SCHUDT UW LEVER WAKKER VAN DE BELGISCHE KUST. LANDBOUW. INGEZONDEN STUKKEN. Gemeenteraad van Middelburg. 10.000 GRAMOFOONPLATEN IN EEN OUDE REDOUTE. RADIO-PROGRAMMA. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. AGENDA. J potenties spannen de kroon: wanneer men bij de celdeeling één der 2-, 4-, 8- enz. dee- ien afscheidt, dan zou men verwachten een onvolledig individu te krijgen. Dit is even wel niet het geval, elk afgescheiden deel levert een volledig individu. Een arm van een zeester afgesneden, groeien, zoowel als het overblijvende stuk, beide uit tot een gansche zeester. Zoo'n afgesneden deel heeft dus dezelfde potenties als oorspronkelijke, maar in zjjn verband gelaten, wordt het in zijn eigen schappen bepaald, beperkt en bepaald, be perkt wederkeerig die zijner lotgenooten. Bepaald wordend, bepalen zij de anderen, waardoor een harmonisch geheel ontstaat. Een groot verschil dus met de vorming van een locomatief uit ketel, raderen, zui gers enz. Geen rad kan uitgroeien tot een volledige locomotief. De wonderwerkingen van deze kiemcel len zijn zelfs nog grooter: cellen, die zich reeds hebben gevormd tot huid van de buik van een levend wezen, gebracht bij den Oermond, waar de plaats is voor de herse nen, groeien inderdaad tot hersencellen uit. Huidcellen van Axolotl gebracht bij den oogbeker van een Salamander, dus op de plaats waar de ooglenzen ontstaan, groeien inderdaad uit tot deze lenzen. Men kan den groei van een levend indi vidu vergelijken bij den opbouw van een menschelijke maatschappij. Ook daar krijgt ieder individu, dat velerlei vermogens be zit, zijn plaats in het harmonisch geheel, waar hij de hem toegewezen functie ver richt. Een levend wezen is een in zwevenden toestand verkeerend patroon dat voortdu rend in een volgend patroon overgaat, een ordening dus (panta rheiAf en toe schei den zich uitgefunctioneerde cellen af. Een gewelddadige storing in den toestand van het patroon kan alles buiten functie bren gen en den dood tengevolge hebben. Het bewustijn staat met de hersenen in verband. Een storing in de achterkwab der groote hersenen heeft tengevolge dat de gezichtszin primitief wordt. Het verband in de gezichtsindruk is verbroken. Bewust zijn is verband brengen. Wij reageeren op begrippen, niet op prikkels. Ons kunstgenot is op orde ingesteld. Muziek is geen som van tonen maar een geordend geheel, even min is een boek een som van letters, een schilderij een som van kleuren. Zoo heeft dus de bioloog de levensver schijnselen geteekend en wel objectief. Ko men wij nu tot de studie van 't subject, dan betreden wij het terrein der psychologie, parapsychologie wijsbegeerte, en geloof. Spreker heeft zijn gehoor weer een boeiende, leerzame avond doen genieten, zooals wij dit reeds zoo lang van hem ge wend zijn. Mogelijk wil hij over een of meer dezer laatste gebieden ons ook nog eens zijn ge waardeerde beschouwingen geven. Met een welverdiend hartelijk applaus werd hem dank gebracht. VERGADERING VAN DINSDAG 14 MAART. Voorzitter de heer M. Fernhout. Aanwe zig bij den aanvang 16 leden, afwezig de heer Sulkers, die onder de behandeling van het laatste punt der agenda in de vergade ring komt. Onder de mededeelingen waren verschil lende berichten van goedkeuring van raads besluiten en benoemingen, maar ook van de begrooting 1938 en de eerste tot en met de 17e wijziging dier begrooting. Nog