ASPIRIN I X T ZEELAND. Werk! Zorg Aspirin in huis te hebben! VEIL STATEN. TSJECHOSLOVAKIJE. POLEN. NOG STEEDS BETOOGINGEN TE WARSCHAU. MIDDELBURG. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. WALCHEREN. VLISSINGEN. „Koopt tandpasta uit eigen land. Dat geeft meer werk in Nederland „IVORQL" De Nederlandsche tandpasta ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREM O.D. NET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI (Ingez. Med.) jarigen jongen, doch toen z$ merkten, dat zy door de politie achtervolgd werden, staken zij dezen dood. Ambtenaar ontvoerd, doch later ontsnapt. Een Britsch ambtenaar van het depar tement voor het boschwezen der regeering van Transjordanië, is Maandag door een gewapende bende in een dorp bü den Jor- daan ontvoerd. Gisteren is de ontvoerde ontsnapt, toen de bende door militairen en vliegers werd aangevallen tusschen Acre en Safad. Na den strijd werden de lijken van 16 Arabieren gevonden. Een droevige balans. Macdonald heeft in het Engelsche Lager huis in antwoord op een vraag medege deeld, dat tusschen 20 December en 20 Februari in Palestina waren voorgekomen 348 gevallen, waarin uit hinderlaag was geschoten, 140 gevallen van sabotage, 19 ontvoeringen, 23 rooverijen. Voorts waren negen landmijnen en 32 bommen tot ont ploffing gebracht. In het geheel werden in deze periode achttien manschappen der militaire politie gedood en 39 gewond, daarenboven 83 burgers gedood en 124 ge wond. Bij deze cijfers zijn niet inbegrepen de dooden en gewonden, die zijn voorgekomen bij de benden. Hiervan zijn geen cijfers bekend. TRAM ONTSPOORT EN BOTST TEGEN EEN BOOM. Vijf dooden. Te Boston is een tram ontspoord en te gen een langs den weg staanden boom ge- botst. Vier voetgangers en een trampassa gier werden gedood. Dertig personen wer den gewond. noeg gelijkluidend aan de thans geldende wachtgeldregeling voor het personeel ip provincialen dienst. Omtrent den inhoud der wachtgeldrege ling kan worden medegedeeld, dat ieder lid van het vaste personeel aanspraak zal kun nen maken óp wachtgeld, indien hij althans eervol wordt ontslagen wegens opheffing van zijn functie of wegens wijziging bij den tak van dienst, waar hij werkzaam is. Het wachtgeld wordt voor iedereen gelijkge steld en zal gedurende de eerste 3 maanden het volle bedrag van de laatst ontvangen bezoldiging bedragen; vervolgens gedu rende 3 maanden 85 daarna gedurende 5 jaren 70 waarna nog 5 jaren 60 en tenslotte eindigend met 50 der laatste bezoldiging. Het aantal jaren waarover wachtgeld kan worden uitgekeerd is even redig aan het aantal dienstjaren, dat voor pensioen in aanmerking mag worden ge bracht. Bi) herplaatsing vervalt het wacht geld. Indien echter het dam genoten salaris lager is dan de laatste bezoldiging wordt het wachtgeld verminderd tot het verschil tusschen de beide salarissen. Tenslotte voorziet een scheidsgerecht omtrent de vraag of een eventueel beschikbare betrek king al dan niet aan een wachtgelder kon worden opgedragen. Deze wachtgeldregeling heeft de alge- meene instemming der vakorganisaties. reikte succes mogen wij ons echter niet te vredenstellen, want wij mogen niet verge ten, dat de wereldpolitiek nog vol spanning Zit,, en dat de groote staten door een be wapeningskoorts zijn aangegrepen. Tenslot te deed Goering een dringend beroep, dat zooveel mogelijk jongelieden mogen dienst nemen bij de luchtmacht. DE „ARISCHE» ARTSEN EISCHEN BEPERKING VAN HET AANTAL JOODSCHE ARTSEN. Havas meldt uit Praag: In een bijeen-1 