frwitidale Jeeiitir^e Het Prinselijk Bezoek aan Grindelwald. REISBUREAU LAAGLAND (&GOESCHE COURANTE Plannen voor intensieve hulp aan jeugdige werkloozen. BUITENLAND. NAAR HET ZONNIGE ZUIDEN Zeer ongedwongen en vroolijk Van stichting „Nederlands Volkskracht" met mede werking van de regeering. Anti-Duitsche betoogingen. MARKT 17 MIDDELBURG Zelfs dieven kiezen D.K.W. C. DE LEEUW MIDDELBURG Dagblad. Uitg. N.V. De MHdelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 2Ó9, Administratie 139j te GOES Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2:50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 48. DRIE BLADEN. ZATERDAG 25 FEBR. 193». EERSTE BLAD. 182* JAAKG. m MIDDELBURGSCHE COURANT Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bif vooruitbetaling. vBrieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. (Van onzen eigen correspondent). Grindelwald, 23 Febr. Grindelwald kent zichzelf niet meer. Sedert de twee dagen dat Nederland's Prinselijk Gezin hier ver- bi-ji iiuuiu, neersent in het dorp aan den voet van het machtige Wetterhorn-Eiger- miassief een „ftochbetriebals nooit te vo ren Zoowel de bevolking als de vele bui- tenlandsehe gasten (voornamelijk Engel- schen) raken niet uitgepraat over de een voud en vriendelijkheid van Holland s Vor stenkinderen. Ja, dat is wel het belang rijkste, het meest-opvallende: de vroolijk- heid en ongedwongenheid, die het verblijf der Hooge Gasten kenmerken. Overal kan men constateeren, dat deze eenvoud ten zeerste gewaardeerd wordt. Wat te zeg gen van een Prinses Juliana, die zelf haar kindje in een kinderwagen-slede mee uit rijden neemt, en wat van een Prins Bern- hard, die met z'n ski's op z'n schouder naar het bergbaantje stapt en zijn houten latten daar eigenhandig in den goederen wagen deponeert? Gecostumeerd bal. Een voorbeeld van ongedwongenheid was ook het gecostumeerde bal, dat gisteravond plaats vond in de groote zaal van Hotel Bar, die met slingers en ballons, serpen tines en papieren parasols allerfeestelijkst was versierd Een groote schare bezoekers, voor het mëerendeel gekleed in smaak volle, geestige en origineele costuums, amuseerde zich uitstekend, toen er vrij- welonopgemerkt in het feestgedruisch een groepje van twaalf nieuwe gasten binnenkwam, dat plaats nam aan een ron de tafel, die in het midden van de zaal was gereserveerd. Het waren onze Prinses en Prins met hun vrienden, En ook zij allen waren op sportieve wijze gecostumeerd. Prinses Ju liana droeg een eenvoudig rokje met een „Windjacke'l Prins Bernhard was gekleed in een groen jagerscostuum, terwijl de overige leden van het gezelschap in Dirndls en Beyersche pakken verschenen. En zoo, zich door niets van de andere aan wezigen onderscheidend, namen de Hooge Gasten met veel vroolijkheid aan het feest deel. Ook Prinses Juliana zagen wij een enkele maal dansen. Engelschen, die zoo wel in als buiten Engeland gewend zijn aan een zeer streng hof-ceremonieel, hoor den w?j opmerkingen maken als: „How very sweet and simple she is" en „What a nice and happy company". Zie, zooiets doet je als Hollander goed. Hoewel het gisteravond vrij laat was geworden, was men vanmorgen weer bij tijds op pad. Een der eerste tremen voer de verschillende leden van het gezelschap alweer naar den Kleinen Scheidegg, van waar men onder leiding van den bekenden „Skikanone" Hermann Steuri die ais privé leeraar door Prins Bernhard is ge ëngageerd nog vóór de lunch een afda ling naar Grindelwald maakte. „Fotografen-dag" Vandaag was het overigens „Fotografen dag". Teneinde den Vorstelijke gasten ook werkelijk rust en ontspanning te waarbor gen, was namelijk afgesproken, dat de tal rijke ook Nederlandsche fotografen en filmoperateurs één dag gelegenheid zouden krijgen het Prinselijk Gezin te fo tografeeren, waarna het dan voor de rest van het verblijf zou zijn afgeloopen. En zoo bevond Prinses Juliana zich van morgen al vroeg vóór haar