Sproeten komen vroeg in BUITENLAND. De reorganisatie van de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescherming. Scherpe critiek op Duitschland in de Engelsche pers. tiet voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. STATEN-GENERAAL. AGENDA. In aansluiting op het de vorige week gepubliceerde rapport van de commissie Quarles van Ufford, met betrekking tot de wijze waarop de arbeid van de Neder landsche vereeniging voor luchtbescher ming het meeste nut voor de luchtbescher ming In het algemeen kan afwerpen heeft het A. N P. een bespreking gehad met mr. H. Bogaardt, algemeen secretaris van de Nederlandsche vereeniging voor lucht bescherming, die er prijs op had gesteld eenige nadere toelichting te geven op den inhoud van het rapport en de reorga nisatie van de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescherming die in verband daarmee zal geschieden. In verschillende opzichten bevat de rège- ling een bevestiging van den bestaanden toestand Op enkele punten geeft zij een preciseering van de taak der vereeniging en haar betrekking tot de overheid. Aan de hand van het rapport en de om schrijving, die het van de zelfbescherming der burgerbevolking geeft, legde de heer Bogaardt er nadruk op, dat een toekom stige oorlog hoogstvermoedelijk niets en niemand zal ontzien. De burgerij moet daar zoo goed mogelijk op voorbereid zijn, op dat zij moreel weerstandsvermogen heeft om de haar op te leggen beproevingen te doorstaan. Zoo niet, danvervalt zij in een paniekstemming wat den toestand slechts kan verergeren. Het is mogelijk, dat zjjzel- ve zoodanige maatregelen neemt, dat de invloed van het oorlogsgeweld op haar wordt beperkt en dit te doen is voor haar een eiseh van zelfbehoud Het besef hier van moet zooveel mogelijk worden aange kweekt. Het is menschelijk, dat men bij de zelfbescherming in de eerste plaats aan zichzelf en het eigen gezin denkt, evenwel zal er ook een beroep gedaan moeten wor den op den gemeenschapszin om tot sa menwerking te komen, zoowel tof be scherming van het eigen leven en de eigen bezittingen als van die van de medebur gers. Het is in de eerste plaats de taak van de Nederlandsche vereeniging voor luchtbescherming in dezen zin propaganda te voeren. Aan de burgemeesters wordt de ver plichting opgelegd de burgerij op te wek ken zich tot een organisatie voor lucht bescherming te vereenigen. In de meeste gevallen zal hierbij gebruik gemaakt kun nen worden van bestaande organisaties, die op een enkele uitzondering na bij de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbe scherming zijn aangesloten. Deze vereeni ging wordt de eenige erkende luchtbescher- mingsorganisatie. De leiding van de feite lijke luchtbescherming blijft in de afzon derlijke gemeenten resp. bij de hoofden van de voor deze aangewezen hoofden van van luchtbescherming berusten. De reor ganisatie voorziet een groepeering in ter ritoriale verbanden, die weder in de alge- meene organisaties worden samengebracht. De in verband met de nieuwe regeling te maken organisatie wordt met spoed ondernomen. De minister van binnenland- sche zaken heeft aan de vereeniging den eisch gesteld, dat deze organisatie op 1 Juli op papier gereed zal zijn. Over de fi nancieele regelingen, -die de vereeniging in staat zullen stellen tot haar propagan da en de opleiding van geschikte perso nen, die