I "1 Chamberlain bitter teleurgesteld B ra rijwielen, roestvrij bewerkt, [f^DochJwij laten ons niet van onzen weg afbrengen". Het bezoek van Stanley aan Berlijn afgelast. JAPAN VER. STATEN BEURS VAN AMSTERDAM. UEURSTHLRMOMETER DONDERDAÖ SflUEMJUD. Scherpe critiek. I De personen die thans te Madrid de lei- Zooals te verwachten was, kreeg Cham-1 ding hebben, verheugen zich in een popula- RUSLAND. DE STERKTE VAN HET ROODE LEGER MEER DAN VERDUBBELD, BALKAN. ANTI-DUITSCHE BETOOGINGEN TE| BELGRADO. RECHTSZAKEN. ALS U de bon in de Auping- advertentie op blz. 3 nog niet hebt ingezonden, wilt U dit dan nog even doen 7 ZEELAND. ZEELAND EN DE LUCHTBESCHERMING. MIDDELBURG. VLISSINGEN. HANDELAAR IN PASPOORTEN. ZUIDBEVELAND. SCHOUWEN EN DUIVELEND. (Ingez. Meded.) Gistermiddag heeft de Engelsche minis ter-president Chamberlain in het Lager huis een verklaring afgelegd in verband met de gebeurtenissen in midden-Europa. Lord Halifax, de minister van buitenland- sche zaken, deed hetzelfde in het Hooger- huis en verbond daaraan de mededeeling dat het oogenblik met het oog op den al- gemeenen toestand in Europa niet geschikt is voor het voorgenomen bezoek van den minister van handel, Stanley, aan Berlijn. Dit bezoek is dan ook uitgesteld waarvan de Duitsche regeering in kennis gesteld is. Het bezoek van den secretaris van over- zeeschen handel Hudson aan Warschau, Moskou en Helsingfors dat na de bespre kingen te Berljjn zou volgen, gaat, naar Chamberlain in het Lagerhuis te verstaan heeft gegeven, wèl door. Chamberlain verklaarde allereerst dat de Britsche regeering er niet in geslaagd was tot overeenstemming te komen met de andere onderteekenaren van de over eenkomst van Mürïchen, met betrekking tot de garantie van de grenzen van Tsjechoslovakije, zoodat de Britsche re geering zich niet gebonden kan achten door de garantiebepalingen. Na de kwestie van de leening aan Tsjechoslovakije te hebben aangeroerd, alsmede het uitstel van de reis van Stanley naar Berlijn, waaromtrent Halifax in het Hoogerhuis mededeelingen had gedaan, zeide Cham berlain, dat hij er niet aan twijfelde dat de regeling van München juist was ge weest en de instemming had van de groote meerderheid van de menschen in de wereld. Hij kon zich niet indenken dat een van de andere onderteekenaren van München ook maar gedacht had aan de dingen die Duitschland thans heeft gedaan. De over eenkomst van München beteekende een regeling voor de toekomst, aldus Chamber lain, en ik kan de wijze waarop Duitsch land de nieuwe veranderingen heeft be werkstelligd moeilijk in overeenstemming brengen met die overeenkomst. Voor het eerst stuurt Duitschland thans een mili taire bezetting naar een land dat geen Duitsche bevolking heeft. Deze gebeurte nissen kunnen niet nalaten den interna tionalen toestand opnieuw te vertroebelen Zij moeten noodzakelijk een schok toe brengen aan het vertrouwen en dit is te meer betreurenswaardig omdat juist een zeker herstel van het vertrouwen viel waar te nemen. De mogelijkheid stond open voor concrete maatregelen, die voor alle partijen goeds af zouden werpen. Met een verwijzing naar zijn verklaring van 30 Januari zeide de Britsche premier dat hij bij die gelegenheid gehoopt had dat de tpd gekomen was, dat anderen een bijdrage zouden kunnen leveren, welke ook aan die landen die er niet onmiddel lijk bij betrokken waren voordeel had kunnen opleveren. Daarom is het natuur lijk, dat ik het diep betreur, wat thans is gebeurd. Doch wij laten ons