SPORT. RECHTSZAKEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. AFLOOP VERKOOPINGEN. I AMERICAN CIGARETTES RADIO-PROGRAMMA, AGENDA. leden. Men moet met terzijde stellen van mogelijke kleine verschillen of aparte be langen in gesloten formatie optrekken voor het dienen van één groot Provinciaal be lang. Vervolgens las de heer Houtekamer ver schillende dankbetuigingen voor van hen, die van de boekjes of van andere gegevens der vereeniging geprofiteerd hebben. Verschillende personen schrijven aan volgende trips in Zeeland gaarne weder te zullen deelnemen, anderen zeggen propa ganda daarvoor toe. De voorzitter bracht onder instemming der vergadering den secretaris dank voor zijn verslag. Dit werd goedgekeurd, evenals de reke ning van den penningmeester, den heer J. A. E e k h o u t, aanwijzende in ontvang 638 en in uitgaaf 846, alzoo een nadeelig saldo van 208 De Voorzitter wijst op de te verwachte Provinciale subsidie en zegt dat de vereeniging er wel eens slechter heeft voorgestaan. De vergadering had geen bezwaar tegen de tq,elating van de VVV's te Oostkapelle en Sluis en de voorzitter herhaalde nog eens, dat dus nu alle WV's in de Provin cie zijn aangesloten. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. van Male te Aksel; J. A. Eek hout te Breskens; D. Huinink te Vere en C. Ie Nobel te Kadzand en gekozen de heeren C van der Harst, Oostkapelle, A Baert te Hulst en mr. W. Ie Mair te Sluis Na vaststelling der begrooting 1939, kwam de propaganda voor het a.s seizoen aan de orde en daarbij feitelijk ook reeds onderwerpen, die bij de rondvraag wel licht beter op haar plaats waren geweest De Voorzitter zeide, dat het bestuur meent, dat er met de uitgifte der stemboekjes vast moet worden voortge gaan en dat de folders herdrukt zullen moeten worden. Bovendien zal men voor uitgifte aan vreemdelingen de reisgids, uitgegeven voor de bladen aangesloten bij de Vereeniging „De Zeeuwsche Pers" tegen kostprijs kunnen verkrijgen. Daarnaast blijft natuurlijk het verleenen van medail les e.d. De heer Van Woelderen bracht dank voor de woorden van welkom tot hem gericht. Spr. verheugde zich zeer, dat Zeeland nu geheel bij de ANVV is ingeschakeld, tot nu toe werkte men vaak te veel naast elkaar. Spr. had ge legenheid er op te wijzen, dat de Commis sie voor de Noordzeebadplaatsen feitelijk is opgeheven. Deze zaak is nu direct bij het hoofdbestuur gebracht, dat uit zijn midden een comité van 3 leden aanwees ter behartiging. Door inlegblaadjes wordt nu alom, vooral in Nederland op alle aangesloten badplaatsen attent gemaakt. Velen doen daaraan mede, maar er zijn er nog steeds, die er buiten staan. En toch is een goede, samenwerkende propaganda hard noodig. Vrij uitvoerig werd de kwestie van het behoud van de Zeeuwsche kleederdrachten besproken. Het bleek, dat de Prov. Ver eeniging het desbetreffend comité wel steunt,doch er tegen is, dat men er een kijkspel van maakt en daarom achtte de voorzitter een organiseeren van een Zeeuwschen dag op Schiphol als liggende op de grens. Men meende, dat ook de plaatselijke vereenigingen de zaak kunnen steunen, maar men mag niet vergeten, dat het comité tot behoud van de kleeder dracht juist niet wil, dat er een vreemde ling verkeerszaak van wordt gemaakt. Een der afgevaardigden meende, dat de stad de schuld is, dat het costuum zoo verdwijnt. Men moet daar