NORTH CTATE UI w iSNNENLAND. ZEELAND. SPORT. ie tU n ui (Ingez. Med.) GEEN AMBACHTSSCHOOLKAARTEN MEER BIJ DE NED. SPOORWEGEN. TWEE DOODEN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Vrachtauto door trein gegrepen. GOES. MIDDELBURG. WALCHEREN. MODERNE VAZEN EN PLASTIEKEN GEBRS. PEEK - Middelburg BURG 55—57. BIOSCOPEN. BEURS VAN AMSTERDAM BEURSTHERMOMETER ZATERDAG ZUID-BEVELAND. 400RD-BEYELAND. POGINGEN TOT FUSIE DER VEREEN. HANSWEERT. HANSW. BOYS EN KRUININGEN. EINDSTRIJD KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND 1939. 11 i IS, HET RECONVALESCENTEN SERUM TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. De minister antwoordt op vragen van het Kamerlid Weitkamp." Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer Weitkamp betreffende den prijs van het reconvalescenten serum te gen het mond- en klauwzeer, waarvan de eerste luidde: Is het juist, dat sedert December 1937 door het serum-instituut in België zijn afgeleverd 35.000 liter re- convglescentenserum als voorbehoedmid del tegen mond- en klauwzeer? Heeft de minister van economische za ken geantwoord, dat het hem niet bekend is, hoeveel reconvalescenten serum in Bel gië als voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer is afgeleverd. Voorts zegt de minister, dat hem even min bekend is, hoe groot in België de kos ten zijn, aan de aflevering daarvan ver bonden. Wèl is hem, uit de van officieele Belgi sche zijde verstrekte gegevens, bekend, dat de kosten, welke de Belgische vee houder aan den behandelenden veearts betaalt voor reconvalescenten serum te- genmond- en klauwzeer gemiddeld per volwassen rund 30 franken bedragen, het geen de gemiddelde serumdosis per volwassen rund op 20 cc stellende over eenkomt met een liter-prijs van 5 maal 30 franken, is 150 franken of ongeveer 9,50. De minister kan niet toezeggen, dat hfj bevorderen zal, dat de prijs van het re convalescenten serum tegen mond- en klauwzeer aanzienlijk worde verminderd. Intusschen is hij bereid, de mogelijkheid eener bijzondere organisatie der serum winning in overweging te nemen en of zulks prijsverlaging van het serum ten gevolge zou kunnen hebben. Naar de Nederlandsche Spoorwegen ons mededeelen, komen met ingang van 1 Au gustus 1939 de zg ambachtsschoolkaarten te vervallen. Gistermiddag om half zes is te Wijster, gemeente Beilen, (Drente), op den onbe- waakten overweg van de spoorlijn Meppel Groningen een ledige vrachtauto, welke in de omgeving zand gelost had, gegrepen door een trein, welke op weg was naar Gronin gen. De wagen werd geheel vernield en de beide personen, die in de cabine zaten wa ren op slag dood. Hun identiteit is nog niet bekend. Het ongeluk zou te wijten zijn aan het onvoldoende uitzicht op de spoorbaan. De trein, waarmee arbeiders van de ont ginning der Haagsche vuilafvoermaatschap pij naar huis terugkeerden, zette na eenige vertraging de reis voort. SCHIPPERSKNECHT UITGEGLEDEN EN DOOD GEVALLEN. Sneeuw werd hem noodlottig. Gistermiddag om half vijf was men aan de haven te Heemstede voor de firma Roest, veevoederhandelaar aldaar, aan het graan lossen uit het motorschip „Onderneming 4", schipper J. Kreuk, van den vrachtbootdienst HillegomRotterdam. Tijdens de werk zaamheden kwam de 34-jarige schippers knecht J. M. uit Gouda, die een handlier bediende, op het door sneeuw glad gewor den ijzeren dek te vallen, waarbij hij met het hoofd in aanraking kwam met een ijze ren voorwerp. Vermoedelijk heeft hij hier bij een nekwervel gebroken, met het ge volg, dat de dood onmiddellijk intrad. