"AKKERTJES" bofaett. ZEELAND. Grieperig? RECHTSZAKEN. LAATSTE BERI6NTEH MIDDELBURG. „Gruwelsprookjes." ZUIDBEVELAND Geruchten over een „vredesconferentie". Juweelendief gepakt. Minister Steenberghe bij Von Ribbentrop. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAAKDEREN W.D. BEURS VAN AMSTERDAM. De „Noordplein" was niet aan den grond geloopen. Nader is gebleken, dat de berichten, vol-1 gens welke het Nederlandsche s.s. „Noord- bereidden, met het doel een onafhankelij- ken Slovaakschen staat te stichten en zich van Praag af te scheiden. RECHTBANK TE MIDDELBURG. (Zittingen van 10 Maart 1939). Oplichting. J. de R., 31 jaar, landbouwer te Bier plein' gistermorgen, komende van Antwer-1 vliet, had zich te verantwoorden wegens pen, nabij Rammekens aan den grond zou I oplichting. zijn geloopen en later weer vlot zou zijn I Verdachte werd bij dagvaarding ten las- gekomen, onjuist zijn. In verband met den te gelegd, dat hij in 1938 te Biervliet met krachtigen storm was het schip gedurende het oogmerk om zich of een ander weder- flngez Med.ll eenigen tijd ten anker gegaan, waarna het rechtelijk te bevoordeelen, als rundveehou- c Umon Pac- Rr- 81%—80% I de reis heeft voortgezet. der georganiseerd zijnde in de stichting v. I Landbouw-Crisisorganisatie voor Zeeland ~J Besmettelijke ziekten. j gevestigd te Goes, aan die L.C.O. in de Amsterdam 1936-3%' 100 Zeeuws. Hyp. B-3% 100100 Cities Service Cy. P. 1958 5 56% A Amsterd. Bank 132%132% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 454% A De Schelde N.B. 47—45% C Am. Smelt en Ref. 36%36% A Born. Sum. H.M. 170—171 A Houth. Alberts 101—102 57 In de week van 26 Febr. tot en met 4 maand Mei op een door die L.C.O. uitgege- Ned. 38 1000-3 100%—100% O. Indie 37 1000-3 98% Engeland 1960-90 4 78% Maart kwamen in onze provincie vier ge-1 ven formulier valschelijk in strijd met de A Koloniale Bnk. 153155 vallen van roodvonk voor, nml. één in ieder Onmiddellijk werden maatregelen geno-1 cjer gemeenten Arnemuiden, Eede, Middel- .a"!J™:|burg en Soeburg en één geval van diphterie zoenen werden versterkt en de belangrijke I t Middelhiirtr gebouwen en strategische punten werden gedurende den nacht bezet. De Slovaaksche stormtroepen, de Hlin- ka-garde, werd "ontbonden, een deel van de leden werd naar Moravië gezonden, eveneens onder militaire bewaking. De A N.I. Hbk. 600 124%—125 C Ned. H. M. 1000 136%—137 A v. Berkels Pat. 51%—52% C Calvé-Delft 87—8 Loterij Vrouwelijke Handwerken. Het was te verwachten, dat de opbrengst I tingen betreffende dat wrak geworden zijn van de Loterij voor vrouwelijke handwer-1 en dat opruimen, telkens valschelijk in commandant van de Hlinka-garde en de I ken verre achter zou blijven bij verleden I strijd met de waarheid heeft opgegeven, dat leider van den Slovaakschen propaganda-1 iaar- toen ter gelegenheid van het 100-ja-1 het wrak geworden zijn dier beide runde- rig bestaan de tentoonstelling met daaraan I ren bestond in het hebben van verzworen waarheid heeft opgegeven, dat 2 stuks zij ner melk- en kalfkoeien tengevolge van mond- en klauwzeer wrak waren gewor den, zoodat deze spoedig moesten worden opgeruimd, en vervolgens aan die L.C.O. in I A Philips Gem. B. afg. ,217%215%-16% de maand Juni op een tweede door die L.C. I Am" <-'ar Foundry 23%23% O. uitgegeven formulier als nadere inlich- I Anaconda Cop. 25%23%-% C Bethlehem St. 56%56%-% C Kennec Copper 3128%-29 dienst werden gearresteerd. De regeering van Slovakfje was niet meer in staat de orde en rust te handha ven. Gisteren hadden zich in talrijke plaat sen van Slovakjje antisemietische ongere