afleeren iemand in boeren- costuum anders te behandelen dan in bur ger. De nieuwe grensmoeilijkheden, die hin derlijk op het bezoek van Zeeuwsch Vlaan- deden vanuit België kunnen werken, pas seerden de revue. Het bestuur is ter zake diligent De secretaris bracht naar voren het doen drukken van postpapier en enveloppes met een kaartje van Zeeland er op, ten gebruike van alle VVV's in de Provincie De heer Van Male kwam terug op den reeds eerder genoemde trips door Zeeuwsch Vlaandeern en deed mededeeling hoe men zich het deel voor Oost Z. VI. heeft ge dacht. Bij een korte discussie hierover kwam ook nog eens naar voren het plan om met de betrokken verkeerslichamen te vergaderen en dan o a. het instellen van een Prov. verkeersweekkaart naar voren te brengen. Het laatste punt was de wenschelijk- heid van de nachtverlichting op het vliegveld Haamstede. Ook daarvoor zal het bestuur diligent zijn. Hierna sloot de voorzitter de zeer geanimeerde vergade ring. De prov. commissie van het Ned. Ver bond van Chr. Jonge Vr. en Meisjesvereeni- gingen heeft Zaterdag te Goes een „werk vergadering" gehouden. Na een openings woord van mevr. Korevaar, sprak mevr. Boersma-Smit van Kloetinge over het on derwerp: „Rondom het boek van jvr. van Asch van Wijk: „Door God saamgevoegd". Op boeiende wijze heeft zij met verwijzing naar vele gedeelten uit dit boek, de ontwik keling der vrouwenbeweging geteekend. Een leerzame middag. AARDENBURG. Vrijdagavond j.l. gaf het departement Sluis-Aardenburg der Maat schappij Tot Nut van 't Algemeen zijn 3en kunstavond in dit seizoen in de sociëteit „Spoor tot Vriendschap" alhier. Mede door de hier in vele gezinnen heerschende griep, was de belangstelling matig. Toch waren er nog verscheidene personen uit omliggen- he plaatsen en zelfs uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen aanwezig, om een piano-uitvoe ring met een inleiding door Jacob Ros bij te wonen. Het kleine doch uitgelezen gezelschap van muziekliefhebbers heeft den bekenden pi anist ten zeerste bewonderd. Het program ma bestond uit werken van Beethoven, Al- béniz, Chopin, Brahms, Schubert en We ber. Een hartelijk applaus beloonde den pi anist na ieder stuk Het dep. Sluis-Aarden burg heeft wel een gelukkige keuze gedaan om hun leden een dergelijken avond aan te bieden, een avond, die zeker wel, door zijn hoogstaand peil, een unicum in Zeeuwsch- Vlaanderen genoemd mag worden. VOETBAL. ZEELANDIA—DE ZEEUWEN 3—2. Het vlugge tempo van dezen wedstrijd schiep voor beide doelen vele kansen. Er kwamen somtijds aardige spelmomenten voor, maar over het geheel werd er aoor beide partijen toch slordig gespeeld. De Zeeuwen viel in dezen wedstrijd, gezien het spel in vorige ontmoetingen vertoond, te gen Zeelandia daarentegen heeft niet zoo erg teleurgesteld. De achterhoede had met het doorzichtige en loome spel der Vlissingsche voerhoede weinig moeite, daar geen der De Zeeuwen voorhoedespelers er iets behoorlijks van terecht bracht. Keeper Adriaansen heeft dan ook weinig te doen gehad. De Zeelandia middenlinie speelde een goeden en tactisch besten wed strijd. De Rijke en de halfspelers Bodegra ven en Menheere hadden goed zicht op het spel van De Zeeuwen-voorhoede Voor al Bodegraven was uitstekend. Deze spe ler gaat zich steeds beter aanpassen. De Zeelandia-voorhoede verraste nu en dan met vlot open spel, doch jammer