SCHUDT UW LEVER WAKKER ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RECHTSZAKEN. KUNST EN WETENSCHAP. GEMENGD NIEUWS. VAN VIJF METER HOOGEN STEIGER GESTORT EN OVERLEDEN, SPOfKïi RADIO-PROGRAMMA. UIT DE GOESCHE COURANT VAN EEN HALVE EEUW GELEDEN. MARKTBERICHTEN. AGENDA. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opge blazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is ver giftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig an ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bfi apothekers en drogisten. 0.75 (Ing'ez. Med.) goed slot 1939 in ontvang en uitgaaf op 1389. De begrooting 1939 sluit in ontvang en uitgaaf met een goed slot van 43 en in begrip saldo vorige jaren op 1386. De rekening tbc-bestrijding sloot in ont vang en uitgaaf op 410. Nadeelig slot 71. De begrooting tbc-bestrijding voor 1939 sluit met een nadeelig slot van 216. De secretaris deelde in zijn jaarverslag de gegevens mede van de tbc-huisbezoek- ster, zuster G. Traas. Te Domburg en Aag- tekerke samen stonden eind 1938 8 gezin nen met 9 patiënten onder controle, 98 bezoeken werden gebracht. De bestuursleden mr. F. L. S. F. baron Van Tuyll van Serooskerken en de heer X,. Spronk werden herkozen. Uit het ver slag omtrent het consultatiebureau 1938 voor zuigelingenverzorging bleek dat 50 zittingen met samen 467 consulten werden gehouden. Zestien nieuwe kinderen wer den ingeschreven. Zuster G. Traas assisteerde op het bu reau en bracht ook bezoeken ter controle bij de moeders aan huis. De kindersterfte te Domburg is de laatste jaren nihil. In dien er belangstelling voor is zal ook een bureau worden gesticht voor kleuterzorg met maandelijksche zittingen voor kinde ren van 1 tot 3 jaar. De laatste mededeeling verwierf een applaus van de vergadering. Het verslag voor de bakerhulp vermeldde dat 8 maal een gediplomeerde kraamverzorgster was aangevraagd. Een voorstel tot wijziging der statuten kon niet in behandeling wor den genomen aangezien niet één derde van de 375 leden aanwezig was. Bij de rondvraag werd nog besloten maatregelen te nemen tot he{, wgren vocht in het Groene Tar%us geoouw door dit op geregen^ tijden te verwarmen wat voor gfcuouw en inventaris zeer noodig ss. OOSTKAPELLE. Ook alhier is de brood prijs met 1 cent per 8 ons verlaagd. Dinsdagmorgen is alhier op bijna 74 jarigen leeftijd plotseling overleden, de heer W. Bal, rustend arts. De heer Bal is in 1906 van Groot Ammers alhier gekomen en heeft de geneeskundige pracfijk gedu rende 19 jaren vervuld, waarna hjj om ge- zondsheidsredenen ophield. Dokter Bal was een Zeeuw van geboorte. RITTEM. De landbouwvereeniging hield Maandagavond een openbare vergadering met als spreker den hr. J. D. Dorst, alge meen secretaris van de ZLM. Het doel van die vergadering was een zoogen. praat avond te houden. Na ingeleid te zijn door den voorzitter den heer J. Cevaal gaf de heer Dorst eerst een overzicht van de ontwikkeling van het landbouwbedrijf in de laatste tien jaren. De crisismaatregelen in dezen tijd door de regeering genomen, waren noodzakelijk om het bedrijf in stand te houden. Wanneer vroeger crisis-moei lijkheden kwamen, waarbij de regeering niet ingreep, hebben tal van landbouwers moeten uitspannen. Duidelijk werd uiteengezet, dat door de internationale verhoudingen de crisis maatregelen voorloopig niet gemist kun nen worden. De groote landbouwvereenï- gingen