nuiftÜ/ Avé ZEELAND. Een schip met Joodsche vluchtelingen vergaan? Meer dan 700 personen waren aan boord. BELGIS. FRANKRIJK. GOERING EENIGE UREN OP FRANSCH GRONDGEBIED. TSJECH OSLO V AKT JE IT ALEE, AZIë. VER. STATEN RECHTSZAKEN. MIDDELBURG. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG GOES. VLISSINGEN. Op de huwelijksreis in de cel. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ™DKW (Ingez. Meded in Oostelijke richting afgetrokken. De te genstand der communisten te Madrid heeft precies een week geduurd. De communisti sche bevelhebbers brachten ongeveer 30.000 man in het vuur. De Poolsche pers verneemt uit" Boeka rest, dat Zondagavond in de haven van Constanza inlichtingen waren ontvangen, volgens welke het onder Panameesche vlag varende schip „Kiepo" bij het eiland Kreta zou zijn vergaan. De „Kiepo" is enkele dagen geleden uit Constanza vertrokken, met 700 Joodsche emigranten uit Polen en Tsjechoslovakije aan boord, die zich naar Palestina begaven. Nadere bijzonderheden omtrent de ramp ontbreken nog. DEGRELLE VEROORDEELD TOT ACHT DAGEN GEVANGENISSTRAF. Degrelle, de leider der rexisten, werd Za terdag tot acht dagen gevangenisstraf ver oordeeld wegens tijdens een vergadering je gens den gewezen minister Jaspar geuite beleedigingen. Havas meldt uit Nice: Zaterdagmiddag is maarschalk Goering met eenige vrienden per auto over de Fran- sche grens gekomen. De heeren woonden de „bataille des fleurs" te Monte Carlo bij en maakten daarna een korte wandeling, waarna zij naar San Remo in Italië terug keerden. HET BESTUUR DER BUITENLANDSCHE PERSVEREENIGING TE PRAAG AFGEZET. Op Duitsch verzoek, omdat de Nederlander Aletrino er deel van uitmaakte. Havas meldt uit Praag: De regeering te Praag heeft bet bestuur van de buiten- landsche persvereeniging afgezet en een commissaris voor de controle en een com missie voor de behandeling der vereeni- gingszaken benoemd. Eenige maanden geleden had Duitschland het aftreden geëischt van het bestuurslid den Nederlander L. Aletrino, die waarschijn lijk te democratisch werd geacht. Praag had Aletrino vergeefs verzocht zich terug te trekken in het belang der goede betrekkin gen tusschen Duitschland en Tsjechoslova kije. De Duitschers eischten toen van Praag de toepassing op de buitenlandsche pers vereeniging van een wet, welke de regee ring machtigt een commissaris te benoemen voor alle in Tsjechoslovakije bestaande ver- eenigingen, indien zij dat nuttig acht. Tezelfder tijd traden de Duitsche en Ita- liaansche leden uit het bestuur, waarna het bestuur voor ontbonden werd verklaard. DUITSCH VLIEGTUIG IN TRIPOLIS VERONGELUKT. Vijf dooden. Vijf personen, van wie vier officieren, zijn om het leven gekomen, toen een Duitsch vliegtuig Zaterdagmiddag te Tri polis wilde opstijgen met bestemming Stet tin (Duitschland). OPSTAND IN TRANSJORDANIë. Havas meldt uit Haifa: In een strijd tus schen geregelde troepen en opstandelingen in Transjordanië zijn 45 opstandelingen en vijf leden van het Arabische legioen ge sneuveld. Vijftien vliegtuigen hebben de opstandelingen bestookt, waardoor zij ge dwongen werden een toevlucht te zoeken in een vallei, waar zij werden omsingeld door het Arabische legioen. Ook elders zijn gevechten gevoerd. De regeering zou den toestand echter volko men meester zijn. SNEEUWSTORM. Uit New York: Ten gevolge van eeen fel le sneeuwstorm zijn vijf menschen om het leven gekomen en verscheidene gewond. Rechtbank te