was het dat de beide vleugelspelers danig uit den toon vielen. Voornamelijk linksbuiten Philipse speelde slecht, hij miste na rust eenige prachtige kansen voor doel. In de voorhoede stond op de rechtsbinnenplaats L. van Maaren opgesteld. Aanvankelijk voldeed hij daar wel, doch in de tweede helft speelde hij veel minder. Anders was het met de Steur. Hij was wel een van de beste spelers bij Zeelandia. De wijze waarop hij het winnende doelpunt maak te na goed doorzetten, kalm passeeren van den keeper en rustig plaatsen van den bal, getuigde van een juiste beheersching van het spel. Een fout der Zeelandia-voor hoede was, dat in de tweede helft de bei de binnenspelers teveel achterbleven Dat verzwakte den aanval zeer. Het harde werken der Zeelandianen bracht echter de verdiende overwinning. Als gezegd viel de Zeeuwen niet mee Het beste deel vormden de beide backs. Keeper, middenlinie en vooral de voorhoe de viel tegen Smit, d'Jong en Mossel, evenals Leijnse combineerden slordig en schoten weinig op doel. Toch nam De Zeeuwen de leiding uit een strafschop, keurig door Mossel genomen. Even later schoot Janisse een aan Zeelandia toege kende strafschop hard tegen den keeper De terugspringende bal zette Janisse echter in doel (11). D'Jong bracht voor rust den stand op 12 In de tweede helft schoot rechtsbuiten Auriaanse hard op doel. De Zeeuwen-keeper kon den bal niet klemvast krijgen en de bal rolde uit zijn handen over de lijn (2—2). Direct daarop was 't De Steur die 't winnende doelpunt maakte (32). Scheidsrechter Nieuwlaat nam ook nu weer vele aanvechtbare be slissingen. Het leiden van dezen arbiter blijft zwak. R.B.CB.C.S. 6—1. De eerste aanvallen, die R.C.S. op het doel der thuisclub ondernam, gaven hoop op een behoorlijk resultaat en zelfs toen R. B.C. na een misgreep van doelman Guiran eerst na 20 min. een voorsprong kon nemen, zag het er naar uit dat de Roosendalers al le zeilen zouden moeten bijzetten om een overwinning te behalen. R.C.S. was tot dat oogenblik zeker niet minder gevaarlijk ge weest. Zoo zagen we Gillisse een kogel op doel lossen, welke juist de lat scheerde. Hier wreekte zich achter het gemis van Marteijn en A. Blok. Hun vervangers brach ten er in de voorhoede niet veel van te recht. Toen Luysterberg kort voor rust tot 2 maal toe de R.C.S. achterhoede te vlug af was (30) was de wedstrijd zelve be slist. Vooral het laatste doelpunt dat in wel zeer duidelijke buitenspelpositie werd ge scoord deed het moreel der Soeburgers geen goed. Desondanks werd na rust met hetzelfde elan gestreden maar niets lukte. Iedere aanval strandde in het zicht van de haven. De R.B.C. achterhoede, welke wel het beste deel is van de ploeg, gaf al haar aandacht aan Gillisse en aangezien de in vallers op de binnenplaatsen, zoowel rechts als links, weinig presteerden, behoeft het geen verwondering te wekken dat R.C.S. het niet verder bracht dan een fraai doel punt van Gillisse, die op een goeden wed strijd kan terugzien. Na rust wist R.B.C. nog 3 maal het net te vinden, waarvan het eerste doelpunt bijzonder fraai was. De maker van dit doelpunt Dekkers I op de linksbuitenplaats was de beste man in de R.B.C. voorhoede. Hij was doorloo pend gevaarlijk. De beide andere doelpun ten waren minder mooi en vooral het laat ste had scheidsrechter Voltijn, die blijkbaar zijn dag niet had, niet mogen toekennen. Dit