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kindeen ren achter. Het stoffelijk overschot is naar de algemeene begraafplaats overgebracht Fransch stoomschip omhoog gevaren en weer vlot gekomen. Het van Antwerpen naar zee varende Fransche s.s. „Alabama" is gistermiddag nabij Walsoorden omhoog gevaren. Van nacht bij hoog water kwam het schip vlot, waarna het de reis heeft voortgezet. Bond van gepensionneerden. Gistermiddag vergaderde de Afd. Zeeland van de Alg. Nederl. Bond v. Gepensionneer den in de Eendracht, Groote Markt. Na opening door den voorzitter, den heer A. Dekker, waarin hij o.a. wijlen de bestuurs leden de hrn. Verheul en De Smidt herdacht, deed de penningmeester, de heer P. A. de Moor, verslag van den toestand der kas, waaruit bleek, dat er over het afgeloopen jaar een batig saldo was van ruim 65. Een voorstel om ter vermeerdering van het aantal leden op de aanwerving een soort premier te stellen, werd verworpen, waarop besloten werd, dat het bestuur het instellen eener propaganda-commissie in studie zal nemen. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Verheul werd voorzien door de verkiezing van den heer Hogesteger tot bestuurslid. De aftre dende bestuursleden, de heeren Sitsen, Kohier en Odink, werden bij acclamatie herkozen. Op dezelfde wijze werden de hee ren Dekker en Van Kesselen tot lid, resp. plaatsvervangend lid van den Bondsraad herkozen. Na de rondvraag, die eenige interne aan gelegenheden ter tafel bracht, werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. Steigerend paard. Gisteren schrok op den Blauwendijk een voor een wagen bespannen paard vermoede lijk van het leven van een passeerenden auto. Het paard geraakte aan het steigeren waardoor het tuig brak. Persoonlijke onge lukken kwamen er niet bij voor. Tegen auto aangeloopen. Hedennacht liep een man, die te veel aan bacchus geofferd had, tegen een auto aan, waarvan de bestuurder onmiddellijk stopte. De man viel op den grond. De politie heeft den man naar het bureau overgebracht, om zijn roes uit te slapen. Hij had slechts een schaafwond aan zijn hoofd opgeloopen. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: geheel werkloos: 716 mannen en 12 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 8 mannen; niet werkloos: 4 man nen. Algemeen totaal vorige week 733; bij gekomen 41; afgegaan 34; over 740. Op hetzelfde tijdstip waren de cijfers in 1931 (533); 1932 (724); 1933 (908); 1934 (884); 1935 (1115); 1936 (967); 1937 (819); 1938 (823). ORANJEVEREENIGING. Vrijdagavond hield de Oranje-vereeni ging haar jaarvergadering onder voorzitter- schap van den heer J. I. van Ballegoyen de Jong. De opkomst was zeer slecht. De secretaris de heer B. v. d. Berg, me moreerde in zijn jaarverslag de gehouden feesten, en wijdde waardeerende woorden aan de ofgetreden bestuursleden de heeren Rothuizen en Van der Velde.. De pennigmeester de heer J. Donner, bracht hierop zijn finantieel verslag uit, waaruit bleek, dat het openluchtspel een batig slot gaf van 39; ook het bloemen corso had een klein voordeelig slot. De vie ring van de geboorte van Prinses Beatrix kostte 700 en de viering van het regee ringsjubileum ruim 1000. De totale uit gaven bedroegen 1960 met een tekort van 88 ct. Later kwam de Burma met een vor dering van 26 waarop het bureau 5 heeft laten vallen. Met dank aan secretaris en penningmeester