hotel, verge zeld van het kleine Prinsesie. de ..nurce' Freule Feith ende prachtige St. Ber- nardshond Inca, eigendom van den heer Jean Früh, directeur der hotels Adler e Bar. Gedurende twintig minuten, in wel ke periode de Prinses niet moe-ie werd in alle gewenschte houdingen te poseeren kregen toen de aanwezige fotografen alle gelegenheid om hun lenzen te doen knip pen en hun filmcamera's te laten draaien Maar de clou kwam tijdes de lunch die de Hooge Gasten op het op 't Zuiden liggend, heerljjk zonnig terras gebruikten Want toen werden de fotografen, film- menschen en ook ondergeteekende als ra dio-reporter, uitgenoodigd om naderbij te komen. En zoo konden wij in de onmid dellijke nabijheid van het Prinselijk Gezin onze indrukken vastleggen, hetzij op de gevoelige plaat, dan wel vla den hyper- sensibelen microfoon. Alleraardigst tafereel. Het was een alleraardigst tafereel, dat wij te aanschouwen kregen: Prinses Ju liana met Haar Dochtertje op den schoot en Prins Bernhard, die Moeder en Doch ter filmde. Daaromheen aan de fleurige, met bloemen versierde tafel, de overige gasten. En boven dat alles een azuur blauwe hemel met een gouden zon, die zich duizendvoudig in de smettelooze sneeuw weerkaatste Korten tijd later, toen wij Hermann Steuri interviewden over zijn „leerling' Prins Bernhard, kwam de Prins zelf eens kijken, waar zijn ski-mentor bleef en tot onze groote vreugde werden 's Prinsen woorden: „Aber jetzt müssen Sie mitkom- men, Hermann-' door onzen microfoon op gevangen en op een plaat vastgelegd! (Terloops zij er hier nog even aan her innerd, dat de uitzending van deze radio reportage Maandagavond a s. om 10 uur via de NCRV zal plaats vinden). Beatrix ieders lieveling. Wij hebben getracht, U in 't kort te schetsen, hoe eenvoudig en genoeglijk het Prinselijk Gezin de vacantie doorbrengt. Reeds nu, na enkele dagen, hebben zoo wel Prinses Juliana als Prins Bernhard al een gezonde, bruine kleur, die natuurlijk met den dag nog „dieper" zal worden. En het behoeft wel geen betoog, dat de ge zonde Zwitsersehe lucht ook op Prinses Beatrix die hier ieders lieveling is - J een allergunstigsten invloed zal hebben! Met enkele woorden zijn dezer dagen reeds mededeelingen gedaan omtrent de op richting van de stichting „Nederlands volkskracht", welke is ontstaan door een samenwerking tusschen de Amsterdamsche Maatschappij voor jongemannen te Amster dam en de volkshoogesehool „Allendsoog" te Bakkeveen, en welke beoogt in den strijd tegen de jeugdwerkloosheid een zeer actie ve rol te spelen, niet alleen door het ver schaffen van arbeid en het geven van ar- beidsscholing aan jonge werkloozen, doch bovendien door het wekken van een ge zonden geest onder deze jongeren, die door de moeiljjke economische omstandigheden moreel dreigen te verslappen. Om dit doel te verwezenlijken heeft de stichting een plan ontworpen, dat past in het schema van werkzaamheden, dat on langs door de regeering ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid is opgezet en waarbij zooals bekend -de jeugdregistratie in Nederland zal worden uitgebreid. De thans opgerichte stichting wil voor alle Nederlandsche jongeren, die niet tot de confessioneele centrales voor werkloozen- zorg en de socialistische organisaties behoo- ren, de mogelijkheid openen om eenigen tijd te arbeiden, zich daarbij in een vak te bekwamen en te leven in een geestelijk ge zond milieu. Jaarlijks hunnen 16000 jonge- mannen aan een kamp meedoen Het werkplan bevat in de eerste plaats het inrichten van vier kampcentra voor jongeren van 16 tot 24 jaar. In een kam- peercentrum zullen per jaar, bij 'n kampduur van drie maanden, 4.000 jongeren onderge bracht kunnen worden, hetgeen beteekent, dat op den duur de 4 kampcentra samen aan 16.0000 jongeren jaarlijks gelegenheid zullen bieden een kamp mee te maken. De regeering zal voor de vestiging der centra de benoodigde gronden ter beschikking stel len. De