punt werd nml. met de hand in doel geslagen (6—1). Met den buitenspelregel lag hij ook nogal overhoop, hetgeen de Soe burgers, die de R.B.C. voorhoede daar dik wijls in probeerden te lokken, op een paar doelpunten kwam te staan. Al met al een verdiende echter zeer geflatteerde zege voor R.B.C., dat niet over geluk te klagen had. OOSTBURG—CORN. BOYS 2—1. Oostburg speelt eerst tegen den wind in. Direct na den aftrap brengt de voor hoede van Oostburg den bal op en in de eerste minuut is het al 1-0 voor Oostburg. Dit doelpunt wordt gemaakt door den linksbinnen van Oostburg. Door den straf fen wind is Corn. Boys meer in den aan val en kort voor de rust maken de Sas van Gentenaren dan ook gelijk (11). Na de rust evenwel is Oostburg, met wind mee spelende, steeds in den aanval. Echter ver schillende mooie aanvallen worden naast en overgeschoten. Wanneer de back Brak man de voorhoede van Oostburg komt versterken en een mooie bal aan den midvoor geeft, weet deze met een hard schot in het uiterste hoekje, het (winnen de doelpunt te maken. Nog probeert Corn Boys den gelijkmaker te forceeren, maar de Oostburgsche verdediging is present. In zijn geheel was het een matige wedstrijd AXELHOOFDPLAAT 3—3. Hoofdplaat speelt eerst met den wind in den rug en is al direct in den aanval Na drie minuten zet de linksbuiten goed voor en de linksbinnen schiet onhoudbaar in (ol). Na 20 minuten maakt Axel ge lijk (11). Hoofdplaat blijft echter in de meerderheid en weet voor de rust nog tweemaal een doelpunt te scoren zoodat de rust aanbrak met 13. Na de rust is aanvankelijk Axel in de meerderheid en de tweede helft is nog maar enkele mi nuten aan den gang of Axel loopt een punt in (23). Nu komt Hoofdplaat er weer goed in maar vrouwe fortuna is in alle opzichten met Axel. Op onbegrijpelijke wijze houdt de doelman van Axel zijn doel schoon. Op een gegeven moment is Hóófd' plaat doorgebroken maar in het straf schopgebied pakt een back van Axel den Hoofdpl'aatspeler met beide beenen vast. De scheidsrechter laat echter doorspelen. Dit wekt verontwaardiging. Vier minu ten voor 't einde maakt Axel gelijk (33). Axel mag met dezen uitslag meer dan tevreden zijn, want een kleine overwin ning had Hoofdplaat zeker wel verdiend Een woord van lof komt zeer zeker toe aan den doelman van Axel. VLIEGENDE VOETBALLERS. Voor de tweede maal in dit voetbalsei- soen heeft een voetbalelftal uit Vlissingen gebruik gemaakt van het snelste verkeers middel. Was het een paar maanden geleden het elftal van De Zeeuwen II dat de pri meur had, thans is het elftal van E.M.M. eveneens per K.L.M. naar Schouwen ver trokken om aldaar een competitiewedstrijd te spelen tegen Burgh. Wat een groot voor deel het vliegtuig biedt voor deze voetbal lers, wordt eerst recht duidelijk, als men bedenkt dat dit reisje per autobus, pont- veer enz. circa 12 uur in beslag neemt. Nu gingen de voetballers om 1 uur van het vliegveld weg, speelden in Burgh hun wed strijd en waren te 5 uur weer in Vlissingen terug. KORFBAL. Vriendschappelijke wedstrijden van Swift. Op het Gem. Sportterrein te Middelburg speelde Swift Zaterdagmiddag eenige vriendschappelijke wedstrijden. De uitsla gen der wedstrijden waren: Swift IV Domburg 40; Swift IISwift III 82. V.K.V.