ZEELAND. Azana zal aftreden na erkenning van Franco door Parijs en Londen. BELGIS. HET ZIET ER BEDENKELIJK UIT VOOR HET KABINET-PIERLOT. DUITSCHLAND. ITALIË. MEXICO. MIDDELBURG. DE STATIONSBRUG. GOES. VLISSINGEN. BEURS VAN AMSTERDAM, BEURSTHERMOMETER ZATERDAG, Rubber WALCHEREN. Uiyr Zenuwen worden gekalmeerd en ZUIDBEVELAND. (Tngez. Meded.» De Spaansche burgeroorlog. In Spaansche repuuiiKeinsche kringen te Parijs wordt verklaard, dat op den dag, waarop de Fransche en Britsche regeerin gen zullen overgaan tot erkenning van de regeering van Burgos, president Azana zal aftreden en uit Parijs zal vertrekken. Te Madrid is gistermiddag een minister raad gehouden, waarin de huidige toestand bestudeerd werd. O.a. werd een uiteenzet ting aangehoord van den minister-president over de toepassing van de maatregelen, wel ke genomen zijn om den weerstand vein het republikeinsche leger te vergrooten. In een na afloop van den kabinetsraad gepubliceerd communiqué wordt, aldus Reuter, verklaard, dat de republikeinsche ministers, die kortgeleden de geheele cen trale zone hebben bezocht, tevreden zijn over den algemeenen staat van zaken en het moreel der bevolking. Negrin en acht andere ministers woonden de bijeenkomst bij. De andere drie ministers, Del Vayo, Aspe en Giral, vertoeven in Frankrijk. PLANNEN VOOR EEN NIEUW RECHTSCH OFFENSIEF. De „Daily Telegraph" verneemt van zijn correspondent te Perpignan, dat generaal Franco 100.000 man in het veld zal bren gen voor het nieuwe offensief tegen de centrale zone van de Spaansche republiek. De vier Italiaansche divisies zijn daaronder begrepen. Deze troepenmacht zal beschik ken over 900 vliegtuigen en de Italianen alleen zouden reeds door 150 tanks ge steund worden. Intusschen wachten te Marseille, Sète en Port Vendres verscheidene Fransche en Engelsche schepen, die naar Oran in Alge rije willen oversteken en vandaar het waag stuk willen ondernemen de blokkade der rechtsche oorlogsschepen te breken om voorraden naar de republikeinsche havens te brengen. Haast is daarbij geboden, omdat na een erkenning van Franco de schepen wellicht geen aanspraak meer zullen kunnen meiken op bescherming door oorlogsschepen in vol le zee. Men zegt, dat onlangs te Malaga twee schepen zijn aangekomen met manschappen en materiaal uit Italië, ter vervanging van de in Catalonie geleden verliezen. Lijken van de verdedigers van Teruel gevonden. Volgens een telegram uit Barcelona wordt gemeld, dat men in een ravijn nabi, de Fransche grens de lijken heeft gevonden van den bisschop van Urgel en van kolo nel Rey, die het bevel voerde over hf rechtsche garnizoen van Teruel, alsmeö van veertig anderen. De rechtschen bewe ren, dat deze menschen zijn neergeschoten toen zij door de linkschen, tijdens den re- centen terugtocht, naar het Noorden wer den meegenomen. Rey werd door de link schen gevangen genomen in December 1937, toen hij Teruel overgaf, voor welk feit de rechtschen hem als verrader hebben be schouwd. Als het gisteren in de Belgische Kamer tot een stemming was gekomen over de motie van vertrouwen in de nieuwe regee ring, de regeering-Pierlot zou er nu alweer een regeeringscrisis zijn. De socialisten, ble ken, nl. een deel van Pierlot's regeerings- verklaring (bezuiniging op de salarissen) niet te willen slikken en deelden mede te gen te zullen stemmen. Daar ook de libe ralen van dit kabinet niets moeten hebben, £Ooals men weet, zou Pierlot in de min derheid zijn gebleven. De stemming is echter uitgesteld tot Dinsdag a.s. Er zullen onderhandelingen met de socialisten worden gevoerd. Men