voor haar arbeid noodig zullen zijn is in het gepubliceerde uittreksel van het rapport reeds het een en ander meege deeld. De vereeniging, die medio October 272 afdeelingen had, heeft er thans 357, het aantal leden is in denzelfden tijd van 65.000 tot 92.000 toegenomen. Van dezen behooren er pl.m. 16.000 tot de afdeeling Den Haag. Ook na de internationale spanning in Sep tember is de belangstelling voor de vereeni ging gebleven, alleen de verkoop van gas maskers is achteruitgegaan. Cursussen tot vorming van instructeurs van plaatselijke cursussen in luchtbescher ming zijn of worden onder de centrale lei ding van het hoofdbestuur in een twintigtal plaatsen gehouden. In Zeeland zijn er reeds 8 cursussen achter den rug, in den Achter hoek van Gelderland 15. Eenige duizenden personen hebben deze cursussen gevolgd. In vele afdeelingen is ook reeds een begin ge maakt met z.g. gezinscursussen, waarvoor de opgeleide instructeurs worden gebezigd. In samenwerking met het Verbond van,Ne derlandsche werkgevers, de algemeene R. K. Werkgeversvereeniging en het Verbond van Protestantsch christelijke werkgevers in Nederland, alsmede de Vereeniging van de Nederlandsche Chemische Industrie, de Vereeniging van metaalindustrieelen en den metaalbond zijn cursussen voor bedrijfs- bescherming georganiseerd, waarvan vier te Amsterdam, Rotterdam, Hengelo en Arn hem, reeds zijn begonnen. Na de Paaschda- gen volgen cursussen te Groningen, Roer mond en Breda. Veel medewerking werd hierbij ondervonden van het hoofdbestuur der P.T.T. Door deze organisaties is reeds de grond slag gelegd voor een technisch bureau voor bedrijfsbescherming dat in Den Haag is gevestigd en over een ter zake kundig in genieur met hulpkrachten beschikt, die ad viezen verstrekt, eventueel ook bezoeken ter plaatse, waar zulks wordt gewenscht af legt om voorlichting te geven. Het rap port luchtbescherming voor het platteland is gereedgekomen, de publicatie wordt aan gehouden tot ook het rapport van de Vete rinaire commissie gereed zal zijn. De ge combineerde publicatie kan erlang tege moet gezien worden. Met groote organisaties in ons land wordt samenwerking gezocht, teneinde door hun bemiddeling groote groepen van de bevol king te bereiken. Zoodanige samenwerking werd in beginsel reeds verkregen met de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen, den Nederlandschen Christelijken Vrouwenbond, de Federatie van R.K. Vrou wenbonden in Nederland en de Graal. Aan raking wordt gezocht met vakvereenigin- gen, jeugdorganisaties e.d. In de ministeri- eele commissie voor de luchtbescherming ©p scholen is de Vereeniging vertegenwoor digd. Nadat de regeering haar standpunt terzake zal hebben bepaald, zal zoo noodig ook samenwerking met organisaties op het gebied van het onderwijs worden gezocht. De regeering heeft 5250 gasmaskers voor verstrekking aan de leden ter beschikking HET WAPEN VAN DEN NIEUWEN PAUS. Een vredesduif. Havas meldt uit Vaticaanstad: Paus Pi us NU heeft zijn pontificale wapen gekozen: een witte duif met een olijftak op een blau wen achtergrond. Reuter meldt uit Londen: Bijna eenparig doet de Britsche pers vandaag felle aanval len op Duitschland wegens de jongste wijzi gingen in de kaart van Europa. Voor het eerst sinds het nationaal-socialisme aan het bewind kwam, schrijft de „Times" heeft de Duitsche politiek zich