INGEZONDEN STUKKEN. Kring Walcheren der Z. L., M De huidige positie van den landbouw. De Centrale Hengstenkeuring te Goes. Voorkomt verkoudheid en keelpijn. RADIO-PROGRAMMA. OOSTBURG MARKTBERICHTEN. ARERDA. De Kring Walcheren der Z.L.M. hield gisterenmiddag een goed bezochte en gean nimeerde vergadering in een der zalen van de Eendracht te Middelburg. De voorzitter, mr. M. C. van der Min ne heette allen welkom en zeide het jam' mer te vinden niet altijd op zijn post te kunnen zijn als men hem gaarne zou zien, maar hij doet dit toch zooveel mogelijk. Het is in 1938 niet altijd den landbouw zoo goed gegaan als men wel had verwacht en gehoopt. Spr. wenscht de leden een goed Jaar 1939 toe ook voor hunne familie. Hij wijst er op hoe onverstandig het is uit de gelederen der organisatie te treden, men moet juist trachten één compacte massa te vormen, o.a. door coöperatie. Welkom heet te spr. vooral mr. Bouwman, die een inlei ding zou houden en den nieuwen directeur van de Coöperatie Eiland Walcheren, den heer Ikkink. De heer C. Franse, vice-voorzitter, wenschte wederkeerig den voorzitter het beste voor 1939 toe en wees er op, dat deze steeds bereid is, te helpen, wat van groote beteekenis is voor de Walchersche Land bouwers. Voorlezing werd gedaan van een verzon' den adres inzake het meer bietengarantie geven voor Walcheren. Jaarverslag. De secretaris, de heer M. Kleinepier, bracht daarna het jaarverslag over 1939 uit. Na herinnerd te hebben aan de blijde dagen in ons vorstenhuis en de deelneming aan de hulde betooging door de Walcher sche landbouwers, wijst de secretaris er op, dat het weer in het afgeloopen jaar nogal afwisselend is geweest. Waar het een zo mer was met veel buien, maar toch weinig neerslag konden de resultaten ook op ge lijksoortige gronden in verschillende gebie den, vrij sterk uiteenloopen. De granen waren best en gaven een hoog beschot; de aardappels waren onregelma tig; de witte en bruine boonen bleven ver beneden normaal; de wortelgewassen wa ren van matig tot goed, het vlas onregel matig. De grasgroei was matig. De melk- opbrengst was aanmerkelijk lager dan vo rig jaar. De gezondheidstoestand van het vee liet veel te wenschen over. Ook de prij zen van liet vetvee waren minder dan vorig jaar. Het was voor den kring een druk jaar, het ledental bleef stationnair. Op 20 Dec. was de kring vertegenwoordigd bij de ter aardebestelling van den heer A. de Smidt. Deze land- en tuinbouwonderwijzer heeft, als een der eerste veel bijgedragen tot de ontwikkeling van den boerenstand. De kring herdacht, dat de heer C. Franse 25 jaren bestuurslid was en ook de trouwe dienaar der Z.L.M. De heer A. Cappon her dacht zijn 25-jarig jubileum, terwijl de al- gomeene voorzitter, mr. P. Dieleman 65 jaar werd. De verschillende georganiseerde cursussen laat de secretaris de revue passeeren, to taal namen er een 185 personen aan deel. Nog memoreert de secretaris verschillen de genomen maatregelen en het tot stand- komen van de pachtwet. De financiën eischen een zuinig beheer. De heer Kleinepier eindigde met woorden van dank aan voorzitter, bestuur en leden voor hun vriendschap en steun, en zulks meer in het bijzonder tot mr. Van der Minne. Alleen als men eendrachtelijk en in vertrouwen elkander open en eerlijk tege moet komt, kan men zegen op zijn arbeid verwachten. Men mag trotsch zijn op de Algemeene oude Z.L.M. met koninklijke be scherming. Spr. herinnerde aan de woor den van H.M. de Koningin gesproken op 27 Januari jl. en wekte op in 1939 te trachten dit woord in toepassing te brengen. Dan zal God ook bij vernieuwing zijn zegen schen ken op aller arbeid. