Hf frwlnaale MIDDELBURGSCHE COURANT UGOESCHE COURANT) ZEELAND. BfMNENLANO. Onze regeering erkent Franco. TSJECHISCHE DIENSTMEISJES NAAR ONS LAND. Komst binnenkort te verwach ten op beperkte schaal. Het oude spoorboekje wordt in eere hersteld. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAiD. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. WEERBERICHT, dokter zei: borstvoeding en daarna - KERK EN SCHOOL. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 47. TWEE BLADEN. VRIJDAG 24 FEBR. 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lagei% Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ..Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 at-, De regeeringspersdienst deelt mede, dat aan den agent der regeering bp het bewind van generaal Franco opdracht is verstrekt, aan dat bewind mede te deelen, dat hét door de Nederlandsche regeering de jure wordt erkend als de regeering van Spanje. De diplomatieke vertegenwoordi ging van Spanje. Naar wij vernemen kan, als gevolg van de erkenning de jure van het bewind van generaal Franco als de regeering van Span je, de heer Jose Maria de Semprun y Gur- rea, die door de Valencia-regeering als tij delijk zaakgelastigde van Spanje was aan gewezen, niet langer door de Nederlandsche regeering als diplomatiek vertegenwoordi ger eener vreemde mogendheid worden er kend. Ongetwijfeld zal binnenkort blijken wie als diplomatieke vertegenwoordiger van de thans erkende Spaansche regeering te 's Gravenhage zal worden gevestigd. Zooals men weet trad tot dusver, d.w.z. vóór de erkenning van het Franco-bewind, de heer Mario de Pinies, voorheen Spaansch consul-generaal te Rotterdam, hier te lan de op als vertegenwoordiger van het be wind van generaal Franco. Bij Kon. besluit is benoemd tot raads heer in den Hoogen Raad der Nederlanden mr. F. J. A. Hijink, thans raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage. DE VLIEGTOCHT VAN DE HE EREN HEYMANS EN ROUS. De sportvliegers Heymans en Rous heb ben op hun tocht naar Nederlandsch-ïndië nog telkens slecht weer. Woensdagochtend vertrokken zij met de PK-WDR uit Aleppo, en hadden zij met een krachtigen anti-cy cloon te kampen. Niettemin bereikten zij Bagdad tijdig genoeg om den tocht voort te zetten. Ook op het verdere gedeelte van de route hadden zij echter last van felle re genbuien en krachtigen tegenwind zoodat zij Basra niet meer konden bereiken en tegen het vallen van de duisternis noodgedwon gen een landing moesten maken hij de klei ne post Joliba, waar zij den nacht door brachten, zonder evenwel gelegenheid te hebben van dit station uit een aankomst telegram te verzenden. Gisteren vertrokken zij van Joliba en vlo gen, begunstigd door prachtig weer, via Basra, waar een landing werd gemaakt, naar Djask. RADIOREPORTAGE UIT GRINDELWALD Maandag a.s. door N.C.R.V. en P.H.O.H.I. Ten behoeve van de Ned. Chr. Radiover- eenïging en de PHOHI werd te Grindelwald gisteren een radio-reportage vervaardigd van het vorstelijk bezoek aan Grindelwald. De reporters dr. Max Senger van de Zwitsersche verkeerscentrale te Zürich, en Fred Rombach, Nederlandsch journalist in Zwitserland waren o.a. in de gelegen heid gesteld om enkele opnamen te vervaar digen aan de lunch der hooge gasten, ter wijl eveneens een gesprek werd opgenomen met Hermann Steuri, den privé-skileeraar van Prins Bernhard, die het een en ander over zpn leerling yertelde. Tot slot maakte men des avonds opna men bij het groote gecostumeerde bal in hotel Baer, waar de hooge gasten eveneens aanwezig waren. De Phohi-uitzending voor Oost-Indië ge schiedt Maandagmiddag de uitzending van de N.C.R.V. vindt plaats Maandagavond a.s. te 10 uur. Naar aanleiding van de mogelijke komst van Tsjechische dienstmeisjes naar Neder land, In verband met den terugkeer van Duitsehe dienstboden, en het daaruit voort vloeiende tekort heeft „Het Vaderland" zich om inlichtingen gewend tot den direc teur van den Rijksdienst van de Werkeloos heidsverzekering en de Arbeidsbemiddeling