deelde de VOORZITTER mede, dat B. en W. de stemming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad hebben bepaald op Woensdag 14 Juni. Ingekomen was o.a. een proces-verbaal van kasopname op 19 Januari. Verder het reeds gepubliceerde adres van 23 personen om te komen tot het houden van een collecte voor de werkloozen en het nemen van maatregelen opdat een werklooze met twee kinderen minstens 15 per week heeft. Daarbij kwam ook het gis teren gepubliceerde adres, waarbij 14 per sonen verklaarden hun handteekening op het eerste adres terug te nemen. De VOORZITTER deelde mede, dat de kwestie van een collecte "tot de competentie van B. en W. behoort en zij besloten daarop afwijzend te beschikken en wat het tweede deel van het eerste verzoek betreft, dit heeft hun inziens een politieken grondslag. Daarbij komt, dat woorden van den minis ter in een verkeerd verband zijn gebruikt en dat de zorg voor de bedragen, die moe ten worden uitgekeerd, bij de regeering be rust. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de Raad niet op de verzoeken in te gaan. Aan de orde was de benoeming van een tijdelijk wethouder voor den duur der bur gemeestersvacature. De hr. DEN HOLLANDER zeide dat reden van internen aard de rechterzijde doet voor stellen deze benoeming tot de volgende raadsvergadering aan te houden. De heer PAUL en mevrouw WEIJL Zei den, dat zij geen bezwaar hadden tegen aanhouding en z.h.s. werd daartoe besloten. Hierna kwam het elders vermelde af scheid van burgemeester Fernhout aan de orde. EEN TE VROOLIJKE GEMEENTE. De burgemeester van de gemeente Tub- bergen, de heer Th. C. L. Luijckx, heeft een uitvoerigen brief gericht aan tal van commissies, vereenigingen, aan caféhou ders en anderen in zijn gemeente, waarin hij er op wijst, dat het aantal aanvragen voor het houden van publieke vermake lijkheden bals, kermissen, feesten zoo groot is, dat het zijns inziens de grenzen van het behoorlijke heeft overschreden. De burgemeester is van meening, dat de ge zinsinkomsten in de eerste plaats dienen te worden aangewend voor het noodzakelijk levensonderhoud. Wil men tot moreele en geestelijke herwapening komen aldus het hoofd der gemeente dan dient men de publieke vermakelijkheden te beperken De heer Luijckx spreekt het vertrouwen uit, dat in groote mate de aanvragen voor de feestelijkheden achterwege zullen blij ven. Zal zulks niet het geval zijn, dan zullen de meeste verzoeken worden afge wezen. E i g en correspondentie). Aan den blanken voet der duinen In een Nederlandseh dagblad las ik, dat de hotelhouders aldaar zich ook beklagen over de concurrentie, die hun wordt aan gedaan door de kampeerders. „Ook". Dat wil dus zeggen, dat dezelf de klachten opgaan in andere landen, zoo bv. bij ons in België. Reeds verleden jaar schreef ik over dit probleem en dacht ik te kunnen melden, dat het kampeeren in de duinen verboden zou zijn. Van dat verbod is echter niet veel terecht gekomen, omdat het niet algemeen was, geldende voor de geheele kust. En wat geeft het, als de eene gemeente het verbiedt, maar men wordt 5 meter verder, op het grondgebied van een andere gemeen te, rustig toegelaten? En zoo is het verleden jaar inderdaad ge weest. Er zijn kunstgemeenten, die er niet veel belang bij hebben om de kampeerders te weigeren, zooals Zeebrugge. Deze plaats behoort tot het grondgebied van Brugge en er zijn weinig