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn uitvoerig verslag en richtte zich dan tot den heer Franse om hem har telijk dank te brengen voor alles wat hij in 25 jaar voor de Z.L.M. heeft gedaan en dat veel meer is dan men zou denken. Hij stond voor de belangen der landbouwers in ver schillende functies .applaus). De heer Franse zeide zeer gevoelig te zijn voor deze gelukwenschen, maar meende, dat de voorzitter wel wat overdreven had, wat deze ontkende. De rekening, aanwijzend een nadeelig slot van 14, werd goedgekeurd en gaf aanlei ding aan den heer Abrahamse, woordvoer der van de financieele commissie, om woor den van groote hulde te uiten voor het wer ken van het bestuur. Spr. hoopte dat men zal trachten het aantal jongeren die zich aansluiten bij de Z.L.M., te doen toenemen. Ook de begrooting 1939 van den penning meester, ook de heer Kleinepier, kon de goedkeuring van de vergadering wegdra gen. De voorzitter wees er op, dat men de grootste zuinigheid in acht zal moeten nemen. In d' financieele commissie werd inplaats van di i heer Meijers, gekozen de heer Jon- gepier. De heer J. Goedbloed bracht als marktzetter verslag over de botermarkt uit. De boterprijs was goed, de prijzen der eieren waren niet zoo hoog als men wel had ge- wenscht. De aanvoer was zoowat gelijk aan 1937, het lijkt spr., dat er meer aanvoer 'door kooplieden komt. Het bericht over de t.b.c. bij het vee, voorkomende in de bladen van verleden week, acht spr. niet goed voor den bóter- omzet. De heer Kleinepier zeide, dat men tegenwoordig alles moet doen om te ko men tot t.b.c.-vrij melkvee. De heer Goedbloed vroeg waarom dit minder noodig is voor de fabrieksboter. De heer Kleinepier zeide dat de fa brieksboter boter op temperatuur wordt ge bracht. Maar ook de boerenboter is goed als op zindelijkheid wordt gelet en de t.b.c.- bestrijding met kracht ter hand wordt ge nomen. De heer Goedbloed werd herbenoemd als marktzetter. Ter sprake kwam nu de vogelschade en de heer Kleinepier deelde mede, dat, met name graaf Van Lynden, alles doet om die te beperken, terwijl ook de kring doet wat hij kan. De heer Ikkink dankte den voorzitter voor zijn woorden van welkom en heeft reeds in de dorpsvereenigingen gemerkt dat er een geest van samenwerking is. Die is er ook hier in den kring en spr. hoopt meermalen de vergaderingen te kunnen bij wonen. Het is zijn streven de coöperatie tot grooten bloei te brengen. Hierna hield mr. Bouwman van het Landbouwhuis te Goes een inleiding over „De huidige positie van den landbouw". Spr. bracht ook eerst dank voor de ver welkoming en zeide daarop, dat men snel leeft. De tijd, dat men niets wist van alle crisismaatregelen en waarnaar men terug verlangt, ligt nog maar 10 jaar achter ons. Toch moesten ook voor den landbouw re gelingen getroffen worden als de teeltrege lingen om te voorkomen, dat het met de vleeschprijzen mis zou loopen. Men heeft thans een stel maatregelen, die den bóer precies voorschrijven wat hij mag en wat hij niet mag. Er wordt meer van den land' bouwer geëischt dan vroeger. Het is een eerste vereischte, dat hij zijn vak kent en alleen met technische kennis komt de boe renstand er niet meer. De tijd is voorbij, dat de boer zich afzijdig kan houden van hetgeen in de maatschappij voorvalt. De boerenstand is met zijn te lage productie prijzen zoo langzamerhand gekomen in den hoek. Hij zal dan ook hard moeten vechten om de plaats te behouden, die hem toe komt. Door de talrijke beschermende maat' regelen in vele landen, daalden in Neder land de graanprijzen enorm en breidde zich door het goedkoope voedergraan de veehou derij uit; er kwamen te veel koeien en var kens, met als gevolg de teeltregelingen. Spr behandelde dan het verloren gaan van de vrije markt met de wereldprijzen, en daar voor in de plaats treden van de richtprijzen, vastgesteld door de regeering. De landbouw is dan ook voor een groot deel voor zijn