ondubbelzinnig bloot gegeven. Deze brutale onderdrukkingsme- •thode valt niet goed te praten, en de Duit sche regeering geeft zich nauwelijks moeite het te doen. De vernietiging der Tsjechi sche onafhankelijkheid schendt eon geheele reeks plechtige beloften welke Hitier zelf gegeven heeft. Het blad betwijfelt vervol gens de waarde der nieuwe verovering voor Duitschland en vraagt: Waar in de moderne geschiedenis heeft de Teutoon of de Hon gaar succes gehad met de overheersching der Slaven? Geweld kan niet een denkbeeld overwin nen en nazi-Duitschland zelf heeft de leer stelling der zelfbeschikking helpen propa- geeren. De tijd zal oordeelen of deze zwar te week wel zoo schitterend geweest is voor de nieuwe heerschers van Tsjecho-Slovakije. Een „monsterachtige schending" zegt de „Daily Telegraph" is de zachtste term voor hetgeen gisteren in Midden-Europa is ge beurd. Een gevoel van afschuw en veront waardiging is door de geheele beschaafde wereld gegaan. Duitschland heeft, voor zoo lang 't nazi-bewind duurt, zijn naam ont- eerd. De voorvallen van gisteren zijn niet slechts tegen den geest der overeenkomst van München, neen, zij hebben München tot een bespotting gemaakt. De geest van München is dood en begraven, want wie kan hopen een boa-constrictor tot rust te brengen? Niet een van Duitschland's nabu ren is voortaan veilig voor zijn doodelijke omarming. Zij zijn allen blootgesteld aan de ondermijnende actie der Duitsche agenten en aan een plotselinge invasie zonder eenige formaliteit of waarschuwing, onder het voorwendsel „de orde te herstellen". De meeste andere bladen schrijven in den zelfden geest en volgens de „Daily Herald" is het zeker dat deze daad van agressie door steeds anderen zal worden gevolgd, tenzij de vreedzame volkeren zich zoo sterk en eensgezind maken, dat zij dezen oorlogs zuchtige een halt kunnen toeroepen. FRANSCHE VERONTWAARDIGING. Havas meldt uit Parijs: Ten aanzien van de gebeurtenissen in Midden-Eurona schrijft Pietri in ,.Le Jour" dat, wanneer men toegeeft, dat Duitschland zijn plannen voor een hegemonie in Europa niet kan opgeven, toch één ding zeker is: het valt steeds het zwakste punt aan en volgt den weg van den minsten weerstand. Deze waarschuwing moet men onthou- den. Er is geen sprake meer van groepee- ren door beloften en diplomatieke démar ches. Zij die van goeden wil zijn, "zullen zich uit zichzelf groepeeren, zoodra blijkt, dat Frankrijk en Engeland de sterksten ziin. Deze groeoeering is reeds begonnen Bailby schrijft in hetzelfde blad dat thans duidelijk blijkt, dat men geen geloof meer kan hechten aan een Duitsche ondertee- kening. In de „Figaro"' schrijft Dormesson, dat de zeven millioen personen, waarop Hit' Ier de hand heeft gelegd, deel uitmaken van een energiek en trotsch ras dat de Germanen nooit hebben kunnen assimilee- ren. Dormesson ziet hier een fout van Hitier, zijn propaganda zal thans geen onschuldigen meer kunnen verleiden door te spreken over onderwerpen, welke door de gebeurtenisen worden tegengesproken De Staten welke aan Duitschland grenzen en geen voldoende kracht hebben om zich te verdedigen, zullen zich in het vervolg bedreigd voelen. Pierre Dominique schrijft in de' Repu- blioue dat de geschiedenis ons terug heeft geplaatst in de dagen van Karei V. In de Humanité (communistisch) schrijft Jacaues Duslos dat in Septemebr van