hotels aldaar. En het zijn al leen deze zakenmenschen, die de kampeer ders liever zien gaan dan komen, terwijl daarentegen de winkeliers er niets tegen hebben. Het is moeilijk, het iedereen naar den zin te maken. Het Fransche spreekwoord zegt niet ten onrechte: ,,On ne peut pas conten- ter tout le monde et son père". Ongeveer hetzelfde doet zich voor in Den Haan, een badplaats, welke tot het grond gebied behoort van de boerendorpsgemeen te Clemskerke. Toch dringt het probleem van het kam peeren in de duinen zich meer en meer op. Er is daardoor een nieuw soort klanten ont staan voor onze kust, klanten die bij velen maar weinig in den smaak vallen, in het bijzonder b\j de hotelhouders, en waartegen reeds van deze zijde verschillende protesten zijn opgegaan. Om nu tot een algemeene regeling te ko men, heeft het Beheer van Bruggen en Wegen (een soortgelijk lichaam bestaat in Nederland waarschijnlijk ook wel; de bena ming weet ik niet, misschien: Provinciale Waterstaat? of: Beheer van Weg en Wer ken?) zich tot de kustgemeenten gewend met de vraag: „Welk is uw standpunt in zake het kampeeren op uw duingronden?" M.a.w. acht gij het noodig, dat er maatre gelen genomen worden tegen deze rond dolende, gemotoriseerde en vooral gemo derniseerde massa? Het Oostendsche gemeentebestuur heeft al heel spoedig geantwoord en, gelijk te ver wachten was van een stad, waar de ho teliers de lakens uitdeelen, luidde dit ant woord: „Wij achten, dat het kampeeren in de duinen verboden moet worden." Men vindt, dat niet langer kan gedoogd worden, dat een natuurschoon zooals de duinen vernield wordt naar vorm en uit zicht door menschen, die er niet voor terug schrikken, de kampeerplaatsen als vuilnis bakken te gebruiken. Dit moge natuurlijk in het algemeen overdreven zijn, een feit is, dat na het sei zoen er heel wat op de kampeerplaatsen op te ruimen valt. In Nederland moge het A.N. W.B.-bord: „Laat niet als dank voor 't aangenaam [verpoozen Den eigenaar van 't bosch de schillen [en de doozen". misschien den gewenschten uitslag hebben, hier te lande zou men er zich weinig aan storen, reden waarom men waarschijnlijk zulke borden dan ook maar niet eens ge plaatst heeft. In het bosch van Knokke, hetwelk parti culier bezit is van de Compagnie du Zoute, staan wel borden met „Op straf van boete, enz.", vraag maar eens aan het bestuur van deze maatschappij, hoeveel dat uitwerkt. De duinen moeten natuurlijk schoon blij ven en daarbij mag niet uit het oog verlo ren worden, dat de hotelhouders reeds met veel factoren te kampen hebben om het hoofd boven water te houden en dat de kampeerder hun Vijand No. 1 is. Hoe denkt echter de tegenpartij erover? Een dezer moderne nomaden ondervragen de, gaf hij het volgende antwoord: „Wij zijn er volledig mede akkoord, dat het kam peeren gereglementeerd worde. Wat wij willen? Eenvoudig de vrijheid, om ver van de lawaaierige steden rust te gaan zoeken temidden van de natuur en onze tent te planten daar waar het ons belieft. België is daarvoor groot genoeg en de gemeenten, die weigeren ons te ontvangen, zullen een voudig van onze kampeerkaarten geschrapt worden." Het is niet te loochenen, dat het kampee ren verre van gunstig is voor onze duinen, omdat zooveel kampeerders van den naam misbruik maken. De echte kampeerders zijn vereenigd in een bond, wier leden zich stipt te gedragen hebben naar de reglemen