staan steeds op de bres om voor de belangen van den boerenstand op te komen. Daarom moeten alle landbouwers zich aaneen sluiten bjj een organisatie. Tal van vragen werden gesteld, waar bij ook andere onderwerpen ter sprake kwamen, welke vragen door den spreker werden beantwoord. Tot slot werd de film vertoond van de laatst te Goes gehouden landbouwtentoonstelling. De vergadering was druk bezocht. SOEBURG. De broodprijs is door de ge zamenlijke bakkers alhier en te Rittem met 1 cent verlaagd en alzoo voor een brood van 8 ons gebracht van 16 cent op 15 cent. VROUWENPOLDER. Maandagavond hield de kolenvereeniging alhier, onder voorzitterschap van den heer H. Polder man, haar jaarvergadering. Aanwezig wa ren 35 leden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden thans 60 bedraagt, alsmede, dat de Koninklijke goedkeuring is verkregen op de statuten. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat in 1938 62000 kg brandstof is aangekocht en geplaatst geworden en de rekening over 1938 een goed slot heeft opgeleverd. De aftredende bestuursleden, de heeren S. de Roo en A. Mesu, werden herkozen. Voor het jaar 1939 werd tot bode herbenoemd de heer Jac. Louwerse. Voorts werd besloten, het lossen en ver voeren der in 1939 aangekochte brand stof, op dezelfde wijze als in 1938 heeft plaats gehad, te doen geschieden. WEMELDINGE. Maandagavond kwamen alhier in hotel Smits 50 venters van We- meldinge en Hansweerd in vergadering bij een, teneinde een ventersvereeniging in het leven te roepen. De vergadering werd ge opend door het c.h. Raadslid Joh. Ruissen, die voor dezen avond contact gezocht had met den voorzitter en den secretaris van den Alg. Ventersbond te Rotterdam. Beide heeren: Andeweg en Van der Waal, waren op deze vergadering aanwezig teneinde in lichtingen^ te geven. Het staat vrijwel vast dat de minister binnen niet te langen tijd Ti landelijk voorschrift voor ventersvergun- ningen zal geven. Door gezamelijk op te treden hopen de heeren, deze voorschriften zoo goed mogelijk te krijgen. De Algemee- ne Ventersbond zond reeds een schrijven aan den minister, waarin hun verzoeken in zake de leeftijdsgrens en de kapitaals- eischen vervat werden. Iets anders waar de bond zich tegen keert zijn de legesgelden die zeer uiteen Ioopen. De heer Andeweg was van meening dat het legesgeld voor de kanaalkooplieden hier te hoog is. Verschillende personen vroegen vervol gens inlichtingen en ook deelde een venter van Hansweerd mede dat hij vorigen zomer verbaliseerd was omdat hij zijn ventver gunning niet kon toonen, iets wat absoluut onmogelijk waswant de man was aan 't zwemmen en niet aan 't venten. De verschillende mededeelingen deden den heer Andeweg verbaasd staan. Maar daarom juist dient een vereeniging opgericht te worden, om in gezamenlijk overleg iets te kunnen bereiken. Staande de vergadering werd besloten zoowel hier als te Hansweerd een vereeni ging op te richten. Van Wemeldmge gaven zich bereids 20 personen als lid op, die volgende week vergaderen zullen voor het kiezen van een bestuur, enz. De venters te Hansweerd zullen daar volgende week in groote vergadering bijeenkomen. De be doeling is dat de vereenigingen zich zullen aansluiten bij de Nederlandsche Federatie van Ventersorganisaties. LANDBOUWSCHUURTJE VERBRAND. WATERLANDKERKJE. Maandagavond half acht werden de bewoners alhier opgeschrikt door 't geroep