RECHTSZAKEN. SPORT. De moordenaar Weidmann en zijn medeplichtigen voor het gerecht. f Eugen Weidmann, Jean Blanc en Roger Million hadden elkaar in 1935 in een Duit- sc'ne gevangenis leeren kennen. De Duit scher was er in 1931 voor eenige jaren op gesloten wegens diefstallen en berooving een Parijsch ochtendblad publiceerde de brieven uit dien tijd en de latere uit de ge vangenis van Versailles aan zijn ouders ge schreven de beide Franschen werden er begin 1935 gevankelijk overgebracht wegens smokkelarij van deviezen. Daar in de gevan genis van Preungesheim werden de plan nen voor de toekomst gesmeed. Jean Blanc werd losgelaten na storting door zijn moe der van een boete van 1200 mark, Million werd Januari 1937 ontslagen; Weidmann had Kerstmis 1936 zijn vrijheid herkregen, wilde eerst naar Holland, maar arriveerde 16 Mei 1937 te Parijs, voorzien van een valsche identiteitskaart op den naam van Karrer. De samenwerking kon beginnen, men stichtte een zoogenaamd schoonheids instituut, althans dat was aanvankelijk de bedoeling, en Jean Blanc, die intusschen kennis had gemaakt met Colette Tricot uit Versailles, fourneerde alvast de benoodigde dertienduizend franken voor het huren van een buitenhuis in la Celle-Saint Cloud. Daar inviteerde Weidmann op 23 Juli de Ameri- kaansche danseres Jean de Koven, die hij in den hall van een hotel aan den boulevard Haussmann te Parijs had leeren kennen. Zij werd dienzelfden nacht vermoord en in den tuin der gehuurde villa „La Voulzie" begraven. De buit bedroeg achthonderd franken en 48 reischèques van tien dollar, welke Colette Tricot bij reisbureaux, in de groote magazijnen en aan de kassa's der wereldtentoonstelling inde. Proces te Versailles zal eenige weken duren. Zes moorden in vier maanden. STATEN-GENERAAL. PERSKRONIEK. DE LEVENSMIDDELEN NAAR SPANJE. DE TARIEFSVERHOOGING. In nog geen 14 jaar zijn de tarieven verviervoudigd. Richtingaanwijzers N.V. WILLEM VAN RIJN KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. AGENDA. (Van onzen Parljschen correspondent.) Versailles, 10 Maart. Vandaag, Vrijdag, om één uur is het Hof van Assisen van Seine en Oise hier te Ver sailles in buitengewone zitting bijeengeko men, hetzelfde hof, waarvoor zeventien jaar geleden de vrouwenmoordenaar Landru is berecht. Het wordt de laatste acte in het strafproces tegen den zesvoudigen moorde naar Eugen Weidmann (een Duitscher) en zijn medeplichtigen, Roger Million, Colette Tricot en Jean Blanc, een proces, dat stellig eenige weken in beslag zal nemen. Met het oog op de presidentsverkiezing, welke begin der volgende maand te Versailles moet plaats vinden, is de datum dezer terechtzit ting vervroegd. Niettemin kan men zich af vragen waarom er vijftien maanden moes ten verloopen eer een misdadiger, die en kele uren na zijn arestatie, 8 December 1937, vijf moorden bekende, wordt berecht. Het antwoord is, dat niet het geval-Weid- mann, doch de vaststelling van het aandeel van elk der medeplichtigen zoo tijdroovend is geweest. Zooals gemeenlijk wierp elk van hen de schuld op den ander; meer dan hon derd getuigen zijn in het vooronderzoek ge hoord, het dossier der instructie van rechter Berry beslaat boekdeelen en weegt 56 pond. Twee der medeplichtigen zijn bijna even lang als de hoofddader in de gevangenis opgesloten; Jean Blanc is verleden jaar te gen een cautie in voorloopige vrijheid ge steld. f Een maand lang was dit geld toereikend; op 6 September nam Weidmann bij de opera te Parijs een taxi naar Nice; op den weg van Orléans naar Vierzon schoot hij den chauffeur Joseph Couffy van Levalois een kogel in het hoofd, legde het Hjk met een krant over het gelaat aan den berm en keerde met de auto naar La Voulzie terug. Met het derde slachtoffer kwamen Weid mann en Million in kennis door een adver tentie in een krant. Zij haalden Janine Kei ler, afkomstig