ir. R. A. Verwey, en den directeur van de Haagsche Gemeentelijke Arbeidsbeurs, den heer J. Boezer, om over deze materie het een en ander te vernemen. Het blijkt, dat het inderdaad in de be doeling ligt Tsjechische meisjes als dienst boden naar ons land te laten komen, zp het ook in beperkte mate. Hun komst zal ook nog wel eenigen tijd duren. Wellicht zal over een maand het eerste contingent in ons land komen. De heer Boezer deelde ons nog mede, dat hij reeds een jaar geleden in contact was ge treden met Tsjechische autoriteiten op dit terrein, om het mogelijk te maken, dat Tsjechische dienstmeisjes naar Nederland zouden komen. De moeilijkheid hierbij was de kwestie van de taal, daar men zich moest beperken tot de Duitsch sprekenden. Door de internationale verwikkelingen is deze zaak toen niet verder gekomen, en een deel van Tsjecho-SIovakije is inmiddels bij Duitschland gekomen. Intussehen is het contact weer opgevat, maar thans is deze zaak opgevat door het ministerie van Sociale Zaken, dat deze zaak centraal regelt, zoodat men dus mettertüd niet alleen bij de Haagsche Arbeidsbeurs, maar ook bij andere Arbeidsbeurzen terecht kan voor Tsjechische meisjes. De heer Boezer wees er ons voorts op, welke moeilijkheden een en ander toch met rich medebrengt, door de vele verklaringen die men noodig heeft van de zijde van art sen, van politie van werkgevers, enz. Ir. Verwey bevestigde deze mededeelin- gpn van den heer Boezer. Hij wees er ech ter op, dat hetgeen gebeuren gaat, niet van grooten omvang zal zijn, daar Nederland toch ook reeds in de laatste jaren zonder veel moeilijkheden het vertrek van 20.000 Duitsehe dienstmeisjes heeft doorstaan, en het aanbod van vrouwelijke arbeidskrach ten voor betrekkingen in dienstverband als dienstbode uit Nederlandsche krachten weer in stijgende lijn gaat. De zaak zal centraal gebeuren, om de meisjes waarborgen te geven, dat zij behoor lijk onderdak komen, en den huisvrouwen in Nederland waarborgen te geven, dat het goede meisjes zijn. Het zullen vooral dochters zijn van Tsje chische beambten, uit streken die aan Duitschland zijn gekomen, waarmede men in Praag tevens gebaat is, doordat deze meisjes aan een betrekking komen. Het zijn dus geselecteerde arbeidskrachten. De huisvrouwen zullen deze meisjes ge woon via de bestaande instanties kunnen betrekken. Dit zal er toe bijdragen om een eVentu- eelen dienstbodennood in de kiem te smo ren. Naar wij vernemen, zal de „officieele reisgids der Nederl. Spoorwegen" in zoo verre weer in zijn ouden vorm terugkeeren, dat de het vorig jaar daarin opgenomen dienstregelingen voor autobusd ensten, wel ke niet aan de verwachtingen hebben be antwoord, komen te vervallen. Het oude spoorboekje zal dus in eere worden hersteld. Bij een enquête onder de reizigers ingesteld, is n.l. gebleken, dat er slechts zeer gerige belangstelling bestond voor de dienstregelingen voor autobusonder nemingen. De directie der Nederl. Spoor wegen achtte daarom de hoogere uitgave voor opname van deze dienstregelingen in het spoorboekje niet meer verantwoord. Thans wordt er evenwel naar gestreefd het oude spoorboekje een aangenamer aan zien te geven, door o.a. een aantrekkelijker omslag te laten ontwerpen en er een en kele practische rubriek, om na te gaan wat bepaalde reizen kosten, in op te nemen. Tal van andere belangrijke wijzigingen zul len bovendien nog in dit nieuwe boekje na der worden uitgewerkt, waarover nader zal worden bericht, zoodra de verschillende daarbij betrokken instanties een oordeel zullen hebben uitgesproken. Een afzonderlijke autobusgids? Wat nu de autobusdienstregelingen be treft, deelt men ons van de zijde van den Nederlandschen Bond van autobusdienst- ondernemingen mede, dat het plan bestaat een afzonderlijk gidsje voor de autobussen uit te geven. Dit zal echter niet eerder dan in het najaar, dus met de winterdienstrege- ling, kunnen verschijnen, aangezien de tijd ontbreekt er een voor de zomerdienstrege ling gereed te maken. Vermoedelijk zal het door den bond