Dg SpOOFWeg TemeUZen-SelZaete komst georganiseerd, door de jeugdige art-1 15 nrji worli sen van de Tsjecho-Slovaaksche ziekenhui- zen verlaneden sommiee sorekers de in-1 personenvervoer stopgezet stelling van een numerus clausus, waar- vernemen, zal met ingang van door de toelating van niet-arische studen- *5 APrU *et personenvervoer op de lijn ten tot de medische faculteit zou worden Terneuzen-SelzaetevandeBelgischeBuurt- beperkt. In afwachting van dezen maatre- spoorwegen-maatschappp Mechelen-Terneu gel werd besloten, dat gedurende een jaar I zen wor stopgezet, geen enkele Joodsche student zich bij de faculteit der geneeskunde zal kunnen la ten inschrijven. DE PERS ZAL „TOT EENHEID" GEBRACHT WORDEN. Het D.N.B. meldt uit Praag: De pers-1 chef van de nationale eenheidspartij, Ha- lik, heeft tegenover vertegenwoordigers van de pers verklaard, dat de Tsjechische I pers tot eenheid gebracht en hervormd zal Worden. De eenheidspartij zal een eigen nieuwsbureau oprichten. Eenige avondbla den zullen niet meer verschijnen, omdat zij het grootestadspubliek alleen van sen- saties hebben voorzien. De eenheidspartij heeft voorts het voornemen een eigen par-1 tij-orgaan te stichten. Havas meldt uit Warschau: Ongeveer duizend studenten hebben gistermiddag ge tracht een demonstratie te houden. De samenscholingen werden echter door de po litie uiteengejaagd. De studenten trokken daarna door de straten en uitten vijandige kreten aan het adres van Beek. Een groep, die de Duitsche ambassade wilde naderen, werd door een charge van de bereden poli- Het vervoer zal dan zijn aangewezen op den autöbusdienst, die sinds eenige jaren tus schen Terneuzen en Selzaete wordt onder houden. WERKVERSCHAFFING. Het aantal tewerkgestelden met 50 verhoogd. Practisch wer ken alle valide Zeeuwsche werk- loozen. Voor meer dan J..000.000 aan loonbedragen in voorbereiding. Het doet altijd deugd wanneer de eigen provincie op eenigerlei gebied voor gaat, vooraan staat, ten voorbeeld gesteld kan worden Zoo bijvoorbeeld met de werkverschaf fing. De minister heeft in een zijner circulai res gezegd: het aantal tewerkgestelde werk- loozen dient met de helft te worden uitge breid. Dit is een wenk of wensch, die in heel Nederland nog niet, in Zeeland echter al wèl in vervulling is gegaan. Want voor heel Nederland is het cijfer slechts geste gen van 50.000 tot ongeveer 65.000, maar voor Zeeland is het van 1150 tot 1700 ge klommen, waarmeê voor onze provincie de beoogde 50 ten volle bereikt is. Op Walcheren en Zuid-Beveland zijn thans vrijwel alle werkloozen, die tot wer- tie verspreid. Verscheidene studenten en ken lichamelijk in staat zijn, bij de werk- voorbijgangers werden gewond, Duitsche bladen in beslag genomen Gedurende de laatste dagen zijn verschei dene kranten der Duitsche minderheid in Polen, o.a. de „Kattowitzer Zeitung" en het „Posener Tageblatt" in beslag genomen we gens het publieeeren van een verslag over de anti-Duitsche betoogingen. Verder is 'n propaganda-brochure, bevattende een op somming van de klachten aan het adres van de Poolsche autoriteiten, door den burge meester van Bydoszcz in beslag genomen met het motief, dat de bruchure onjuiste berichten verspreidde, die de openbare or de zouden kunnen verstoren Een Duitsch protest-telegram. Senator Hasbach, de leider der „Deutsche Vereinigung" in Polen, heeft minister-pre verschaffing onder gebracht. Dit is mogelijk geworden dank zij de toeneming van het aantal werkobjecten, met name van de cul tuur-technische werken