niet van on zen weg af brengen. (Toejuichingen). Laten wij ons te binnen brengen dat de wensch van alle volken der wereld geconcentreerd blijft op de verwachtingen van vrede en terugkeer tot de atmosfeer van begrip en goeden wil, welke zoo vaak werd verstoord. Het is het verlangen van dit land, zooals het dat steeds geweest is, dien wensch te bevorderen en de methode van geweld te vervangen door die van beraadslaging bij de regeling van geschillen. Hoewel wp van tijd tot tijd teleurstel avond betoogd in de straten van Belgrado. Zp droegen Zuidslavische vlaggen met z ch mede en juichten voor den vroegeren Tsjechoslovaakschen staat. Zy schreeuw den: „Wy zullen onze grenzen verdedigen, leve het Zuidslavische leger". De politie I dreef hen uiteen. TENNISCLUBS MOETEN BEZUINIGEN. In verband met gebrek aan rubber. De zevenhonderd tennisclubs die Japan telt, hebben zich genoodzaakt gezien haar I wedstrijdprogramma's te beknotten doordat de regeering het gebruik van rubber voor sportdoeleinden tot een minimum beperkt heeft. De bevoegde minister heeft nameiyk medegedeeld dat dit seizoen slechts 778 do zijn rubberballen voor het geheele land beschikbaar zullen zy'n, daar op het ver bruik van rubber zoo veel mogeiyk bezui- nigd moet worden, zoo lang de vijandelijk- I heden in China voortduren. „HET HANDELSVERDRAG MET TSJECHOSLOVAKIJE IS DOOD.'? Het A. N. P. meldt uit Washington: Ambtenaren van het departement van bui afgeloopen weken of maanden. Onder nieuwen bpvai van Labour ver klaarde Grenfell, dat het een dag van vernedering voor Groot-Brittannië was. Wy hebben toegestaan dat de waarheid werd I tenlandsche zaken gaven gisteren toe, dat opzö gezet. Er is geen rechtvaardiging I ingevolge de politieke gebeurtenissen in voor de lichtgeloovigheid van den minis- Midden-Europa de Amerikaansche handels- Amsterdam 1936-3% 100% ter-president, welke alle begrip te boven gaat. Tenslotte vroeg Grenfell, welke actie de regeering zich voorstelde thans te ondernemen om te trachten de versnipper de krachten, die den vrede wenschen, te vereenigen en samen te brengen. Spreker zou gaarne zien, dat de premier I de verantwoordeiykheid en de leiding zou overeenkomst met Tsjechoslovakije dood is, en dat dit waarschyniyker de vöorloo- per zal zpn van verdere vervreemding tus- schen de Vereenigde Staten en Duitsch land. Een bankoverval. Twee gemaskerde bandieten hebben te Tacoma (Washington) gisteren een over- op zich nemen en alle naties van de we- I val gepleegd op de Central Bank of Taco- reld een groote vredesdaad zou laten zien en tegelijkertijd het krachtig gebaar, dat wy allen bystaan, die er op staan hun vrij heid te verdedigen. De groote Vereenigde Staten vormen een bnontbeerlijken fac tor voor 't eerherstel der wereld en ver der is er de Sovjet-Unie. Dit is geen tyd voor een precedent of een verder compro mis. Wij moeten trachten alle krachten büeen te brengen die willen werken aan den goeden wil en den vrede en aldus moet voor ons allen vrede komen. De leider der liberale oppositie Sinclair zeide, dat zijn gevoelens beter werden ver tolkt in de rede van Grenfell dan in die van den premier. Sinclair deelde ten volle de moreele verontwaardiging door Gren fell uitgesproken over de vernederende positie, waarin Groot-Brittannië thans is gebracht. De ondermijnende propaganda van Duitschland gaat ongetwijfeld door. Sin clair vroeg of deze niet eveneens zou kun nen worden gevoerd in Frankryk, België, Zwitserland en andere landen met onheil spellende resultaten voor den wereldvrede en de vrijheden van Europa. Spreker be twistte, dat de politiek van Chamberlain de goedkeuring van de overgroote meer- ma. Zp wisten te ontkomen met een buit van 5000 dollar Zeeuws. Hyp. B-3% 100—100 Cities Service Cy. P. 1958 5 56%—54% A Amsterd. Bank 130%128% A Ned. Gist- en Spiritusf. 