I$ee*xw,gcfye MIDBCLBURGSaiE COURANT (&GOESCHE COURANTE Engeland zou „een democratisch front" willen vormen* D E- in de pijr Bronchitis Stratosfeervliegtuig in de Ver. Staten verongelukt. Groote diplomatieke be drijvigheid te Londen. De Sovjet-Unie reeds uitgenoodigd met Engeland en Frankrijk samen te werken. Roemenië acht zich bedreigd. Gedeeltelijke mobilisatie in Roemenië. De spanning neemt af. Duitschland stelt kleine naties gerust. Daladier krijgt militaire volmachten. Hitier te Berlijn teruggekeerd. Hongarije zou de bezetting van Roethenië voltooid hebben. Twee Nederlandsche lucht vaartdeskundigen onder de tien slachtoffers. Twee honderd Hongaren bij bezetting van Roethenië ge sneuveld. Verbitterde Anti-Duitsche stemming in de Ver. Staten. Auto's van Joden in Slovakije in beslag genomen. Tsjechisch bezit in Londen en New York geblokkeerd. Antisemietisme in Bohemen en Moravië. DE VERBITTERING DE TSJECHEN. W£DJTf?IJD V£RLOREN.. MAAR (Ingëz. Med.) WEERBERICHT. COULONDRE TE PARIJS. Een bedekt dreigement van Gayda. AARDENBURG >elen 1875 :rder her s de ting- ring it is opig poor rak- den Istip ner een aar- iar- den. bla- nen be- ook ren- K? ;ten. en dat Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 209, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 67i MAASuAO ZO MAART 1900. MlBSTIfi BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Hoewel de Engelschen den Zondag als rustdag in hooge eere plegen te houden, is er gister in de regeeringskringen te Londen van rust geen sprake geweest. In Downingstreet, waar de ambtswoning van den premier staat, was het een voort durend komen en gaan van staatslieden. Chamberlain confereerde achtereenvolgens met den minister van marine, lord Stan hope, den minister voor de Coördinatie der Defensie, lord Chatfield, den minister voor de Dominions, Inskin, en Sir Horace Wilson, een van Chamberlain's voornaam ste adviseurs. Onderwijl ontving de Britsche minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax verschillende gezanten op zijn departe ment: o.m. den Roemeenschen en den Pool- schen, mitsgaders den Sovjet-R u s s i- schen ambassadeur Maisky. Ook heeft de uit Berlijn teruggeroepen ambassadeur sir Neville Henderson, die Zondagochtend te Londen arriveerde on middellijk verslag aan lord Halifax uitge bracht. Zondagmiddag is Chamberlain door ko ning George in audiëntie ontvangen; een vol unr heeft deze audiëntie geduurd. In de Engelsche hoofdstad heerscht de indruk dat, thans energieke pogingen ge daan worden om een gesloten front te vor men van landen, die bereid zijn zich tegen eventueele verdere agressie te weer te stel len, een „democratisch front", dus. Volgens geruchten zou de Engelsche re geering een samengaan op het oog heb ben in de eerste plaats van de volgende landen: Engeland, Frankrijk, Rusland, Po len, Roemenië en alle Balkan-staten. De diplomatieke correspondent van de „Daily Mail" bericht, dat de Britsche re geering de Sovjet-Unie reeds formeel heeft uitgenoodigd om te overwegen, tezamen met Frankrijk, Engeland en andere mo gendheden, die bereid zijn mede te werken aan het weerstand bieden aan de Duitsche agressie, een verdrag te sluiten. Deze vraag zou door den Britschen mi nister van buitenlandsche zaken, lord Ha lifax, gister aan 'den Sovjet-Russischen ambassadeur Maisky zijn voorgelegd bij diens bezoek aan het Foreign Office, met het verzoek dit door te geven aan zijn regeering. De groote politieke bedrijvigheid te Lon den schijnt verhaast door tal van alarmee- rende berichten, welke Zaterdag uit Roe menië kwamen. Men weet, dat gedurende eenigen tijd te Boekarest oeconomische onderhandelingen tusschen Duitschland en Roemenië worden gevoerd. Aan het hoofd van de Duitsche onderhandelingsde legatie staat de heer Wohltat van de