van Straszbourg, die een be trekking zocht op 4 October van een Pa- rjjsch hotel in de rue de Dunkerque af, re den met haar in de gestolen auto door het bosch van Fontainebleau, bezochten de be kende grot, de Caverne des Brigands, waar Weidmann haar in den nek schoot. De op brengst was honderd franken en een post wissel van 1300 franken met de inning waarvan Colette Tricot aan het postkantoor bij het Louvre zich wederom belastte. Eveneens door een annonce in de krant geraakte men in contact met de impressario Roger Leblond, die op 16 October een uit- noodiging ontving naar La Voulzie te ko men voor de bespreking der voorwaarden eener aan hem te verstrekken leening. Vol gens Weidmann is het ditmaal Million ge weest, die den man op de bekende wijze in het achterhoofd schoot en hem beroofde van vijfduizend franken en eenige sieraden. Men stopte het ljjk achter in de auto van Couffy en reed er mee naar Neuilly sur Seine, waar men auto en inhoud in een donkere verlaten laan liet staan en kalm de Metro nam naar het centrum van Parijs. Den twee medeplichtigen werd het thans te bar, zij namen, geholpen door Jean Blanc, die er een eigen auto op na hield, de vlucht in de richting Zwitserland. Weidmann werk te voor eigen rekening en risico verder, ver moordde op 20 November Frits Frommer, een om zijn anti-Hitleriaansehe gezindheid uit Duitschland gevluchte Israëliet, dien hij in de gevangenis had gekend, vónd op hem driehonderd franken en verborg het lijk in den kelder van La Voulzie. En op 27 November keerde Raymond Lesorbe, die te Saint Cloud een woningbureau exploiteer de, niet terug van een bezoek aan de villa Mon Plaisir te Saint Cloud, welke Weid mann voorgaf te willen huren en met hem bezichtigde. Men vond het lijk van Lesorbe den volgenden morgen, een visitekaartje bracht de politie op het spoor van From- rcier, die ook al verdwenen bleek, en ten slotte voerde de weg naar de villa La Voul zie. Den achtsten December vervoegden er vtr^ f'e insPecteur Bourquin en Poignant. Weidmann keerde in den avond naar huis, ontving de politie rustig en liet haar zelfs voorgaan in den gang. Maar ditmaal mis lukte de list, de inspecteurs werden slechts licht gewond door drie kogels uit een auto matisch pistool en sloegen den aanvaller neer. Vandaar Weidmann's verwondingen U zijn arrestatie. Op het politiebureau van ersailles onthulde hij, dat zijn naam niet Karrer doch Weidmann was, en den vol genden morgen bekende hjj debet te zijn aan den moord op Lesorbe, Frommer, Ja Keiler, Couffy en Jean de Koven en noemde de namen zijner medeplichtigen. Een deel der vijfduizend franken van Lesor be werd nog op hem gevonden, 1500 fran ken huur waren op 29 November afgedra gen aan madame Braux te Parijs, eigenares der villa. Bij Colette Tricot en Million, die zich op aanraden van Jean Blanc bij de po litie aangaven vond men eenige sieraden afkomstig van de slachtoffers en in dè villa La Voulzie de rest aan lijfgoederen en de lijken van Frommer en Joan Koven, waar naar de politie wekenlang vruchteloos had gezocht. Eugen Weidmann, geboren 5 Februari 1908 te Frankfort aan de Main, zal worden verdedigd door maitre de Moro Giafferi, den verdediger van Landru, en drie advo caten. Maitre Géraud, de verdediger van den moordenaar van Jaurès, is de advocaat van den 26-jarigen Roger Million; Colette Tricot, 31 jaar, wórdt bijgestaan door een mannelijken en een vrouwelijke advocaat, terwijl de 26-jarige Jean Blanc den even eens bekenden maitre Pares als raadsman heeft gekozen. Ook de civiele partij heeft haar raadslieden, met name de families Leblond en De Koven; in totaal veertien advocaten. De tante van wijlen Joan de Koven, mrs. Sackheim, heeft op kosten van de Fransche justitie ten tweeden male de reis van New-York naar Parijs ondernomen. Ruim honderd getuigen zijn door het openbaar