452 A De Schelde N.B 46%44% C Am. Smelt en Ref. 35%34% A Born. Sum. H.M. 170%—168% A Houth. Alberts 99101% C Union Pac. Rr. 80%—78% C Int Nickel Cy 40%— 38% Ned. 38 1000-3 100%—100% O. Indië 37 1000-3 98%—98% Engeland 1960-90 4 78%—78% A Koloniale Bnk. 153%153 A N.I. Hbk. 600 122—120 C Ned. H. M. 1000 133%—132 A v. Berkels Pat. 52—50% C Calvé-Delft 84—83 A Leverbros Unilever 139%136-37 A Philips Gem. B. afg. 207-202-03% C Am. Car Foundry 22%20% -21 C Anaconda Cop. 22%21%-% C Bethlehem St. 54%52-% C Kennec Copper 28%27%-% C Rep. Steel 15%—15-14% C U. States St. C. 47%-^5-% C North Am. Cy. 19%—18% A Kon. Petr. Mpp. 317%— 311%-19 C Contin. OU Cy. 21%—21% C Phillips Petr. Comp. 3129% C Shell Union O.C. 10%—10% C Tide Water Ass. Oil 10%—10% A Ned. Scheepv. U. 110%—108%-07% A H.V. Amsterdam 425%—415-18 A Java Cult. My. 186%—185 A N.I. Suiker U. 210%—207% A Deli Batavia 200—194%-95 C Deli My. 100 0227-221-19 KoninkL Markt Amerika Philips Obl.Markt Schepen (Wettlfj Unilever Tabak Rubber Suiker gedeponeerd^ A Senembah 208%—205 C Baltimore Ohio 5%4%-5 C Southern Pac. Cy. 13%—12%-% A Southern Rlw. 15%14% A Amst. Rubb. C. 204%—199-97 A Deli-Bat. Rubb. 142—136 A Hessa Rubber 114%—110 A Serbadjadi S.R. 98%—97%-96 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen v 8.82% 8 83%' Berlijn 75.55 75 55 Parps 4.99% 4 99% Brussel 31.71 31.71 New-York 1.88% 1 tlngez. Med.) MINISTER WELTER NAAR DE VEREENIGDE STATEN. Reuter meldt uit New York: Naar hier vernomen wordt zal de Nederlandsche mi nister van koloniën, Ch. J. I. M. Weiter, dezen zomer een bezoek brengen aan de Golden Gate tentoonstelling te San Fran cisco, alsmede aan de wereldtentoonstelling te New York. Daarna zal de minister een inspectiereis maken naar Nederlandsch-West Indië. DE AUTOBUSKWESTIE NOG NIET DE WERELD UIT. Het Haagsche kantongerecht heeft art. 39 van het nieuwe reglement autovervoer derheid der openbare meening ter wereld personenen en daarmee de belangrijkste heeft ontvangen. De Duitschers hoonden bepaling van het R.A.P. onverbindend thans den premier en spreker gelooft, dat een onbevooroordeelde lezing van Mein Kampf slechts kon leiden tot de conclusie, dat Hitler in overeenstemming met Mus solini weloverwogen streeft naar de heer schappij over de wereld. Ik heb nimmer gesuggereerd, aldus Sin clair, dat de premier niet oprecht is in zijn wensch naar vrede, doch ik geloof, dat zijn politiek op noodlottige wijze wordt misverstaan (bijval). Na er zich over te hebben beklaagd, dat de jongste geruststellende verklaringen over den internationalen toestand tot gevolg heb- J ben gehad, dat in vele deelen des lands de vorderingenten aanzien van de luchtbe-1 scherming worden opgeschort, zeide Sin clair, dat de regeering door deze politiek haar eigen plannen saboteert voor fle werving ten behoeve van de luchtverdedi ging. Te zeggen dat aller in orde is, is een weloverwogen misleiding van het pu- verklaard. Gisteren diende in raadkamer voor den kantonrechter een verzet van den autobus ondernemer Sommeling tegen de inbeslag neming van eenige overtuigingsstukken. De kantonrechter annuleerde de inbeslagne ming op grond van de