f zeeuwsch-vlaanderen w.d. SPORT. perskroniek. LANDBOUW. gemeenteraad van middelburg. agenda. RECHTSZAKEN. MARKTBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA. KRUININGEN. Maandagavond vergader de de Coöperatieve Boerenleenbank „Krui- ningen" in hotel „De Korenbeurs'' onder voorzitterschap van den heer A. van Hoo- tegem. De voorzitter wees in zijn openings woord op de leden, die in kritieke tijden zooals in het afgeloopen jaar, direct hun geld opvragen. Dit zijn niet de leden die wjj wenschen, want die brengen den goe den gang van zaken in de war. De re kening over 1938 sloot aan ontvangsten en uitgaven met 1,222,676; de balans per 31 Dec. 1938 met 746,420, aan bezittin gen en schulden en een winst van 1629. Het ledental op 31 Dec. 1938 bedroeg 329 en het reservefonds 31,667. De heer A v. Hootegem werd met 224 van de 256 uitgebrachte stemmen herkozen als be stuurslid. In de vacature van den heer J. F. Ge luk, die als lid van den raad van toezicht had bedankt, werd gekozen de heer H. Glerum Jz. te Schore met 139 st. De heer Geluk werd als eere-lid van de Boeren leenbank gekozen. Op de vergadering waren 165 leden aan wezig. KRABBENDIJKK- Zaterdagavond werd door de gymnastiekvereeniging „Sparta" alhier een propaganda-uitvoering gegeven. Onder leiding van den heer J. de Dreu werd op keurige wijze begonnen met enkele vrije oefeningen door de jongens en meis jes. Door de dames werden met begeleiding van gramophoon en pianomuziek van den heer F. Hammer verschillende rhythmische oefeningen uitgevoerd. Ook de volksdansen vielen zeer in den smaak. Enkele leden brachten met vertooning van humoristische stukjes de lachspieren in beweging. In de pauze had een verloting plaats. Vijf turners lieten eenige prachtige staaltjes aan brug, rek en ringen zien. Het was reeds laat ge worden toen alle oefeningen afgewerkt waren. De voorzitter de heer A. Tollenaar sloot met een woord van dank aan alle medewerkers. SCHORE. De broodprijs werd alhier verlaagd, nl. de 4 ons van 9 op 8 cent; 8 ons van 17 op 16 cent, de 12 ons van 25 op 24 cent. Maandagvoormiddag is de Schore- brug voor het openbaar verkeer voor goed gesloten. Velen hebben Zondag voor 't laatst, niettegenstaande het minder zachte weer, toch-nog eens een wandeling daar over gemaakt. Werd eertijds, tengevolge van het lang wachten voor de brug, veel gemopperd, thans wordt reeds de oude brug ten zeerste gemist, daar men, om de overzijde van het kanaal te bereiken, op de plm. 700 meter wijder gelegen nieu we verkeersbrug is aangewezen. WEMELDINGE. Door den keuringsvee arts is bij een varken van den landbouwer V. alhier, varkenspest geconstateerd. Dit is het tweede geval in zeer korten tijd. AARDENBURG. Zondag j.l. gaf het mu ziekgezelschap „Aardenburgsche Fanfaren" te Aardenburg een concert in de zaal van den heer J. Klompe te Draaibrug, onder leiding 'van den heer Jacob Ros. De op komst van het publiek was zeer matig. De uitvoering zelf was weer uitstekend, zoo als we dat trouwens den laatsten tijd ge wend zijn van dit muziekgezelschap. Ge speeld werden o.a. Largo van G. F. Handel en „Grand air Varié" van L. Langlois, waarin de heer J. Pieters de Solopartij op schitterende wijze speelde. SINT-KRUIS. Zondag j.l. gaf het muziek gezelschap E.N.Z.K. te Sint-Kruis in het Oud Gemeentehuis een goed geslaagde