deelnemers aan de kampen zullen al lereerst weer arbeid verrichten, waartoe in de streken, waar de kampen gevestigd zul len worden, goede objecten aanwezig zijn. Zij zullen een vakopleiding kunnen volgen of^ herschoold worden. Te dien einde zullen bij de kampen centrale werkplaatsen en 1 andarbeidersscholen onder deskundige lei ding worden opgericht. Daarnaast zal aan de geestelijke en zedelijke vorming der kampdeelnemers alle aandacht besteed worden. Ook een „schipperskamp". Naast de 4 groote kampcentra zal een kampopleiding georganiseerd worden voor jongens, die zich tot de binnen-, kust- en Rijnvaart aangetrokken voelen. Deze oplei ding zal een half jaar duren. De deelnemers worden ondergebracht in een daartoe bij zonder geschikt gelegen huis aan den IJs- sel bij Zwolle. Zij bezoeken de ter plaatse bestaande schippersschool. Het aantal deel nemers zal 50 per kamp, dus jaarlijks 100 bedragen. Maandag 27 Februari wordt een proefkamp geopend op het opleidingsschip, de „Koningin Wilhelmina" te Amsterdam. Meisjeswerkgemeenschappen. Voorts zullen vanwege de stichting plaat selijke werkgemeenschappen voor meisjes van 14 en 15 jaar worden georganiseerd. Deze werkgemeenschappen zullen een mo derne opleiding vormen tot gezins- en huis- houdelijken arbeid. Eveneens bestaat het plan meisjeskampen te organiseeren in opzet gelijkend op die der manlijke jonge werkloozen. Er zal te Doorn een proef worden genomen. Landbouwcentrum in Frankrijk? Tenslotte is gedacht aan de mogel'ikheid van emigratie voor jeugdige werklooze landarbeiders. Plannen daaromtrent bevin den zich nog in een begin-stauium en de vraag, of zij voor verwezenlijking vatbaar zijn wordt op dit oogenblik door de be treffende instanties serieus onder de oogen gezien. Men overweegt namelijk de vestiging van een landbouwcentrum in Normandië in Frankrijk. Ten aanzien van de organisatie van dit plan is gedacht aan een voorkamp in Nederland, een modellandbouwbedrijf, dat zoo stelt men zich het voor in Brabant zal worden gesticht en dat be stemd zal zijn voor degenen, die voor uit zending naar Frankrijk in aanmerking ko men en die daartoe hier zullen worden voorbereid en geselecteerd Zij zullen ver volgens naar Normandië verhuizen, om in het daar te vestigen landbouwcentrum te worden opgeleid in de Fransche arbeids- methoden en algemeen gevormd te worden voor zelfstandige werkzaamheid in Frank rijk. Dit centrum zal gevestigd worden temidden van bestaande landbouwbedrijven, waar gelegenheid bestaat tot practische opleiding. Na deze opleiding zullen de deelnemers geplaatst kunnen worden in Fransche landbouwbedrijven. Een kaderkamp. Kort na P-aschen zal op het terrein der volkshoogesehool te Bakkeveen een kamp gevestigd worden, waar de toekomstige lei- De meest bruikbare menschen zijn niet diegenen, die het meest weten, maar die zich 't gemakkelijkst aan de veranderde omstandigheden kunnen aanpassen Van der Heide. ZUSTER BOONSTRA WEDEROM VERPLEEGSTER VAN DE PRINSES. Kort voor het vertrek naar Zwitserland heeft Prinses Juliana zich persoonlijk in verbinding gesteld met de Haagsche diaco nes zuster Trijntje Boonstra om haar uit te noodigen wederom als kraamverpleegster naar Soestdijk te komen. De Prinses belde, naar de „Telegr." weet te melden, zuster Boonstra op en maakte zich bekend als „de moeder van een eerste ling, die u gebakerd hebt". Zuster Boonstra moest antwoordden, dat zij reeds vele eer stelingen gebakerd had en dus nog niet wist, welke mevrouw haar opbelde. Het werd haar echter volkomen duidelijk, toen de stem aan de andere zijde vervolgde: „De moeder van Beatrix". INVOER VAN BOTER IN FRANKRIJK. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat Frankrijk in verband met de vorming van een zoogenaamde „stock de securité" de in voer toestaat van 'n hoeveelheid boter van 5000 quintalen. Tevens is de taxe de licence tijdelijk en wel tot 31 Maart a.s. verlaagd van 200 franken tot 20 franken per 100 kg. INBREKER On HEETERDAAD BETRAPT. Vannacht meende de eigenaar van een si garenwinkel aan den Buiksloterweg te Am sterdam onraad in zijn woning te hooren Slechts ten deele gekleed, sloop hij uit huis om assistentie te halen. Onderweg kwam hij een burger tegen, dien hij de zaak uitlegde en verzocht een agent te waarschuwen. Deze nachtelijke wandelaar vond de verschijning van den sober gekleeden winkelier zoo vreemd, dat hij aan zijn verhaal maar een half oor schonk. Hij waarschuwde inderdaad een agent om dezen mee te deelen, dat hij een slaapwandelaar was tegengekomen, die vreemde verhalen deed. De agent begaf zich naar de sigarenzaak op den Buiksloterweg en hier stelde hij den eigenaar, die goed wakker bleek te zijn en intusschen nog een jasje over zijn witte verschijning had aangedaan, een onderzoek in. In den winkel was alles overhoop ge haald en in de achterkamer vond men een jongeman bezig met een zaklantaarn den inventaris te inspecteeren. De agent hield den man met zijn revolver in bedwang tot assistentie van het bureau Adelaarsweg was gearriveerd. In zijn zak vond men een twee tal horloges en een portemonnaie met geld, welke hij reeds bij zich had gestoken. De 22-jarige jongeman, die in logementen zijn onderdak vond, is op het bureau ingesloten. ders van de jongens- en meisjeskampen opgeleid en geselecteerd zullen worden, Deze opleiding gebeurt theoretisch en practisch en duurt tenminste drie maanden, nadat de deelnemers eenigen tijd in een gewoon kamp temidden der jeugdige werk loozen hebben geleefd. De financiering van het plan. De regeering die de benoodigde gronden ter beschikking zal stellen, zal tevens den opbouw der kampen bekostigen. Bovendien zal de regeering 85 pet. van de jaarlijksche exploitatiekosten vergoeden. Als voorwaarden hiertegenover zijn ge steld: le goedkeuring van de plannen door den minister van sociale zaken; 2e goedkeuring van de benoeming der kamp leiders door den minister; 3e de ontbre- kenden 15 pet. der jaarlijksche onkosten moeten door de stichting bijeengebracht worden. De kosten per deelnemer worden gere kend op 6.40 per week; de stichting zal hierin dus 0,96 bij te dragen hebben Voorts moet zij bijdragen' een bedrag van 25,50 per week voor salarieering van leiders, vast personeel, centrale werkplaat sen, landarbeidersscholen enz. per kamp eenheid van 100 deelnemers. Voor het eer ste jaar is, als totale bijdrage der stich ting, een bedrag van 50,000 noodig. Bij verderen uitbouw van de stichting zal dit bedrag geleidelijk toenemen. Gestreefd zal worden inkomsten te verkrijgen uit subsi dies van openbare lichamen, particulieren en fondsen van sociale strekking. De eerste en voornaamste stoot zal niet anders dan van particuliee zijde kunnen komen. Door haar algemeen karakter heeft de stichting geen kerkelijke fondsen of kassen van vakorganisaties, waarop zij kan steunen. Zij doet daarom een beroep op allen, die gevoel van verantwoordelijk heid bezitten voor ons volk en vermogen bij te dragen tot de verwerkelijking der plannen. De stichting kan haar werkzaam heden terstond beginnen, wanneer de eer ste 50,000 verzekerd zij. De voorbereiding is zoover gevorderd, dat indien dit bedrag binnen twee maanden bereikt is, de eerste kampen reeds in de tweede helft van dit jaar kunnen worden geopend. Het secretariaat der stichting is geves tigd te 's-Gravenhage, algemeen secreta ris is mr ir. B. W. Haveman, Suezkade 180 aldaar, penningmeester is de heer D, W. de Knijff, DIjkgravenlaan 5, Amstel veen (postgiro no. 348,000 te Amstel veen.) POLEN. Havas meldt uit Warschau, dat twee duizend betoogers, die gisteren protesteer den tegen zekere maatregelen der nat. so cialistische autoriteiten te Dantzig, waar van Poolsche inwoners der vrije stad het slachtoffer zijn, er in geslaagd zijn, de Duitsche ambassade te bereiken. Zij hieven anti-Duitsche kreten aan en zongen een anti-Dultsch lied. Nader