Middelburg. Vonnissen. Heden werden de volgende vonnissen uitgesproken: N M. K., 30 jaar, koopman in sigaren te Kloetinge wegens oplichting, 1 maand gevangenisstraf met toewijzing der civiele vordering tot een bedrag van 14,55. E M. N., echtgenoote van A. de M. 41 jaar. te Vogelwaarde, thans gedeti neerd wegens verduistering 5 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. BAKKER UIT SEROOSKERKE MAAKTE SCHIJNT-ACTE OP OM GOEDEREN BUITEN FAILLISSEMENT TE HOUDEN. Wegens valschheid in geschrifte hebben de 30-jarige bakker K. F. en de 31-jarige kweeker P. S. beiden te Serooskerk (W.), voor het Gerechtsof te 's-Gravenhage terecht gestaan, nadat zij door de rechtbank te Middelburg waren veroordeeld tot resp een gevangenisstraf van drie maanden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand. De bakkerszaak van F. ging achteruit en om den inboedel bij een dreigend faillisse ment te sparen, had hij deze schijn-aete aan z\jn mede-verdachte S. verkocht, zonder dat deze verkoop in werkelijkheid plaats vond Het Gerechtshof te 's-Gravenhage beves tigde het vonnis tegen S. gewezen en be paalde, dat aan F. een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden zal worden opgelegd. Een extra-trein naar de Jaarbeurs. Ter gelegenheid van de 40ste Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, die gehouden zal worden van 14 tot en met 23 Maart a.s., zal er van uit Middelburg een extra-trein loopen op Maandag 20 Maart. De trein vertrekt 's morgens vroeg uit Middelburg en de te rugreis uit Utrecht vind tegen den avond plaats, en men is weer tijdig thuis. De kos ten van den extra-trein heen en terug zijn laag. DE SCHOUWBURG. Een pachter benoemd. Zooals men kan zien, vordert de verbou wing van den Schouwburg sinds eenigen tijd wel; het buiten-aanzicht is reeds zoo volkomen veranderd, dat men zich nog nau welijks meer voor kan stellen, hoe het vroe ger geweest is. Zoo snel vergeet men zulke zaken Het nieuwe gebouw krijgt een moderner, min of meer kubistischen, vorm. De reden hiervan is niet, zooals men weet, dat dit fraaier geacht zou worden te zijn, maar en kel, omdat het zoo goedkooper is. De smal le,, hooge ramen in de bovenverdieping zijn echter goed van verhouding en het geheel zal, dunkt ons, een bevredigenden indruk maken. Van binnen is het momenteel nog bijna ondenkbaar, dat die rommelzoo eens nog weer tot een mooien nieuwen schouwburg zal worden. Maar er komt toch reeds tee- kening in: het valt reeds te zien, dat boven- vóór, waar vroeger de vrijmetselaars-loge vergaderde, een prachtige groote recreatie zaal zal komen: ruim en met flink licht. Dat wordt voor de exploitatiemogelijkheden zeker een aanwinst. Inmiddels is een pachter benoemd: de hr. C. L. van Wezel van den Berg uit Hilver sum. Van B. en W. heeft het Schouwburg bestuur verlof gekregen om van den len Mei af tot 1 November van elk jaar den stoep voor den Schouwburg als terras in gebruik te nemen. Van bestuurszijde deelt men ons verder nog mede, dat de oprichtingsakte van de N.V. „De Middelburgsche Schouwburg", na de verkregen ministerieele verklaring van geen bezwaar, op 6 Maart j.l. kon worden verleden, en dat publicatie daarvan in de Staatscourant dezer dagen zal plaats heb ben. Alles zal in het werk worden gesteld om den nieuwen Schouwburg nog dezen zomer officieel te kunnen in gebruik ne men. Begin van brand. Hedenmorgen omstreeks half tien werden de brandweer en de politie gewaarschuwd, dat brand was