—E.D.O. 5—1. Zaterdagmiddag speelde V.K.V. te Vere een vriendschappelijken korfbalwedstrijd tegen E.D.O, (Serooskerke) V.K.;V. won met 51. E.D.O. kwam op met slechts twee heeren en vijf dames. Een dame en twee heeren van V.K.V. speelden voor E.D. O. Mej. L. Willeboordse doelde het eerst voor E.D.O. en met 01 ging de rust in. Na de rust maakte V.K.V. gelijk door mej. v. d. Broeke. Kort na elkaar doelden de dames P. Schippers en R. Mersie. Vervol gens slaagden J. Dierickx en mej. Cath. de Buck erin de score op 51 te brengen. HOCKEY BELGIë—NEDERLAND 3—1. De Nederlandsche Hockeyploeg heeft te Brussel een nederlaag tegen het Belgische elftal geleden, een nëderlaag, welke ver diend mocht worden genoemd, dank zij het iets betere spel, hetwelk de gasthee- ren demonstreerden. Van de reeks van 24 wedstrijden, wel ke Nederland en België thans reeds tegen elkaar hebben gespeeld, is dit de uerde ontmoeting, waarin België de overwinning behaalde. De laatste jaren is het spelpeil bij onze Zuiderburen aanzienlijk vooruit gegaan. Nederland was het eerst in den aanval, doch langzaan^ maar zeker werd België sterker. Na rüim een half uur spelen nam zij de leiding (10). Na de hervatting werd, naarmate de tijd ver streek België weer ie.ts sterker in het veld, doch de tegenaanvallen van de oran- jeploeg waren nu ook: zeer gevaarlijk. Es- ser wist den gelijkmaker te scoren. Er waren toen nog tien minuten te spelen Twee minuten later had België opnieuw de leiding genomen en vlak voor het ein de werd de zege van België definitief be werkstelligd (31). ATHLETrEK. JAARVERGADERING DER RN.A.U. Zondagmiddag is de 38ste algemeene jaarvergadering der Kon. Ned. Athletiek Unie te Amsterdam gehouden. De voor zitter, de heer A. J. G Strengholt, maak te in zijn openingswoord melding van den grooten vooruitgang der Unie in 1938 Vooral het financieele gedeelte was be langrijk verbeterd. De Unie zal in 1939 voortgaan nog meer verbeteringen aan te brengen waar dit gewenscht wordt en voornamelijk ten opzichte van de verschil lende athletiekwedstrijden en de compe titie in de provincie. Na een laatste vergadering is Zondag morgen de Commissie Dames Athletiek opgeheven. De Unie zal echter aan de dames athletiek de volle aandacht blijven besteden. Mej. N. van Balen Blanken kreeg voor haar prestatie van 1,64 m hoogspringen, een Europeesch record, den Sauer-beker, terwijl de gouden Van der Werff-medail- le voor de meest stimuleerende prestatie van het jaar aan S. Bouman voor zijn re sultaten op de 800 m, ten deel viel. De heer Strengholt spelde vervolgens Tinus Osendarp het Unie eerekruis op de borst voor zjjn prestaties bij de Europeesche kampioenschappen, welke als de beste aller deelnemers werd beschouwd. De hr. Strengholt was de eenige, die bij het punt verkiezing van drie Uniebestuurs leden, had medegedeeld, geen herbenoe ming te zullen aanvaarden. In de laatste weken is van alle kanten aandrang op hem uitgeoefend, dat hij zou blijven. Ter vergadering bleek, dat de Unie-voorzitter voor dezen aandrang was gezwicht, maar hij verklaarde, dat hij onherroepelijk in 1941 zal aftreden. De heeren G. E. van der Werff, penningmeester, en J. B. Wes- seling, commissaris werden herkozen. DAMMEN. OM HET PERSOONLIJK KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Naar bekend zijn Keiler en Vos in hét tournooi om het persoonlijk kampioen schap van Nederland met een gelijk aan tal punten uitgekomen. Als gevolg daar van werd besloten, dat drie extra