het vorige laar goede apostelen opstonden die de politiek van Hitier rechtvaardigden met te spreken over het zelfbeschikkings recht der volken. Men kon misbruik ma ken van de goede trouw van vele brave lieden, doch men kon niet tegenhouden dat de verontwaardiging van de arbeidersmas sa steeg. DUITSCHLAND HOE HET DUITSCHE PUBLIEK REAGEERT OP DE BEZETTING VAN BOHEMEN EN MORAVIë. Havas meldt uit Berlijn: De aankondiging van den opmarsch der Duitsche troepen in Tsjechoslovakije is met meer verrassing dan geestdrift ontvangen door het Duitsche pu bliek. Sinds jaren herhaalde men voor het volk, dat 't nationaal-socialistische Duitsch land geen enkele vreemde volkS' groep wilde inlijven, dat het geen imperialistische agressiepolitiek voer de. De aankondiging van de definitieve be zetting van Bohemen en Moravië heeft daarom de openbare meening nogal van haar stuk gebracht. Natuurlijk kan men uitbundige uitlatingen van trots waarne men in nationaal-socialistische kringen, die een neiging vertoonen te gelooven, dat het Derde Rijk naar eigen goeddunken de kaart van Europa zal hervormen. De meerderheid der bevolking, al gevoelt zij in verschillende graden dezen trots, kan echter een zekere verlegenheid niet van zich afzetten. De ver halen van het officieele Duitsche agent schap aldus Havas verder die vertel len, dat de Duitsche troepen in Moravië „op de meest verheugde wijze" werden begroet wekken twijfel aan de waarachtigheid der verhalen omtrent de wreedheden, die een dag tevoren door diezeelfde Tsjechen zou den zijn begaan. Een officieel verslaggever meldt ook uit Theresienstadt, dat de gezich ten verlicht worden door „een glans van hoop" bij de aankomst der Duitsche troepen, Verschillende Duitsche bladen leggen trou gesteld. Dit aantal is nog niet geheel ge plaatst. wens verband tusschen de inlijving van Bo hemen en Moravië en de plechtigheid van verleden jaar te Neurenberg, toen plechtig de teekenen van het Roomsch-Duitsche rijk van Ween naar Neurenberg werden over gebracht. „Van nu af aan, zoo schrijft de „Berliner Boersenzeitung", is Duitschland weer een imperium geworden, d.w.z. een rijk in dien zin, dat volksgroepen zich toe vertrouwen aan zijn bescherming". Een vreemde volksgroep heeft zich toevertrouwd aan die krachtige bescherming en Duitsch land heeft zich niet onttrokken aan deze verantwoordelijkheid jegens menschen, die geen Duitschers zijn. Noch het Habsburg- sche rijk, noch het Hohenzollernrijk, kon den, gebonden door hun dynastieën, deze rijksfunctie zonder belemmering uitvoeren". De Duitsche bladen onthouden zich er intusschen zooveel mogelijk van de Duitsch- Italiaansche arbitrage van Weenen te citee- ren, die enkele maanden geleden verheer lijkt werd als een definitieve oplossing voor een duurzame kalmeering in het centrum van Europa. ENGELAND. GEEN WOORD TOT ZIJN VROUW IN EEN VOL JAAR. Arthur Stanley Hills uit Brighton mag een vol jaar geen woord tot zijn vrouw spreken. Dat was het vonnis van den rechter, die hem veroordeelde wegens mis handeling van zijn vrouw, Lucy Hills. Deze verklaarde, dat zij tot driemaal toe door haar man tegen den grond was geslagen en bij de keel gegrepen was. Hij dreigde haar te vermoorden, als zij de hulp van de politie inriep. De uitspraak van den rechter was: Als je gedurende de volgen de twaalf maanden ook maar één woord tot je vrouw