brand, waarna bleek dat een landbouwersschuurtje van J. Vermeulen in lichter laaie stond. Aan gezien de brand plaats had midden In de kom der gemeente en gevaar opleverde werd de stoomspuit van IJzendijke ge vraagd die direct kwam. Na een goed uur werken was de brand gebluscht. Schuurtje en inboedel waren verzekerd. Oorzaak onbekend. ZUIDZANDE. Maandag kwam de Raad in voltallige vergadering bijeen. De V o o r z. deelde mede, dat nog steeds geen overeenkomst met het destruc tiebedrijf van de Gekro is aangegaan. De gemeente eischt betaling van 1 Maart 1939 af terwijl de Gekro betaling eischt van 1 Juli 1938 af. Verschillende gemeen ten hebben hierop reeds toegegeven, doch het schijnt dat onze gemeente in het ge lijk kan gesteld worden. Van 1 Maart af werkt dit bedrijf nu ook in de gemeente, terwijl de overeenkomst, zal worden aan gegaan zoodra men het eens is over de betaling Daarna werden leden en plaatsvervan gende leden van het stembureau gekozen. Plaatsvervangend voorzitter is wethouder J. RisseeuwDe Hullu, leden de heeren J. Perduyn en Iz. LuteijnBouwens en plaatsvervangende leden de heeren P. Lu- teynVermeulen en J. Ie Roy. In de vacature P. de Hullu in de com missie tot wering van schoolverzuim werd gekozen de heer A. Beerens. Daarna kwam de rioleering aan de or de. De V o o r z. gaf een uiteenzetting van het onderzoek van de deskundige en deelde mede, dat de eigendommen van de gemeente ter plaatse zijn uitgezet door het kadaster. Na een bespreking werd het plan aangenomen met 6 stemmen vóör, te gen de hr Iz. LuteynLeenhouts. Vervol gens werd de straatbelasting vastgesteld. Deze zal geheven worden van perceelen die aansluiting hebben op het aan te leg gen riool en zal bedragen 2,50 per per ceel. Het werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag maakte de heer P. Luteyn Vermeulen opmer kingen over het gedrag van de school jeugd op straat. De V o o r z. merkte op, dat hieraan van gemeentewege weinig is te doen, doch hij zal doen wat er kan gedaan worden, daar hem dit ook in het geheel niet bevalt. De heer V e r b u y t vroeg, of ook dit jaar weer toelage zal worden verstrekt voor het schoonmaken van slooten onder de gemeente. Na een breedvoerige bespre king bleek hiertegen geen bezwaar te be staan, mits de steun niet wordt verleend aan personen, die de gemeente voor de- gewone steunregeling om bijzondere reden moet weigeren. Het voorstel werd aange nomen met 6 btemmen voor, tegen de heer Iz. LuteynLeenhouts. Laatstge noemde merkte op dat het niet juist is om steun te verleenen 'bij een werk, dat noodzakelijk moet worden gedaan, zoodat de polder dientengevolge het werk voor- deelig gedaan krijgt. De opbrengst van de alhier gehou den collecte voor Zonnegloren heeft op gebracht 22. De kiezerslijst voor de a.s. verkie zingen is vastgesteld met 585 kiezers. OPZETTELIJK MET AUTO IN HET NOORDHOLLANDSCH KANAAL GEREDEN? Het drama te Koedijk komt voor de Alkmaarsche rechtbank. De Alkmaarsche rechtbank zal op 14 Maart a.s. in openbare zitting de strafzaak behandelen tegen den arbeider B. uit Ber gen, die er van beschuldigd wordt op 2 Ja nuari van het vorige jaar opzettelijk met een auto in het Noord-Hollandsch kanaal te zijn gereden, om zich van zijn gezinsle den, vrouw en vier kinderen, te ontdoen. Bij dit ongeluk kwamen zijn vijf-, vier- en driejarige dochtertjes om hetleven. De vrouw kwam er goed af, terwyl de