Rijksbank. Reeds was bekend, dat Duitsch land een verdrag op het oog had, waarbij het door middel van een sport ruil of „werkverdeeling"' de exploitatie van een deel der Roemeensche petroleumbronnen in handen zou krijgen. Thans is gebleken, dat de Duitschers een zeer groot percen tage van de bronnen zouden willen ex- ploiteeren. Het zou dan het totale Roe meensche overschot aan landbouwproduc ten willen afnemen en in ruil daarvoor Roemenië willen voorzien van alle indu- strieele producten, welke dit land noodig heeft. Daaronder zou dan echter ook moe ten zijn alle oorlogsbehoefte. De Roemeen sche oorlogsindustrie zou dan evenwel voor het grootste deel moeten worden gedemobiliseerd. Te Boekarest achtte men deze „voor stellen" weinig minder dan een ultimatum Er werd een specialen Kroonraad voor belegd onder voorzitterschap van Koning Carol. Men besloot ze onvoorwaardelijk van de hand te wijzen. Verder heeft de Kroonraad besloten tot een gedeeltelijke mobilisatie. De Evening Standard meldt hieromtrent dat te Boekarest order is gegeven tot mo bilisatie van 5 legercorpsen. Koning Carol, zoo meldt dit blad ver der, heeft aan de Britsche regeering uit drukking gegeven aan zijn vrees, dat Roe menie ernstig bedreigd wordt door een Duitschen aanval en veder van zijn be sluit om liever te vechten dan eenig eer verlies te aanvaarden van grondgebied of van de souvéreiniteit van zijn land. Hij heeft daarbij te kennen gegeven, dat in dien Groot-Brittannië, Frankrijk en de Sovjet-Unie hun steun willen geven, hij van Polen, Bulgarije en de heele Balkan zeker zou zijn. Reuter meldde gisteravond nog het vol gende uit Boekarest: De wegen in de N.W. districten van Roemenië zijn vol troepen, die zich met spoed naar de grenzen van de Karpatho- Oekraïne en Hongarije begeven. Ofschoon men er in offieieele kringen den nadruk op legt, dat er geen algemeene mobilisa tie is, is een groot aantal mannen opgeroe pen om zich bij hun regimenten te voe gen. De extra-troepen, die naar de Roe theensche grens worden gezonden, schat men op 90,000 tot 100,000 man. Deze maatregelen zijn, naar men meent te we ten, niet slechts genomen in verband met den algemeenen internationalen toestand doch omdat de Roemeensche regeering het noodig oordeelt, ernstig rekening te hou den met de berichten omtrent een op- marsch van Duitsche troepen door Slo- vakije naar Roethenië. Intusschen is in den loop van Zondag de onrust in Roemenië afgenomen. Blijk baar zijn de berichten over het Duitsche „ultimatum" wel een beetje overdreven geweest. Of wellicht heeft de Roemeen sche regeering er eenig alarm mee wil len slaan, om Londen beter in beweging te krijgen. Volgens een Reuter-bericht van vannacht duren de economische onder handelingen niet Wohltat voort en hoopt men te Boekarest zelfs, dat Dinsdag een overeenkomst gesloten zal kunnen wor den, welke Roemenië heelemaal niét on der Duitschland's economische voogdij "zou stellen. Havas meldde gisteravond uit Berlijn: Alhier tracht men de beroering, die in de kleine Europeesche landen gewekt is door de ontleding van Tsjecho-Slovakije, te sussen. In een officieuze nota, welke is gepubliceerd door de Danziger Vorpos- ten, wordt gezegd: De volken, die een po litiek van strikte neutraliteit handhaven en zich niet laten opnemen in een coali tie van mogendheden, hebben in waarheid niets te vreezen. Het blad verklaart, dat om de kleine landen gerust te stellen, de bescherming" van Berlijn jegens Slova- kije op andere basis is gesteld dan het Duitsch-Tsjechische protectoraats-verdrag van 15 Maart. Het wetsontwerp, waarin de Fransche regeering aan het parlement volmachten vroeg, om al die militaire en andere maat regelen te nemen, welke zjj noodzakelijk zou achten met het oog op den huidigen toestand, is Zaterdag reeds met vrij groo te meerderheid door de Kamer en giste ren door den Senaat aangenomen. Minis ter-president Daladier verdedigde zelf het wetsontwerp. Hij kan dus nu buiten het parlement om, van alles en nog wat on dernemen. Men verwacht, dat in de eer- Een voorwendsel is erger dan een leugen, want een voorwendsel is een verborgen leugen. ste plaats Frankrijk's productie van oor logstuig aanmerkelijk zal worden uitge breid, zoo noodig zelfs door middel van invoering der 50-urige werkweek in de desbetreffende fabrieken. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Zondag avond om 19 uur 30 is Hitier te Berlijn teruggekeerd. Groote merischenmassa's juichten hem toe op den weg van het sta tion van Goerlitz naar de Rijkskanselarij. Op het station was hjj ontvangen door Goering, Von Ribbentrop, Goebbels, Funk en de leidende persoonlijkheden der par tij, van de weermacht en uit regeerings kringen, Onder de aanwezigen bevonden zich ook de Italiaansche en Japansche am bassadeurs en de militaire attaché's van Italië en Hongarije. Goering richtte een korte toespraak tot Hitier uit naam van het Duitsche volk. Na gewezen te hebben op den Anschluss en de aanhechting van het Sudetengebied zeide Goering: En thans heeft het lot weer geroepen. Weef heeft de Führer dezen roep verstaan. De beslissingen, dat weet spreker, zijn gekomen uit een ontzaggelijk dapper en geloovig hart. De Führer heeft thans de veiligheid, den vrede, de heerlijk heid en de instandhouding van het Duit sche rijk geschapen. Het geheele Duitsche volk legt den heiligen eed af het gewel dige, dat de Führer geschapen heeft, nooit los te laten, er kome, wat komen wil." Havas meldde gisteravond uit Boeda pest: Het Hongaarsche Telegraaf Agent schap zegt, dat volgens een door den chef van den generalen staf gepubliceerd bul letin de bezetting van Roethenië voltooid is en dat het militaire bestuur in het ge bied is ingevoerd. Maar de mobilisatie gaat door. Intusschen vinden nog tal van mabilisatie- maatregelen in Hongarije voortgang. Nog steeds worden reservisten opgeroepen Boedapest is blijkbaar in staat van passie ve verdediging gebracht, zooals ook het gevai was op 7 October, aan den voor- Zaterdagavond is nabij Odler in den Staat Washington in de Ver. Staten een groot viermotorig stratosfeervliegtuig, veronge lukt, waarbij alle tien inzittenden om het leven zijn gekomen. Onder de slachtoffers bevinden zich twee Nederlanders, de heeren P. Guilonard, on derdirecteur van de K.L.M. en ir. A. G. von Baumhauer, ingenieur van den rijks luchtvaartdienst van Nederland. Het verongelukte Boeing-toestel was een passagiersvliegtuig, dat voor stratosfeer- vluchten bestemd was. Het maakte een proefvlucht, waaraan verscheidene lucht vaartdeskundigen, onder wie de Nederland sche experts, deelnamen. Het was het eerste Boeing-vliegtuig van dit soort. Het had vijfhonderdduizend dol lars gekost. Volgens een verklaring van een ooggetuige is de staart van het vlieg tuig los geraakt en is het toestel in een vrille naar beneden gestort, nabij Odler, ca. 100 km ten Z.O. van Sêattle, waar de Boeing fabrieken gevestigd zijn. Het betreft hier waarschijnlijk de eerste Boeing 307. Op 31 December j.l., ging het prototype voor de eerste maal de lucht in. Sedertdien zijn er tal van proefvluchten mee gehouden en in Februari had het toe stel al meer dan 30 vluchten gemaakt en had in elk opzicht aan de gestelde eischen en de hooggespannen verwachtingen vol daan. HET HEENGAAN VAN GUILONARD EN VON BAUMHAUER ZWARE SLAG VOOR DE NEDERLANDSCHE LUCHTVAART. Het onverwachte verlies van de heeren Guilonard en Von Baumhauer beteekent 'n zware slag voor de Nederlandsche lucht vaart. Als onder-directeur van de K.L.M. was de heer Guilonard een der onbetwiste leiders van het technisch gedeelte