ministerie geciteerd, doch ver moedelijk zal een deel wel van de lijst wor den afgevoerd. Met de plaatsruimte in het kleine gerechtsgebouw van Versailles met 250 personen is de zittingzaal stamp vol is daar tenminste al op gerekend. De waarnemend-president, Laemlé, heeft in de vestibule van het gebouw een twaalftal telefooncellen voor de pers doen inrichten en wegens den grooten toevloed van aan vragen een aantal stoelen van getuigen voor de kleine honderd journalisten uit heel de wereld beschikbaar gesteld. Maar er wordt een rigoreuze controle op de toe lating van pers en publiek uitgeoefend; men is niet van plan eenig incident te riskee- ren en de drie deurwaarders hebben stren ge orders. Bij het minste rumoer wordt het publiek verwijderd, en iemand, die een zitting bijwoont, weet bij voorbaat, dat hij het gebouw onder geen beding kan verlaten dan bij een schorsing. Toen wij gisteren langs het paleis van justitie te Versailles wandedden, hadden zich daar reeds honderden nieuwsgierigen verzameld, ofschoon er absoluut niets te beleven viel, en hetzelfde was het geval bij de gevangenis Saint Pierre, waar Weid mann is opgesloten. Hij maakt zich volgens één der verdedigers geen illusies en schudt het hoofd over de enkele getuigen a dé charge, psychiaters, die hem ontoerekenbaar willen verklaren. Million en Colette Tricot hebben evenmin fiducie in het requisitoir van den procureur Balmary of het oor deel der tien rechters, maar Jean Blanc, wien niet veel positiefs te bewijzen is, en wien slechts heling wordt ten laste gelegd, schijnt te rekenen op een lichte straf. De eerstkomende weken zullen het vonnis vellen in deze moordzaak, welke in afgrij selijkheid niet onderdoet voor die van Lan dru, Troppmann, Hauptmann en den Dus- seldorfschen moordenaar. Maar reeds is weer een Lyonsche meervoudige moorde naar gevat, die er prat op gaat Weidmann in de schaduw te stellen. Of het proces van Weidmann en zijn me deplichtigen nog andere misdaden aan het licht zal brengen, moet worden afgewacht Dit zou alleen de zaak rekken, over de straf, die Weidmann te wachten staat, be staat geen verschil van meening: de dood. T. O. DE BEGROOTING VAN SOCIALE ZAKEN IN DE EERSTE KAMER. De begrooting an sociale zaken heeft gister den geheel en dag van de Eerste Kamer ih beslag genomen. De katholieke afgevaardigden de heeren De Brujjn en Nivard en de heer Von Bonnighausen (n, sb.) hebben in de ochtenduren het woord gevoerd, waarna des middags minister Romme de sprekers heeft beantwoord. De heer De Bruijn vroeg den minister, hoe de omzetting van de werkverschaffing van leniging der werkloosheid in bestrij ding daarvan zal plaats hebben. Deze spre ker was van meening, dat de bestrijding van de jeugdwerkloosheid te traag in haar werk gaat. De heer Nivard verwachtte van het plan-Westhoff veel voor de klei nere gemeenten, doch betwijfelde, of de werkloosheid in de groote steden daarvoor zou ve-minderen. Ten aanzien van de be drijfsraden was de heer Von Bönninghau- sen van meening, dat niet het bedrijf, doch de onderneming als kern van de bedrijfs ordening moet worden gezien. De heer De Bruijn achtte de omstandigheden nog niet rijp voor bedrijfsraden met verordende be voegdheid en bepleitte bedrijfschappen. li it voer ig heeft minister Romme de spre kers beantwoord De minister kon geen duidelijk omlijnd beeld geven van de or dening, zooals die eenmaal zal zijn tot stand gebracht, daar men de reacties van het levend menschenmateriaal te volgen heeft. Wat de werkloosheid betreft, ver klaarde de minister, dat het onjuist is dat de bestrijding daarvan wordt ver traagd door oneenigheid in het kabinet op dit punt. In antwoord op die leden, die den tragen voortgang der bestrijding van de jeugdwerkloosheid hadden becritiseerd. merkte de minister op, dat in afwachting van het advies der rijkscommissie reeds