 Maart 1939. Heden overleed onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, P. POPPE. Middelburg, 20 Maart 1939. Dwarsstraat 1. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, mijn innig geliefde Zuster, Zwaar valt mij dit verlies. T. OTTE. Middelburg, 18 Maart 1939. N. Vlissingsche weg E 98.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3