SS SSSaSmSS"vvera"ae2 NEDERLAND EN DE LUXtM BURGSCHE RIDDERORDEN rrZt dT hun gefundeerdheid LAATSTE BEMGHTUL S ANOST O L SPORT. Taak en wezen van een Boerinnenbond. De Gouden Leeuw van Nassau, De Orde van de Eikenkroon. De Ojrde van Adolf van Nassau TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. STATEN-GENERAAL. „Het lékkere levertraan-product!" AFLOOP AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. Lezing, gehouden voor de afd. Oostel. Zeeuwsch-Vlaanderen van den Nederl. Bond van Boerinnen c. a. Plattelandsvrouwen te Xerneuzen op 22 Febr. door H. D. Louwes, voorzitter van het Kon. Ned. Landbouw comité te Westpolder, Ulrum. Voor een 40 jaar zou men bij het spreken over een organisatie alleen naar haar taak hebben gevraagd, maar nu moet een orga nisatie veelal, als een mensch, een eigen karakter hebben en een grondslag waarop zij staat. Wij moeten dit verschijnsel aan vaarden en er rekening mee houden; naast een bezinning op Se taak moet dus komen de bezinning op ons wezen, op onzen grond slag. De taak. Ër is geen principieel onderscheid tus- schen de taak van een boeren- en die van een boerinnenorganisatie en het moet eigen lijk verwonderlijk heeten, dat de laatsten ongeveer 50 tot' 100 jaar later zijn opge richt dan de eersten. Het belangrijkste element in de maat schappij is het gezin. Gemeente, provincie, staat zijn opgebouwd uit gezinnen en het overgroote deel van den menschelijken ar- heid heeft tot doel: instandhouding en ver sterking van het e:gen gezin. Zoo ook de arbeid van den boer en zijn vrouw. En de welvaart van het gezin is evengoed afhan kelijk van de verdienste van het boerenbe drijf als van het overleg, waarmede de huis houding wordt bestuurd. In den landarbeidersstand bv. geld de re gel, dat de welvaart van het gezin meer af hangt van de vrouw dan van den man. Nu zien wij een heel apparaat van organisaties en voorlichting om den boer te helpen zijn bedrijf met meer succes uit te oefenen, terwijl wij nog maar sinds kort boerinnen- organisaties en een allereerste begin van ge zinsvoorlichting kennen. Er is hier dus achterstand en die moet worden ingehaald. Ik geloof, dat de Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen goed op weg is in de bestaande leemte te voorzien, terwijl naast haar de confessioneele zusterorganisaties met vrucht arbeiden. Ik zou die taak van onze boerinnenorga nisatie en ook die der oud-leerlingen van landbouwhuishoudcursussen etc. nog als volgt willen samenvatten: a. Steun in den strijd om het bestaan door metterdaad de gedache uit te leven: doelmatig verteeren is even belangrijk als doelmatig verdienen. De toepassing hiervan is: landbouwhuishoudonder- wijs met behoud en aanvulling van het geleerde in cursussen en organisaties als die der Boerinnen en Plattelands vrouwen. b. In eigen huis de goede sfeer behouden door behoud van eigen levensstijl en standsbewustzijn, verstandige mede werking met man, kinderen of broers of zusters en een goed meeleven in de geëigende organisaties; passende wo ninginrichting. c. Door aansporing en eigen medewer king het saamhoorigheidsgevoel van de plattelandsbevolking versterken, dus zooveel mogelijk samenwerken met de andere groepen der platte landsbevolking in Groene Kruis en soortgelijke vereenigingen. De toekomst van onzen boerenstand wordt voor een zeer belangrijk deel mee beheerscht door het zijn en het kunnen van onze vrouwen en dochters. Groot is hun in vloed in de huiselijke sfeer, in het bedrijf, in het geheele zijn, denken en willen van onzen boerenstand. Fierheid op en liefde voor eigen wezen, verantwoordelijkheidsbesef tegenover eigen stand, de wil tot maatschappelijke gelijk berechtïgdheid, organisatie en voorlichting zijn niet meer te