voor het nauwgezette beheer werden de verslagen goedgekeurd Bij de bestuursverkiezing werd de voor zitter herkozen terwijl in de vacature v. d. Velde de hr. J. A. Pieterse werd benoemd. Wat betreft het programma voor dit jaar vroeg de voorzitter machtiging om te han delen naar bevinding van zaken. De kin derspelen op 31 Augustus zullen gewoon doorgaan. Spr. antwoordde, op een desbe treffende opmerking, dat het geen bezwaar was om eventueele plannen nog nader aan de vergadering voor te leggen. De hr. Pieters vertoonde hierna nog eeni ge films van de te Goes gevierde nationale feesten. DOMBURG. Vrijdagavond gaf het kinder koor „De jonge Stem" een tweede uitvoe ring van het Woensdagavondprogramma. De zaal van den heer Moggré was tot het laatste hoekje gevuld en zooveel menschen hadden geen toegang kunnen krijgen, dat het bestuur zelfs het geven van een derde uitvoering overweegt. Het koor zong o.m een op het vijfjarig bestaan door den heer Van Eysinga gemaakt lied: „Ons vijf-jaren plan". Jammer, dat deze begaafde, eminen te voorzitter binnenkort Domburg gaat verlaten. De heer M. A. Romijn ontving van Adriana van der Welle, die de oefenin gen niet meer zal meemaken, uit erkente lijkheid tot afscheid een plant in pot. Adem loos volgden de tallooze aanwezigen de sprookjes; verscheidene waren voor de tweede maal gekomen. Als we onze leid sters en helpsters mogen behouden, kan Domburg nog veel genoegen aan „De jonge Stem" beleven. Veel dank is het bestuur verschuldigd aan de dames Vreeke, Roosen daal, Jellema en Bommeljé voor haar hulp vaardigheid tijdens de omvangrijke voorbe reiding. SEROOSKERKE. Donderdagavond hield de afd. Groene Kruis Serooskerke Sint-Laurens alhier in het Vergaderlokaal haar 31ste jaarvergadering. De heer P. Boon van Sint-Laurens, voorzitter, open de de vergadering en heette inzonderheid welkom burgemeester Dregmans en wet houder Wondergem van Sint-Laurens als vertegenwoordigers der beide gemeente besturen. Burgemeester van 't Hoff had bericht van verhindering gezonden, en de penningmeester de heer Adr. Melis was afwezig wegens ziekte. Hierna gaf de voorz. een overzicht over het werk der (Ingez. Med.) MIDDELBURG. CITY. Golddiggers in Parijs. Er zit een geweldige vaart in deze film, die geen 100 revuefilm is. Daarvoor zit er te veel verband in, hetgeen winst betee- kent. Het begin is origieel en verplaatst ons naar de vergadering van een comité, dat de organisatie van een werelddanswedstrijd ter gelegenheid van de Parijsche „Expo" in handen heeft. Monsieur Giraud krijgt de opdracht het New Yorksch Academy Bal let te gaan engageeren. Ondanks zijn vrees door de Indianen gescalpeerd te zullen wor den, steekt hjj den oceaan over en komt met een cabaretgroep, de Balie-Club, terug in zijn onschuld en misleid door den bijna gelijken uitspraak van Balie en ballet mee- nend het beroemde Ballet gecontracteerd te hebben. De beide directeuren zijn zich best be wust niet de beste troep te hebben om Amerika te vertegenwoordigen, doch zij zien hier de kans het dreigend faillissement te ontkomen en met 'n prachtig optimisme engageeren ze in de gauwigheid nog een prof. dansleeraar, die den girls maar even in de hoogere balletkunst moet inderwij- zen. Vanzelfsprekend loopt het scheef. Het bedrog komt uit, de echte troep komt ook nog over en het gevolg is dat een uitzetting uit Frankrijk het eind van alle schoone droomen dreigt te worden. Dreigt, want af- terall weten zij het zoo te