baby in het ziekenhuis herstelde. De man, die door het ongeval dermate overstuur was, dat hij eenige weken in het ziekenhuis moest verpleegd worden, had geen licha melijk letsel gekregen en had de auto zoo vroegtijdig kunnen verlaten, dat hij slechts gedeeltelijk nat geworden was. B. zou ter- wille van een huishoudster in Schagen, met wie hij een verhouding zou hebben gehad, tot zijn daad besloten hebben. Aangezien verd. blijft ontkennen en ook zijn eehtgenoote in zijn onschuld gelooft, staat de officier van justitie voor de moei lijke taak zijn dagvaarding door verkla ringen .van getuigen, die slechts aanwijzin gen kunnen zijn, aannemelijk te maken. Ruim twintig getuigen zijn in deze zaak ge dagvaard. Liederavond Eiiz BolSmit. De intieme sfeer van huize ,,De Witt Zwaan" aan de Rouaansche kade is wc bij uitstek geschikt om recht te doen we dervaren aan kunstuitingen die een be perkte ruimte van noode hebben Op d( liederavond van Eliz. BolSmit, die daai gisteravond gegeven werd, bleek zulk: weer duidelijk. Men kan' zich in deze be slotenheid beter eoncentreeren op het ge- bodene, dan meestal in een concertzaal het geval is. Dat het niettemin niet altijd mogelijk wat de aandacht ten volle ge boeid te houden, vond zijn oorzaak niet zoo zeer in de prestaties van de zangeres, dan wel in het repertoire zelf. Het voerde ons van Negro Spirituals via Purcell en Tate naar Schubert, Brahms, Wolf en Fauré. Een lijn die wel te volgen is, doch waarbij de geestelijke eenheid der Spiri-r tuals wel eenigszins apart kwam te staan. De zangeres mocht een dankbaar applaus incasseeren van de niet zoo talrijke, doch aandachtig luisterende aanwezigen dat haar zelfs tot een toegift noopte. De waar deering ging natuurlijk ook uit naar Annie GorterFlentrop, die de zangeres aan den vleugel begeleidde. Haar spel getuigde van veel begrip van het accompagneeren. DADER VAN VIJF INBRAKEN AANGEHOUDEN. Een jeugdig avonturier. De Haagsche politie heeft een 17-jarigen scholier aangehouden, die de dader bleek te zijn van vijf inbraken in de residentie. Het had de aandacht van de politie ge trokken, dat de 17-jarige scholier H. K. erg royaal leefde. Herhaaldelijk tracteerde hij zijn vrienden op autotochtjes, bijv. naar Amsterdam. De politie bracht dit feit in verband met enkele onopgehelderde inbra ken en schaduwde den knaap, doch in het begin van December was hij plotseling ver dwenen. Thuis had hfj gezegd dat hij naar school ging, doch hij was naar het station gewandeld en had een kaartje naar Brussel genomen. Na ruim twee maanden in België en Frankrijk te hebben rondgezworven, is hij een dag of tien geleden in de residentie te ruggekomen. De aanwijzingen tegen hem waren zeer sterk, dat de politie Zaterdag ochtend tot de arrestatie in zijn woning overging. Hij bekende vijf inbraken te hebben ge pleegd, resp. op 28 September, 22 en 24 Oc tober, 6 en 20 November van het vorige jaar, in perceelen in de Javastraat, de Ruychrocklaan, den Raamweg, den Z.O. Buitensingel en de Lhan Copes van Catten- burch. Het systeem,, dat hij daarbij volgde,- was zeer eenvoudig. Als h'ij op zijn wande ling een perceel zag, waar geen licht brand de, dan belde hij aan. Kreeg hij geen gehoor, dan sloeg hij zijn slag. Meestal kwam hij binnen door een ruit aan de achterzijde te vernielen. Hij doorzocht dan het geheele huis en bewerkte alle kasten met een beitel. Bij de inbraak