denken voor ons boeren alleen, zij moeten en zullen steeds meer gelden ook voor onze vrouwen en dochters en juist daardoor met recht voor onzen ge- heelen boerenstand. Als ik nu kom tot het tweede deel van mijn taak en mij moet gaan bezinnen od het wezen onzer algemeene boerinnenorganisatie en voor die der boeren geldt hetzelfde dan sta ik opeens midden in de meest actueele en meest netelige problemen. Want dan moet- ik stelling kiezen in de vraag: moeten de maatschappelijke belangen en dus ook de belangen van boerenstand en platteland zooveel mogelijk gediend wor den in één algemeene organisatie of moeten wij als goed en blijvend aanvaarden, dat men zich splitst naar confessie en maat schappelijke overtuiging? Ook Uw Bond zit midden in dit probleem, daar U naast zich hebt een Katholieke en een Christelijke boerinnenorganisatie. Ik wil nu beginnen met dit feit der split sing te aanvaarden en op grond van deze gedachte U concreet eenige naar het mij voorkomt goede levensregels voor te stel- ïlJ'evensregeien, die gij zoowel in het da- gelijksch- als in het organisatorische leven kunt toepassen. I* Tracht anderen te begrepen! Leef en werk in de sfeer van het woord: Scheen een ander wat U krom scheen recht Scheldt daarom niemand dom of slecht. Wees verdraagzaam, bereid tot begrijpen, overtuigd van eens anders goede bedoelin gen. 2. Vergeet het verleden niet! Ih onze historie en vooral in die der 19e eeuw liggen allerlei factoren, waardoor be paalde volksgroepen zich gingen terugtrek ken in eigen kring. Wij denken hier vooral i onderwi.1s, aan de vraag over grond ?n Va?. het gezag, ook aan het geloof van met zÜn veroordeeling daarön vo behoudzucht" en de reactie daarop van andere zijde nieT dezea\Waar W" hier voor staan is toen terlcht dan °ns christel"k volksdeel maL kan n,aWeg der verbizondering, past in dezen tHd f°rden geformuleerd: taktiek voor éénzelfde UI. (Slot). De Adolfs-Orde. Zoo als de Huisorde van Oranje in Ne derland, sinds 1905, naast onze gewone rid derorde van Oranje-Nassau en de, zoo veel oudere en hoogere, orde van den Nederlandschen Leeuw, staat, zoo staat in Luxemburg naast de orde van de Eiken kroon als Huisorde de „Orde van burgerlij ke en militaire verdienste van Adolf van Nassau". De oorspronkelijke statuten van deze ridderorde, die in hetzelfde jaar ge sticht is als de Gouden Leeuw van Nassau, dragen den datum 8 Mei 1858. De souverein van het groothertogdom Luxemburg is grootmeester (es) der orde, zjj telt acht klassen, te weten: groot kruis, grootofficier, commandeur met en zonder, kroon, officier met, en zonder, kroon en ridder met, en zonder, kroon. Buitendien zijn aan deze Huisorde nog verbonden een Eerekruis voor Dames, eere-medailles voor kunsten en weten schappen in goud en zilver; kruisen van verdienste in goud en in zilver, medailles van verdienste in goud, zilver en brons en dan nog zilveren en bronzen medailles voor 25 jaar trouwen dienst in het groot hertogelijk Huis. Het juweel der orde bestaat uit een wit emaille kruis met acht punten elk eindi gende in een paarl van goud; aan de voor zijde draagt het schild op witten onder grond een gouden A gedekt met den kei zerskroon, omgeven door een lauwerkrans op blauwen ondergrond dragende het devies „Virtute" in goud; aan de keerzijde in goud de jaartallen 1292 en 1858 op wit ten grond. Grootkruisen en groot-officieren dragen bovendien een zilveren ordeplaat. De kleur van het lint dezer ridderorde is blauw, met oranje «randstreep. De eeremedailles voor kunsten en we tenschappen dragen aan den voorxant een afbeelding van het ordekruis en aan den achterkant het inschrift „Artibus et Scien- tiis." Er is veel overeenstemming, wat deze statuten betreft, met onze „Huisorde van