overweging, dat art. 39 r.a.p. onverbindend is. Artikel 39 van het R.A.P. luidt: 1. het is verboden een motorrijtuig tot vervoer van personen te exploiteeren an ders dan krachtens een vergunning als be doeld in artikel 2; 2. overtreding van het vorig lid vormt een strafbaar feit in den zin van afdeeling 9 van de wet van 29 November 1935. Eenzelfde uitspraak heeft de kantonrech ter hedenochtend geveld ten opzichte van de ondernemers Stoop en Nieuwland. Ook zij werden ontslagen van rechtsvervolging, op grond dat art. 39 R.A.P. verbindende bliek en spreker gelooft dat dit in strijd I kracht mist. is met de door de regeering zelf ontvan- I Het is te verwachten, dat de ondernemer gen inlichtingen. Er is onder de huidige I Van der Weyden, die onlangs bjj verstek tot omstandigheden niet alleen sprake van gevaar, wanneer het beeinsei mn kracnt vernedering, doch ook van een ernstig keer op keer overwint. Wp moeten onze vrienden om ons ver zamelen. Wij moeten alle naties verzame-1 len, die bereid zpn op te komen voor deze beginselen van wet. De Spaamche burgeroorlog 1000 boete is veroordeeld, thans met suc ces in verzet zal komen. De kantonrechter overwoog dat de kroon in art. 2 van het R.A.P. 1939 heeft be paald, dat voor het exploiteeren van de al daar met name genoemde motorrijtuigen tot vervoer van personen een vergunning wordt vereischt, daarmede derhalve aan duidende dat voor het exploiteeren van an dere, niet genoemde motorrijtuigen geen dergelijke vergunning wordt vereischt, dat hieruit voortvloeit, dat de kroon in haar bij de wet voorbehouden bevoegdheid KALMTE TE MADRID WEERGEKEERD. Havas meldt uit Madrid: Na de onder- lingen ondervinden zijn de bedoelingen, I drukking van den communistischen opstand tot het bedreigen van straffen voor over- welke ik op het oog heb van te groote j is te Madrid de kalmte weergekeerd en de I treding van te dier zake gemaakte ver- beteekenis voor het geluk der menschheid I verdedigingsraad heeft haar werk tot het I bodsbepalingen is beperkt tot de gevallen, dan dat wij ze licht uit het oog zouden verkrijgen van een eervollen vrede kunnen I waarin voor het exploiteeren van motor verliezen. I hervatten. berlain na zijn verklaringen scherpe cri tiek te hooren. De arbeidersafgevaardigde Grenfell, zei de dat de premier een harde en koude by- na zakelijke verklaring had afgelegd, waar in spr. een enkel woord van medegevoel riteit, welke de oude regeering verloren had. De blokkade in de Middellandsche Zee. Uit Valencia: Vijf oorlogsbodems van rytuigen een vergunning wordt vereischt, de gevallen dus, genoemd in art. 2 R.A.P. dat intusschen onder de verbodsbepaling van art. 39 R.A.P. 1939 valt elk exploitee ren van een motorrytuig tot vervoer van personen, anders dan krachtens een ver gunning die voor het exploiteeren van de in art. 2 R.A.P. bedoelde, met name ge noemde, motorrijtuigen is vereischt, zoo- Franco blokkeeren de kust van het linksche met het lot van het Tsjechische volk I Spanje aan de Middellandsche zee, hierbp I dat ook voor het exploiteeren van de al- noode gemist had. Wij behooren tot een I geholpen door vliegtuigen. Gisteren nader-1 daar niet genoemde motorrijtuigen, voor land, dat steeds groote hulde brengt aan I den de schepen de kust meer dan gewoon- I welk exploiteeren dus geen vergunning de vaderlandsliefde van zpn nationale hel den. Vandaag was er echter geen woord van hulde voor de Tsjechen. Na den mi nister-president en allen die met hem sa menwerken te