uitkomsten afhankelijk van de regeering, die uitgaat van het bestaansminimum voor de prijsregeling. Dit beginsel wordt zoowel ten opzichte van den graanbouw als van de veehouderij consequent doorgevoerd. Spr, stond daarop stil bij de wijze waarop de Veehouderijcentrale werkt door het uit de markt nemen eerst van rundvee, nu ook van zware varkens. Niet alleen bij de vee houderij, maar ook ten aanzien van den graanverbouw zijn de prijzen slechts gericht op het in stand houden en niet op het ren dabei maken van het bedrijf. Toch is het resultaat van dit alles voor wat betreft de productenprijzen wel zeer onbevredigend geweest en het is begrijpelijk, dat men op deze basis niet verder zelf wil gaan „orde nen". Toch hebben de landbouwcrisisvoorschrif ten doel een zekere ordening te bereiken, waaronder men in het dagelijksch leven verstaat een zkere regeling van de pro ductie en van den afzet om de prijzen van de landbouwproducten te beschermen en op peil te houden. Het streven om den landbouw te ordenen wordt bevorderd door verschillende facto ren, in de eerste plaats door de bestaan de ordening van andere groepen van de bevolking, waarbij spreker uitvoerig stil staat en ten tweede door het feit, dat men steeds meer gedwongen wordt om zelf de eigen landbouwproducten te ver bouwen. Dit wordt in de eerste plaats in de hand gewerkt door de politieke ontwik keling in het buitenland. Het is van on schatbare waarde als een land zich in oorlogstijd of wanneer er 'n oorlog dreigt, zelf van het noodige graan en vet kan voorzien. Daarnaast zal ook de uitvoering van het plan-Westhoff tot gevolg hebben, dat de noodige landbouwproducten meer in eigen land worden verbouwd. De re geering heeft dit plan in beginsel aan vaard. Niet al het volgens zijn plan te ont ginnen of ingepolderde land zal voor bouw land bestemd worden. Een deel zal gras land worden en dan komt het probleem, hoe in de toekomst de meerdere zuivel kwijt te raken. Tot dusverre wordt alles van bovenaf, door de overheid geregeld. De regeering vindt het nu zoo langzamer hand mooi genoeg en wil de uitvoering der crisismaatregelen overdoen aan de landbouworganisaties. Het is zeker juist, dat men in navolging van andere volks groepen ook de landbouw, voorzoover mo gelijk, tot een beschut bedrijf zal moeten maken. Het is nu maar de vraag op welke wijze en gezien de ter zake reeds gepubli ceerde plannen zijn te begrijpen. In ieder geval staan de algemeene orga nisaties tegenover de overname dan ook niet erg geestdriftig. Dit ook om dat zij geen waarborg hebben, dat de boer er be ter van zal worden. De prijzen der pro ducten wil men binnen ruimere prjjsgren- zen vaststellen. Zakt de prijs onder de benedengrens, dan zal de Overheid zooda nige maatregelen nemen, dat de landbouw een prijs ontvangt, die boven de minimum grens ligt. Mocht de prijs van het product de bovengrens overschrijden, dan zal het de regeering vrij staan maatregelen te treffen, waardoor de prijs weer onder dien irijs daalt. De overname door den land bouw van de crisismaatregelen op een 'lasis, die maar ternauwernood de pro- iuctiekosten vergoedt, zal dan ook wel van alle kanten bekeken moeten worden, voordat men tot die stap overgaat. Zooals iet voorstel er thans ilgt, is het onaan vaardbaar. De tjjd van thans is zeker een overgangstijd, maar men doet goed niet met de gedachte vertrouwd te worden, dat in de eerste tientallen jaren de teelt regelingen enz. zullen verdwijnen. Inte gendeel men gaat steeds meer in de rich ting van een geordende maatschappij, met de pachtwet als jongste voorbeeld. Spr. besloot met het aanhalen van woorden die de voorzitter der Z.L.M., mr. Dieleman een paar jaar geleden op een algemeene vergadering heeft gesproken, die als volgt eindigden: Wij willen onze