worden uitgegeven, doch ook dit staat nog niet vast. Besprekingen met de officieele lichamen daaromtrent zijn reeds gedurende eenigen tijd gaande. Het achterwege blijven van een zomerdienst regeling voor de bussen wordt ook door den bond als een bezwaar gevoeld, doch dit kan gedeeltelijk worden ondervangen door het gebruik van provinciale gidsen en van de verschillende dienstregelingen, welke door vele diensten kosteloos ver strekt worden. Ook zal de gids uit het oude spoorboekje in vele gevallen bruikbaar blij ven. Bovendien dragen de meeste busdiensten een communaal karakter, zoodat de betrok kenen 'zich zonder veel moeite op de hoogte van de rijtijden kunnen stellen. DE FRANSCHE 3\JINTSTERS VAN- ONDERWIJS AANGEKOMEN. Met de „Jan van Gendt", bestuurd door gezagvoerder J. Hondong, is heden om elf uur op Schiphol gearriveerd de Fransche minister van onderwijs en kunsten Jean Zay, Minister Zay was vergezeld van zijn echt- genoote en den directeur van zijn kabinet, den heer Marcel Abraham. Ter verwelkoming was op Schiphol o.m. de minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne. In het bureau van de Air France heeft het A.N.P. na aankomst van den minister een kort onderhoud met hem mogen heb ben. De minister verklaarde het volgende: „Met groote vreugde ben ik voor de eer ste maal naar Nederland gekomen ter gele genheid van het vijfjarig bestaan van het Maison Descartes. Mijn vreugde over deze reis is ongetwijfeld te danken aan de be koringen en de schoonheid van een zoo sympathiek land als Nederland, maar voor al ook aan de krachtige geestelijke banden, die onze beide landen verbinden en aan hun diepe gemeenschap van idealen". Op hem gestelde vragen deelde de minis ter nog mede, dat hij Maandagmorgen weer naar Parijs zal moeten terugkeeren aange zien des middags de Fransche kabinetsraad bijeenkomt ter bespreking van de Fransche vertegenwoordiging te Burgos. Gelukkig aldus de minister zal Ik Zondag nog vol doende gelegenheid hebben om althans iets nader met Nederland kennis te maken door eenige uitstapjes te ondernemen. Met groo te belangstelling zie ik ook de kennisma king tegemoet met 'de Nederlandsche scho len. Morgenochtend zal ik verschillende on derwijsinrichtingen kunnen bezoeken." Militair vliegtuig op strand bij Ter Heide geland. Gistermorgen heeft een militair vliegtuig, een Koolhoven jager, bestuurd door den luitenant-vlieger Overvest, tengevolge van een defect aan de olieleiding een landing gemaakt op het strand bij Ter Heide. Hoe wel tengevolge van de tot dicht bij de duin- groep doorloopende streken het toestel slechts weinig uitloopruimte had, slaagde de bestuurder er in, zijn machine zonder schade tusschen twee dammen op het strand neer te zetten. Nadat een montagewagen was ontboden om de defecte olieleiding te repareeren, is het jachtvliegtuig des mid dags te ruim twee uur weer<-van het strand opgestegen. Wie zich bu:gt om te vleien, verlaagt zich; wie zich buigt om te dienen, ver hoogt zich. Besmettelijke ziekte. In de week van 12 tot en met 18 Fe bruari kwam in de gemeente Oud-Vos meer 1 geval van roodvonk voor. Aangehouden. Zekere Z. destijds woonachtig te Hulst, doch sinds geruimen tijd voortvluchtig, die er van verdacht werd zich te hebben schul dig gemaakt aan oplichting ten nadeele van een hotelhouder te Hulst, is thans aan gehouden en ter beschikking van de Justi tie te Middelburg gesteld. HET NIEUWE GEBOUW VAN DE FZEM GEGUND. Naar wij vernemen heeft het architecten bureau-Rothuizen namens het bestuur van de N.V. de P.Z.E.M. den afbouw van het kantoorgebouw aan den Vlissingschen Sin gel in de gemeenten Middelburg en Koude- kerke gegund aap den heer A. J. Hubers te Dordrecht, die op 8 Februari j.l. het laagst had ingeschreven nml. voor 139.870. Slechthoorenden. De afdeeling Middelburg van de Vereem- ging ter behartiging van de belangen van slechthoorenden hield Donderdagavond haar gebruikelijke maandelijksche bijeen komst, die allereerst als jaarvergadering bedoeld was. De jaarverslagen