spreekt, zullen we je voor een maximum tijd naar de gevangenis zenden. Een Salomo's oordeel? KERK EN SCHOOL. In de Woensdag gehouden vergadering van de classis Middelburg der Geref. Ker ken, deed met goed gevolg peremptoir exa men de heer W. de Graaf, beroepen predi kant te G a p i n g e. De intrede zal plaats hebben op 16 April a.s. na bevestiging door ds. J. S. van de Weg te Zevenbergen. Geref. Kerk. Ds. J. H. Mulder te Haamstede, sedert 1933, heeft het beroep naar Giessendam aangenomen. VERHOOGING VAN DEN TARWEPRIJS NIET NOODZAKELIJK De minister antwoordt op vragen van het Kamerlid Droesen. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Droesen, betreffende verhooging van den tarweprijs voor het oogstjaar 1939, ten einde de doodgevroren wintertarwe zooveel mogelijk door zomertarwe te doen vervan gen, heeft de minister van economische za ken geantwoord, dat het hem bekend is dat zeer veel, in sommige deelen des lands bijna alle, wintertarwe is doodgevroren en dat hij van meening is, dat vervanging van de mislukte tarwe door zomertarwe wen- schelijk zou zijn. De minister acht echter verhooging van den tarweprijs voor het oogstjaar 1939 niet noodzakelijk ter bereiking van deze ver vanging. Bovendien ontmoet een inciden- teele verhooging groote bezwaren in ver band met de consequenties ten aanzien van andere producten. De aan de gewestelijke tarwe-organisaties gegeven gelegenheid om voorradige zomertarwe voor zaaidoeleinden af te geven, acht de minister een geschikt middel om deze vervanging te bevorderen, (Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. Goes. Ondertrouwd: J. P. A. van Ballegoijen de Jong 28 j. jm. en M. J. van der Haar 27 j j.d. te Den Haag; C. de Vlieger 46 j. j.m en M. A. Broekstra 29 j. j.d. Ondertrouwd: P. A. Filius 22 j. j.m. te Vlissingen en J. van Dalen 23 j. j.d. (D. Z.) Krabbendijke. Over Februari. Bevallen: A. J. G. Ros gieb. v. d. Berg z.; C. M. Bakker geb. Moolenbroek z. Overleden: M. Sinke 82 j. wed. B. Nieuwen- huyse; A. W. van de Velde 73 j. echtgen. J. Geense. (D. Z.) BEGROOTINGEN VAN ECONOMISCHE ZAKEN EN LANDBOUWCRISISFONDS. Bij den aanvang van de vergadering der Eerste Kamer gisterochtend deelde de voorzitter mede, dat een door de heeren Van Lanschot (r.k.), De Zeeuw (sd.), Diepenhorst (a.r.), De Savornin Lohman (c.h Gelderman (lib en Van Embden (v.d.) geteekend voorstel tot wijziging van het reglement van orde was ingekomen Op voorstel van den voorzitter zou dit gistermiddag in de afdeelingen worden onderzocht. Het ingediende voorstel strekt tot versterking van de bevoegdheden van den voorzitter. De wijziging beoogt, den voorzitter het recht te geven, een lid In bepaalde gevallen het woord te ontnemen en zelfs van de vergadering uit te sluiten. Bij de behandeling van de begrootingen van economische zaken en landbouwcrisis fonds, welke tezamen werden behandeld, voerden zeven sprekers het woord. Het soc. dem. lid de heer De la Bella betoog de, dat ter bestrijding van de werkloos heid de koopkracht der bevolking dient te worden verhoogd. De heer Heldring (lib.) daarentegen was van oordeel, dat meer aandacht moest worden geschonken aan verlaging der productiekosten. Kon den enkele leden zich met het plan tot overneming van de crisismaatregelen door de bedrijfsgënooten vereenigen, de heer Hiemstra (s d betwijfelde, of de organi saties de