Oranje." Tenslotte zij nog vermeld, dat, tot het overlijden van Z. M. Koning Willem IH, ook de Luxemburgsche ridderorden (uit gezonderd die van Adolf van Nassau, wel ke toen nog in het Huis Nassau-Weilburg, van het hertogdom Nassau, tehuis behoor de) in de Nederlandsche staatsalmanakken vermeld werden vóór de opsomming der buitenlandsche orden. En bij de opsomming der ordeteekenen van Koning Willem III vindt men vóór de buitenlandsche vermeld: „grootmeester der militaire Willemsorde en der orde van den Nederlandschen Leeuw; grootmeester der Luxemburgsche orde van de Eiken kroon; ridder van de eerste klasse der or de van den Gouden Leeuw van het Huis van Nassau en grootkruis der Adolfsorde van Nassau.':' In deze laatste opsomming van den laat sten Oranjevorst die beide kronen, die van Nederland en die van Luxemburg, droeg, vinden wij de hier behandelde Luxemburg sche ridderorden allen genoemd. Bij H. M. de Koningin is dat niet meer het geval. Wel vindt men, in Nijhoffs Staatsalmanak i.939, vóór de buitenland' sche onderscheidingen, vermeld, dat H. M. is: grootmeester der militaire Willemsorde der orde van den Nederlandschen Leeuw, der orde van Oranje-Nassau, der Huisor de van Oranje en Eeredame der Huisorde van Oranje, en, vervolgens, onder de bui tenlandsche onderscheidingen, dat H. M. Draagster is van het grootkruis der orde van de Eikenkroon van Luxemburg door Haar Grootvader gesticht maar merkwaardigerwijze ontbreek onder deze opsomming de vermelding, dat H. M. Ridder-Grootkruis dér door Haar Vader ingestelde Huisorde van den Gou den Leeuw van Nassau is, ofschoon diezelf de Staatsalmanak toch het herstel hier van, in 1905, als Huisorde voor de b e i- d e takken van het Nassauer Huis ver meldt. Is ook dit een onachtzaamheid der samenstellers dezer gegevens? Dan zou men zeggen: dat mag toch niet voorko men! doel? Wij moeten nooit trachten iemand tot verloochening van zijn beginselen te bre°- m God aan de wisseling der tijden zijn ont trokken, maar slechts tot een nieuwe be zinning op de vraag: met welke taktiek dien DO 23 Feb. 13.30 h. Polderhuis, Abdij te Middelburg, door dagel. bestuur Polder Walcheren: 't uitbreiden duinsverdediging tusschen de Strand- palen 6 en 8 op het Zuiderstrand van de Noordwatering te Zoutelande; b. 't leveren eiken paalhout gordingen en kespen enz.; c. 't leveren gecreoso- teerde eiken palen enz. Zie Middelb. Cr.t 11 Feb. 1939. ik m ij n tijd mijn eeuwig beginsel? Van Koning David wordt gezegd (Han del. 13 36), dat hjj Gods Raad in zijnen tijd diende. Dat is ook onze taak en wi hebben Gods Raad in onzen tijd te dienen op de beste wijze. En deze wijze kan een geheel andere moeten zijn, dan die van een vorige eeuw. 3. Leef Uw eigen karakter zuiver uit en doe flink Uw werk! Veel meer dan de theorie overtuigt de proktijk meer dan het woord de daad. Met woorden zijn weinigen, met daden velen getrokken. Christus zelf waarschuwt voor het onbelangrijke en uiterlijk vertoon van woorden, wanneer Hij in de Bergrede zegt: Niet een iegelijk, die tot mij zegt Heere, Heere zal ingaan in het Koninkrijk der hemelen, maar die daar doet den wil myns Vaders die in de hemelen is. Als wij dus in eigen gemoed ten volle verzekerd zijn, dat in algemeene landbouw' organisaties het belang van den boeren stand binnen het kader van het nationaal belang het beste wordt gediend, laat ons dan die nationale sfeer sterk beleven en laat ons ons werk flink aanpakken. Alleen zoo verstaan wij onze roeping en onze taak ten volle. (Wordt vervolgd).. DE BALKAN-BOND ERKENT FRANCO. Te Boekarest iRoememel neeft 'Maan dag, gister en vandaag de „Balkanbond Roemenië, Zuid-Slavië, Griekenland ei- furkije) vergaderd. Vanmiddag kwam d- conferentie ten einde. In een