zeer veel voor de jeugdige werkloozen is gedaan. Ten aanzien van het plan-West hoff verklaarde de minister, dat binnen kort den Staten-Generaal nadere mededee lingen zullen bereiken, gebaseerd op dit plan. Deze zullen in hoofdzaak de werk loosheid in de kleinere gemeenten betref fen. Bovendien zullen binnenkort mededee- lingen worden gedaan betreffende plannen tot bestrijding van de stedelijke werkloos heid. T Wil men de werkloosheid duurzaam be strjjden, dan zal men zijn blik moeten Het Officieel Orgaan van den F.N.Z. wijst er op, dat bij beëindigen van den burger oorlog in Spanje door een overwinning van Franco de voedselvoorziening aan de re geering van dat land nieuwe vraagstukken zal stellen. Het tot dusver in handen van Franco zijnde gebied bracht zelf het noo- dige voort en daarom had men daar geen behoefte aan invoer van Nederlandschen zui vel. „Zelfs na den val van Barcelona en het volkrijke industriegebied van Catalonië was men aanvankelijk nog optimistisch om uit andere deeleii van Spanje in het gebrek aan levensmiddelen te kunnen voorzien, doch het blijkt meer en meer, dat de nood der uitgeputte en onderkomen bevolking er zoo groot is, dat hier ook hulp van buiten Span je wel zeer welkom moet zijn. M.n. schijnt er ook onder den veestapel Catalonië had vroeger zeer veel melkvee en er waren ook verschillende zuivelfabrieken vóór de komst van Franco zoodanig te zijn huis gehouden, dat er ook op dit gebied het meest noodzakelijke is komen te ontbreken en dit is nog pas Catalonië. Vallen n.l. straks ook Madrid en Valen cia? Geschiedt dit, aldus schrijft de Maas bodecorrespondent in Spanje, dan krijgt Franco met één slag 7 a 10 millioen men- schen in den schoot geworpen, van welke alleen de soldaten (rond millioen) be hoorlijk gevoed zijn. De rest heeft al twee ;aar honger geleden en kou en er is niet voldoende voorhanden om den reusachtigen nood, welke dan bloot zal komen, te leni gen. De Kon. Ned. Stoombootmaatschappij is eenige weken geleden reeds begonnen met haar geregelden dienst op Oost-Spanje weer in te richten. En ook onze exporteurs zijn bezig hun relaties van vóór den oor log bij elkaar te zoeken ten einde hun zaken weer op gang te helpen. Dat op zich zelf reeds vordert echter tijd, waarbij nog komt, dat er tusschen de regeeringen waar schijnlijk nog verschillende vraagstukken een nadere regeling behoeven alvorens ook deze handel daadwerkelijk weer voortgang zal kunnen vinden. Door een en ander ligt er intusschen thans, op het meest dringende moment, nog geen kist met Nederlandsche zuivelproducten in Barcelona voor den wal en dat zou toch om meer dan één reden van groote beteekenis zijn. Met eenige scheepsladingen voedingsmid delen zijn Italië en Duitschland, waar het voedsel toch niet ligt opgeschept, zooals ten onzent, reeds naar Barcelona onderweg en ons dus voor. Natuurlijk komt dit ook doordat hulpacties in ons land van het par ticulier initiatief plegen uit te gaan, het geen dus aanvankelijk meer voorbereiding en organisatie eischt. Intusschen zijn sinds de vorige week ook hier te lande een twee tal centrale comité's voor dit doel werk zaam, waarvan het eene speciaal voor de Spaansche kinderen. Het ligt klaarblijkelijk in de bedoeling dezer comité's om voor de ingezamelde gelden Nederlandsche voedings middelen aan te schaffen en deze aan de desbetreffende Spaansche hulpcomité's of direct aan de autoriteiten aldaar ter distri butie onder de daarvoor in aanmerking ko mende personen over te dragen. De producten, welke hiervoor zullen be stemd worden, zullen natuurlijk behalve van hooge voedingswaarde ook voor de Spaan sche keuken bruikbaar moeten zqn. Na het ontzet van Leiden in 1672 heeft men de burgerlijke bevolking met „haring en brood" weer op krachten gebracht. Zulk een menu zal men bij het ontzet van Bar celona wel niet willen