uit voering. De uitvoering begon met het spe len van enkele populaire marschen. Daar na werd op verdienstelijke wijze een twee tal tooneelstukjes, beideti blijspelen in één bedrijf, ten gehoore gebracht. Een en ander viel zeer in den smaak. In de pauze werden door den heer I. van der Linde uit Aarden burg drie filmpjes van recente gebeurtenis sen uit den omtrek vertoond, o.a. het feest ter gelegenheid van den 60sten verjaardag van den burgemeester dezer gemeente. OOSTBURG. In het gymnastieklokaal der O.L. school werd jl. Zaterdagmiddag de tentoonstelling geopend, georganiseerd door den bond „Eensgezindheid" der schil derpatroons in W. Z. Vlaanderen. De voorzitter, de heer De la Vienne van Zuid- zande, maakte in zijn openingswoord met groote dankbaarheid gewag voor de al- lerwege ondervonden medewerking, in de eerste plaats van het dagelijksch bestuur der gemeente voor het afstaan van dit ruime lokaal voor den tijd van drie dagen, die de tentoonstelling zou duren. Hij heet te verder alle belangstellenden, die opge komen waren, van harte welkom, schet ste de vele moeilijkheden, die door geza menlijk werken overwonnen waren en verleende daarna het woord aan den bur gemeester, den heer P. Erasmus, die met korte woorden de tentoonstelling opende Vervolgens spraken nog de heer Heij- boer, oud hoofdbestuurslid van den bond van Ned. Schilderspatroons in O.Z. Vlaan deren de heer De Zeeuw voorzitter van den bond van schilderpatroons in O.Z. Vlaande ren en de heer J. A. van Baal, architect te Oostburg, die deed uitkomen, dat hjj sprak ten eerste in zijne hoedanigheid van architect en ten tweede als bestuurslid van de vereeniging De Ambachtschool voor Oostburg en omstreken. Deze spreker deed een beroep vooral op de jongere patroons om, waar de opleiding per leerling circa 1000 per jaar kost, die door rijk en ge meenten samen betaald wordt, die vereeni ging te steunen door lid te worden om uit het daardoor gevormde fonds beloonihgen te kunnen uitreiken aan uitblinkende leer lingen en de kosten van geneeskundige behandeling te betalen indien aan leerlin gen op de school eenig ongeval overkomt. Het bezoek aan de tentoonstelling, die vooral veel leerzaams voor vakmenschen liet zien, was bevredigend. VOETBAL. ZATERDAGCOMP. WALCHEREN. Arnemuiden benutte de kans niet om kampioen te worden. Zij verloor van Vlis- singen. Wanneer Vlissingen haar laatste wedstrijd, uit tegen Serooskerke niet mocht winnen dan is Arnemuiden toch nog kam pioen; wint Vlissingen echter, dan eindigt zij met een gelijk aantal punten als Arne muiden. Serooskerke won van de hekke- sluiters RCV II, terwijl RCV I een mooie overwinning op S.M.Z. boekte. De stand is: Arnemuiden 12 10 0 2 42—17 20 Vlissingen 11 9 0 2 53—26 18 S.M.Z. 11 5 2 4 40—34 12 R.C.V. I 12 6 0 6 35—39 12 Serooskerke 10 1 4 24—20 11 V.V.V.V.V. 12 2 8 20—49 6 R.C.V. II 12 0 1 11 22—61 1 Arnemuiden, R.C.V. I, V.V.V.V.V. en R.C.V. II zijn nu uitgespeeld. Ie klasse B. De twee leidende elftallen Walcheren en Vlissingen III wonnen hun uitwedstrijden, respect, van Hansw. Boys en Domburg. Het zal nu verder wel tusschen de beide eerst - genoemden gaan om den kampioenstitel, hoewel nog tal van wedstrijden gespeeld moeten worden. Kruiningen handhaafde zich op de vijfde plaats, daar zij Middelburg III versloeg. De stand is nu: Walcheren 13 12 0 1 95—13 24 Vlissingen III 12 11 1 0 56- -22 23 Domburg 12 8 0 4 52- -26 16 Kruiningen 11 7 0 4 29- -23 14 R.C.S. II 14 5 4 5 35—37 14 Ierseke 8 5 0 3 27- -23 10 De Zeeuwen III 13 4 2 7 27- -36 10 Middelburg III 12 4 0 8 30- -54 8 Hansw. Boys 10 3 1 6 23- -37 7 De Noormannen 11 2 2 7 27—46 6 Goes III 9 1 1 7 17—42 3 Zeelandia III 11 0 1 10 13- -72 1 Overgangsklasse. Slechts een wedstrijd werd in deze klasse gespeeld. Nieuwland verloor van Walcheren II, waardoor laatstgenoemde een plaatsje op de ranglijst steeg. 3e klasse A. R.C.S. IV behaalde een flinke zege op De Noormannen II in Westkapelle. De stand in deze klasse is nu: E.M.M. III 9 5 3 1 27—11 13 R.C.S. IV 8 6 0 2 48—17 12 De Noormannen II 8 4 2 2 29—18 10 R.C.S. V 8 3 1 4 28—29 7 Middelburg V 8 3 0 5 16—30 6 Zeelandia IV 6 2 1 3 17—25 5 Walcheren IV 9 1 1 7 19—54 3 HOCKEY. M.M.H.C.Tempo 50. De laatste competitiewedstrijd is een "zeer succesvolle geweest voor de Middel burgers. Het vertoonde spel was van goed gehalte en uiterst snel. De voorhoede van Middelburg, waarin een 3 tal invallers op gesteld was, leverde een verrassend goed samenspel. Van het begin af waren de M. M.H.Cers in de meerderheid, Wel waren de uitvallen van Tempo gevaarlijk, maar 't stevige backstel en de man in 't doel wisten gevaar te voorkomen. De rechtsbuiten van M.M.H.C. gaf met een hard, zuiver ge plaatst schot, zijn club de leiding. Zijn col lega op de linkerhelft volgde al spoedig dit voorbeeld, met een fraaie pushbal; maar jammer genoeg kon dit doelpunt niet toegekend worden omdat de bal nog niet geheel en al in de cirkel was geweest. Tem po veranderde daarna haar opstelling het geen vooral voor de voorhoede een verbe tering bleek. M.M.H.C. had succes bij 't ne men van een straf corner; de goedgestopte bal werd hard door den rechtsback in 't doel geslagen. Tempo kwam nu eenige oogenblikken heftig opzetten, maar de halflinie van Middelburg, met de spil als uitblinker uitstekend stelde zich deze spe ler geregeld op wist van geen wijken. En de beide rustig spelende backs tenslotte hielden ook van opruimen. Na de thee bleek dat de jonge, Middelburgsche voorhoede een succes zou worden. Vlug werd de bal van links naar rechts geslagen of gepusht zonder dat de tegenpartij er vat op kon krjjgen. Uit één van de vele voorzetten van rechts pushte de in volle vaart zijnde links buiten keihard langs den totaal' verrasten keeper. Een pracht doelpunt! De geheele verdediging van Tempo ging thans mee ten aanval. Het mocht echter niet baten. De jeugdige linksbinnen van M.M.H.C. bleek in de voorhoede een groote aanwinst. Uit één van zijn goed aangegeven ballen wist de midvoor een keurig doelpunt te maken. Ook deze jongeling wordt iederé wedstrijd beter. Zijn spelverdeeling was hedenmiddag zelfs heel goed. De heeren van Tempo werden zichtbaar moe op het zware veld. Hiervan profiteerde de lichte voorhoede van M.M.H.C. dank baar. Jammer dat dikwijls door te groote haast in deze periode van overwicht vele opgelegde kansen gemist werden. Opnieuw was het de linksbuiten van M.M.H.C. die een doelpunt maakte, ook ditmaal weer met een fraaie pushbal! De leiding bij dezen snellen wedstrijd moet geroemd worden, met volle tevredenheid kan de M.M.H.C. terugzien op 't afgeloopen seizoen. Er is met enthousiasme gespeeld zoo wel