hebben gewaarschuwd, dat zp verder moeten zien dan zp in het ver leden hebben blijk gegeven te kunnen, zeide Grenfell, dat het probleem van Mid den-Europa met zpn gemengde nationali teiten en met elkander in conflict zijnde elementen een gevaar en een dreiging voor allen vormt. Dit moet veel meer be grepen worden dan blijkt aan hetgeen de minister-president zoo juist heeft gezegd. Spreker is er van overtuigd, dat wat van daag is gebeurd de catastrophe naderbii brengt. Hij voegde hier onder bijval van de oppositie aan toe, dat Europa niet gekal meerd is. De toestand is nu veel onzeker der en hachelijker dan zes maanden ge leden. Het Huis moet deze gebeurtenissen zien als een verschrikkelijk gevaar voor de rest van Europa, aldus spreker, en voor den onmiddellijken wereldvrede. Onze bijdragea tot een oplossing van dit probleem is geen edelmoedige bijdrage e wij hebben vandaag niets van den minis ter-president vernomen dat ons eenige hoop geeft dat ons pad in de toekomst lpk. Reuter meldt uit Moskou: Worosjilov, wordt vereischt, wordt verboden, welk ver- bod verder reikt dan dat, waarvan de kroon zich de bevoegdheid heeft voorbehouden, voorschriften te geven. Hieruit volgt, aldus de uitspraak van den de volkscommissaris van oorlog heeft in kantonrechter dat de bepaling van art. 39 een redevoering op het achttiende congres der communistischeparty verklaard, dat tijdens het laatste vijfjarenplan de sterk- j te van het roode leger meer dan verdub beld is, dat de luchtmacht met 130 pet. I is uitgebreid, en dat de marine wordt op gebouwd tot een machtige vloot. Hp voeg- R.A.P. 1939 verbindende kracht mist. De kantonrechter verklaarde mitsdien het te laste gelegde feit bewezen, doch niet strafbaar. Artikel 2 van het R.A.P. luidt: een vergunning wordt vereischt voor: a. het exploiteeren van autobussen in de de hieraan toe, dat de Sovjet Unie bnder I uitoefening van een autobusdienst; de voortdurende bedreiging met een mi-1 litairen aanval verkeert en dat ,,de nveeu imperialistische oorlog voor een nieuwe I herverdeeling dér wereld reeds ontbrand is.' De grensverdediging der Sovjet Unie is radicaal verbeterd en het aantal specialis tentroepen voor drie versterkte gebieden is reeds aanzienlpk uitgebreid Havas meldt uit Belgrado, de hoofdstad I van Zuidslavië: Groepen jongelieden, voor b. het exploiteeren van autobussen tot het uitvoeren van toerwagenritten: c. het exploiteeren van taxi's; d. het exploiteeren van huurauto's. met meer rozen bedekt zal zijn dan in de liet meerendeel studenten, hebben Dinsdag- In hooger beroep. P. Th. V., 41 jaar, melkventer te Hans- weerd heeft hooger heroen aangeteekend tegen het vonnis der Middelburgsche recht bank van 10 Maart 1939, waarbp hy is veroordeeld wegens „meineed" tot 6 maan den gevangenisstraf. (Ingez. Meded.) Een onderhoud met den Com missaris der Koningin. Na zpn terugkomst van buitenlandsch verlof hebben wij een onderhoud gehad met den Commissaris der Koningin in Zeeland over de voorgenomen plannen, onze pro vincie ten aanzien van de burgerluchtbe scherming in staat van gereedheid te bren gen. Ten aanzien van eventueele plannen om, in Frieslands voetspoor, vrpwilligerscorp- sen ter verdediging van electrische centra les en belangrpke industrieën tegen aan vallen uit de lucht te vormen, en daartoe licht luchtdoelgeschut aan te schaffen, kon de Commissaris der Koningin ons geen an dere mededeeling doen, dan dat deze zaak de aandacht der autoriteiten had. Wat de passieve