wordt gemeld, dat de betooging o.m. verband hield met het feit, dat Pool sche studenten door een compagnie S S van de polytechnische school te Dantzig zijn gejaagd. Er werden twee ruiten van het gebouw der Duitsche ambassade ingeworpen. De meeste betoogers waren studenten, die de sympathie der bevolking hadden. De herrie duurde verscheidene uren in ver scheidene deelen der stad. Sedert 1936 zijn geen anti-Duitsche betoogingen van dezen omvang voorgekomen. Studenten van alle partijen van rechts, van het nationale kamp en van links, hebben er aan deelge nomen. Heftige kreten werden geuit te gen de politiek van toenadering tot Duitschl-and, zelfs keerde men zich tegen den minister van buitenlandsche zaken, Beek, persoonlijk. Een student sprak een redevoering uit, waarin hij o.m. zeide: Duitschland begint weer een roofzuchtige politiek te voeren De schooljeugd is bereid het uniform aan te trekken en geheel haar plicht te doen. Voor de Duitsche ambassade werd ge schreeuwd: „Weg met Duitschland, weg met Hitier, weg met de Duitsche hegemo nie over Europa." Een groep van 500 be toogers trok vervolgens naar het gebouw van den inspecteur-generaal van het leger, de woning van maarschalk Smigly Rydz, schreeuwende„Maarschalk, maarschalk, leidt ons naar Dantzig.'! De Poolsche bladen hebben strenge in structies gekregen niet te publiceeren over de betoogingen, sommige edities zijn iji beslag genomen. Ook de Duitsche kringen te Warschau toonen zich zeer gereserveerd Ook felle studentenbetoogingen in Posen. Havas meldt uit Posen: De studentenor ganisaties in Posen hebben gistermiddag felle betoogingen tegen Duitschland gehou den, waarbij zij een resolutie aannamen, waarin de sluiting geëischt wordt van die Duitsche scholen in Polen, wier aantal uit gaat boven dat van de Poolsche scholen in Duitschland. Een tweede resolutie verklaart, dat de studenten vastbesloten zijn om met hun eigen middelen den toegang te ontzeggen aan de Duitsche studenten tot de universi teit. Zij zullen alle particuliere betrekkingen met hen verbreken en verklaren, dat zij niet meer „satisfaktionsfahig" zijn. Volgens een nader bericht zijn tijdens deze studentenbetoogingen te Posen Duit sche winkels vernield. Twee Poolsche Duit- sqhers zouden volgens Duitsche bron ge wond zijn. BOTSING MET OEKRAINSCHE BOEREN Te Bartatow, nabij Lwow, heeft zich een vechtpartij voorgedaan tusschen Oekrain- sche boeren en leden van de Poolsche para militaire organisatie „Strzelec". Vier Polen werden zwaar gewond. Twee Oekrainers zijn gearresteerd en opgesloten. FRANKRIJK Maandag erkenning van Franco. Daladier heeft de meerderheid der Kamer achter zich. In de Fransche Kamer is gistermiddag een debat gevoerd in verband met de even- tueele erkenning van Franco door de Fran sche regeering. Een verzoek van de linker zijde was ingediend, om over deze zaak te interpelleeren. Ministerpresident Daladier vond, dat deze interpellatie echter, met het oog op de gevoeligheden, welke daarbij ge raakt zouden kunnen worden, beter achter wege kon blijven en stelde de kwestie van vertrouwen. Hij wond geen doekjes om de zaak, maar zeide precies, waar het op stond. „Ik ben voornemens aldus Daladier, den minsterraad Maandag voor te stellen de regeering van Franco te erkennen. Over een lengte van 600 km is Frankrijk thans in contact met het Spanje van Franco. Dat is de reden, waarom de Fransche regeering betrekkingen van goede nabuurschap met de werkelijke Spaansche regeering moet onderhouden en dat is van nu af aan de regeering van Franco. Wie kan gelooven, dat het republikeinsche leger langer dan enkele weken weerstand kan bieden? Dat is niet de meening van den Spaanschen pre sident Azana zelve". Engeland heeft ook besloten, zoo vervolg de spr., de volgende week de regeering van Franco te erkennen. Wij zullen, dank zij de samenwerking met Groot Brittannië, een politiek van edelmoedigheid kunnen voeren en, zoonoodig waken