draaien dat de uitwijzing zich tegen de onschuldige Acade- my-groep keert. Met den moed der wan hoop besluit ons groepje de kans te nemen en hun eigen repertoire te brengen. En dan krijgt men een show te zien, enfin men kent dat. Het mag er wezen. Vele bekende typen spelen in deze aar dige rolprent mede en elk doet een duit in het zakje. Iets buitengewoons is het optre den van de Schnickelfritz Band. Dit is de muzikale zotheid ten top gedreven. Gekker kan het al niet, doch het lachsucces is ver zekerd. Overigens zijn de voornaamste rol len van Rudy Vallee, Rosemary Lane, Hugh Herbert, amusant als steeds, Allen Jenkins en Gloria Dickson. Cabaret Wolga. Ook deze film speelt in Parijs. Een aan tal wit-Russen treedt hier in een cabaret op. Het succesnummer is het optreden van 't danspaar Helène en prins Feodor, die in het geheim gehuwd zijn. Haar eerste man is op de vlucht neergeschoten, doch komt plot seling als een voor het leven verminkte op dagen. Helène breekt dan met den prins, die een schoft blijkt te zijn. Chantage op haar pleegt enz. Zij komt van de -eene in de andere moeilijkheid, niets blijft haar bespaard, tot zij eindelijk het geluk vindt. Gina Valkenberg, René Deltgen en Peter Voss spelen de voornaamste rollen. In het journaal is een aardige reportege van het verblijf der Koninklijke familie in Gündelwald opgenomen, waarin men o.a. Prinses Beatrix in haar kinderwegen-slee, voortgetrokken door den Sint Bernard, ziet! ELECTRO. Sergeant Berry. Een Hans Albersfilm, en een ouderwet- sche, van Hans de onweerstaanbare: voor vrouwen noch voor het lot. Hans wandelt onbekommerd door de wereld, van sergeant van politie via inspecteur tot luitenant. Tusschen deze twee rangen ligt het ver loop dezer rolprent, maar als we Hans in volledig uniform van sergeant de trap der woning, waar hjj met de lieve slanke Johanna waarvan hij zooveel houdt, teza- menwoont het is zijn echtgenoote niet.... maar zijn moeder, en we zien hem dan la ter in de niet gehéél volledige uniform van luitenant der U. S. politie een serenade van de heele grensdivisie in ontvangst nemen, nu, daar liggen nogal enkele meters rol prent tusschen waarin zoo een en ander ge beurt, niet alleen in de onderwereld van Chicago, maar ook, met heel wat meer ro mantiek, d.w.z. romantische romantiek, in Mexico. Potstausend, dat gaat daar met een vaartje: ingenieur, bedelaar, praehtig-op- gedofte Mexicaanen altijd maar is het stomme geluk, door zijn moed, scherp schuttersschap, zelfvertrouwen en bonho mie ondersteund, mét dezen dollen Hans. Ennein de laatste tien meter wacht U nog een verrassing, waar U van om zult slaan Alcatraz-Eiland. Wie door de Gouden Poort de betoove- rend schoone baai van San Francisco bin nenvaart, komt langs een hoog en onguur uitziend rotseiland, dat, uit den ouden tijd nog, den naam Alcatraz draag. Er staat een vuurtoren op, eneen beruchte staatsgevangenis. Daarin en daaromheen speelt zich de voorfilm af, die ons een blik gunt in het Amerikaansche gangsterleven, óók al weer met romantiek, een schoone dochter, een trouwe gezellin etc., omgeven. Justitia zege viert, gelukkig, ook hier. GOES. GRAND THEATER. Parijsche ondeugd, Een jonge en knappe Frangaise, komt als koriste naar Amerika, komt daar zonder werk en zoekt zonder succes naar een an der baantje. Ondanks dat ze over een be hoorlijke dosis min of meer naieve brutali teit beschikt. Een oudere vrouw, die het leven kent, beweegt haar dan zich als