van particulieren, De grondbezitters in Zeeland gaan er meer en meer toe over hun gronden te la ten egaliseeren, kreeken en weelen te doen dempen, aldus meer waarde aan hun be zittingen verleenende Zoo werken aan de verbetering van parti culiere gronden van den heer Lenshoek uit Kloetinge in 's-Heer Arendskerke regelma tig 100 mannen; op een terrein van den heer Mijs in Ovezande 80 tot 90; op gron den van mevrouw Van WoelderenSpren- ger, bij het woonwagenkamp in Middelburg 100, en bij Duivendijke is een object, groot 1000 ha, van de heeren v. d. Linden en Vis sident Skladkowski het volgende telegram I bewerking, dat aan loonen een uitgaaf doen toekomen: „Ik protesteer krachtig te-I vaa rond 17.000 vergt, gen de ongehoorde excessen, waaraan zich I *n Zeeuwsch-Vlaanderen hebben de Poolsche studenten te Poznan hebben schul-1 grondbezitters na lang treuzelen eindelijk dig gemaakt. Duitsche eigendommen zijn I ook besloten land in werkverschaffing te vernield en Duitsche mannen mishandeld. I *aten verbeteren. Onder Zaamslag zjjn se dert kort zelfs twee zeer groote particu liere werken onder handen. Van de gemeentelijke objecten in werk verschaffing is het doortrekken van den boulevard in Vlissingen het grootste en ook het belangwekkendste. Daarbij zijn 200 werkloozen betrokken, en er wordt in dag en nachtploegen gewerkt. In Middelburg vormen het gereed maken EEN AFSCHEID. Gisteren heeft de heer A. M. J. Daane voor het laatst dienst gedaan als controleur der bevolking, daar hem ingaande heden eervol ontslag uit den gemeentedienst was verleend. Het afscheid heeft gisteren plaats gehad in de leeskamer op het stadhuis, waar zich alle ambtenaren van de secretarie hadden vereenigd, en waar de gemeentesecretaris, mr. M. W. G. van der Veur, den scheidende heeft toegesproken en hem dank heeft ge bracht voor de wijze waarop hij zich met 't personeel heeft weten te verstaan. Namens allén bood spr. een oorkonde aan. De heer Daane heeft 3 jaar bij de dis tributie en 19 jaar op het stadhuis gearbeid. EEN JUBILEUM. Hedenmorgen heeft het werk bij de ge meentebedrijven een korten tijd stil gestaan, voor zoover dit mogelijk was. Het personeel was gegaan naar het bovenvertrek van het kantoor op den Dam om getuige te zijn van een huldiging van den heer N. Riksen, op zichter bij de gasfabriek, die heden 25 jaar in dienst is. Toen de heer Riksen, wiens echtgenoote tot haar spijt verhinderd was tegen woordig te zijn, met zijn vader, door den directeur, ir. B. C. Roeters van Lennep, was binnengeleid en zij op de voor hen be stemde zetels hadden plaats genomen, nam de heer M. H. Boasson het woord. Spr. wees er op, dat de heer Riksen hier kwam in een tijd die veel gelijkenis met den hul digen heeft. Toen ook dreigende oorlog en al geloofde men er niet aan, die oorlog kwam en daardoor zijn de eerste jaren van het werk niet over rozen gegaan. Maar de jubilaris heeft krachtig medegeholpen dien tijd door te komen en juist dit zal hem vaster aan het bedrijf hebben gebon den en zijn liefde er voor hebben doen toe nemen. Het ambtenarenreglement schrijft voor, waarop de ambtenaar bij een jubi leum recht heeft en daarom is het voor den jubilaris geen verrassing, dat hem een enveloppe met inhoud door spr. zal worden aangeboden en ook niet wat er in zit, maar spr. kan verzekeren, dat hij de enveloppe aanbiedt met bijzonderen dank voor alles wat de heer Riksen voor het bedrijf deed en voor de wijze waarop hij dat deed. De directeur, ir. Roeters van Lennep, sprak vervolgens