bp uit- als thuiswedstrijden. Een woord van dank van den captain aan alle spelers is hier dan ook zeer zeker op zijn plaats. SLUIS. Het bestuur van de Chr. Meisjes- vereeniging Immanuel, dat jaren achtereen had bestaan uit twee bestuursleden nl mevrouw Anthonisse als leidster en mej. J. Versluijs als secretaresse-penningmees- teresse, werd, daar deze dames niet meer als zoodanig herkozen wenschte te wor den, als volgt samengesteld: Leidster: mej. W. Anthonisse, vice-voorz. mej. Joh de Kramer; secretaresse mej. J van Over- beeke; penningmeesteresse mej. C. van Laecke. SLUIS. Het bestuur van de Chr. Zangver- eeniging Hosanna, dat in zijn geheel af trad, doch zich weer herkiesbaar stelde, werd geheel herkozen. Het bestuur bestaat uit: voorzitter Joh. du Fossé; secretaris S. van Hal; penningmeesteresse mej. C. van Laecke; bibliothecaresse mej. M. Willemsen; gewone bestuursleden S. Meeuwsen, J. Almekinders en Iz. Visser. De griep heerscht in onze gemeente, hoewel gelukkig niet in hevige mate. Op het Fransche pensionaat Sint Joseph lig gen enkele broeders en een 60-tal leerlin gen ziek; ook tal van gezinnen zijn door deze ziekte aangetast, terwijl zelfs de plaatselijke geneesheer zich niet staande heeft kunnen houden en hulp heeft moe ten inroepen van een assistent. DAMMEN. MIDDELBURG H KAMPIOEN AFD. 2A. Kapelle H met 137 verslagen. Gisteren is voor de competitie van den Z.D.B. een wedstrijd gespeeld tusschen Middelburg II en Kapelle II, met den vol genden uitslag: J. L. P. FreekenhorstA. Veerhoek 2 0; J. StroobandF. v. Wel 11; J. Bliek J. Walraven 11; W, A. SemeijnJ. Steutel 20; J. v. WyckP. v. d. Vliet 20; H. LouwerseJ. op 't Hof 11; H. OvertveldC. de Kierk 02; A. Walraven C. Kramer 20; W. SinkeM. Ganse man 02; G. LameijnJ. Ossewaarde 2 —0. Totaal: Middelburg II 13 punten en Ka pelle II 7 punten. Door deze overwinning is Middelburg II kampioen van de afd. 2A. De Middelburgsche dammers doen het dus wel bijzonder goed, want naar men weet heeft verleden week Middelburg I ook het kampioenschap van haar afdeeling be haald. ZWEMMEN. Smitshuyzen verbetert het Nederlandseh record 200 m. schoolslag. Tijdens de internationale zwemwedstrij den, welke gisteravond te Gent werden ge houden is onze landgenoot Smitshuyzen er in geslaagd het Nederlandseh record over 200 m schoolslag met 0,3 sec. te verbeteren. Hij legde den afstand af in 2 min. 44,1 sec. Oud record 2 m 44,4 s. Smitshuyzen bleek in uitstekenden vorm te zijn. Hij plaatste zich wel tweede achter Olieschlaeger (Duitschland), maar verbeterde toch het Ned. record. DE MISHANDELING VAN MR. BLAUPOT TEN CATE. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van den landbouwer M. B. te Kootwijk, die, na eerst door de recht bank te Zutphen veroordeeld te zijn tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden, in hooger beroep door het ge rechtshof te Arnhem is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar onvoorwaarde lijk wegens mishandeling van mr. Blaupot ten Cate. Een S.D. burgemeester voor Mid delburg? De a.r. pers is zoo verbolgen over het denkbeeld, dat er iri'. Middelburg zoo aan stonds wellicht een liberale burgemeester zou komen, dat zij dan nog lievereen sociaal-democraat in dien zetel der eere zou willen zien. De liefde der HH. anti revolutionairen in Middelburg voor hun