herhalen, aangezien de Spanjaarden geen haring kennen en van rauwe visch niets willen weten. Onze zui velproducten en in het bijzonder de Neder landsche kaas voldoen daarentegen volko men aan beide eischen, want er zijn weinig wij kunnen gerust zeggen geen, buiten- landsche artikelen in Spanje, welke zoo gewild zijn, en in de groote steden popu lair bij rijk en arm, als deze „bola de Ho- landa". Het zal dus een goede geste wor den, wanneer men het hier in Nederland klaar speelt om b.v. met een scheepslading Nederlandsche kaas en melkpoeder bij het werk der Spaansche hulpcomité's een hand je te helpen. En het verdient zeker voor geheel zuivelbereidend Nederland ernstige overweging om in dit werk van mensch lievendheid een belangrijk aandeel te ne men. Vooral nu onze productie straks aan zwelt, is Nederland op zuivelgebied, zij het dan ook tegen onzen wil, een hoorn des overvloeds. Laat men hieruit ten behoeve van noodlijdend Spanje met ruime hand putten; aldus doende is dan tegelijkertijd ons visitekaartje gepresenteerd in een land waarmede wij spoedig hopen weer met onze producten, zooals van ouds, normale zaken te kunnen opnemen." De N. Rott. Crt. (lib.) ging deze week na, in welken omvang voor ons land de financieele baten uit de invoerrechten se dert het begin van deze eeuw zijn toegeno men. „In 1901 was de opbrengst amper 9.9 millioen. De invoerrechten waren toen voor de schatkist nog een ondergeschikte bron van inkomsten. Om even de gedachten te bepalen: zij brachten niet veel meer dan driekwart op van wat er toen b.v. uit de grondbelasting binnenkwam. In 1913, het laatste volle jaar vóór den oorlog, was de opbrengst reeds tot 17 millioen opgeloo- pen, maar pas na den wereldbrand, die vooral in zijn twee laatste jaren stagnatie had gebracht, kwamen de groote baten 1919: 29 millioen, 1920 zelfs bijna 47 millioen. Daarna volgde er eenige terug slag, maar in 1925 was de opbrengst toch weer tot 44% milloen gestegen, in 1928 tot 63 millioen, in 1932 tot 81 millioen en in het afgeloopen jaar tot niet minder dan 99 millioen, of juist tienmaal zooveel als in het begin dezer eeuw! Die wel zeer opzienbarende stijging in een richten op verhooging der productiviteit Voorshands zal echter de niet op zichzelf doeltreffende uitvoering van groote wer ken noodzakelijk blijven. Dinsdagmiddag zullen de replieken plaats hebben. tijdsverloop van nog geen veertig jaar is stellig voor een groote gedeelte door na tuurlijke oorzaken teweeggebracht: uitbrei ding van onzen handel, vermeerdering van de bevolking, hoogere prijzen; en ook door de onnatuurlijke, die gelegen is in de de preciatie van ons nationale ruilmiddel tij dens het najaar van 1936. Maar het warén toch vooral kunstmatige oorzaken, die de opbrengst stimuleerden, met name de in de periode na den oorlog bij herhaling toe gepaste verhoogingen van de tarieven. Se dert 1924 toch zijn de invoerrechten niet minder dan viermaal verzwaard. Van 5 pet. in de vele voorafgaande jaren heeft de Tariefwet van 1924, die op 1 Juli 1925 in werking trad, de rechten voor „toonbank artikelen in het algemeen" gebracht op 8 pet. van de waarde. Versterking van de middelen heette toen noodig, als gevolg van de eerste oeconomische crisis, die zich na den. oorlog had voorgedaan, terwijl voorts de noodzakelijkheid van een technische her ziening van het tarief een overweging bij de indiening van het desbetreffende wets voorstel uitmaakte. Daarop volgde in De cember 1931 de wet tot wijziging van de evenbedoelde Tariefwet van 1924, die met ingang van 1 Januari 1932 het invoerrecht van 8 op 10 pet. bracht. Versterking van middelen, uit hoofde van oeconomische cri sis, gold toen andermaal als argument. Hetzelfde motief werd een jaar later an dermaal naar voren gebracht ten behoeve van de wet van 24 December 1932, die de strekking had, niet