kracht zoe ken in nauwe aaneensluiting, in samen werking, in toewijding aan ons ideaal, ter bereiking van ons doelwit: de verheffing van het platteland in alle geledingen, de verheffing en in standhouding van den boerenstand in het bijzonder." Na deze met groote aandacht gevolgde inlieding, ontspon zich een gedachten- wisseling tusschen den inleider en den voorzitter, die beide ten slotte getuigden van hun groote belangstelling voor de ver heffing van den boerenstand, en waarbij mr. Van der Minne zich tegen overneming der maatregelen van de regeering door de organisaties kantte en dat als zeer ge vaarlijk aanvoelde, terwijl mr. Bouwman er op wees, dat het plan-Westhoff aan een 300,000 werkloozen arbeid zal verschaffen. Nog kon mr. Bouwman naar aanleiding van de in den loop der vergadering door den heer Abrahamse naar voren gebrach te wenschelijkheid inzake jeugdorganisatie mededeelen, dat ten deze reeds o.a. te Big- gekerke en Meliskerke bereikt is dat een aantal jongeren zich organiseeren. De heer Kleinepier meent, dat op cur sussen wat te bereiken is en de heer Ik kink gaf inlichtingen over de wijze van werken in Overijssel onder de jongeren. (Van onzen deskundigen medewerker). Vijf- en zes-jarigen, kl. m. Ook deze klas se telt een kop van drie buitengewoon goe de vaderpaarden, waarvan het lang niet gemakkelijk te zeggen is, welke van de drie voor onze fokkerij het meest belooft. Dit drietal demonstreerde wel heel duidelijk, dat een hengst der kleine maat daarom wel vadereigenschappen kan bezitten, doch dan moet er wat noemt ruimte in zitten, dat wil zeggen: flinke breedte met veel diepte en felle kwartieren, terwijl onderarm en schen kel breed en zwaargespierd moeten zijn, de voorknie in elke richting lange lijnen moet hebben en vooral het spronggewricht lang, breed en zwaargebouwd moet zijn. Deze eigenschappen nu zijn bij dit trio in ge- wenschte mate aanwezig, terwijl bij de op volgers ook hengsten zijn met vele goede eigenschappen, waarom wij deze klasse een zeer goede klasse hengsten noemen, al wer den er, naar onze meening, een paar teveel teruggeroepen, die het aanzien niet ver hoogden en evenmin onze fokkerij kunnen verbeteren. Vijf- en zes-jarigen, gr. m. Niet minder dan 14 zware vaders stonden hier in de rij op klasseering te wachten, waarvan de voorhoede niet minder dan vier enorm zwa re hengsten telt. Van deze vier hebben twee van ons nog weer een hoog cijfer ge kregen dan nos. 3 en 4, terwijl Florus van Oostburg er voor zorgde te demonstreeren, dat ook een reus adelijke lijnen kan bezit ten. Reeds in ons verslag over de najaars keuring 1937 hebben wij op Florus de aan dacht gevestigd, thans neemt hij in deze zware klasse de eereplaats in en is hij bo vendien de eenige hengst, in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen geboren, die het te Goes tot een 1ste plaats kon brengen. Car lo van 't Kerkje is een besten 2-den en ook hjj herinnerde ons aan de leidende positie, welke zijn fokdistrict eenmaal innam. Van de overigen mag worden gezegd dat zjj zich algemeen zeer goed hebben gehouden, terwijl wij aan Lion van 't Kerkje de 4e plaats hadden toegedacht, terwijl hij het thans met no. 13 moest doen. Op de na- j aarskeuring te Oostburg stond hij 4e ach ter Mignon du Fosteau, Gaulois de Tasse- nier en Florus van Oostburg. Dat de na jaarsplaatsing te Oostburg er korter bij was dan de plaatsing te Goes, daarvan zullen de meesten wel overtuigd zijn, De heer Diele man kan zich echter troosten met de herin nering aan Germain de Caneghem, die te Goes ook no. 13 werd geplaatst, doch zoo brutaal was revanche te nemen, door en kele maanden daarna het nationale kampi oenschap van Nederland te behalen! Ove rigens is het onze overtuiging dat Lion het in Den Bosch met minder dan