soc.democratische medeburgers (kennende, doet dat wel vreemd aan Ziehier wat bv. gisteravond in „De Zeeuw" stond: Wij hebben de vorige week de aandacht gevestigd op een artikel in de „N. R. Ct." waarin de wenschelijkheid en de redelijk heid van een liberalen burgemeester voor Middelburg werd betoogd. In verband daarmede schrijft het „Fr. Dagblad': „De liberalen willen in Middelburg graag weer een liberalen burgemeester hebben De meerderheid in: den Raad is immers linksch? Dat is een merkwaardig argument. 'Maar het is op zich zelf juist. Hoe stelt men vast, dat de meerderheid in een gemeente linksch is? Door samen te tellen liberalen, socia listen en vrijzinnig-democraten. Komt men er dan nog niet, dan ook de commu nisten en fascisten er bp. Wjj hebben indertijd in Sneek hetzelfde gezien. Daar kwamen de socialisten met hun redeneering: Sneek is in meerderheid linksch. Zij konden dat alleen beredenee ren, door èn den communist èn den libe raal tot hun geestverwant te rekenen. Nu stellen de liberalen weer op dezelf de wjjze vast, dat zij geestverwanten zijn van de socialisten. Zij hebben dat noodig, om een linkerzijde, die in de meerderheid is, te kunnen aanwijzen. Wjj gelooven, dat liberalen en socialis ten gelijk hebben. Zij zijn wel degelijk fa milie van elkaar. En het is heel goed, dat ze het af en toe zelf ook eens nadrukkelijk constateeren, b.v. als er een burgemeester moet worden benoemd. Wij aarzelen niet, er aan toe te voegen, dat de liberalen van die familie-relatie in de laatste jaren abnormaal hebben ge profiteerd. In tal van gemeenten is een liberale burgemeester benoemd, niet omdat de liberalen er sterk waren, maar wel, om dat de linkerzijde er sterk was." „Dit laatste is volkomen juist zoo ver volgt „De Zeeuw". Degenen die ijveren voor een liberalen burgemeester omdat de linkerzijde in den gemeenteraad het sterkst is, zullen dan ook verder moeten gaan. De niet-rechtsche meerderheid 'is een éénheid, en daarom een burgemeester van links. Maar dan ook de consequentie: van die meerderhe'id is de S D A.P. verreweg de sterkste partij en dus een rooden burge meester". Tot zoover „De Zeeuw". Wij teekenen hierbij slechts aan dat de befaamde politieke „formule" voor burge meestersbenoemingen door het rechtsche ministerie Ruys de Beerenbrouck uitge vonden is. En is, bjj het zeer principieele verschil tusschen sociaal-democraten en liberalen, deze familie-verklaring zooveel erger dan die tusschen A.R. en R.K.?Dat vrage „De Zeeuw" maar eens aan ds. Kersten... of ds. Lingbeek... of prof. Visscher... Hulst, 6 Maart. Aanvoer gewoon, han del kalm. Gerst 7.90—8, rogge 7.75, ha ver 6.25—6.50, erwten 9.75—10.20, lijn zaad 89.50, maanzaad 28. Rotterdam, 6 Mrt. Ftfne Zaden: blauw maanzaad 29—30, karwtfzaad 25- 26, koolzaad 1213.50, geel mosterdzaad 1517, lijnzaad zaai witbloem 1112. CENTRALE HENGSTENKEURING TE DEN BOSCH. Vele Zeeuwsche fokproducten op de domineerende plaatsen. Zooals de Goesche Centrale Hengsten keuring de hoogtijdag is der Zeeuwsche paardenmenschen zoo is nu 's-Hertogen- bosch de plaats voor de Noord-Brabant- sche paardenmenschen op de Centrale Hengstenkeuring acte de presence geven. Zij deden dit op 3 Maart, onder begunsti ging van stralend voorjaarsweer en enor me belangstelling. Hoewel de klasse tweejarige hengsten als geheel niet