over 1938 van secreta resse en penningmeesteresse werden onge wijzigd goedgekeurd en aan laatstgenoem de décharge van haar beheer verleend. Mevrouw Unger en de heer Lucieer, bei den aftredend als bestuurslid, werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature van lid der Propaganda-commissie, ont staan door het bedanken van mevrouw GhijsenVan Marle werd voorzien door be noeming van den heer P. Luteijn. De aan wijzing van een afgevaardigde naar de jaar vergadering te Lunteren, werd overgelaten aan het Bestuur. Na afloop der vergadering vertoonde de voorzitter, mr. M. G. W. van der Veur op het witte doek e engroot aantal foto's van den Harz, Heidelberg, Interlaken, Lugano, Villars-Chesières, Zeil am See, Brugge en ten slotte van Middelburg, welke spr. mon deling toelichtte. Toen gisterenmiddag omstreeks vier uur een automobiel, bestuurd door E. A. F. uit Amsterdam goed rechts in de Langedelft en in de goede richting, dus naar de Markt reed, kwam uit de St. Jansstraat het 15- jarig meisje W. R. B. uit Aagtekerke per rijwiel. Zij lette, blijkbaar te veel op het Donderdagsche drukke voetgangersverkeer en dit werd oorzaak, dat rij tegen de ach terzijde van den auto reed, waardoor het voorwiel van het rijwiel ernstig beschadigd werd en het meisje, een lichte verwonding aan een der polsen op liep. De adjunct-gewestelijk Commissaris van Zeeland der N S. B. Het gebeurt wel eens, dat men hoort vragen: wie is toch eigenlijk die meneer Jan Dekker uit Goes, die in de Prov. Sta ten van Zeeland de N.S.B. vertegenwoor digt? In het laatstverschenen nummer van „Volk en Vaderland" vinden wij onder een fraai portret (in zwart hemd) van dezen heer de volgende karakteristiek, die wij zonder commentaar, vraag- noch uitroeptee- kens overnemen: de critische zin onzer le zers is voldoende scherp op dit punt. „V. V." dan schrijft: „J. A. DEKKER, geboren in 1902 te Goes is in geheel Zeeland een bekende fi guur. Hij is een Zeeuw in hart en nieren. Hij kent de verhoudingen als geen ander; hij kent de nooden van jiet volk, waarmee hij zich één voelt en waarvoor hij vecht. Hij weet, dat de vijanden van het volk niet als in de dagen van De Ruyter op zee ge zocht moeten worden; hij weet, dat zij zich bevinden op het land, ook in Zeeland. En omdat die vijanden „strijden" met an dere wapens dan de vroegere vijanden ter zee, strijdt hij achter Mussert met het alle leugens vernietigende nationaal-socia- Iistische wapen der waarheid. Dat hij op voortreffelijke wijze dit wa pen hanteert, is bekend in het kamp zijner tegenstanders. De vader van Dekker waa voorzitter van het prov. comité der A.R.-kiesvereenigin- gen en streed tegen het liberalisme en de verkrachting der aloude rechtsbeginselen, die zoo diep wortel hadden geschoten in het hart van het Zeeuwsche volk. Geen wonder, dat de zoon, ziende dat deze party in het liberale sop was verzeild, van meet af aan streed in onze Beweging voor het geen zijn vaderen heilig was. Als lid van de Prov. Staten vecht Dek ker tegen een lawine van corruptie en vuil, waarvan helaas deze provincie het slachtoffer is geworden. Zijn strijd voor de onthullingen van de schandalen bp den B.V L. en de droeve Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij.-historie ligt nog versch in ons geheugen. Nadat hij alle rangen in onze beweging had doorloopen, is hij in 1936 benoemd tot adj. gew. commissaris van Zeeland." RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente zal Woensdag 1 Maart a.s. des middags te vier uur in openbare vergadering bijeenkomen. Dan zullen opnieuw behandeld worden het voor stel tot bebouwing van het Ravelijn „De Grenadier", en het voorstel tot stichting van een niebvv gebouw voor de openbare U.L.O.