den heer Riksen toe en herinnerde er hem o.m. aan, dat hij in 1914 kwam in een oude fabriek onder den heer Van Heiningen, en dit tot 1919, toen ir. Boelen directeur werd en de samen voeging der bedrijven haar moeilijkheden medebracht, evenals de verbouwing, ja bijna de geheele vernieuwing, der fabriek. Spr. werkt nu een jaar of zeven samen met den heer Riksen en heeft hem leeren waar- deeren en weet hem zijn volle vertrouwen te kunnen schenken. Namens de gezamenlijke werklieden bood spr. een groot bloemstuk en namens de ambtenaren een schemerlamp aan, om te besluiten met den wensch, dat de heer Riksen nog lange jaren voor het bedrijf zal mogen blijven werken. De heer Riksen heeft allen dank gebracht voor de woorden en de geschenken. Op zijn verzoek bleef men nog eenigen tijd bijeen voor het gebruik van een kopje koffie. Amsterdam 1936-3 Mi 100%—100% Zeeuws. Hyp. B-3% 100—100 Cities Service Cy. P. 1958 5 55%—56 A Amsterd. Bank 131%133 A Ned. Gist- en Spiritusfbr. 454457 A De Schelde N.B. 45—45% C Am. Smelt en Ref. 34% A Born. Sum. HM. 167—166% A Houth. Alberts 98%98% C Union Pac. Rr. 77%—78% C Int Nickel Cy. 40%40% Ned. 38 1000-3 100%—101% O. Indië 37 1000-3 98%—98% Engeland 1960-90 4 78—78% A Koloniale Bnk. 152—151% A N.I. Hbk. 600 122%—122% C Ned. H. M. 1000 132—133% A v. Berkels Pat. 45%46 C Calvé-Delft 85—85% A Southern Rlw. 15%16 A Philips Gem. B. afg. 204%—206%-08% C Am. Car. en Foundry 23%23%-% C Anaconda Cop. 23%23%-% C North Am. Cy. 19%—19% A Kon. Petr. Muij. 320%323-21% C Contin. Oil Cy. 20%—20 C Bethlehem St. 55%—55%-% C Kennec Copper 28%29%-28% C Rep. Steel 16%—16%-% C U. States St. C. 48%—48%-% C Phillips Petr. Comp. 3029% C Shell Union O.C. 10%—10%-% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-% A Ned. Seheepv. U. 110%114-11 A H.V. Amsterdam 429%432%-29 A Java Cult. Mij. 181180 A N.I. Suiker U. 208—207 A Deli Batavia 207%210 Unilever - Markt - Amerika - Suiker - (Wettig Philips KonrnkL Schepen Rubber - HVA - Obl.Markt - Tabak - «redeponeer&jC C Dell Mij 1000 226%—229-27% A Senembah 210%—213% C Baltimore en Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 14—14% A Amst. Rubb C. 208-209% -08 A Deli-Bat. Rubb. 150—145% A Hessa Rubber 124—124% A Serbadjadi S R 103 105-06 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.82% 8.81% Berlijn 75.55 75 37% Parijs 4 99,% 4.98% Brussel 31.70 3162% New-York 1.88% 1.88 H. M. de Koningin heeft behaagd den heer Hamel te onderscheiden met de gouden eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding, spr. hem overhandigde. De heer Hamel is reeds in het bezit van de zilveren medaille. Namens de bemanning van de „Coert- zen" mocht dë heer Hamel een rooktafel ontvangen. Het was een moeilijke taak voor dezen ronden zeeman om woorden van dank te spreken. Zichtbaar ontroerd voldeed hij ech ter daaraan. De werkloosheid. Het aantal werkzoekenden in onze ge meente onderging deze week weinig veran dering, het werd gebracht van 433 op 434 personen. In de werkverschaffing werden geplaatst 120 personen, waarvan 24 in de plantsoenen. AAGTEKERKE. Gevonden een zadeldek van een rijwiel. Inlichtingen gem.