het kampi oenschap zal moeten deen, doch dit neemt niet weg, dat hij te Goes werkelijk te laag werd geplaatst. Hengsten van 7 jaar en ouiler, kl. m. Klei ne, maar goede klasse hengsten, waarvan Avenlr van Willy hoofd en schouders boven zijn concurrenten uitkomt; Dessert houdt zich goed, evenals Joli, terwijl Lion de ja ren niet zonder meer voorbij zijn gegaan en Jan zich goed heeft bewaard. Hengsten van 7 jaar en ouder, gr. ni, Klasse hengsten van buitengewoon for maat, Mignon in prachtconditie; Audeux is een enorme reus en het overige vergeven wij hem gaarne; Gaulois was, als altijd, ex tra mooi verzorgd en kwam er best uit; Ce- sar van Mars was onherkenbaar opgeknapt in zijn beenwerk, waardoor hij in deze bui tengewoon zware klasse met eere zijn goe de plaats köri innemen, terwijl ook de ove rigen zich goed lieten zien, al moet men op dezen leeftijd bij een hengst wel wat door de vingers zien. Het kampioenschap. Tot den strijd om het kampioenschap werden in de baan geroepen Pompier de Tombois, Nico van Melo, Clai- ron van Hoek, Florus van Oostburg, Avenir van Willy en Mignon du Fosteau. Dit was niet alleen een mooie, doch tegelijk een zeer nuttige demonstratie, daar zij den fok kers duidelijk den weg teekende, langs welken men onherroepelijk den put in gaat, doch aan den anderen kant ook duidelijk den weg naar opbouw aanwees. Na stappen en draven bleven Nico van Melo, Clairon van Hoek en Florus van Oostburg in de baan voor een tweede vergelijking en werd na kort beraad Nico van Melo tot Zeeuwsch kampioen uitgeroepen, waarmede wij het volkomen eens zijn. Het is uit dit soort, dat werkelijke kampioenen geboren worden. Toen zijn vader, Clairon de la Lys, in 1933 het Zeeuwsch kampioenschap behaalde, schreven wij: „Clairon gij waart de held van 't feest, „Gij mocht de eerkroon dragen, „Komt met Uw bloed en „kwaliteit" „Het werk der fokkers schragen." En thans, zes jaren later, doet een zoon en welk een zoon! van den door ons gevier- den vader, met eere het kampioenschap, terwijl nog meerdere beste zonen van Clai ron het moeilijk fokkerswerk mede onder steunen. Zoo hebben niet minder dan vier Clairon-zonen de 1ste plaatsen in hun klas se bezet, waaronder het kampioenschap! Terwijl wij dit schrijven gaat de telefoon, welke ons de mededeeling doet dat Willy, een Clairon-zoon, len der driejarigen kl. m., door G. L. Lannoije aan de combinatie De Milliano e.a. te Oostburg is verkocht, met welken aankoop wij niet alleen de com binatie, doch geheel het fokdistrict van har te geluk wenschen. Tot slot kregen wij het défilé der kam pioenen, waarmede voor de Zeeuwsche paardenfokkers een onvergetelijken feest dag werd besloten. Memoreeren wij nog dat de keuring met aandacht werd gevolgd door ir. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw, den voorzitter en den secretaris van het Stam boek en een duizendkoppige menigte, zoo als nog nimmer op eenige centrale keuring tezien is geweest! Op vele plaatsen stonden de toeschouwers acht tot tien rij en dik, om toch maar iets van de keuringen te kun nen zien. Eindelijk zou ons verslag niet vol ledig zijn, indien wij niet zouden aangeven het aandeel dat verschillende fokdistricten aan het mooie succes van dezen dag hebben gehad, waarom wij hier een overzichtelijk staatje geven. FOKDISTRICT Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland .i Walcheren Groningen J' Noord-Beveland Schouwen-Duiveland Tolen Noord-Brabant Limburg België Totaal Klassen I II III IV V VI VII VIII Totaal 11 16 10 11 8 34 22 11 2 2 1 1 1 1 1 6 14 82 Tot juist begrip diene dat de getallen uit sluitend betrekking hebben op de te Goes bekroonde hengsten, en verder op de streek hunner geboorte, daar juist dit tweede punt een duidelijk en betrouwbaar overzicht geeft over een