van dit bedrijf als zoodanig schier onvervangbaar. Ir. Von Baumhauer trad in 1921 in dienst bij den rijksstudiedienst voor de luchtvaart en heeft als zoodanig, evenals de heer Gui lonard, de geheele ontwikkeling van den vliegtuigbouw, van de nog primitieve toe stellen en motoren uit die dagen tot de geperfectioneerde luchtreuzen van thans, meegemaakt en gevolgd, en als begaafd in genieur en deskundige zelf een belangrijk aandeel in deze ontwikkeling gehad. Zwaar is dan ook het verlies voor de K.L.M. zoowel als voor den rijksluchtvaart dienst. P. Guilonard. Pieter Guilonard werd op Tl Juni 1895 te Brielle geboren, waar hij de H.B.S. bezocht en vervolgens de marine-machinisten-school te Hellevoetsluis. Nog voor het uitbreken van den oorlog werd hij naar Indië gede tacheerd, vanwaar hij in 1917 naar Neder land terugkeerde en den rang bereikte van officier-machinist der tweede klasse bij den marine-stoomvaartdienst. Na afloop der mobilisatie werd hij overgeplaatst naar den marine-luchtvaartdienst, waar hij speciaal met technisch werk werd belast. Tijdens de E. L. T. A. te Amsterdam kwam de heer Guilonard in contact met den heer Plesman en toen in 1921 de K.L.M. een aantal Fok kers kocht en de heer Plesman besloot, on derhoud en technische voorziening in eigen beheer te nemen, zocht hij den heer Guilo nard aan om de leiding op zich te nemen van den technischen dienst. Onder leiding van den heer Guilonard heeft deze dienst, die verscheidene honder den man personeel telt, zich in alle rich tingen uitgebreid. In Juni 1935 werd de heer Guilonard benoemd tot onder-direc teur der K.L.M. De heer Guilonard was 42 jaar. Behalve medewerker was Guilonard ook een trouwe vriend van den heer Plesman, en een bijna twintigjarige samenwerking had tusschen beide mannen zoo hechte vriendschapsbanden gesmeed, dat ook per soonlijk dit heengaan voor den heer Ples man een smartelijk verlies is. Ir. A. G. von Baumhauer, Albert Gillis von Baumhauer werd op 10 October 1891 te Amsterdam geboren en be zocht daar de H.B.S., waarna hjj studeerde aan de technische hoogeschool te Delft, Reeds daar toonde hij veel belangstelling voor den vliegtuigbouw. In 1921 werd hij be noemd tot ingenieur bij den rijksstudiedienst voor de luchtvaart. Het toezicht houden op de luchtvaart, zooals die zich sedert 1921 ontwikkelde, het beproeven en keuren van nieuwe vliegtuigen, het voortdurend waken voor de veiligheid van het vliegen en het ontwerpen van maatregelen ter vergrooting van deze veiligheid, vormden de werkzaam heden van den rijksstudiedienst en vooral van den rijksluchtvaartdienst, waarin ge noemde studiedienst in 1936 werd omgezet en waaraan ir. Von Baumhauer verbonden bleef. Hij beschikte zelf over een groote vliegvaardigheid en heeft tal van machines die hij moest keuren, zelf gevlogen. Van den aanvang af had ook de zweef- vliegsport zijn groote belangstelling. Op grond van zijn ervaring bij het keu ren van nieuwe vliegtuigtypen had hem het verzoek bereikt, deel te nemen aan de studiereis naar Amerika, waar zich op het oogenblik nog een aantal andere Neder landsche deskundigen bevindt, voor het be- studeeren van de vele nieuwe producten die de Amerikaansche vliegtuigindustrie op het oogenblik in aanbouw heeft of op de markt brengt. De Stratoilner Boeing 307. Een der interessantste nieuwe toestellen, die op het oogenblik in de Vereenigde Sta ten in het middelpunt der belangstelling staan, is ongetwijfeld de viermotorige Boe ing 307, met hermetisch gesloten cabine, die het mogelijk maakt, op zeer groote hoogte, tusschen 6000 en 7000 m, te vliegen zonder de gebruikelijke nadeelige gevolgen voor de inzittenden, waardoor dit vliegtuig den naam „Stratoliner" verwierf. De Boeing 307 biedt plaats aan 33 passa giers, des nachts, met