ten. Deze voorschriften gelden zoowel op stoffelijk als op zedelijk gebied en het zijn, zooals altijd, weer de goeden, die het voor de kwaden moeten bekoopen. Dat men de duinen in het algemeen sluite voor de kam peerders, aangenomen, maar dan diene men toch enkele gedeelten voor deze do lende ridders uit te zonderen. Wat wordt er niet gedaan door sommige andere steden! Zie bv. de groote toeristi sche centra in Luxemburg. Uitgebreide parken worden ingericht uitsluitend voor de kampeerders. Water en electriciteitaan- sluiting is aanwezig. In den regel wordt een prachtige, gunstig gelegen plaats als kampeerterrein aangeduid. Men vindt er alles wat men verlangt. En de kampeerders vergeten ook niet een bezoek te brengen aan de stad daar vlak bij hen, om er zich van alles te voorzien wat zij noodig hebben. En wellicht zal de kampeerder, die zoo gul ontvangen wordt, een volgend jaar terug komen als toerist en niet meer als kam peerder, want die liefhebberij kan men niet het heele leven lang volhouden. Zoodra men hierover spreekt en een der gelijke gedachte ook voor de kust uit, ziet men de hotelhouders uit hun vel springen en wordt het verwijt geuit, dat het kam peeren aldus aangemoedigd zou worden. Hun betoog is, dat zij reeds gedrukt gaan onder belastingen en sociale lasten van allerlei aard en dat het eenvoudig verraad plegen zou zijn tegenover hen, de tentenbe woners hotelplanters in het heelal aan te moedigen, kosteloos daar te komen verblijven. Het is echter geen aanmoediging, alleen de vaststelling van bestaande toestanden. Billijker dan de grenzen van de stad voor de kampeerders te sluiten is, den nieuwen tijd en het nieuwe geluid te aanvaarden. Daarbij, wat een doelmatige propaganda zou er gemaakt kunnen worden voor een stad onder de leus: Park voor kampeerders! Misschien zou een lichte vergoeding ge- ëischt kunnen worden om de onkosten, die toch niet hoog zullen zijn, te dekken. In- plaats van zich dus op een bekrompen standpunt te plaatsen, zou het van breeder blik getuigen, wanneer men straks kon le zen, bv. van Oostende: „Kampeert te Oostende, aan het Noordzeestrand, in een omgeving van natuurschoon." Custwaghter. KRINGVERGADERING Z.L.M. De Landbouw-crisismaatregelen. De afdeeling algemeene leden van den Kring Westelijk Zuid-Beveland der Zeeuw- sche Landbouw-maatschappij hield Dinsdag een algemeene vergadering in de Prins van Oranje te Goes. De voorzitter, de hr. J. Klompe herin nerde in zijn openingswoord o.a. aan de goedgeslaagde tentoonstelling, die hem le denwinst deed verwachten, doch desondanks is het aantal iets teruggeloopen. Na goedkeuring van de rekening 19'38, de begrooting 1939, herkiezing der aftredende bestuursleden, kringbestuurder en afge vaardigden naar de algemeene vergadering der Z.L.M., hield ir. J. D. Dorst, secreta ris der Z.L.M.een lezing over de overne ming van de landbouwcrisismaatregelen door de landbouworganisaties. Spr. schetste den bestaanden toestand en zette daarna uiteen hoe de overname der maatregelen door de landbouworganisaties voorgesteld wordt. Het groote bezwaar is evenwel, dat de organisaties daarbij het wezen der zaak niet in handen krijgen. De minister behoudt zich het vernietigingsrecht voor. De moge lijkheid om tot een ruimere belooning te komen wordt er niet door geopend. Van daar dat spr. meent, dat de landbouworga nisaties, op de basis der tegenwoordige la