geldheden voorgedaan, waarbij talrijke j Thans is het 529,19% Joodsche zaken werden geplunderd. Thans zou de rust zijn hersteld. C Rep. Steel 16%—16%-% C U. States St. C. 49%—48%-% C North Am. Cy. 19%—19% -20 verbonden bijzondere af deelingen, ten hui-I uiers, dat geen van die beide runderen nog! Pei:r; Inzake voorgenomen aanvallen van Duitschland op Neder land en Zwitserland. In verband met de bewering van het I Fransche blad „Journal des Debats", dat het plan- van den Führer ten aanzien van de buitenlandsche politiek voor 1939 voor ziet in bliksemsnelle operaties, welke een verrassenden aanval zouden brengen op Nederland en eventueel op Zwitserland, I constateert de Berlijnsche correspondent van het Hamburger Fremdenblatt, dat I overal het groote propagandistische offen-1 sief aan den gang is tot ondermijning van f het internationale vertrouwen, dat in de ze van mevrouw Quarles van Ufford werd I op zijn bedrijf aanwezig waren, dat hij die gehouden. Toen was het netto-bedrag, dat beide runderen had verkocht aan zekeren verdeeld kon worden ongeveer 1300. H. Picavet te Westdorpe en dat hij als prijs voor die beide runderen tezamen van den Het bedrag van 529,19% is als I kooper 100 had ontvangen, en zoodoen- volgt verdeeld: Ned. Herv. Diaconie 125; I de die L.C.O. heeft bewogen tot de afgifte (v.j. 300)R.K. Armbestuur 40 (v.j. I van 2 identiteitsbewijzen (kalverschetseni 80); Isr. Armbestuur 25 (v.j. 50); Lu-I voor het jaar 1938. thersche Diaconie 20 (v.j. 50)Zeeuw-1 De verdachte ondervraagd, zeide dat hij sche Dorcas 10 (v.j. 25); Doopsgezinde! de op het formulier gestelde vragen niet I gemeente 15 (v.j. 30) en vereeniging I valsch heeft beantwoord. De President ging tot het bezoeken der armen 259,19% I de vragen en antwoorden stuk voor stuk (v.j. 690.) I met verdachte na, en nu bleek, dat hij de Zooals bekend, is de tentoonstelling dit vragen wel degelijk onwaar had beant- jaar op 8 en 9 Februari gehouden op de woord. Verdachte zeide verder dat hij door C Contin. Oil Cy. 20%—20% C Phillips Petr. Comp. 30%30% C Shell Union O.C. 10%10% C Tide Water Ass. Oil 10%10%-% A Ned. Scheepv. U. 114%—113%-14 A H.V. Amsterdam 435%436%-41 A Jave Cult. Mij. 187%187-90 A N.I. Suiker U. 212—213%-16 A Deli Batavia 212%—210% C Deli Mij. 1000 234%—232-% BEURSTHERMOMETER VRIJDAG Suiker Obl-Markt Koninkl. - (Wettig hva Unilever - Philips Markt - Amerika - Rubber - Tabak - Olie - Tabak - Schepen gedepuueerau A Senembah 218215-14% C Baltimore Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 1514%-% A Southern Rlw. 16%15% A Amsterd. Rublx> C. 210%—208%-09% A Deli-Bat. Rubb. 149%—148%-47% A Hessa Rubber 123%122% A Serbadjadi S.R. 102%101% Londen Berlijn Parijs Brussel New-York WISSELKOERSEN. Heden. Gister. 8.83% 8.82% 75.57% 75.52% 4.99% 4.99%; 31.69 31.66% 1.88% 1.8 van oudsbekende plaats, nml. in hotel De Abdij. VERBLINDEND LICHT. De politie verbaliseerde gisterenavond op de Heerengracht een wielrijder, die met verblindend licht reed. Vernieling van een Reddingskastje. Het ruitje van het reddingskastje bij het I veerhuisje aan de Maisbaai is, vermoedelijk dagen van München op verheugende wijze I opzettelijk vernield. De inhoud van het knoppen scheen te krijgen. In Frankrijk! kastje is bij den veerman in bewaring ge- het mond- en klauwzeer wel 1000 scha- de heeft gehad. De officier van Justitie achtte de feiten! bewezen. Verdachte heeft alle mogelijke handigheidjes te baat genomen om de 2 kalverschetsen te bemachtigen. Verdachte is nog nimmer veroordeeld. Wat hij deed is geraffineerd en ongepast. De officier eischte 6 weken