-veld- wachter Aagtekerke. ARNEMUIDEN. De ter gemeentesecreta rie te Arnemuiden werkzaam zijnde volon tair W. van Beveren uit Vlissingen is als zoodanig benoemd ter gemeentesecretarie te Aagtekerke. SINT-LAURENS. Bij den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst is benoemd tot secretaris de heer W. L. M. Groffen, ambte naar ter provinciale griffie. Sint-Laurens. Loop der bevolking over de maand Febr. Ingekomen: J. M. van Hamersveld, z. b., uit Utrecht naar Noordweg B 53b; Joh. Fransoo, z. b., uit Koudekerke naar Brigdamsche pad B 114; H. A. Verhulst en gezin, reiziger uit Middelburg naar Noord- weg A 115f; D. M. P. Krijnen en gezin, sergeant-maj. inf. uit Middelburg naar Noordweg B 7; J. G. Wollenberg en gezin, z. b., uit Middelburg naar Noordweg B 175; J. Adriaanse en gezin, timmermansknecht uit Middelburg naar Noordweg B 96a. Vertrokken: Jac. Walraven en ge zin, schilder van Noordweg B 96a naar Vlissingen; Corns. Vos, landbouwersknecht van Gapingsche weg A 84 naar Vrouwen polder. Ik verzoek U de schuldigen onmiddellijk te doen straffen en maatregelen te nemen om herhaling van dergelijke gebeurtenissen te verhinderen en de veiligheid der Duitsche bevolking te verzekeren". HET RITUEEL SLACHTEN WORDT AFGESCHAFT. Havas meldt uit Warschau: De admini stratieve commissie van de Sjem heeft een I van het nieuwe militaire oefeningsterrein wetsvoorstel in behandeling genomen in- I en het verbeteren van den Domburgschen zake de afschaffing van het ritueel slach- I watergang een belangrijke werktaak, ten in Polen. De contingenten dieren, die I Verschillende groote werken, tot een to- rltueel geslacht zullen worden, worden I taal loon-bedrag van 1.200.000, zijn nog verminderd tot de algeheele afschaffing in I in voorbereiding. In Haamstede ligt een 1943. I plan van de maatschappij Zeebad „Nieuw Haamstede" tot bebossching van 175 ha PALESTINA grond gereed; in Retranchement zal ver- DE SPANNING NEEMT TOE. I moedelijk binnenkort een begin worden ge- Na de terroristische vanslagen van Maan-1 maakt met het herstel der oude wallen, dag, welke 32 slachtoffers eischten, is de I een werk, waarbij 170.000 verloond zal spanning in geheel Palestina toegenomen I worden. Over het uitdiepen der grachten Ook de protestbeweging der Joden neemt I in Hulst, noodig geworden door verlaging in omvang toe. I van het waterpeil in het waterschap Hui- Te Tel Aviv heeft het bestuur der Jood- I ster en Akseier Ambacht, worden nog <jn- sche vakvereenigingen vergaderd. Tot del derhandelingen gevoerd. Bij de uitbreiding arbeidersleiders in Frankrijk, Engeland en I van 't waterleidingnet in Zeeuwsch-Vlaan- de Vereenigde Staten werd een beroep ge richt, waarbij hun steun werd geëischt tegen het Britsche plan. De toestand te Haifa blijft critiek. De I Arabieren hebben geprobeerd een synago-1 ge in het Oostelijk deel der stad in brand te steken. In een straat te Jeruzalem werd een van I een tijdlont voorziene bom gevonden. De autoriteiten hebben nu bepaald, dat de be volking 24 uur in huis moet blijven. Maandagnacht hebben gewapende Ara bieren een Joodsche boerderij buiten Re- hovoth overvallen. Zij schoten een moeder en haar zoon dood en verwondden een ander. Tenslotte ontvoerden zij een acht- deren, zal ongeveer f 40.000 aan loonen in werkverschaffing worden betaald. Tenslotte dient nog te worden gemeld, dat in den komenden zomer de werkver schaffing de versterking van den zeedijk bij Ellewoudsdijk weer ter hand zal nemen. WACHTGELDREGELING BIJ DE P.Z.E.M. Men schrijft aan de Vliss. Crt.: Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft het dagelijksch bestuur van de P.Z, E.M. aan de vakorganisaties, waarin het personeel van de P.Z.E.M. georganiseerd is, een ontwerp-wachtgeldregeling doen toekomen. Deze wachtgeldregeling is nage- Gisteravond sprak voor de afd. Mid delburg van de N.C.V.B. in „St. Joris' mevr. De Groot Kuylman