ge prijzen, waarbij als het ware het water tot de lippen wordt gebracht, niet mede kunnen werken. Indien de organisaties op dit voornaamste punt geen zeggenschap hebben, is er ook geen bezwaar de maatre gelen te handhaven zooals ze zijn, omdat tegen de wijze van uitvoering geen bezwa ren bestonden. Principieel is spr. anderzijds wel voor de uitvoering der maatregelen door de landbouworganisaties, doch die moeten dan ook de verantwoording kunnen dragen en dat zal, volgens de huidige voor stellen, het geval niet zijn. Spr. verwacht dan ook, dat het Kon. Ned. Landbouw Co mité zich er wel tegen uit zal spreken. En als de meerdereheid in den landbouw er te gen is zal de toestand wel blijven zooals die is. Maar daarbij reist ook de vraag: als de regeering er toch mede doorgaat, wat dan? De Z.L.M. staat dan op het standpunt, dat zij niet in de oppositie moet gaan. Dan, al dus spr., moeten we zorgen, dat we er b'<j zijn. Anders worden er besluiten genomen zónder ons en dan vallen die meestal in het nadeel uit van hen die er niet bij zijn. Bij de gelegenheid tot het stellen van vra gen, die hierna geopend weid, deelde spr. o.a. nog mede, dat de vereeniging, die dan voor de uitvoering zal moeten zorgen, gel den toegewezen krijgt uit het Landbouw Crisisfonds, en daarmede zullen de kosten van uitvoering bestreden worden. De voorzitter sloot daarop de bijeen komst met een woord van dank aan den spreker voor zijn beknopte en duidelijke uit eenzetting. PASCHEN EN DE ZEEUWSCHE KLEEDERDRACHT. Tegen Paschen is het gewoonte te den ken over een nieuw costuum. In dit verband wil het bestuur der Ver eeniging tot behoud der Zeeuwsche Klee derdrachten nog eens wijzen op de schoon heid van de dracht, kostbaar erfgoed, dat ieder zoo goed staat en waarin het oer- eigene der Zeeuwsche boerenbevolking zoo prachtig tot uitdrukking komt! De aangevoerde bezwaren teg.en de dracht zijn ons bekend. Daarover dus geen nieuwe „Ingezonden Stukken" s.v.p.! Deze bezwaren 'zijn gewoonlijk weinig steekhoudend Het zijn meestal voorwend sels om de voorgenomen of reeds voltrok ken vervlakking namelijk: de overgang op de burgerdracht goed te praten. Een en ander zal binnenkort door een onzer vrouwelijke bestuursleden, die zelf de kleederdacht draagt, en dus alleszins bevoegd is tot oordeelen, in een radiorede voor alle Nederlandsche luisteraars, en voor de Zeeuwen zeer in het bijzonder, worden belicht. Er wordt den laatsten tijd veel gespro ken over geestelijke en moreele herbewa pening, waartoe H .M. de Koningin ons allen onlangs aanspoorde. Welnu, is er iets dat de Zeeuw sche saamhoorigheid beter demon streert dan de Zeeuwsche dracht? En mogen wij tenslotte er aan herinne ren, dat, toen ter gelegenheid van de op richting onzer Vereeniging H. M. de Ko ningin van haar belangstelling heeft doen blijken, de Hooge Landsvrouwe tevens na drukkelijk de hoop heeft uitgesproken, dat de Zeeuwsche landbouwende bevolking, der traditie getrouw, haar schoone kleedij zooveel mogelijk in eere zal weten te hou den? Staat deze uitgesproken hoop, deze ge uite wensch, niet gelijk met een Koninklijk bevel Het bestuur van de Vereeniging tot behoiLl der Zeeuwsche Kleederdrachten. Van bastion-reduit via café-restau rant tot radio-studio Een Lu- xemburgsch probleem met inter nationale kanten. De sterkste vesting van het eind-negen tiende eeuwsche Europa moge dan al ont manteld