bepaald fokgebied. Onze voorspellingen, in het najaar van 1937 en het voorjaar van 1938 gedaan, zijn thans voor de volle 100 uitgekomen, en wanneer men nog twijfelen mocht, dan zijn bovenstaande, onwederlegbare cijfers er tot bewijs. De wondeplek is thans bloot gelegd, nu ook, en vlug! de juiste balsem er op, en het genezingsproces kan een aan vang nemen, want waar een wil is, daar is ook een weg. Het ligt er maar aan, of men hem wil bewandelen. Het leven kan mooi, doch het kan ook hard zijn. Met het fok kersleven is dit al evenzoo. Ook hier geldt: Wee den overwonnenen! Wie zich niet op een doelmatige manier weet te verdedigen, wordt eenvoudig onder den voet geloopen door de concurrenten. Het is alleen de over winnaar die wordt toegejuicht. Wie dit be denkt, en er naar h; teleurstelling vrjjwa Ivoroi-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. (Ingez. Med.) WAAROM, WAAROM, WAAROM? Welk Heilig Huisje wordt beschadigd wanneer iemand verlangt dat werkloozen in het bedrijf arbeid verrichten? Wiens Heiligste gevoelens worden ge kwetst door voor te stellen, om het bedrag aan steun, zijnde naar ik meen, ongeveei 2/3 van het weekloon, per week, uit te keeren aan den werkgever, die 32 uur pei week, een werklooze in dienst neemt? Welke politieke richting wordt er wild als men zou voorstèllen zooveel mogelij li de werkloozen onder te brengen in het door hen geleerde vak? Welke zonde doet iemand, die, zoodrs zou .blijken, dat er meer vraag dan aan bod was naar de arbeidskracht van de werkende werklooze zou voorstellen, werk gevers uit te noodigen tot het doen var, een voorstel, dat alsdan zou moeten be vatten, met welke vergoeding zij genegen zouden zijn genoegen te nemen, indien de teloorgaande arbeidskracht productief werd gemaakt. Wie en op welke gronden heeft bei waai tegen lagere prijzen van sommige goederen en diensten, die door de concurrentie spoedig het tot nu toe nutteloos betaalde steungeld zouden verdisconteeren Waarom zouden de overige resteerende werkuren in een boven geschetst geval door den werklooze niet mogen worden besteed zooals hij zelf verkiest, behalve stempelen. Waarom zou ev« kunnen worden te. werknemer zijin g< te weigeren en den gcsieunuen wcikiuu- ze zijn steun? Waarom zouden bij eventueel ontslag in bedrijven met tewerkgestelden van wer kende werklieden, niet onmiddellijk alie tewerkgestelden kunnen worden terug ge nomen. Waarom wordt gezocht naar dure werk- objecten om de moreele en geestelijke ontwapening tegen te gaan, terwijl het werk te vinden is in de verschillende be drijven, zonder dat het de gemeenschap iets meer kost dan tot nu toe het geval is, en de gemeenschap daardoor komt te be schikken over meer koopkracht, immers dalende prijzen van sommige goederen en diensten? Waarom wordt niet gebroken met den sleur en ziet men in de ramp der werk loosheid niet een economisch probleem in plaats van tot nu toe, een sociaal pro bleem? Waarom denkt men met liefdadigheid de werkloosheid op te lossen, terwijl een kind kan weten, dat de ramp daarvoor niet ge schikt en te groot is? Waarom is onze economische politiek gericht op zoo duur mogelijk, in plaats van op zoo goedkoop mogelijk? Waarom, waarom J. v. d. Graaft. Goes, 10 Februari 1939. DONDERDAG 23 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 en 301,5 M. AVRO.-Uitz. 8.00 Gram. (ca. 8.15 Ber.), 9.00 Orgelspel. 9.20 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroepork. en soliste. (In de pauze: Declamatie, ca. 12.15 Ber.). 12.30 AVRO-Amusementsork. 1.15 Jetty Cantor's ensemble. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Verv. conc. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Piano. 5.00 Weekka- leidoscoop. 5.25 Gelukwenschen. 5.30 AVRO- Aeolian-ork. en solist. 6.10 Harpsoli. 