uit Utrecht over het onderwerp „Vervreemding". Niettegen staande het slechte weer, was de opkomst, buitengewoon goed. Mevr. De Groot boei' de de aanwezigen ten zeerste door haar warme voordracht. Zij sprak over vervreem ding tusschen de ouders en kinderen, en, vervreemding tusschen God en de ziel. Het was een avond waar een ieder wat van meenam. AFSCHEID VAN SCHIPPER HAMEL Hij is door H. M. de Koningin onderscheiden. Zooals bekend heeft de heer C. A. Hamel, schipper aan boord van het stoombeton nings- en verlichtingsvaartuig „Coertzen", wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, per 1 Maart den dienst met pen sioen verlaten. Dat het vertrek van den hr Hamel niet met stille trom zou geschieden, was voor ieder duidelijk die dezen schipper kent. Zoo waren gisteren op het kantoor van het Nederlandsch loodswezen niet al leen de directeur, kolonel Arntzenius, de commissaris van het Loodswezen, de heer G. Bakker aanwezig, doch tevens de officier M.S.D. Ie klasse J. A. Steernberg, de schip pers van andere loodsvaartuigen en de bemanning van de Coertzen aanwezig om van schipper Hamel afscheid te nemen. Kolonel Arntzenius heeft daar den heer Hamel toegesproken en gewezen op den fraaien staat van dienst van den scheiden' de, die van jongsaf zeeman is geweest en ruim 30 jaar, n.l. van 1 Januari 1909 in dienst van het loodswezen is geweest. Spr. deed daarop de mededeeling dat het (Ingez. Meded. BAARLAND. De door B. en W. vast' gestelde kiezerslijst bevat de namen van 452 kiezers voor de Tweede Kamer, de Prov. Staten en den Gemeenteraad. Voor de betrekking van gemeente werkman-grafdelver, op een salaris van 720 hebben zich 16 sollicitanten aange meld. BORSELE. Maandag werd een openbare propaganda vergadering gehouden, uit gaande van de federatie Z.- en N. Beveland van den Nederlandschen bond van arbei ders in het landbouw-, tuinbouw en zuivel bedrijf. Als spreker trad op de heer D. Tig- gelaar te Goes met het onderwerp „Waar om lid van den modernen landarbeiders- bond?" Na afloop werd een afdeeling van dezen bond opgericht, met aanvankelijk acht le den. Volgende week wordt een vergadering gehouden, waarop een bestuursverkiezing zal plaats hebben. BORSELE. Op de kiezerslijst in deze ge meente komen de namen van 786 stemge rechtigden voor. KAPELLE. De eindles van den 2-jarigen tuinbouwwintercursus gegeven door den hr. F. P. de Graaf hoofd der school en den tuin- bouwvakónderwijzer W. Gleis had plaats in tegenwoordigheid van den rijkstuinbouw- consulent ir. B. Bosma. Mede tegenwoordig waren burgemeester Bierens en de secr. van de commissie van toezicht op het land en tuinbouwonderwijs de hr. J. Wisse. Door burgemeester Bierens kon aan de navolgende personen welke dezen cursus trouw gevolgd hadden een diploma worden uitgereikt: Jacob de Keijzer, Cor Wisse, Aug. Slabbekoorn, Jacob de Jager, Jacobus Kloosterman, Jan op 't Hof, Jan Markusse, Hendrik Beeke, Pieter Butler, Bart Ridder- hoff en Markus Verhulst. Ir. Bosma wenschte allen geluk met de bevordering en spoorde aan tot onderzoek en het lezen van de tuinbouwbladen welke steeds van voorlichting dienen. De leerling Aug. Slabbekoorn dankte na mens zijn mede-cursisten de onderwijzers en bood als blijk van waardeering een blij vende herinnering aan. KAPELLE. De Werkliedenvereniging kwam in algemeene ledenvergadering in het lokaal Obadja bijeen. By ontstentenis van den voorzitter werd de hr. Jn. de Ja ger Bz. aangewezen het Voorzitterschap waar te nemen. In een kort openingswoord werd