uitgebroken ten huize van den heer Vergouw, Gortstraat 47. De brand weer spoedde zich zoo spoedig mogelijk met de magirusspuit er heen, terwijl ook de po litie zich er heen begaf. Gelukkig bleek er voor beide geen werk meer te zijn. In de werkplaats achter in 't huis, staat een kachel, waarop een wasch- ketel had gestaan. Bij het afnemen daarvan had de echtgenoote van den heer V., een blok hout op de kachel geworpen. Vermoe delijk heeft zij de ketel toen niet voldoende boven het gat gezet. Althans is even later toen het hout ging branden, de vlam uit de kachel geslagen en heeft het tegeldoek aan de muur vlam doen vatten, terwijl ook een ruit is gesprongen. De huisvrouw, die aan andere werkzaam heden was gegaan, bemerkte gelukkig het vuur en door haar cordaat optreden is erger voorkomen. Zij mocht er slagen het vuur met emmers water te blusschen. VEILIG VERKEER. Zaterdagmiddag kwam in de bovenzaal van „De Vergenoeging", het bestuur der Vereeniging voor Veilig Verkeer voor Mid delburg en omstreken samen met deelne mers aan de prijsvraag voor een reclame plaat voor het doel der Vereeniging en en kele genoodigden. De voorzitter, jhr. F. Beelaerts van Blokland, zeide o.m., dat men begonnen is bij de jeugd met de propa ganda voor veilig verkeer, opdat het idee daarvan bij de bevolking algemeen zal wor den. Het is goed dat het verkeersonderwijs voor jongeren in het leerplan is opgenomen, voor de ouderen, de leerlingen der middel bare scholen, organiseerde men nu dezen wedstrijd. Spr. bracht dank aan den wet houder van onderwijs, den heer Boasson en aan den districtscommandant der Rijks- veldwacht, den heer v. d. Lely, voor hun aanwezigheid en hun steeds medeleven met het doel der vereeniging. Een speciaal woord richtte spr. tot de heeren Heijmans en Klarenbeek, die door hun medewerking zorgden, dat de prijsvraag op een goed peil kwam te staan en het geleverde den stren gen toets der critiek kon doorstaan. Het speet spr., dat betrekkelijk weinig deelne mers aanwezig waren. Het resultaat van den wedstrijd heeft de verwachtingen verre overtroffen, zoowel wat kwaliteit als wat kwantiteit betreft. Het heeft heel wat hoofdbrekens gekost om uit te maken wie de prijswinnaars zouden zijn. Vooral ook omdat men rekening moest houden in hoe verre de inzendingen voldeden aan den eisch het maken van propaganda voor het veilig verkeer in het algemeen. Het terug geven van de teekéningen, wat sommigen vroegen, is niet mogelijk, men zal ze naar het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer in Utrecht zenden, opdat er mede gewerkt kan worden. Hierna werden de drie prijzen aan de reeds eerder vermelde gelukkigen en vier troostprijzen aan de beste van ieder der vier inrichtingen van onderwijs, die mede werkten, n.l. de Handelsdagschool, de R. H. B. S., de Avondschool voor Nijverheids onderwijs ep het Gymnasium, uitgereikt. Spr. hoopte dat de aanwezigen de geëta leerde teekeningen met grooten ernst wil len bekijken en tot allen zal doordringen vvat verstaan moet worden onder veilig verkeer. Wethouder Boasson bracht dank voor de woorden van welkom, doch zeide, dat de- dank andersom moet zijn. Het gemeente bestuur is de vereeniging ten zeerste dank baar voor haar arbeid. Dank brengt spr. ook voor het beschikbaar stellen van het veiligverkeerlokaal. Het opleiden van de jeugd tot burgers, die verkeersregelen tot in de puntjes kennen, zal het aantal onge lukken helpen verminderen. Spr. hoopte, dat de vereeniging nog jaren in die rich ting werkzaam zal mogen zijn. De voorzitter bracht dank aan den heer Boasson en sloot de bijeenkomst. Na dien hadden de aanwezigen gelegen heid de teekeningen te gaan bekijken. Voor degenen onder ons, die vroe ger op hun teekenuurtje nog decoratieve (maar stompzinnige) vlakvullingen, en, toppunt van kunstzinnigheid, gipsen bloe men, zóó uit het plafond der salon geko men, mochten teekenen, is de uitkomst van dezen V.V.V.V.