officieel com muniqué werd o m. gezegd, dat de viei landen in beginsel besloten hebben, om dt regeering van Franco te erkennen. VOETBAL HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 26 Februari a.s. te Rotterdam tegen Honga rije zal uitkomen, is door de keuze-commis sie van den K.N.V.B. als volgt samenge steld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Blomvliet (Ajax) en Caldenhove (D. W. S.). Midden: Stam (V. U. C.), Anderiessen (Ajax) en Schubert (Ajax). Voor: Draeger (D. W. S.), Van der Veen (Heracles), Vente (Feyenoord), Smit (Haar lem) en J. B. de Harder (V. U. C.). Aanvoerder is Anderiessen. Tot reserves zijn aangewezen: Dijkstra Z. F. C.), Van Ierlandt (Willem II), Bon- sema (G. V. A. V.) en C. J. de Harder (V. U. C.). Dit elftal zal zeker niet overal even gun stig ontvangen worden, niettegenstaande sommige vervangingen te loven zijn. Van Male heeft zijn plaats behouden, hoewel men verwacht had, dat Dijkstra, die in be teren vorm schijnt te zijn dan de Feyenoor- der, ditmaal gekozen zou worden. Weber is door een blessure uitgeschakeld moeten worden. Over de verkiezing van Blomvliet zal men wel tevreden zijn. Van Heel is ge passeerd; dat is de verrassing van dit elf tal. Echter de ingewijden zullen zich er niet zoo over verbazen, want Van Heel, hoewel nog een uitstekend speler, raakt toch een dagje ouder. Stam is wel de aangewezen vervanger. B. Paauwe wordt vervangen door Schubert, welke vervanging niet erg geluk kig lijkt. Over de voorhoede zouden kolom men te schrijven zijn. Heel sterk lijkt ze ons niet, doch wat dit betreft: afwachten maar. ROODE DUIVELS—ZWALUWEN 4—1 Gistermiddag is te Charleroi de voetbal wedstrijd Roode DuivelsZwaluwen ge speeld. De Belgische ploeg heeft zich in de ze ontmoeting welverdiend met 41 de meerdere getoond van onze landgenooten, nadat bij de rust de stand nog 11 gelijk was. Doelverdediger Dijkstra moest reeds spoedig na het begin handelend optreden en op fraaie wijze stopte hij eenige scho ten. Langzamerhand ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd en de eerste vijf-en- twintig minuten verliepen zonder doelpun ten. Toen echter slaagde de Juliana-speler Vondenhoff er in den rechtsachterspeler van den Kerckhove te passeeren en met een fraai schot gaf hij zijn ploeg de leiding (01). De Belgische voorhoede zat echter niet stil. Voortdurend zaten de Belgen voor het Nederlandsche doel. Vier minuten voor tijd slaagde de linksbuiten De Mulder, er eindelijk in den gelijkmaker in het net te doen belanden. Twaalf minuten na de rust kende de scheidsrechter België een strafschop toe. Reeds zag men het doelpunt gemaakt, maar op onnavolgbare wijze stopte Dijkstra het harde schot in den benedenhoek. Bij een Belgischen aanval echter gaf de Kleyn een afgemeten voorzet aan De Mul der, die Dijkstra onhoudbaar passeerde (21). Drie min. later bracht Nelis den stand op 31, en dezelfde speler scoorde kort daarna nogmaals (41). Hierna verslapte het spel zienderoogen. België bleef echter nog steeds in de meer derheid, en indien doelman Dijkstra niet op zoo uitstekende wijze opgetreden was, had den de Nederlanders met veel meer doel punten verschil verloren. De Zwaluwenploeg heeft eenigermate teleurgesteld. Bij de Belgen is als uitblin ker te noemen de invaller-middenvoor De Kleyn. De spelverdeeling van dezen jongen speler is uitstekend te noemen en ook zijn schietcapaciteiten beloven veel. Wat de Nederlanders betreft, van hen moet allereerst genoemd worden doelverde diger Dijkstra, die de ster van het veld was. De achterspelers Blom en Van Ierlandt waren daarentegen matig. De middenlinie (Roelofs, Punt en Van Heel) heeft hard gewerkt en men kan wel zeggen, dat deze voldaan heeft, maar de voorhoedespelers