gewezen op de weinige werkloosheid op het oogenblik. Door velen wordt nu werk gevonden by de werkverschaffing, het egaliseeren van weilanden, of spitten in de boomgaarden. De vereeniging telt 120 le den. De penningmeester bracht verslag uit over gehouden beheer, het batig saldo be droeg 76. KAPELLE. Onder voorzitterschap van den hr. Jan de Jager—Zegers kwam het Ziekenfonds in vergadering bgeen. In zyn openingswoord wees de voorzitter op het jubeleum van den penningmeester den heer D. Landman, welke onafgebro ken 25 jaar lang deze functie op nauw gezette wyze heeft vervuld. Het bestuur en de leden waardeerden dezen arbeid ten volle. Spr. bood den hr. Landman als herin nering een vulpen aan, welke dankbaar werd aanvaard. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de vereeniging .118 léden telt, 4 bedankten, 2 zyn overleden en een lid trad toe. De penningm. deed rekenmg en verant woording. Er is een goed slot van 1673. Aan verschillende gezinnen kon weder bystand verleend worden. BEJAARDE MAN DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN OMGEKOMEN. Op het buurtschap Driewegen, gemeente Terneuzen is de 59-jarige P. van Kerk- voort aangereden door een vrachtauto van de firma C. Meüer uit Terneuzen. Hy was op slag dood. Waarschijnlijk ten gevolge van het feit dat Van K. hardhoorend was heeft hy by het oversteken van den weg de na derende auto niet gehoord met het nood lottig gevolg dat hö gegrepen werd. Den chauffeur treft geen schuld. GROEDE. De kiezerslüst in deze gemente voor de as. gemeenteraads- en provincia le Statenverkiezing is vastgesteld met 1350 namen van stemgerechtigden. NEDERLANDSCHE SCHOOLREIZEN NAAR HET BUITENLAND IN 1989. De Nederlandsche stichting voor school reizen organiseert voor de scholen voor voorbereidend hooger en middelbaar onder- wys en de kweekscholen voor onderwijzers (essen) in 1939 de volgende buitenlandsche reizen: 1. een 5-daagsche reis naar Londen in de Paaschvacantie (1015 April); 2. een 4-daagsche reis naar België (Gent, Brugge en Lier) omstreeks Hemelvaartsdag (17—20 Mei); 3. een 4-daagsche reis naar België (Ver- viers en Luik) in de Pinkstervacantie (27— 30 Mei) voor een beperkt aantal deelne- mers 4. een 4-daagsche reis naar België (Luik), in de groote vacantie (18—21 Juli) voor een beperkt aantal deelnemers; 5. een 6-daagsche reis naar Luxemburg in de groote vacantie (2530 Juli). Voor deze tochten, waarvan er, gelijk reeds is vermeld, vier geheel in de vacan tie plaats zullen hebben, is in het byzonder gedacht aan 3de, 4de en 5de klassen van gymnasia, 3de en 4de klassen van hoogere burgerscholen, handelsdagscholen en mid delbare meisjesscholen, en 1ste en 2de klas sen van kweekscholen. Behalve voor de toenadering tot de be- woners van andere landen zqn deze reizen van belang voor het onderwys in aardrijks kunde, geschiedenis, kunstgeschiedenis en letterkunde. Zoo zal voor de deelnemers aan den tocht naar Gent enz. een opvoering worden gegeven van het middelNederland- sche abele spel „Lanseloet van Denemar ken" in het Gravensteen te Gent. Om mogeiyk te maken, dat geheele klas sen aan de reis naar Gent enz. deelnemen, hetgeen met het oog op de onderbreking van de lessen en de voorbereiding van de reis in de bovengenoemde vakken zeer ge- wenscht is, is voorts bepaald, dat voor on vermogende leerlingen van elke school, van welke er ten minste 10 deelnemers zum ge legenheid zal bestaan om voor hair geia of minder mee te gaan.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2