een adelijke Frangaise voor te doen, om zoo een rijken jongeman aan den haak te slaan. Een bevriende kellner schiet haar 3000 dol lar voor om eenigen tijd volgens hun „ade lijken" stand te kunnen leven. De jonge, rijke Durcan vliegt er werkelijk in, maar helaas komt zijn vriend Trevor het spel be derven. Want Trevor heeft het meisje al eens eer ontmoet, toen ze nog op zoek naar een bescheiden baantje was. Inderdaad ge lukt het hem, na allerlei strubbelingen, zich tusschen beiden te plaatsen al wijst Dun can hem eerst af, omdat hij hem reeds meer meisjes afsnoepte. Tenslotte krijgt de lieftallige Frangaise echter nog meer dan ze trachtte te bereiken, want nu wordt ze de vrouw van Trevor, op wien ze onder alle narigheden door verliefd is geworden. En Trevor is nog rijker dan Duncan! In deze goed-gespeelde film, vooral door Danielle Darieux, komen tal van aantrek kelijke, komische situaties en ook met veel gevoel gespeelde scènes voor. Een fijne, uitstekend geregiseerde film. Vier vaders, Ook het tweede hoofdnummer, „Het meisje met vier vaders" is van luchtigen aard. Het betreft hier een meisje, dat door haar moeder, een artiste, in de zorgen van vier konreken achtergelaten is. Eendrach tig blijven de vijf bijeen, tot er een jong- mensch in het leven van het - meisje komt Dit wordt niet alleen een pijnlijk geval voor de vier vaders, maar ook voor de fa milie van den goed gesitueerden jongeman want deze vindt een artiste in de famili iets verschrikkelijk. De jongeman en de vier vaders weten echter uitkomst te bren gen. Er komen tal van uistekende en lach wekkende situaties in deze film voor en men volgt de handeling steeds geamuseerd, -52% Amsterdam 1936-3 100100 Zeeuws. Hyp. B-3% 100—100 Cities Service Cy. P. 1958 5 54%- A Amsterd. Bank 127%126 A Ned. Gist- en Spiritusf. 452 A De Schelde N.B. 4441 C Am. Smelt Ref. 33%— 31% A Born. Sum. H.M. 167%—167 A Houth. Alberts 101%99 C Union Pac. Rr. 78%—74% C Int. Nickel Cy. 38—37% Ned. 38 1000-3 100—99% O. Indië 37 1000-3 97%—97% Engeland 1960-90 4 78—77% A Koloniale Bnk. 152% A N.I. Hbk. 600 118—115 C Ned. H. M. 1000 128%—128 A v. Berkels Pat. 4946 C Calvé Delft 83%—83 A Leverbros Unilever 132%129-25% A Philips Gem. B. afg. 200190-93 C Am. Car Foundry 20%—17%-19 C Anaconda Cop. 21%—19%-20% C Bethlehem St. 51%—48%-49% C Kennec Copper 27%25%-26% C Rep. Steel 14%—13% C U. States St. C. 44% ^11%-42% C North Am. Cy. 18%—17% A Kon. Petr. Mpjj. 307-300-05 C Contin. Oil Cy. 21%20 C Phillips Petr. Comp. 29%28 C Shell Union O.C. 9%—9%-9% C Tide Water Ass. Oil. 10—9%-9% A Ned. Scheepv. U. 107-105-04 A H.V. Amsterdam 411%397-405 A Java Cult. Mij. 181%—175% A N.I. Suiker U. 207%—199 A Deli Batavia 190190 C Deli Mij. 1000 210%—210 Unilpvw Suiker Prunus- Rubber (Wettig KoninkL Markt Amerika Schepen HV'a Tabak Obl.Markt gedeponeerd A Senembeh 204199% C Baltimore 4%4% C Southern Pac. Cy. 12%—11%-% A Southern Rlw. 13%- A Amst. Rubb. C. 195%—193-88% A Deli-Bat. Rubb. 137%—133-31% A Hessa Rubber 110105 A Serbadjadi S.R. 94%—90%-88 WISSELKOERSEN. Heden Gister Londen 8.82% 8.82% Berlijn 75.6O 75.60 Parijs 4.99 4.99% Brussel 31,70 31.70 New-York 1.88% 1.8 vereeniging. Hij wees op de aangename samenwerking tusschen Groene Kruis en Chr. Wijkverpleging. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental met 16 verrpeerderde en thans 646 be draagt. De rekening Groene Kruis be droeg 1324, aan ontvangsten 1046 aan uitgaven, goed slot 277. De rekening afd. tbc 408 aan inkomsten, 471 aan uitgaven, nadeelig slot 62. De begrooting Groene Kruis werd vastgesteld op 1225 in ontvangst en uitgaaf, met een -batig slot van 125. De begrooting tbc 530 in ontvangst en uitgaaf, nadeelig slot 85. De aftredende bestuursleden P. Boon, P. Maljaars en J. Verslufs Szn werden herkozen. Afgevaardigden voor de Prov. Vereen. Gr. Kr; en tbc-bestrij- ding, Adr. Melis, Primus en P. Boon. Zr. Smit rapporteerde dat in de maga zijnen alle benoodigde verplegingsartike- len voorradig waren, en in besten staat verkeeren. In Serooskerke werden door haar in 93 gezinnen 140 bezoeken afge legd en in Sint-Laurens in 84 gezinnen 125 bezoeken. J. Wattel Johsz. werd bij acclamatie herbenoemd als bode. HANSWEERD. Deze week werd alhier een vereeniging opgericht van kanaalkoop lieden die de naam Samenwerking draagt. Er gaven zich reeds 29 personen als lid op. Het doel der vereeniging is, gemeenschap pelijk de belangen der kanaalkooplieden be hartigen. De timmerman A. van Campen alhier had het ongeluk bij zijn werkzaamheden een stukje ijzer in een der oogen te krijgen. Vermoedelijk zal hij het oog moeten missen. KAPELLE. De jaarbeurstrein zal a.s. Maandag ook stoppen 's morgens zoowel als 's avonds aan het station Kapelle Biezelinge. In de ontstane vacature door het be danken van den heer J. Zuidweg als lid van den Raad, is voor de C.H.-lijst aan gewezen de heer Q. van de Vrie, no. 2 van deze lijst. Tot voorz. van de vereeniging Wijk verpleging KapelleBiezelinge is be noemd de heer A. Slabbekoorn Wz. Tot omroeper voor de gemeente Ka pelle is aangewezen de heer A. Paauwe in de plaats van den heer Jb. Kasten, die wegens hoogen leeftijd dit werk niet meer kan verrichten. KRUININGEN. Vrijdagavond vond de autobestuurder B. aande -Oostelijke oprit van de nieuwe Kanaal brug bij Schore een man liggen, die bleek te veel aan Bachus te hebben geofferd. De politie van Krui- ningen en de marechaussee laadden hem op een vrachtauto en brachten hem naar huis. Het was zekere B. uit Schore. Vrijdagavond gaf het kinderkoor „O. K.K." onder leiding van den heer L Paauwe een welgeslaagde uitvoering in hotel „De Korenbeurs". Drie zangnummer tjes werden op verdienstelijke wijze ten gelioore gebracht door het koortje, ter wijl Neeltje Cok en Sientje Meyer met be geleiding: „Sarina in de dessa" en Mientje IJzerloo en Janna Buyse het „Angelus' zongen. De kinderoperette „Goudmuiltje" werd opgevoerd en 't vertoonde getuigde van een ernstige studie van den leider en de kin deren. De aanwezigen volgden het ver toonde met groote aandacht. Gezien de slechte weersgesteldheid was de opkomst zeer goed te noemen. Na afloop dankte de burgemeester lei der en spelers. Spr. bood den heer Paau we een bloemenmand en de kinderen chocolade aan. KRABBENDIJKE. Vrijdagmiddag heeft alhier de eerste steenlegging plaats gehad voor den bouw van tien arbeiderswoningen. Deze steenlegging geschiedde door den burgemeester en de beide wethouders. We komen Maandag hierop nog uitvoerig te rug. KATS. Woensdagavond werd alhier in de oude school een rookwedstrijd gehouden, ioor de firma Van Nelle uit Rotterdam uitgeschreven. De eerste prijs was een rook- standaard, de 2e pr. een vernikkelde ta bakspot, de 3e pr. een vernikkelde aschbak met 1 ons tabak. Verder fraaie pijpen en nog 5 prijzen van 1 ons tabak. Aan den 1 AMERICAN CIGARETTES] (Tngez. Meded.) wedstrijd werd door 52 personen deel genomen. De eerste prijs werd behaald door Jacobus