zijn, het is er niet minder dui delijk een vestingstad om gebleven. Elke steen jspreekt er van in het Luxemburg van vandaag. Van het Noorden door het Oosten naar het Zuiden vormden de steile rotsen van het plateau, waarop de stad gelegen is, natuurlijke vestingwerken, die door de kunst der vestingbouwkundigen tot on neembare sterkten waren gemaakt; aan de westzijde echter, van het tegenwoordi ge bisschoppelijke paleis af tot aan de stichting-Pescatore, lei de stad open. Daar hebben de knapste vestingbouwers, Vau- ban vooraan, hun krachten aan gewijd; daar is een stuk vesting gebouwd zonder weerga Tot in 1867 de moker des sloopers aan het werk gezet werd. Nu ligt daar een park van ruim één kilometer lengte en 200 meter breedte, waar vroeger bas tion en contre-escarpe, lunette en rave lijn en wat niet al meer gebouwd waren. In het parkgedeelte tusschen de Laan van Monterey en de Arsenaallaan, mid den in het geboomte, vinden wij, als on derdeel van een vrij groot gebouw, het eenige overgebleven onvernielde reduit van dezen fortengordel: het Reduit Lou- vigny. In de benedenverdieping de schiet gaten voor de infanterie; begane gronds de opstelling der artillerie. Alles bomvrij. Een ophaalbrug voerde naar de binnen vesting; opgehaald was zulk een reduit onneem baar. De brug is nog in orde. Bij een onverwacht bezoek vonden wij in het reduit enorme voorraden munitie: 10,000 stuks. Gramofoonplaten, weltever staan, geen kanonskogels Want het Huis Louvigny, waarvan het voormalig reduit deel uitmaakt, is nadat het vroeger reeds als café-restaurant „voor den defti- gen stand" geëxploiteerd was, thans tot studio voor Radio-Luxemburg inge richt en er worden van hier uit nu geen dood en verderf zaaiende kogels, doch, somwijlen ook wel eens wat deining ver oorzakende, aethergolven de lucht in ge stuurd. De Sendeleiter, Jean Pétin (een Luxem burger) heeft ons er rond geleid. Het was er nog al rommelig, maar geen wonder: men zit er midden in een groote verbou wing en uitbreiding. De groote zaal, waa Henri Pensis zijn reeds goed bekend staande radio-orkest di rigeert, is verlaten, op een enkelen repe- teerenden muzikant na. De wanden zijn van celotex: overwonnen standpunt, zegt onze geleider. Door een geluidssluis tre den we de controlekamer binnen; hier draaien gramofoonplanten, hier controleert een technicus volume en energie en zoo meer. Teveel kracht zetten geeft leelijk la waai, in leekentaal gezegd. Door een twee de geluidssluis komen we bij den omroe per van dienst: een Engelschman ditmaal Aankondigingen in vreemde talen geschie den altijd door iemand van het betrokken land zelf. Tusschen twee gramofoonplaten door roept onze man uit, dat het vliegveld te Esch geen landing toelaat (dit is voor de machine van den 2 x per weekschen dienst uit Londen, die nieuw materiaal voor de Radio meebrengt) en vervolgens... dat Carters Lever Pillen zoo best voor de gezondheid zijn Boven is een opnamekamer voor het ma ken van eigen gramofoonplaten, en daar naast staan twee der nieuwste filmstrook zendertjes, het Philips-Miller Nederlandseh Amerikaansche patent. Het zijn plm. 5 mm breede strookjes film die hier langs een lichtcelletje -draaien, net als bij de geluids films. Maar de opname geschiedt niet fo tografisch doch mechanisch: door middel van een saffier worden de geluidsstreepjes er in gekrast. Dit gaat scherper en snel