slaapaccomodatie, aan 25 passagiers, en heeft een ruime keu ken en twee kleed- en toiletkamers aan boord. Ze is uitgerust met vier motoren van 1100 pk elk en heeft een maximum snelheid van ca. 390 km per uur. avond der besprekingen met de Slovaken te Komarom. In bevoegde Hongaarsche kringen werd verklaard, dat het aantal opgeroepen re servisten niet de cijfers overschrijdt, die voor de bezetting van Roethenië voorzien waren, en dat de' voorzorgsmaatregelen zooals de bescherming van zekere gebou wen in de hoofdstad, slechts met deze bezetting in verband zouden staan. Oekrainsche leiders terechtgesëld. Havas meld uit het Roemeensche grens stadje Sighet: Aangezien een Hongaarsch vliegtuig bij vergissing over Sighet was gevlogen, is de Hongaarsche commandant naar de grenspost gekomen om zijn ver ontschuldigingen aan te bieden. Bij deze gelegenheid onderhield hij zX:h met de journalisten, aan wie hij verklaarde, dat de Hongaarsche troepen 35 leiders van de nationalistische Oekrainsche organisa tie hadden moeten terechtstellen. Vernomen wordt, dat tijdens de operaties in de Karpatho-Oekraïne 200 Hongaren gesneuveld en een groot aantal gewond zijn. Havas meldt uit New-York: De Amerikaansche pers bespreekt heden ochtend de mogelijkheid van een samen werking der drie groote democratieën tot stuiting van de nationaal-socialistische ex pansie in de wereld. De „New York Herald Tribune" schrijft: „De Vereenigde Staten moesten Frankrijk en Engeland onmiddellijk hun geheelen di- plomatieken steun geven en hun verzeke ren, dat zjj kunnen rekenen op volledige politieke, commercieele en financieele sa menwerking, vliegtuig-contracten e.d. De Vereenigde Staten zouden verder bereid moeten zijn, alle economische hulpmiddelen ten dienste te stellen van de democra tische mogen d-h eden indien een algemeene oorlog zou u i t br e k e^i. De Vereenigde Staten zullen zich niet ver binden deel te nemen aan een Europeeschen oorlog, doch zij zullen dit zeker doen, wan neer een dergelijke beslissing noodzakelijk zou zijn voor hun belangen." De „New York Times" schrijft, dat ver moedelijk door de Amerikaansche regeering economische maatregelen genomen zullen worden, waardoor het economisch leven van geheel Duitschland zal worden getroffen, zoodat geen enkel voordeel, dat Duitschland uit zijn jongste veroveringen heeft behaald, hiertegen opweegt. Het D.N.B. meldt uit Bratislava: De generale staf van de Hlinkawacht heeft beschikt, dat de auto's van alle Jood- sche ondernemingen en Joodsche particu lieren in beslag moeten worden genomen, voor zoover de eigenaars de wagens niet broodnoodig hebben voor hun bestaan. De plaatselijke autoriteiten der wacht zullen de beschikking over de auto's krijgen. Volgens de „Daily Herald" hebben de re geeringen van Groot-Britannië en de Ver eenigde Staten voor 65 millioen pond ster ling aan Tsjechisch goud en buitenlandsche deviezen geblokkeerd. Het blad wijst erop, dat de Engelsche regeering na den inval in Tsjecho-Slovakije de overdracht van ef fecten en andere waardepapieren, welke in het crediet van Tsjechische burgers bij Britsche banken waren gedeponeerd, heeft verboden. Aangezien de Amerikaansche regeering eenzelfde houding heeft aangenomen, zul len de nationaal-soeialisten volgens de „Daily Herald" slechts voor ongeveer 35 millioen pond sterling aan Tsjechisch kapi taal in hun bezit kunnen krijgen. Reuter meldt uit Praag: De bedrijven in Bohemen en Moravië wor den geariseerd. Het extremistische blad „Vecer" heeft gemeld, dat de voornaamste industrieele onderneming in Moravië, ge naamd Cheskomoravsko Kolben Danek, al le Joden heeft uitgeschakeld door de con tracten te vernietigen. Het blad voegt hier aan toe, dat vermoedelijk de overige zaken hetzelfde zullen doen. Het Joodsch agentschap te Londen