indrukwekkend was, waren er toch enkele onder, welke een verdere belangstelling overwaard zijn. Eerste werd een Zeeuwsch product nl. een Clairon de la Lyszoon, geblokt best type paard, wel ke indien hij een bepaalde tekortkoming kan overgroeien een beste wordt. We za gen ook nog een Hans van Kruiningen, een Bienvenne de Try en een drietal zonen van Certain K 1569, welke perspectief heb ben. De driejarigen vormden als geheel een matig goede klasse. Eerst was een Gro- ningsch product opgefokt in Z. VI., tweede een Limburgsch product en 3de een Zuid- Bevelandsch product. De laatste was de breedste, kortste en soliedste in het beenwerk en had de bes te gangen. In de klasse vier-jarigen waren goede paarden, massale, grove en typische. Eer ste werd de best gebeende grove Clairon- zoon K 1792 moet nog wat ver diepen, een Zeeuwsch product van H. V. Ossendrecht. Tweede was weer een Zeeuwsch product, de massale pracht- hengst Achiel van Melo K 1773. Was deze voor en in de gangen maar even beter, dan was hij af. In de klasse 512 jarigen, groote maat, kwam aan het hoofd wederom een Zeeuwsch product nl. Vosko K 1678, een geweldenaar in macht en breedte. Deze hengst ging sinds zijn 2e jaar, toen hij werd afgekeurd wel in crescendo. Bij de 512 jarigen kleine maat kwam voor velen de verrassing van den dag, en wees een Zeeuwsch product aan den kop Neptunes K 1735 door Certain van Lamswaarde een in den Wilhelmihapolder geboren en door den heer M. Vermue te Lewedorp opgefokte hengst, thans eigen dom van den heer J. C. A. Geluk te Dïn- teloord, plaatste zich onbetwist aan den kop. Deze hengst welke goedkeuring en op name in K men voorjaar 1937 scherp criti- seerde heeft wel volkomen aan onze toen reeds opgewekte en verdedigde verwach tingen voldaan en is geworden een enorm sterk gebouwde grove en zwaar gespierde hengst van uitstekend type met ruime vlotte gangen welke somtijds wat slungel achtig kan stappen. Hij is voo/zeker een der beste zonen van Certain van Lams waarde en behoort tevens tot dè groep der zeer goede hengsten. De oud-kampioenen Orange K 1457, Hans van Kruiningen K 1596 en Leeuw van de Schaapshoeve en de 2 Nationale kampioenen Vainguer van Herseur K 1688 en Karei van Hengstdijk K 1517 werden in goede conditie vertoond. Tot kampioen van Noord-Brabant 1939 werd na geringen strijd met den 4-jarjgen Clairons-zoon K 1792 aangewezen Neptu nes K 1735 en deze is in de rjj der kam pioenen goed op zijn plaats. Het zal den heer Hanken wel een ge noegdoening zijn een der laatste fökproduc- ten uit zijn langjarige fokkenpractijk, dit kampioenschap en terecht te hebben zien veroveren. De Zeeuwsche fokproducten behaalden dus op deze Centrale hengstenkeuring: het kampioenschap, 4 eerste prijzen, 1 twee de prjjs, 3 derde prijzen, 2 vierde prijzen en 2 vijfde prijzen. In totaal werden op de bekroningslijst geplaatst 43 hengsten nl. 7 2-jarigën w.o. 1 Zeeuw; 5 driejarigen w.o. 'l Zeeuwsch product; 9 vierjarigen w.o. 3 Zeeuwen; 9 512 jarigen w.o. 6 Zeeuwen; 13 512 jarigen kl. maat w.o. 10 Zeeuwen. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdag, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Kinderwantje, R.K. kerkboekje, eere- dienstkruis, borstel, rijwielbelastingmerk, portemonnaie met inhoud, en shawl. Bij vinders: rijwielbelastingmerk, Adri Goverse, Nieuwstr. 