6.25 Ber. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 Orgelspel. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP., Radiojournaal. 8.20 Concertge- bouwork. 9.00 Gram. 9.15 Lezing. 9.40 Gram. met toel. 10.20 AVRO-Vaudevilie- ork. en solisten. 11.00 Ber. ANP., hierna tot 12.00 AVRO-Amusementsork. (opn.). HILVERSUM H 415,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 KRO-ork. en gram. 2.00 Hand werkles. 2,55 Gram. 3,00 Voor de vrouw. 3,30 Gram. 3,45 Bijbellezing. 4,45 Gram. 5,00 Handenarbeid voor de jeugd. 5,30 Apollo-ensemble en gram. 6,45 CNV-kwar- tiertje. 7,00 Ber. 7,15 Journalistiek week- overz. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 NC RV Harmonie ork. (9,00—9,30 Causerie. 10,00 Ber. ANP, actueel halfuur. 10,30 Gram. 10,45 Gymnastiekles. 11,00 Gram. 11,50—12,00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11,40—11,45 Gram. 12,05 Orgelspel. 12,25 Northern Ireland ork. 1,05 Fryer's ork. 1,502,20 Dansmuz. 3,10 Gram. 3,20 Zang en piano. 4.20 Gram. 4,40 Zang 5,05 Voor de vrouw. 5,20 Croo- ke's kwartet. 6,05 Reportage. 6,20 Ber. 6,40 Voor de boeren. 7,00 Theater-ork. 7,50 Gevar. progr. 8,35 Actueel progr. 8,50 Di aloog. 9,20 Ber. 9,45 Uit Warschau: Sym- phonieork. en solist. 10,20 Korte Kerk dienst. 10,40 Uit Amerika: Causerie. 10,55 Leslie Bridgewater kwintet. 11,35 Joe Loss Band. 11,5012,20 Dansmuz (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9,00, 10,00, 10,25 en 11,20 Gram. 12,35 Zang. 1,05 Zie Droit- wich. 1,50 Gram 2,35 Piano. 2,50 Zang. 3.35 Piano. 3.50 Zang. 4.35 Piano. 5.25 Zang en piano. 6,05 Radiotooneel. 7,20 Derveaux-ork 8,35 Piano. 8,50 Nationaal Ork. 10,50 en 11,20—11,35 Gram. KEULEN 456 M. 5,50 Gram. 6,30 Dres- dens Kleinork. 7,50 Dansork. 9,20 Volks- iiederenconc. 11,20 Leo Eysoldts ork. 1,30 Pop. conc. 3,20 Sted Ork. van Reckling hausen. 6,00 Cello en piano. 6,30 Winter- hulpprogr. 8,20 Radiotooneel met muz. 9,35 Gram. 9,5511,20 Stuttgarter Volks- muz. en solisten. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram 12,50 Witte Moria nen. 1,05 en 1,30 Gram. 1,50 Witte Moria nen. 2,052,20 Gram. 5.20 Dansork. en gram. 6,50 en 7,23 Gram. 8,20 en 9,20 Ork. en spreekkoor.-9,40 Ork. 10,3011,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Radio- ork. 1,502,20 en 5 20 Gram. 6,35 Radio- ork. 7,35 Gram. 8,20 Russisch koor en gram. 9,20 Symphonie-ork. en solist. 10,30 11,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Interview en declamatie. 7,55 Ork. en so liste. 9,20 Ber. 10,05 Inl. volg. uitz. 10,15 11,20 Uit Rome: 3e en 4e acte van de opera „Ernani". (10,40—11,00 Declamatie). Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door de Agente Fa. A. J. BRONSWIJK. Middelburg, 21 Febr. Groentenvei- ling. Sntjsla 111—116 c., Veldsla 110—118 c., Spruiten 15—39 c., Witlof 19—27 c., Schorseneeren 1821 c., Koolrapen 23 c., Wjjnpeën 410 c., Rapen 2,54,5 c., uien 2,56,5 c., Kroten 56,5 c., Gele kool 59 c., Roode kool 2,58 c., Boerekool 2022 Prpi RIR o nïlpc npr Ircr Rotterdam, 20 Febr. Op de heden in het Veilingslokaal Warmoeziersstraat 37 39, gehouden veiling, deden kippeneieren 2.90—3.65. Aanvoer 135.000 stuks. «mnELBITRA WO 22 Feb. Filmav. Ned. Luth. Zendings genootschap, Luthersche Kerk. WO 22 Feb. Concert H. van Oss, F. de No bel; „Witte Zwaan". WO 22 Feb. Zwitsersche filmav. Ned. Chr. Reisver. Bogardz. 20.15 h. DO 23 Feb. uOK». WO 22 Feb. Verg. N.S.B., spr. de hr. Mus- sert, „Prins v. Oranje" 20.15 h. WO 22 Feb. Boekenweek-avond, declamatie, Schuttersh. 20.15 h. DO 23 Feb «HWM «er."- ELECTRO, Midd. VR 17—DO 23 Feb.: „Circusreizigers" en „Enkele reis Hollywood", 20 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 17—DO 23 Feb.: „Marine pronkstukken" en „Jalouzie", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6