partijen tusschen beide spelers zouden plaats vin den. De eerste werd Zaterdag te Amster dam gespeeld en eindigde in een overwin ning van Keiler. De tweede partij wordt Zaterdag 18 Maart, eveneens te Amster dam gespeeld. ZWEMMEN. Nieuw wereldrecord 500 m borstcrawl. De Olympische kampioen Jack Medica verbeterde tijdens wedstrijden te New York het wereldrecord 500 meter borstcrawl, door dezen afstand af te leggen in 5 min. 56,8 sec. Het oude wereldrecord stond op zijn naam met 5 min. 57,8 sec. KANTONGERECHT TE MIDDELBURG. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegen: Overtreding van de motor -en rijwielwet en/of het motor- en rijwielreglement: P. C., Vlissingen, na gedaan verzet, bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet 15 b. s. 10 d. h.; J. T. Soeburg, L. H„ Kruiningen ieder 5 b. s. 5 d. h.; P. B„ Goes, 5 b. s. 3 d. h.; M. de J., Breskens 4 b. s. 4 d. h.; J. J. v. H., Vlissingen 4 b. s. 2 d. h.; H. L. M., P. C„ beiden Vlissingen, C. v. H., Mid delburg, ieder 3 b. s. 3 d. h.; P. J., Bigge- kerke 2.50 b. s. 2 d. h.; J. J. V., Goes, T. B. v. d. S., Kruiningen; J. P., Ierseke, F. B., Vlissingen, ieder 2 b. s. 2 d. h.; A. P. K„ Hoedekenskerke; P. J. v. H„ F. M„ P. C. v. d. E., allen Goes, G. de J„ Wolfaartsdijk, N. Z„ Kloetinge, L. R„ Domburg ieder 1 b. s. ld. h.; N. K., Vlissingen drie dagen hech tenis. openbare dronkenschap bij tweede her haling gepleegd: E. B. R. Middelburg één week hechtenis; Een winkel voor het publiek geopend hebben op verboden tijdstip: G. A. W., Ar- nemuiden: 0.50 b. s. 1 d. h.; M. C. W., Soeburg 2 m. 6 b. s. 3 d. h. voor iedere boete; Mosselen vervoeren zonder in het bezit te zjjn van een vervoervergunning: A. L. Pzn., Ierseke: 10 b. s. 5 d. h.; Venten zonder vergunning: C. R„ Ter- neuzen: 2 b. s. 2 d. h.; D. J. S., Middel burg 3 b. s. 3 d. h.; Op straat luide schreeuwen: A. B„ Ko- lijnsplaat 3 b. s. 3 d. h,; Als schipper een Rijkskanaal bevaren zonder dat het anker in de kluis is opge haald: G. M. L. te Ierseke 1 b. s. 1 d. h.; Te Goes ingevoerd vleesch niet zonder op onthoud langs één der door B. en W. aan gewezen wegen, naar het slachthuis ver voeren: F. L. Goes 5 b. s. 5 d. h.; Handelen in strijd met een der krachtens de Landbouwcrisiswet 1933 vastgestelde voorschriften: B. J. de N„ Arnemuiden 10 b. s. 5 d. h., met verbeurdverklaring der in beslag genomen garnalen. Zonder vergunning van B. en W. een uit stekend reclamebord aanwezig hebben: C. D., Goes 2.50 b. s. 2 d. h.; Overtreding jachtwet: K. W. te Sint- Laurens 5 b. s. 3 d. h„ met last tot af gifte van het in beslag genomen geweer aan verdachte. Notaris mr. P. Loeff heeft Vrijdagmid dag in café Centraal te Koudekerke voor de N.V. Stoomtram Walcheren publiek ver kocht 25 diverse perceelen onder Koude kerke en Biggekerke van den Pro vincialen straatweg te Koudekerke tot den straatweg naar Valkenisse te Biggekerke. Gemeente Koudekerke. 1. Ongeveer 0.0930 ha (70% r.) bouwland, mogelijk bouwterrein aan den straatweg naar Bigge kerke. Kooper M. Verhage Pz. z. b. te Kou dekerke voor 210. 2. Ongeveer 0.1670 ha (127 en een vierde r.) Baan ten Noorden van perc. 1. Kooper J. Brasser Hz. z. b. te Koudekerke 't Zand voor 240. 3. Ongeveer 0.4700 ha (1 g. 59 r.) bouw land en Baan ten Noorden van perc. 2. In gehouden. 4. Ongeveer 0.3595 ha (275 r.) bouwland en Baan aan den Breeweg ten Noorden van perc. 3. Ingehouden. 