minder dan 30 opcenten te heffen van de invoerrechten voor eenige goederen welke hier te lande niet werden voortgebracht. Deze wet, die op 1 Januari 1933 werd ingevoerd en voor de evenbedoel de goederen dus reeds een verhooging tot 13 pet. beteekende, zou oorspronkelijk tot 31 December van datzelfde jaar gelden, maar is vervolgens bestendigd tot 30 Juni 1934. Doch nog vóór dat die termijn was verstreken, volgde het Kon. besluit van den 15en dier maand, waarbij (als eerste effect van de inmiddels ingevoerde Tariefsmachti gingswet) met ingang van 1 Juli 1934 het bij Koninklijke boodschap van eerstgenoem- den datum ingediende wetsontwerp tot vaststelling van een nieuw tarief voor in voerrechten in werking werd gesteld. De strekking er van was, dat „geheel afge werkte goederen, welke zonder nadere be werking en zelfstandig geschikt zijn voor het verbruik van den consument", in het algemeen belast werden met 12 pet. van de waarde. De noodzakelijkheid van tech nische herziening gold toen als motief. Men ziet het: financieele behoeften (en terloops ook de noodzakelijkheid om tech nische wijzigingen in de tarieven aan te brengen) waren toen het argument, waar mee de overigens geenszins onbelangrijke verhoogingen van onze invoerrechten wer den binnengeloodst. Doch men kan invoer rechten voor tweeërlei doel gebruiken. Zij zijn om zoo te zeggen a double usage. En veelal dienen zij de beide doeleinden tege lijkertijd, ook al legt de overheid bij het be pleiten er van, op een, en dat was dan tot dusver het geldelijke, alleen, of hoofdza kelijk den nadruk. En dat andere doel, wij weten het allen, is de bescherming van de binnenlandsche nijverheid. Al hadden de tot dusver hier te lande geldende tarieven een, aanvan kelijk zwak, later een onmiskenbaar be schermend karakter, het doel van bescher ming is bij de achtereenvolgende heffingen en verhoogingen steeds min of meer op den achtergrond geschoven. Wat geenszins wegneemt, dat onze handelspolitiek toch inderdaad sedert het invoeren van de con- tingenteeringen een openlijk protectionis tisch karakter is gaan dragen. De verschil lende tariefsverhoogingen echter werden tot dusver nog steeds onder de vlag van fiscale maatregelen de handelspolitieke ha ven binnengehaald. Dat zulks met de thans aan de orde ge stelde nieuwe verhooging niet meer het geval zou zjjn, was bij de behandeling van de wijziging van de Tariefsmachtigingswet maar al te duidelijk geworden. De memorie van toelichting van het wetsontwerp tot wijziging van de Tariefwet 1934 en de wet op het statistiekrecht, dat dezer dagen ver schenen is, heeft dienaangaande allen twij fel weggenomen. De bedoeling is nu inder daad om onze invoerrechten te herzien in beschermenden zin, waarbij de kwalificatie „matig" zeker niet anders dan als een euphemistische toevoeging mag worden aan vaard. Want in het kort komen de bedoelde wijzigingen toch hierop neer en het wordt met dezelfde woorden erkend dat voor de eindproducten, de artikelen dus. welke thans in het algemeen met 12 pet. zijn belast, 20 pet. van de waarde niet zal worden overschreden. Zoo zijn we dus in een tijdsverloop van nog geen veertien jaar van een tarief van 5 pet., dat meer dan een halve eeuw, dank zij de groote mate van vrijheid, die aan het aan ons handelsverkeer liet, een op zienbarende ontplooiing van onze welvaart heeft toegelaten, op een viervoud geko men, dat, als bescherming van de nijver heid bedoeld, op de rest van ons bedrijfsle ven niet anders dan belemmerend kan wen ken." anti-joodsche belhamels veroordeeld. Voor den waarnemenden politierechter te Amsterdam hebben gister twee achttien jarige jongens terecht gestaan die in den Sinterklaastijd hebben deel genomen aan de relletjes in de Bijenkorf. De een, D. J den B„ was in het, bezit gevonden van een hoeveelheid anti-Joodsche pamfletten en de