bescherming der burger bevolking betreft deelde jhr. Quarles van Ufford ons mede, dat hp onlangs met ge neraal De Ridder, inspecteur-generaal der luchtbescherming voor de' burgerbevolking, en mr. dr. Frederiks, den Zeeuwschen secre taris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken, een bezoek aan alle Walchersche gemeenten had gebracht, ten einde zich op de hoogte te stellen van den toestand, en de te nemen maatregelen te bespreken. De andere deelen onzer provin cie zullen binnen afzienbaren tijd op de zelfde wijze bezocht worden. Overal werd de grootste belangstelling en de wil tot medewerking gevonden. Bin nen de grenzen van het financieel mogelpke zullen de gemeenten voor 1939 een flink bedrag op de begrooting zetten, teneinde het allereerst noodige aan te schaffen; wel licht zal dat dan in de volgende jaren ge completeerd kunnen worden. Overeenkomstig de gevarenklasse, waarin zp geplaatst zpn (Vlissingen en Vere Middelburg én Soeburg II; de overige Wal chersche gemeenten III) moeten overal de diensten ingericht worden; sirenes dienen te worden aangeschaft, de mogelpkheid an der materiaal te requireeren onderzocht. De geneeskundige dienst vereischt veel zorg. De medewerking van medischen kant ondervonden was echter voorbeeldig. Som mige dokters hadden reeds in dit geval een nobel streven genees-, heel- en ver bandmiddelen gehamsterd; nu de ergste dreiging voorloopig voorbij is, verdient het wellicht aanbeveling dit hamsteren in het verband der nationale levensmiddelen-ham stercampagne voort te zetten. Verder wor den er zuurstofapparaten aangeschaft meestal zoo, dat twee of meer nabp gele gen kleinere gemeenten g e z a m e n lpk zulk een apparaat aanschaffen ter wijl e 1 k een daartoe behoorenden zuur- stofcylinder koopt. Voor mogelijke gewonden moet iedere ge meente zelf een eigen hulppost met mate riaal en personeel hebben; onder het oog moet worden gezien waarheen de gewon den dan verder ge-evacueerd dienen te worden. Bv. of de bestaande ziekenhuizen daartoe beschikbaar en voldoende zullen zijn, of dat nog naar meer ruimte moet worden uitgezien, bv. Sonneveld, Westhove, of iets van dien aard? Weer een andere vraag is, welke dokters in geval van oor log hier beschikbaar zullen blijven, welke onder dienst moeten. Ook is aandacht geschonken aan eventu eele kunstschatten, die behalve in Middel burg en Vlissingen dok in Arnemuiden voorhanden bleken te zpn. Oude en waar devolle gebouwen (Stadhuis Middelburg) geheel in de zandzakken te pakken ver eischt astronomische hoeveelheden materi aal Nog een andere quaestie is, of het provin ciale personeel in de Abdp, het gemeente secretarie personeel op het Stadhuis kan blpven, vanwege de „aantrekkelijkheid" (voor bommen) van deze gebouwen? Of moeten, als in Den Haag, waar men 't heele Binnenhof in geval van nood zoowat zal ontruimen, ook bij ons zulke tydelijke ver huizingen georganiseerd of voorbereid wor den? Aan al deze vragen moet aandacht ge schonken worden. Verheugend was daarbij, aldus de Commissaris der Koningin, het al om vast te stellen bewustzpn, dat een ieder tot medewerking moreel verplicht was. Voorgelicht en geïnstrueerd daar de over heid en de Ned. Ver. v. Luchtbescherming, elk voor hun deel, zal de luchtbescher mingsgezindheid van Zeeland zoo wel tot het noodige resultaat voeren. Hedennacht om twee uur werd de po litie gewaarschuwd, dat er brand was ont staan in een kist met vuil, welke achter de woning van F. aan de Korte Noord straat