hoopt dan tot een compromis te komen. Een kabinet, dat op deze manier met een koehandel moet beginnen, zal echter al tijd zwak staan. DE LANDVERHUIZING DER JODEN. Het centrale bureau voor de landverhui zing der Joden zal op 27 Februari a.s. wor den geopend. Van dien datum af zullen alle Duitsche en statenlooze Joden, die te Ber lijn woonachtig zijn, al hun aanvragen be treffende paspoorten en alle noodige stuk ken voor landverhuizing uitsluitend aan dit bureau moeten zenden. Dit bericht wordt gepubliceerd door het Jüedisches Nachrichten Blatt, een Joodsch nieuwsorgaan, dat in de plaats is gekomen van de vroeger te Berlijn bestaande Jood- sche bladen. Schout-bij-nacht Hirsch moet aftreden, omdat hij Jood is. Havas meldt uit Rome: Schout-bij-nacht Hirsch en twee andere marine-officieren zijn in verband met de raspolitiek op pen sioen gesteld. Zes dooden bij treinbotsing. Nabij Saltiello zijn twee treinen tegen el kaar gebotst, waarbij zes personen om het leven kwamen en twaalf ernstig werden gewond. Het schijnt, dat het ongeluk is te wijten aan ongedisciplineerd optreden van spoorwegarbeiders, die zich niet hebben ge houden aan de dienstregeling. Het is ons bekend, dat veten zich afvra gen hoelang het zal duren eer wij weer rechtuit van het Station de stad kunnen bereiken en het omweggetje lang de schip brug tot het verleden zeil behooren. Oogen- schijnlijk wordt er aan de werkzaamheden ter plaatse niet hard opgeschoten. Dit is> echter schijn, want men moet wachten op het terugbrengen van de brug zelf van de Schelde naar Middelburg. Nu is aan de Kon. Mij De Schelde uit stel verleend tot 15 Maart, dan moet de brug naar hier komen en rest nog het er op leggen van het dek door genoemde maatschappij, terwijl dan tevens het af werken van het metselwerk enz. kan wor den uitgevoerd. Voordat de Meimaand in het land is, zal de brug weer voor het ver keer gereed zijn. Het verkeer over de Schipbrug begon op Maandag 3 October. DE GEMEENTE KOOPT GROND AAN. De gemeente is door aankoop eigenares geworden van 5 ha grond aan den Veer- schen weg, wat in verband met uitbreiding van volkswoningen in die omgeving van beteekenis zal kunnen zijn. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ^stofi- den heden ingeschreven: geheel werkloos: 743 mannen en 13 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 9 mannen; niet werkloos: 4 mannen. Algemeen totaal vorige week 776; bijgekomen 33; afgegaan 40; over 769. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Het plaatselijk comité, dat op initiatief van den burgemeester dezer gemeente ge formeerd werd met de bedoeling, plannen te beramen en uit te voeren tot leniging van stoffelijke fiooden en krachtdadig mede te werken en zoo mogelijk leiding te geven aan het streven naar geestelijke en moreele herbewapening in antwoord op de nog versch in aller geheugen liggende oproep van H. M. de Koningin, hield Donderdag avond een eerste vergadering ten Stadhui- ze. In deze vergadering werden de be stuursfuncties als volgt verdeeld: A. de Roo, voorzitter, A. Vermaire, vice-voorzit- ter, mevr. Van HeelVan Dissel, penning- meesteresse, J. G. Telgenkamp, secretaris, terwijl de heeren mr. R. M. van Dusseldorp en notaris Joh. Pilaar zich desgevraagd be reid verklaarden, als adviseerende leden te fungeeren. „De weerklank", zoo schrijft het comité ons, „die de koninklijke gedachte der gees telijke en moreele herbewapening alom ge vonden heeft, schenkt het comité de over tuiging, dat zjjn werk ook in Goes in alle kringen der bevolking spontane medewer king zal