gevangenisstraf. De verdediger van verdachte mr. P. C. I Dr. H. BRUGMANS LID DER TWEEDE KAMER. In de vacature, door het overlijden van den heer W. Drop ontstaan in de sociaal democratische Tweede-Kamer-fractie, zal worden voorzien door de benoeming van dr. H. Brugmans, voorzitter van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling te Amsterdam, die als opvolger op de lijst van Kamercandidaten der SDAP staat en die, niet minder dan in de Scandinavische lan den en Nederland, aldus gaat de corres pondent verder, werken bewust de krach ten die uit ideologische motieven de ver deeling van Europa volgens liet schema Adriaanse, advocaat te Middelburg, zeide „aar wij vernemen, deze benoeming zal mot iTrriT /I vn a! rrA /I lr ai i I geven. De politie stelt een onderzoek in naar den pleger' van deze misdaad. VERZET EN BELEEDIGING. Toen gisterenavond een agent van politie „op aanval belust Duitschland" en „den I zekeren P. op de Markt aanhield om hem dat wat verdachte deed, niet goed te keu ren is, doch hij deed het alleen om eenige compensatie te bekomen voor de schade geleden door het mond- en klauwzeer aan zijn veestapel berokkend. Pleiter verzocht een geldboete, subs, een vrede behoudende democratiean" willen I te verbaliseeren wegens openbare dronken- I voorwaardelijke veroodeeling. vereeuwigen Er kan niet meer aan wor-1 schap, heeft hij zich met kracht tegen den! j h- den getwijfeld, dat juist de neutrale buur- j agent verzet en dezen ook beleedigd. Een staten van het groot-Duitsche rijk onder I tweede agent kwam te hulp en toen gelukte het voortdurende trommelvuur van een ideologische propaganda worden gezet, welke hun bij ieder ontbijt nieuwe gruwel sprookjes opdischt over den Duitschen ex pansiedrang. De correspondent herinnert in dit ver- het P. naar het arrestantenlokaal op het Stadhuis over te brengen. Hedenmorgen is hij vaor den commissaris geleid. Zich wederrechtelijk uitgeven voor politieman. J. M. de B. 36 jaar, werkman te Renes- se, werd ten laste gelegd, dat hij zich onbe- voegdelijk voor politieman had uitgegeven. Op 12 November 1.1. zou hij n.l. te Kerk- werve een zekere A. de Graaf die toen in aannemen. Henk Brugmans is een zoon van den be kenden Amsterdamschen hoogleeraar prof dr. H. Brugmans. Hij is 13 December 1906 te Amsterdam geboren en derhalve 32 jaar oud, zoodat hij het jongste Kamerlid zal zijn. Van 19321934 was hij leeraar in de Fransche taal aan de HBS te Terneuzen. DE FRAUDE TE DOORNSPIJK. Gemeente-ontvanger op vrije voeten, Gemeente-secreta ris opgesloten, die gemeente per fiets over den openbaren I „°IkinS V&n P°°rnsPÜk heeft he- j j__:J I den een nieuw vraagstuk te verwerken ge kregen. Na de opzienbarende gebeurtenis sen van gisteravond, toen de gemeente- De voorloopige groslijst der S.D.A.P. De voorloopige groslijst der S.D.A.P. voor weg reed, welke fiets (het was des namid- band ook aan een artikel in de Times dat I de gemeenteraadsverkiezing, is volgens Het I dags ruim 4 uur) niet van een achterlicht duidelijk op de tendentie wijst de politieke I Volksblad, als volgt vastgesteld: J. onderdijk, I was voorzien, achterop zijn gereden hem. en militaire curateele van Engeland over I P. P. Paul, Jac. Mondeel, J. Wondergem, I toeroepende, aftstappen je rijdt zonder ach-I g e gemeente- het complex van Scandinavische staten als I L. P. Sulkers (allen aftr.), L. A. Bouman, I terlicht. Toen De Graaf daaraan had vol- I s. a er ka®~ °r e.n wa" een noodzakelijkheid voor te stellen, wel- A. J. Berenpas, L. J. Geers, H. C. de Jonge daan en verdachte bij hem was gekomen, Lh.Idit ke voortvloeit