verantwoordelijkheid zullen wil len dragen. Ten aanzien van de uitvoering van het plan-Westhoff was deze spreker van oordeel, dat uitbreiding van cultuur grond geen vermeerdering ten gevolge mag hebben van producten, die tegen la gen prijs worden uitgevoerd. De heer Hel dring meende, dat de nieuwe cultuurgron den blijvende bronnen van verlies zullen opleveren. Hij uitte voorts bezwaren tegen blijvende ordening, waarvan hij meende dat die de productiekosten verhoogt en de exportmogeijlkheden vermindert. De heer Kranenburg (v.d.) gaf als zijn mee ning te kennen, dat de beroepsmogelijk heid in de bedrijfsvergunnigenwet onvol doende is geregeld. Het ontbreken van een motiveering kan leiden tot willekeur bij het weigeren van aanvragen tot vestiging van een bedrijf. Tot slot brak de heer Janssen (rk.) een lans voor de vereeni ging tot behoud van natuurmonumenten, voor wie hij eenige tegemoetkomendheid van de zijde der regeering verzocht. De debatten zouden heden worden voort gezet. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN, VR 24 Mrt. 15.00 h. directiekeet te Borsele door bestuur waterk. Calam. polder Borsele: 't herstel, de vernieuwing en 't onderhoud tot 30 April 1940 van de aarde- kram- rijs- en steenglooiïngs- werken aan de waterkeering van bovengenoemden polder. Raming 5060. Zie Middelb. Crt, 22 Febr. 1939. VR 24 Mrt. 11 uur in de gemeenteraads kamer te Kats door bestuur der waterk. Calamiteuzen Leendert- Abrahampolder te Kats: 't verbete ren steenglooiingwerk, de woning der waterbouwkundigen ambtenaar en 't onderhouden tot 30 Apr. 1940 waterk. e.a. werken bovengen, polder. Raming 5955. Zie Middelb. Crt. 25 Feb. 1939. ZA 25 Mrt. 11 uur in 't Vergaderlokaal te Kortgene, door bestuur waterk. Ca lam. „Jonkvrouw-Annapolder" te Kortgene: 't verbeteren steenglooi- ingwerken en 't onderhouden tot 30 Apr. 1940 waterk. e.a. werken bovengen. Polder. Zie Middelb. Crt. 25 Feb. 1939. Dl 28 Mrt. 11 uur in de Ambachtsschool te Middelburg, door de architecten Rothuizen, namens het bestuur der Vereen. De Ambachtsschool: 't ver bouwen en uitbreiden der Ambachts school aan het Molenwater te Mid delburg. Zie Middelb. Crt. 5 Mrt. 1939. ONTVANGEN BOEKEN. „Good-bye mr. Chips", bij James Hil ton. Annotated by dr. H. de Groot. Ver schenen in de serie Meulenhoff's English Library bij den uitgever J. M. Meulenhoff te Amsterdam. In de serie „Meulenhoff's bibliotheek van Nederlandsche schrijvers" verscheen bij den uitgever J. M. Meulenhoff te Amsterdam: „Potgieter"., bloem lezing uit zijn gedichten en prozawerk Uitgezocht en van een inleiding voorzien door dr. J. B. Schepers. Deel I: historTe en romantiek, Tweede druk verzorgd door dr. W. H. Staverman. „Kinderschrift", als hulpmiddel bij opvoeding en beroepskeuze", door dr. J Schrijver. Met reproducties van een groot aantal kinderhandschriften. Dit boek is bestemd voor ouders, onderwijzers, leera ren, kortom voor allen die het kind moe ten leiden en zich telkens voor de vraag gesteld zien waarom het kind afwijkt en te kort schiet. Het verwijst naar het ge makkelijk verkrijgbare en tot dusver 'onbe nutte hulpmiddel: het schrift van het kind om inzicht te krijgen in zijn lichamelijke geestelijke en zielsgesteldheid en verkla ring van zijn gedragingen. Met genoegen kan overigens geconstateerd worden dat het boek ditmaal uit een andere en bete re lettersoort