voor het behoud van de onafhankelijkheid van Spanje. Wij heb ben groote belangen in Spanje. En vooral met het oog op de internationale politiek, moeten wij een vertegenwoordiger bij ge neraal Franco hebben. Dat is ook het stand punt van onze nationale veiligheid. Ik ben er van overtuigd, dat nog dit jaar de vrede met waakzaamheid zal moeten worden ver dedigd. Frankrijk moet te Burgos worden vertegenwoordigd, in plaats van er afwe zig te zijn". Toen de communisten hierop protesteer den, richtte Daladier zich tot hen: „Ik pretendeer niet U te overtuigen. Ik besluit met U het besluit mede te deelen dat ik genomen heb. Ik ben vastbesloten, er voor te zorgen, dat Frankrijk in de Spaansche aangelegenheden niet geïsoleerd wordt, evenmin als het dit in eenig ander met LAAG LAND'S 14-daagsche individueele reizen Alles inbegrepen Meran vanaf f 75— Lugano ff ff 78.-- Dardone ff ff 79— Rapallo ff ff 84— Locarno ff ff 89— Mor treux ff f» 109— Nice ff ff 109— Alle inlichtingen (Ingez. Med!) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: aanvankelijk betrokken met regen, later gedeeltelijk opklarend met nog eenige buien. Krachtige tot matige Z W. tot W. wind, weinig verandering in temperatuur. Zo 26 Febr. Zon op: 6 h 56; onder 17 h 3L Licht op: 18 h 01. Maan op: 9 h 43; onder: 12 h 35 L.K. 27 Febr.. Ma 27 Febr. Zon op: 6 h 54; onder: 17 h 33. Licht op: 18 h 03. Maan op: 10 h 29; onder: 1 h 41. E.K 27 Febr. UKKEL: Vrij sterke wind uit Z.W. rich tingen, bewolkte hemel, tijdelijk regen, vooral des nachts. Aanhoudend matige tem peratuur. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Februari Hoogwater. Laag»»*0*1. Zaterdag 25 4.40 17.08 11.19 23.24 Zondag 26 5.24 17.58 12.03 Maandag 27 6.16 18.55 0.13 12.51 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Februari. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 25 6.28 18.56 12.16 Zondag 26 7.06 19.36 0.32 13.00 Maandag 27 7.50 20.27 1.20 13.47 ttgo SZêlHtSQ omdat dit het motorrijwiel met de groot ste waarde is. In korten tijd werden 3 motorrijwiele* in Vlissingen en Middelburg gestolem. Het waren alle D.K.W.'s. D.K.W. is een kostbaar bezit, mits voor zien van een gepatenteerd slot, hetwelk wij voor 2.50 bijleveren. D.K.W. Model 1939 245.—. Vlissingsche straat 3941 Telel. 669. (Ingez. Med.) deel ter wereld mag zijn. Deze politiek ver dedig ik buiten ieder politiek partijverband, vrij van iederen druk. Ik heb slechts de vei ligheid van Frankrijk in het oog". Daladier werd levendig toegejuicht door de afgevaardigden van rechts, het centrum en een deel van links. v Nadat de socialist Vincent Auriol nog verklaard had, niet te kunnen aanvaarden, voor een voldongen feit te worden ge plaatst, werd het voorstel om de interpella tie uit te stellen, waarbij, als gezegd de kwestie van vertrouwen was ingesteld, in stemming gebracht. Met 323 tegen 261 werd dit voorstel aangenomen. De vergadering werd daarop verdaagd tot Dinsdag a.s. De uitslag der stemming bewijst, dat de meerderheid der Kamer goedkeurt, dat Franco wordt erkend. DE BESPREKINGEN VAN BéRARD ZOUDEN MET SUCCES BEKROOND ZIJN. De Fransche senator Bérard, die zooals men weet als bijzondere afgezant naar Burgos werd gezonden, heeft gister den geheelen middag met generaal Jordana, Franco's minister van buitenl. zaken, on derhandeld. NaaiX verluidt zouden de be sprekingen tot een overeenstemming en tal van aangelegenheden hebben geleid. Vanmiddag zou Bérard naar Parijs terug- keeren om verslag aan de Fransche re geering uit te brengen. Zijn rapport moet zeer gunstig zijn. ENGELAND. Bom ontploft in vrachtauto. Te Aberdeen is gisteren een bom ontploft, welke gelegd was in een vrachtauto, onder de zitplaats van den bestuurder. De chauf- Jiidisches Nachrichten Blatt, een Joodsch niettegenstaande het geheele voorgedeelte van de auto vernield werd. liep hij slechts lichte verwondingen op.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1