5. 0.3590 ha (274 r.) bouwland, Baan Weg en Sprink aan den Breeweg. Kooper Abr. Brasser Az., landbouwer te Koudekerke q.q. voor 496. Gemeente Biggekerke. 6. Ongeveer 0.0666 ha (50% r.) Baan en Weg aan den weg naar Kraaienhoek. 7. Ongeveer 0.2800 ha (214 r.) N.W. ach ter perc. 6. Combinatie 67 samen onge veer 0.3466 ha (265 r.) Kooper J. Vreeke Jr., landbouwer te Koudekerke voor zich en q.q. voor 395. 8. Ongeveer 0.1680 ha (128 r.) Noordweste lijk van perc. 7. Ingehouden. 9. Ongeveer 0.1670 ha (127 en een vierde r.) Noordwestelijk van perc. 8. Kooper P. Lampert Pz. Sr. z. b. te Koudekerke voor 252. 10. Ongeveer 0.0460 ha (35 r.) Noordwes telijk van perc. 9. Kooper Jacs. Lampert Pz. z. b. te Biggekerke voor 55 q.q. 11. Ongeveer 0.2060 ha (157 r.) Noord westelijk van perc. 10. Kooper M. Houter man, z. b. te Biggekerke voor 350. 12. Ongeveer 0.1500 ha (114% r.) bouw land en Baan ten Noordwesten van perc. 11. Kooper Jacob Janse Lz., z. b. te Bigge kerke voor 220 q.q. 13. Ongeveer 0.0350 ha (26 één vierde r.) ten Noordwesten van perc. 12. Kooper Z. Klaasse, z. b. te Biggekerke voor 40. 14. Ongeveer 0.1223 ha (93 r.) bouwter rein aan den Provincialen straatweg ten Noordwesten van perc. 13. Kooper L. Si- monse Lz., burgemeester der gemeente Biggekerke voor 300. 15. Ongeveer 0.0940 ha (71% r.) Baan, mogelijk bouwterrein aan den Provincialen straatweg tegenover perc. 14. Ingehouden. 16. Ongeveer 0.1440 ha (110 r.) bouw land en baan tegen en ten Noorden van perc. 15. Kooper Jan Schout Gz., landbou wer te Biggekerke voor 390. 17. Ongeveer 0.2400 ha (183 r.) bouwland en baan tegen en ten Noorden van perc. 16. Kooper J. Koole Jz. Jr., koopman en melk- slijter te Vlissingen voor 342. 18. Ongeveer 0.3275 ha (250 r.) bouwland en baan tegen en ten Noorden van perc. 17. Kooper H. Brasser Gz., rijwielhandelaar te Biggekerke voor 850. 19. Ongeveer 0.2865 ha (219 r.) bouwland en baan tegen en ten Noorden van perc. 18. Kooper H. Brasser, voornoemd voor 750. 20. Ongeveer 0.1650 ha (125 drie vierde r.) bouwland en baan aan het wegeling naar den straatweg ten Noorden van perc. 19. Kooper Jacs. Wattel, koopman te Big gekerke voor 470. 21. Ongeveer 0.1625 ha (124 r.) bouwland en baan ten Noorden van perc. 20. Kooper L. Zachariasse, landbouwer te Biggekerke q.q. voor 840. 22. Ongeveer 0.0216 ha (16 r.) bouwland (bouwterrein) aan de Tramstraat Noord- oostdeel. 23. Ongeveer 0.0214 ha (16 r.) bouwland (bouwterein) aan de Tramstraat tegen en ten Westen van perc. 22. Combinatie 22 en 23 samen ong. 0.0430 ha (32 r.) Kooper J. (Ingez. Med.) A. Simpelaar, caféhouder te Biggekekerke voor 330. 24. Ongeveer 0.0212 ha (15 en drie vierde r.) bouwland (bouwterrein) aan de Tram straat tegen en ten Westen van perc. 23. 25. Ongeveer 0.0212 ha (15 en drie vierde r.) bouwland (bouwterrein). Kooper com binatie 24 en 25 samen ong. 4 a 24 ca (31% r.): M. Moens Az., landbouwer te Bigge kerke voor 325. DINSDAG 14 MAART. HILVERSUM I 1875 EN 301,5 M. AVRO-Uitz. 6,30—7,00 RVU. 8,00 Gram.' (Om 8,15 Ber.) 9,00 Orgel spel. 9,15 Gram. 10,00 Morgenwijding. 1^15 Gew. muziek (gr. pl.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 AVRO-Amusementsork. 11,00 Wen ken voor de huishouding. 11,30 Omroep- ork. 12,15 Ber., gram. 12,30 Omroepork. I,15 Omroepork., AVRO-Operettekoor en solisten (opn 2,05 Renova-kwintet. 