-school. Rectificatie Raadsverslag. In ons raadsverslag lieten wij den hr. Ree dijk spreken over art. 43 der bouwverorde ning, dit moest zijn, art. 43 der woningwet. ARNEMUIDEN. Uit de 33 sollicitanten voor de per 1 April vacant komende betrek king voor onderwijzer aan de openbare la gere school (Kom) in deze gemeente, zulks wegens ontslag van den heer J. P. Israël wegens zijn benoeming tot hoofd der O. L. school te Driewegen, is door B. en W. een voordracht opgemaakt uit de oudste solli citanten, daar deze volgens het college zoo veel mogelijk het eerst geholpen moeten worden, bestaande uit de heeren J. G. Smits te Vlissingen, Joh. van Kasteel te Middel burg en K. van Espen te Waarde. ARNEMUIDEN. Door leden van de Ned. Herv. Kerk is een mannenvereeniging op gericht onder den naam Eben Haëzer welke 13 leden telt. Tot voorzitter werd benoemd de heer P. Vos en tot secretaris-pennig- meester de heer Blaas Marijs. MELISKERKE. Gevonden: een zilveren doekspeld; inlichtingen bij den gemeente veldwachter. WESTKAPELLE. Uitgaande van de Ned. Chr. Radio-Ver. werden Donderdag avond in het Evangelisatiegebouw radio films gegeven. Na de gebruikelijke ope ning sprak ds. Visser, Ger. pred. te Dom burg, een inleidend woord. Daarna werden enkele films vertoond: Oranjefilms uit de dagen van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, kleurenfilms, waarop o.a. het N.C.R.V.-terrein te Hilversum vertoond werd, etc. etc. Met groote aandacht werd een en ander gevolgd. De heer Dominicus sprak een slotwoord. De zaal was geheel gevuld. HANSWEERD. In de vacature van be stuurslid van de afd. KruiningenHans- weerdSchore van het Groene Kruis, ont staan door ontslagname van den heer F. V. de Grooff alhier, is benoemd de heer J. Luteijn alhier. KAPELLE. Onder voorzitterschap van as. A. Seheele kwam de vereeniging tot stichting en instandhouding van een chr bewaarschool in vergadering bijeen. Het getal leerlingen bedraagt 70. Door 160 per sonen werd financieele steun geschonken. Depenningmeester deed rekening en verantwoording: de giften en contributie- en bedroegen in totaal 153. Het kassaldo is 19. Herkozen werden de bestuursle den dr. J. D. Schmidt en P. M. Keim. NISSE. Donderdagavond jl. vergaderde de Groene Kruisvereeniging alhier. Door den secretaris werd het jaarverslag over 1938 uitgebracht. De vereeniging telt 97 leden. De penningmeester deed rekening en verantwoording over 1938; daaruit bleek dat het goed slot voor het Groene Kruis varb 1937 was 869. Voor de tbc-be- strijding bedroeg het 872. Gekozen werd als vice-voorzitter A. Fierloos in de vaca ture ds. Blanson Henkemans. Het bestuur werd gemachtigd 100 te besteden voor aankoop materiaal. De door B. en W. voor het jaar 1939- 1940 vastgestelde kiezerslijst vermeldt namen van 335 kiezers. SCHORE. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Schore van de Ned. Ver. voor luchtbescherming onder leiding van den voorl. voorzitter burgemeester Trimpe. De opkeftnst der leden was buitengewoon goed. Na vaststelling van een reglement voor de afdeeling werden tot bestuursleden ge kozen de heeren H. van Koeveringe Jzn„ P. Sterk, J. van Nieuwenhuize, ds. A Postma, W. J. in 't Anker, J. de Jager en W. Ry'n Chrzn. Zoo spoedig mogelijk zal een spreker uitgenoodigd worden voor het houden van een lezing, waartoe alle belangstellenden toegang zullen hebben. Na afloop der vergadering heeft het be stuur de functies als volgt verdeeld: voor zitter J. van Nieuwenhuize; secretaris P. Sterk; penningmeester J. van Koeveringe Hzn.; leden: ds. A. Postma, W. J. in 't Anker, J. de Jager en W. Rijn Chrzn. De afdeeling telt thans 59 leden, waarvan 42 ter vergadering waren opgekomen SCHORE. Het aantal kiezers van de kiezers- ïyst 1939-1940 bedraagt 477. KAMPERLAND. A s. Woensdag 1 Maart zal onze gemeenteveldwachter D. van dei- Vreugde zijn zilveren jubileum vieren en herdenken dat hij voor 25 jaar als gemeen tepolitie alhier werd aangesteld. OOSTBURG. Tot tijdelijk opzichter bij de Zuiderzeewerken is benoemd de heer P. Brakman alhier. SLUIS. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Sluissche Rederijkerskamer „De Oranjebloem" werd een buitengewone uitvoering gegeven door de bekende too- neelvereeniging „Ik Dien" uit Maldeghem. De voorzitter van de jubileerende vereeni ging, de heer J. F. Bauer, heette iedereen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer De Lange met zijn gezelschap. Daarna gaf hij een kort résumé van de jaren, waarin de vereeniging op was getreden. Hij memo reerde dat de rederijkerskamer op 17 Maart 1864 was opgericht door Johan Hendrik van Dalen, destijds hoofd der openbare la gere school en archivaris der gemeente Sluis, schrijver van het Groot Woordenboek der Nederlandsche Taal, den heer J. P. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest zwaar bewolkt weer, zonder regen van beteekenis, iets kouder dan vandaag, meest zwakke wind uit uit- eenloopende richtingen. UKHEL. matige tot vrij sterke wind uit N.O. tot N.W. richtingen, bewolkt tot ne velig, regen over een groot deel van het land, opklaringen des nachts, motige tem peratuur. Za. 25 Febr. Zon op: 6 h 58; onder: 17 h 29. Licht op: 17 h 59. Maan op: 9 h 07. E.K.: 27 Febr. Hoog- Vrijdag Zaterdag Zondag Huog- Vrijdag Zaterdag Zondag en Laagwater te Vlissingen: Februari Hooewater. 24 4.06 16.30 25 4.40 17.08 26 5.24 17.58 Laag-wro*'*'!- 10.42 22.43 11.19 23.24 12.03 en Laagwater te Wemelüinge; Februari. Hoogwater. Laag w» 24 5.58 18.18 11.41 23.53 25 6.28 18.56 12.16 26 7.06 19.36 0.32 13.00 verkrijgbaar bij alk' Kruideniers len Drogisten. (Ingez. Meded. Leijser.naar, onderwyzer aan die inrichting en den heer Bakker. Eertijds was de ver eeniging een reciteervereeniging, welke langzamerhand in een tooneelvereeniging omgevormd werd. Dat de vereeniging thans haar 75-jarig bestaan viert, mag zeker als een belangrijk feit worden aangestipt, niet alleen, omdat het een van de oudste ver- eenigingen op dat gebied in Zeeuwsch- Vlaanderen Westelijk Deel is, maar ook door het feit, dat het een vereeniging in Sluis betreft, welke nog niet werd ontbon den (wat voor onze gemeente een zeld zaamheid mag genoemd worden, corr.). Wel zijn er jaren geweest, aldus de voorzit ter, dat de vereeniging „De Oranjebloem" het kwaad te verantwoorden had, doch steeds heeft men haar staande kunnen hou den, mede door de voorname factor, dat de vereeniging thans door den Raad gesubsi dieerd wordt. Als bijzonderheid mag nog worden^ ver meld, dat de familiewapens, welke zich op de raadzaal in het gemeentehuis bevinden, eigendom van de Rederijkerskamer zijn, doch welwillend aan de gemeente in bruik leen werden afgestaan. Tot slot wenschte spr. den heer J. Leüsennaar, die ongeveer 40 jaren lang de vereeniging als werkend lid altijd trouw heeft gediend, doch thans noode het mooie werk heeft moeten vaar wel zeggen, geluk. Nadat de voorzitter van „Ik Dien" een woord van dank had gesproken voor de harteiy'ke ontvangst, het gezelschap te Sluis bereid, werd opgevoerd „Kinderen van Ons Volk" van Anton Coolen, bewerkt naar de romans „De schoone Voleinding" en „Kin deren van Ons Volk". Onder ademlooze spanning werden de verrichtingen van de acteurs en actrices gevolgd en een ware ovatie viel aan het eind het gezelschap ten deel. De zaal van den heer H. Bogaerd de Paauw was goed bezet. Tengevolge van verbetering aan den weg in de Vrij straat en het Marktplein is dit traject tijdelijk voor het verkeer afge sloten. WATERLANDKERKJE. Woensdagna middag had alhier op officieele wijze de in gebruikneming plaats van het verbouwde raadhuis. Behalve het nagenoeg voltallige gemeentebestuur van Waterlandkerkje wa ren o.m. ook aanwezig verschillende burge meesters en geestelijken uit omliggende ge meenten. Na het officieele gedeelte ge bruikte het aanwezige gezelschap de thee op de raadszaal. Geslaagd voor het machinistendiploma C. de heer, J. C. Lokker, leerling van de „De Ruijterschool" te Vlissingen. Ned. Herv. Kerk. H. Aalbers, cand. te Sloten heeft het beroep naar Sirjansland aangenomen. Dr E Emmen te Breda heeft het be roep naar Haarlem (vac. dr. K. H. Mis- kotte) aangenomen. Evang. Luth, Kerk. Ds. J. N. Bieger te Bergen op Zoom, voorheen te Middelburg-Vlissingen, is be roepen te Leiden.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1