uit het zg. Duitsche gevaar Baas, M. Bos, C. v. d. Meer en L. Jellema had verdachte zich uitgegeven voor onbe-1 - g g s g voor de Scandinavische staten. Daartegen over wordt er op gewezen, dat een ge vaar voor Scandinavië en Finland alleen kan dreigen van de zijde der Sovjet Unie en dat het om deze reden in Duitschland volkomen wordt toegejuicht, dat de be Jr. de gemeente-ontvanger P. wederom op zoldigd jachtopziener e ad J I vrije voeten gesteld. De gemeente-secreta- de kaua gelat?n de zaak te schikken voor De y in a£wachting van het nadere 0.50 boete of een procesverbaal. De Graaf ondprmpk. nnwslntpT1 in Hp marpohaiiscpo- KLOETINGE. Gister hield de Coöpera- tieve Boerenleenbank haar jaarvergade- te doen te hebben en zich inderdaad m over- I van g en geschorst, ring. In zijn openingswoord memoreerde I treding wetende en bevreesd zijnde daar- I onderzoek, opgesloten in de marechaussee- in den waan gebracht met een poli ïem I kazerne £e \Vezep en is door het college a. j4-T"Ut-av. tm mrDT1- I Het onderzoek heeft uitgewezen, dat in reidheid van Zweden zich te verdedigen, I de directeur de heer Q. Trimpe dat het I voor anders procesverbaal te zullen krij-1 boekhouding, die hij voor den gemeen met het oog op de trotsche c - - - - - 1 -■ Ax ditie van dat blad, toeneemt. met het oog op de trotsche militaire tra- I 25-jarig bestaan van de bank werd gevierd I gen, heeft toen ten einde de zaak uit de I en herdacht hij de bestuursleden, welke I wereld te helpen, verdachte twee kwar-1 in deze kwart eeuw aan de bank verbon- I tjes ter hand gesteld. Later kwam de zaak I Chamberlain zou vóór het einde dezes jaars de groote mogend heden bijeen willen roepen. Havas meldt uit Londen: In gewoonlijk goed ingelichte kringen werd gisteravond vernomen, dat minister-president' Cham berlain voor het einde van het jaar zal po gen den vrede in Europa te bevestigen. Hij zou van de huidige ontspanning ge bruik willen maken om een conferentie der groote mogendheden bijeen te roepen, welke tot voornaamste doel zou hebben de beperking van de bewapening te bestu- deeren. Binnenkort zullen de voornaam ste hoofdsteden worden gepolst en wan neer het resultaat hiervan bekend zal zijn zal de minister-president een beslissing nemen. In officieele kringen gaf men gister avond te verstaan, dat het einde van den oorlog in Spanje niet lang zal uitblijven Het einde van het Spaansche conflict zal dan voor Groot-Brittannië dienen als voorwendsel om het vredeswerk in Euro pa voort te zetten en het wederzijdsche vertrouwen te herstellen. LUXEMBURG. PRIX DE LITTERATITRE TOURISTIQUE—1938. In het Casino te Luxemburg is gister avond een plechtige bijeenkomst gehou den, belegd op den 85sten verjaardag van den president der T. C. L., den heer Vic tor Dondélinger. In deze bijeenkomst werd de prix de litterature touristique-1938, een sinds enkele jaren door den groothertoge- lijk-Luxemburgschen Toeristenbond inge stelde letterkundige prijs, uitgereikt. In de afdeeling binnenland viel deze prijs ditmaal ten deel aan dr. Carlo Hem- mer, medewerker aan de Luxemburger Zeitung, in de afdeeling buitenland werd bekroond de Nederlandsche publicist, dr. S. S. Smeding te Middelburg Deze prjjs is in 1936 ingesteld. Over het eerste jaar is hij toegekend aan prof. dr. Nic. Ries te Luxemburg, o.a. bekend als de auteur van een gedegen studie over de psychologie- van het Luxemburgsche volks karakter en hoofdredacteur van het maandblad „Les Cahiers Luxembourgeoïs" De heer Dondelinger werd door H. K. H. de Groothertogin van Luxemburg benoemd in üe orde van de Eikenkroon. PALESTINA