ler. De vliegmachine, die niet landen kon, heeft tientallen van zulke filmpjes aan boord: die worden in Londen opgenomen en van Radio-Luxemburg uitgezonden. Daarna hebben we den nieuwbouw in oogenschouw genomen. Het schijnt Radio- Luxemburg naar den vleeze te gaan: een paleis wordt er in het park Louvigny ge zet, met statige ontvanghal, boven veler lei administratieruimten en beneden, in de kelders, vlak boven Vaubans kasemat- ten, de discotheek, de studio's, de over- hoorkamers etc. Alles met kunstlicïït en air-conditioning, want zonlicht komt er niet. Rustig, stil, en een stevige fundee ring Radio-Luxemburg, de door zijn groote broers niet-erkende vrijbuiter in den aether, is een probleem, een internationaal probleem zelfs. Fransch kapitaal en Duitsche ingenieurs bouwden in het neu trale en souvereine groothertogdom dezen tot in Afrika en Amerika reikenden krachtzender, die een Luxemburgschen Raad van Commissarissen en een Luxem- burgsche staats-omroepcontrólecommissie heeft. Die, wat belangrijker is, sinds ver leden jaar den Luxemburgschen staat et telijke millioenen franken per jaar in het laadje brengt. Zijn inkomsten Bestaan uit wat groote zaken voor radio-reklame per gesproken woord willen neertellen, en dat is niet gering. Zoo zelfs, dat een Engelsch man onlangs een bod op heel het geval deed, zonder dat ze hapten Het is een probleem, met vele kanten. Maar dit staat vast: Radio-Luxemburg houdt de politiek streng uit den aether. Dat is één goed ding. En zijn muziek is uitstekend; dat is een tweede. Voor 't ove rige: dit probleem lost zich zeker te eeni- ger tijd vanzelf op. Ook al, omdat deze internationale commercieele verwikkelin gen den luisteraar niet het minste belang inboezemen! Want, zoo zeide de omroepleider Pétin: wij hebben maar een maal per week één Nederlandseh uurtje, d.w.z.: dan wordt in het Nederlandseh aangekondigd, en ver der worden gramofoonplaten gedraaid, op verzoek. Enwe zijn al maanden ten achter om aan de vele aanvragen van Ne derlandsche luisteraars te voldoen! ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" Uit bëd springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U onge blazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is ver giftigd en bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten. L 0,75 (Ingez. Med,) DONDERDAG 16 MAART. HILVERSUM I 1875 EN 301,5 M. AVRO-Uitzending. 8,00 Orgelspel. 8,15 Ber., gram. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gew. muz. (gr. pl.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Omroepork. en soliste. (In de pauze: Modepraatje. Om 12,20 Ber.) 12,30 Gram. 12,50 AVRO-Amu- sementsork. en soliste. 1,30 Gram. 2,00 Voor de vrouw. 2,40 Gram. 3,00 Cursussen voor de vrouw. 3,45 Gram. 4,00 Voor zie ken en thuiszittenden. 4,30 Viool en piano. 5,00 Voor de kinderen. 5,25 Gelukwenschen. 5,30 AVRO-Aeolian-ork. en soliste. (Om 6,25 Ber.) 6,30 Sportuitz. 7,00 Voor de kin deren. 7,05 AVRO-Dance Band en „The Four Stuarts." 7,30 Engelsche les. 8,00 Ber. ANP., Radiojournaal. 8,20 Concert- gebouw-ork. en soliste. (Om 9,10 Vocale duetten). 10,30 Gram. met toel. 11,00 Ber. ANP, gram. 11,30—12,00 Leden AVRO- Dance Band. HILVERSUM H 415,5 M. 8,00—9,15 KRO. 10,00 NCRV. 11,00 KRO. 2,00—12,00 NCRV. 8,00—9,15 Gram. (ca. 8,15 Ber.) 10,00 Gram. 10,15 Morgendienst. 10,45 Gram. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. (1,00—1,20 Gram 2,00 Handwerkuurtje. 