ondervinden. De taak die het op zijn schouders neemt en die nog met geen mogelijkheid in zijn ge- heelen omvang is te overzien, zal gedragen worden door de gedachte, de gemeenschap te dienen in den zin van het oude doch steeds weer nieuwe woord van Paulus aan de Galaten: „Draagt elkanders lasten". Elkanders lasten dragen veronderstelt: elkanders nooden kennen en ze samen willen torsen. Het Comité herinnerde zich in dit ver band de bijzondere wijze, waarop onze Vor stin gewaagde van den hoog gestegen stof- felijken nood. Het bewonderde tevens Haar scherpen kijk op dezen nood, toen Zij een groote hoeveelheid dekens beschikbaar stel de ter voorziening in een nijpend gebrek aan dekking en ligging, en besloot in aan sluiting hierop, door het organiseerden van een openbare inzameling van gelden de Goe- sche burgerij in haar geheel in de gelegen heid te stellen, het koninklijk voorbeeld na te volgen en dezen nood het eerst en zoo mogelijk afdoend te lenigen. Hoewel het comité grooten eerbied en bewondering heeft voor het vele, dat op dit gebied door verschillende kerkelijke en charitatieve instellingen in eigen kring reeds wordt gedaan, meent zij, dat niettemin ook in onze gemeente, al of niet in stilte, nog veel nood te lenigen is. Het stelt zich dan ook voor, de verkre gen gelden voornamelijk te besteden tot verstrekking van dekking en ligging aan die gezinnen, die het comité bekend gemaakt worden als stille armen, waarbij men zich op discrete wijze van de gegrondheid der verzoeken zal overtuigen. Medeburgers! het spreekt vanzelf, dat dit besluit slechts een eerste stap is op den nog slechts vaag aangeduiden weg. Uw al ler medewerking is noodig, nu, en blijft noodig in de toekomst. Schenkt deze mede werking in eiken vorm, waarin ze U ge vraagd wordt of waarin ge meent dat ge ze moet geven." Vergadering „Handelsbelangen". Gisteravond hield de Middenstandsver. „Handelsbelang" haar 36ste jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, den hr. J. Donner. In zijn openingswoord wees de voorz. op de vele moeilijkheden van den middenstand en den steeds toeneménden strijd tegen het grootbedrijf. Hij spoorde de leden aan zich met alle energie aan hun bedrijf te geven en met Gods hulp dit jaar weer tegemoet te gaan. Laten we allen trachten, aldus de voorz., het koopend pu bliek te overtuigen, dat het koopen in grootbedrijven niet voordeeliger is als in onze middenstandszaken. In het jaarverslag van den secretaris den heer J. Steketee werd een overzicht gege ven van den arbeid over het aigeloopen jaar. Aan verschillende college's en instel lingen werden diverse verzoeken verzon den. Het aantal leden der vereen, bedraagt thans 253. De penningmeester de heer A. van Zwee den kon ook over 't afgeloopen jaar een batig saldo boeken, waardoor het bezit der vereeniging werd opgevoerd tot 2414. Bij monde van den heer C. Bustraan wero verslag uitgebracht namens de „Onder linge Glasverzekering" (voorz. de heer J. M. Broekstra). Niettegenstaande 1938 voor de verzeker' den een premievrij jaar was, werd door toetred ng van nieuwe leden toch nog een batig saldo geboekt van 23,17, waardoor de reserve steeg tot 4004. Besloten werd om op de reeds voordee- lige premie voor het jaar 1939 weer 50 pet. reductie te verleenen aan hen, die reeds tweemaal hun jaarpremie betaalden. De heer D. F a b e r ij d e Jonge, bracht namens de finantieele commissie een waar- deerend rapport uit over het gevoerde be heer der beide penningmeesters. De heer J. de Kruijter rapporteerde over de werkzaamheden der Verkeerscom- missie en Propaganda-commissie, waarbij o.a. in bespreking kwam de slechte verbin ding van den Prov. Stoombootdienst Zierik- see-Katscheveer. Namens de afd. ziekenhuis- verpleging rapporteerde de hr. M. van Zweeden, dat momenteel via de vereen. „Handelsbelangen" 574 leden zijn aange sloten. Een voorstel om aan den Raad der gemeente Goes te verzoeken'om op Dinsdag en Zaterdag op zekere uren op stoepen te etaleeren werd aangenomen. Staande de vergadering werden 3 nieuwe leden ge bracht. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Donner, J. Steketee en S. W. Godfriedt. Tot bestuursleden der Onderlinge Glas- verzekering werden herkozen de heeren C. Bustraan en G. S. Kuijper. Als leden van de Financieele Commissie werden herkozen de heeren A. J. Bleuzé, A. de Roo en D. Fabertj de Jonge. Mutaties personeel Loodswezen. Met ingang van 16 Maart a.s. is de licht- wachter-motordrijver a/b lichtschip „Noord- Hinder" H. L. Stevens, benoemd tot machi nist-motordrijver a|b van een motorbeton- nings- en verlichtingsvaartuig te Hellevoet- sluis. RAADSVERGADERING. Vrijdagmiddag kwam de Raad in openba re vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. In handen van B. en W. werden o.m. ge steld een adres van eenige heeren, gericht tot Ged. Staten tot onthouding van de goed keuring aan het raadsbesluit tot het aanleg gen van een hertenkamp, en een afschrift van een door Ged. Staten aan den minister van sociale zaken gerichten brief houdende bezwaar tegen voornoemd raadsbesluit. De voorzitter merkte op dat Ged. Staten het besluit reeds hadden genomen voordat voor noemden brief was ontvangen. De heer-v. Oorschot vroeg of het herten kamp nu definitief van de baan is. De voor zitter zeide, dat de minister het object gun stig heeft gevonden voor werkverschaffing. Ged. Staten hebben alleen bezwaar tegen de kosten voor. de gemeente van 2100. Mocht er dus op andere wijze dit geld wor den verkregen, bijv. door het stichten van een vereeniging „Hertenkamp Vlissingen", dan zouden Ged. St. geen bezwaar meer hebben. B. en W. zullen deze zaak nog na der onderzoeken. Een adres van de R. K. Woningbouwver. „St. Willebrord" tot het aankoopen van grond achter den tuin der Marechausseé Kazerne voor het bouwen van 130 woningen, ging eveneens in handen van B. en W. om advies. Eervol ontslag werd verleend aan den hr. L. de Visser, als leeraar aan de Avond school voor nijverheidsonderwijs, afd. West- kapelle en aan den heer H. von Brücken Fóck als bezoldigd ambtenaar van den bur gerlijken stand. De geloofsbrieven van het nieuw benoem de lid van den Raad den heer H. van Rooijen werden in orde bevonden. De voorzitter heeft vervolgens met en kele treffende woorden het overleden raads lid, den heer A. Cappon, herdacht. Het voorstel van B. en W. tot de ver bouwing van het stalgebouw, naast het stadhuis, tot brandvrije archiefbewaarplaats en tot het huren van dit gebouw, had de al- gemeene instemming van den Raad. De heer VanOorschot zeide dat Ged Staten dit voorstel zeker zullen afkeuren. Spr. kon de houding van Ged. Staten niet begrijpen. De heeren Sorel en De Ruyter verde digden het voorstel. De voorz. dankte den Raad voor den principieelen steun. Spr. hoopte dat Ged. St. alsnog hun goedkeuring aan dit voorstel zullen hechten. Bij de vaststelling van de begrooting voor het Vischmijnbedrijf, vroeg de heer Köni g wanneer het vischmijngebouw er nu zal komen. Weth. R o r ij e antwoordde dat de beslissing is opgeschort, omdat men tot de ontdekking kwam dat de visschershaven dringend herstel behoefde en men zich af vroeg of herstel