zijn wel de grootste oor zaak van de geleden nederlaag. De beste spelers waren hier nog Dumortier, Bonse- ma en Vondenhoff, alhoewel zij evenmin boven het middelmatige uitkwamen, Sterk en Van der Veen waren zwak. Een Zwaluwen-elftal. De keuzecommissie van den K. N. V. B heeft het Zwaluwen-elftal, dat a.s. Zater dag te Amsterdam een wedstrijd zal spelen tegen een hoofdstedelijke ploeg, als volgt samengesteld: d.: Mackenzie (Hercules); a.: Walhein (H.B.S.) en v. d. Heyde (Feyenoord); m.: De Haan (Xerxes), Dorland ('t Gooi), Blom (L. S. C.); v.: v. d. Engel (D. H. C.), Van Spaandonck (Neptunus), Dommering (Vi tesse), De Heer (A. D. O.) en Linssen (Fey enoord). Roode DuivelsLonden-combinatie 43, Te Brussel heeft het elftal van de Roode Duivels gistermiddag den traditioneelen voetbalwedstrijd tegen een Londensche com binatie gespeeld. Na een spannenden strijd zijn de Belgen er in geslaagd deze ontmoe ting met 43 te winnen. DAMMEN. Souburg nKapelle n 128. Teeuwen—Veer hoek 1—1; v. d. Jagt Van Waal 2—0; De Ru—De Klerk 2—0; C. WalraveJ. Walrave 02; M. Pluij mersC. Veerhoek 02; Van SorgeA A. van Willegen 20; De PagterJ. Steu tel 20; Van Eenenaam—Van de Vliet 0 2; P.'van SorgeSteutel 11; RoelseJ. Hoogstrate 20. Totaal: Souburg II 12 p, en Kapelle II 8 p. DEFENSD3BEGRGOTING IN DE EERSTE KAMER. Het gisteren in de Eerste Kamer begon nen defensiebegrootingsdebat was ook ii de meer figuurlijke beteekenis voorname lijk van defensieven aard. Aanvallen va> eenig belang zijn gisteren op deze begroo ting niet ondernomen, al heeft prof. Vai Embden (vd.) zijn oude offensieve posi tie nog niet geheel verlaten. De heer Van Rappard (lib.) opende de rij van sprekers met een be toog, dat, afgezien van eenige details grootendeels op den bouw van groote oor logsbodems was ingesteld, weike de hee: Van Rappard als de kern van elke weer macht beschouwt. Naar zijn oordeel zou onze defensie in Indië zoo goed als safe zijn, indien we daar twee of drie slagschepen hadden. Verder bepleitte de heer Van Rappar:' uitbreiding van het contingent en invoe ring van den tweejarigen dienstplicht sluiting van een leening voor kazernebouw versterking van de grensbeveiliging met moderne kazematten en aanschaffing van kabelballons voor versperringsdoeleinden. De heer Blomjous (r.k.) schet ste de beteekenis onzer defensie voor on ze zelfstandigheid en deed daarbij uitko men, dat Nederland en België gemeen schappelijke belangen hebben te bescher men, die het samengaan in geval van oor log als het ware vanzelfsprekend doen zijn en dan tevens een sterken tegenstand tegen lederen aanvaller zouden doen vor men. Ten opzichte van de verdediging van Indië drong ook deze spreker op vloot- uitbreiding, liefst door den bouw van een of twee slagschepen, aan. De heer Van Embden (v d.) heeft bij zijn erkenning van de beteekenis der weermacht de opmerking gemaakt, dat men daarnaar niet de kracht eener natie moet afmeten en dat defensie niet op wiskunde, doch op giskunde berust, het geen gemakkelijk tot vergiskunde leidt. Naar zijn opvatting kan er van de 124 millioen welke voor defensie zijn uitgetrok ken, best 30 millioen af, die dan ten be hoeve van onderwijs, zorg voor de ouden van dagen enz. zouden kunnen worden besteed. De heer Wiardi Beekman (s.d bepaalde zich tot een waarschuwing tegen zoodanige opdrijving van de militai re uitgaven, waardoor alle andere waar den zouden worden verstikt en meende dat militaire eischen als die van de heeren Van Rappard en Blomjous buiten vervulling dienden te blijven, althans zoolang de eco nomische en financieele toestand van ons land niet is verbeterd. Heden gaat het debat verder. Een beperkte proef met de staatsexploi tatie van petroleum, zooals in de motie- Stokvis werd