van der Maas die 2 uur 20 min. zijn pijp heeft kunnen rooken; 2e pr. Jacob de Boo met een verschil van 6 min.; 3e pr. Jac. den Engelschman; 4e pr. Cor Verburg Johzn., 5e pr. C. Verhulst, 6e pr. A. Plat- schore; 7e pr. A. Bouwens; 8e pr. R. Cle ment; 9e pr. P. Korteknie, 10e pr. A. Taze- laar Dzn., lie pr. P. Eikenhout Jzn., 12e pr. C. Tazelaar 13 pr. A. A. Clement. De heer G. J. de Graag, sloot den avond met een woord van dank. KORTGENE. De heer Iz. van Maldegem alhier is benoemd tot lid van den Raad (vac. wijlen den heer L. J. Dorst). KORTGENE. De kiezerslijst bevat 829 stemgerechtigde personen. VOETBAL Naar wij vernemen wordt Maandagavond te Kruiningen een bijeenkomst gehouden, georganiseerd door de besturen der voet balverenigingen Hansweert, Hansw. Boys en Kruiningen om pogingen in het werk te stellen om te komen tot een combina tie van deze vereenigingen. De heer Dietvorst, secretaris van af- deeling IV van de K N.V.B. is bereid ge vonden hierover een lezing te houden en zoo mogelijk de wenschelijkheid van zulk een combinatie aan te toonen. Alle leden uit bovengenoemde vereenigingen zijn. voor deze vergadering uitgenoodigd. DAMMEN. De eindstriju om het persoonlijk dam kampioenschap van Zeeland zal heden aanvangen. In deze finale komen uit de heeren W. Boogaard te Middelburg (hou der van den kampioenstitel), J. van Eenennaam, Soeburg. M. F. de Jonge, Goes. W. Lente, Middelburg en M. van de Parel, Kruiningen. Het wedstrijdrooster is als volgt vastge steld: 18 Maart: Middelburg: J. v. Eenennaam W. Boogaard. Goes: M. v. d. Parel M. F. de Jonge. 25 Maart: Middelburg: W. LenteM. v. d. Parel. Goes: W. BoogaardM. F. de Jonge. 27 Maart: Middelburg: W. LénteJ. van Eenennaam. 1 April: Middelburg: M. F. de Jonge J. v. Eennenaam. Kruiningin: M. v. d. Pa relW. Boogaard. 8 April: Goes: M. F. de Jonge—W. Len te. J. van EennenaamM. v. d. Parel. 10 April: Middelburg: W. BoogaardW. Lente. TENNIS. Prins Bernhard beschermheer van den N.L.T.B. Naar het officieel orgaan van den Ne- derlandschen Lawn Tennis Bond, het blad „Lawn Tennis" bericht heeft, Prins Bern hard het beschermheerschap van den N.L.T.B. aanvaard. WIELRENNEN. ParijsNice. De tweede étappe van den wegwedstrijd ParjjsNice werd gisteren van Nevers naar St. Etienne gereden over een afstand van 233 km. De eerste, die uitviel, was de Winnaar van Donderdag, Lapebïe, die reeds na 22 km het bijltje er bij neerlegde. Na ongeveer 100 km kregen de renners met een zwaren sneeuwstorm te kampen en het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat vele deelnemers den strijd staakten. Het peleton was toen al volkomen uiteengevallen. Opnieuw was Van Nek de beste Nederlander. Hij plaatste zich thans zesde in de étappe met ruim tien minuten achterstand op den winnaar, den Fransch- man Masson. Anton van Schendel werd vijftiende met bijna een half uur achter stand op Masson. Talrijke renners hebben den strijd tegen de elementen moeten opge ven, en daaronder bevonden zich ook Al- bert van Schendel en Braspenning, die een uur na de aankomst van Masson nog niet te St. Etienne waren gearriveerd. In de al- gemee: thans De son 6 Bondu .N e Alge baud m. 12 I m. 18 I 35 s. Heuse| Te vecht I kampii zek (1 houde| Heuse wordé peescl] k.o. wicht! eJ Tijd schap! ke te Arie het staan| verbé „TOl Na| •eenig 8 enj de „J Als ter Borli (basl giste gelei) bedrl borel De gevJ hun: God die teli vel en Go

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2