tweede, N. van D. had zich schuldig ge maakt aan mishandeling van een inspec teur van de Bijenkorf. De officier van justitie eischte tegen bei de jongens resp. wegens overtreding van art. 137 d. en mishandeling gevangenisstraf van één maand. De politierechter veroordeelde het twee tal tot twintig dagen gevangenisstraf. Zij bevonden zich voor deze feiten niet in arrest doch verleden week is D. J. den B gearresteerd wegens het ingooien van rui ten bij Joodsche ingezetenen te Amsterdam, Voor dit feit zal hij zich wegens gewelcTple ging in vereeniging moeten verantwoorden voor de meervoudige kamer der rechtbank. Wanneer U veilig wilt rijden, dan is het van groot belang, dat U bij links- of rechtsafslaan, de nieuwe richting duidelijk aangeeft. Bosch richtingaanwijzers doen dit bij uitstek goed; hun verlichte pijl is zeer opvallend. In verschillende grootten lever baar, met hand- en automatische schakelaar of handschakelaar met ingebouwd contrólelampje. Prijzen vanaf F. 10.40 per stel. Verkrijgbaar bij alle Bosch-Diensten, automobielhandelaren en garage houders in Nederland. AMSTERDAM (C.) KEIZERSGRACHT 171 TELEFOON 31308 (4 LMNEN) (Ingez. Med.) Geslaagd voor het machinisten-exa men diploma motordrijver de heer J. L. C. Hendriks teVlissingen. DAMMEN. Kortgene wint van Wissekerke. De damclub „Kortgene'! speelde tegen „WisseKerke" met den volgenden uitslag: C. HollestelleG. Verlinde 2—2; C. W. van DammeDobbelaar 22; O Scherp H. Schrier 40; Z. C. SaloméL. Beye 40; A. v. HeeG. de Smit 40; W. Koster—P. v. d. Maas 2—2; J. Koets—J. Korshuize 40; D. AbrahamseP. Kete laar 22; totaal Kortgene 24 punten en Wissekerke 8 punten. SCHAKEN. De schaakclub 's-Heer-Arendskerke speel de een wedstrijd tegen de Goesche vereeni ging „De Zoutkeet". De uitslag was 5%— 5%, nl.: J. J. VermetBeeke C. A. de VliegerFoudraine A. J. Ver met—v. Strien 10; J. Tholenaar—Koo- man 10; L. BakkerBliek Jaap. Kole—Torbijn 0—1; L. Meyers—Pieterse 0_i; W. Kole—v. Gemert 0—1; B. West- strateDe Coninck 01; M. Sanderse Siervogel 10; J. NoteboomSinke 1—0. Middelburg, 10 Maart. Groentenvei- ling. Snijsla 828 c„ Veldsla 3359 c„ Spi nazie 1528 c., Spruiten 1337 c., Witlof 1121 c„ Schorseneeren 1517 c., Kool rapen 24 c„ Rapen 1 c„ Peën 29 c., Uien 14 c„ Kroten 28 c., Gele kool 8 c., Roode kool 610 c„ Boerekool 47 c., An dijvie 30 c„ Prei 12—19 c„ alles per kg; Raapstelen 22,5 c„ Rabarber 1114 c., Rijdijs 47,5 c., alles per bos. Maart. 15 Oostkapelle, land, Terpstra. 16 Middelburg, land, Batten. 17 Soeburg, Huis en land, Terpstra. 21 Soeburg, Huis, Blaupot ten Cate. 22 Middelburg, Winkelh., Blaupot tenCate. 22 Middelburg, Inspan, Terpstra. 22 Middelburg, Huis en Inb. Batten. 22 's-Heerenhoek, Hofstede, Van Dissel. 23 Wolfaartsdijk, Huis, Jonkers. 23 Wolfaartsdijk, Molen en huis, Jonkers. 23 Middelburg, Huizen en land, Blaupot ten Cate. 24 Middelburg, Huis, Terpstra. 27 C's-Heer-Arendskerke, Fabriek, Jonkers. Kloetinge, Hofstede, v. Dissel. April. 5 Ovezande, Inspan, Jonkers. 14 Westkapelle, Inspan, Loeff. MIDDELBURG. ZA 11 Mrt. Tent. affiches Ver. v. Veilig Verkeer; De Vergenoeging, 16.00 18.00—20.00—22.00. ZA 11 Mrt. Bonte Avond „Onder Ons", Bal na, St. Joris 20.15 h. ZO 12 Mrt MA 13 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. H. J. Jordan, St. Joris 20.15 h. GOES. ZA 11 Mrt. Tentoonstelling schilderijen door D. Roskes; Sturm's Kunsth. ZO 12 Mrt MA 13 Mrt BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 10—DO 16 Mrt.: „Vadertje Langbeen" en „De Ritz Brothers", 20.00 h. ZO 15. h. matinée. CITY, Midd. VR 10—DO 16 Mrt.: „De weg naar Rio" en „De vallei der vogel vrijen", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 10-DI 14 Mrt. „Marine pronkstukken" en „Arséme Lupin", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Ma geen voorstelling.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 7