aan de Z.O. Buitensingel heeft hij zich als geveltoerist ontpopt: hij klom over een vier meter hoogen muur, waarop een twee nieter hoog houten hek stond, en klauterde langs een afvoerpijp op het dak, waarbij de pijp op verschillende plaatsen losliet, zoodat hij tusschen hemel en aarde moet hebben gezweefd. De buit van de eerste inbraak was hon derd gulden, die van de tweede 20 gulden, van de derde 1 gouden horloge en Engelsche en Zwitsersche gouden munten, terwijl hij bij de vierde en vijfde inbraak in beide ge vallen drie honderd gulden buit maakte. Het was ouders en vrienden wel opgeval len, dat hij zoo veel geld had, doch hij ver klaarde steeds dit met smokkelen te hebben verdiend. Na zijn arrestatie bleek, dat hij, daar hij minderjarig is en dus geen pas bezit, onop gemerkt over de Belgische grens is geko men. Een tijdlang heeft hij in België goede sier gemaakt, totdat hij naar Frankrijk ging. Daar kwam hjj in Monte Carlo te recht. Hij wilde spélen, doch werd gewei gerd door de directie van de bank, daar hij zich niet kon legitimeeren. Daarom ging hij naar het Nederlandsche consulaat te Marseeille, waar hij door mid del van vele verdichtselen een paspoort wist te krijgen, waarop hij als meerderjarig stond aangegeven. In Monte Carlo terugge keerd, verloor hij al zijn geld en ging aan het zwerven. Door de gendarmerie werd hij een paar weken in bewaring gehouden op grond van zijn valsch paspoort en tien da gen geleden op transport gesteld naar Ne derland, waar hij Zaterdagochtend door de Haagsche politie werd gearresteerd. Hij heeft alle inbraken bekend en is in het huis van bewaring opgesloten. FAMILIEDRAMA. Gistermiddag vervoegde zich zekere J. H. die in een logement te Den Helder verblijf houdt, ten huize van zijn famlielid H. te Huisduinen, met wien hij geruimen tijd om een erfeniskwestie in onmin leeft. Na een woordenwisseling kregen de verwanten he vige ruzie, waarbij de 60-jarige J. H. den heer H. met een baksteen op het hoofd sloeg, zoodat deze hevig bloedend ineen zakte. Toegeschoten buren verleenden hem de eerste hulp. De politie, die ook terstond gewaarschuwd was, arresteerde den aanval-1 Ier. De toestand van den getroffene is rede lijk. Hij verkeert niet in levensgevaar. Gistermiddag is een arbeider, werkzaam aan het in aanbouw zijnde Amstelstation te Amsterdam, van een steiger van vijf meter hoogte gestort en op den betonnen vloer te recht gekomen, waarbij het slachtoffer een schedelbreuk opliep. In hoogst ernstigen toestand is de onge lukkige naar het Onze lieve Vrouwegast huis overgebracht, op weg waarheen hij aan de gevolgen van het ongeluk is overleden. KINDERLIJKJE IN BESLAG GENOMEN. Maandagavond omstreeks vijf uur heb ben twee gemeenteveldwachters van Los ser het lijkje van een vermoedelijk Zater dag geboren kind van het echtpaar J. G. A. en A. E., wonende onder de Glane onder verdachte omstandigheden in beslag geno men. Men vermoedt, dat hier misdrijf in het spel is. Het lijkje is van de woning naar het r. k. ziekenhuis te Losser overgebracht. Dr. Hulst uit Leiden zal sectie op het lijkje ver richten. HOCKEY. MMHC-DAMES—TEMPO-DAMES 3—0 t Was een allergenoeglijkste enthousi aste wedstrijd Snel werd door de voor hoedes de bal opgebracht, maar steels waren het de backs, die een onverbiddelijk halt toeriepen. De rechtsbuiten van MMHC demonstreerde zoo'n pittig snel spel, uat alle mannelijke clubleden