nog wel mogelijk was. Een commissie is thans bezig een onderzoek daarnaar in te stellen. Worden de kosten te hoog, dan denkt men aan het dempen van deze haven. En dan is het vischmijngebouw overbodig. Wordt de haven echter hersteld, dan zal het gebouw er zoo spoedig mogelijk komen. Bij de begrotingswijziging in verband met den luchtbeschermingsdienst, ontstond een lange discussie toen bleek, dat een secretaris op arbeidscontract voor 1939 reeds door B. en W. was benoemd, zonder den Raad daarin te kennen. De heer Paap had, na een uiteenzetting door den voorz. geen bezwaar, mits de benoeming voor slechts één jaar geldt. De hr- De Ruyter zeide niets tegen den benoemden persoon (den heer Abrahamse) te hebben, doch meende dat het recht van sollicitatie over het hoofd is gezien. De voorz. antwoord de dat dit met opzet is gebeurd, omdat deze persoon reeds hoofd van een dienst was en dus met de zaak op de hoogte. De hr. C a s t e 1 zeide, dat het be noemingsrecht bij den Raad ligt en niet br B. en W.. De heer Andriessen was het eens met den vorigen spr. Hij wist niets Amsterdam 1936-3% 101 Zeeuws. Hyp. B-3% 100100 Cities Service Cy. P. 1958 5 54%—55%. A Amsteru. Bank 130130 A Ned. Gist- en Spiritusf. 455 A De Schelde N.B. 4344% C Am. Smelt en Ref. 3434% A Born. Sum. H.M. 164%—165% A Houth. Alberts 9797 C Union Pac. Rr. 72%74% C Int Nickel Cy. 39%40% Ned. 38 1000-3 100%—100% -Uiuie o ja/oO-o 93%98% Engeland 1960-90 4 77%77% A Koloniale Bnk. 143%147% A N.I hok. 600 119—120% C Ned. H. M. 1000 129%—130 A v. Berkels Pat. 46 C Calvé-Delft 85—85 A Philips Gem. B. afg. 199%—200% -203% C Am Car en Foundry 21%22 - O Anaconda Cop. 22—22%-23% C Bethlehem St. 52%54%-55 C Kennec Copper 27%28%-% C Rep. Steel 15%—16%-% C U. States St. C. 45%—47%-% C North Am. Cy. 1919% A Kon. Petr. Mpjj. 313%— 314% -16% C Contin. Oil Cy. 19%—19%-20 C Phillips Petr. Comp. 29%29% C Shell Union O.C. 1010%-% C Tide Water Ass. Oil 10%10%-% A Ned Scheepv. U. 107%—108%-09% A H.V. Amsterdam 421%423-26% A Java Cult. Mij. 176—181 A NI. Suiker U. 196200% A Deli Batavia 205%—208 C Deli Mij. 1000 222%—225-26% Suiker - Obl.Markï Unilever - Olie (Wettig Markt - KonuikL - Schepen H\A Amerika - Philips l'auua - gedeponeerd^ Senembah 204%207-08 Baltimore en Ohio 55%-5% Southern Pac. Cy. 1313%-% Southern Rlw. 13%14% Amst. Rub. C. 202%—205-06% Deli-Bat. Rubb. 143%144-46 Hessa Rubber 119%120%-23% Serbadjadi S.R. 100%—101-103% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden, Gister. 8.83% 8.80% 75.60 75.35 4.99% 4.97% 31.70 31.61 1.88% 1.87% van deze benoeming af hoewel de benoem de toch controleur bij Maatseh. Hulpbetoon was en spr. daar nauw aan is verbonden. Wethouder R o r ij e bevestigde dat deze va cature zal worden aangevuld. DOMBURG. Vrijdagavond hield de V.V.V. te Domburg haar jaar lij ksche algemeene vergadering in de zaal „Wilhelmina". In verhouding tot het aantal leden was de op komst niet groot. In zijn kort openings woord sprak de voorzitter den wensch uit, dat de resultaten van het komende seizoen minstens gelijk mogen wezen aan die van het vorige. De uitvoerige notulen van den secretaris werden met groote aandacht aan gehoord. Uit diens jaarverslag werd o.m. vernomen dat het seizoen 1938 over 't alge meen niet slecht is geweest; huizen en ap partementen werden vlot en tegen redelij ken prijs verhuurd, hotels en pensions kwa men wel wat later aan de beurt, doch in Augustus bleek er plaats te kort te zijn. Het aantal vreemdelingen (Duitschers) was gróoter dan men verwacht had. De herden king van den geboortedag van dr. Mezger is van groote beteekenis geweest, daar Domburg in tal van bladen is genoemd. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat was ontvangen 1061 en uit gegeven 1049 batig slot 11, maakt met f 359 saldo van 't vorige jaar 370. Op de nieuwe begrooting is een te kort geraamd van 270 in verband met de aanschaffing van nieuwe folders en verhuurlijsten. De bemiddeling van het bureau is per correspondentie niet minder dan 957 maal noodig geweest. Herkozen werden de heeren J. W. Schuurman en W. Trieller. Wederom werd een subsidie toegekend aan het fanfarekorps, het comité tot rege ling van zomervermakkeljjkheden en de ringlijders. Voor de „propaganda" is naast de folders, lijsten en lidmaatschappen een advertentie campagne in tal van binnerilandsche bladen (en vooral streekbladen) vruchtdragend ge bleken. Mondelinge en schriftelijke bewij zen daarvoor zijn aan de bureauliste en het bestuur bekend. Er wordt dan ook voor die reclame weer een post van 425 uitge trokken. Naar aanleiding van een voorstel uit de vergadering zal voor een volgend jaar de mogelijkheid onderzocht worden van advertenties met cliché, dit jaar zal een proef worden genomen met witte let ters op zwart. Voor de bestrijding van de groote reclamekosten wilde de heer G. Ti chelaar een andere contributieregeling, waarmede het beginsel der vrijwillige con tributiebepaling zou worden verlaten en een andere bijdrage aan de leden opgelegd naar verhouding van hef aantal bedden of aan de hemd van de door een commissie te schatten belangen. Met het oog op de be langrijkheid van dit punt nam de vergade ring nog geen besluit. De heeren P. J. Elout en J. B. Westen burger hadden zich belast met den nieuwen folder en konden een nieuw ontwerp too- nen. In de verhuurlijsten komt een platte grond van Domburg, waarop de teekening is uitgebreid naar West en Oost vanwege de nieuwe wandelpaden. De vergadering had een gezellig slot met de vertooning van eenige films door den heer L. Spronk. De leden zagen de door den vertooner zelf vervaardigde films van de Mezgerherdenklng, van de feesten'van 6 en 7 Sept. 1938, benevens eenige zeegezichten. VERE. Donderdagavond vierde de afd. Vere van den Nederl. Christen Vrouwen bond haar eerste lustrum, en wel ten hui ze van burgemeester D. Huinink. De vergadering stond onder leiding van den Heer Huinink. Zoowel de presidente, mevrouw Huinink, als de secretaresse, mej. zr. Krijger en de penningmeesteresse, mej. De Rijke, getuigden van rijke zegeningen in dit eerste lustrum. De samenwerking is uitstekend geweest en de arbeid der vereeniging kon voor vele armen een ze gen brengen. De avond werd gevuld met verslagen, toespraken, enkele zangstukjes met bege leiding aan den vleugel door mej. Corrie Huinink, een pianosoli van deze, verschil lende voordrachten en een keurig uitge voerd tableau, hetwelk den trouw der af- deeling aan het ideaal van den bond ver zinnebeelde. Mevrouw Zuidema bracht de gelukwen- sehen van het gewest Zeeland over, ter wijl dit tevens geschiedde door een afvaar diging van de afd. Middelburg. Als blijk van waardeering werden aan de presidente bloemen aangeboden, alsook aan mej. Cor rie Huinink voor haar medewerking. gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog, (Ingez. Med.