Joodsch verkeer tusschen Tel Aviv en Haifa verboden. De militaire commandant van Jaffa heeft het Joodsche verkeer tusschen Telaviv en den zijn geweest. Uit de veslagen bleek dat er in 1938 een winst gemaakt is van 960 welke is over geschreven naar het reservefonds De bank telt thans 107 leden, heeft 281 spaarders, 25 voorschotnemers en 34 re kening-couranthouders. uit. Verdachte was niet verschenen. De offi-1 cier van justitie eischte 14 dagen gevange nisstraf. Koopen en niet betalen. Als verdacht zich te hebben schuldig ge-I maakt aan de gewoonte goederen te koo- De periodiek aftredenden Q. Trimpe als I pen bij diverse leveranciers ep na te laten otuuaim ialu aalluaull yall bestuurslid, P. Staal als lid van den raad deze binnen behoorlijken termijn te beta- Haassche Dolitie had eevestied Deze van toezicht en P. Staal en A. C. Note- len en met het oogmerk om zich zonder I de Haagsche politie had gevestigd, ueze te-ontvanger voerde, belangrijke onregel matigheden geslopen zijn. De Haagsche politie slaat een goeden slag, Ongeveer twéé maanden geleden (midden Januari) kwam in Den Haag in een van de groote hotels een Engelschman aan op wien Scotland Yard de bijzondere aandacht van gelschman gedurende zijn tweedaagsch ver blijf in Den Haag contact heeft gehad. Het A.N.P. meldt uit Berlijn: De Duit sche rijksminister van buitenlandsche za ken, Von Ribbentrop, heeft vanochtend in tegenwoordigheid van den Nederlandschen gezant, jhr. mr. van Haersma de With, den Nederlandschen minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, ontvan gen. POKKEN AAN BOORD VAN HET DUITSCHE PASSAGIERSSCHIP „GNEISEAU". Aan boord van de „Gneisenau", van den Norddeutschen Lloyd, die te middernacht, komende van Japan, te Rotterdam is bin nengekomen, heeft zich een geval van pok ken voorgedaan onder de bemanning. De hofmeester, bij wien pokken werden gecon stateerd, is te Genua van boord gegaan. Be manning en passagiers zijn daarop ingeënt. Toen het schip te Rotterdam arriveerde, heeft de G. G. D. quarantaine-maatregelen getroffen. Voor zoover noodig zijn leden van de bemanning en passagiers heringeent, terwijl de havenarbeiders, die aan boord moesten werken, werden ingeënt. Dit ge schiedde met 94 man. De politie houdt toe zicht, dat niemand het schip betreedt ten zij met een door den G. G. D. afgegeven bewijs. KERK EN SCHOOL. Geref. Kerk (H.V.). Ds. E. S. Smelik te Hilversum is beroepen te Amsterdam-Zuid. r I man bleef twee dagen en werd dag en boom als plaatsvervangende bestuursleden volledige betaling zich of een ander de be- ht „pS„hadUw(j door rechercheurs van werden alle herkozen. De hr. P. Staal heeft schikking over die goederen te verzekeren, d°°r recneK»^ vervolgens den directeur Q. Trimpe gehul- een en ander gepleegd in 1937 en 1938, had fcLCdf de m^ eenmaal contact had met digd in verband met het feit dat deze zijn I zich te verantwoorden T. L. D. L., 28 jaar, twee bekende inbrekers en dit feit was voor 25-jarig jubileum als directeur vierde. I z.b. te Renesse. De hr. A. C. Noteboom complimenteerde, ver- I Verdachte erkende de feiten. De officier der nog de bestuursleden en functionarissen I van justitie eischte 3 maanden gevangenis- welke van de oprichting af in het belang! straf. De verdediger van verdachte mr. P. de Haagsche politie aanleiding om de gan gen van deze twee inbrekers dag en nacht na te gaan. Toen de rechercheur Ophuysen vanoch der bank hebben gewerkt nl. de heeren I C. Adriaanse, achtte „de opzet" niet bewe-1 tend om kwart over negen door de Park- Q. Trimpe, C. Zandee Azn. en J. Oele Azn. I zen, en bepleitte een voorwaardelijke straf. 