stond en waarin ook asch uit een kachel was geworpen. Toen de politie en ook de onder-commandant der brandweer een onderzoek instelden, was het vuur reeds door P. zelf met emmers water ge- bluscht. Gisteren kwamen met de mailboot aan drie Tsjechische Joden, wien den toegang in Engeland was geweigerd. Bp fouilleering werd op een hunner een 10-tal passen voor Duitsche en Tsjechische Jodenfamilies ge vonden. Volgens zijn zeggen wilde hp trach ten deze passen in Engeland van Engelsche visa te doen voorzien. De politie vond deze mededeeling niet ten volle geloofwaardig en heeft de passen daarom voorloopig in be slag genomen. De beide andere vreemdelin gen waren leerlingen-rabpn. Zp wilden hun studie in Engeland gaan voltooien. De En gelsche politie, evenals de Nederlandsche, ziet hen aan voor ongewenschte vreemde lingen. KRUININGEN. De afdeeling Kruiningen van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming zal op 27, 28 en 29 April een groote tentoon stelling houden op Luchtbeschermingsge- bied. MOSSELVISSCHERS, DIE DE PACHT NIET KUNNEN BETALEN. BRUINISSE. De eerste helft van Maart is voor de Zeeuwsche mosselkweekers pachtbetalingstpdWie in het mosselkwee- kersbedrijf geen vreemde is, zal het niet verwonderen, dat velen in gebreke moeten blpven hun verplichtingen tegenover het bestuur der Visscherpen te voldoen, niet zoozeer omdat de verzending te wenschen overlaat, doch eenvoudig omdat hun basis- leveringscijfer veel te laag werd vastge steld, terwpl aan anderen een veel te hoog leveringscijfer werd gegeven. Reeds meermalen werd, tegen deze on billijke orderverdeeling geprotesteerd, al hadden deze protesten tot dusver geen re sultaat. Dat er toch wel een en ander ha pert gaat, nu het seizoen teneinde loopt, eenen kant groote kweekers, die aan het uit de praktijk duidelijk blpken. Aan den Centraal Verkoopkantoor moeten verzoe ken een gedeelte van het hun toegewezen kwantum af te schrijven, omdat zij niet in staat zpn te leveren, aan den anderen kant kweekers met honderden tonnen overschot, die niet meer mogen leveren, omdat zp niet meer zijn toegewezen, doch die nu dienten gevolge niet in staat zijn aan hun ver plichtingen te voldoen. Het is te hopen, dat het bestuur der Vis- seherijen met de laatste categorie rekening zal houden en de oorzaak van hun achter stalligheid in aanmerking zal nemen. Een invordering van de pacht op basis en in procenten van wat ieder heeft geleverd wa re te verkiezen boven het huidige stelsel, terwijl verder te hopen is dat spoedig een billijker orderverdeeling der te leveren con sumptiemosselen over de verschillende Zeeuwsche kweekers in het leven wordt ge roepen. Het en rpks te Pras over h« onderte „De duizenc Duitscl Stand omgevi slotte c struct van vi Van j dit gel leden bedrei ontsta: choslo' niet gi pen, di' waren, daardo belang schappi Staat levens aan w gevalle dit gelj is voor als vo| algem versto: het de gen al denis belang eenste: houd, herstel de mi te grij daarui duïzen wezen eigens sluiter te loss Bezi langer] te die schers en de deel ti ryk h voor woner Ar: sche Tsjecll nu af Duits. Boher ming. rpk h afzom afwpl Art van staats van van S hen g besch Duits risdic men het p Art Mora Het c het t toraa litiek van 1 den eigen! Ar1 bestu Mora schei van oefe: den Ar gen in Bi Pra: gen' mac te d SLOl Ui side: grai Hitl „I en rijk: Uw ver; len H vest gist ove: H rich D han der Wol bied| B: bevt de 1 hee| ne;

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2