één en al bewon dering waren over 't vertoonde. Jammer dat haar medespeelsters niet voldoende profiteerden van haar prachtvoorzetten. Wel deed de midvoorsche af en toe ver- geefsche pogingen om d'r op haar eentje tusschen door te komenmaar regelmatig werd haar dit belet door de fel en bedrij vig spelende linksback van Tempo. Deze was voor de voorhoede het groote strui kelblok. In de Tempo voorhoede lukte het wel wat beter; maar ook zij konden de jeugdige MMHC-keepster, die als een ech te jongen trapte, niet verschalken. De strafcorners aan beide kanten gehontm leverden geen resultaat op. Rust gingin met blanken stand. De thee en vooral de haast vaderlijke raadgevingen van de heeren bleken nuttig geweest te zijn; spoe dig na de hervatting trok de snelle rechts buiten van MMHC er op haar eentje van door, gaf een harde voorzet en de kra nige midvoor maakte hieruit een mooi doelpunt. Een kleine wijziging in de voorhoede van Tempo bleek juist gezien te zijn; want de backs van Middelburg moesten thans herhaaldelijk optreden. De linksback bleek echter buitengewoon koelbloedig te zijn; want in 't heetst van 't duel kwam ze steeds rustig en met een zekere waardig heid als overwinnaresse te voorschijn. Een beetje harder slaan is echter wel ge- wenscht! De halflinie van Tempo begon reeds spoedig teekenen van moeheid te vertoonen. De Middeiburgsche linie echter gaf keurig de ballen aan de voorhoede; vooral de midhalf verdeelde het spel goed. Maar ook de jeugdige rechtshalf bleek van het goede hout gesneden te zijn. Ze speelde verdedigend zeer goed. Een waar dig opvolgster van pa en ma!! De links half moet nog een beetje feller leeren spelen, nu was haar spel een tikje te lang- langzaam; wat jammer was omdat ze zich juist zoo goed opstelde. In de voorhoede ging het steeds beter. De linksbinnen speelde na rust gelukkig wat minder egoïst en gaf tijdig den bal over. 't Gevaar voor Tempo zat hem ech ter in den rechtervleugel; want de rechts buiten bleek te beschikken over talrijke handigheidjes en passeerde voortdurend haar tegenstandsters. Éénmaal zwenkte ze naar binnen en wist met een hard schot de keepster te passeeren. De dames van Tempo, luide aangemoedigd door de supporters deden wanhopige pogingen om de eer te redden; 't wilde hun echter in den cirkel niet lukken. Middelburg daar entegen had opnieuw succes, toen de steeds beter spelende linksbuiten fraai naar binnenliep en de bal rustig in 't doel sloeg. De dames van Tempo speelden be wonderenswaardig enthousiast voort, vooral de snelle linksbinnen was één en al activiteit. Toen 't eindsignaal weerklonk hadden de MMHC-dames een verdiende zege behaald. We hopen, dat we ze nog menigmaal in 't veld mogen zien. WANDELSPORT. WANDELSPORT IN ZEELAND ACHTERUITGAANDE. Slechts drie niarschen worden dit jaar georganiseerd. Men schrijft ons: Het blijkt wel, uit het gering aantal marschen, dat de wandelsport in Zeeland achteruit gaande is. Voor enkele jaren had den we in Zeeland marschen, die elkaar met tusschentijd van een week opvolgden, het geheele seizoen door. Dit jaar zijn er totaal maar drie marschen. De eerste marsch zal georganiseerd worden op 10 April (2en Paaschdag) door de Chr. W.S. V. „Arvee" uit Middelburg en „Noad" (de vroegere wandelsport afd. van C.K.W.O.) uit Vlissingen. De plannen voor dezen marsch, zijn reeds uitgewerkt. De start en rust zijn in Middelburg in „St. Joris", ter wijl het parcours de wandelaars over mooie wegen naar Vlissingen en Arnemuiden voert. De tweede marsch organiseert de W.S.V. „De Amateur" uit Goes: haar 6e traditio neel geworden marsch met Hemelvaarts dag. Gezien het succes van vroegere mar schen zal ook deze marsch wel slagen. De derde marsch zal door de Vlissing- sche wandelsportvereeniging „De Vroolijke Tippelaars" georganiseerd worden en wel op 8 en 9 Juli over 35 en 20 km. Ook deze vereeniging heeft haar sporen reeds ver diend met het organiseeren van marschen. De Zeeuwsche .wandelsporters zullen dus wel van deze marschen gebruik moeten ma ken, willen zij niet in hooge reiskosten ver vallen om naar Brabantsche marschen te gaan. DONDERDAG 9 MAART. HILVERSUM I 1875 EN 301,5 M. AVRO-Uitzending. 8,00 Gram. (ca. 8,15 Ber.) 10,00 Morgen wijding. 10,15 Gew. muz. (gr. pl'.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Omroepork. en so liste. In de pauze: Declamatie, (ca. 12,15 Ber.) 12,30 AVRO-Amusementsork. 1,15 Ensemble Jetty Cantor. 2,00 Voor de vrouw. 2,30 Ensemble Jetty Cantor. 3,00 Cursussen voor de vrouw. 3,45 Gram. 4,00 Voor zieken en thuiszittenden. 4,30 Reno- va-kwintet (opn.) 5,00 Weekkaleidoscoop. 5,25 Gelukwenschen. 5,30 Orgel en viool, (ca. 6,25 Ber.) 6,30 Sportpraatje. 7,00 Voor de kinderen. 7,05 Gram. 7,15 Toespraak Z. Exc. prof. mr. CL P. M. Romme. 7,30 En gelsche les. 8,00 Ber, ANP, Radiojournaal. 8,20 Omroepork. en solisten. 9,00 Zang met piano. 9,30 Gram. 10,30 AVRO-Vaudeville- ork. en solist. 11,00 Ber. ANP. Hierna: Twilight Serenaders (opn.) 11,4012,00 Dansmuz. (gr. pl.) HILVERSUM H 415,5 M. 8,00—9,15 KRO. 10,00 NCRV. 11,00 KRO. 2,00—12,00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (Om 8,15 Ber.) 10,00 Gram. 10,15 Morgendienst. 10,45 Gram. 11.30 Rel. causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12,30 KRO-ork. (1,00—1,15 Gram). 2,00 Handwerkuurtje. 2,55 Gram. 3,00 Voor de vrouw. 3,30 Gram. 3,45 Bijbellezing. 4,45 28 Febr. GOES. De heer I. G. J. van den Bosch is benoemd tot hoofdopzichter van den Wil- helminapolder; zulks in de plaats van den heer Jurgensen, die vertrokken is. KAPELLE. Ook te Biezelinge is een mus- schengilde opgericht. Voorzitter is de heer M. Nieuwenhuize, secretaris de heer W. Bierens en penningmeester de hr. J. Lepoe- ler. 2 Maart. WAARDE. De gemeenteraad benoemde eergisteren de hr. J. Wabeke van Krabben- dijke tot secretaris en ontvanger der ge meente, alsmede tot ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur. 5 Maart. KRUININGEN. De gemeenteraad be noemde de hr. J. H. O. Dominicus tot ge meente-ontvanger met vier van de zeven stemmen. Drie stemmen werden uitgebracht op den heer J. A. Elenbaas. 7 Maart. 's-HEER-ARENDSKERKE. De gemeente veldwachter F. Ekkelboom ontving de gou den medaille voor meer dan veertig jaar trouwen dienst. 9 Februari 1847 bij de rijks politie in dienst gesteld verricht de 70-ja- rige, krasse man nog dagelijks zijn dienst tot tevredenheid zijner superieuren. KERKELIJKE ZAKEN. De Paus heeft het kruis Pro Excesia et Pontifice verleend aan den heer Jos. Mes te Middelburg. Gram. 5,00 Handenarbeid voor de jeugd. 5,30 Orgelspel. 6,30 Ber., gram. 6,45 CNV- kwartiertje. 7,00 Ber. 7,15 Zie Hilversum I. 7,30 Journalistiek weekoverz. 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Kon. Chr. Oratórium- ver., Amsterdamsch Bach-ork. en solisten. (9,009,30 causerie). 