1 Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. WEMELDINGE. Gistermiddag werd al- hier binnengebracht, geassisteerd door de sleepboot „Volharding", kapt. Hofman, het met zand naar België bestemde sleepschip „Dranaco I", dat tijdens het stormweer zwa re averij aan het roer had bekomen en daardoor stuurloos werd. De volgende vonnissen sproken Vonnissen. werden uitge- straat te Den Haag liep, kwam hij een van de twee inbrekers tegen. De man was op de fiets en maakte een schichtigen indruk. De rechercheur meende, dat hjj iets onder zijn jas verborg en dat was voor hem aanlei ding den man staande te houden. De man P. Th. V., 41 jaar, melkventer te Hans- I bieek hier weinig voor te gevoelen en zou weerd, wegens meineed vangenisstraf 6 maanden ge waarschijnlijk ontsnapt zijn, ware het niet dat de inspecteur Struyck toevallig nader- Bij het binnenkomen op het kanaal al hier, verloor het Belgische sleepschip van I de reederij „Plouvier" zijn geheele anker C. J. B 61 jaar, koopman te Krabben- I de. Toen de aangehoudene trachtte te ont- dijke, wegens overtreding jachtwet: geldboeten elk van 15 of 10 dagen hech tenis voor elke boete met verbeurd ver snappen heeft inspecteur Struyck ter waar schuwing vier schoten in de lucht gelost, De inbreker, die de 35-jarige koopman J. D. met ketting. Het bergingsvaartuig „Dorus klaring van geweer, patronen, blikken bus bleek te zijn> liet zich na deze schoten van Rijkers" heeft kort daarop bedoeld anker met ketting opgevischt. TERNEUZEN. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente werd besloten 'n verzoek van 290 winke liers om de winkelsluiting in den zomer te bepalen op 8 "uur namiddag inplaats van 9 uur, nader te bestudeeren. Een verzoek van 200 inwoners van Sluis kil om aldaar een hulpsecretarie te stich ten werd met 4 stemmen tegen, voor ken nisgeving aangenomen. De begrooting voor 1939 bleek door Ged. Staten niet te zijn goedgekeurd. Dit college merkte daarbij op, dat moest worden ingevoerd de school geldregeling en voorts de wegenbelasting, als door B. en W. waren vöörgestetó, doch door den Raad niet waren aanvaard;'ver der moest de bestaande rioolbelasting worden ingetrokken Een verzoek van de vereeniging zusters van het alelrheiiigst nart van Jezus om en electrisch lampje. C J. B., als voren, 7,50 of 5 dagen I zijn fiets op straat vallen op den hoek van de Parkstraat en de Kazernestraat. De twee hechtenis met verbeurdverklaring van het politiemannen wierpen zich op hem en heb niet inbeslag genomen geweer. C. C. van H 30 jaar, electricien, vroe-1 ger te Middelburg, thans te Amsterdam, wegens „abortus" meermalen gepleegd, maanden gevangenisstraf BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Ondertrouwd: D J. Franse jm. 25 j. en P. S. Lavooij jd 25 j.; J. Wondergem jm 22 j. en J Boogaard jd. 24 j.; B. G. v. d. Stal jm. 45 j en M. J. Vendeville jd. 27 j Bevallen: J. C. Boone geb. Fransoo z Goes. Bevallen: J. P. Beuns, geb. Van Geet d. Overleden: S. A. Karreman 82 j. jd. (D.Z.) Vlissingen. Van 69 Maart. Ondertrouwd: A. J. Feij 24 j. jm. en P. beschikbaarstelling van een bedrag voor I C. van der Leek 23 j. jd. de aanschaffing van de werd afgewezen. trapnaaimachines jm. en A. G. Getrouwd: T. Visser 25 j. M. van den Broeke 23 j. jd. Bevallen: G. Barentsen, geb. Koole z.; J. IJZENDIJKETengevolge van de daling I Verhagen, geb. Kagenaar z.. J. Bodbijl, geb Haifa verboden, bij wijze van straf wegensder bloemprijzen is de prjjs van het brood! de Bree d.. J. J. Crinse, geb. Meijer, d.; W. den moord, die een Jood in een straat te j