} WESTKAPELLE. Vrijdagavond gaf het „Dameskoor" in 't Koffiehuis een uitvoe ring. Na opening door den voorzitter, den heer P. de Vos, zong het koor op zeer ver dienstelijke wijze 11 nummers, waarvan 4 a capella en de overige met orkestbegelei ding. Het nummer „Een Zondag op de bergwei" (walsidylle), Th. Kaschof werd op verzoek herhaald. In de pauze werden „Kloris en Roosje" (komisch duet) en na de uitvoering „Amor in 't Kappershuis" (blijspel in 3 bedrijven) uitstekend gespeeld. Een hartelijk applaus bewees de groote waardeering. Het was een mooie uitvoering; het koor heeft dezen avond bewezen op hoog peil te staan. ZOUTELANDE. Donderdagavond hield de pl. afdeeling der Z.L.M. alhier haar jaar vergadering. De heer J. Melis, secretaris der afdeeling, bracht het jaarverslag uit. Het aantal leden is ongeveer 85. In 1938 heeft de afdeeling omgezet: veevoeder 39895 kg ad 3.397; kunstmest 152360 kg ad 6.323; zaaizaden 2713 kg ad 269. Over 1938 is 36 winst gemaakt. De heer A. Maljaars werd als bestuurs lid herkozen. In plaats van den heer Jacob Koppejan, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer E. Janse tot bestuurslid ge kozen. De heer Ikkink, directeur van 'de Coöpe ratie „Eiland Walcheren", besprak den aankoop van veevoeder en kunstmest bij „Eiland Walcheren". Er werd geklaagd, dat de vrachtrijders hun werk niet naar behooren verrichten. Het bestuur zegde toe, deze zaak nog eens onder de oogen te zullen zien. De heer M. Kleinepier, secretaris van den kring, was ook tegenwoordig en ried de aanwezigen aan, om ook mede te doen aan de vee keuring. Op verschillende vragen werd door de heeren Ikkink en Kleinepier geantwoord, zoodat het een leerzame samenkomst was. BIEZELINGE. Onder voorzitterschap van den heer Aug. Slabbekoom hield ed vereeniging „Ziekenzorg" haar jaarverga dering. In zijn openingswoord richtte de voorz. zich in het bijzonder tot den heer A. Ganseman, die als eerelid en als op richter dezer vereeniging tegenwoordig was. 25 jaar is het geleden aldus de voorz. dat deze vereeniging is opgericht onder leiding van den heer A. Ganseman thans te Ovezande woonachtig. Van de mede-op richters zijn nog in leven de heeren Ju. Zuidweg, Van der Graaff, C. Lansen en spreker zelf. De laatste drie hebben nog zitting in het bestuur en jubileeren mede. In het bizonder wilde spr. een woord van dank brengen aan den heer A. van der Graaff, thans de secretaris, in het begin penning van den heer Aug. Slabbekoorn hield den meester. Spr. hoopte, dat hij nog lang mag blijven. Ook den penningmeester, den heer C. Lansen komt veel dank toe voor het vele werk door hem al zoovele jaren ver richt. Vervolgens herdacht spr. de reeds ten grave gedaalde bestuursleden wijlen P. van Iwaarden, C. van de Linde en P. Fraanje, mede-oprichters. In zijn jaar verslag herdacht de secr. het nog zoo kort overleden bestuurslid wijlen den heer P. Fraanje. De vereeniging werd opge richt 14 Febr. 1914. In al die jaren werd ruim 6000 uitgegeven voor de zieken en 7500 liter melk verstrekt. In herinnering werden gebracht wat de dokters en de zusters Kielen, Scheffer en Kuiper hadden gedaan voor de zieken. Aan verplegingsmateriaal werd al die jaren een aanzienlijk bedrag uitgegeven. Het materiaal bevond zich in uitstekenden staat. Het ledental in 1938 klom van 236 tot 249. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat aan contributies 204, was ont vangen aan giften 16; nadeelig saldo van 32. Aangedrongen werd op verhooging van de contributie. Verstrekt werd 583 1 melk, het vorige dienstjaar 382 "1. Voor verplegingsartikelen werden 77 uitgege ven. Aan wijkverpleging werd 50 bijge dragen. Herkozen werden de aftredende bestuurs leden A. van der Graaff en C. Lansen, en in de ontstane vacature Fraanje gekozen Johs. van Liere. Dokter Pheiffer en dokter Risseeuw, die

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2