10,30 Ber. ANP. 10,35 Gram. 10,45 Gymnastiekles. 11,00 Gram. II,5012,00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11,40—11,45 Gram. 12,05 Orgelspel. 12,35 Gram. 1,20 Sport- overz. 1.502.20 Jack Wilson and his Ver satile Five. 3,15 Declamatie. 3,35 Sted. Ork. van Bournemouth en soliste. 5,05 Causerie. 5,20 Gram. 5,50 Karl Caylus Players. 6,20 Ber. 6,40 Voor de boeren. 7,00 Piano. 7,20 Variété-ork. en soliste. 7,50 Gevar. progr. 8,35 Komische voordracht. 8.50 Causerie. 9.45 Strijkkwartet. 10.20 Korte Kerkdienst. 10,40 Uit Amerika: Cau serie. 10,55 Reg. King's ork. 11,35 Johnny Rosen's Band en solist. 11,5012,20 Dans muz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9,00, 10,00, 10,25 en 11.20 Gram. 12.35 Zang. 1.05 Visciano- ork. 2,35 Zang en piano. 3,35 Zang. 3,50 Piano. 4,50 Viool. 5,05 Radiotooneel. 7,20 Bailly-ork. 8,50 Symphonieconc. mlm.v. solist. 10,50 en 11,20—11,35 Gram. KEULEN 456 M. 5.50 Gram. 6.30 Klein- Dresdensch ork. 7,50 Dansork. 9,209,50 Volksliederenconc. 11,20 en 12,35 Leo Ey- soldt's ork. en solist. 1.302.20 Pop. cone. 3,20 Amusementsork. en solisten. 6,00 Zang met piano. 6,30 Winterhuipprogr. 7,30 Ork., koor en ballet. 9,35 Gram. 9,5011,20 Kleinork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 en 1,00 Gram. 1,30 Dansork. 1,502,20 Gram. 5,20 Orgelconc. met toel. 6,50 Gram. 7,23 Literair-muz. progr. 8,20 Gevar. progr. 10.10 en 10.3011.20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Radio- ork. 1,50—2,20 Gram. 5,20 Cello. 5,35 Gram. 6.35 Radio-ork. 7.35 Gram. 8.20 Radiotoo neel. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Interview en declamatie. 8,00 Otto Do- brindt's ork. 9,20 Ber. 9,50 Blaasconc. 10,05 Ber. 10,2011,20 Sted. Ork. van Mainz en soliste (opn.) Middelburg, 7 Maart. Groentenvei- ling: Snijsla 539 c„ Veldsla 60106 c., Spinazie 1227 c„ Spruiten 1532 c„ Wit lof 1818 c„ Schorseneeren 2122 e., Kool rapen 24 c„ Peën 210 c„ Uien 24 c., Kroten 3,56,5 c„ Gele kool 411 c„ Roode kool 510 c„ Boerekool 410 c„ Prei 7 17 c„ alles per kg, Raapstelen 1,52,5 c., Rabarber 11 c„ Radijs 6—8,5 c„ alles p. bos. Rotterdam, 7 Maart. Op de heden in het Veilingslokaal War moezier sstraat 37 39, gehouden veiling, deden kippeneieren 3—3.70. Aanvoer 140.000 stuks. MIDDELBURG. WO 8, DO 9 Mrt. Bazaar Christ. Mu- ziekver. „Oefening na den Arbeid"; Bogardzaal. Wo tot 18.00 h.; en 20.30—23.00; Do 15.00—17.00 h. 19.00—23.00 h. DO 9 Mrt. N.R.V. afd. Walcheren lezing spr. de hr. Pilger, Schuttershof 20.15 h. DO 9 Mrt. Lez. Middelb. Reddingsbrigade; „De Vergenoeging" 20.15 h. DO 9 Mrt. Jaarverg. Vereen. „Tot Steun" Geb. Vereen. Vrijz. Herv. 16.30 h. VR 10 Mrt. Tentoonsteilingsmidd. Ned. Vereen, v. Huisvrouwen; St. Joris 14.3*0 h. GOES. WO 8 Mrt. Openb. Verg. Geestelijke Her bewapening der jeugd: Schuttershof 20.15 h. DO 9 Mrt. Alg. Verg. N.V. Zeeuwsche Fruitteelt Mpij.; Hotel Centraal 14 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 3DO 9 Mrt.: „Drie Kameraden" en „Een Nacht in Mei" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 3DO 9 Mrt.: „Alarm op de renbaan" en „De rechtszaak dr. Deruga", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. WO 8 Mrt. Uitv. Zangvereen. „Zanglust" te Kapelle; N. Herv. Kerk 19.00 h. WO 8, DO 9 en VR 10 Mrt. Bazaar „Het Hoogeland", Concertgeb. te Vliss. 15.00—17.30 h.; 19.30—23.00 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6