is gezet. Het verscheen bij de N.V. Uitg. Mij. „Kosmos" te A m- sterdam. „Herineringen van een kinderrechter' door mr. G. T. J. de Jongh. Geïllustreerd door Dl Vis. De schrijver, oud-kinderrech ter te Amsteradm vertelt in dit boekje van de vele mislukte jonge levens, die hij als kinderrechter heeft ontmoet, en hoe in vele gevallen opvoeders en omgeving de kinderen maken tot mislukkelingen in de maatschappij. Uitgave N.V. Hollandia Drukkerij te B a a r n. Bij de N.V. Uitgeverij De Torentrans te Zeist, verschenen de volgende nieuwe uit gaven: „Ulle, den boer", roman uit Zeeuwsch Vlaanderen, door J. L. Eggermont. „Compagnons", roman door A. A. L, Graumans. Met illustraties van den schrij ver en een kleurenplaat van Anton Pieck. „Bruggen in het landschap en het stadsbeeld". Met bijdragen van dr. J. D, Bierens de haan, H. v. d. KlootMeyburg, Fr. Vermeulen, Jan de Meijer, Ph. Haakma, Wagenaar en Theo van Reyn. Met vele foto illustraties. Bij den uitgever J. M. Meulenhoff te A m- sterdam verschenen de volgende nieuwe uitgaven: In de serie Les meilleurs auteurs fran cais: „Poum, Nick en Fox", par Thérèse Lenotre et A. de Montgon; illustrations de Loriouz, Editions simplifice par C. J. Uiter- waal; „Petit vocabulaire francais", par F. J. Schmit; „Des hommes passèrent...", par Marcelle Capy. Edition abrégée et annotée par M. J. Premsela. Tweede druk; in de serie „Ma première Collection": „Petites Poésies k dire et a chanter", receuillies par M. A. E. Tromp Deuxieme Edition, revue par R. J. Simons, en „Féeries", par Henri Ghéon. Annotations de A. Tam et M, Koets. RADIO-PROGRAMMA. VRIJDAG 17 MAART HILVERSUM I 1875 EN 301,5 M. 8,00 VARA. 10,00 VPRO. 10,20 VARA. 12,00 AVRO 4,00 VARA 7,30 VPRO. 9,00 VARA. 10,40 VPRO. 11,00—12,00 VARA. 8,00 Gram (Om 8,16 Ber 10,00 Morgen wijding. 10,20 Declamatie. 10,40 Zang, pia no en gram. 11,10 Verv. declamatie. 11,30 Orgelspel. 12,00 AVRO-Aeolian-ork. (opn.) (ca. 12,15 Ber.) 12,30 Orgelspel. 12,45 Gram. 1,00 AVRO-Amusementsork 1,45 Zang met piano. 2,05 Piano. 2,30 Radio- tooneel. 3,00 Palladians en gram 4,00— 5,00 Gram. 5,05 Voor de kinderen. 5,30 Gram. 6,00 VARA-ork 6,28 Ber. 6,30 Li teraire causerie. 6,50 Gram. 7,00 VARA- Kalender. 7,05 Causerie. 7,23 Ber. ANP. 7,30 Ber. 7,35 Causerie. 8,00 Viool en pia no. 8,30 Causerie 9,00 Souvenir-ork. 9,30 Declamatie. 9,45 Esmeralda. 10.30 Ber. ANP. 10,40 Avbndwijding 11,00 Gram. 11,30 Jazzmuz. (gr. pl.) 11,5512,00 Gram. HILVERSUM H 415,5 M Alg. Progr. verzorgd door de KRO. 8,009,15 Gram. (ca. 8,15 Ber.) 10,00 Gram. 11,30 Bijbelsche causerie. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Paul Wtjnappel's strflk- ensemble. 1,00 Gram. 1,30 Verv. conc. 2,00 Orgelconc. en gram. 3,00 Gram. 3,30 Zang met piano. 3,45 Gram. 4,15 KRO-Melodis- ten en solist. 5,00 Gram. 5,15 KRO-ork. 6,00 Land- en t-uinbouwcauserie 6.20 Verv. conc. (ca 6,30 Ber.) 7,00 Ber. 7,15 Cau serie. 7,35 Gram. 8.00 Berichten ANP. 8,15 Rotterdamsch Philh. ork. en solisten. 9,15 Gram. 9,30 KRO-ork. 10,00 KRO-Me- lodisten en solist. 10,30 Ber. ANP. 10,40 KRO-Boys en solist. 11,0012,00 Gram ÖROITWICH 1500 M. 11,40—11,50 Gram. 12,10 Orgelspel. 12,35 Elricks Band. 1,20 Causerie. 1,352,20 Birminghamsch Philh. strijkork. en solist. 4,15 Gram. 4,50 Radio- tooneel. 5,20 Gram. 5,40 Variété-ork. en solist. 6,20 Ber. 6^45 Orgelspel. 7,05 Par lementair overz. 