-wedstrijd wel een groote verrassing. En: een aangename verrassing, strekken de tot verzoening met den tijd, waarin wij nu leven, tot erkenning, dat er ook op dit gebied enorme vooruitgang is. Men mag zelfs gerust zeggen, dat deze teekeningen van oudere jongens en meisjes gemiddeld aanzienlijk beter zijn dan die van de meeste vakman-reclameplaatteeke- naars van een halve eeuw geleden. Ze zijn soberder, ze spreken duidelijker, directer taal, de lettering is meerendeels heel goed, in de geheele compositie is een streven naar strakheid en evenwichtigheid te con- Amsterdam 1936-3% 100% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100 Cities Service Cy. P. 1958 5 57- -57% A Amster. Bank 132%132% A Ned. Gist- en Spiritusf. 454%-—453 A De Scnelde N.B. 45%46 C Am Smelt en Ref. 36%36% A Born. Sum. H.M. 170%—170 A Houth. Alberts 100 C Union Pac. Rr. 80%80% C Int. Nickel Cy. 42—41% Ned. 38 1000-3 100%—100% O. Indië 37 1000-3.98%— 98% Engeland 1960-90 4 78%—78% A Koloniale Bnk. 155%153 A N.I. Hbk. 600 126%—123 C Ned. H. M. 1000 137%—136% A v. Berkels Pat. 54%—54% C Calvé-Delft 86%—86% A Lever Bros Unilever 143%140%-42 A Philips Gem. B. afg. 215211-06 C Am. Car Foundry 2322% C Anaconda Cop. 23%-22%-% C Bethlehem St. 56%—55%-54% C Kennec Copper 29%28%-% C Rep. Steel 16%—16% C U. States St. C. 48%—47%-% C North Am. Cy. 2019% A Kon. Petr. Mpij. 325%—321%-22% C Contin. Oil Cy. 21%—21% C Phillips Petr. Comp. 3130% C Shell Union O.C. 10%—10%-% C Tide Water Ass. Oil 1010%-% A Ned. Scheepv. U. 113%112% A H.V. Amsterdam 441%435%-32 A Java Cult. Mij. 190%189% A N.l. Suiker U. 215214 A Deli Batavia 210208-06 C Deli Mij. 1000 232—231%-32% Unilever HVA Obl.Markt (Wettig Phih ps Markt - Amerika - KoninkL - Suiker - Schepen - Tabak - ttedepuornartf A Senembah 214%—211-10 C Baltimore en Ohio 5%5%-5% C Southern Pac. Cy. 14%13%-14 A Southern Rlw. 1615% A Amst. Rubb C. 209%'208-06% A Deli-Bat. Rubb. 145%—144% A Hessa Rubber 122%-122% A Serbadjadi S.R 101%101-% WISSELKOERSEN. Heden. Zaterdag. Londen 8.83% 8.83% Berlijn 75.55 Parijs 4.99% Brussel 31.68 New-York 1.88% 75.57% 4.99% 31.68 1.88% stateeren. Nu moeten de Middelburgsche jongens en meisjes evenwel niet dadelijk denken, dat zij zulke enorme keien en kei-innen zijn: voor een groot deel is deze vooruitgang te danken aan het veranderde, verdiepte en verhelderde algemeene inzicht in deze din gen, aan de hieraan ontspruitende betere leiding door de teekenleeraren van van daag. Maar dat neemt niet weg: de jeugdige teekenaars hebben het dan toch maar zelf gedaan, en voor de uitvoering der opgave komt hun zelf desondanks de eerste eere eerlijk toe. Natuurlijk was niet alles superieur werk wat er hing: er waren ook middelmatige en zelfs vrij slechte inzendingen. Maar van de ze laatste toch niet meer dan een of twee, en het middelmatige stond bepaald bij 't goede en uitstekende ten achter. Verscheidene dezer teekeningen zijn, dunkt ons, uitstekend voor algemeene re productie geschikt en