2,45 Kniples. 3,45 Disco-variété. 4,30 Kinder koor. 5,00 Voor de kinderen. 5,30 AVRO- Salonork. (Om 6,25 Ber.) 6,30 Psychologi sche causerie. 7,00 Voor de kinderen. 7,05 Gram. 7,15 Causerie. 7,30 Engelsche les. 8,00 Ber. ANP., Radiojournaal. 8,20 Cau serie. 8,30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10,00 Radiotooneel. 10,20 Zang met piano (met inl.) 10,40 Gram. 11,00 Ber. ANP, gram. II,30—12,00 AVRO-Dance Band. HILVERSUM II 415,5 M. KRO-Uitzending. 8,00—9,15 Gram. (ca. 8,15 Ber.) 10,00 Gram. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. (1,00—1,20 Gram.) 2,00 Vrouwenuur. 3,00 Modeeursus. 4,00 Gram. 5,00 KRO-Melodisten en solist. (5,45 6,05 Felicitatiebez.) 6,35 Bersport- praatje. 7,00 Ber. 7,15 Cyclus. 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Lijdensmeditatie. 9,30 Sted Ork. van Maastricht en soliste. 10,30 Ber. ANP. 10,40 KRO-ork. 11,20—12,00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11,40—11,45 Gram. 12,20 Verslag vliegtocht dwars over Noord- Amerikaansch continent. 12,20 Boby Ho well's Band. 1,352,20 Gram. 4,15 Orgel spel. 4,40 Marie Dare strijkkwartet. 5,20 Gram 5,40 Theaterork. 6,20 Ber. 6,45 Pia no. 7,00 Radiotooneel. 7,20 Variété-ork. 7,50 Causerie. 8,20 Operette. 9,20 Ber. 9,45 Discussie. 10,20 Viool. 10,40 Inl. volg. uitz. 10,45 Uit Rome: 3e acte „Madonne Oret- ta", opera. 11,15 Ladbrooke's ork. 11,20 Wally Dewar's Band. 11,5012,20 Dans- muz. (gr. pl RADIO PARIS 1648 M 9,00, 10.00, 10,25 en 11.20 Gram. 12.35 Zang. 1.05 Stafmuziek Garde Républicaine. 2,35 Zang 2,50 Gram. 3,35 Piano. 4,40 Zang. 4,55 Gram. 5,05 Vi ool. 5,25 Cantrelle-ork. 6,35 Gitaar. 7,20 Locatelli-ork. 8,35 Kamermuz. 9,5011,50 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 5,50 en 6,30 Gram. 7,50 Schrammelensemble. 11,20 Ork. en koor en solisten. 1,30 Pop. cone. 3,20 Kleïnork. 6,30 Winterhulpprogr. 7,50—11,20 Dansork. en solisten. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Ork. 1,502,20 Gram. 5,20 Dansork 6.50 en 7,20 Gram. 8,20 Ork. 9,20 Symphonieork. 10.30—11.20 Gram. 484 m. 12,20 Gram. 12,55 en 1,30 Radio- ork. 1,50—2,20 Gram. 5,20 Orgelspel. 6,35 Gram. 8,20 en 9,35 Radio-ork. 10,30—11,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Politiek dagbladoverz. 7.45 Bonte avond (opn.) 9,20 Ber. 9,50 Piano. 10,05 Ber. 10,2011,20 Sted. Ork. van Mainz. (opn.) MIDDELBURG. MA 13 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. H. J. Jordan, St. Joris 20.15 h. MA 13 Mrt. Evangelieprediking sprs. de hrn. V. d. Leij en Douma; Zaal Den Boer 20.00 h. Dl 14 Mrt. Vereen, v. paedagogiek afd. Wal cheren spr. prof. Casimir, Schutters hof 20.15 h. Dl 14 Mrt. Praatav. V.P.Z.; Ned. Koffiehuis 19.30 h. Dl 14 Mrt. Lez. met lichtb. V.A.R.A. spr. de hr. dr. S. S. Lantinga, „De Gouden Poorte". GOES. MA 13 Mrt Dl 14 Mrt. Conc. Ork. en Tooneelvereen. „Kunstvrienden", door afd. mond- accordeon, na afl. bal, Pr. v. Oranje 20.15 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 10—DO 16 Mrt.: „Vadertje Langbeen" en „De Ritz Brothers", 20.00 h. ZO 15. h. matinée. CITY, Midd. VR 10DO 16 Mrt.: „De weg naar Rio" en „De vallei der vogel vrijen", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 10-DI 14 Mrt. „Marine pronkstukken" en „Arséme Lupin", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Ma geen voorstelling.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6