7,20 Uit Motala: Mannen koor en Septiman-ork. 7,50 Sectie Boyd Neel-ork. en solisten. 8,20 Radiotooneel met muz. 9,20 Ber. 9,45 Causerie. 10,05 Ork. en vrouwenkoor. 11,05 Causerie. 11,20 Grosvenor House Dance Band. 11,5012,20 Dansmuz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9,00 en 10,00 Gram. 11,20 Locatelli-ork. 12,30 Zang. 1,05 Jean Ibos-ork. 2,35 Piano. 3,00 en 3,30 Gram 3,35 Zang. 3,50 en 5,05 Piano. 5,25 Pascal-kwartet. 6,35 Zang. 7,20 Jane Ev- rard's Damesork. 8,35 Viool. 8,50 Radio tooneel. 10,50 Gram. 11,2012,50 Ork. KEULEN 456 M. 5,50 Gram. 6,40 en 7,50 Amusementsork. 11,20 Sextet en solisten. 12,35 Ork. 3,20 Gram. 4,35 Gitaar. 5,05 Trioconcert. 5,50 Gram. 6,30 en 7,30 Win- terhulpprogr. 9,35 Ork. en solist. 10,20 11,20 Otto Fricke's ork., accordeonduo en solist. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram 12,50 en 1,30 Dans- orkest. 1,502,20 Gram. 5,20 Cembalo. 5,50, 6,35 en 7,20 Gram 8,20 Militair 'ork., musette-ensemble cn solisten. 10,3011,20 Dansork. 484 m: 12,20 Gram 12.55 en 1.30 Radio- ork. 1,502,20 en 5,20 Gram 5.45 Piano. 6.05, 6.35 en 7.35 Gram 8,20 Conc. uit Dublin. 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M 7,30 Ork. (8,208,35 Voordracht). 9,20 Ber. 9,50 Klarinet en Engelsche hoorn. 10,05 Ber. 10,20 Ork. (opn.) 11,10—11,20 Gram. MARKTBERICHTEN. K a p e 11 e, 15 Mrt. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Goudreinetten 32, Zure Bellefleur 21, Kleiperen 24, Francisca Borgia 24, Snijsla 1824, Spinazie 1218, Prei 813, Witlof 1015, Veldsla 30, Breekpeen 22,5, Aard appelen 23, alles per kg, Uien (stek) 60, per 100 kg, Radijs 3.40, per 100 bos, Sla planten 8—12, per 100 planten, Kippen eieren 2.603, Eendeneieren 2.50, beiden per 100 stuks, Honing 30, per flacon. Oostburg, 15 Mrt. Boterveiling: aan voer 62 kg boter; prijs 1.171.57 per kg. MIDDELBURG. DO 16 Mrt. Lez. Alliance Frangaise, spr. Mauricheau Beaupré. DO 16 Mrt. Bijbeldag Ned. Bijbel Genoot schap; Koorkerk 19.45 Etalage; 20.15 bijeenk. sprs. ds. Nolte, ds. Boeke; ds. Scholing; ds. Van Voorst Vader. DO 16 Mrt. Evangelieprediking, sprs. de hrn. V. d. Lep en Douma; Zaal Den Boer 20.00 h. DO 16 Mrt. Chr. Geref. Gen. optreden ds. C. Smits, Sliedrecht; Gasthuiskerk 19.30 h. DO 16 Mrt. Lijdensmeditatie Leger d. Heils. VR 17 Mrt. Verg. Alg. Ned. Bond gepen- sionn. afd. Zeeland; „De Eendracht" 14.00 h. VR 17 Mrt. Prop. Av. t.b. Kindertehuis, „De Lichthoeve" te Santpoort; cause rie mej. De Man; Bogardz. 20.15 h. VR 17 Mrt. Jaaruitv. „Medioburgum" Schuttersh. 20.15 h. VR 17 Mrt. Openb. Verg. Vrjjz. Dem. bond, spr. mr. D. M. Joekes, St. Joris 20.15 h. ZA 18 Mrt. Ledenverg. Chr. School voor B.L.O. spr. de hr. R. Nonnekes; Bo- gardzaal 14.00 h. GOES DO 16 Mrt VR 17 Mrt. Openb. Verg. Chr. Hist. Unie, spr. prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman; Prins v. Oranje 20.00 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 17—DO 24 Mrt.: „Sergeant Berry" en Degevangenen van het Alcatraz eiland", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 17—DO 24 Mrt.: „Gold diggers in Parijs" en „Cabaret Wol- ga" (Verjaagde menschen) 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. VR 17 Mrt. 5e Uitv. Kinderk. „De Jonge ALGEMEEN. VR 17 Mrt. 5e Uitv. Kinderk. „De Jonge Stem" te Domburg; Zaal Moggré 19.30 h. j

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 7