39; kindertaschje met inhoud, A. Sanderse, Heerengracht 90; ha mer v. zeis te kloppen, P. Gideonse, Se- geersweg 18; rijwielbelastingmerk, David. Willeboordse, Noordweg 52; paar motor handschoenen, J. L. v. d. Horst, Nieuwstr. 47; dameshandschoen, C. Pattenier, Sint Pieterstraat 9; wandelstok, A. J. Schellings, Zach. Jansenstr. 28; bouvier, F. Kazander, Karelsgang 40; wandelstok, J. Drost, K. Noordstraat 57; paar kousen, S. Droog, Beenhouwerssingel 11; kinder beursje, L. Nieuwenhuijze, Segeerssingel 84; twee tor telduiven, C. F. Wiessner, Blindenhoek 10; leerboekje lagere school, J. Maartense, Julianastr. 30; muts, Ch. A. Wondergem, Noordbolwerk 3; zakkam, A. Goverse, Nieuwstr. 39; linnen zakje, J. Pattenier, Sint Pieterstraat 9; bril in étui, J. de Korte, Duinweg A 52, Oostkapelle; muts, P. Lou werse, Heerengracht 18; zwarte hond, C. Moens, Zach. Jansenstr. 1; pet, B. Gouds waard, K. Noordstr. 6; kinderwant, R. Fi- lius, Turf kaai 25; muts, Eddie Lamber- mont, Dam 4; meisjeshandschoen, C. Krij ger, Zuidsingel 66; paar dameshandschoenen J. Kotkamp, Augustjnenstr. 5; zak land- bouwkalk, Gemeentewerken, Stadsschuur; bol sajet, Klerk, Seisweg 100; dameshand schoen, Annie Beus, ïuidstraat A 21, West kapelle; heerenhandschoen, B. Sierag, L. Giststraat 18; kinderportemonnaie, N. de Rijke, Arnebrug D 11, Arnemuiden; rij wielbelastingmerk, P. Bruinooge, Span jaardstraat 41; leesboek, A. v. Eenennaam. Korte Noordstr. 61; padvindersportemon- naie, B. Kooman, Spuistr. 1; rijwielbelas tingmerk, Catsman, Kanaalweg 16; boerin- nenmuts (gummi) Hubrechtse, rijwielhal, Stadhuis; wollen das, C. Jacobse, Span- jaardstr. 15; motortasch, L. de Jonge, Na- dorstweg 21; portemonnaie met inhoud, J. Goedbloed, Veersche Singel 38; huissleutel, .Taantje Zwartepoorte, Gravenstr. 15; da mespolshorloge, A. S. Cornelisse, K. Delft 27. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. WOENSDAG 8 MAART. HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00 —11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Orgelspel. (Om 8.16 Ber.). 8.30 Gram. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitz. voor Arbeiders in Continubedr. 11.00 Causerie. 11.30 Gram. 11,40 Voor de werkloozen. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 12.30 VARA-Ork, 1.151,45 Esmeralda en soliste. 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 Ramblers. 6.28 Ber. 6.30 Lezing. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal conc. 7.30 Bijbelver tellingen. 8.00 Ber. ANP. 8.20 Amsterdam- sche Metaalbewerkers-Harmonie, „De Stem des Volks", „De Jonge Stem", en solist. 9.20 Toespraak. 9.27 VARA-Ork. en soliste. 10.00 Ber. ANP. 10.10 Community-singing (opn.). 10.30 Viool en piano. 11.00 Orgelspel. 11.30 „Fantasia". 11.5512.00 Gram. HILVERSUM H. 415,5 M. NCRV.-Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Orgelspel. 1.30 Stichtsch Salonork. en gram. 4.00 Gram. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.00 Uitz. voor land- en tuinbouw; 6.20 Gram., ber. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Muz. cau serie. 7.45 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Uitz. vanwege Ned. Jongerenverbond, 9.45 Eem- landers. 10.00 Ber. ANP, actueel halfuur. 10.30 Verv. conc. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Verv. conc. 11.25 Gram. 11.50—12.00 Schrift lezing. DrOITWICH 1500 M. 11,25—11.50 Viool. 12.10 orgelspel. 12.35 Dansmuz. 12.50 Piano duetten. 1,20 Dansmuz. (gr. pi.) 2,002,20 Declamatie. 3,10 Gram. 3,20 Northern-Ire land ork. en James Moody s dansork. 4,00 Zang bij de piano. 4,205,10 Vesper. 5,20 Gram. 5,40 Geraldo's ork. en solisten. 6,20 Ber. 6,40 Causerie. 6,55 Piano. 7,20 Ray Ventura et ses Collégiens. 8,05 Actueele uitz. 8,35 Vrouwenkoor en Symphonieork. (9,259,45 Ber.) 10,40 Leslie Bridgewater kwintet. 11,20 Fransche causerie. 11,35 Joe Loss' Band. 11,5012,20 Swing-muziek (gr. pi.) met toel. RADIO PARIS 1648 M. 9,00 en 10,00 Gram. 11,20 Locatelli-ork. 12,30 Zang. 1,05 Cassard-ork. 2,35 Zang. 2,50 en 3.30 Gram. 3,35 Piano. 3,50 Zang. 4,05 Gram. 5,05 Vi ool. 5,25 Giardino-ork. 7.20 Zang met toel. 7,50 Piano. 8,35 Viool. 8,50 Zang. 9,20 Va riété. 10,50 en 11.20 gram. KEULEN 456 M. 5,50 Rhein-Mainische Landesork. 7,50 Gram. 11,20 Studenten- ork. 12,35 Kleinork. en solisten. 1,30 Pop. conc. 2,40 Gram. 3,20 Kleinork. 5,50 Vo caal en instrumentaal conc. 6,35 Winter- hulprogr. 7,30 Vroolijk progr. 8,30 Kastert- kwintet en solisten. 9,35 Gram. 9,5011,20 Amusementsork., solisten en accordeonduo. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Ork. 1,50-2,20 Gram. 5.20 Hollancourt-kwartet. 6,50 en 7,20 Gram.' 8,20 en 9.20 Symphonie ork. m.m.v. solisten. 10,30 Folkloristisch progr. 10,50—11,20 Gram. 484 m: 12,20 Dansork. 12,50 Gram. 1,30 Verv. dansmuz. 1,502,20 en 5,20 Gram. 5,35 Van Hecke-kwartet en solist. 6,35 Or- gelconc. 7,05 Zang. 7,35 en 8,20 Gram. 8,35 Zie Droitwich (9,25—9,45 Gram.) 10,50.11,20 Dansork. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 „Quartetto di Roma'8,20 Hoorber. 9,20 Ber. 9,50 Hoorn en piano. 10,05 Ber. 10,20 11,20 Zie Keulen om 9,50. Op Dinsdag, den riaen Maart 1939, des namiddags te 7% uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: 1. Notulen vergadering van 14 Dec. 1938. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming tijdelijk wethouder voor den duur der burgemeestersvacature. 4. Afscheid burgemeester M. Fernhoüt. Middelburg, den 6 Maart 1939. De burgemeester, M. Fernhout. MIDDELBURG. Dl 7 Mrt. Liederenavond Eliz. Bol-Smit en Annie GorterFlentrop „de Witte Zwaan" 20.15 h. Dl 7 Mrt. Openb. Voordr. Theosofische Ver eeniging, spr. mej. J. van Wijngaar den uit Utrecht; Achterz. huis no. 21 op de Balans 20.15 h. Dl 7, WO 8, DO 9 Mrt. Bazaar Chr. Mu- ziekver. „Oefening na den Arbeid"; Bogardzaal. Opening Di 19.00 h. Wo 14.00—18.00 h.; en 20.30—23.00; Do 15.00—17.00 h. 19.00—23.00 h. GOES. DI 7 Mrt. Verg. met filmvert. tot opricht, afd. Zeeland Ned. Heide Mpij., spr. dr. G. Houtzagers; De Prins van Oranje 14.30 h. WO 8 Mrt DO 9 Mrt. Alg. Verg. N.V. Zeeuwsche Fruitteelt Mpij.; Hotel Centraal 14 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 3—DO 9 Mrt.: „Drie Kameraden" en „Een Nacht in Mei" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 3—DO 9 Mrt.: „Alarm op de renbaan" en „De rechtszaak dr. Deruga", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 3-DI 7 Mrt.: „Kapitein Mollenard" en „Zoo goed als getrouwd", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. WO 8 Mrt. Uitv. Zangvereen. „Zanglust" te Kapelle; N. Herv. Kerk 19.00 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6