3,00 Piano en gram. 3,45 Bijbellezing. 4,45 Gram. 5,00 Handenarbeid •voor de jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.30 Ber. hierna Causerie. 7,00 Ber. 7,15 Boekbespr. 7,45 Causerie. 8,00 Ber. ANP. 8,15 NCRV- ork. en toespraak. 10,00 Ber. ANP, actueel halfuur. 10,30 Eemlanders. (10,4511,00 Gymnastiekles). 11,25 Gram. ca. 11,50 12,00 Schriftlezing. DROITWIGH 1500 M, 11,40—11,45 Gram. 12,05 Orgelspel. 12,30 Cabaret. 12,50 Bronk- hurst-Trio. 1,302,20 Alfred van Damls ork. 3,15 Declamatie. 3,35 Sted. ork. van Bouremouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5,20 Gram. 5,40 Harmonie-ork. 6,20 Ber. 6,40 Voor de boeren. 7,007,15 Cau serie. 7,20 Piano en orgel. 7,50 Gevar. progr. 8,35 Vroolijke voordracht. 8,50 Causerie. 9,20 Ber. 9,45 Versterkt Variété ork. en solisten. 10,20 Korte Avondwijding. 10,40 Uit Amerika: Causerie. 10,55 Orgel spel. 11,3012,20 Joe Loss' Band. RADIO PARIS 1648 M. 9,00, 10,00, 10,25 en 11,20 Gram. 12.35 Zang. 1,05 Visciano- ork. 2,35 Kamermuz. 3,35 Zang. 3,50 Piano. 4,50 Zang. 5,05 Radiotooneel. 7,20 Der- veaux-ork. 8,05 Zang. 8,35 Viool. 8,50 Na tionaal Ork., Felix Raugel-koor en spr. 10,50 en 11,20—11,35 Gram. KEULEN 456 M, 5,50 Gram. 6,30 en 7,50 Ork. 9,209,50 Volksliederenconc. 11,20 Kleinork. 1,30 Pop. conc. 3,20 Otto Fri- cke's ork. 6,00 Piano. 6,40 Winterhulppr. 7,30 Hoorber. 9,35 Gram. 9,50—11,20 Adal bert Luther's ork. BRUSSEU~322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Ork. 1,50—2,20, 5,20 en 6.50 Gram. 8,20 Sym- phonie-ork. 10,10 en 10,3011,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,55 en 1,30 Radio- ork, 1,502,20 en 5,20 Gram. 6,35 Radio- ork. 7,35 Gram. 8,50 Symphonie-orTT. koor en solist. 10,45 Piano. 11,05—11,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Otto Dobrindt's ork. 8,30 Carl Woitschach's ork. 9,20 Ber. 9,50 Viool en piano. 10,05 Ber. 10,2011,20 Ork. en solisten (opn.) DO 16 Mrt. 14.00 h. Stationskoffiehuis Van Roosmalen te Rilland, door bestuur waterk. Calam. Zimmermanpolder: 't herstel, de vernieuwing en 't on derhoud tot 30 April 1940, der aarde-, kram-, rijs- steenglooiing e.a. werken Zie Middelb. Crt. 2 Mrt. 1939. MIDDELBURG. WO 15 Mrt. Lez. m. lichtb. en pianovoordr. Ned. Prot. Bond spr. de hr. A. Alt te Bolsward; Vrjjz. Kerk (St. Pieter straat). WO 15 Mrt. 3e Concert concertvereen. Jen ny Tourel (sopraan), Concertz. 20.15 h. WO 15 Mrt. Lez. Schaakvereen. spr. de hr. S. Landau; De Eendracht 20.15 h. DO 16 Mrt. Lez. Alliance Frangaise, spr. Mauricheau Beaupré. DO 16 Mrt. Bijbeldag Ned. Bijbel Genoot schap; Koorkerk 19.45 Etalage; 20.15 bijeenk. sprs. ds. Nolte, ds. Boeke; ds. Scholing; ds. Van Voorst Vader. DO 16 Mrt. Evangelieprediking, sprs. de hrn. V. d. Leij en Douma; Zaal Den Boer 20.00 h. DO 16 Mrt. Chr. Geref. Gen. optreden ds. C. Smits, Sliedrecht; Gasthuiskerk 19.30 h. VR 17 Mrt. Verg. Alg. Ned. Bond gepen- sionn. afd. Zeeland; „De Eendracht" 14.00 h. GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 10—DO 16 Mrt.: „Vadertje Langbeen" en „De Ritz Brothers", 20.00 h. ZO 15. h. matinée. CITY, Midd. VR 10—DO 16 Mrt.: „De weg naar Rio" en „De vallei der vogel vrijen", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. WO 15 Mrt. 5e Uitv. Kinderk. „De Jonge Stem" te Domburg; Zaal Moggré 19.30 h. Elee. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 10