gevraagd, achtte de minister in 's lands belang. Op het punt van ex ploratie en verkoop zou de staat toch van de particuliere maatschappijen afhankelijk blijven. In het algemeen gedeelte van zijn rede verklaarde minister Welter; dat ons land onvervreemdbare rechten op Indië heef op grond van den eeuwenlange band en het voorbeeldige bestuur. Nederland zal zich in Indië handhaven en de defensie wordt dan ook, zonder redelijke grenzen te overschrijden, opgevoerd. De politiek van de open deur is nog steeds de onze. Maar in verband met re cente uitlatingen zeide de minister toch, ciat ook de gulste gastheer zijn bezoekers den toegang ontzegt tot de intiemste ver trekken van zijn huis. Tegen hen die op wijziging van dc staatsrechtelijke positie van Indië hebben aangedrongen, voerde de minister aan, dat Indië in de laatste 35 jaar op staatkundig gebied reeds een belangrijke emancipatie heeft meegemaakt. Wie thans meer eischt, ijvert niet voor werkelijke autonomie, doch streeft er practisch naar om de Indische bevolking te brengen onder de oligarchie van een zeer kleine groep ontwikkelde in- heemschen. De uitlating van den voorzit ter van den Volksraad in diens afscheids rede, dat er iets haperen zou aan de verhouding tusschen Nederland en Indië, onderschreef de minister geenszins. Niet op het staatkundige noch op het maat schappelijke en economische terrein moet de emancipatie van Indië worden nage streefd. De regeering doet het mogelijke om den innerlijken weerstand der Indische bevolking te vergrooten door het bevorde ren van een inheemschen middenstand. Het Nederlandsche kapitaal doet beter zich voor het Indische grootbedrijf te in teresseeren dan voor het Indische kleinbe drijf, dat immers bij te ver gaande inves teering top-zwaar zou worden. De Kamer ging over tot de replieken, ^vaarmede zij heden doorgaat. DE MINISTER VAN KOLONIËN VERDEDIGT ZIJN BELEID. In de Tweede Kamer heeft gisteren de minister van koloniën, de heer Welter, in een uitvoerige rede de Indische begrooting voor 1939 verdedigt. De minister deelde mede, dat wettelijke maatregelen in overweging zijn om in Indië het opvangen van radio-berichten zonder vergunning onder controle te stellen. Ver der is intensiveering van de radio-bericht geving tusschen Nederland en Indië in over weging. Van een en ander verwacht de minister ook cultureele toenadering tusschen Neder land en Indië. Over de uitlatingen van een nieuwbenoem- den Japanschen gezant, die op doorreis in Indië een interview heeft gegeven, zeide de minister, dat hij over dit onderwerp wei nig zou zeggen, in de eerste plaats omdat de woorden van den gezant misschien onjuist zijn weergegeven en in de tweede plaats ook omdat het mogelijk is, dat de nieuwe gezant zich wellicht nog niet voldoende in zijn nieuwe functie heeft georiënteerd. Komende tot de N.S.B. in Indië, verklaar de de minister niet van plan te zijn, het lid maatschap van deze beweging voor amb tenaren te verbieden. De N.S.B. is in Indië niet de eenige extremistische beweging en ook niet de gevaarlijkste, daar zij uit den aard van haar ideologie geen vat heeft op de millioenenbevolking en slechts in Euro- peeschen kring aanhang heeft. In Indië zou een verbod van lidmaatschap voor ambte naren te zeer op den weg naar den politie staat liggen. Haar dagelijksch lepeltje Sanostol! Het volwaardige levertraanproduct met dien fijnen sinaasappelsmaak en den zeldzamen vitaminenrijkdom A, B, C en D! Sanostol is noodig voor Uw kind, maar óók voor Uzelf! De reeds welbekende flacon f. 1.40. De voordeelige, 2 <4 X zoo groote „familieverpakking" slechts f. 2.75 BROCADES-STHEEMAN 8. PHARMACIA (Ingez. Med.j GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het bureau van politie te Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m. Driehoek 60 graden, fototoestel, dames handschoen, paar heerenhandschoenen, sleutel Bij vinders: Collier, J. de Fouw, Veersehe weg 159; meisjeshandschoen, J. Theune, Domburgsch Schuitvlot 16; portefeuille* Pape, Heerengracht 12; heerenhandschoen, D. van Helleman, Breestraat 5; heerenpor- temonnaie met inhoud, P. de Kuijper, Bree straat E 44; huissleutel, C. de Schipper, Seissingel 48; mantelband, P. Hendrikse, Bastion 29; klomp vijgen, W. Vermeulen, Dwarskaai 20; heerenhandschoen, P. Mul der, Veersehe singel 158; portemonnaie, J. Jansen; Schoorsteenvegerssingel 56; hee renhandschoen, B. Poppe, Oud Arne- muidsch pad 38; rijwielbelastingmerk (kos teloos), J. Snoep, Veersehe singel 102; voet balschoen, P. de Kuijper, Breestraat E 44; sjawl, A. Davidse, Varkensmarkt 11; hee renhandschoen, J. Marinnisse, Nadorstweg 130; jongenspet, M. Zeeveld, K. Geere 29; fantasiebroche, Tonia van Geelen, Nieuwstr. 26; boerenbroche, P. W. Dupurg, Beenhou- weresingel 87; armband, J. v. d. Driest, Maisbaai 4; dameshandschoen, A. Dubois, Penninghoeksingel 49; portemonnaie met inhoud, F. van Dalen, Singelstraat 30; tor telduif, J. J. Worrell, K. Burg 13; vulpen, M. de Groot, Schoorsteenvegerssingel 34: regenjasceintuur, C. Koreman, Nederstr. 9; schoolschriften, J. van Belzen, Seisweg 82; sleuteltje, Brouwenaar en van de Kamer, L. Viele; portemonnaie met inhoud, A. Schoenmakers, Jasmijnstraat 16; dames handschoen, P. Lambermont, Dam 4; rij wielsnelbinder, Jan v. d. Ouden, Juliana- str. 15, rijwielhandsbeschermer, P. Spruijt, Zuidsingel 14; jasceintuur, Joh. v. Dalen," Singelstraat 30; das, Boone, Segeerssingel 60; paar dameshandschoenen, M. Dobbe laar, Breeweg D 241, 't Zand; damesschort, J. Nijpjes, Veersehe weg 82; huissleutel, Mej. Ludikhuize, Schuitvlotstraat 17; scha kelarmband, A. Schot, Zandstraat 7; rij wielbelastingmerk, C. Bassie, Segeersweg 26; kinderschoentje, G. Visser, Breestraat 16; boodschapstasch, A. J. Bouwens, Vol- derijlaagte 13; leesbril, K. van Sluijs, Kou- dekerksche straat D 5. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. De hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat heeft heden namens Ged. Staten aanbesteed het aanleggen van een voetpad langs een in de gemeente Zierikzee gelegen gedeelte van den provincialen weg van Zieriksee naar Brouwershaven met bijkomende werken. Inschrijvers waren: J. Muste, Zieriksee 8489; J. Ie Compte, Sommelsdijk 7965; P. D. Bos, Brouwershaven 7860; A. J. Verjaal, Dreischor 7710; H. Douw, Zie riksee 7660; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's-Heer Arendskerke 7620; W. van Velthoven, Zierikzee 7493; W. en A. W. Wandel, Nieuwerkerk 7375; J. Haring man, Kolijnsplaat 7300; P. van Dongen Mz., Scharendijke 7174; J. de Oude, Zie riksee en W. van den Berg, Bruinisse 7165; J% Kwaak, Zieriksee 5996. Middelburg. Ondertrouwd: A. Versluijs, 29 j. jm. en J. de Rooij, 29 j. jd. Bevallen: H. E. 't Gilde, geb. Rewigel, z.; W. J. van Holthuijsen, geb. Verschoore de la Houssaye, d.; M. J. Sukkel, geb. Gel dof, z. Overleden: A. Brombacher, 76 j., man van E. R. van Offenbeek. Goes. Bevallen: S. Haagsma, geb. Alberda d. Overleden: J. F. Palsenbarg 84 j. wedn. S. P. Dekker; C. C. Rouw 66 j. echtgen. P. Zandee. (D.Z.) Koudekerke. Bevallen: P. Eversen, geb. Daamen, d. Overleden: J. Roelse, 54 j„ vrouw van G. Izeboud; P. de Bree, 82 j., man van K. Marinisse; A. van Offenbeek, 82 j., wed. van P. Groenenberg; P. de Voogd, 58 j., vrouw van J. Koole. (V.C.) Oostburg, 22 Febr. Op de graanmarkt was de aanvoer heden matig. Prijzen: Gerst 7.50—7.75, haver 6— 6.25, erwten 9.7510.25, bruine boonen 3032, maanzaad 3031.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3