het is te hopen, dat men er in Utrecht, op den generalen staf der V.V.V.V., een paar zal uitpikken om ten dienste der algemeene propaganda voor 't veilig verkeer in heel Nederland benut te worden. Dèt zou nog de schoonste beloo ning voor die deelnemers aan den wed strijd zijn! „Onder Ons". De tooneelvereeniging „Onder Ons" gaf Zaterdagavond voor een volle zaal in Sint Joris een uitvoering, die een succes voor organisatoren en uitvoerenden is geworden. Opgevoerd werd de revue „Van 8 tot 12". Er was gezorgd voor passende coulissen, voor goede, vaak fraaie costuums, en deze beide factoren hebben zeker medegewerkt om de uitvoerenden hun rollen nog beter tot hun recht te kunnen laten komen. Dit geldt niet alleen voor het gesproken woord, maar ook voor den zang en de dansen, die in het stuk voorkomen. Een dankbaar ap plaus was volkomen verdiend. Rijkspostspaarbank. In den loop der maand Febr. 1939 werd aan het kantoor alhier op spaarbankboekjes ingelegd 162.209, en terugbetaald 108.536. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 53.673. Het aantal nieuw uitgegeven boek jes bedroeg 126. Een 30-jarige Tsjech, slechts enkele da gen getrouwd, was met zijn 20-jarige vrouw op huwelijksreis en wilde deze reis benutten om in Engeland een paar zakelijke relaties te bezoeken. Toen de jonggehuwden echter met de mailboot van de Maatsch. Zeeland in Engeland ariveerden, werden zij zonder pardon geweigerd. Zij moesten met dezelfde boot naar Vlissingen terugkeeren, waar zij ter beschikking van den commissaris van politie werden gesteld. Het echtpaar was slechts in het bezit van een chèque op hou der, groot 20 pond sterling. Het had geen voldoende geld voor nachtlogies, zoodat dus de nacht op het politiebureau moest worden doorgebracht. Daar de papieren in orde wa> ren, bepaalde de commissaris van politie, dat zij samen in één cel zouden worden op gesloten. Het logies bleek echter niet voor één nacht te zijn, daar bij informatie bij 'n der banken, bleek dat de chèque voorloopig nog niet kon worden uitbetaald, zoodat het jonge paar onder politietoezicht te Vlissin gen moest blijven. De commissaris toonde zich echter zeer humaan. Hij hield de pas sen op het bureau, maar stond de beide jongelui toe, om te wandelen. De maaltijden worden op het politiebureau genuttigd en 's avonds logeeren beiden weer in de cel Voor de jonggehuwden zeker een avontuur, dat zij niet gauw zullen vergeten, ZEDENDELECT. De politie te Vlissingen heeft een 15-jari- gen jongen van Italiaansche origine uit Middelburg aangehouden, die zich aldaar in een ijssalon had schuldig gemaakt aan on zedelijke handelingen met een 5-jarig jon gentje en een 5-jarig meisje, toen hij daar mede alleen was gelaten. Benoeming. Tot directrice der openbare leeszaal al hier is benoemd mej. L. P. C. Blankert te Laren (N.H.) GRIJPSKERKE. Ten bate van het a.s. te organiseeren burgemeestersfeest, is een bedrag van 231 ingezameld. OOSTKAPELLE. Zaterdagmiddag had alhier onder groote belangstelling de be grafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. Bal, in leven rus tend geneesheer en gemeente-afts, die Dinsdag plotseling was overleden. Een groot aantal bloemstukken dekte de baar. Nadat de kist in de groeve was neergela ten bracht eerst een neef van den overle dene, namens familieleden welke niet aanwezig konden zijn een laatsten groet. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester Fabius namens het ge meentebestuur en de gemeèntenaren, oud burgemeester Van Teijlingen roemde de trouwe plichtsbetrachting van den overle dene als gemeentegeneesheer, welk ambt door hem ruim 20 jaren is bekleed. Daarna sprak de heer Frank uit Mid delburg als vriend waarna dokter Vaan drager uit Domburg releveerde de aange name samenwerking met den overledene. Spr. schetste zijn rechtschapenheid en edel karakter waarna een familielid dankte voor de betoonde belangstelling en de ge sproken woorden. VROUWENPOLDER. Tengevolge van de daling der bloemprijzen, is de prijs van het brood, zoowel alhier als te Gapinge, met 1 cent per 8 ons verlaagd. Op vrije voeten. De 5 personen die verleden week te We- meldinge waren aangehouden als verdacht van oplichting bij het verkoopen van bril len, zijn thans op vrije voeten gesteld. BORSELE. Naar eerst thans bekend werd, heeft de burgemeester dezer ge meente het besluit van den Raad, waar bij de heer A.van de Velde werd benoemd tot controleur voor de steunverleening en werkverschaffing aan H. M. de Koningin tei vernietiging voorgedragen en wel op grond van art. 52 der Gemeentewet. (Aan de herstemming heeft deelgenomen een aanverwant van den benoemde). Zaterdag hield de Coöperatieve Boe renleenbank alhier haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P Dekker. Uit de rekening 1938 bleek, dat het bedrag der spaargelden beliep 39491 dat der ontvangsten in loopende rekening 205474. Aan voorschotten werd terug betaald 10975. Intrest, provisie en di versen beloopen 3915, de terugbetaalde spaargelden 40342, nieuwe voorschotten 27206, uitgaven in loopende rekening 183470, uitgaven aan rente en diversen 3946. De rekening sluit met een bedrag van 264036 in ontvang en uitgaaf, de balans met 120831 in ontvang en uitgaaf, waarin begrepen is een verlies van 31 De vergadering besloot op voorstel van het bestuur het verlies af te schrijven door het bedrag uit het reservefonds te nemen. De heer C. Rottier Jz. werd herkozen als bestuurslid, terwijl men tot lid van den raad van toezicht den heer Johs. Nieu- wenhuyzen benoemde. 's-GRAVENPOLDER. Vrijdagavond had in tegenwoordigheid van den burgemeester en de beide wethouders de eindles plaats van den door de tuinbouwonderwijzers, de heeren Slotboom en Butijn, gegeven 2-ja- rigen tuinbouwcursus. De rijkstuinbouw- consulent, ir. Bosma, kon aan alle cursis ten het diploma uitreiken, t.w. aan de heeren M. Harthoorn, J. Janse, W. A. van Liere, F. Nijsse, G. Walraven, W. C. Ja- cobusse, Corns. Zandee, J. Evertse, P. Braam, J. C. Zandee, L. Jacobusse, L. Hoekman Lz., A. Maat, J. Allemekinders, Chr. Hoekman Lz., G. Polderman, G. van Oosten en D. Nijsse. Ir. Bosma zette in zijn toespraak tot de cursisten uitéén waarom bij het tuin- bouwonderwijs de lessen in natuurkunde scheikunde, plant- en dierkunde noodzake lijk zijn. Hij wees op de beteekenis van de verworven kennis, nml. dat de arbeiders in den tuinbouw bij hun practisch werk nu ook inzicht hebben in het nut en' het doel van al hun handelingen. Hij hoopte, dat de geslaagden in de toekomst veel ge mak en voordeel van de verworven ken nis zullen hebben. De kiezerslijst over 1939-1940 bevat een getal van 662 kiezers. IERSEKE. De Commissaris der Konin gin heeft Zaterdagmiddag te ongeveer 3 uur, vergezeld van mevr. Quarles van Uf- ford een bezoek gebracht aan deze ge meente. De hooge bezoekers die een rond wandeling door ons dorp deden, gebruik ten de thee met burgemeester Gunning op het gemeentehuis. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van het Centraal Verkoopkantoor van mosselen te Bergen op Zoom, den handel in mosselen gedurende de maand Mei stil te leggen, WEMELDINGE. Zaterdagavond is alhier in den ouderdom van bijna 74 jaar overleden de heer F. Burger, in levend rustend land bouwer. De overledene heeft in het publieke leven een vooraanstaande plaats ingeno men, o.a. was hij gedurende een reeks van jaren kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, lid en voorzitter van het Burgerlijk Armbe stuur, voorzitter der plaatselijke tuinbouw- vereeniging, enz. De laatste jaren had de heer Burger zich echter uit het publieke leven teruggetrokken. WOLFAARTSDIJK. De A.R. kiesver- eeniging Nederland en Oranje heeft als candidaten voor de a.s. gemeenteraads verkiezing gesteld: 1 P. Luikenaar, aftr.; 2 I. Balkenende; 3 W. A. van Wyck; 4 G. Heinsdijk; 5 A. van Keulen; 6 Jacobus Katsman. Het aftredend lid D. P. Goetheer wensch- te niet meer in aanmerking te komen. RAAD VAN GROEDE. GROEDE. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester M. Wagtho. Afwezig wethouder Lombaard. Van Ged. Staten was het verzoek inge komen om een besluit te nemen om de wo ning thans bewoond door den heer D. Kos ter te verkoopen ad 1400 aan Joh. Kareis. B. en W. stelden voor tot verkoop te be sluiten. Aangenomen. Vervolgens werd overgegaan tot onder- handsche verhuur van tuingrond aan A. A. de le Lijs, Jac. Verhage en de wed. J. Ver- strate. B. en W. stelden voor het gewensch- te aan Verhage en wed. Verstrate te ver huren voor den prijs van 1 per jaar en aan de le Lijs voor den prijs van 0.50 ter wijl het overblijvende gedeelte zal beplant worden vanwege de gemeente met een tweetal stierboomen. Eenige leden betreur de het, dat de le Lijs niet het geheele per ceeltje neemt. Een verzoek van J. Schippers te Groede om afschrijving van schoolgeld voor 7 maanden werd goedgekeurd. In het stembureau werden benoemd de heeren lz. Becu en W. van Haneghem en als plaatsvervangende leden de heeren J. F. de Milliano en J. I. Brakman. De heer lz. Becu werd gekozen als plaats vervangend voorzitter. Bij de rondvraag had de heer J. I. Brak man het over de straatverlichting langs den Rijksweg nabij den heer Salomé. Bij hem waren klachten ingekomen, dat de verlichting aldaar te vroeg wordt ontsto ken en te vroeg wordt gedoofd. De v o o r z. zeide, dat hij Scheerens. hierover zal onder houden. De heer Becu vroeg de mogelijk heid onder de oogen te willen zien om ter hoogte van de dreef van 't Westeinde het straatje langs den Provincialen weg te wil len doortrekken. De v o o r z. zeide toe hierover een bespreking met den opzichter van den provincialen waterstaat te zullen bewerkstelligen. Vervolgens vroeg de heer B e c u of er geen klachten inkwamen omtrent het weg halen van gestorven vee door de G.K.R.O. De v o o r z. zeide dat nog geen klachten waren ingekomen. De heer W. van Haneghem meende zijn tevredenheid te moeten betui gen over de werking van het nieuwe be- graaftoestel. Hij zou echter gaarne zien, dat dit toestel in verband met de werkzaamhe den van den lijkdienaar, door den gemeen tewerkman werd bediend. De v o o r z. zei de, dat hij hierover met Van Peenen had ge sproken en deze voelde, dat hij toch de per soon is die het moet bedienen. Vervolgens vroeg de heer W. v a n H a - n e g h e m of het niet mogelijk was, na-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2