heeft uit Praag vernomen, dat alle Joodsche or ganisaties te Praag, hierbij ingesloten het Palestinabureau en de Zionistische organi satie, zijn ontbonden. De meeste Joodsche leiders zijn gearresteerd en iederen dag worden Joden door de Gestapo gearresteerd Straatnamen gewijzigd. Het Masarijkplein te Olmütz is omge doopt in Adolf Hitlerplein, het Wilsonplein is Goeringplein geworden en de straat van den 28sten October (den dag van de on afhankelijkheidsverklaring van Tsjecho- slovakjje) is gewijzigd in „straat van den 15den Maart". Het Vrijheidsplein te Brünn is Adolf Hit lerplein geworden. Reuter meldt uit Praag: De verbittering der Tsjechen over de be zetting van hun land is niet verminderd. Den geheelen dag stonden heden velen bij het graf van den onbekenden soldaat, met gebogen hoofd biddend. Tusschen de beide eeuwige vlammen liggen ontelbare bloemen welke hier door vrouwen zijn ge legd. Douwt Egberts EchteT*ieïehe Heeren-Saai ei* Oud-Hollaodsche Pijptabak .Anno 1753 K90 Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest zwaar bewolkt met eeni- buien, matige tot krachtige, later tijdelijk stormachtige Z.W. tot N.W. wind, weinig verandering in temperatuur. UKKEL: Matige tot vrij sterke wind uit W. tot N. richtingen, enkele opklaringen, plaatselijk regen- of sneeuwbuien, later toenemende bewolking en vrij sterke wind uit Z. tot Z.W. richting, koud, lichte nacht vorst. Di. 21 Mrt. Zon op: 6 h 04; onder: 18 h 12. Licht op: 18 h 42. Maan op: 5 h 53; onder: 19 h. N.M. 21 Maart. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Hoogwater. Laagwater. Maandag 20 1.08 13.32 7.38 19.42 Dinsdag 21 1.35 14.00 8.10 20.11 Woensdag 22 2.03 14.27 8.44 20.41 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: •-? oogwai.el* „-r Hoogwater. Laagwater. Maandag 20 2.58 15.17 8.38 20.53 Dinsdag 21 3.29 15.50 9.08 21.21 Woensdag 22 4.01 16.21 9.39 21.50 Wrijf deze aangename zalf op keel, bom en rug. Zij werkt als pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U vele uren inademt. Verwijdert slijm en congestie en dfr ademhaling wordt rustig. (Ingez. Medea.) Havas meldt uit Parijs: De Fransche ambassadeur 'te Berlijn, Coulondre, is vanochtend tegen tien uur te Parijs aangekomen. Hij weigerde iets aan de wachtende journalisten te zeggen. Havas meldt uit Rome: In de Voce d'Italia gaf Gayda uitdrukking aan de overtuiging, dat „de Tsjechoslovaaksche aangelegenheid" spoedig over troffen zal worden en d'at Europa spoedig zal erkennen, dat de re cente gebeurtenissen- slechts een voor wendsel vormden voor de groote democra tieën om openlpk hun politiek tot ont wikkeling te brengen, welke er, volgens den officieuzen publicist, „naar streeft de offensieve kracht terug te geven aan haar politieke en economische wereldhegemo nie tegen de vitale behoeften der totali taire naties''. Gayda beweert dat de groote democratiën deze politiek geruimen tijd voor den Anschluss hebben ingezet, dat zij haar na München verhevigd heb ben en dat bijgevolg „de veelvuldigheid der bewapeningen en het nauwer aanha len der solidariteitsbanden op militair en bankgebied tusschen de drie rijken aan deze en gene zijde van den oceaan, gevolgd op den dag van Tsjechoslovakije, toch in ieder geval tot stand zouden zijn gekomen. Besluitende tracht hij aan te toonen, dat de Italiaansche- politiek van vriendschap met Duitschland de goede is geweest en blijft. Tegenover hen, die de voordeelen in twijfel trekken, welke Italië trekt uit zijn samenwerking met Berlijn, stelt hij, dat „de geschiedenis van daag niet ophoudt, en dat de berekeningvande vo-or- deelen der spil voor Ita lië beter totmiorgen kan worden opgeschor t." Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent ,L BRÜYNOOGE.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1