ook alhier verlaagd en wel met 1 cent per S. Brackx, geb. Claussen z.; G. Meulmees 8 ons. ben hem naar het hoofdbureau van politie gebracht. Bij fouilleering werd op den man gevon den: 9 platina-armbandhorloges met bril- lanten ingezet, 3 partijen brillanten: be staande uit een partij brillanten van 140 karaat, een partij zgn. rozen-buillanten van 40 karaat, waaronder zgn. baguets en een partij emeralden, eenige staven en plakken goud, wegende ongeveer 4 kilogram, ter waarde van ongeveer 4400, een paar bril lanten oorringen en een brillanten stuk af komstig van een collier. Het onderzoek in deze zaak is nog in vol len gang. In den loop van den ochtend heeft de Haagsche politie nog verschillende ar restaties verricht. Onder de arrestanten is ook de tweede inbreker waarmede de En- Overleden: P. Stroosnijder 68 j. man van M. C. Pleijs; F. van der Vies 59 j. man van P. Vader; P. Cevaal 55 j. vrouw van D. Filius; P. L. de Poorte 11 j.; A. Lorier 79 j. Loop der bevolking van Goes. Ingekomen: D. J. de Regt en gezin, zonder beroep, 's-Heer Hendrikskinderen- dijk 59, van Wolf aartsdijk; F. Knopjes, elec trisch lasscher, Emmastraat 6, van Den Helder; Wed. Filius-Schrjjver, kraamver zorgster, Oostsingel 168, van Kloetinge; J. A. Kesselaar, dienstbode, Singelstraat 5, van 's-Gravenpolder; M. Meulpolder, huishoud ster, Oude Singel 81, van Kloetinge; S. W. Zandee, huishoudster, Stationsweg 31, van Vlissingen; J. Milhous en gezin, admi nistrateur, Rimmelandplein 2, van Ned. Indië; L. J. Elenbaas, opzichter, Kleine Kade 21, van Poortvliet; I. J. C. van Vel- sen, zonder beroep, Westwal 26, van St. Maartensdijk; J. van 't Veer, zonder beroep, M. A. de Ruyterlaan 58, van 's-Heer Arends- kerke; J. Wisse, dienstbode, Vosmaerstraat 14, van Kapelle; D. E. Blok, dienstbode. Lange Kerkstraat 12, van Ellewoudsdjjk; A. H. de Smidt, bakker, Kreukelmarkt 14, van Krabbendijke; H. Scheffer, winkelbe diende, Rimmelandplein 7, van Zieriksee; D. C. F. van Zweeden, zonder beroep, Mag- dalenastraat 6, van Klundert; J. Lagen dijk en gezin, landbouwer, M. A. de Ruy terlaan 40, van Krabbendijke; B. J. Geer vliet, zonder beroep, Klokstraat 15 boven, van Rotterdam. Vertrokken: C. Kuse, hulp in de huishouding, van Kloetingsche weg 32 naar Zieriksee; C. Vaes, kleermaker, van Lan ge Vorststraat 5 naar Bergen op Zoom; A. Laven, kleermaker, van M. A. de Ruy terlaan 20, naar Wissekerke; E. A. van der Wiele, dienstbode, van Lange Kerk straat 36a, naar Dinteloord ca.; A. Ovinge en gezin, landbouwingenieur, van Zonne bloemstraat 25 naar Wieiingermeer; C. A. van Sabben, schipper, van Koningsstraat 4 naar Maasbracht; H. Meijaard, zonder be roep, van Groote Markt 40 naar 's-Heer- ArendskerkeP. Sohier en gezin, van Oude Singel 70, naar 's-Heerenhoek; P. J. Bink, dienstbode, van Wijngaardstraat 44, naar Vlissingen; J. de Bad, zonder beroep, van Zusterstraat 11 naar Kruiningen. (D.Z.) M. van Boven, geb. Woudstra z.; H. H. A. vrouw van A. J. Leenhouts. (V.C.) Soeburg. Van 17 Maart. Bevallen: J. J. van Raaij, geb. Willemse Telaviv op een Arabier heeft gepleegd. ter, geb. van Eenennaam z. dochter. (Nwsbld.) MARKTBERICHTEN. Zieriksee, 9 Maart. Groote veiling. Kippeneieren 2.602.80. Kleine veiling. Kippeneieren 2.702; Kleine idem 2.20—2.60, Eendeneieren 2.602.80, Ganseneieren 1-80, Boter 0.620.67. Boterprijs commissie 78 ct. per dond. DE HEFFING OP BOTER. Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is behoudens tusschen- tijdsche wijziging, voor de week van 9 tot 16 Maart wederom vastgesteld op 60 cent per kg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2